Консервація патисонів на зиму

Авторadmin

Консервація патисонів на зиму

Рецепти заготовок патисонів на зиму

Оригінальний рецепт заготовки патисонів на зиму – по-корейськи. Характерні спеції надають страві східний колорит і смак, закуска відмінно підходить для подачі до міцного алкоголю.

Для квашення патисонів не можна використовувати алюмінієвий посуд, інакше продукт буде зіпсований: краще заготовлювати овочі в дубових діжках або пластикових пляшках з відрізаною шийкою.

На зиму можна солити не тільки огірки, але і патисони. Це менш популярний продукт, ніж огірочки, хоча вважається, що ці овочі просто недостатньо оцінені. Варто спробувати таку закуску.

Смачний і корисний зимовий салат з патисонів можна їсти всю зиму, відкриваючи не тільки для подачі до обіду або вечері, але і в якості закуски на сімейне торжество.

Гострі мариновані дрібні патисони припадуть до смаку кожному домочадцю: їх смачно їсти разом з другими стравами, оскільки за цим рецептом вони виходять хрусткими і пікантними.

Ікру можна готувати не тільки з кабачків або баклажанів, але і з патисонів. У поєднанні з морквою, томатами і солодким перцем виходить смачний продукт, який можна їсти з.

Якщо у вас хороший урожай різних овочів, можете приготувати на зиму асорті з патисонів і помідорів. Заготівля практична, красива і буде з приємним солодкуватим смаком, адже патисони добре.

У далекі радянські часи були дуже популярні мариновані огірки по-болгарськи. За таким рецептом не менш смачними виходять патисони і кабачки. Патисони виходять з легким солодким смаком і тонкою.

Патисони мариновані – ласощі рідкісні і їх можна приготувати тільки своїми руками. Ніжність смаку і особливий аромат цього красивого овоча нікого не залишає байдужим.

Замариновані в одній банці патисон і кабачок – закуска візуально-естетична і без особливої відмінності смаків овочів, але тим не менше такий варіант домашньої заготовки існує.

Патисони можна замаринувати разом з огірками, адже вони з одного сімейства гарбузових і умови консервації однакові. Цей “дует” красиво виглядає, виходить смачним і з різноманітним складом.

Патисон як більш ніжний овоч в порівнянні з огірком і кабачком від високої температури стає м’яким і малосмачним, тому багато господинь маринують його без стерилізації.

Патисон добре маринується, вбираючи в себе аромат спецій. Зібрати відразу багато маленьких плодів складно, тому маринуємо їх, нарізавши шматочками. Шкірку з патісонів не знімають, так як вона надає.

Патиссоны консервированные

Патиссоны консервированные – рецепты невероятно декоративной закуски. Как консервировать патиссоны на зиму? Главный совет – консервированные патиссоны на зиму должны быть целенькими, размером с крупную монету.

Блюда из патиссонов → Патиссоны консервированные

Я не призываю консервировать овощи совместно в большом количестве, но несколько банок овощного ассорти стоит приготовить. Такие банки удобно открывать на праздники – в них всего понемногу и красиво смотрится.

помидоры, огурец, патиссон, кабачок, цуккини, морковь, капуста цветная, фасоль белая, лук красный, чеснок, перец сладкий, зелень петрушки, зелень сельдерея, укроп.

Осень. Изобилие овощей. Сделаем на зиму маринованное овощное ассорти. Это просто.

помидоры, огурцы, перец болгарский, морковь, кабачки, патиссон, чеснок, листья черной смородины, зелень укропа, зелень петрушки, уксус, вода, соль, сахар

Вкусные хрустящие и остренькие патиссоны с корнем хрена. Консервация этих овощей еще не стала такой же привычной, как их ближайших «родственников» кабачков, хотя она ничуть не более трудоемка, а вкусны патиссоны чрезвычайно! Итак, закручиваем патиссоны вместе.

патиссон, соцветия укропа, перец чёрный горошком, кориандр, корень хрена, листья, чеснок, вода, соль, сахар

Идеальный дуэт из консервированных огурцов и патиссонов, заготовленных на зиму по этому рецепту, станет прекрасной закуской как для мясных блюд, так и для гарниров.

огурцы, патиссон, уксус, соль, сахар, гвоздика, перец душистый горошком, чеснок, листья хрена, листья дуба, соцветия укропа, вода

Впервые в этом году я закрыла патиссоны. Поскольку я их никогда не закатывала, рецепт консервации патиссонов взяла у приятельницы. Я точно знаю, что ее консервированные патиссоны разлетаются моментально после открытия банки.

патиссон, помидоры черри, сахар, соль, бадьян, перец, семена тмина, лавровый лист, чеснок, уксус

патиссон, вода, соль, укроп, чеснок, перец красный стручковый, хрен, зелень петрушки, сельдерей, уксус

Пикантная и яркая закуска, созданная на основе спелых патиссонов, чили и натурального уксуса. Патиссоны консервированные получаются очень вкусными, острыми, с легким яблочным ароматом. Благодаря тому, что в состав заготовки входит натуральная кислота, плоды становятся более полезными.

Баночка домашних овощных консервов зимой всегда кстати к обеду или к приходу гостей. Чтобы пополнить запасы вашей кладовой предлагаем приготовить осенью вкусную икру из патиссонов, рецепт прост и требует минимума ингредиентов.

патиссон, масло растительное, лук, чеснок, укроп, петрушка, уксус, сахар, соль

Наиболее распространенный способ переработки этих плодов — консервирование патиссонов зеленовато-белого или зеленовато-желтого цвета, молодых, некрупных (диаметром до 7 см и массой 80— 100 г) с мелкими семенами, плотной хрустящей мякотью и нежной неповрежденной кожицей. Консервирование патиссонов более крупного размера целиком не производят, такие плоды разрезают на две-четыре части.

патиссон, петрушка, сельдерей, листья хрена, листья мяты, чеснок, перец красный, перец душистый, лавровый лист, вода, соль, кислота уксусная 80%

помидоры красные, огурец, перец красный, кабачок, патиссон, зелень петрушки, зелень сельдерея, зелень укропа, лимонная кислота, вода, сахар, соль

патиссон, укроп, перец стручковый, чеснок, лавровый лист, зелень петрушки, укроп, вода, соль, уксус
патиссон, укроп, перец красный, чеснок, зелень, вода, соль, эссенция, уксус
огурец, патиссон, зелень, пряности, заливка, вода, соль, эссенция уксусная

патиссон, укроп, сельдерей, хрен, зелень петрушки, мята, чеснок, перец чёрный, лавровый лист, заливка, вода, соль, эссенция

патиссон, укроп, перец горький, чеснок, лавровый лист, листья хрена, сельдерей, петрушка, листья вишневые, вода, соль, уксус

патиссон, соль, уксус, укроп, сельдерей, хрен, зелень петрушки, мята, чеснок, перец, лавровый лист
патиссон, кабачок, зелень укропа, перец горький, чеснок, вода, соль

Часто используемые ингредиенты: патиссон , чеснок , уксус , укроп , сахар , лавровый лист , зелень петрушки , сельдерей , кабачок , листья хрена , огурец , хрен , перец красный , петрушка , зелень укропа , зелень , эссенция , пряности , заливка , мята , перец горький , соцветия укропа , помидоры , перец чёрный горошком , зелень сельдерея , перец душистый горошком , гвоздика , огурцы , морковь

Все права на материалы, находящиеся на сайте www.RussianFood.com, охраняются в соответствии с действующим законодательством. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка (hyperlink) на www.RussianFood.com обязательна.

Администрация сайта не несет ответственности за результат применения приведенных кулинарных рецептов, методик их приготовления, кулинарных и прочих рекомендаций, работоспособность ресурсов, на которые размещены гиперссылки, и за содержание рекламных объявлений. Администрация сайта может не разделять мнения авторов статей, размещённых на сайте www.RussianFood.com

Этот сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам наилучший сервис. Оставаясь на сайте, вы соглашаетесь с политикой сайта по обработке персональных данных. СОГЛАСЕН

Як маринувати патисони на зиму

Патисони – це родинні кабачків овочі, які досить часто використовуються для консервації. Це не дивно, адже товста шкірка патисонів дозволяє їм не псуватися досить довгий термін, до того ж, вони володіють великою кількістю поживних для організму речовин.

Поживність патисона можна визначити, відштовхуючись від кольору овоча. Наприклад, помаранчеві побратими кабачків відрізняються від інших підвищеним вмістом лютеинов, споживання яких сприятливо впливає на імунну систему людини.

Менш світлі жовті патисони багаті вітамінами груп А і З, що не можуть настільки сильно похвалитися білі.

Хоча спочатку овоч мав тільки білим відтінком, тепер можна зустріти насіння, що дозволяють виростити зелені і навіть фіолетові.

У цій статті поговоримо про те, як готувати мариновані патисони на зиму. Розглянемо найкращі рецепти.

Класичний рецепт

Маринувати патисони можна за різними рецептами, доповнюючи іншими овочами і зеленню на свій розсуд. Але кожна господиня в обов’язковому порядку повинна знати базовий рецепт, на основі якого можна надалі проявляти фантазію. Для нього знадобиться:

  • Вода звичайна – 1 л;
  • Молоді і невеликі патисони – 1,5 кг;
  • Гіркий перець – 2 шт;
  • Часник – 1/8 шт;
  • Лист лавровий – 3 шт;
  • Зелень кропу – 1 пучок;
  • Зелень селери (не стебла) – 1 пучок;
  • Зелень петрушки – 1 пучок;
  • Оцет 9% — 100 мл;
  • Кам’яна сіль без вмісту йоду – 70 г;
  • На розсуд можна використовувати будь-яку зелень.

Як маринувати патисони класичним методом? Спершу слід залити воду в каструлю і поставити на вогонь, дочекавшись її кип’ятіння.

Але коли вода тільки трохи підігріється, треба додати в неї кам’яну сіль. В одержаний розчин можна покласти заздалегідь вимиті патисони і залишити варитися на 7 хвилин.

Використовуючи спеціальний інструмент або друшляк, можна вийняти овочі з киплячої води. Потім поставити їх під крижану воду з під крана. Розчин залишити, він ще знадобиться.

У банки треба укомплектувати використовувану зелень, а тільки поверх викласти патисони. Розчин, який був використаний для варіння овочів, слід розвести оцтом і залишити кип’ятитися. Готову суміш можна розлити по банках.

Ретельно закрутивши посуд, треба поставити їх стерилізуватися в каструлю великого об’єму на 1/6 години. Отримувати банки слід тільки захищеними руками. Залишається лише закатати їх і поставити догори дном остигати.

Хрусткі патисони, мариновані на зиму

Щоб отримати більш хрустке мариноване блюдо з патисонів, можна використовувати такий рецепт приготування овочів. Зелень знову ж таки можна підбирати на власний розсуд, головне, не переборщити.

В інгредієнтах до рецепту буде вказано великий діапазон зелені, з яких потрібно вибрати використовувану за смаком. Отже, для маринування будуть потрібні:

  • Патисони – 1,5 кг;
  • Часник – 1/8 шт;
  • Лист хрону – 1/2 шт;
  • Зелень кропу – 1 пучок;
  • Зелень петрушки – 1 пучок;
  • Зелень селери – 4 гілки;
  • Лавровий лист – 3 шт;
  • Сіль – 1,5 ст. л;
  • Цукровий пісок – 1 ст. л;
  • Есенція оцту – 1ч.л;
  • Оцет – 4 ст. л.

Починаємо готувати мариновані патисони на зиму з того, що провідні овочі маринованого страви, а також використовується зелень піддаємо промивання.

Патисони занурити в киплячу воду і залишити варитися на пару хвилин, після чого вийняти їх і в друшляку поставити під потік холодної води.

Приготувати маринад, використовуючи оцтову есенцію, оцет, цукровий пісок і сіль. Обрану зелень викласти на дно чистих банок, поверх укомплектувати овочі і залити отриманою маринадних рідиною. Потім закрутити банки і стерилізувати їх в киплячій воді 1/6 години.

Як маринувати патисони з огірками

Огірки, поряд з кабачками, є родичами патисонів, тому ідеально гармонують з ними. Досвідчені господині знаю, що поєднувати огірки і патисони в одному маринованому блюді – прекрасна можливість радувати близьких протягом холодних зимових днів.

Для приготування такого асорті необхідні:

  • Вода звичайна – 2 л;
  • Великі огірки – 2,5 кг;
  • Патисони – 1 кг;
  • Часник – 2/8 шт;
  • Горошки перцю запашного – 8-10 шт;
  • Горошки перцю чорного – до 10 шт;
  • Парасольки від зелені кропу — 2-3 шт;
  • Лавровий лист – 5 шт;
  • Цукровий пісок – 50 г;
  • Саль – 50 г;
  • Есенція оцту – 1 ч. л.

Овочі, потрібні для рецепта, треба промити. Цей крок дуже важливий, тому як попадання бруду в банку говорить про те, що мариноване страва не простоїть тривалий термін, не зіпсувалася.

Потім потрібно відрізати від патисонів їх плодоніжки і, завантаживши їх в киплячу воду, варити кілька хвилин (до 5). Діставши з води, овочі треба поставити під струмінь крижаної води в друшляку. Огірки ще за кілька годин до приготування треба занурити в холодну воду, щоб потім не втрачати на рецепт багато часу. Можна залишити їх у воді на ніч.

Дно завчасно стерилізовані банки треба встелити зеленню і горошинками перцю. Обов’язково рівномірно розподіляти їх між використовуються банками. Зверху викласти огірки, а наступним шаром – патисони.

Потім взяти каструлю, налити води, додати до неї цукровий пісок і сіль. Дочекатися кипіння, а отриману рідину розлити по банках. Закрити міцно кришками і не чіпати до 20 хвилин.

Потім розсіл, що знаходиться в банках, можна вилити назад в каструлю. Краще робити ту процедуру за допомогою продырявленных кришок. Розсіл кип’ятити протягом п’яти хвилин.

Розподілити есенцію між банками, додаючи по чайній ложці в одну, а після чого розбавити приготовленої ще гарячою рідиною. Залишається лише остаточно простерилізувати банки. Для цього поставити їх в киплячу воду і тримати ½ години. Витягти банки спеціальним інструментом, дати охолонути.

Так, приготування маринованих патисонів з огірками на зиму підходить до кінця, а отримане консервоване страва буде радувати протягом всієї зими.

А тут ви дізнаєтеся, як маринувати помідори на зиму.

Ну куди взимку без вишневого варення? Тут докладно описана технологія приготування цих ласощів з кісточками.

«Асорті» у банках на зиму

Зрозуміло, саме оригінальне блюдо з патисонів виходить, якщо маринувати його з великою кількістю інших овочів. Для такого асорті знадобляться:

  • Горошки перцю запашного – до 5 шт;
  • Горошки перцю чорного – до 5 шт;
  • Патисони – близько 1 кг (0,8-0,9);
  • Перець болгарський – трохи менше 1/2 кг;
  • Огірки – близько 1 кг;
  • Часник – 1 шт;
  • Помідори – близько 1 кг;
  • Лист хрону – 1 шт;
  • Зелень кропу – 1 пучок;
  • Лавровий лист – 1-2 шт;
  • Оцет 70% — 1,5 ч. л;
  • Сіль без йоду – 3 ст. л.

Розглянемо рецепт приготування маринованих патисонів «Асорті» на зиму докладно по пунктах.

Знадобляться патисони саме великого розміру, їх і огірки слід залишити на ніч. Після порізати патиссончики і занурити в киплячу воду на 7 хвилин. Дістати за допомогою друшляка і поставити під струмінь крижаної води з під крана.

На дні кожної банки укомплектувати горошки перцю і зелень. Потім слід занурювати овочі в наступному порядку: огірки, патисони, помідори, болгарський перець. Робити це важливо дуже щільно.

Зверху посипати сіллю, додати оцет і залити окропом. Залишається лише простерилізувати посуд у киплячій воді 1/6 години і закрутити.

Підказки господаркам

Для тих, хто вперше знайомиться з маринуванням овочів, зокрема, патисонів, є добірка корисних порад:

  1. Їх маринують тільки в молодому вигляді, тому як старі виходять твердими;
  2. Кращий розмір для маринування – до 5 см в діаметрі;
  3. Шматочки порізаних овочів повинні бути однаковими;
  4. Очищати провідні овочі від шкірки не треба;
  5. Важливо не забувати відрізати від овочів плодоніжки.

Мариновані патисони – закуска на зиму, яка коштує витраченого часу:

  • Вона містить мінімальну кількість калорій;
  • Її смак може чудово доповнити гарнір;
  • Має прекрасний аромат завдяки додаванню запашних трав і перцю;
  • Патисони можна поєднувати з іншими овочами, і не тільки спорідненими.

Про автора

admin administrator