Теплиця з поліпропілену своїми руками

Авторadmin

Теплиця з поліпропілену своїми руками

Покрокова технологія виготовлення теплиці з поліпропілену своїми руками

Поліпропіленові парники отримали широку популярність серед овочівників завдяки міцності, надійності та легкості монтажу конструкції. Теплиця з поліпропілену своїми руками робиться дуже просто і не потребує особливих будівельних умінь, тому кожен дачник зможе виготовити тепличну конструкцію на присадибній ділянці. Така теплиця має ряд переваг перед промисловими аналогами – практичність, довговічність і функціональність. Така конструкція відрізняється легкістю установки і простотою обслуговування.

Зміст матеріалу

Переваги і недоліки теплиць з поліпропілену

Перед виготовленням теплиці з поліпропілену своїми руками потрібно правильно вибрати матеріал, ознайомитися з його властивостями, перевагами і недоліками. Поліпропілен являє собою синтетичний полімер, отримуваний в результаті поліконденсації і полмеризації.

Поліпропіленові труби можна купити в будь-якому будівельному магазині. Їх основне призначення – прокладання труб для газопроводу, холодного і гарячого водопостачання, каналізації.Для максимальної надійності і зносостійкості труби армують кількома шарами скловолокна і фольги. Завдяки цим властивостям поліпропілен отримав популярність у самостійному виготовленні парникових конструкцій.

Переваги теплиць з поліпропілену:

  • висока стійкість до іржі та гниття;
  • міцність і довговічність;
  • екологічність та відсутність шкідливих домішок у складі матеріалу;
  • можливість переносити конструкцію по ділянці за рахунок невеликої ваги;
  • легкість і простота монтажу;
  • можливість виготовлення теплиць різних форм і розмірів;
  • естетичний зовнішній вигляд, що прикрашає присадибну ділянку

Але теплиця з поліпропілену має і кілька недоліків. Через невелику вагу така конструкція може стати нестійкою під поривами вітру.

При зниженні температури повітря нижче – 16 ° С поліпропілен може стати крихким, прогнутися або повністю обрушитися під вагою снігового покриву.

Теплиця з поліпропілену своїми руками – підготовка до будівництваПеред тим як будувати парник з поліпропіленових труб своїми руками потрібно підготувати місце, матеріали та креслення майбутньої конструкції. Для правильного розташування теплиці потрібно вибирати рівну, відкриту ділянку, без тіні від високих дерев і будівель. Парник повинен розташовуватися на відстані не менше 5-6 м від будинку і господарських будівель.

Підготовка ділянки:

  • Вирівняйте ділянку і зніміть всі виступаючі частини ґрунту.
  • Визначтеся з відповідним фундаментом і спорудьте його. Теплицю можна побудувати і без фундаменту, але він значно підвищити стійкість і довговічність конструкції.
  • Дерев’яними колішками, відрізами металевої труби або листами арматури відзначте кути теплиці, відзначивши необхідну відстань рулеткою.
  • По довгих сторонах парника зробіть позначки по 40-50 см і вбийте в землю дерев’яні колиці або шматки труби.
  • Аналогічними колечками позначте місце, де будуть прикріплюватися двері.

Поліпропіленова теплиця повинна добре освітлюватися сонцем, тому її найкраще розміщувати з південно-західного або південно-східного боку.

Підготовка кресленьВсі будівельні роботи обов’язково потрібно суворо спланувати і підготувати проект, без цього не вийде виготовити дійсно надійну, практичну теплицю з чітко вивіреними параметрами і пропорціями.

Креслення теплиці своїми руками з поліпропілену можна скласти власноруч або завантажити вже готову схему з відповідними розмірами з інтернету. Також можна замовити індивідуальні креслення парника, але потрібно враховувати, що ціна такого проекту може перевищити вартість всіх витратних матеріалів.

Оптимальним варіантом вважається теплиця висотою до 2 м і параметрами 2,5х4 м. Не варто забувати і про правильний переріз поліпропіленових труб – бажано використовувати труби з внутрішнім перетином 16 мм і діаметром 22-32 мм.

Найзручніше розробити креслення самостійно, від ?

Як зробити теплицю з поліпропіленових труб своїми руками?

Забезпечити свою сім’ю свіжими овочами і зеленню з початку весни і до пізньої осені можна завдяки відмінній помічниці у вигляді теплиці . Серед дачників великою популярністю користується конструкція з поліпропіленових труб, яку можна досить швидко облаштувати самостійно. Така будова буде міцним, довговічним і в той же час не сильно витратним.

У цій статті надамо покрокову інструкцію того, як спорудити парник з поліпропіленових труб своїми руками, з додатковими схемами і описами.

Креслення та розміри

–>Багато городників воліють облаштовувати теплицю досить великих розмірів, які дозволять заходити всередину і вирощувати там кілька видів культур. Важливо заздалегідь продумати, якої конструкції буде дах, де будуть розташовуватися вікна і двері.

Розробляючи проект майбутнього парника , потрібно обов’язково брати до уваги той факт, що несучі елементи і вузли-з’єднувачі повинні розташовуватися рівномірно. Тільки в такому випадку можна буде досягти стійкості цілісної конструкції. Особливо важливо продумати зовнішнє покриття, а саме його вага. Адже якщо агрополотно і плівка досить легкі, то, наприклад, полікарбонатні листи вельми важкі, а значить, можуть пошкодити споруду. Тому, вибираючи матеріал з великою вагою, потрібно продумати додаткові опори і розмістити їх посередині покрівлі парника .

Перед спорудженням парника або теплиці з поліпропіленових труб своїми руками корисно буде володіти чітким кресленням, де будуть розписані різні деталі і всі розміри, а також типи кріплень та ін поліпропіленові труби відмінно підійдуть як для спорудження невеликих парників, так і для побудови великих теплиць. Але в разі, якщо планується побудувати теплицю довше 4 м, потрібно буде врахувати також міцність і навантаження даху. Досвідчені дачники радять проектувати теплицю висотою близько 2 м, шириною 2,5 м і довжиною не більше 4 м. Такі параметри будуть комфортними як для самого городника, який буде доглядати за овочевими культурами, так і для рослин , які будуть виростати в Тепліце .

чи знаєте ви? згідно з дослідженнями, перші теплиці були споруджені в Стародавньому Римі. За зовнішнім виглядом вони практично не нагадували сучасні конструкції. В середині XIII століття такі будови з’явилися в Німеччині. Там був розташований зимовий сад . Саме в цьому саду приймали короля Голландії Вільгельма.

Характеристики і якісні показники поліпропіленових труб для теплиці

Класичними матеріалами, які використовуються для конструювання тепличних приміщень, є дерев’яні бруси і метал. Але такі матеріали мають ряд істотних недоліків. Дерев’яні бруси не відрізняються довговічністю, так як пошкоджуються і загнивають під впливом природних умов.

Що стосується металу, то він, будучи довговічним, характеризується складнощами в обробці. До того ж металеву теплицю набагато важче демонтувати при необхідності. Саме тому все більшою популярністю користуються звичайні водопровідні поліпропіленові труби . Вони можуть прослужити помітно довше, ніж бруси з дерева , а собівартість їх набагато дешевше металу. Справитися з таким матеріалом зможе практично будь-який дачник, але легше освоїти конструювання, звичайно ж, буде тим, хто хоча б раз у своєму житті мав справу з монтажем систем водопостачання. Варто відзначити, що теплиця з поліпропіленових труб, покрокову інструкцію виготовлення своїми руками якої ми надамо нижче, піддається багаторазової збірці. Такі будови зазвичай не можуть витримувати снігове навантаження, так що в кінці теплого сезону їх рекомендується демонтувати. Але якщо покриття було вироблено не плівкою, а полікарбонатними листами, то така Теплична конструкція спокійно може перенести як вітрову, так і снігове навантаження. А ось поліпропілен без проблем протистоїть і зимовим морозам, і ультрафіолету, що дозволяє каркасу не руйнуватися протягом усього року.

Мабуть, основним з багатьох переваг поліпропіленових каркасів є їх низька собівартість. Також приємним бонусом стає той факт, що розмістити теплицю можна в будь-якому куточку дачної ділянки, заздалегідь продумавши потрібну конструкцію. А при необхідності в наступному сезоні Тепличне приміщення можна без проблем перемістити в інше місце за рахунок простого демонтажу.

чи знаєте ви? на поточний час найбільша теплиця знаходиться у Великобританії. Комплекс складається з 2 великих приміщень. Тут можна спостерігати величезну кількість тропічних і середземноморських рослин: бананові пальми, бамбук, кава , оливки та ін відкриття проекту відбулося 17 березня 2001 року.

Використовуючи труби з поліпропілену для каркаса теплиці, на виході дачник отримає термостійке, довговічне і, що важливо, екологічно чисте будова. В цілому, можна виділити ряд основних особливостей такого каркаса для теплиці:

  • Стійкість труб ПВХ до температурних умов (до 85 °з) і тиску (до 25 атмосфер);
  • Каркас з поліпропілену на піддається гниттю, корозії, іржі, вапняковим відкладенням, впливу бактерій;
  • Труби добре очищаються і миються;
  • Такого роду матеріал використовується в якості транспортування води для пиття, що підтверджує його відповідність фізичним і хімічним нормам.

Дізнайтеся більше про всі тонкощі вирощування в теплиці: помідор , огірків , баклажанів , солодкого перцю і полуниці .

Необхідні матеріали та інструменти

Для того щоб спорудити теплицю з труб ПВХ своїми руками, знадобляться:

  • Дошки, які будуть використані для облаштування підстави тепличного приміщення, а також для спорудження дверей і вікон.
  • Поліпропіленові труби. Можна використовувати труби діаметром 25 см або 32 см.
  • Дерев’яні прути довжиною близько 60-70 см.Діаметр прутів повинен бути менше діаметра труб.

Також потрібно підготувати матеріал для покриття теплиці (наприклад, плівку), скоби для кріплення труб до основи теплиці, дерев’яні брусочки невеликих розмірів, цвяхи і молоток.

Споруда теплиці. Покрокова інструкція

Для спорудження теплиці з труб ПВХ своїми руками можна скористатися кресленнями, які представлені в цій статті, а можна спроектувати власну схему будови. Пропонуємо докладну інструкцію споруди тепличного приміщення, вносячи корективи в яку, можна виготовити будь-яку теплицю на свій смак.

1. для початку слід вибрати і підготувати ділянка , де буде розміщена теплиця. Місце має бути рівнинним і відкритим для сонячних променів. Рекомендується залити під парником стрічковий фундамент , але також можна просто викласти периметр блоками або ж цеглою. У нашому випадку будуть використовуватися звичайні дошки, які викладаються на ділянку прямокутником і з’єднуються між собою. Такий спосіб буде найшвидшим і простим.

важливо! для того щоб підстава вийшло більш міцним, можна використовувати також дерев’яні бруси. Їх потрібно запив і вкласти один в інший, після чого наскрізь просвердлити і стягнути болтами.

2. далі слід по довшій стороні дерев’яної рамки встановити прути. Забивати прути в землю слід на глибину близько 30-70 см, рекомендується орієнтуватися на м’якість грунту. При цьому над рівнем грунту повинно залишатися приблизно 50-80 см довжини прута. Відстань між прутками має бути не більше 50-60 см.на прутах рекомендується заздалегідь зробити кілька легких надрізів, щоб було простіше фіксувати на них поліпропіленові труби.

3. тепер можна приступати безпосередньо до збору каркаса . Слід надіти один кінець труби ПВХ на прут, підігнути її, і другий кінець закріпити на протилежному боці дерев’яної рамки-фундаменту. Тут дуже важливо правильно відміряти довжину трубок, щоб дачникові надалі було комфортно заходити і працювати в теплиці. Дотримуючись такого алгоритму, треба встановити всі наступні арки.

4. потім потрібно закріпити поліпропіленові труби з двох кінців за допомогою спеціальних оцинкованих скоб. Придбати їх можна в тому ж магазині, де купувалися труби.

5. далі знадобиться встановити фронтони тепличного приміщення. Їх можна виготовити з тих же труб ПВХ, або з дерева. Потім каркас потрібно скріпити поперечними елементами, щоб загальна конструкція була більш стійкою. Використовувати для цього бажано ті ж пластикові труби. Одна з них розміщується по центру теплиці і закріплюється за допомогою стяжок. Якщо приміщення великих розмірів, то можна додатково розмістити ще два поперечних елемента з двох сторін.

6. тепер прийшов час покрити конструкцію плівкою. Закріплювати її можна за допомогою невеликих дерев’яних брусків до нижніх дошках, використовуючи при цьому цвяхи і молоток.

важливо! щоб уникнути розривів і пошкодження плівки, рекомендується в процесі кріплення робити припуски, уникаючи зайвого розтягування матеріалу.

7. в кінці слід зайнятися дверима і вікнами. Плівкою потрібно обтягнути кожну конструкцію, після чого закріпити її на основному каркасі.

Як видно, сконструювати теплицю з ПВХ-труб своїми руками зовсім неважко. Головне, правильно підібрати матеріали і дотримуватися заздалегідь проведені розрахунки. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то таке парникове приміщення прослужить дачникові довгі роки.

Теплиця своїми руками: прості ідеї для городу

Досвідчені городники у тепличних умовах вирощують ранні овочі. Як зробити теплицю своїми руками швидко та з мінімальними витратами? Скористайтеся цікавими ідеями та зробіть укриття з доступних матеріалів.

Різновиди та застосування теплиць на городі

Теплиця – стаціонарна споруда, яку використовують для вирощування розсади, овочів, декоративних культур. Споруда захищає рослини від холоду та морозів. Завдяки цьому городникам вдається отримувати врожай ранніх овочів у холодну пору року.

У чому особливості теплиці?

На відміну від парників, теплиці будують заввишки до 2,5 м. Площа теплиці залежить від цілей власника та розмірів його присадибної ділянки. Для зручної експлуатації у теплицю роблять вхід. Режим вентиляції забезпечують форточками, що відкриваються. Для обігріву в зимових теплицях встановлюють буржуйки чи інший вид опалення. Світловий день подовжують додатковим освітленням. Для поливу обладнають систему крапельного зрошення. Теплиці виготовляють з різних матеріалів, враховуючи форму конструкції. Для міцного каркасу застосовують труби ПВХ, металопластикові труби, куточки, дерев’яні рейки. Щоб усередину споруди потрапляло достатньо денного світла та сонячного тепла, стіни та дах теплиць виготовляють з прозорих матеріалів (полікарбонат, скло, плівка).

Види теплиць

  1. Односхилі, в яких дах спрямований в один бік. Конструкцію часто пристосовують до стін капітальної будівлі (сарай, альтанка).
  2. Двосхилі, в яких дах виконують у вигляді двох похилих до зовнішніх стін скатів. Підходить для зимових теплиць у регіонах з частими снігопадами.
  3. Арочні, основою яких стають вигнуті дугою труби, профіль. Галина Кізіма, авторка книги «Теплиця-комуналка. Така теплиця має великий недолік: арочні дахи погано витримують снігове навантаження і складаються під ним.
  4. Каплевидні зі складною конструкцією у формі намету. Стінки зручні при снігопадах та сильних дощах.
  5. Багатокутні з 6-9 вертикальними гранями, складні в монтажі та дорогі.
  6. Голландські з розширеними донизу бічними стінками, посиленим каркасом. Їх обладнають спеціальними жолобами для стоку дощової води, електронним керуванням систем забезпечення.

За призначенням теплиці ділять на такі види:

  • овочеві, в яких вирощують зелень та основні види овочевих культур;
  • розсадні з створенням спеціальних умов вирощування здорових сіянців (стелажі, спеціальні касети, система провітрювання, краплинний полив);
  • квіткові для вирощування декоративних культур у особливих умовах.

За типом експлуатації є такі варіанти теплиць:

  • зимові з системою опалення;
  • літні з нагріванням внутрішнього простору за рахунок сонячної енергії.

Прості в монтажі арочні, одно- та двосхилі, круглі та краплеподібні теплиці використовують у домашніх умовах. Багатокутні конструкції, голландські, фермерські (не змикаються в області коника) теплиці досить затратні за матеріалами та вартістю. Їх встановлюють на великих площах з метою масового вирощування овочів, розсади, квітів продаж. Побудови промислового масштабу розміщують на фундаменті, оснащують системою підігріву, освітлення, поливу та автоматизованою системою відкривання вікон. Теплицю для дачної ділянки можна купити у готовому вигляді, але краще зробити теплицю на ділянці власноруч. На їхню думку, більшість з наявних у продажу готових теплиць має одну істотну ваду — їх проектують і виготовляють не ті, хто ними користується.

Як побудувати теплицю своїми руками?

Власник ділянки може вибрати місце для теплиці, розрахувати її розміри, підібрати відповідні матеріали та заощадити на будівництві кошти. Споруджувати теплицю краще в кінці лютого або в березні, як тільки розтане сніг і встановиться плюсова температура.

Підготовчий етап

Для будівництва найпростішої теплиці необхідно провести такі підготовчі роботи:

  1. Виберіть освітлене місце на ділянці, захищене від вітру та грунтових вод.
  2. Визначте конструкцію майбутньої споруди, враховуючи призначення та тип експлуатації.
  3. Складіть план і намалюйте схему будівництва.
  4. Розрахуйте кількість необхідних матеріалів, оберіть інструменти.
  5. Закупіть та підготуйте матеріали для спорудження теплиці.
  6. Проведіть розмітку на ділянці, виставте кілочки по периметру майбутньої теплиці.

Матеріали та інструменти, необхідні для бюджетного будівництва розміром 6х4 м:

  • стрейч-плівка – 2 рулони;
  • плівка для теплиць -10 м.;
  • кабельна стрічка б/в -70 м;
  • скоби – 1 упаковка;
  • скотч – 1 рулон;
  • дерев’яні бруски (стовпчики) 2,5 м. – 6 шт.;
  • дерев’яні бруски 3 м. – 4 шт.;
  • дерев’яні бруски 1 і 2 м. – 16 шт.;
  • дерев’яні дошки – 40 м.;
  • дріт – 20 м.;
  • шурупи – 50 шт.;
  • шуруповерт;
  • степлер;
  • лопата;
  • пила.

Для створення деревної конструкції використовуйте рівні дерев’яні стовпчики, вирізані з будь-якого дерева. Їх очищають від кори чи просто зачищають від сучків.

Покрокова інструкція

Споруджуйте теплицю на своєму городі поетапно:

  1. Викопайте по периметру теплиці ями і закопайте дерев’яні стовпчики заввишки 2,5 м. для основи конструкції, засипавши та утрамбовавши ями навколо дерев’яних опор щебенем. Встановіть по центру теплиці стовпчики по 3 м. для двосхилого даху.
  2. Виставте по периметру дошки у два ряди. Прикріпіть їх шурупами до опор та з’єднайте спеціальними кілочками. Розмістіть додаткові бруски посередині та поверху каркасу.
  3. Зробіть з круглих стовпчиків або брусків основу для двосхилого даху, скріпіть на стиках шурупами.
  4. Обмотайте скотчем дерев’яні стовпчики, щоб плівка не рвалася.
  5. Натягніть на стінних прольотах та даху дріт для підтримки плівки. Обтягніть стіни теплиці стрейч-плівкою. Дах накрийте тепличною плівкою.
  6. Протягніть по всіх кутах та стиках плівки з дерев’яною опорою стару кабельну стрічку. Прикріпіть її степлером через кожні 10 см.
  7. Виріжте отвір для дверей з тонкого боку теплиці. Закріпіть отвір дерев’яними або пластиковими планками, прикрутіть петлі до стояків. Утепліть двері поролоном, встановіть дверну ручку.
  8. Зробіть поруч з дверима, у даху або збоку отвір для выконця, щоб не було протягів. Закріпіть плівку на дерев’яну рамку з петлями. Радимо обладнати теплицю додатковими выконцями, встановивши деякі з них у нижній частині стіни, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

Всередині теплиці проведіть розбивку грядок з двох боків, перекопайте та удобріть грунт. Відразу розтягніть стрічки для крапельного поливу. За бажанням обладнайте опалювальну систему, встановивши піч для топки по центру теплиці. Димову трубу виведіть в отвір, зроблену на даху або стіні.

Двосхила теплиця, обтягнута плівкою, простоїть не менше року. Щоб укриття служило від 3 до 5 років, краще користуватися армованою плівкою. Матеріал коштує дорожче, але відрізняється міцністю і витримує перепади температур. Знімати чи міняти плівку на зиму не доведеться.

Теплицю з простих матеріалів використовуйте у весняно-літній період без опалення. Через прозору плівку всередину потрапляє достатньо денного світла та тепла, які сприятливо впливають на вегетацію тепличних рослин. Температурний режим контролюйте за допомогою градусника, який розмістіть на стовпі всередині теплиці. Ви можете встановити гігрометр, щоб відрегулювати графік провітрювання.

Спорудити теплицю на своєму городі можна з підручних матеріалів. Скористайтеся рекомендаціями фахівців, підготуйте матеріали та беріться за справу. Тоді на столі обов’язково незабаром з’являться якісні ранні овочі та зелень, які виросли на власному городі.

Про автора

admin administrator