Де використовують пальмову олію

Авторadmin

Де використовують пальмову олію

пальмове масло

Що це таке, як його використовують, харчування, переваги та суперечки

Пальмова олія є популярною олією, яка міститься в багатьох продуктах харчування. Хоча він може мати деякі переваги для здоров’я, його виробництво має серйозні екологічні та етичні проблеми.

На основі доказів Ця стаття заснована на наукових доказах, написаних експертами та перевірених фактами. Ми дивимось на обидві сторони суперечки і прагнемо бути об’єктивними, неупередженими та чесними.

Останнє оновлення 15 липень 2023 р. та останній огляд експерта 23 листопад 2022 р.

У всьому світі споживання пальмової олії зростає. Однак це дуже суперечлива їжа.

З одного боку, повідомляється, що він забезпечує кілька переваг для здоров’я.

З іншого боку, це може становити ризик для здоров’я серця. Існують також екологічні проблеми, пов’язані зі постійним зростанням його виробництва.

У цій статті розглядається пальмова олія та її вплив на здоров’я, навколишнє середовище та стійкість.

Що таке пальмова олія?

Пальмова олія отримують з м’ясистих плодів олійної пальми. Нерафіновану пальмову олію іноді називають червоною пальмовою олією через її червонувато-оранжевий колір.

Основним джерелом пальмової олії є дерево Elaeis guineensis, яке поширене в прибережних країнах Західної та Південно-Західної Африки, включаючи Анголу, Габон, Ліберію, Сьєрра-Леоне, Нігерію та інші. Він має довгу історію використання в цих регіонах.

Подібна олійна пальма, відома як Elaeis oleifera, зустрічається в Південній Америці, але рідко вирощується в комерційних цілях. Однак гібрид цих двох рослин іноді використовується для виробництва пальмової олії.

В останні роки вирощування олійної пальми поширилося на Південно-Східну Азію, включаючи Малайзію та Індонезію. Зараз ці дві країни виробляють понад 80% світових поставок пальмової олії.

Зараз пальмова олія є однією з найдешевших і найпопулярніших олій у світі, на яку припадає одна третина світового виробництва рослинної олії.

Однак важливо відзначити, що пальмову олію не слід плутати з пальмоядровою олією. Хоча обидва походять з однієї рослини, пальмоядрова олія видобувається з насіння плоду. Це забезпечує різні переваги для здоров’я.

Нерафінована проти рафінованої пальмової олії

Нерафінована пальмова олія – це сире масло, віджате безпосередньо з рослини пальми. Воно червонуватого кольору, з виразним запахом і смаком. Цей тип часто використовується в традиційній кулінарії в країнах Західної Африки, таких як Нігерія.

З іншого боку, рафінована пальмова олія проходить кілька етапів обробки, щоб надати їй нейтральний колір і смак. Він ширше використовується у виробництві харчових продуктів або для масового смаження продуктів.

Для вас пропонується: Чи здорове масло рослинного походження? Харчування та порівняння

Резюме: пальмова олія походить із пальм, що ростуть у прибережній Західній та Південно-Західній Африці, де її споживали протягом тисяч років. Він напівтвердий при кімнатній температурі і відрізняється від пальмоядрової олії поживним складом.

Як використовується пальмова олія?

Пальмова олія використовується для приготування їжі та додається до багатьох готових до споживання продуктів у вашому продуктовому магазині.

Його смак вважається пікантним і земляним.

Нерафінована пальмова олія є традиційним продуктом у нігерійській та конголезькій кухнях, і вона особливо добре підходить для каррі та інших гострих страв. Деякі люди описують його смак як схожий на морквяний або гарбузовий.

Рафінована пальмова олія часто використовується для пасерування або смаження, оскільки вона має високу температуру димлення 450°F (232°C) і залишається стабільною при сильному вогні.

Пальмова олія іноді додається до арахісового та іншого горіхового масла як стабілізатор, щоб запобігти відокремленню та осіданню олії у верхній частині банки.

Крім горіхового масла, рафіновану пальмову олію можна знайти в деяких інших продуктах харчування, в тому числі:

  • крупи
  • хлібобулочні вироби, такі як хліб, печиво та кекси
  • протеїнові батончики та дієтичні батончики
  • шоколад
  • вершки для кави
  • маргарин

Ця олія також міститься в багатьох нехарчових продуктах, таких як зубна паста, мило та косметика.

Крім того, з нього можна виробляти біодизельне паливо, яке є альтернативним джерелом енергії.

Резюме: пальмова олія використовується в кулінарії, особливо в кухнях Західної Африки та каррі. Він також міститься в деяких харчових продуктах, продуктах і паливі.

Харчування пальмовою олією

Ось поживний вміст однієї столової ложки (14 грамів) пальмової олії:

Усі калорії пальмової олії надходять із жиру. Його розщеплення жирних кислот становить приблизно 50% насичених жирних кислот, 40% мононенасичених жирних кислот і 10% поліненасичених жирних кислот.

Червонувато-оранжевий пігмент червоної пальмової олії походить від антиоксидантів, відомих як каротиноїди, включаючи бета-каротин, який ваше тіло може перетворити на вітамін А.

Резюме: пальмова олія на 100% складається з жиру, половина якого насичена. Він також містить вітамін Е. Червона пальмова олія містить антиоксиданти, які називаються каротиноїдами, які ваше тіло може перетворити на вітамін А.

Потенційні переваги пальмової олії

Пальмова олія пов’язана з кількома перевагами для здоров’я, зокрема:

  • захист функції мозку
  • зниження факторів ризику серцевих захворювань
  • поліпшення стану вітаміну А

Здоров’я мозку

Пальмова олія є чудовим джерелом токотрієнолів, форми вітаміну Е з сильними антиоксидантними властивостями, які можуть підтримувати здоров’я мозку.

Дослідження на тваринах і людях показують, що токотрієноли в пальмовій олії можуть допомогти захистити делікатні поліненасичені жири в мозку, уповільнити прогресування деменції, знизити ризик інсульту та запобігти розвитку уражень мозку.

У 2-річному дослідженні за участю 121 особи з ураженням головного мозку група, яка приймала токотрієноли, отримані з пальмової олії двічі на день, залишалася стабільною, тоді як група, яка отримувала плацебо, спостерігала зростання ураження.

Крім того, у 2020 році в огляді 18 досліджень на тваринах і в пробірках було зазначено, що пальмова олія та токотрієноли пальмової олії, мабуть, забезпечують нейропротекторну дію проти зниження когнітивних функцій. Однак потрібні додаткові дослідження на людях.

Здоров’я серця

Вважається, що пальмова олія захищає від хвороб серця.

Хоча результати деяких досліджень були неоднозначними, ця олія загалом, здається, має сприятливий вплив на фактори ризику серцево-судинних захворювань, включаючи зниження (поганого) холестерину ЛПНЩ і підвищення (хорошого) холестерину ЛПВЩ.

Широкий аналіз 51 дослідження показав, що рівень загального холестерину та холестерину ЛПНЩ (поганого) був нижчим у людей, які дотримувалися дієт, багатих пальмовою олією, ніж у тих, хто споживав дієти з високим вмістом транс-жирів або міристинової та лауринової кислот.

У 3-місячному дослідженні, опублікованому в 2016 році, вивчався ефект зниження рівня холестерину пальмової олії, виготовленої з гібриду Elaeis guineensis і Elaeis oleifera.

У цьому дослідженні люди споживали 25 мл (2 столові ложки) оливкової олії або гібридної пальмової олії щодня. Базуючись на 15% зниженні рівня ЛПНЩ (поганого) холестерину в обох групах, дослідники припустили, що цю пальмову олію можна назвати «тропічним еквівалентом оливкової олії».”.

Тим не менш, важливо зазначити, що підвищення або зниження рівня ЛПНЩ (поганого) холестерину не може передбачити ризик серцевих захворювань. Є багато інших чинників.

Поліпшення стану вітаміну А

Червона пальмова олія також може допомогти покращити стан вітаміну А у людей з дефіцитом або ризиком дефіциту, оскільки воно багате каротиноїдами, які організм може перетворити на вітамін А.

Одне невелике дослідження показало, що люди з кістозним фіброзом, захворюванням, яке ускладнює засвоєння жиророзчинних вітамінів, відчули підвищення рівня вітаміну А в крові після прийому двох-трьох столових ложок червоної пальмової олії щодня протягом 8 тижнів.

Інший огляд дев’яти високоякісних досліджень зазначив, що додавання червоної пальмової олії може підвищити рівень вітаміну А у дітей і дорослих.

Резюме: пальмова олія може допомогти захистити функцію мозку, зменшити фактори ризику серцевих захворювань і підвищити рівень вітаміну А у деяких людей.

Спори про пальмову олію

Існує кілька етичних питань щодо впливу виробництва пальмової олії на навколишнє середовище, дику природу та громади.

В останні десятиліття зростання попиту призвело до безпрецедентного розширення виробництва пальмової олії в Малайзії, Індонезії та Таїланді.

Ці країни мають вологий тропічний клімат, який ідеально підходить для вирощування олійних пальм.

Однак для розміщення плантацій олійних пальм знищуються тропічні ліси та торфовища.

Аналіз 2016 року показав, що в 1990 році 45% землі в Південно-Східній Азії, яка зараз використовується для виробництва пальмової олії, були лісами, включаючи більше половини всіх плантацій пальмової олії в Індонезії та Малайзії.

Очікується, що вирубка лісів негативно вплине на чисті викиди вуглецю, оскільки ліси відіграють вирішальну роль у зменшенні парникових газів, поглинаючи вуглець з атмосфери.

Крім того, знищення місцевих ландшафтів спричиняє зміни в екосистемі, які загрожують здоров’ю та різноманітності дикої природи.

Особливе занепокоєння викликає вплив на зникаючі види, такі як борнейські орангутанги, яким загрожує зникнення через втрату середовища проживання.

Також надходили повідомлення про порушення прав людини корпораціями з виробництва пальмової олії, такі як вирубка сільськогосподарських угідь і лісів без дозволу, виплата низьких зарплат, створення небезпечних умов праці та значне зниження якості життя.

Експерти кажуть, що існують більш етичні та екологічні методи виробництва пальмової олії.

Наприклад, аналіз 2015 року показав, що обмеження розширення нових плантацій пальмової олії на безлісних територіях і посадка лише в районах з низькими запасами вуглецю може зменшити викиди парникових газів до 60%.

Щоб переконатися, що пальмова олія, яку ви купуєте, вирощена та вироблена екологічно та з дотриманням етичних принципів, шукайте бренди, сертифіковані Круглим столом зі стійкої пальмової олії (RSPO).

Однак навіть пальмова олія, отримана з екологічно чистих джерел, може спричинити певні проблеми з навколишнім середовищем, особливо тому, що великі пальмові ферми продовжують рости та займати землі, які раніше використовувалися для інших цілей.

На думку деяких, найбільш стійкий спосіб придбання червоної пальмової олії – це купувати її безпосередньо на невеликих місцевих фермах.

Для вас пропонується: Мигдальна олія: харчування, користь, використання тощо

Резюме: попит на пальмову олію спричинив колосальне зростання промисловості, що призвело до вирубки лісів у тропічних районах, де можуть процвітати пальмові ферми. Купуйте пальмову олію на невеликих фермах або шукайте бренди, сертифіковані RSPO, для найбільш екологічних варіантів.

Резюме

Пальмова олія є однією з найбільш широко використовуваних олій у всьому світі.

Однак наслідки його виробництва для навколишнього середовища, здоров’я диких тварин і життя корінного населення викликають глибоке занепокоєння.

Якщо ви хочете використовувати пальмову олію, подумайте про придбання етичних брендів, сертифікованих RSPO, або купуйте її безпосередньо на невеликих фермах, якщо ви можете.

Лише одне: у таких країнах, як Нігерія, де пальмова олія є важливою частиною кухні, нерафінована пальмова олія зазвичай купується на місці у дрібних фермерів, що забезпечує чисту вигоду для місцевої економіки без шкоди для навколишнього середовища.

Подібним чином споживання місцевої їжі є простим способом підтримати місцеву економіку, включаючи в свій раціон поживні необроблені продукти.

Більше статей, які можуть вам сподобатися

Люди, які читають “Пальмова олія: що це таке, харчування, переваги та суперечки”, також люблять такі статті:

Пальмова олія в косметиці: вплив на навколишнє середовище та проблеми сталого розвитку

пальмове масло — універсальна рослинна олія, яка є повсюдною в косметиці та засобах особистої гігієни, а також у упакованих продуктах харчування, засобах для чищення та навіть у біопаливі. Цей інгредієнт присутній у більш ніж половині всіх упакованих продуктів, що продаються в США, і становить третину світового ринку нафти. Він дешевий і виробляється з високоефективної олійної пальми, яка дає щедрі врожаї цілий рік з відносно невеликою кількістю землі.

Тим не менш, пальмова олія може бути вкрай нежиттєздатною. Попит на цей продукт викликає вирубку лісів і руйнує середовище проживання диких тварин у різноманітних тропіках. Сільськогосподарські методи, пов’язані з культурою, сумно відомі своїм значним вуглецевим слідом і, як відомо, включають дитячу працю.

Ось розбивка проблем, пов’язаних із всюдисущим інгредієнтом, і зусиллями, які докладаються, щоб зробити його стійким.

Продукти, що містять пальмову олію

Відома як універсальний, зволожуючий і практично несмачний інгредієнт, пальмова олія поширена в таких продуктах:

  • Шампунь
  • Макіяж
  • Мило та пральний порошок
  • Такі продукти, як картопляні чіпси, цукерки, маргарин, шоколад, хліб, арахісове масло, дитячі суміші, морозиво та веганський сир
  • Біопаливо

Як виготовляється пальмова олія?

Пальмова олія отримують з олійних пальм (Elaeis guineensis), які зустрічаються в обмеженому діапазоні лише в межах 10 градусів від екватора. Спочатку вони росли тільки в Африці, але були завезені в Азію як декоративні рослини.

З тих пір, як вони знайшли багато застосування, близько 40 країн Африки, Азії та Південної Америки створили прибуткові плантації пальмової олії. Індонезія і Провідними виробниками є Малайзія , що відповідає 58% і 26% світового виробництва відповідно.

Існує два види пальмової олії: сира пальмова олія і пальмоядрова олія. Перше відбувається в результаті віджимання м’якоті фрукта, а друге – від дроблення ядра.

У сирій пальмовій олії набагато менше насичених жирів (50% проти 80%), і тому використовується більше в їстівних продуктах. Пальмоядрова олія, навпаки, більше використовується для косметики, миючих засобів і мила, оскільки високий вміст жиру робить його більш твердим.

Афріаді Хікмаль / Getty Images

Живуть олійні пальми до 30 років. Як правило, насіння росте в розпліднику протягом року перед пересадкою на плантації. У віці 30 місяців вони досягають зрілості і відкривають пучки яскраво-червоних плодів, які збирають щотижня.

Для виготовлення олії стиглі плоди відправляють на млини, пропарюють, відокремлюють, а м’якоть віджимають для отримання сирої пальмової олії. Цю олію перевіряють, очищають і передають на нафтопереробні заводи, які переробляють її на продукти харчування, миючі засоби, паливо або мило та косметику.

Щоб зробити пальмоядрову олію, насіння подрібнюють, а отриману олію очищають, перш ніж використовувати її в харчових продуктах, косметиці та очисних засобах.

Побічні продукти з процес виготовлення пальмової олії часто повертаються в цикл вирощування або переробляються в інші продукти. Наприклад, Asian Agri, один з найбільших виробників пальмової олії в Азії, стверджує, що використовує порожні плоди в якості добрива, а залишки мезокарпового волокна для виробництва біопалива для живлення котлів млина. Стебла, як сказано, роблять наповнювачем для подушок і матраців.

Вплив на навколишнє середовище

richcarey / Getty Images

Вплив пальмової олії на навколишнє середовище починається з очищення землі ще до того, як розсада буде висаджена. Дослідження Greenpeace 2018 року показало, що провідні постачальники пальмової олії розчистили 500 квадратних миль тропічних лісів Південно-Східної Азії лише між 2015 і 2018 роками.

Вирубка лісів — іноді через лісові пожежі, що забруднюють довкілля — вивільняє секвестр вуглецю назад в атмосферу. В результаті Індонезія — країна трохи більша за Аляску — стала восьмим у світі за величиною викидом парникових газів.

Що ще гірше, плантації олійних пальм часто висаджують на торфовищах, які зберігають більше вуглецю (30%), ніж будь-яка інша екосистема. Щоб звільнити місце для садиб, ці торфовища розкопують, осушують і спалюють, що тільки виділяє в атмосферу понад 2 мільярди тонн вуглецю щороку.

Звичайно, виробництво пальмової олії також значною мірою пов’язане із занепадом життєвої фауни. Фонд орангутангів називає пальмову олію головною причиною вимирання орангутанів, щороку вбиваючи від 1000 до 5000 приматів.

Некомерційна організація Rainforest Rescue каже, що орангутанги особливо вразливі до вирубки лісів, оскільки вони покладаються на великі ділянки лісу для їжі. Коли вони блукають на плантаціях олійних пальм у пошуках прожитку, їх часто вбивають фермери.

За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, промисловість пальмової олії зачіпає 193 загрози і що його розширення може вплинути на 54% усіх ссавців, які знаходяться під загрозою зникнення, і 64% всіх птахів глобально. Види, які вже знаходяться під загрозою, окрім орангутанга, включають суматранського слона, борнейського карликового слона, суматранського носорога та суматранського тигра — усі вони знаходяться під загрозою зникнення або знаходяться під загрозою зникнення.

Чи є пальмова олія веганською?

Cavan Images / Getty Images

Пальмова олія технічно є веганською. Сам продукт на рослинній основі і не містить продуктів тваринного походження. Насправді, це навіть часто зустрічається в сертифікованих веганських продуктах, як-от деякі пасти з рослинної олії (він же вершкове масло альтернативи), горіхові масла, сири, морозиво та печиво — не кажучи вже про косметику та очищення продуктів. Це проблема для багатьох, хто дотримується веганської дієти з міркувань захисту навколишнього середовища або тварин.

Незважаючи на те, що інгредієнт, як правило, не відповідає тому, що вважається екологічно чистим способом життя без жорстокості, вибір його споживання є суто особистим.

Чи вільна пальмова олія?

Переважна більшість пальмової олії не є жорстоким, оскільки її виробництво ставить під загрозу вразливі види та підштовхує їх до вимирання. На додаток до непрямої шкоди, яку промисловість пальмової олії завдає орангутанам, які знаходяться під загрозою зникнення, відомо, що деякі працівники забивають людиноподібних мавп до смерті, коли вони блукають на плантаціях. По суті, лише в 2006 році клуби стали причиною смерті понад 1500 орангутанів.

Основна проблема в цьому полягає в тому, що немає правового регулювання чи визначення терміну «без жорстокості», і тому він залишається досить неоднозначним. Основна інтерпретація етикетки полягає в тому, що кінцевий продукт не тестувався на тваринах. Інгредієнти могли бути, однак, або вони могли бути отримані за допомогою жорстоких методів. Хороше правило, якого слід дотримуватися з пальмовою олією: якщо її неможливо відстежити, це, швидше за все, неетично.

Чи можна добувати пальмову олію етично?

На додаток до екологічних проблем, промисловість пальмової олії вже давно пов’язана з експлуатацією, торгівлею та дитячою працею. Є незліченна кількість причин зробити торгівлю більш етичною в усьому світі, і для цього робиться великий крок. Наприклад, WWF розробив a Система показників покупців пальмової олії який оновлюється щороку і наразі включає понад 200 брендів. Він оцінює компанії за їх зобов’язаннями, закупівлями, підзвітністю, стійкістю та діями на місцях.

Як популярні компанії ранжуються в системі показників WWF?
КомпаніяОцінка (з 24)
Ikea21.57
Компанія Hershey19.93
Unilever19.13
PepsiCo Inc.18.06
Джонсон і Джонсон16.84
Procter & Gamble15.01
Target Corporation13.78
Корпорація Макдональдс13.41
Walmart Inc.13.3
Компанія Campbell Soup Company8.35
Wendy’s International, LLC4.37

Також є Круглий стіл на тему сталого використання пальмової олії , галузеві сторожі, що налічують близько 4000 членів з усіх секторів світової промисловості пальмової олії. RSPO є органом влади над сертифікованою стійкою пальмовою олією, етикеткою, розробленою для забезпечення відповідності продукти є прозорими, екологічно відповідальними, етичними, стійкими та відданими поліпшення.

Однак, незважаючи на те, що печатка CSPO RSPO є вищим стандартом пальмової олії, схема була критикується такими відомими організаціями, як Rainforest Action Network, яка назвала це a засіб для промивання зелені.

Критика пов’язана з дозволом RSPO постачальникам пальмової олії вирубувати тропічні ліси, коли доступні інші варіанти, наприклад, індонезійські луки. Тим не менш, WWF просуває RSPO і заохочує компанії, які виробляють або використовують пальмову олію, прагнути до етикетки CSPO.

Більше того, компанії, пов’язані з виробництвом пальмової олії, в останні роки прийняли політику «без вирубки лісів, без розробки торфу та без експлуатації» — скорочено NDPE. Завдяки цьому великі виробники, такі як Musim Mas, Golden Agri-Resources, Wilmar International, Cargill і Asian Agri, пообіцяли припинити використовувати вогонь як метод вирубки лісу, щоб оцінити запаси вуглецю на землі та її природоохоронну цінність перед її очищенням, а також запитувати дозвіл у місцевих громад перед будівництвом плантацій за допомогою процесу під назвою «Безкоштовний, попередній та поінформований Згода».

Проблема з пальмовою олією як біопаливом

CHAIWATPHOTOS / Getty Images

Значна частина світової пальмової олії використовується на біопаливо. Хоча біопаливо в минулому позиціонувалося як золотий квиток до відмови від викопного палива, воно насправді мав протилежний ефект: попит на пальмову олію зріс, що призвело до ще більшої вирубки лісів і більше викиди. Насправді, викиди від біопалива, в тому числі від зміни землекористування, вважаються більшими, ніж викиди викопного палива.

Незважаючи на попередження Міжнародної ради з чистого транспорту, що «якщо нічого не робити, щоб змінити курс, проблема з пальмовою олією зникає. щоб зробити все важче досягти будь-якої кліматичної цілі», більша частина проблемного продукту використовується для біопалива, ніж для їжі або косметика. У 2018 році 65% всієї пальмової олії, імпортованої до Європейського Союзу, припадало на біопаливо для транспортних засобів та виробництва електроенергії.

Питання що часто задаються

    Чи є пальмова олія стійкою?

Очікується, що світовий ринок пальмової олії зросте ще на 5% з 2020 по 2026 рік. Оскільки попит зростає, виробники змушені розширювати свої плантації за рахунок життєво важливих тропічних лісів. Пальмова олія може бути стійкою культурою, але не в таких масштабах або за нинішніх практик.

Повний бойкот пальмової олії мав би руйнівні соціально-економічні наслідки. Крім того, пальмова олія є найефективнішою рослинною олійною культурою. Хоча вона становить третину світової нафти, вона займає лише 6% олійних угідь. Перехід на соєву, кокосову, соняшникову або рапсову олію — принаймні в масштабах, необхідних для поточного попит — вимагатиме вирубки лісів у 10 разів більше землі, а також потенційно посилює вимушене трудові питання.

  • Не бойкотуйте пальмову олію. Натомість купуйте продукти, виготовлені з сертифікованої екологічно чистої пальмової олії.
  • Перевірте рейтинг компанії на Оцінка покупців пальмової олії WWF перед покупкою.
  • Заохочуйте бренди використовувати екологічно чисту пальмову олію та бути більш прозорими щодо своїх ланцюгів поставок.

Про автора

admin administrator