Де не можна використовувати склопластикову арматуру

Авторadmin

Де не можна використовувати склопластикову арматуру

Металева та склопластикова арматура

Яку і де краще використовувати арматуру: металеву або склопластикову?

Нормативи не забороняють застосування композитного армування для зведення будь-якого виду конструкцій. Їх завдання – забезпечити необхідну міцність і інші значимі властивості конструкції. Якщо композитний матеріал дає таку можливість, то він може бути застосований. Для тих, хто бажає побудувати котедж, лазню, гараж, паркан на бетонному фундаменті, цей матеріал буде економічно ви-придатний і зручний у використанні, оскільки дозволить створити міцні і надійні бетонні і цегляні конструкції, шарувату кладку з гнучкими зв’язками, бетонні фундаменти і підлоги на основі сітки з композитної арматури, армовану кладку з газо- і піноблоків.

Відповідь на питання «Чи можуть застосовуватися композитні матеріали при будівництві багатоповерхівок?» також позитивна, але де і як конкретно – вирішують проектанти, проводять розрахунки. Вони оцінюють композитну арматуру дуже високо. Крім вище охарактеризованих діелектричних властивостей, довговічності і легкості:

  • композитний матеріал практично не проводить тепло (показник в 130 разів нижче, ніж у металу), запобігаючи «містки холоду»;
  • близький до бетону коефіцієнт теплового розширення дозволяє уникнути утворення тріщин при температурних коливаннях, що робить даний матеріал придатним в інтервалі температур від -70 до + 100 С.

Ці та інші властивості, дійсно, дають простір для застосування композитних матеріалів.

Металева і склопластикова арматура

Металева арматура найбільш поширена і ділиться на класи по плинності прутків. А500 – підходить для зварювання, радіус вигину до 180 градусів, А400 – не можна зварювати і згинати більш ніж на 90 градусів.

Металева арматура, використовувана в монолітному будівництві обов’язково повинна відповідати ГОСТу.

Переваги металевої арматури:

  • давно використовується в монолітному будівництві, норми також розроблені з використанням даного типу каркаса.
  • при відсутності впливу хімічних речовин термін служби складає не менше 50 років
  • Легкодоступна, конкурентний ринок;
  • екологічна

Недоліки металевої арматури:

  • максимальна довжина прутка 12 метрів, складно траспортіруемая
  • зберігання на відкритому повітрі викличе корозійний процес, швидко ушкоджує метал.

Склопластикова арматури містить скловолокно, полімери та смолу. Такий матеріал за формою схожий на металеву арматуру: стрижні з безперервною спіральною рельєфністю.

Завдяки своїм перевагам склопластикові арматура набирає популярність серед будівельників

Переваги стеклопластикової арматури:

легка і продається в бухтах 50-150 метрів

  • висока стійкість до зовнішнього середовища і хімічного впливу
  • електронепровідна
  • дешевше, ніж металева арматура

Недоліки стеклопластиковой арматури:

  • мала пружність на вигин, не підійде для несучих конструкцій
  • змінює структуру при температурі +600 градусів.

Таким чином металева арматура буде незамінна в будівництві великих будівель, мостів і споруд. Склопластикова арматура підійде для приватного житлового будівництва, заливки підлоги і вимощення, а також на об’єктах з підвищеним електрикою.

Склопластикова арматура — недоліки, плюси, особливості

Ринок будівельних матеріалів регулярно поповнюється новими зразками продукції. Не так давно склопластикова арматура була в їх числі. Але на відміну від деяких видів продукції, про яких вже стали забувати, композитні вироби отримали широке поширення завдяки своїм унікальним властивостям. Попит на продукцію стійкий, розширюється область застосування. Однак при всіх незаперечних достоїнствах не завжди доцільно застосовувати склопластик замість традиційного металу.

Склопластикова арматура на виробництві.

Що собою являє арматура з склопластику

Промислове використання продукції почалося в 60-х роках минулого століття при будівництві об’єктів в суворих кліматичних умовах, де була вкрай не бажана виникає корозія. Вартість перших зразків була досить високою, тому виробництво і застосування склопластикової арматури було обмежено. Бурхливий розвиток цього напрямку стало можливим з розробкою необхідного обладнання і застосуванням передових технологій.

Наповненням матеріалу є скловолокно, яке формується в середовищі термореактивних смол. Хімічна промисловість сьогодні виробляє достатню кількість сировини у вигляді напівфабрикатів, з яких робиться продукція. У комплект поставки входять:

  • скловолокно;
  • синтетична смола;
  • обладнання для формування арматури;
  • пристрій обрізки і упаковки готової продукції.

Почати бізнес з виробництва склопластикової арматури сьогодні може будь-який бізнесмен середньої руки. Добре відпрацьована технологія дозволила значно знизити ціну, яка тепер порівнянна з традиційними виробами з металу, а в деяких випадках купівля композитної продукції обійдеться навіть дешевше.

Пропонується широкий асортимент виробів цієї категорії. Розрізняються по діаметру, довжині прутка і формі поверхні. Крім гладкої арматури, випускається рифлений варіант, аналогічний металевим виробам. Для оптимальної адгезії і надійної фіксації в бетоні пропонується продукція з піщаними включеннями на поверхні. Така арматура ідеально зв’яжеться з елементом конструкції.

Основні переваги

Стійкий попит з тенденцією до збільшення обсягів продажів обумовлений рядом якостей виробів з склопластику. Переваги продукції полягають у наступному:

Необхідно відзначити і меншу трудомісткість при різанні арматури і в процесі монтажу. Виробники заявляють, що склопластикова арматура, якщо дотримані рекомендації при виробництві бетонних конструкцій, прослужить до 100 років.

Головні недоліки

Має склопластикова арматура і деякі недоліки, що обмежують її застосування. Відносить до них наступні якості:

При проектуванні об’єкта слід враховувати недоліки матеріалу. Якщо він ідеальний для закладки фундаменту і капітальних несучих конструкцій, то використовувати скловолокнисту арматуру для плит перекриття не рекомендується.

Акуратніше треба бути при обробці композитних виробів. При використанні абразивного і ріжучого інструменту слід дотримуватися техніки безпеки. Частинки скла у вигляді повітряної суспензії можуть пошкодити органи дихання, шкірні покриви й очі.

Сфера застосування склопластикової арматури

Унікальні властивості продукції дозволяють застосовувати її у багатьох областях будівельної сфери. Так скловолокнисту арматуру використовують:

  • для зведення фундаментів;
  • для будівництва монолітних опорних конструкцій;
  • при армуванні дорожнього полотна;
  • у будівництві прибережних морських та річкових об’єктів;
  • для зміцнення насипів і рухливих грунтів при підготовці будівельного підстави.

Успішно застосовують продукцію при зведенні спеціальних об’єктів, де необхідні якості композиту. Низька теплопровідність виключає появу містків холоду. Діелектричні властивості необхідні там, де потрібно уникнути появи навідних струмів і магнітних полів. Зручно використовувати склопластикових арматуру для будівництва об’єктів на присадибній ділянці і при спорудженні вимощення будинку. У таких місцях вологість може зберігатися більшу частину року.

Доцільно заливати бетонну конструкцію для басейну, якщо в якості арматури використовується скловолокно.

Довгий термін служби буде гарантований, якщо композит застосовувати для влаштування теплиць, парників, стоянок для машин, ігрових та інших майданчиків під відкритим небом. Часто використовують скловолокнистий пруток при кладці житлових та господарських будівель для зміцнення конструкції. В залежності від необхідних якостей арматуру розміщують або в кожному шві між цеглою, або через один або кілька рядів.

Можна замінити металеву арматуру аналогом з склопластику

У більшості випадків цивільного та побутового будівництва застосування продукції виправдане. Це економічно вигідно при купівлі арматури, її транспортуванні, зберіганні. Знижується трудомісткість будівництва.

Головне правило при роботі з склопластиком полягає в тому, щоб виключити його застосування в таких елементах конструкції, де передбачається навантаження на злам. Головним чином це стосується всіх видів перекриттів. Якщо металевий армуючий каркас здатний витримати навіть тріщини, оскільки тягучість стали значно вищі, то елемент з склопластиком має високу ймовірність руйнування.

Не використовується продукція в будівлях з передбачуваним перегрівом конструкції вище 60°C. У звичайному цивільному будівництві такі випадки можливі при зведенні лазень, саун. Список обмежень промислових об’єктів набагато більше. На виробничих площах часто встановлюються печі, установки і механізми, робота яких пов’язана з високими температурами. Ці фактори слід враховувати при проектуванні і несанкціоновано міняти металеву арматуру на склопластикову неприпустимо.

Якщо протипоказань і обмежень немає, то, використовуючи склопластикових арматуру, можна заощадити чимало коштів. Перебуваючи приблизно в одній ціновій категорії, хоча зараз можна напевно сказати, що склопластик обійдеться дешевше, замовнику немає необхідності залучати дорогу транспортну і вантажопідйомну техніку. Роблячи каркас, тепер не треба думати, де знайти зварника або зварювальний апарат.

Армуюча сітка може мати будь-яку форму. Сітку і каркас легко зробить звичайним побутовим інструментом людина з невеликим будівельним досвідом.

Композитна арматура – види, характеристики та сфера застосування

Арматура – це будівельний елемент, який застосовують для зміцнення та підвищення міцності конструкцій із залізобетону. Виконує компенсаторну роль при зусиллі до будови. Найчастіше виготовляється зі сталі, скловолокна чи композитних матеріалів. Її завдання пов’язати бетон на всіх етапах обробки конструкцій. Тому вона має бути пластичною, міцною та економною. У статті ми дізнаємося все про користь арматури, її характеристики, видові відмінності та правила вибору.

Чим відрізняється композитна арматура з інших видів?

Цей будівельний елемент має кілька поширених видів, які розрізняють за матеріалом, перерізом та іншими параметрами. А саме:

  • зі сталі – класичний стрижень із перетином для надання будівельному об’єкту жорсткості;
  • композитна арматура – ​​складається з вуглецевих або скляних волокон, перетин залежатиме від базових матеріалів під час виробництва;
  • поздовжні – стрижні, щоб знизити можливість утворення тріщин у бетоні, у тих місцях, де високий рівень розтягування;
  • поперечні – елементи, які використовують разом із поздовжніми. Частково приймають він навантаження від поперечних розтягувань. Конструкція містить пластикові фіксатори та відігнуті стрижні;
  • напруження – діаметр арматури від 50 до 360 мм.

Склопластикова або вуглецева арматура – різновиди композитного матеріалу. Він представляє сукупність неметалевих волокон, пов’язані композитними складами. Є більш популярною, ніж металева. Вона є аналогом металевої. Для її виробництва використовують також базальт, арамід. Волокно виготовляється діаметром 0,4 – 1,2 см. у бухті по 100 м. Стрижень просочують смолами з високим рівнем термореактивності та запікають у печах. Склоарматура та інші види композиту містять ребра у вигляді спіралі по всій поверхні. Можуть містити піщане обсипання або гладку поверхню.

Відмінністю композитної арматури від сталевої є невелика вага, стійкість до утворення нальоту іржі, діелектрична властивість. Сталеві стрижні, сітки арматури зі сталі та каркаси стійкі до згинів та інших деформацій та можуть встановлюватися за допомогою зварювання. Композитна сітка, стрижні та інші матеріали не використовуються у перекриттях та інших спорудах із високим тиском на вигин.

Плюси композитної арматури

Склопластикова арматура для фундаменту огорожі та інші види композитних стрижнів – економічний аналог виробів зі сталі. Для їх виробництва беруть різні матеріали, що мають безліч технічних властивостей. Вона підходить для зведення силікатних, бетонних, гіпсових конструкцій. До позитивних параметрів композитної арматури можна віднести:

  • легкість – вона має невелику вагу;
  • стійкість до хімічних речовин та вологи;
  • діелектрична властивість – не проводить струму, що призводить до окислення металу;
  • невисокий коефіцієнт теплових розширень, який схожий на аналогічні параметри бетонних сумішей. Це знижує можливість появи тріщин;
  • не перешкоджає проходженню радіосигналів;
  • має великий вибір перерізів і розмірів стрижнів;
  • відсутність складнощів з транспортуванням та зберіганням;
  • пожежна безпека;
  • пружність та довговічність.

Де можна використовувати склопластикову арматуру?

Композитна арматура хороша для будівництва стяжок, настилів, дорожнього покриття, берегової та каналізаційної споруди. Її використовують, щоб побудувати щитову та каркасну конструкцію з невеликими навантаженнями, меліоративні будинки.

Основними сферами, де застосовується композитна арматура, є:

  • будівництво фундаменту – композитна арматура для фундаменту використовується при зведенні цивільних, промислових та дорожніх об’єктів. Діаметр арматури для фундаменту невеликий, що дозволяє зменшити вартість самої будівлі;
  • дорожні роботи – армування асфальту вирішує питання з передчасною появою тріщин, вибоїн та ям на дорогах;
  • армування фундаментів – композитна арматура для фундаменту більш сучасне, довговічне та економічне рішення. Арматура на фундамент з композиту витримує великі навантаження при менших діаметрах, має абсолютну корозійну стійкість, надійний;
  • зведення морських та приморських конструкцій – річкові та портові будівлі знаходяться в умовах підвищеної вологості, через що потрібен матеріал стійкий до корозії;
  • бетонування стоянок – ці споруди часто обробляються протиожеледними речовинами, які підвищують вологість і також можуть зазнавати корозії, якщо застосовувати металеві елементи;
  • будівництво залізниць – при укладанні шпал, будівництві платформ та майданчиків застосовують композитні стрижні;
    зміцнення берегів та сільське господарство;
  • мостобудування та армування стін;
  • ландшафтний дизайн та укладання підлог;
  • будівництво метрополітену, хімічних споруд – стійкість до дії хімічних речовин та вологи дозволяють використовувати композит при зведенні тунелів метро, ​​платформ, колій та промислових хімічних підприємств;
  • виробництво виноградників – матеріал не гниє, не є сприйнятливим до агресивного впливу довкілля, що дозволяє побудувати виноградник будь-де;
  • зведення підстанцій з високою напругою та радіочутливих зон.

Чим пов’язувати композитну арматуру?

Арматура з вуглецю, склопластику та інших композитних матеріалів зв’язуються за допомогою кількох елементів:

  • кріплення фіксатори арматури;
  • пластиковий хомут стяжка;
  • металевий дріт.

Стяжка за допомогою кріплень фіксаторів один із найпростіших способів. Для цього арматура замикається в кріплення фіксатора, після цього вона правильно скріплюється між собою. При формуванні нижніх армуючих шарів, що фіксують пристрої не тільки скріплюють, але й допомагають каркасу утримувати форму і не просідати під вагою розчинів. Створюють бетонний захисний шар необхідних властивостей.

Пластикові хомути стяжки затягуються та замикаються на арматурних стрижнях у сполучних місцях. Цей метод швидший у порівнянні з металевим дротом і не погіршує характеристики стрижнів, під час заливання бетону не змінює своєї геометрії.

Найдовший, але надійніший за інші способи – це в’язка за допомогою дроту з металу. Найчастіше беруть алюмінієвий дріт та гачок, який купується чи виготовляється самостійно. Існують, також, спеціальні пістолети для в’язки. Дріт не можна перетягнути, оскільки він тендітний і може тріснути. Сталеву арматуру пов’язують аналогічним способом.

Як вибрати композитну арматуру?

Купуючи композитний матеріал, пам’ятайте, що є низка параметрів яких потрібно дотримуватися, щоб отримати якісний товар:

  • купівля у великих виробників – дуже багато “умільців” та “гаражників”, які видають фіктивний товар за якісний і навіть якщо він виготовлений з дотриманням усіх стандартів, їм складно досягти потрібного рівня якості;
  • однорідність кольору стрижнів означає їхню якість, на це потрібно звертати увагу;
  • розташування та зовнішній вигляд ребер – вони не повинні бути врізаними в стрижень і відшаровуватися від нього;
  • відсутність тріщин, сколів та інших ушкоджень – оглядайте весь стрижень і краї хлиста, оскільки наявність будь-яких ушкоджень свідчить, що технологічний процес під час виробництва було порушено;
  • підозріло низька ціна – якісна сировина не може коштувати дешево, тому занадто занижені ціни в порівнянні з іншими пропозиціями можуть свідчити про низьку якість або шлюб.

Яку арматуру використати для фундаменту?

Розрахунок арматури для фундаменту, її кількості та видів залежить від декількох параметрів. Їх застосовують у цивільно-виробничому будівництві для зведення плитних, стрічкових та стовпових фундаментів. Для плиткових фундаментів беруть ребристі стрижні діаметрів не менше ніж 6 АКС. Від діаметра залежить міцність конструкції, при підборі матеріалу потрібно враховувати вагу будівлі та вид ґрунту.

Стрічковий фундамент зазвичай більший за висотою, ніж у ширину. Він менш схильний до вигину, у зв’язку з цим застосовується арматура меншого діаметра. Для одноповерхових будинків підходить склопластикова арматура АКС 6 та 7, для будинків у 2 поверхи та вище АКС 8 та 10. Для стовпчастого фундаменту підходить арматура зі склопластику діаметром 6 АКС. Для вертикальних прутків беруть ребристі стрижні, горизонтальний пруток потрібний, щоб зв’язати все у єдиний каркас.

Про автора

admin administrator