Де знаходиться гора Олімп у Туреччині

Авторadmin

Де знаходиться гора Олімп у Туреччині

Місто олімпос в туреччині: з фотоапаратом по ликийской стежці

Як же все-таки багата Туреччина історичними пам`ятками! Мало не на кожному кроці можна натрапити на руїни античних міст. І не аби яких. Ось, наприклад, древнє місто Олімпос в Туреччині. Він знаходиться в стороні від головних туристичних маршрутів і тому не так відомий російським туристам. А тим часом це один з головних міст Лікії, до того ж знаходиться він прямо на пляжі Чірали. Ну як можна не відвідати таке цікаве місце? Хапаємо фотоапарат і біжимо!

Місто Олімпос в Туреччині: зміст статті

  • Історія античного Олимпоса
  • Місто Олімпос в Туреччині: фото головних визначних пам`яток
  • Місто Олімпос в Туреччині на мапі + як туди дістатися
  • Готелі поруч з містом Олімпос

Місто Олімпос в Туреччині: коротка історична довідка

Як зрозуміло з назви, місто Олімпос в Туреччині був побудований вихідцями з Греції і названий на честь гори Олімп. Але не тієї, де жив Зевс зі своїми товаришами по чарці, а місцевої, турецької. У представників античної цивілізації було два десятка гір з назвою Олімп, і одна з них розташовувалася саме тут (зараз вона називається Тахтали).

Точна дата заснування міста невідома. Розшифрувавши написи на стінах і саркофагах, вчені вважають, що місто Олімпос в Туреччині був заснований в кінці IV століття до нашої ери – чи то піратами, чи то морськими торговцями, яким сподобалося зручне розташування. Дійсно, місто Олімпос в Туреччині побудований в дуже зручному зі стратегічної точки зору місці: глибокому і широкому ущелині уздовж річки (нині пересохлої) біля берега моря, в спокійній бухті.

Фото античного міста Олімпос в Туреччині: Деякі споруди збереглися досить непогано, але основна частина міста все одно зникла в непролазних джунглях.

Приблизно в II столітті до нашої ери Олімпос увійшов до складу держави Лікія і поступово став одним з шести найбільших і найважливіших міст країни. У 42 році до н. е. Олімпос перейшов під римський вплив. Саме на «римський» період припадає розквіт Олимпоса – тут були побудовані римські лазні, амфітеатр, церкву. Зараз від неї мало що залишилося (як втім, і від всього міста), але одні лише збережені ворота показують, наскільки величезною була споруда.

Вдале розташування міста біля моря стало його ж проблемою. Античний місто Олімпос в Туреччині постійно захоплювали пірати і встановлювали там свої порядки. Статут постійно битися за територію, на місто, схоже, все махнули рукою. З початку нашої ери колись найважливіший порт поступово став занепадати. Точно невідомо, коли і чому місто Олімпос покинули останні мешканці, але в середні століття по його вулицях гуляв тільки вітер. Можна уявити, як виглядало місто Олімпос в Туреччині років сто тому, до приходу турецьких археологів. У минулому столітті вчені провели тут масштабні розкопки, розчистили територію, але до сих пір основна частина міста прихована від очей бурхливими заростями.

Тим не менш, багато найважливіші споруди акрополя і некрополя вдалося розчистити і тепер древнє місто Олімпос – це музей під відкритим небом. Приїжджаючи поніжитися на прекрасному пляжі Чірали, багато туристів не упускають можливість відвідати і це унікальне місце. Ціна квитка в античне місто Олімпос (Туреччина) – 20 лір.

Давайте прогуляємося по Олімпос разом! Якщо подивіться всі фото і прочитаєте підписи, то вважайте, двадцять лір заощадили. А якщо будете дивитися вдвох, то і все сорок # 128521; Непогані гроші, між іншим, особливо по курсу турецької ліри до рубля на сьогодні.

Фото – прогулянка по Олімпос

Біля входу в древнє місто Олімпос в Туреччині дорогих туристів гостинно зустрічає труну. Вірніше, гробниця.

Стародавнє місто Олімпос мав розвинену систему водопостачання і навіть каналізацію.

Античний місто Олімпос: вулички вузькі, як у Празі. І навіщо вони так будували, тут адже навіть мотоцикліст не проїде.

А це знаменитий будинок з мозаїчною підлогою, що прикрашає стародавнє місто Олімпос в Туреччині. Шматки плитки з мозаїкою лежать на землі, на передньому плані. Цей будинок залишив нам безліч питань. Що означає ця мозаїка? Кому належав будинок? Чим він знаменитий? Чому все навколо стоять і захоплюються, а я думаю: і чого тут такого, у мене вдома плитка гарніше? Загадки історії, кругом загадки історії .

Велика частина Олимпоса покрита буйною рослинністю.

Стародавнє місто Олімпос в Туреччині: церкви тут будували на виріст.

Ласкаво просимо: будинок місцевого єпископа – найбільший в місті, розміром з невеликий спорткомплекс. Як добре, що ці дикі звичаї залишилися в минулому і нинішні духовні лідери живуть виключно в келіях, а їздять тільки на ослах.

Всього за 20 лір у вас з`явиться унікальна можливість посидіти на холодних каменях.

Фото стародавнього міста Олімпос в Туреччині: А це – античний фонтан. Мабуть.

Античний місто Олімпос в Туреччині побудований прямо біля пляжу. Турки не заморочуються і гуляють по ньому практично в тому ж одязі, в якій і плавають # 128578;

Знамениті лікійські гробниці – одні з головних визначних пам`яток всій Туреччині. Античний місто Олімпос не виняток.

Спійманий за роботою # 128578; Лікійська стежка – мій шлях на службу, стародавня гробниця замість офісного крісла, мобільник замість верстата. Так і живемо, так і працюємо.

Амфітеатр в Олімпосе був невеликим і вміщував лише кілька сотень глядачів.

Римські лазні Адріана в Олімпосе. Нехай назва вас не обманює: римський імператор Адріан тут зроду не був. Просто лазні були побудовані в період його правління і тому названі в його честь. А ось ми, на відміну від Адріана, в цих лазнях були. І взагалі не парилися.

Фото стародавнього міста Олімпос в Туреччині навіяло таку думку. Гробниці тут настільки красиві, що не зрозумієш, коли городянам жилося краще: за життя або після?

І все це – на тлі таких ось космічних пейзажів. Не дурні були давні, вміли місця вибирати! Особисто мені фото древнього міста Олімпос в Туреччині і навколишніх краєвидів дуже нагадує південні провінції Таїланду. Правда, схоже на Крабі?

Місто Олімпос на карті Туреччини + як туди дістатися

Як уже сказано, місто Олімпос в Туреччині знаходиться близько веселого курортного бекпекерского селища Чірали. Тому перш за все вам потрібно потрапити саме туди. Якщо ви подорожуєте на машині, то наступний абзац не читайте: античне місто Олімпос на карті Туреччини вказано трохи нижче.

Як дістатися в Олімпос з з Анталії, Кемера, Каша та інших міст Туреччини на громадському транспорті? Для цього вам потрібно сісти на автобус, що йде в бік цього міста і попросити водія зупинитися біля повороту на Чірали. Ціну квитка вам оголосять в автобусі. Наприклад, вартість проїзду від Анталії до Чірали (тобто до повороту на це селище) – 15 лір з людини.

У цього повороту ви побачите стоянку маршруток ( «долмуш» по-турецьки). Щогодини починаючи з 8:30 і до 19:30 звідси відправляються маршрутки в Чірали. Вартість проїзду – 5 лір з людини, але якщо вас мало, можуть здерти і більше. За зміну ціни і розкладу маршруток сайт Уехалі.com відповідальності не несе.

Коли приїдете в Чірали, до Олимпоса ви спокійно можете дійти пішки.

Античний місто Олімпос на карті Туреччини:

Готелі в Чірали недалеко від Олимпоса

Інші варіанти готелів, в тому числі бюджетні варіанти з ночівлею в наметах, ви можете подивитися тут:

  • Готелі Чірали (Туреччина): кращі ціни з різних систем бронювання
  • Готелі Чірали на офіційному сайті Booking.com
  • Прокинувся – і на пляж! Розповідь про наш готель-палатку в Чірали

Ось так виглядає стародавнє місто Олімпос в Туреччині при найближчому розгляді)) А куди ми вирушили з Олимпоса в нашому турецькому подорожі, читайте в наступних статтях на Уехалі.com. Підпишіться на наші нові статті – разом цікавіше!

Туреччина

Туреччина – країна Близького Сходу і Південної Європи (через часткове розташування). Географічно велика частина країни знаходиться в Азії.

Зрозуміти [ ред. ]

Регіони [ ред. ]

Егейська Туреччина
Грецькі і римські руїни між блакитним морем з одного боку і сріблястими оливковими гаями з іншого
Чорноморська Туреччина
Гори з великим лісом, що пропонують чудові види спорту на відкритому повітрі, такі як походи і рафтинг
Центральна Анатолія
Центральноєвропейські степи з національною столицею, хеттські і фрігійські руїнами, а також Каппадокією, подібною до Місяця
Мармара
Найбільш урбанізований регіон з візантійськими та османськими пам’ятниками в деяких найбільших містах країни
Середземноморська Туреччина
Гори, покриті сосновими лісами, піднімаються прямо з узгодженого узбережжя кристально чистого моря

Міста [ ред. ]

  • 39.956 32.854 1Анкара — столиця та друге найбільше місто Туреччини
  • 36.911 30.69 2Анталія — Найбільш швидкозростаюче місто, центр для багатьох пляжних курортів
  • 37.038 27.42 3Бодрум — модне прибережне місто в Південному Егейському регіоні, яке є одним із найпопулярніших для туристів курортом, з цитаделлю, римськими руїнами, модними клубами та кількома селами, які оточують півострів
  • 41.677 26.564 4Едірне — друга столиця Османської імперії
  • 41.018 28.97 5Стамбул — найбільше місто Туреччини, столиця колишніх Османської та Візантійської імперій, і єдине велике місто у світі, яке охоплює дві частини світу
  • 38.415 27.144 6Ізмір — третє найбільше місто Туреччини, центр для безліччі пляжних курортів
  • 37.872 32.492 7Конья — досить велике місто, яке є серцем містичного суфійського ордену, місця гробниці Румі та елегантної архітектури сельджуків, оточеної великими степами
  • 41.0063 39.7258 8Трабзон — чудовий монастир Сумела знаходиться недалеко від міста, і це чудовий шлях до вивчення турецького північного сходу
  • 37.161 38.792 9Шанлиурфа — місто з красивою архітектурою і надзвичайно доброзичливими місцевими жителями біля воріт Східного світу; поєднання турецьких, курдських, арабських та ассирійських культур

Інші місця [ ред. ]

  • 40.508613 43.572205 1Ані — вражаючі руїни середньовічної вірменської столиці на Далекому Сході країни; відоме як місто 1000 церков
  • 38.6583 34.8536 2Каппадокія — територія в центральних високогір’ях, відома своїми унікальними пейзажами, подібними до Місяця (“казкові димарі”), підземні міста, печерні церкви та будинки, висічені в скелях
  • 37.9419 27.3415 3Ефес — добре збереглися руїни римського міста на західному узбережжі
  • 40.367222 26.455 4Галліполі — місце висадки 1915 року “Анзак” і багато пам’ятників Першої світової війни
  • 37.7833 38.6167 5Немрут-Даг — об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО з головними статуями, присвяченими древнім богам на його вершині
  • 36.5503 29.1223 6Олюденіз — незрівнянна краса листівки “Блакитна Лагуна”, мабуть, найвідоміший пляж Туреччини, який ви побачите на будь-якій туристичній брошурі
  • Помилка Lua у Модуль:Map у рядку 217: attempt to index local ‘e’ (a nil value). — “Бавовняний замок”, білий світ травертинів, що оточують каскадні дрібні басейни, наповнені термальними водами
  • 40.6864 39.6542 7Панагія Сумела — приголомшливий монастир на скелях
  • 40.069444 29.221389 8Малий Олімп — основний зимовий курорт країни
  • 37.062777777778 37.379166666667 9Газіантеп

Як дістатись [ ред. ]

Віза [ ред. ]

Громадяни України можуть перебувати на території Туреччини без візи не більше 60 днів.

Літаком [ ред. ]

Потягом [ ред. ]

Автомобілем [ ред. ]

Автобусом [ ред. ]

Кораблем [ ред. ]

Транспорт [ ред. ]

Мова [ ред. ]

Державною та основною мовою є турецька. Але майже в усіх готелях розуміють російську та англійську.

Про автора

admin administrator