Декоративна живопліт з чагарників

Авторadmin

Декоративна живопліт з чагарників

Чагарники для живоплоту

Створюючи оригінальний ландшафтний дизайн ділянки своїми руками, багато дачники часто вдаються до посадки живоплоту – це один з найбільш практичних способів прикрасити територію і поділити її на функціональні зони.

Огорожі з рослин, до речі, є також однією з складових частин знаменитих Садів Семіраміди. Давайте ж з’ясуємо, які чагарники для живої огорожі використовуються найчастіше.

В природі існує дуже багато рослин, які ідеально підійдуть для того чи іншого зеленого паркану. Дизайнери ландшафтів поділяють їх на групи.

Декоративні чагарники для однорідних огорож

У цей клас увійшов досить великий список рослин, до якого належить, дерен білий, айва декоративна, бузок (звичайна або угорська), жовта акація, клен, аґрус, ірга, чабушник (жасмин), глід, перстач чагарникова, айва японська, форзиція, жимолость татарська, вишня магалебская, кизильник блискучий, шипшина, перстач чагарникова і різні види барбарисів.

Фото живого паркану з спіреї

Дуже красиво і оригінально виглядають у складі огорож різноманітні спіреї. Чудово будуть виглядати в живоплоту на дачі пузыреплодники, видова спірея або Діабло.

Змішані живоплоти

Для створення таких огорож використовуються різні комбінації чагарників, а іноді і дерев, за попередньо створеним проектів або схемами. Наприклад, у змішаних живоплотах відмінно виглядають разом шипшина і бересклет бородавчастий, липа і дерен білий, бузина і калина та ін

Вічнозелені чагарники

Даний вид чагарників становлять особливий клас у списку рослин для живоплотів. Такі живі і яскраві, ці рослини найчастіше застосовують для створення зелених парканів, так як вони круглий рік радують око і досить невибагливі у догляді.

На фото огорожа з туї

Вічнозелені рослини для живоплоту: самшит, ялівець козацький, гірський лавр, ялина звичайна, кипарисовик, тис ягідний, туя, кизильник вічнозелений, тсуга, гостролист, гірська сосна (чагарникова форма), ялиця, модрина, ялина канадська, ялина колюча та багато інших.

Ялина в ролі живого паркану для ділянки

Висота чагарників

Залежно від функціонального призначення та особистих уподобань, огорожа може бути різної висоти. Відповідно з цим і підбираються певні види рослин:

при висоті 0,5 м, кущі самшиту, звіробою чашечкового, жовтої акації, смородини альпійської, спіреї японської, агрусу, перстачу кустарної, магонії падуболистной;

– при висоті до 3 м – жовта акація, дерен білий, граб звичайний, бузок, шипшина, кизильник, тріскун, середня форзиція, туя, кедровий стланик, тис, ялівець, бузок вічнозелений і гірська сосна (кустарна форма);

– огорожа понад 3 м – колючий глід, тис, кизил їстівний, східна або західна туя, граб звичайний та ін

Не кожні вподобані вам кущі для живоплоту можуть підійти для вашої ділянки. Як правило, чагарники підбирають, виходячи з кліматичних умов місцевості, швидкості розростання і відновлення старих гілок, особливостей виростання, здатності переносити часті стрижки й обрізки.

У будь-якому випадку, підбираючи ті чи інші види рослин, пам’ятайте, що ваш живий паркан не буде рости самостійно, так як вам подобається. Йому необхідний постійний догляд, причому цілий рік.

Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану

Що може бути вишуканішими і благороднішими, ніж жива огорожа на вашому садовій ділянці? Вона не тільки забезпечить захист від вітру або сторонніх поглядів. Жива огорожа часто є фоном для декоративних рослин, особливо для квітів. Як правильно вибрати чагарники для живоплоту? Про це і піде мова в даній статті.

Зміст

Вибираючи чагарники, продумайте призначення і параметри живоплоту. Якою вона буде – високою або низькою? Наскільки складний догляд за нею? Огорожа може бути стрижена або свободнорастущая, густа непрохідна або рідкісна, з красивими квітами або без них.

Різновиди чагарників для живоплоту ^

Асортимент рослин, які можна використовувати для живоплоту дуже великий. Фахівці з ландшафтного дизайну поділяють їх на групи

Однорідні декоративні чагарники ^

До них відносяться глід, дерен білий, айва японська, шипшина, бузок (звичайна або угорська), айва декоративна, кизильник блискучий, різні види барбарисів, перстач чагарникова, форзиція. Відмінно виглядають в якості живої огорожі різні спіреї (таволга). Можна віддати перевагу пузыреплоднику (спиреї калинолистной), видовий спиреї (яка має листя зеленого кольору) або сортовий (з листям жовтого кольору, яку ще називають Диаболо).

Змішана живопліт ^

Вона складається з різних декоративних чагарників. Для її створення обов’язкова схема або проект. Це дозволить зв’язати різні чагарники для живоплоту з ландшафтним дизайном основної території.

З яких рослин може складатися змішана живопліт? Це можуть бути як чагарники, так і дерева. Берези і ялини, сосни і клени, калина і бузина, дерен білий і липа, бересклет бородавчастий та шипшина. Їх саджають так, щоб вони імітували природне виростання. Це нагадує смугу колись ріс тут ліси, що виглядає дуже красиво, часом перетворюючи повністю ландшафтний дизайн ділянки.

Швидкість росту кущів ^

Перед посадкою проаналізуйте, як падають промені сонця, переконайтеся, що жива огорожа з часом не буде затуляти його. Пам’ятайте також, що стіни живоплоту вимагають набагато більше часу. Не тільки на догляд за ними, але і на очікування. Адже потрібно кілька років, щоб живопліт виросла і стала радувати око. Якщо ви придбали ділянку під будівництво, і хочете, щоб у майбутньому тут була жива огорожа, перше, що потрібно зробити – продумати, з яких дерев і чагарників вона буде складатися. Не кожному дано побачити рослини в часі, тому грамотним рішенням буде консультація ландшафтного дизайнера. Адже не кожна рослина приживеться на вашій ділянці. Спеціаліст проаналізує особливості грунту, порекомендує оптимальну для вашого саду живопліт.

Висота чагарників ^

Як мовиться, на смак і колір товаришів немає. Одним подобається низенька живопліт, інші воліють огорожа з кущів середніх розмірів, треті хочуть, щоб на сторожі їх відпочинку стояли високі дерева і кущі.

Огорожа висотою до 0,5 м буде, якщо ви посадите низькорослі чагарники. Це звіробій чашечковый, самшит, жовта акація, аґрус, низькі спіреї (японська і Бумальда), смородина альпійська, перстач кустарна, магонія падуболиста.

Бажаєте загорожу до 3 м заввишки? Крім акації жовтої і самшиту, можете посадити граб звичайний, дерен білий, кизильник, форзицію середню, тріскун, тис, тую, шипшина, чубушник вінцевий, бузок, кедровий стланик, кустарну форму гірської сосни, ялівець.

Хочете високу загорожу, понад 3 м? Посадіть граб звичайний, дерен їстівний, колючий глід, західну або східну тую, тис. З дерев підійде черемха, липа, модрина, ялина.

Як підготувати грунт для живоплоту ^

Підготовка ґрунту для живої огорожі стандартна: глибоке розпушування і рясне добриво. Найбільш підходящі ґрунту – з хорошим водним режимом, мають великі запаси поживних речовин. Пам’ятайте, що будь-яка жива огорожа надзвичайно вимоглива до вільного простору. Вона розвивається погано під покровом дерев. Дуже небагато чагарники люблять затененность.

При посадці кореневу систему саджанця необхідно звільнити від чохла безпосередньо в посадковій ямі. Коріння ретельно розпрямляють і присипають земляною сумішшю. Грунт навколо саджанця обтоптують, щоб там не було порожнеч, а після рясно поливають, щоб земляний ком весь просочився вологою.

Ландшафтний дизайн » Озеленення ділянки » Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану

Про автора

admin administrator