Як ліпити з цементу

Авторadmin

Як ліпити з цементу

Як зробити Цементний розчин

Цементний розчин сьогодні незамінний в будівництві. Він використовується для цегляної та кам’яної кладки, внутрішнього оздоблення, заливки фундаментів та штукатурки. Часто у людей без будівельного досвіду виникає питання — як зробити розчин з цементу і піску в домашніх умовах. Не секрет, що консистенція і склад цементного розчину, в залежності від мети застосування, будуть різними. Наприклад, для створення міцної основи потрібно додати в суміш, крім піску і цементу, ще й важкий щебінь. Процес приготування розчину-важливий і відповідальний етап, тому що від його якості, в кінцевому підсумку, залежить міцність і довговічність всієї конструкції.

Різновиди цементного розчину

Для самостійного приготування цементно-піщаної суміші, необхідно спочатку визначитися з її призначенням. Сьогодні класифікації розподіляють по групах розчини на худі, нормальні і жирні. Кожен з них має свої переваги і недоліками. Наприклад, частка цементу в нормальному розчині не перевищує норми, то в жирних міститься багато цементу. Така будівельна суміш після схоплювання швидко розтріскується. Худі ж розчини містять більше піску, ніж цементу, що знижує їх міцнісні характеристики. Крім класифікації за кількістю цементу в будівельній суміші існує ще така градація, як марки цементу і розчину.

Цементний розчин для різних видів робіт:

  • марки М150 і М200 зазвичай застосовуються для влаштування стяжки;
  • марки М50, М100, М150, М75, М200 і М125 найкраще підходить для кладки;
  • марки М10, М50 і М25 – для штукатурних робіт і внутрішньої обробки.

Марка розчину є показником міцності конструкції, зведеної з його застосуванням. Співвідношення інгредієнтів залежить призначення цементного розчину. В інструкції готових будівельних сумішей виробником на упаковці вказується інформація з приготування, складу та призначення конкретного товару. Сьогодні не представляє складнощів придбати готову масу необхідної марки (цілком доступні сухі суміші для фундаментів, штукатурних і оздоблювальних видів робіт або стяжок, в які потрібно тільки додати води). Однак, істотної економії коштів можна домогтися, якщо виробляти заміс самостійно.

Марки розчину визначають його міцність на стиск після затвердіння. Щоб приготувати Цементний розчин вручну, необхідно враховувати види робіт. Для кладки і штукатурних робіт зазвичай використовують цементну суміш М100 або М150.

Етапи створення цементного розчину

Створення цементного розчину складається з наступних процесів:

  • грамотного підбору марки суміші і порошку цементу;
  • підготовку інших інгредієнтів-води, піску і необхідних добавок;
  • безпосереднього замісу.

Іноді в процесі проведення робіт необхідно визначення марки отриманого розчину. Для цього потрібно просто розділити найменування марки сухого цементу на кількість відер піску. Наприклад, при використанні основного компонента марки 400 і чотирьох відер піску отриманий розчин марки 100. На першому етапі проводиться вибір порошку цементу. Марка буде визначати якість готового матеріалу. Чим вище її значення, тим міцніше вийде суміш і, в цілому, вся конструкція.

Заслуговує на увагу і той факт, що для одного розчину можливе застосування різних марок цементу. Відмінність полягає в різниці обсягів використовуваного цементу. Отже, чим вище марка сухого порошку, тим менше його потрібно додавати в суміш. Ідеально, якщо марка суміші збігається з маркою матеріалу (особливо це важливо при виробництві штукатурних і кладок робіт). В такому випадку вся конструкція буде мати однаковий запас міцності.

Способи приготування цементних сумішей

Перед тим, як зробити Цементний розчин в домашніх умовах, потрібно визначитися з оптимальним способом виробництва — механічним або ручним. Використання першого методу має на увазі застосування Бетономішалки. Замішування розчину своїми руками зажадає конкретних фізичних зусиль, так як всі інгредієнти необхідно буде перемішувати в просторій ємності багнетною лопатою. Для полегшення зусиль, в ванну або корито спочатку потрібно наливати вода, а слідом додавати пісок з цементом. Всю масу потрібно буде розмішувати до однорідності, додати щебінь і знову все добре перемішати.

Бетономішалка дозволить без особливих фізичних зусиль замісити масу більш однорідної консистенції. Спочатку в бетономішалку наливається частина води. Потім туди ж додається рідкий миючий засіб або інші добавки. Для кращого розчинення необхідно витримати від 3 до 5 хвилин, а потім додавати половину піску.

На наступному етапі закладається весь обсяг цементного порошку. Суміш необхідно ретельно вимішати, а потім всипати решту піску. Для отримання якісного рідкого цементу, потрібно точно розрахувати пропорцію основних компонентів. Приготування розчину марки 100 з цементного порошку М500 зажадає співвідношення однієї частини цементу до п’яти частин піску. На практиці це означає, що на одне відро сухого порошку цементу знадобиться п’ять відер піску.

У разі застосування марки цементу 400, необхідне співвідношення складе один до чотирьох. Приготування суміші М200 з тих же компонентів зажадає пропорційного співвідношення частин однієї до двох (якщо використовувати цемент 400). Вода додається в міру змішування до отримання необхідної консистенції.

Самостійне приготування розчину для різних видів робіт

Для заливки фундаменту будівлі піщано-цементна маса повинна витримуватися в класичному співвідношенні, тобто одна частина цементу до трьох частин піску. У неї ще додається щебінь, і в цьому випадку виходить бетон в такому співвідношенні — по три частини щебеню з піском на одну частину портландцементу. Велике значення тут набуває співвідношення кількості води до інших компонентів. Ідеальним стає розчин, в якому кількість води становить чверть від усього обсягу, але з такою масою важко управлятися. Тому під час замісу воду порціями до досягнення консистенції густої сметани.

Оптимальне співвідношення компонентів для штукатурних робіт і вирівнювання стін становить суміш двох частин піску з однією частиною цементу.

Для звичайної стяжки використовується таке ж співвідношення компонентів, як для створення бетону, тільки щебінь тут замінює відсів. За складом це-одна частина портландцементу М400 або М500 і по дві частини відповідно відсіву і піску. Поліпшити пластичність допоможе додавання в розчин від п’ятдесяти до ста грамів рідкого миючого засобу. Перед замісом для поліпшення якості розчину всі матеріали потрібно просіяти, щоб уникнути попадання сторонніх домішок і наситити суміш киснем. Це допоможе поліпшити процес перемішування розчину і сприятиме хімічній взаємодії компонентів суміші.

Приготування цементного розчину для будівельних робіт власними силами – цілком доступна завдання для будь-якої людини. Необхідно тільки дотримуватися чіткої послідовності у виробництві робіт, відповідально поставитися до якості і підготовці вихідної сировини.

Як ліпити з цементу

Вироби з цементу – прекрасна можливість урізноманітнити декор присадибної території і створити красивий простір, який буде не тільки радувати око, але і виконувати певні функції. Адже з бетону можна зробити оригінальні фігурки, які використовуються в якості прикраси, а також різні за габаритами і формою квіткові вазони, клумби і т. д.

Основна перевага таких виробів в тому, що кожен майстер може зробити вироби з цементу своїми руками, витративши на створення клумб і статуеток мінімум коштів і часу. Завдяки найпростішим технологіям і оригінальним рішенням можна реалізувати будь-яку задумку і створити як простий круглий горщик для квітів, так і складну фігурку у вигляді кота або гнома для прикраси саду.

Головні переваги виробів з цементу для саду:

  • Порівняно невисока вартість (готові вироби коштують набагато дорожче) за рахунок можливості використовувати підручні засоби, реалізувати задумку самостійно.
  • Міцність і довговічність виробів, стійкість до різних впливів, вологи і температури, ультрафіолету.
  • Можливість пофарбувати бетон в будь-який колір і декорувати на свій смак.
  • Простота і захопливість процесу – до створення виробів з бетону своїми руками можна залучити дітей, разом зробити щось дійсно красиве і унікальне, що буде радувати кожен день.

Способів і методів створення виробів з цементу існує безліч. Можуть істотно відрізнятися як рецепти суміші, так і використовувані форми, технології. Але основні правила залишаються тими ж.

Про що потрібно пам’ятати при створенні виробів для саду своїми руками:

  • Бетонна суміш готується за таким рецептом: 1 частина цементу, 2 частини піску (якщо потрібна підвищена міцність, можна взяти 1 Частина), 1 частина плиткового клею. Далі додають потроху воду до досягнення сумішшю консистенції густої сметани. Такий розчин не розтікається, досить пластичний, щоб зробити будь-які фігури з бетону.
  • Всі вироби для саду повинні довго сушитися – застигати можуть до тижня, щоб уникнути появи тріщин поверхню покривають поліетиленом. Для додання виробу правильної і гарної форми основу кладуть на гірку піску або заглиблюють в нього.
  • По завершенні процесу застигання фігура покривається ґрунтовкою, потім лаком або фарбою. Якщо є нерівності і шорсткості, до грунтування краще обробити напилком і наждачним папером.
  • Замість бетону можна використовувати в роботі гіпс – він володіє не такою високою міцністю, але більш декоративний і пластичний, дозволяє робити порожнисті фігури. Як правило, садові фігури з гіпсу роблять з використанням архітектурного, акрилового, формувального його видів. Гіпс можна додавати в цементний розчин.

Садові прикраси з цементу: просто і вигідно

Готові скульптури і клумби для квітів з бетону коштують досить дорого. А ось самостійне їх виготовлення обійдеться в рази дешевше. Технологія виробництва виробів з цементу досить проста, не вимагає особливих знань і навичок, якихось складних маніпуляцій і дорогих інструментів. Як правило, все необхідне є в побуті у будь-якого майстра, а покупка цементу та інших матеріалів не складає труднощів.

Основні вимоги і складові технології:

  • Бетон повинен бути мінімум марки М400 (і вище).
  • Гіпс можна змішувати зі спеціальними вологостійкими добавками.
  • Воду для приготування розчину потрібно брати тільки чисту, кип’ячену або питну. Так конструкція вийде більш міцною, а розчин буде пластичним, дозволивши створити будь-які декоративні вироби для будинку.
  • Для складних конструкцій потрібно обов’язково створювати каркас, важкі садові вироби для дачі вимагають установки фундаменту або основи (за типом підкладки для тортів).
  • Всі вироби обов’язково покривають лаком або фарбою – для декоративності і захисту від зовнішніх негативних факторів.
  • Якщо замішується гіпсовий розчин, в нього для міцності можна додати цемент або клей.

Необхідні матеріали та інструменти

До того, як зробити фігурки з цементу своїми руками, необхідно подбати про всі інструменти і матеріали, все заздалегідь підготувати.

Бажано виконувати всі роботи в просторому приміщенні, щоб уникнути попадання бетону на підлогу, газон, інші місця. Місце краще застелити поліетиленовою плівкою, зафіксувавши її шматками цегли або чимось важким.

Які інструменти потрібні для виробів:

  • Ємність з металу об’ємом мінімум 10 літрів для замісу бетону: це можуть бути бочка, таз і т. д.
  • Будівельний міксер або дриль з гвинтовою насадкою – для ретельного змішування компонентів.
  • Засоби захисту – фартух, гумові рукавички, ганчірки і серветки.
  • Форми для фігур з гіпсу, пластику, силікону, металу, полістиролу, дерева і т.д. Каркаси можна зробити самостійно або купити в будівельному магазині.
  • Кисті, шпателі різних розмірів для роботи з фарбою, цементом.

Необхідні матеріали для вироби з бетону:

  • Все для приготування розчину: цемент марки мінімум М300 (1 кілограм або більше), пісок (2 кілограми або більше по пропорції).
  • Чиста вода для розчину і будь-яка для промивання ємностей.
  • Звичайна або аерозольна водостійка фарба, якою можна розфарбувати фігури.
  • Шпагат, щільний панчіх, повітряні кулі, шматки ганчірок, залишки щільних колготок – все це стане в нагоді для створення різноманітних фігур, будь то гном або кошеня, куля або клумба.
  • Наждачний папір із середнім показником щільності, який допоможе відшліфувати готові фігури.
  • Грунтовка – виступить основою для фарбується складу.

Приготування розчину цементу для садових виробів

Для виробу з цементу роблять не дуже густий склад, який по консистенції повинен нагадувати густу сметану. Так можна буде без проблем зробити будь-яку саморобку шляхом заливки цементу в форму або із застосуванням будь-якої іншої технології.

Як правильно приготувати цементний розчин:

  1. У ємність, в якій планується змішувати розчин, засипають пісок, потім додають цемент в пропорції 2:1. Сухі компоненти ретельно змішують.
  2. Додають воду в пропорції 4:1 до піщано-цементної суміші. Якщо планується додавати пігмент в суміш, його вливають зараз (водно-дисперсний колір) або всипають до піску і цементу на етапі замішування сухих компонентів.
  3. Склад ретельно змішується: для обсягу менше 5 літрів можна використовувати кельму, в інших випадках краще застосовувати дриль і спеціальну насадку-міксер.

Виготовлення садових виробів

Щоб зрозуміти, як створюються фігури з цементу своїми руками, варто розглянути процес більш детально. Принцип досить простий: з бетонного розчину створюють вироби шляхом заливки їх в форму і подальшого сушіння.

А щоб вийшла скульптура, спочатку створюють металевий каркас і основні форми, потім з густого цементного розчину формують деталі, дають їм висохнути, розфарбовують і сушать.

Як працювати з каркасом для фігур:

  1. Якщо виріб знаходиться всередині форми, то після заливки і початкового схоплювання виріб акуратно виймають і дають йому висохнути. Для полегшення процесу виїмки форму попередньо змащують сумішшю рідкого мила, води, рослинного масла в пропорціях 2:5:1.
  2. Якщо каркас знаходиться всередині виробу, то його не видаляють, адже він повністю покритий цементом і конструкція залишається всередині, зміцнюючи і зберігаючи форму.

Як приклад можна розглянути процес створення порожнистих всередині бетонних куль. Такі вироби можуть виступати в ролі квіткових горщиків для прикраси прибудинкової території або ж декор використовують в якості свічників в будинку.

Як зробити порожні всередині бетонні кулі своїми руками:

  • Надути повітряну кульку, надійно зав’язати, обмазати бетоном до самого вузла, залишивши невеликий простір без бетону. Якщо потрібно зробити цілісну кулю, то використовують гумові або пластикові м’ячі, обмазуючи їх складом в рукавичках. Але найчастіше роблять кулі з отворами, декоративними сколами.
  • Дозволити фігурі висохнути протягом 2 діб, потім проколоти і видалити повітряну кулю.
  • Декорувати виріб.

Часто кулі роблять з просочених бетонним розчином мотузок. В такому випадку черговість робіт виглядає так: надути повітряну кулю, обмотати його шпагатом, пензлем на мотузку нанести бетонний розчин і дозволити повністю висохнути. Ажурні кулі виглядають дуже незвично і красиво.

Фарбування та декорування садових фігур з цементу

Створюючи вироби своїми руками з цементу, потрібно вибрати відповідний спосіб їх декорування. Фігури можуть бути білого кольору (в такому випадку у виробництві краще використовувати білий портландцемент, який виглядає дуже красиво), бути пофарбованими в процесі замісу розчину (спеціальними пігментами) або обробленими вже після висихання (найпоширеніший варіант).

Перш, ніж фарбувати фігурку, її потрібно обробити наждачним папером, щоб вирівняти поверхню. Виріб злегка шліфують, пил видаляють щіткою. Потім залишають так або ж декорують.

Варіанти декорування фігур з цементу:

  1. Фарбування аерозольною, алкідною або іншою фарбою, призначеною для виконання зовнішніх робіт і здатною протистояти перепадам температур, вологості. До фарбування поверхню фігури шліфують, грунтують клеєм ПВА, чекають його висихання. Дрібні деталі можна пропрацювати пензлем.
  2. Обробити прозорим лаком – для захисту і додання декоративності, але зі збереженням сірого (білого) відтінку виробу.
  3. Обклеювання скляною або керамічною мозаїкою, кольоровими акриловими каменями, іншими деталями. У роботі використовують водостійкий клей, потім весь виріб покривають лаком, призначеним для проведення зовнішніх робіт.

Варіанти фігур для саду з цементу

Різноманітність бетонних виробів для прикраси ділянки величезна – це можуть бути скульптури і клумби, вазони і підвісні кашпо, різні вироби всіх кольорів веселки або базового сірого/білого кольорів, з оригінальною прикрасою мозаїкою. Часто роблять підставки для клумб у вигляді рук, листя і т. д. Який варіант вибрати – кожен майстер вирішує для себе, виходячи з особистих переваг, особливостей ландшафтного дизайну і т. д.

Найбільш популярні варіанти виробів з бетону для саду:

  • Різноманітні скульптури у вигляді тварин і казкових персонажів – це можуть бути ящірка або лисиця, кошеня або дракончик з цементу, собаки і бегемоти. Все, що душі завгодно, головне – визначити основні форми і деталі, з’єднати їх, а потім розфарбувати. Найпростіший варіант-сонечко: досить залити в форму півсферу, а потім розфарбувати виріб.
  • Бетонні кулі – виступають прикрасою будь-якої ділянки, виготовляються шляхом нанесення на круглу основу бетону (просто обмазують поверхню).
  • Розфарбовані строкато або реалістично гриби – дуже популярна саморобка за рахунок простоти виконання і універсальності: на будь-якій ділянці грибочки будуть виглядати доречно і натурально, як пеньок або кущ.
  • Долоні, руки, кулаки – найчастіше виступають в якості арт-об’єктів або підставок під вазони і клумби з квітами. Зазвичай такі елементи роблять сірими, чорними, білими, покривають золотистою фарбою. Дуже зручні в якості ємностей для вирощування квітника.
  • Листя з бетону – зазвичай виступають в ролі клумб для квітів, підставок під вазони і поїлок для птахів. Фарбуються в зелений колір, виготовляються шляхом придавлювання до бетону великих листь.
  • Ємності з бетону з рваними краями, пофарбованою поверхнею і т.д. – найпростіший, але при наявності оригінальної задумки не менш цікавий варіант. Адже клумби для квітів і вазони можуть бути різних форм, розмірів, кольорів, з декором або без.

Майстер-клас: виготовлення фігурки кота, клумби для саду

Кіт-клумба – оригінальне і незвичайне рішення для декорування саду. У ньому можна ростити невисокі квіти, створюється такий вазон дуже просто. Що знадобиться в роботі: дерев’яні дошки перетином 2х3 сантиметри (довжиною, відповідною висоті виробу), дріт, пластикова прямокутна ємність, матеріали для замішування цементної суміші.

Як проходять роботи зі створення кота:

  • Шурупами до пластикової ємності кріплять «ніжки» — по кутах, одного розміру.
  • По сторонам: від голови до ємності кріплять паличку («шия»), з іншого боку ще одну довшу («хвіст»).
  • За ємністю виконують отвори, в них протягують дріт і намотують в будь-якому порядку – вона потрібна для фіксації бетонної суміші.
  • Цемент наносять руками в рукавичках шаром мінімум в 1 сантиметр, всередині поверхню горщика також обробляють сумішшю.
  • Заготівці дозволяють просохнути протягом 2 діб, потім обробляють наждачним папером, прибирають пил, розфарбовують.

Як зробити вазон з цементу і ганчірок

Найпростіший варіант виготовлення ємності з цементу для декорування саду або присадибної території. Для виконання завдання знадобляться шматки товстої матерії квадратної форми, плівка з поліетилену, стовпи для сушіння виробу.

Послідовність дій: в цементному розчині вимочують ганчірки, дають їм просочитися, потім кожен шматок вішають на стовп (на нього потрібно прикріпити круглу або квадратну дошку, щоб сформувати дно), на ганчірки кладуть поліетилен для фіксації розчину. Через 2-3 доби поліетилен можна видалити, а вазони зняти з підставок і декорувати.

Про автора

admin administrator