Де живе Юрій Назаров

Авторadmin

Де живе Юрій Назаров

Юрій Назаров

Юрій Володимирович Назаров
Юрій Володимирович Назаров народився 5 травня 1937 року в Новосибірську. Після закінчення середньої школи в 1954 році він поїхав до Москви, де вступив у Вище Театральне училище імені Б. В. Щукіна. Але, провчившись там півроку, Юра кинув навчання і втік на цілину, — куди в той час звали партія і комсомол.

Спочатку він поїхав на будівництво мостів в Казахстан, де був різноробом, потім повернувся в Новосибірськ і працював в стройконторе, пробував поступити в сільгоспінститут. Але на місці енергійному юнаку не сиділося, і він відправився молотобійцем на Дон, а коли потягнуло в море — пішов у Одеську мореходку.

У підсумку Назаров все ж вирішив стати артистом і в 1956 році поїхав знову надходити в Щукінське училище, яке закінчив у 1960 році і став актором Театру Ленінського комсомолу, а з 1963 року працював в Театрі-студії кіноактора. На сцені цих театрів він зіграв чимало цікавих ролей.

Але в 1990-х роках Назаров потрапив під скорочення, і з Театру-студії кіноактора його звільнили. Однією з останніх знакових робіт актора на сцені рідного театру, була роль горьківського Луки у виставі «На дні». Цю постановку режисер Е.Марцевіч робив спеціально для Назарова, і вона стала однією з кращих постановок в Москві.

У кіно Юрій дебютував ще в 1954 році — його взяли в масовку для фільму І.Пирьева «Випробування вірності ». Першими серйозними роботами актора на екрані стали ролі у фільмах «Останні залпи» (1961) Л.Саакова і «В важку годину» (1961) І.Гуріна. Назарова помітили і почали запрошувати зніматися. У 1960-х роках він знявся ще в декількох картинах — «непрошених любов», «Шосте липня», «Звільнення», «Ад’ютант його превосходительства» та інших.

Одними з найдорожчих і етапних кіноробіт для актора стали ролі у фільмах А.Тарковського «Андрій Рубльов» (1971) і «Дзеркало» (1974). Взагалі в 1970-80-і роки Назаров був дуже затребуваний і популярний у кінематографі, він знявся у величезній кількості картин. У числі його кращих і запам’яталися глядачам акторських робіт — ролі у фільмах: «Балада про Берінга і його друзів» (1970), «Гарячий сніг» (1972), «Земля Саннікова» (1974), «Трактир на П’ятницькій» (1977) , «За даними карного розшуку . » (1980), «Олександр маленький» (1981), «Ворота в небо» (1983), «Демидови» (1983), «Прощання слов’янки» (1985), «Врятуйте наші душі »(1987),«Маленька Віра»(1988) та багатьох інших.

Навіть у 1990-ті, роки кризи вітчизняного кінематографа, Юрій Володимирович знімався досить активно, а в новому тисячолітті його стали часто запрошувати і в серіали — «Самозванці», «Злодійка», «Ігри в підкидного», «На розі біля Патріарших», «Завжди говори«завжди»», «Кодекс честі» та інші. Також успішно ветеран екрану продовжує зніматися і в художніх фільмах — «Під Полярною зіркою» (2001), «Головні ролі» (2002), «Бій з тінню» (2004), «Ведмеже полювання» (2007), «Бухта зниклих дайверів» (2007), «Два кольори пристрасті» (2008), «Брати Карамазови» (2009) та інших.

За свою кінокар’єру Юрій Володимирович зіграв більше 200 різних ролей, значна частина з яких це ролі другого плану , але всі вони яскраві та запам’ятовуються. Актор завжди намагався повністю вжитися в ту роль, яку грав. Він створив безліч психологічно складних і дивно достовірних характерів.

Сьогодні Назаров і раніше затребуваний в кіно. Також в останні роки він проводить багато концертних виступів. Зі своєю партнеркою, актрисою Л.Мальцевой, Юрій Володимирович виступає з просвітницькими програмами по світовій і російській класиці, а ще він чудово співає. Його репертуар — російські народні та козацькі пісні, любовна лірика, пісні воєнних років . Зі своїми програмами вони об’їздили всю країну і ближнє зарубіжжя.

Заслужений артист РРФСР, Народний артист Росії, лауреат різних премій, Назаров дуже скромний , самокритичний і принципова людина. Він завжди відкрито говорить те, що думає: про сьогоднішній культурі, про наше кіно, про становище російського народу, про свою країну. Актор чудово грає на гітарі, дуже любить хорошу літературу.

Юрій Володимирович двічі був одружений, від цих шлюбів у нього п’ятеро дітей, улюблені внуки.

Сьогодні Юрій Володимирович Назаров живе і працює в Москві.

Як побудувати “розумне” місто: в SmartCity.UA дали експертні поради початківцям

За експертною оцінкою Юрія Назарова, становлення розумного міста можна розділити на три основні етапи.

Спостерігаючи за цифровим розвитком столиці, де завдяки ініціативі Kyiv Smart City вже реалізовано більше 40 проектів, інші міста України теж прагнуть до цифровізації. Наразі smart city проекти розбудовують команди фахівців у Харкові, Львові, Дніпрі, Мукачеві. Також в Україні є ряд громад, представники яких висловлюють бажання впроваджувати цифрові технології.

У своєму новому блозі голова ініціативи SmartCity.UA Юрій Назаров розповів про основні етапи реалізації проєктів з цифровізації міст та надав експертні поради початківцям.

“Сучасний розвиток міста важко уявити без smart city рішень. Завдяки цифровим технологіям та інструментам smart city міста підвищують ефективність функціонування своїх систем, спрощують надання муніципальних послуг та комунальних сервісів, забезпечують безпеку мешканців та екологічну безпеку середовища, розвиток міської інфраструктури. Але головне – вони забезпечують взаємодію між владою міста, його мешканцями та бізнесом. В Україні є ряд міст, де ще не почали, але дуже хочуть впроваджувати цифрові технології. Але є проблема – брак досвіду і нерозуміння місцевого керівництва, з чого ж починати”, – написав голова ініціативи SmartCity.UA Юрій Назаров

За експертною оцінкою Юрія Назарова, становлення розумного міста можна розділити на три основні етапи: планування, розробка та впровадження, розвиток.

“Звичайно, будь-який проект розпочинається з планування. Представники місцевої влади повинні розуміти, що без чітко поставлених та сформованих цілей неможливо забезпечити розвиток розумного міста”, – наголошує Юрій Назаров.

За думкою спеціаліста, перш за все, до планування слід віднести створення експертної робочої групи, яка визначає цілі та напрямки розвитку міста, етапність впровадження smart рішень та КРІ для визначення ефективності роботи. На цьому етапі може бути сформовано три документи.

По-перше, це Концепція або концептуальні засади розвитку міста. У цьому документі необхідно визначити основні завдання, які мають вирішити smart-city проекти, а також напрямки цифровізації, які є пріоритетними саме для міста. Другим документом має стати стратегія або конкретні кроки по впровадженню Концепції. Третій документ – це програма цифровізації міста. Сюди має входити інформація щодо строків дії та видатків, заходів програми, виконавців, розробки та впровадження, подальшого розвитку розумного міста.

“Програма цифровізації міста має включати визначені строки дії та суми видатків на фінансування тих чи інших проектів. Для її розробки необхідно здійснити дослідження наявних у місті чи громаді рішень та сфер, які потребують цифровізації. Зокрема, це може бути транспортна, комунальна, соціальна та інші сфери. Далі потрібно визначити заходи програми. Тут головне пам’ятати, що вони повинні відповідати стратегічним цілям розвитку міста чи громади”, – пояснює Юрій Назаров.

За словами голова ініціативи SmartCity.UA, виконавцями програми можуть бути декілька підрозділів – все залежить від кількості заходів, які у ній передбачені, та складності цифрових рішень, які потрібно реалізувати. Етап розробки та впровадження ідеї розумного міста починається із закупівлі товарів та послуг, які необхідні для її реалізації.

“На цьому етапі надважливо правильно готувати документацію для закупівель, щоб отримати саме те, що вам необхідно. Тобто, чітко виписувати технічні характеристики, вимоги до товарів, технічні завдання”, – доповнює експерт.

Що стосується етапу розвитку розумного міста, то він складається із підтримки вже існуючих рішень та їх масштабування.

“Головне пам’ятати, що втілення в життя концепції розумного міста – єдиної системи впровадження інноваційних технологій у всі сфери життя суспільства – є викликом часу. І чим скоріше міста почнуть її реалізацію, тим швидше вони підготуються до цифровізації усієї країни та дозволять своїм мешканцям іти в ногу з майбутнім”, – наголошує голова ініціативи SmartCity.UA.

Юрій Назаров, біографія, новини, фото

Юрій Назаров – актор старої радянської школи, метр російського кіно, зіграв з кінця 50-х без малого 3 сотні ролей. Народному артисту Росії чудово вдавалися як позитивні ролі, так і ролі негативних персонажів, і серед них просто неможливо виділити кращі роботи.

На фото: Юрій Назаров

Дитинство та юнацькі роки

Юрій Володимирович Назаров народився в Новосибірську 5 травня 1937 року. Батьки були студентами. Коли почалася війна, Володимир Назаров був призваний на фронт, а мати і бабуся актора стали працювати на військовому заводі. Маленький Юра шкодував маму, бачачи, як вона падає з ніг після зміни, і на все життя зберіг почуття поваги і співчуття до Жінки.

Юрій Назаров родом з Новосибірська
Тітка маленького Юри організовувала концерти для поранених. На цих заходах відбувся, якщо можна так сказати, акторський дебют хлопчика. Він вставав на стільчик перед солдатами в госпіталі, читав вірші і співав пісеньки. На одному з виступів з худого дитини впали штани, перешитые з ковдри. Юра розплакався і втік.

Юрій Назаров в дитинстві (з молодшим братом Борисом)

Володимир Назаров, пройшов через всю війну і повернувся додому, але незабаром помер від онкологічного захворювання, тому матері довелося піднімати синів Юрія і його молодшого брата Бориса, одного.

У шкільні роки Юра займався музикою, а отримавши атестат, вирушив до столиці, щоб поступити в театральний вуз. Йому вдалося стати студентом знаменитої «Щуки», але провчився Юрій всього один семестр. За словами актора, він раптом усвідомив, що, не знаючи життя простого народу, не зможе нічого сказати глядачам.

Підкоряючись голосу серця, він повернувся до рідного Новосибірська, а звідти подався піднімати цілину. Своєму серцю Юрій Назаров буде вірний завжди, а його глядач буде відчувати гостру щирість і чесність актора, який протягом кількох років працював на будівництві залізниць, і на колгоспних полях, і навіть був ковалем. Пізніше свій вчинок він називав «інтелігентської рефлексією».

Юрій Назаров в молодості
Усвідомивши, що тепер йому є, що сказати, Юрій знову відправився в столицю і спробував відновитися в училищі. Коли ж спроба не вдалася, він вступив знову, проте не в Щукінське училище, а в Щепкинское, проявивши ще одну сторону свого характеру – принциповість.

Початок кар’єри

Отримавши акторський диплом, Юрій став грати в Ленкомі, а в 1957 році зіграв свою першу роль в історичній стрічці «Розповіді про Леніна». В титрах ім’я молодого артиста, який зіграв емоційного робочого на мітингу, зазначено не було, і в наступних картинах він теж грав епізодичні ролі, але вже в 1960 році виконав головну роль. У військовій кіноповісті «Останні залпи» молодий актор зіграв роль героїчного капітана Новікова, віддав своє життя в ім’я порятунку Батьківщини.

Юрій Назаров у фільмі «Останні залпи»
Наступною значущою роботою Назарова вважається участь в кіноепопеї Андрія Тарковського «Андрій Рубльов». У цій стрічці Юрій зіграв дві ролі, роль Князя Великого і роль Князя Малого.

Юрій Назаров у фільмі «Андрій Рубльов»
Цікавим фактом є те, що Тарковський, завжди педантично ставився до підбору акторів, затвердив Назарова на роль ворогуючих братів без всяких проб і прослуховувань, і не помилився. Назаров став гідним партнером великим акторам радянського періоду: Івану Лапикову, Ролану Бикову, Михайлу Кононову, Ірині Мірошниченко та Юрію Нікуліну.

Андрій Тарковський і Юрій Назаров на зйомках фільму «Андрій Рубльов»
За свою кінокар’єру Назаров майже в 300 картинах, але глядачі часом навіть не здогадувалися, що актор знімався, перемагаючи біль. Страшна аварія, в яку потрапив Юрій Володимирович незабаром після закінчення училища, могла назавжди прикувати його до ліжка, але він зміг відновитися після отриманої травми спини і в картині «Андрій Рубльов» знімався в коррекционном корсеті. За словами актора, йому «щастило» на травми завжди, він падав буквально на рівному місці і часто ставав жертвою нещасного випадку.

Значущі роботи

До настання 90-х Юрій Володимирович зіграв майже в 100 картинах, заслуживши в 1984 році звання Заслуженого артиста. Серед робіт Назарова, що належать до цього періоду, ролі в таких улюблених багатьма мільйонами росіян картинах, як «Ад’ютант його превосходительства», «Даурия», «Земля Саннікова», «Подія», «За даними карного розшуку», «Давай одружимося», «Не было печали», і, звичайно, «Не ходіть, дівки, заміж».

Юрій Назаров в наші дні
Актор незмінно вражав глядачів майстерністю і з легкістю перевтілювався у співробітників міліції, науковців, військовослужбовців, колгоспників, простих робітників і хитромудрих злочинців. Так, у драмі-притчі «Прощання слов’янки» Юрій зіграв складну роль льотчика-випробувача Градова, а його партнерами були Євген Лебедєв, Віктор Павлов, Тимофій Співак, Наталія Гундарева і всенародно улюблена Галина Макарова.

Юрій Назаров і Наталія Негода в драмі «Маленька Віра»
У що вийшла в 1988 році соціальній драмі «Маленька Віра» Юрій Володимирович зіграв роль батька героїні Наталії Негоди. Також у цій стрічці, яка ознаменувала початок нового періоду не тільки в російському кіномистецтві, але й історії країни, знімалися Андрій Соколов, Олександр Леньков і неповторна Людмила Зайцева.

Нове російське кіно

Після розвалу СРСР багато актори не змогли адаптуватися до нових реалій, однак Юрія Назарова можна назвати одним з тих, хто не тільки знайшов своє місце в Новому кіномистецтві, але і не став заручником одного образу. У період з 1990 по 2010 рік Юрій Володимирович зіграв у безлічі фільмів і телесеріалів.

Найбільш значимими роботами Назарова в цей період вважаються роль генерала в детективі «Кодекс безчестя», в якому він співпрацював з Андрієм Болтнєвим, В’ячеславом Тихоновим, Людмилою Чурсіною, роль навченого досвідом, в тому числі і тюремним, Торопова в детективній драмі «Три дні поза законом», де знімалися Дмитро Щербина, Марина Левтова, Євгенія Крюкова, а також роль ветерана Карасьова в мелодраматичної стрічці «Егорушка», де другу головну роль грав Лев Дуров.

Лев Дуров і Юрій Назаров у фільмі «Егорушка»
Полюбилися глядачам і роботи Назарова в телевізійних серіалах «На розі біля Патріарших», «Завжди говори «завжди», «Дві долі», «Осінній детектив», «Апостол» і «Терористка Іванова», в яких актор показав умінням надати характерну глибину і запам’ятовується об’ємність самої невеликої або навіть епізодичній ролі.
Юрій Назаров. Мій герой
Переступивши сімдесятилітній рубіж, Юрій Володимирович не зменшив акторський діапазон і продовжив радувати шанувальників новими ролями. В детективному телепроекті «Московська хорт» актор грав ветерана і співпрацював з Ольгою Красько, Сергієм Мухиным і Олегом Алмазовым, а в історичній драмі «Катерина. Зліт», в якій блищала Марина Александрова, виконав роль настоятеля монастиря. Також Назаров знімався в телесеріалах «Скліфосовський», «Штрафник» і «Відплата».

Особисте життя Юрія Назарова

На зорі кар’єри Юрій зробив помилку і уклав шлюб з актрисою, з якою разом знімався у фільмі. Він прожив з нею два тижні і з тих пір більше ніколи не бачив. Імені першої дружини Назаров не розкриває.

Юрій Назаров з дружиною Тетяною Кудрявцевої
З 1961 року метр російського кіно одружений на піаністці Тетяни Кудрявцевої, з якою познайомився в Ленкомі. Дружина подарувала акторові трьох дітей, але з них по батьківських стопах з них пішла тільки дочка Тетяна. Василина Юріївна Назарова – мистецтвознавець за освітою, а син Володимир – лікар.

Юрій Назаров і його діти: Таня, Володя і Василина

У 2008 році була видана книга актора «Тільки не про кіно», в якій він спробував проаналізувати деякі події свого життя і поділився з читачами невідомими фактами біографії.
В гостях у Юрія Назарова програма «Ідеальний ремонт»
Юрій Назаров чудово грає на гітарі та любить співати, а секретом довголіття називає любов до життя. Дружина актора заперечує чутки, що Юрій Володимирович живе з ростовчанкой Людмилою Мальцевої, проте ЗМІ деколи називають цю актрису його другою дружиною.

Юрій Назаров зараз

У 2018 році Назаров знявся в телевізійному кримінальному проекті «Жовте око тигра», в якому грали Павло Прилучний, Євгенія Добровольська, Сергій Пускепаліс та Роман Курцын. Роль священнослужителя отця Йосифа народний артист зіграв у другому сезоні детективного серіалу «Шукач», де роль підполковника поліції Олександри Кушнір грала Ганна Банщикова.

Юрій Назаров в серіалі «Шукач»
В мелодраматичному міні «Дев’ять життів» Юрій Володимирович співпрацював з Інгою Оболдиной, Олександром Макогоном і Євгенією Добровольської, а вийшов на екрани влітку 2019 року кримінальному серіалі «Пастка для королеви» продемонстрував досвід і майстерність у компанії Аглаї Шиловською і Олександра Дяченка.
Інтерв’ю з Юрієм Назаровим
Відомо, що в 2019 році Народний артист Юрій Назаров був запрошений в музичний телепроект «Хор»

Про автора

admin administrator