Як обприскувати бордоською сумішшю

Авторadmin

Як обприскувати бордоською сумішшю

Зміст:

Бордоська суміш для захисту городини і дерев: як приготувати і використовувати чудодійний засіб

Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!

Однією з головних проблем городників та садівників є грибкові ураження рослин. Боротись з ними буває непросто. Але є засіб, який за довгі роки використання зарекомендував себе дуже добре. А він в ходу уже понад 100 років. Суміш на основі мідного купоросу винайшли у французькому Бордо, тому вона отримала назву бордоська.

OBOZREVATEL розповідає, як правильно приготувати бордоську суміш. А також як нею користуватись.

Від чого допомагає засіб

Бордоська суміш допомагає боротись із такими захворюваннями, як плодова гниль, парша яблуні та груші, антракноз, фітофтороз у помідорів та огірків, мільдь виноградів, п’ятнистості кісточкових культур. Але важливо враховувати, що вона не працює із мучнисторосистими захворюваннями.

Як приготувати бордоську суміш

Щоби виготовити рідину для обробки рослин, необхідно взяти мідний купорос та вапняне молочко. Вони і стануть основою засобу.

Для виготовлення 10 літрів бордоської рідини з концентрацією 1% необхідно буде взяти дві посудини – скляні, керамічні або дерев’яні – в які налити по 5 л води. В одній посудині необхідно буде розчинити 100 грамів мідного купоросу, а в другій 100 грамів свіжогашеного вапна. Готувати ці розчини у металевих чи оцинкованих посудинах не можна – це призведе до випаду осаду.

Після цього розчин мідного купоросу необхідно повільно влити у вапняне молочко, повільно помішуючи рідину палицею. Навпаки робити не можна – через це речовина утворить крупні частки осаду, а суспензія буде нестабільною. Така рідина буде непридатною для використання. Також важливо пам’ятати, що робочий розчин не можна розбавляти водою – його необхідно використовувати у тому вигляді, в якому він був виготовлений. А змішувати субстанції можна тільки після того, як вони охолонуть.

Як переконатись, що вийшла якісна рідина?

Бордоська суміш, яку виготовили без порушень технології, має небесно-блакитний колір і слизька на дотик. Якщо ж у ній міститься надмір мідного купоросу, суміш матиме зелений відтінок. В такому разі вона спричинить опіки на листі та плодах.

Ще один спосіб протестувати розчин, це занурити у нього цвях. Якщо на поверхні металу не з’явиться наліт, то засіб виготовлений правильно. Поява ж крупинок на металі свідчитиме, що у рідині міститься надмір мідного купоросу і треба додати ще вапняного молочка.

Зберігати бордоську рідину можна не більше 24 годин. Якщо вона простоїть довше, то втратить свої корисні властивості. Перед використанням суміш треба як слід збовтати, щоби осад, який утворюється у ній, знову опинився у воді.

Коли обробляти рослини бордоською сумішшю

Найкращих результатів можна досягти, якщо обприскати рослини перед або на початку процесу розпускання бруньок. Важливо встигнути до початку цвітіння. Також не можна проводити обробку при високій вологості і температурі повітря – це спричинить опіки на листках.

Як обприскувати рослини бордоською сумішшю

Для дорослих рослин найкраще підійде рідина з концентрацією 1%. А от помідори, огірки та будь-яке молоде листя краще обробляти сумішшю вдвічі менш концентрованою – всього 0,5%.

Якщо дерева сильно вражає парша, їм можна влаштувати “блакитне” обприскування – обробити їх 3% розчином. Таку процедуру краще проводити звечора.

Для нанесення бордоської рідини треба скористатись ручним обприскувачем. Зазвичай для обприскування середнього дерева чи 100 м² картоплі чи помідорів потрібно 10 літрів рідини.

Якщо на листі рослин з’явились перші ознаки грибкової хвороби, його треба обробити засобом, а через два тижні повторити процедуру. Обприскування не можна проводити пізніше, ніж за 15-20 днів до збору урожаю.

При роботі з бордоською рідиною пам’ятайте, що вона шкідлива, хоч і малоотруйна для людей та тварин, тому уникайте її потрапляння в очі, дихальні шляхи чи на шкіру – користуйтесь захисними окулярами, респіратором та рукавичками. Оброблені бордоською рідиною плоди слід перед вживанням добре промити водою, а оброблені рослини не можна давати, як корм, худобі.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Бордоська рідина. Приготування і застосування

На дачі завжди є шкідники і хвороби рослин, від яких треба негайно позбуватися. Бордоська рідина, застосування якої у дачників масово, легко може впоратися з багатьма з них.

Тепер залишається дізнатися, як приготувати бордоську рідину або як її ще називають суміш. Загалом-то, тут використовується мідний купорос, свежегашеная вапно і вода. Використання її можливо в концентрації 1% і 3%.

Бордоська рідина — приготування 1% суміші

На 10л води, причому по можливості використовуйте дощову, візьміть по 100г мідного купоросу і свіжогашеним вапна. Тепер у дерев’яною, скляною або глиняному посуді розведіть мідний купорос і додайте води до 5 літрів, в іншій посудині потрібно теж саме проробити з вапном. Після цього беремо розведений в 5 літрах купорос і дуже тонкою цівкою вливаємо в гашене вапно, зауважте не навпаки. Перемішайте. Ви повинні побачити яскраво-блакитну рідину. Перевірте, чи не переборщили ви мідного купоросу. Для цього візьміть залізний, але нержавый предмет (ніж, цвях…) і опустіть на дно приготовленої бордоської рідини. Якщо побачите червонуватий наліт, то перебір. Виправити це можна додаванням вапна, якщо знехтувати перевіркою, то ризикуєте обпалити рослини.

Бордоська рідина — приготування 3% суміші

На 10л води, причому по можливості використовуйте дощову, візьміть 300гр мідного купоросу і 400гр свіжогашеним вапна. Подальша технологія приготування аналогічна 1% суміші.

Бордоську рідину можна купити в сухому вигляді. В упаковці буде купорос, вапно та індикаторна смужка для перевірки правильності приготування суміші.

Бордоську рідину застосовують навесні до розпускання бруньок для обприскування. Тут потрібно використовувати 3% суміш. При вегетації використовують 1% суміш для обприскування від антракнозу винограду, іржі на сорти смородини, аґрусу, але не більше 3-х разів. Останнє обприскування рослин бордоською сумішшю проводять максимум за 25 днів до збору ягідного врожаю і за 15 днів до збору яблук, якщо оброблялися яблуні від парші. Малину можна обробляти 2 рази (до цвітіння та після збирання ягід).

Бордоская суміш і правила її приготування

Хто не застосовував на своїй дачній ділянці бордоською рідиною? Напевно, все. Тому що дачні рослини, як і людей, потрібно не тільки годувати, поїти і плекати, але ще захищати і лікувати. Бо як і у нас, в рослинному царстві повно ворогів, нахлібників і шкідників!

Бордоская суміш — дуже відомий розчин мідного купоросу у вапняному молочку.

Його використовують як фунгіцид (хімікат для боротьби з грибковими захворюваннями овочевих і садових культур). Мідний купорос з давніх часів використовувався медиками як складова частина порошків і припарок, та й сьогодні цілком можна знайти медичні рецепти з його використанням. А ось чудові захисні властивості цієї речовини для рослин, як вважає історія, були «відкриті» зовсім випадково.

У сумнозвісні 5 років великого картопляного голоду в Ірландії, коли фітофтора знищила ВЕСЬ урожай картоплі в країні, репортер маленької провінційної газети звернув увагу, що біля мідеплавильних заводів картопля здоровий і продовжує рости, тоді як у всіх інших місцях він давно перетворився на смердючу гниль. Минуло небагато часу — і всім вже було зрозуміло: рятівник — мідь.

Сьогодні мідь в складі бордоською суміші вірою і правдою служить нашим садівникам і городникам, До ураження рослин будь-якими хворобами обробка цим складом буде відмінним профілактичним засобом. А при заражених — ліками.

Таку суміш можна купити в магазині в сухому вигляді. У кожній упаковці — мідний купорос, вапно та (повинна бути!) Спеціально вкладена індикаторна смужка, щоб перевірити правильність виготовлення рідкої суміші.

Як самому приготувати бордоською рідиною
Якщо готової суміші немає, можна і самим її приготувати. Необхідно тільки
придбати компоненти
дотримати пропорції і
строго дотримуватися послідовності приготування

Пропорції для приготування бордоською суміші
1% розчин
Рецепт: на 10 літрів розчину — 100 г мідного купоросу + 150 г негашеного вапна
3% розчин
Рецепт: на 10 літрів розчину — 300 г мідного купоросу + 450 г негашеного вапна

Як стверджують фахівці, приготування суміші — процес далеко не довільний. Не можна просто змішати компоненти і все розбавити водою.

Незважаючи на чудові властивості бордоською рідини — лікаря рослин, ми повинні пам’ятати: невелика концентрація міді в грунті — благо, а надлишок — шкода! Тому не будемо забувати слова Парацельса: «Все є отрута, і ніщо не позбавлене отруйності. Одна лише доза робить отруту непомітною »! Надлишок дачних хімікатів неодмінно осяде в наших організмах важким вантажем своїх, вже людських хвороб …

А ви використовуєте на дачі бордоською рідиною?

Як застосовувати бордоскую суміш? процес виготовлення

Прийнято вважати, що бордоская суміш, виготовлення і застосування якої буде обговорюватися в цій статті, була винайдена випадково.

Прийнято вважати, що бордоская суміш, виготовлення і застосування якої буде обговорюватися в цій статті, була винайдена випадково. Французький виноградар ненавмисно перемішав мідний купорос і вапно. Викинути суміш було шкода, і він обприскали її виноградник проти мільдью (несправжня борошниста роса), і отриманий результат вразив його. Як же використовувати бордоскую суміш правильно?

Прийнято вважати, що бордоская суміш, виготовлення і застосування якої буде обговорюватися в цій статті, була винайдена випадково.

Бордоская суміш: виготовлення та застосування

Виготовлення бордоською суміші

Бордоською рідиною активно застосовують на дачних ділянках проти багатьох грибкових і бактеріальних захворювань. Вона відноситься до фунгіцидною засобів захисного, контактної дії. Суміш здатна пригнічувати згубний вплив грибків. Основна роль припадає на іони міді, а вапно пом’якшує її небезпечний вплив і допомагає закріпити засіб на рослинах протягом 25-30 днів. Від правильності приготування розчину і якості вапна, залежить тривалість дії препарату.

Основна роль припадає на іони міді, а вапно пом’якшує її небезпечний вплив і допомагає закріпити засіб на рослинах протягом 25-30 днів. Від правильності приготування розчину і якості вапна, залежить тривалість дії препарату.

Бордоською рідиною, зазвичай, застосовують двома методами:

Перший. Обприскування ранньою весною плодових дерев, поки нирки ще не розпустилися. Застосовується 3-відсотковий розчин.
Другий. Обробка посадок в період вегетації, використовуючи 1-процентний розчин.

Бордоською рідиною готують самостійно з сухої суміші. Для того щоб її приготувати, треба взяти ємність, виготовлену зі скла, глини, дерева або пластику, але не з металу. Для виготовлення 1-процентного розчину об’ємом 1 л, береться порошок мідного купоросу (100 грамів), який потрібно розчинити в малій кількості гарячої води (+50 градусів), потім додають воду, і доводять до 9-літрового обсягу.

Для виготовлення 1-процентного розчину об’ємом 1 л, береться порошок мідного купоросу (100 грамів), який потрібно розчинити в малій кількості гарячої води (+50 градусів), потім додають воду, і доводять до 9-літрового обсягу.

В окремій ємності, потрібно розчинити в малій кількості води не більше 150 грамів вапна, до стану сметани. Потім, поступово доливаючи воду, довести до об’єму в один літр. В отриману рідину, яка повинна нагадувати молоко, цівкою акуратно вливається мідний купорос. Використовувати препарат можна тільки в якості розчину. Зазвичай, застосовують 1% або 3% концентрацію. Перед застосуванням бордоською рідиною потрібно кілька разів процідити. Важливо пам’ятати, що її не можна використовувати спільно з іншими засобами (мильний розчин, хімічні препарати). Також не слід додавати воду, в уже приготовлену рідина.

Зазвичай, застосовують 1% або 3% концентрацію. Перед застосуванням бордоською рідиною потрібно кілька разів процідити. Важливо пам’ятати, що її не можна використовувати спільно з іншими засобами (мильний розчин, хімічні препарати). Також не слід додавати воду, в уже приготовлену рідина.

Як правильно використовувати бордоскую суміш?

Перед застосуванням рекомендується перевірити отриману рідину на хімічну реакцію. Для цього в отриману суміш потрібно опустити металевий предмет (цвях, лезо ножа, дріт). Якщо розчин приготовлений з порушенням, на предмет залишиться червонуватий наліт. Отже, в рідині міститься зайва кількість сульфату міді, що небезпечно для рослин — це може обпалити їх. Для того щоб убезпечити суміш, потрібно додати вапняне молоко, до потрібної концентрації.

Отже, в рідині міститься зайва кількість сульфату міді, що небезпечно для рослин — це може обпалити їх. Для того щоб убезпечити суміш, потрібно додати вапняне молоко, до потрібної концентрації.

До основних переваг кошти можна віднести:

  • Як профілактичний засіб захищає рослини від грибкових захворювань (парша, різні гнилі, фітофтора, плямистість, курчавость, іржа) на тривалий час.
  • Що міститься в розчині кальцій, допомагає заповнити його недолік на ділянці.
  • Доступність препарату.

Але, в той же час, є і деякі недоліки при використанні кошти:

  • Не дотримання правил приготування і термінів застосування, може негативно вплинути на рослин і привести до опіків листя, погіршення якості плодів, їх розтріскування. Якщо немає особливої ​​необхідності, найкраще використовувати тільки ранньою весною.
  • Може спостерігатися підсушування кори після обробки, що не кращим чином позначається на рослинах.
  • Як ядохимикат, може бути небезпечною для людини.

Не дотримання правил приготування і термінів застосування, може негативно вплинути на рослин і привести до опіків листя, погіршення якості плодів, їх розтріскування. Якщо немає особливої ​​необхідності, найкраще використовувати тільки ранньою весною.

У момент приготування рідини необхідно використовувати засоби захисту: гумові рукавички, халат, марлеву пов’язку. Не можна під час обробки курити, приймати їжу або напої. Отже, бордоская суміш, виготовлення і застосування якої обговорювалося в цій статті, просто необхідна для збереження врожаю.

Відео приготування бордоської рідини

Рідка Бордоська суміш 3,5%

Рідка бордоская суміш 3,5%. Склад: Універсальний рідкий стимулятор росту рослин ЦЕОВИТ КАЛЬЦІЙ + МІКРО (250 мл); Рідке моно добриво ЦЕОВИТ МЕДЬ (250 мл). Упаковка: дві каністри по 250 мл. Країна виробник: Україна.

Змішавши даний розчин з водою Ви отримаєте повністю розчинну Рідку бордоскую суміш 3,5% обсягом 25 літрів.

Розчин бордоською суміші застосовують в якості фунгіциду вже більше ста років як один з ефективних хімічних препаратів в боротьбі проти садових шкідників. Найкраще садові дерева і чагарники обробляти до розпускання бруньок. Бордоская суміш добре підходить і для обробки квітів.

Основне її дію — знищення парші та грибкових хвороб дерев і чагарників. Також бордоською рідиною застосовують для дезінфекції ран плодових дерев після видалення ділянок хворий кори.

Обприскують рослини пізньої осені після опадання листя і навесні до розпускання бруньок: яблуню, грушу — проти парші, абрикос — проти клястеоспіроза, персик — проти кучерявості. Також ранньою весною до розпускання бруньок обприскують проти плодової гнилі, моніліозу, іржі, коккомікоза, антракноза, фітофторозу плодових, ягідних і овочевих культур, мілдью винограду. Норма витрати: 1, 5-20 кг / га до розпускання бруньок і 60 кг / га — в період розпускання бруньок.

Бордоська рідина — інструкція по приготуванню і застосуванню фунгіциду

У багатьох дачників на слуху такий препарат, як бордоською рідиною. Застосування в садівництві фунгіцидів почалося саме з неї. Читайте далі що таке бордоською рідиною, як її приготувати і грамотно використовувати в саду і городі.

Бордоская суміш Відома багатьом дачникам бордоською рідиною — перший фунгіцид в світі, до сих пір активно застосовується для захисту плодових і ягідних культур від грибкових захворювань. Суміш була винайдена у 2-й половині XIX ст. французьким ботаніком П. Мільярде, який жив в м Бордо. Бордоская суміш В наш час бордоською рідиною використовують для боротьби з поширеними хворобами рослин, такими як:

  • іржа, парша, плодова гниль, борошниста роса (у плодово-ягідних культур);
  • макроспоріоз, фітофтороз (у томатів, картоплі);
  • септоріоз, пероноспороз, антракноз (у огірків);
  • мілдью (у винограду);
  • плямистість (у малини, полуниці) і ін.

Склад Бордоської рідини

По суті, бордоською рідиною це розчин мідного купоросу у вапняному молоці (гашеного вапна). Сульфат міді (мідний купорос) володіє знезаражувальним дією, а в поєднанні з гідроксидом кальцію (вапняної водою) утворює сполуки сірчанокислої міді, які здатні ефективно знешкоджувати безліч шкідливих мікроорганізмів.

Як правильно приготувати Бордоську рідину

Бордоською рідиною, приготування якої не представляє особливої ​​складності, хоч і менш токсична, ніж мідний купорос, все ж подбайте про свою безпеку, приступаючи до роботи з сумішшю:

  • всі дії проводите в захисному одязі, а також рукавичках, окулярах, респіраторі;
  • ємності, в яких замішувався розчин, в подальшому не використовуйте для інших потреб;
  • залишився розчин викидайте, закопавши в землю за територією саду та городу.

Отже, 1% -ва бордоська суміш — покрокове приготування розчину:

Крок 1-й. Підготуйте 2 неметалеві ємності (підійде скляна, емальований або глиняний посуд) обсягом не менше 10 л.

Крок 2-й. Розчиніть 100 г мідного купоросу в 1-1,5 л гарячої води. Потім поступово влийте 4 л холодної води.

Крок 3-й. У другій ємності погасіть 100-150 г негашеного вапна, заливши 1-1,5 л гарячої води, після чого також поступово влийте 4 л холодної води.

Крок 4-й. Кожен з розчинів ретельно перемішайте.

Крок 5-й. Тонкою цівкою влийте розчин мідного купоросу в ємність з розчином вапна (але не навпаки!) І акуратно перемішайте.

У вас повинна вийти рідина яскраво-блакитного кольору.

Перевірте, чи не занадто багато в ній купоросу. Для цього опустіть туди нержавею залізний предмет (наприклад, цвях) і уважно подивіться: якщо на металі з’явився мідний наліт, то потрібно додати ще трохи розчину вапна.

Навіщо потрібна бордоская суміш і як її розводити, ми розібралися, тепер приступимо до питання про те, як правильно застосовувати цей препарат на вашій заміській ділянці.

Бордоська рідина: інструкція із застосування

Бордоская суміш навесні ефективна для профілактичного ( «блакитного») обприскування: в період набухання або початку розпускання бруньок рослини обробляють 3% -ним розчином бордоської рідини. У період активної вегетації (коли у рослин вже є листя) застосовують слабший, 1% -ний розчин фунгіциду .

Бордоською рідиною не можна змішувати з іншими препаратами, а також використовувати одночасно з іншими фунгіцидами.

Восени бордоская суміш застосовується в більш концентрованому вигляді (3%), ніж при ранневесенней обробці, оскільки листя опало, і опіків можна не боятися. Осіннє обприскування захистить від грибкових захворювань зерняткові (грушу, айву, яблуню) і кісточкові (вишню, абрикос, сливу) дерева.

Бордоська рідина для огірків

Так само, як і помідори , огірки обприскують 1% -ною бордоською рідиною (1,5-2 л на 10 кв.м). Першу профілактичну обробку проводять на стадії 2-3 справжніх листків, потім повторюють 2-3 рази з інтервалом 10-12 днів.

Останнє обприскування бордоською рідиною потрібно провести не пізніше, ніж за 20-25 днів до збору врожаю.

Бордоською рідиною для картоплі

Першу обробку проводять перед посадкою картоплі: бульби обприскують 1% -ною бордоською рідиною за 1-1,5 години до посадки. Потім, коли кущі картоплі досягнуть висоти 15-20 см, обприскування повторюють з розрахунку 0,5-1 л суміші на 10 кв.м. Обробку повторюють через 12-15 днів.

Бордоська рідина для винограду

У фазі «зеленого конуса» (нирка ще не розпустилася, зелений кінчик лише видніється) виноградні кущі обприскують 3% -ною бордоською рідиною. Під час періоду вегетації використовують слабший, 1% -ний розчин препарату.

Бордоська рідина для смородини

Смородинові кущі (також агрус, малину) обробляють бордоською рідиною для профілактики плямистості. Перше обприскування проводять ранньою весною, використовуючи 3% -ний розчин, для наступних 2-3 обробок готують 1% -ний розчин препарату.

Необхідно обприскувати листя рослин і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони.

Бордоська рідина для помідорів / томатів

Якщо у розсади помідорів з’явилися ознаки захворювань (сірі, коричневі або чорні плями на листі), обробіть сіянці 1% -ною бордоською рідиною за допомогою пульверизатора.

Бордоская суміш Для профілактики фітофторозу та інших хвороб обприскування томатів бордоською рідиною проводять з кінця червня — початку липня (або через 2 тижні після посадки) з розрахунку 1,5-2 л розчину на 10 кв.м. Всього рослини обприскують 3-4 рази з інтервалом 10-14 днів.

Бордоська рідина для полуниці

Після танення снігу садову суницю необхідно обробити 3% -ним розчином бордоською суміші (0,5-1 л на 10 кв.м). Потім, в стадії відростання листя, обприскування повторюють, знижуючи концентрацію до 1%. Наступні процедури проводять на початку появи бутонів і після збору врожаю (в цих випадках також використовують 1% -ний розчин).

Бордоська рідина для дерев

Навесні, до розпускання бруньок, дерева обприскують 3% -ною бордоською рідиною (10-15 л на одне доросле і 2-3 л — на молоде дерево). Потім, в фазі «зеленого конуса», обробку повторюють вже 1% -ним розчином препарату, наступне обприскування проводять після цвітіння дерев. Подальші обробки роблять з інтервалом 10-15 днів, причому їх кількість не повинна перевищувати 6 обприскувань за сезон.

В якості альтернативи бордоською суміші можна використовувати препарати схожого дії, до складу яких також входить оксихлорід міді (ПОЛІХІМ, оксихом і ін.). Такі засоби здатні лікувати «зсередини», глибоко проникаючи в тканини рослин. Крім того, їх можна змішувати з іншими речовинами.

Що таке Бордоська суміш? Як обробляти, ефективне лікування

Бордоська суміш є ефективним лікуванням грибів для використання в органічному землеробстві.

Широко використовується в саду для лікування рослин, овочів і фруктових дерев.

Рекомендовані дози та застосування цього продукту, необхідні, щоб уникнути забруднення природи та навколишньої флори.

Основні факти про бордоську суміш

Призначення і використання — фунгіцид, альгіцид

Склад — вода, сульфат міді і вапно

Найбільш актуальні рослини — виноградна лоза, фруктові дерева, картопля, помідори

Що таке бордоська суміш?

Бордоська суміш це фунгіцид синього кольору, приготовлений з міді і вапна.

Зазвичай він використовується методом розпилення і допомагає боротися з більшістю видів грибкових захворювань. Грибкові захворювання викликані грибами та грибними спорами. Бордоська суміш часто використовується проти борошнистої роси, струпа, плодового завитка листя, виразки або європейської бурої гнилі.

Рекомендована доза є від 1/3 до 2/3 унції (від 10 грам до 20 грам) на 1 літр води.

Коли використовують бордоську суміш

Першу обробку бордоською сумішшю слід виконувати наприкінці зими. Роблячи це під час зимової глибокої очистки, це гарний час для усунення грибів, які, можливо, перезимували серед рослин.

Дану суміш часто використовують навесні, коли хвороба починає розвиватися.

Насправді, саме вологість і тепло є двома умовами, які викликають ріст грибів.

Бордоська суміш також використовується восени після того, як листя опаде.

Обприскування в цей момент допомагає уникнути того, що будь-яке захворювання зможе перезимувати в саду.

Перед обробкою дерев та кущів бордоською сумішшю, важливо зірвати та прибрати або спалити будь-яке хворе листя, яке вже опало на землю.

Обприскування бордоською сумішшю слід здійснювати по всьому дереву: гілки, стовбур, а згодом і прилеглі ділянки.

Профілактика ефективна для захисту від грибкових захворювань (грибів).

Серед більшості захворювань які усуває даний реактив є:

Розпилювати бордоську мікстуру коли грибок вже з’явився, є марним, оскільки головна мета суміші — профілактична.

Але розпилення даного розчину, коли з’явилася хвороба, може запобігти її поширенню.

Хвороби та бордоська суміш

Фруктові дерева

Фруктові дерева лікуються профілактично восени, коли листя опадає.

Лікування повторюється в кінці зими після обрізки гілок для захисту свіжих ран від зараження грибком.

Розпочніть з прибирання мертвого листя і спалювання його перед обприскуванням бордоською сумішшю.

Це найкраще робити наприкінці зими або на самому початку весни, безпосередньо перед появою перших бруньок.

В обох випадках наполегливо рекомендується відновити цей крок 2—3 рази в двотижневому інтервалі.

Кущі картоплі, томатів і полуниці

Починаючи з травня, обприскуйте раз на два тижні.

Це лікування є необхідним, оскільки ці овочі є найбільш уразливими для боротьби з борошнистою росою, а забруднення призведе до зниження врожаю.

Припиніть лікування за декілька тижнів до збору врожаю.

Виноградна лоза

Виноградні лози дуже вразливі до цвілі і потребують лікування кожного року навесні і восени.

Саме з території, де вперше суміш використовувалась на кущах виноградників, в муніципалітеті Франції і походить назва суміші: «Бордо».

Почати лікування виноградної лози слід в квітні, продовжувати до кінця липня. Обприскування бордоською сумішшю слід здійснювати кожні два тижні і після кожного сильного дощу.

Незважаючи на те, що використання бордоської суміші дозволено в органічному землеробстві, наполегливо рекомендується не збільшувати призначеної дози.

Також уникайте використання бордоської суміші занадто часто, тому що це може призвести до забруднення навколишньої флори.

Про автора

admin administrator