Де роблять поїзди Іволга

Авторadmin

Де роблять поїзди Іволга

Іволга. Опис, особливості та середовище іволги

Сімейство иволговых – це сімейство середніх птахів, які за своїми розмірами трохи більше шпака. Усього налічують близько 40 видів даної птиці, які об’єднані в три роду. Іволга дуже красива, яскрава і незвичайна птах.

Наукова назва птиці іволга – Oriolus. Існує як мінімум дві основні версії походження такої назви. За однією з версій, слово має латинські корені і еволюціонувало, трансформувалося від схожого слова «aureolus», що означає «золотий». Швидше за все, це назва та історія його освіти пов’язані з яскравим забарвленням птиці.

Друга версія ґрунтується на наслідуванні незвичайної пісні, яку виконує іволга. Назва птиці утворилося завдяки ономатопии. Російське ж назва – іволга, на думку вчених, утворилося від слів «волога» і «волога». У старовину іволгу вважали попереджувальним знаком про те, що скоро піде дощ.

Довжина тіла іволги становить приблизно 25 сантиметрів, а розмах крил досягає 45 сантиметрів. Маса тіла птиці залежить від виду, але знаходиться в межах 50-90 грамів. Тіло у цієї птиці трохи витягнуте, статура не можна назвати збитим.

У забарвленні іволги простежується статевий диморфізм. Самець дуже яскравий і виділяється на тлі багатьох інших пернатих. Забарвлення його тіла яскраво-жовтий, золотистий, а ось крила і хвіст чорного кольору. По краю хвоста і крил видно невеличкі жовті плямочки – точки. Від дзьоба до ока пролягла «вуздечка» — невелика чорна смужка, яка у деяких підвидів може виходити і за очі.

Самка забарвлена теж яскраво, але все ж її оперення має відмінності від оперення самця. Верх у самки іволги зеленувато-жовтий, а от низ білуватий з поздовжніми пестринами більш темного кольору. Крила пофарбовані в зеленувато-сірий колір. Забарвлення молодих птахів більше схоже на забарвлення самки, але більш темний низ.

Як подорожувати італійськими залізницями

Що таке Trenitalia? Як подорожувати італійськими залізницями? Як купувати квитки на потяг в Італії? Скільки коштує проїзд потягами? Ціни на залізницю в Італії? Як дешево їздити залізницею Італії? Що таке регіональні потяги? Як провалідувати білет на потяг? Скільки часу дійсний квиток після купівлі? Чи варто купувати квитки на потяг онлайн на сайті Trenitalia?

Не знаю як в другий країнах Європи, але в Італії залізничний транспорт дуже розвинений. У своїй подорожі Італією ми користувалися виключно ним. На автостоп не було часу, автобуси – довго і не зручно, орендований транспорт – зручно але дорого, літаки не підходили, бо були досить короткі переїзди.

А італійська залізниця нам здалася відносно швидкою і недорогою. До того ж, мережа залізниць з’єднує майже всі італійські міста.

Trenitalia.com

Trenitalia.com – компанія, яка займається безпосередньо залізничними перевезеннями. На сайті http://www.trenitalia.com ви можете подивитися ціни і купити квитки онлайн.

Види поїздів і категорії перевезень

Італійські поїзда поділяються на кілька категорій залежно від швидкості, класу і дальності шляху.

  1. Eurostar – найдорожчий і найшвидший тип поїзда. Розвиває швидкість до 300 км в годину.
  2. Eurocity (EC) – поїзда цього типу призначені для міжнародних рейсів, можуть слідувати через кілька європейських країн, зупинки роблять тільки у великих містах, а середня швидкість їх пересування – 90 км на годину.
  3. EuroNight (EN) – ці поїзди також курсують між європейськими країнами, відмінність їх від Eurocity в тому, що в дорозі вони знаходяться в нічний час. Крім звичайних сидячих місць (якщо заради невеликої економії ви хочете спати сидячи) вагони обладнані спальними місцями з необхідними постільними речами.
  4. Intercity(IC) – міжміські швидкісні потяги високого комфорту , що розвивають швидкість до 200 км на годину. Зупинки вони роблять тільки на великих або середніх станціях.
  5. Espresso (E или EXP) – поїзд-експресс, також призначений для тривалих переїздів, що зупиняється тільки на великих станціях. Ходить і в нічний час.
  6. Treno Regionale (R или REG) – регіональні поїзди, які курсують тільки в певній зоні, або між двома сусідніми регіонами (міжрегіональні). Зупиняються, як правило, на всіх зупинках, вагони можуть бути двоповерховими, обладнані сидячими місцями. Подорож в таких поїздах розрахована на 30-80 хвилин, а інтервал руху варіюється від 30 хвилин до двох годин. Швидкість регіональних поїздів – від 90 до 140 км на годину. Різновид регіональних поїздів – Treno Regionale Veloce (RV) – швидкий регіональний поїзд, який, порівняно із звичайним, робить меншу кількість проміжних зупинок, тим самим скорочуючи час шляху. Квитки на регіональні поїзди продаються без вказівки місць.

Переваги Treno Regionale для бюджетних мандрівників

1. Дешевизна

Як зазначалося вище даний вид потягів є самим дешевшим і в свою чергу самим повільнішим. Використовуючи регіональні потяги, економія досить велика, порівняно із самими швидкими лініями. В Treno Regionale пропонується два класи. Якщо вибирати другий клас (2nd class), то ціна буде ще дешевшою.

2. Відносна швидкість і час

Що для італійців повільно, то для українців летить“. 90- 140 кілометрів з такою швидкістю їздять регіональні потяги. Це є не так повільно в порівнянні з наши. В Україні наприклад, самий швидкий потяг розвиває максимум 140 км. В Італії це є самий повільний і самий дешевий тип переїзду.

3. Відносна зручність

Крісла в другому класі виглядаються приблизно так. Спочатку здається, що це не може бути найнижчий клас, але написи на вагонах підтверджують це.

В більшості випадків вагони в таких потягах двох-поверхові.

4. Не закріплюється місце

На приміських поїздах зазвичай за Вами не закріплюється місце, Ви просто займаєте вільне місце або подорожуєте стоячи. Це перевага в тому плані, що ви легко можете планувати і вносити корективи в свою подорож, не прив’язуючись до часу і квитка. А квиток можна купити відразу перед відправленням, не турбуючись що місця не вистачить. Варто лише, наперед ознайомитися з розкладом.

Місця вистачало. Місць зазвичай вистачає на всіх. Під час мандрівки Італією ми жодного разу не стояли!

5. Розклади онлайн

На ці потяги Ви також можете подивитися розклад онлайн на сайті Trenitalia. Але все ж таки, не всі маршрути відображаються на сайті за місяць чи за два.

Де купити квитки на потяг Італії?

Купити квиток на потяг до Італії дуже просто. Вам доступні 4 способи:

  1. Купити квиток он-лайн на сайті http://www.trenitalia.com/,
  2. Скористатися спеціальним автоматом на вокзалі або по станції
  3. Придбати квиток в касі.
  4. Іноді квиток можна придбати в тютюновому або газетному кіоску, або навіть в привокзальному барі (якщо станція невелика, а вокзальна каса вже закрита) – якщо відстань, яку ви хочете проробити, не перевищує 200 кілометрів.

Не забудьте. Якщо Ви купуєте квиток за місяць до дати відправлення, Ви можете розраховувати на хорошу знижку, аж до 60%.

Так виглядають автомати, де можна купити квиток на потяг Італії.

Як купити квиток на потяг в Італії в автоматі?

Каси відсутні. На деяких вокзалах ви просто не знайдете кас. В такому випадку квитки потрібно купувати в автоматах. Ще є варіант в вокзальних кафе. Там також можуть бути квитки.

Інформація в автоматах. В автоматах ви можете не тільки купити квиток, а й подивитися розклад на найближчі дні. Дуже зручно планувати свій графік пересування прямо під час подорожі, навіть не заходячи в інтернет.

Насправді купити квитки дуже легко і ось кілька кроків:

1. Як можна купити квиток на потяг в Італії . Крок перший: вибираєте мову.

Англійська є завжди, але без знань мови можна легко розібратися.

2. Вибираєте опцію “Buy your ticket”

3. Шукаєте напрямок.

Або вписуєте назву самостійно або вибираєте з запропонованих.

4. Вибираєте тип і цінову категорію потяга.

Як бачите ціни можуть значно різнитися. Напрямок Падуя – Тревізо (близько 50 км.) Ціна коливається від 4,75 до 24 євро. Переплачуєте за комфорт і за швидкість. Найдешевший квиток – це тип потяга Treno Regionale.

5. Кідлькість мість.

Вибираєте кількість місць для дорослих, дітей та тварин.

6. Підтверджуєте вибір

7. Переходите до оплати

8. Вибираєте спосіб оплати і оплачуєте

Обов’язково провалідуйте квиток

Перед посадкою на потяг, квиток потрібно прокомпостувати в одному з автоматів, які ви зможете знайти по всьому вокзалі. Часто в переході чи перед посадкою на пероні.

Важливо Непрокомпостований квиток рівнозначний відсутності квитка. Квиток обов’язково компосується на вокзалі. У вагонах компостерів немає.

Як компостувати квиток на потяг Італії? В проріз автомата вставляємо квиток і виймаємо його з проставленими датою і часом

Компостери можуть бути жовті.

Або, більш новіші електронні, зеленого кольору. Скільки часу дійсний квиток після купівлі?

Квиток після покупки можна використати на протязі цілого місяця. Після валідації, дійсний 24 години – якщо проїхати треба більше 200 кілометрів, і 6 годин – для відстаней менше 200 кілометрів. Але краще дивитися на самому білеті і шукати напис VALE 6H DA CONVALIDA (з напису можна зрозуміти, що дійсний 6 годин ).

Що це означає? Наприклад, якщо ви їдете з Мілана у Венецію і у вас квиток прокомпостований, Ви можете вийти погуляти кілька годин у Вероні , повернутися на вокзал, сісти на потяг того ж самого класу (або нижчого), і попрямувати далі до Венеції.”

Компостуються квитки на всі потяги, крім Eurocity, Intercity, Eurostar Italia, де ваше місце і вагон вказані. Ці квитки необхідно реєструвати.

Так виглядають квитки.

На квитку є інформація про напрямок (STRESA – GALLARATE), дати, коли потрібно використати квиток (UTILIZZIBILE DAL 08/08/14 AL 07/10/14), кілометраж (44), клас вагону (Classe 2), скільки дійсний після валідації (VALE 6H DA CONVALIDA ), ціна (4,5), кількість осіб (1 ADULTI). Автомат може роздрукувати один квиток на двох. Зверху справа буде написано 2 Adulti.

Чи варто купувати квитки на потяг онлайн на сайті Trenitalia?

Чи можна їздити зайцем?

Можна якщо обережно і в потрібний момент сховатися в туалеті або збігти з одного поверху на інший. Бачив на власні очі як це робили, до речі громадяни нашої “дружньої сусідньої країни”. Я б, звичайно, не радив цього робити, бо контролери ходять і перевіряють. І, також, довелося раз спостерігати, як висаджують таких зайців.

І все ж таки потрібно пам’ятати: “Ви є посол своєї країни і не потрібно псувати імідж нашої держави, нехай цим займаються інші“.

Кілька порад для подорожуючих потягами Італії

  1. Щоб зекономити кошти звертайте увагу на потяги класу Regionale;
  2. Якщо подорожуєте регіональним потягом і сідаєте з початкової станції, то варто прийти за 10 – 15 хвилин до відправлення, щоб зайняти місце;
  3. Не забудьте прокомпостувати квиток на пероні у спеціальному жовтому автоматі ;
  4. Зберігайте квиток під час поїздки. Його можуть перевірити в будь-який момент.;
  5. Не переживайте, якщо Ви не дуже добре володієте італійським. Більшість написів на вокзалах продубльовані англійською;
  6. Візьміть з собою воду і що-небудь перекусити. У поїздах є спеціальний сервіс харчування, але він не відрізняється багатим вибором;
  7. Люди в поїздах завжди дуже доброзичливі. Не бійтеся завести з ними розмову;
  8. Ще раз перевірте назву станції прибуття. В італійських містах деякі вокзали мають схожі назви, наприклад, Firenze, Firenze Santa Maria;
  9. В Італії, як і скрізь, поїзд може спізнитися. Тому, якщо Ви плануєте пересадку, подбайте про те, щоб час відправлення наступного поїзда було, як мінімум, через півгодини;
  10. Варто використовувати туалети в потягах, тому що на великих вокзалах можете заплатити 1 або 2 євро за ці послуги.
  11. У вихідні дні рух і кількість потягів може зменшуватись, так що завчасно дивіться розклад на сайтах, або в автоматах на вокзалі.

А люди і дійсно доброзичливі. З цим малим у вагоні встигли погратися всі))

Сподіваюсь, дана стаття стане в пригоді, тим хто планує свою подорож до Італії.

Потягом до Європи. Куди можна доїхати з України і скільки це коштує

Днями “Укрзалізниця” запустила тестовий поїзд із Києва до Варшави, сформований із 14 українських стандартних вагонів. До цього польські залізничники пропускали на територію країни лише спеціальні, вужчі вагони, що мають 3-місні купе. Тестовий поїзд пройшов випробування, отримав узгодження, QR-коди та маркування з польської сторони. І незабаром запустять ще один прямий поїзд між столицями України та Польщі. Однак, це не єдиний потяг, який пов’язує нашу країну з ЄС.

Польща

Київ – Хелм, Харків – Хелм

Вартість квитка: купе з Києва до Хелма — близько 1 200 грн;

купе з Харкова до Хелма — близько 1 600 грн.

З Києва до польського міста Хелм (Холм) ходять два поїзди — 019 К та 023 К. Перший вирушає з української столиці о 18:14 та прибуває о п’ятій ранку (час у дорозі — майже 12 годин). Другий вирушає о 22:30, прибуває о 12:14 (час у дорозі майже 15 годин).

З Харкова до Хелма ходить один поїзд — 093 О, який вирушає о 13:36 та прибуває о 12:12 (час у дорозі — майже 24 години).

Важливо: у Хелмі можна пересісти на поїзд ІС 211010 до Варшави. “ Укрзалізниця” пропонує своїм пасажирам дочекатися пересадки безпосередньо в українському поїзді на станції Хелм.

Київ — Перемишль, Одеса — Перемишль, Харків — Перемишль, Запоріжжя — Перемишль

Квиток із Києва на “Інтерсіті” – від 1 000 грн (2 клас) до 1 500 (1 клас);

Квиток із Києва у нічному поїзді (купе) – 1 800 грн (053 К) – 1 900 грн (089 К).

Перемишль – зручний логістичний вузол. Тут можна пересісти на інші поїзди до польських міст (Вроцлав, Варшаву, Гданськ, Краків) або на автобуси Flixbus, що ходять до різних країн Європи. Залізнична станція адаптована під українських пасажирів — є вказівники українською мовою та інформаційні пункти для українців плюс досі діють волонтерські пункти, де можна взяти воду та чай.

Київ – Варшава

Вартість квитка: на грудень 2022 р., квиток коштував 1644 грн. Перевірити актуальні ціни наразі неможливо.

Безумовний плюс поїзда 067 “Київ — Варшава” — пасажири можуть дістатися місця призначення без пересадок. Але через невелику кількість українських спеціальних вагонів, які зараз можуть їздити територією Польщі, купити квиток майже неможливо. Принаймні до кінця липня вільних місць немає.

Важливо: квитки на цей поїзд можна купити лише у додатку “Укрзалізниці”. Кінцева станція – “Варшава Східня” (не Центральна і не Західна).

Чехія

Київ – Перемишль – Прага

Вартість квитка: від 2 тис. грн (сидячий вагон, 2 клас). У вартість входить вода, а також кава/чай.

Потяг Київ – Прага – не український, а чеський, тому квитки потрібно купувати на сайті компанії-перевізника Regiojet. Але працює він у парі з українським “Інтерсіті”. Іншими словами, купивши один квиток на поїзд, ви спочатку їдете українською залізницею, а вже на станції в Перемишлі пересідаєте на поїзд Regiojet. Потяги стикуються, тож якщо український “Інтерсіті” спізнюється, чеський потяг на нього чекає.

Угорщина

Мукачево – Будапешт

Вартість квитка: від 900 грн за вагон 2 класу.

Придбати квиток на потяг “Латориця” з України до Будапешта можна на сайті Угорської державної залізниці. Зараз за маршрутом Мукачеве — Будапешт курсують два поїзди: о 12.30 та о 16.30. Час у дорозі – 7 годин.

Австрія

Чоп – Відень

Вартість квитка: 1 730 грн

Наприкінці квітня “Укрзалізниця” анонсувала запуск нового безпересадкового вагона сполученням Чоп — Відень. Пасажири можуть сісти у Києві на поїзд 749 до Ужгорода, який щодня вирушає о 13:16 та прибуває до Чопа о 01:10 ночі. З Чопа він вирушає о 03:28 і прибуває до Відня об 11:21.

Важливо: квиток можна купити лише у міжнародних касах “Укрзалізниці”. У додатку чи на сайті такої опції немає.

Словаччина

Мукачеве — Кошице

Вартість квитка: близько 900 грн.

З України до Словаччини ходять два прямі поїзди: о 14:48 та 18:16. Час подорожі – 4,5 години. Квитки можна придбати, наприклад, на чеському веб-сайті czech-transport.com.

У місті є міжнародний аеропорт, звідки можна виїхати до Австрії, Болгарії, Чехії або скористатися послугами лоукостера WizzAir.

Молдова

Київ — Кишинів

Вартість квитка: Плацкарт – 1 913 грн;

Люкс – 4 976 грн.

Потяг 351 К вирушає з Києва о 17:02 та прибуває о 10:47. Час подорожі – майже 18 годин.

Про автора

admin administrator