Дівчина із зубами кролика

Авторadmin

Дівчина із зубами кролика

Кроличі зуби: добрі, погані та негарні

Кролики приваблюють нас своєю милою зовнішністю і зачаровують своїми чарівними особистостями. Полюбивши свого зайчика, ви можете занепокоїтися і подумати: “Як я можу зберегти свого вихованця здоровим і уникнути хвороб?” Можливо, ви чули про деякі хвороби, які часто спостерігаються у кроликів, і часто згадуються проблеми із зубами. Ваш кролик може дозволити вам побачити його великі передні зуби, які називаються різцями, але у кроликів також є задні зуби, які може оцінити лише досвідчений кролик ветеринарний лікар із спеціальним обладнанням. Як відданий власник, ви можете зробити багато, щоб уникнути або вирішити проблеми із зубами у своїх домашніх кроликів.

Зробіть тур по зубах

У кроликів шість різців, два великих зверху, два великих знизу і два крихітних позаду верхніх різців, які називаються зубцями. Різці стикаються ножицеподібно, верхні різці перед нижніми, що прорізає рослинність. Ззаду різців є плоский простір без зубів, який називається діастемою – у коней те саме, тут місце, яке сидить в роті коня.

Повертаючись далі в рот кролика, ми знаходимо моляри, які зазвичай називають щочними зубами. Є шість зверху і п’ять знизу з кожного боку. Всі кроличі зуби дуже довгі, але більшість кожного зуба похована всередині кісток щелеп. Невелика кількість зуба, що знаходиться під лінією ясен, називається коронкою, а частина зуба нижче лінії ясен – коренем. Краї молярів стикаються під невеликим кутом, і щелепа рухається вбік, щоб подрібнити їжу.

Кроличі зуби сильно відрізняються від людських тим, що вони постійно ростуть, що є пристосуванням, яке спостерігається у тварин, які харчуються рослинністю. Всіх тварин, які в основному харчуються рослинністю, називають травоїдними. Сюди входять кролики, морські свинки, шиншили, коні, велика рогата худоба, олені тощо. Їх природний раціон складається з трави, висушеної трави, бур’янів, листя та гілок. Ці предмети дуже міцні та волокнисті, а тому зуби сильно зношуються від пережовування цих продуктів. Тож рослиноїдні тварини пристосувались до цієї дієти, маючи зуби, які постійно ростуть, щоб замінити втрачене жуванням.

Дивіться, що їсть ваша тварина

Рекомендований корм для домашніх кроликів складається з 80-90 відсотків сіна: тимофії, сад, овес та інше сіно.

Сіно люцерни містить більше кальцію та білка, тому воно корисне для немовлят, мам, що годують, а також старих або хворобливих зайчиків. Завжди пропонуйте свіже, якісне сіно. Свіжа дворова трава також хороша, просто переконайтеся, що в ній не використовуються добрива та пестициди, і переконайтеся, що ваш кролик у безпеці, коли він проводить час на свіжому повітрі. Кроликові іграшки на дерев’яній основі також можуть допомогти зносити зуби, але сіно і трава найкраще підходять для зношування молярів.

Залишок раціону кролика повинен складати обмежена кількість гранул та зелених листових овочів з дуже малою кількістю ласощів. Причиною того, що ми повинні обмежити гранули, овочі та ласощі, є те, що якщо ми цього не зробимо, кролики заповнюватимуть ці продукти і з’їдатимуть меншу частку сіна, що може дати зубам занадто довгий ріст. Якщо ви годуєте кролика раціоном, який складає менше 80 відсотків сіна, то він ризикує виникнути проблеми із зубами.

Деякі кролики мають гени ідеальних зубів, і навіть якщо їх годують страшною дієтою, у них ніколи не виникне проблем. А ще є кролики, які народжуються з поганими зубами. Але більшість кроликів знаходиться посередині, і ми зазвичай бачимо, як у кроликів середнього віку виникають проблеми із зубами через роки, коли вони не їдять достатньо сіна. Тож найкращий спосіб запобігти проблемам із зубами, а також проблемам з кишечником та ожирінням, – годувати кролика раціоном з високим вмістом волокнистого сіна.

Знайте загальні проблеми із зубами

Неправильний прикус означає, що зуби зустрічаються неправильно. У кроликів може розвинутися неправильний прикус лише різців, або просто молярів, або їх поєднання. Є кілька загальних способів розвитку зубних проблем у кроликів:

  1. Через недостатній знос зубів моляри стають занадто довгими. Це відсуває щелепи далі і змінює спосіб зустрічі різців. Спочатку різці починають битись один про одного, потім нижні різці починають рости перед верхівками. Вони можуть дуже довго зарізатися в губи або виглядати як бивні слона.
  2. При дієті з низьким вмістом клітковини моляри стають занадто довгими, верхні моляри вигинаються вбік і утворюють гострий шип, що врізається в щоку, або нижні моляри вигинаються всередину і утворюють колосок, що врізається в язик.
  3. Хронічна неправильна дієта та/або генетика може привести до того, що моляри ростуть криво, а не прямо.
  4. Кролик падає і ламає верхні різці, і вони відростають в аномальній ситуації або в рівновазі з нижніми різцями.
  5. Недостатній знос призводить до того, що зуби стають довгими і з більшою силою б’ються один про одного. Це спричиняє запалення навколо коріння зуба і часто призводить до інфекції та утворення абсцесів. Як тільки зуби стають аномальними, в більшості випадків вони аномальні протягом усього життя.

Будьте обережні, щоб турбувати

Ознаками, на які слід стежити, є зміна харчових звичок ваших кроликів. Будьте уважні до будь-якого з наведеного нижче.

  1. Якщо він перестане їсти сіно та гранули, а їсть лише овочі.
  2. Якщо він їсть менше їжі в цілому.
  3. Якщо він підбігає до їжі, ніби зголоднів, нюхає її, а потім відходить, не з’ївши.
  4. Якщо у нього є епізоди анорексії, які повторюються кожні кілька місяців.
  5. Якщо ви помітили вологу навколо рота або на підборідді або кислий запах з дихання, можуть виникнути проблеми із зубами.

Окрім того, щоб стежити за ознаками неприємностей, візьміть собі за звичку оглядати свого вихованця. Регулярно відчувайте щелепну кіст свого кролика, знайте, що відчуває себе нормально, і стежте за появою нових ущільнень. Ви можете підняти його верхні губи і перевірити, чи різці правильно зустрічаються.

Найкращий спосіб визначити, чи є у вашого кролика проблеми із зубами, – це відвезти його до досвідченого кролика ветеринара, як тільки ви отримаєте кролика, а потім щороку на фізичний огляд, який включає усний іспит. Іноді ветеринару доведеться зробити рентген голови кролика або поглянути на зуби під наркозом, щоб точно знати, чи є у вашого кролика погані зуби.

Знайдіть ветеринара, який розбирається у кроликах

Якщо ви приведете свого маленького кролика до ветеринара та виявите проблему із зубами на ранніх стадіях, можливо, існує спосіб змінити або відкласти прогресування зубних проблем. При дуже незначних відхиленнях це може бути так просто, як зміна дієти: обмеження гранул, овочів та ласощів та годування переважно сіном.

Але зазвичай зуби потребують більш сучасного лікування. Чим швидше будуть розпізнані стоматологічні проблеми, тим краще, адже з часом справа погіршується, а відрослі зуби часто призводять до абсцесів та хронічного болю. Також дуже корисно спочатку агресивно лікувати проблеми із зубами, щоб досягти найкращого довгострокового результату.

Надзвичайно важливо відвезти кролика до ветеринара, який має великий досвід роботи з обрізанням кролячих зубів. Дізнайтеся, чи відвідував він чи вона спеціальні лекції та лабораторії, щоб дізнатись про обрізку зубів, і чи є у ветеринара підручники, які висвітлюють проблеми із зубами у кроликів. Чи він чи вона використовує стоматологічну бормашину або дремель для обрізки молярів (добре), чи вони ріжуть моляри зубчиком або маніпулятором (не так добре)? При використанні ронжерів для різання молярів зуби часто руйнуються і пошкоджуються, і ви не можете зробити точні корективи для нормалізації зубів. Ручний файл не дозволяє достатньо обрізати відрослі зуби. Ветеринари, не маючи достатньої підготовки та досвіду, можуть неправильно діагностувати проблеми або просто не лікувати проблему настільки агресивно, як це потрібно для кращого результату. Ви можете знайти кролика-ветеринара зі стоматологічною підготовкою, здійснивши пошук в Інтернеті в Асоціації ветеринарів-екзотичних ссавців, www.aemv.org, або звернувшись до місцевої групи з порятунку кроликів.

Лікування: чого чекати

Лікування видовжених молярів

Якщо ваш ветеринар діагностує у вашого кролика неправильний прикус, першим кроком, в ідеалі, є рентген його черепа. Рентген показує нам, наскільки довгі зуби, щоб ми знали, скільки потрібно обрізати, і ми могли оцінити коріння на запалення чи інфекцію. Наступним кроком є ​​поміщення кролика під наркоз. Моляри знаходяться дуже далеко у роті кролика, і свідомі кролики не будуть широко відкривати рот, щоб забезпечити належне лікування.

Поки ваш кролик спить, ваш досвідчений кролик ветеринар може повністю оцінити всі зуби та визначити, яке лікування потрібно вашому кроликові. Якщо моляри занадто довгі, їх буде обрізати коротше за допомогою спеціальної стоматологічної бормашини. Якщо є вільні, гнилі зуби, їх потрібно витягнути. Якщо зуби ростуть під гострим кутом, ваш ветеринар може відрегулювати кут, щоб зуби могли краще зустрічатися.

Після коротшого обрізання молярів це дозволяє різцям краще зустрічатися, і їх також потрібно обрізати коротше. Метою обрізки зубів є якнай нормальніше їх зустріти. Досвідчені екзотичні ветеринари зазвичай можуть отримати кращі довгострокові результати, обрізавши зуби до більш нормальних оклюзійних кутів та висоти коронки. Менш досвідчені ветеринари можуть просто обрізати гострі краї.

Якщо ваш кролик перестав їсти або занадто худий, то йому слід провести кілька днів, а іноді і кілька тижнів, годування шприцом та знеболюючими препаратами, перш ніж він потрапить під наркоз. Якщо кролики хворі, вони можуть бути недостатньо сильними, щоб негайно впоратися з наркозом. І допоміжний догляд після обрізки зубів не менш важливий. Іноді може пройти кілька днів, перш ніж ваш кролик зможе їсти самостійно, тому йому потрібно буде годувати шприцом та приймати знеболюючі препарати та антибіотики.

Як тільки у вашого кролика з’явиться молярний неправильний прикус, йому потрібно буде ретельно стежити за зубами. Більшість кроликів з неправильним прикусом потребують анестезії та обрізання молярів кожні три-шість місяців протягом усього життя. У деяких випадках зуби покращаться від обрізки та дієти з високим вмістом клітковини, особливо в легких випадках, які рано вловлюють.

Лікування неправильного прикусу різця звичайними молярами

Якщо на рентгенівському знімку черепа ваш ветеринар визначить, що моляри абсолютно нормальні, але різці неправильно закупорені, тоді ми можемо спробувати навчити різці правильно зустрічатися. Різці обрізаються за допомогою стоматологічної бормашини, коли кролик не спить. Різці обрізані коротко і під кутом, щоб спонукати їх правильно виконувати ножиці, а верхні різці перед нижніми. У деяких випадках, виконуючи цю корекційну обробку різця кожні один-два тижні протягом декількох тижнів, можна навчити різці нормально зустрічатися знову. Іноді моляри потрібно обрізати коротше під наркозом принаймні один раз, щоб різці зійшлися під кращим кутом.

Якщо після цієї обробки різці не нормалізуються, тоді ідеально видалити різці повністю. Задих! Кролик без різців, запитаєте ви? Насправді видалення аномальних різців позбавляє від джерела постійних розладів і болю, і кролики можуть чудово їсти сіно, гранули та овочі. Овочі просто повинні бути довгими і тонкими, як петрушка, або нарізаними дрібними шматочками. Кролики з аномальними різцями вже не можуть використовувати свої різці, щоб захоплювати та різати їжу, тому вони, як правило, вдячні, що їм не вдаються погані різці. Кролик дійсно повинен бути під наркозом, щоб витягти різці, але це матиме користь протягом усього життя.

Якщо ненормальні різці не видаляються, то їх потрібно обрізати щомісяця на все життя кролика. Це може бути стресом для кролика, а іноді і болісним. Якщо використовується стоматологічна бормашина, дискомфорт мінімальний. Якщо використовуються тримери для різання нігтів або різаки для кісток, вони спричиняють травмування зуба, а також біль від струсу мозку. Вони можуть спричинити розщеплення зуба поздовжньо, в результаті чого інфікується корінь. Деякі люди обрізають різці кролика за допомогою тримерів для нігтів. Це не рекомендується, і часто призводить до погіршення проблем із зубами. Співпраця з досвідченим ветеринаром кроликів дасть вашому кроликові найкращі шанси залишатися безболісним і щасливим.

Чи може кролик жити з неправильним прикусом?

Якщо неправильний прикус лікується належним чином, то відповідь на це питання – так! Деякі люди соромляться прокладати кролика через обрізки зубів під наркозом або хірургічним втручанням, боячись болю і страждань за свого вихованця. Коли кролики сплять під наркозом, вони нічого не відчувають, а після процедури отримують знеболюючі препарати і зазвичай швидко одужують. Кількість дискомфорту від процедур мінімальна, особливо в порівнянні із стражданням від необроблених, аномальних зубів.

Деякі люди вважають, що евтаназія краща, ніж необхідність отримувати молярні обробки кожні чотири місяці. Але якщо ви поговорите з господарями кроликів, які пройшли обробку молярів, операції на абсцесі або видалення різців, ви почуєте, що кролики в іншому випадку здорові та щасливі, і господарі раді, що їх коханий друг мчить по дому, роблячи бенкети . Більшість кролів з неправильним прикусом, які отримують належне лікування, можуть прожити довге щасливе життя.

Зуби кролика, як зберегти їх здоровими?

Зайцеподібний, кролик має дуже специфічну зубну систему, яка характеризується, зокрема, різцями, які ростуть протягом усього його життя. Щоб запобігти серйозним проблемам із зубами у кролика, він повинен мати можливість постійно носити зуби, щоб вони добре розташовувалися один відносно одного в його ротовій порожнині.

Ось як покращити здоров’я ротової порожнини кроликів.

Користування зубами, необхідність для кролика

З безперервним ростом зубів кролики повинні мати можливість носити їх щодня, щоб уникнути неправильного прикусу, тобто безладного росту зубів із неправильним контактом між ними, що призводить до багатьох проблем у кроликів.

Знос відбувається через тертя зубів кролика один об одного під час жування.

Чи знаєте ви?

У кролика 28 зубів, розподілених таким чином:

  • на верхній щелепі: 2 пари різців (у інших гризунів лише 1 пара), 3 пари премолярів, 3 пари молярів,
  • на нижній щелепі: 1 пара різців, 2 пари премолярів, 3 пари молярів.

?Його верхні різці ростуть на 8-12 мм на день. Інші її зуби 2 мм на день.

Попереджувальні ознаки проблем із зубами у кроликів.

Власники кроликів часто консультуються зі своїм ветеринаром, коли спостерігають певну тривожну та незвичайну поведінку чи симптоми у свого супутника:

  • труднощі з прийомом їжі або відсутність інтересу до певної їжі,
  • рясна слиновиділення,
  • запор або діарея,
  • незрозуміла втрата ваги,
  • гнійники навколо рота,
  • повторювані рухи щелепами або язиком, наче тварина збентежена або відчуває біль.

Важливість їжі для збереження ваших зубів

Найчастіше причиною недостатньої стертості зубів у кролика є неправильне харчування

Незамінне сіно для кроликів:

Їсти сіно для кролика важливо. Дійсно, він багатий клітковиною і змушує його жувати, роблячи дуже характерний рух у вигляді вісімки, ідеальний для того, щоб зношувати його зуби. Він повинен мати його за бажанням, щоб щодня з’їдати еквівалент свого об’єму. Сіно також позитивно впливає на його транзит.

Чи знаєте ви?

Краще обмежити гранули невеликою кількістю на день, щоб спонукати кролика їсти сіно, яке набагато ситніше та корисніше для його здоров’я. З іншого боку, чудово підійде щоденне додавання зелені: салат (у невеликих кількостях), яблуко, морква, лист ліщини тощо.

Як добавка для зміцнення зубів кролика:

Декальцинація щелепи може призвести до переломів або розхитування зубів. Щоб уникнути цього сценарію, раціон кролика можна доповнити вітаміном D, який можна придбати у вигляді крапель у зоомагазинах.

Також можна розмістити в клітці тварини кальцієві блоки, щоб їх гризти.

Вихід на вулицю в сонячну погоду допомагає кроликам синтезувати вітамін D.

?Крім невідповідної дієти, причиною проблем із зубами кроликів часто є генетична (зміщення зубів) або травматична (зламаний зуб, зміщення щелепи). Не соромтеся обговорити цю тему зі своїм ветеринаром. Існують рішення, щоб полегшити вашого супутника.

  • Годування карликових кроликів
  • Можеш пограти зі своїм карликовим кроликом

Розумна порада

Щоб забезпечити свого кролика якісним сіном, вибирайте його зеленим, очищеним від пилу, сухим і бажано висушеним на сонці, тому що так воно буде природним чином багате вітаміном D.

Про автора

admin administrator