Для чого потрібне зерно

Авторadmin

Для чого потрібне зерно

Кукурудзяне зерно: для чого воно потрібне, властивості та як використовувати

Кукурудзяні волоски або кукурудзяне лушпиння – це частина рослини з протизапальними та сечогінними властивостями. Тому кукурудзяні волоски використовуються в нетрадиційній медицині для лікування проблем, пов’язаних із сечовидільною та нирковою системою, таких як інфекції сечовивідних шляхів.

Окрім протизапальних та сечогінних властивостей, жовті нитки містять багато вітамінів, вуглеводів та білків, корисних для нашого організму.

Продовження після розголосу

Кукурудзяні волоски можна знайти в магазинах натуральних продуктів і в аптеках у вигляді сухого екстракту, який використовується для приготування чаю з кукурудзяних волосок і як харчова добавка.

Дізнайтеся, для чого потрібне кукурудзяне волосся, його властивості, як його використовувати та які є протипоказання.

Для чого використовується кукурудзяне волосся

Кукурудзяне волосся може допомогти при захворюваннях, пов’язаних з нирками, таких як камені в нирках

Кукурудзяне волосся – це жовтуваті волоски, які по-науковому називаються стигми які знаходяться всередині качана кукурудзи і ростуть разом із зернами.

Ця частина кукурудзи широко використовується в медичних цілях для лікування деяких проблем зі здоров’ям, таких як:

  • Цистит: інфекція та/або запалення сечового міхура, зазвичай спричинені бактеріями Кишкова паличка Дізнайтеся, які засоби найчастіше використовуються для лікування циститу.
  • Нефрит: запалення в нирках через інфекцію, імунологічні реакції або зловживання ліками.
  • Камені в нирках: особливо ті невеликі камені, які ще можна вивести з сечею. Дізнайтеся, які бувають види каменів у нирках і як їх запобігти.
  • Кидай: запальне захворювання, що вражає суглоби, внаслідок підвищення рівня сечової кислоти в крові. Знати симптоми подагри.
  • Нетримання сечі: Подивіться, в чому причина проблеми і що ви можете зробити.
  • Набряк: затримкою рідини в організмі.
  • Симптоми ПМС: судоми, головний біль і біль у спині, стрес і тривога.

Кукурудзяне волосся – це сечогінний Як наслідок, зменшуються набряки, спричинені затримкою рідини, а також артеріальний тиск, якщо він вищий за норму.

Продовження після розголосу

Оскільки він допомагає виводити затриману рідину, чай з кукурудзяного волосся також використовують люди, які хочуть схуднути У цьому випадку чай може допомогти усунути зайву вагу, спричинену затримкою рідини, але практика повинна бути пов’язана з планом здорового харчування та регулярною фізичною активністю.

Крім сечогінних властивостей, деякі наукові дослідження показали, що кукурудзяні волоски можуть знижувати рівень цукру в крові, а також регулювати кишкову мікробіоту, покращуючи роботу кишечника.

У випадку функціонування кишечника, внесок кукурудзяних волокон тісно пов’язаний зі збільшенням споживання клітковини та води, що має тенденцію покращувати стан людей, які страждають від закрепів, оскільки вони не вживають достатньої кількості клітковини та води протягом дня.

Властивості кукурудзяного волосся

Кукурудзяне волосся вважається лікарською рослиною завдяки своїм властивостям:

  • Антиоксидант, оскільки багатий на флавоноїди.
  • Протизапальний, оскільки допомагає виводити токсини з організму.
  • Гіпоглікемічний, оскільки допомагає знизити рівень цукру в крові.
  • Зволожувач, оскільки збільшує щоденне споживання води.
  • Сечогінний, оскільки збільшує сечовиділення.
  • Легкий гіпотензивний засіб (знижує артеріальний тиск), завдяки сечогінній активності рослини.

Ці властивості зумовлені його високою поживною цінністю, що походить від важливих мікроелементів, таких як вітаміни B6, C, E, K та мінерали: кальцій, калій, залізо, селен і цинк.

Як використовувати кукурудзяне волосся

Сухий екстракт кукурудзяного волосся зазвичай можна придбати в магазинах здорового харчування

Кукурудзяні волоски зазвичай вживають у вигляді чаю з висушеного екстракту, який можна придбати в магазинах здорового харчування.

Продовження після розголосу

Інгредієнти

  • 1 столова ложка сухого екстракту кукурудзяного волосся
  • 1 склянка води

Як підготуватися

Доведіть воду з екстрактом кукурудзяного волосся до кипіння. Як тільки вода закипить, вимкніть вогонь і накрийте ємність на 10 хвилин. Коли чай стане теплим, просто процідіть його і випийте.

Рекомендується випивати до 3 чашок цього чаю на день.

Інший можливий спосіб споживання кукурудзяного волосся – у вигляді харчової добавки, загальна рекомендація щодо споживання якої становить від 400 до 450 мг 2-3 рази на день.

Однак важливо проконсультуватися з лікарем, щоб з’ясувати, чи можна вам вживати цю добавку і яка доза є найбільш підходящою. У жодному разі не рекомендується замінювати звичайне лікування кукурудзяною добавкою для волосся.

Продовження після розголосу

Протипоказання до використання кукурудзяного волосся

Загалом, кукурудзяні волоски – це лікарська рослина, яка вважається безпечною і має мало побічних ефектів, пов’язаних з її застосуванням.

Однак, оскільки кукурудзяний волос збільшує сечовипускання, тобто частоту, з якою людина мочиться, його використання може викликати певний дискомфорт у людей із запаленням передміхурової залози.

Кукурудзяні волоски також протипоказані вагітним жінкам або жінкам, які годують груддю, оскільки вони можуть змінювати важливі гормони в цих фазах, такі як окситоцин, який впливає на скорочення матки.

Також важливо бути обережними при використанні кукурудзяного волосся, якщо ви вже приймаєте будь-яке поточне лікування ліками, що знижують кров’яний тиск і згортання крові або регулюють діабет, оскільки кукурудзяне волосся може посилити дію цих препаратів.

Тому завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж використовувати будь-який натуральний продукт як доповнення до медикаментозного лікування.

Джерела та додаткова література
  • Вплив водного екстракту волосся кукурудзи (Zea mays L.) на ниркову екскрецію води та електролітів і артеріальний тиск у анестезованих щурів лінії Вістар, Revista Brasileira de Plantas Medicinais, 2011; 13(4): 375-381.
  • Використання фітотерапії в повсякденному житті сільського населення, Revista da Escola de Enfermagem da USP, 2002; 36(3): 282-288.

Зберігання та перероблення зерна. Як зберігати зерно в сучасних умовах?

Кожен аграрій знає, що мало просто зібрати добрий урожай, потрібно його ще зберегти, адже через недотримання умов втрати можуть становити до 70%. Цей процес необхідно правильно організувати, заздалегідь підготувати приміщення, переконатись, що воно відповідає вимогам. Подбати про якість посівного матеріалу дозволить зерноочисне обладнання від компанії «Агросепмаш».

Після збирання врожаю зерно проходить повний цикл обробки, а потім його відправляють до комори. Між цими двома етапами можуть бути проміжні. Наприклад, пшениці чи іншій культурі знадобиться місце для тимчасового зберігання, якщо її планується перевозити. Є спеціальні приміщення, де сировина знаходиться як короткий, так і триваліший час. Крім того, варто розглянути фактори, що впливають на його збереження.

Вибір місця для зберігання

Спеціалізоване зерносховище в класичному вигляді являє собою комплекс-елеватор, де створюються та підтримуються оптимальні умови в різні пори року, у тому числі взимку. Як тимчасові сховища використовують спеціально облаштовані бурти, розміщені просто неба. Для захисту від дощу та снігу ці насипи покривають брезентом. Постійно зберігати сировину на таких майданчиках не можна, там вона швидко стає вологою.

Там, де знаходиться віялка для зерна, обов’язково має бути облаштоване зерносховище, яке відповідає вимогам. За затвердженими правилами, для розміщення врожаю підходять:

  • ангари. Порівняно недорогий варіант. Відрізняються мобільністю, будуються швидко. Щоб такі приміщення функціонували повноцінно, знадобляться завантажувачі, перевантажувачі та інше додаткове обладнання, необхідно облаштувати активну вентиляцію. Термін експлуатації до капітального ремонту становить 5 років;
  • зернові рукави. Це мішки з полімерних матеріалів, які досягають 60–75 метрів завдовжки, розраховані на 300 тонн сировини. Герметичні, підходять для тривалого зберігання, причому зерно не втрачає початкових характеристик. Спочатку рукав завантажують, потім запаюють, у результаті створюється недоступний для бактерій та грибків вакуум;
  • елеватори. Є стаціонарними залізобетонними конструкціями, спорудами на 5–11 тис. тонн. Довговічні, при регулярному ремонті та постійних профілактичних роботах прослужать близько 100 років;
  • силоси. Це встановлені на спеціальні опори ємності на 20–1700 тонн. Раніше зберігання зерна здійснювалося, як правило, у бетонних силосах, зараз частіше використовують металеві. Вони менш довговічні, оскільки розраховані на 12, а не на 30 років, але однаково поширені.

Для оптимальної температури всередині силосу створюють вентиляцію.

Як вологість впливає на якість

Щоб зберегти всі початкові характеристики посівного матеріалу, важливо пам’ятати саме про цей показник як визначальний. Відповідальні аграрії готові вкладати великі гроші, аби постійно підтримувати стабільну вологість. Так, на елеваторах, де проводиться зберігання та обробка зерна, вона не має перевищувати граничні показники (залежно від умов і типу культури – 12–16%).

Наприклад, зернові зберігають усі характеристики при вологості 14–15% протягом року, для зернобобових допускається підвищення коефіцієнта до 16%, а для олійних потрібен дуже низький відсоток – 6–8%. Якщо допустиме значення перевищено хоча б на 0,5–1%, виникає невелика вільна вологість, що підвищує ризик появи шкідників та бактерій. Найкраще зберігається суха маса, вологість якої на 1–2% нижча за максимально можливу. В іншому разі вища ймовірність зараження мікроорганізмами.

Вологість культури визначають стандартним повітряно-тепловим способом. Для цього протягом декількох хвилин користуються вологомірами, що функціонують за принципом електропровідності. На підсумкові параметри впливають кількість сторонніх домішок та рівномірність розподілу вологи в масі. При розрахунку вартості партії враховують і показники вологості – за кожен відсоток, вищий за допустимий, знижують фізичну вагу; якщо нижчий, навпаки, підвищують.

Вимоги до сховищ, санітарні правила

Кожен аграрій повинен знати, як зберігати зерно в тій чи іншій ємності, щоб зберегти оптимальні показники та уникнути ушкоджень. Наприклад, елеватори потрібно оснастити всім необхідним – від систем розвантаження та приймання до установок, що контролюють параметри маси. У зерносховищі потрібно облаштувати систему відведення ґрунтових та приповерхневих вод, встановити вимірювачі вологості та температури.

Зберігання зерна продуктів передбачає також дотримання таких вимог, як-от:

  • герметичність приміщень та ємностей, де знаходиться посівний матеріал;
  • своєчасна санітарна обробка від шкідників;
  • обов’язкове попереднє очищення та сушіння врожаю. Передбачає видалення рослинних решток, сторонніх домішок, зниження вологості до оптимального показника за допомогою сушильних машин.

Імовірність появи шкідників є завжди, незалежно від того, яке місце для зберігання вибрано. Комахи особливо активні в теплу пору року та там, де недостатня вентиляція, через що відбувається самозігрівання сировини. Здебільшого шкоду зерновим завдають міль, млинова вогнівка, кліщі, доводиться боротися також із комірними довгоносиками.

Щоб уникнути появи паразитів, потрібно створити гарні умови для зберігання зерна: перед відправленням в елеватор або іншу ємність варто ретельно обробити масу. Крім того, проводять механічне очищення за допомогою решета, дотримуються оптимальних показників вологості та температури, які формують несприятливе середовище для комах.

Зберігання та обробка зерна передбачають обов’язкову дезінфекцію маси за допомогою газової чи аерозольної технології. Перший варіант підходить як для знезараження сховищ, так і для обробки прилеглих до них приміщень. Він ефективний, але з екологічних міркувань замість нього здебільшого вибирають газовий спосіб. Додатково вдаються до просушування, охолодження зниження активності шкідників, використовують феромонні пастки.

Як контролювати процес зберігання зернових

Важливим є постійне регулювання не тільки вологості, але й інших характеристик, адже посівний матеріал псується через вплив ряду факторів. Дуже зручна суха технологія зберігання зерна, її вибирають багато аграріїв, оскільки вона практично повністю зупиняє біологічну активність маси та життєдіяльність мікроорганізмів. Для контролю показників вдаються до різних методик – кожна по-своєму ефективна.

Спосіб аерації

Передбачає штучне або пасивне провітрювання, що дозволяє уникнути поширення продуктів розпаду зеленої маси, наприклад етилену або водяної пари. Їхня наявність небажана, адже вони призводять до погіршення характеристик зерна, провокують появу шкідливих мікроорганізмів. Провітрювання також потрібне для тривалого захисту та збереження врожаю до того моменту, як його будуть використовувати за призначенням.

Вентилювання чи продування повітрям

До такого варіанту вдаються, якщо показник вологості більший за гранично допустимий. Найкращий спосіб виправити ситуацію – просушити зерно. Крім того, вентилювання сприяє насиченню сировини киснем. Охолодження дозволить досягти оптимальних умов зберігання та уникнути появи шкідників. Для цього в елеваторних чи інших приміщеннях, де знаходиться врожай, монтують вентиляційні установки.

Охолодження чи продування холодним повітрям

У такий спосіб проводять оздоровлення зерна, щоб зберігати його довго у відмінному стані. Після охолодження маси бактерії та комахи в ній не розвиваються, а при випадковій появі відразу зникають. Це універсальна методика, яка дозволить подбати про посівний матеріал та забезпечити його оптимальні характеристики.

Є й інші способи зберігання зерна – в охолодженому стані чи без доступу повітря. У першому випадку проводиться консервування при низькій температурі (не вище ніж 10 градусів). Цей варіант оптимальний, коли масу з якихось причин не можна швидко висушити. Зберігання без доступу повітря відбувається в бункері, наповненому вуглекислим або іншим газом.

Самопливні пристрої для переміщення зернових

Самопливні пристрої знайшли широке застосування на підприємствах з перероблювання зернових і елеваторах. Їхня перевага — можливість транспортування зерна без витрати енергії. А в місцях, де використовувати механічний транспортер неможливо, даний транспортувальний агрегат — єдина можливість переміщати зернові продукти між технологічними ділянками з його перероблювання і місцями зберігання.

Різновиди самопливів

Нахил трубопроводу вибирається виходячи з двох принципів. По-перше, він повинен бути якомога більшим, щоб зерно скочувалося швидко і не утворювалися затори при зміні вологості або засміченості, через що цей параметр не може бути менш як 36 градусів. З іншого боку, занадто висока швидкість скочування буде призводити до травмування зерен і зниження їх якості; також при високій швидкості збільшуватиметься знос жолобів.

Оптимальним для зерна вважається нахил від 38 до 45 градусів. Для відходів кут має бути збільшений до 45 градусів, а для пилу — до 54 градусів.

Конструктивно самопливи бувають:

Обидва різновиди мають як переваги, так і недоліки.

Круглі труби коштують дешевше внаслідок меншої матеріаломісткості й більшої номенклатури. У той час круглі фланці коштують дорожче прямокутних.Встановлені на фланці труби за мірою зносу можна швидко повернути, але не більше двох-трьох разів, після чого їх необхідно змінювати.

Прямокутні та квадратні труби повертати складно і довго, проте можливе використання трубопроводів зі змінним дном, яке можна замінювати необмежену кількість разів (бічні стінки та кришка прямокутних труб при цьому практично не і)

Сухі зерна і пил відрізняються відносно великими абразивними властивостями, тому для захисту основної конструкції самопливів може застосовуватися футерування. Найчастіше в цій якості виступає поліуретан — міцний, хімічно інертний, пружний і стійкий до розломів матеріал. Його застосування значно підвищує час міжремонтної роботи, а також поглинає вібрацію і шум.

Побудова самопливів

Будь-яке зерносховище оснащується власною самопливною системою, що розробляється індивідуально — виходячи з конструкції сховища, зовнішньої інфраструктури та використовуваних технологічних ланцюжків. Після розробки проєкту, самоплив збирається із стандартних елементів:

  • труб;
  • фланців;
  • патрубків;
  • клапанів;
  • поворотних колін;
  • засувок;
  • шиберів;
  • секторів;
  • введення.

Основний конструкційний елемент самопливів – труби.
Через високі стираючі навантаження навіть товстий метал може не витримати та одного сезону, тому на етапі проєктування необхідно передбачити можливість швидкої заміни елементів, при цьому кожен з них не повинен бути важчим 35 кілограмів це необхідно для можливості демонтажу і переносу вручну в ремонту.

Елементи однакового перерізу стикуються болтовими з’єднаннями за допомогою фланців, які, як і труби, бувають прямокутними, квадратними і круглими. Для запобігання пилоутворенню всі місця з’єднань можуть герметизуватися герметиками, обмазками або полімерними прокладками. Для з’єднання елементів перерізу різної площі або різної форми використовуються перехідні патрубки – відрізки труб з прикріпленими до них фланцями різної форми.

Для плавної зміни кута повороту або напрямку самопливу встановлюють поворотні коліна, здатні вільно повертатися на кут до 50 градусів. Для точного встановлення кута або точки з’єднання служать сектори.

Для з’єднання потоків використовують елементи «введення», які можуть мати кути 54, 45 або 36 градусів. Зміну цих потоків проводять за допомогою перекидних клапанів. Відкриття та закриття труб, а також регулювання інтенсивності зернового потоку проводять шиберами, засувками та затворами. Вони можуть керуватися вручну або дистанційно за допомогою електродвигунів.

Устаткування для самопливів ОЛИС

У нас ви можете замовити будь-які елементи, що застосовуються для збирання самопливних пристроїв з транспортування зернових. Всі вони виготовляються з високоякісної сталі, що гарантує довгий термін служби. Додатково будь-які елементи можуть бути покриті футеруванням, що ще більше збільшить їх довговічність.

Для кращої керованості та підвищення продуктивності самопливне обладнання повинно бути оснащене електродвигунами, що відкривають і закривають елементи управління потоками. При цьому керування двигунами слід проводити централізовано, через автоматизовану систему керування. У цьому випадку диспетчер матиме всю повноту інформації про технологічні процеси.

Про автора

admin administrator