До скільки градусів кури живуть на вулиці

Авторadmin

До скільки градусів кури живуть на вулиці

Зміст:

Скільки може прожити курка і що на це впливає?

Кури – найбільш поширені птиці для розведення. Багато починаючі птахівники-любителі починають розведення пернатих саме з них. Скільки може прожити курка і від чого залежить тривалість життя особин? Про це – далі.

  • 1 Тривалість життя курочок
  • 1.1 Скільки живе м`ясна курка?
  • 1.2 Довжина життя несучки
  • 2 Що впливає на тривалість життя пернатих?
  • 2.1 раціон
  • 2.2 зміст
  • 3 Відео «Помилки при будівництві курника і розведенні курей»

Тривалість життя курочок

Варто сказати про те, що однозначної відповіді на питання про те скільки живуть кури дати неможливо. Навіть вчені не виділяють окремо тривалість життя для кожної породи, об`єднуючи різні види в загін курячих, біологічний ресурс яких становить від 15 до 20 років. Однак рідко зустрінеш курку такого значного віку. У середньому термін життя домашньої птиці або ж особини, розведеною на птахофабриці в п`ять, а то й шість разів нижче того порога, який передбачений природою.

З чим це пов`язано? В першу чергу, з призначенням самих тварин. Термін життя скорочується штучним способом – курку вбивають для того, щоб отримати гарне м`ясо в разі м`ясної породи або для того, щоб не витрачати гроші на утримання несучки, яка давно перестала давати достатню кількість яєць. Виняток можуть становити декоративні породи курочок, яких розводять в домашніх умовах для естетичного задоволення. До них можна також віднести фазанів і тетерею – вони відносяться до курячим по біологічним параметрам.

Важливо розуміти, що тривалість життя курки коливається через різного призначення тієї чи іншої породи. Для отримання соковитого молодого м`яса розвели бройлерних курей, які рекордно швидко набирають вагу. Несучки ж повинні прожити довше, щоб знести більше яєць.

Відео: Скільки може прожити Курча БЕЗ ГОЛОВИ?

Скільки живе м`ясна курка?

Як ми вже відзначили, бройлери живуть відносно недовго. Справа в тому, що специфіка м`яса будь-якої тварини, а особливо птиці, полягає в тому, що чим молодша особина, тим більше соковите і ніжне м`ясо. З віком м`язові волокна курки перестають бути настільки пружними, жировий прошарок стає не такою ніжною, а навпаки – старої і з неприємним присмаком.

Відео: Курка без голови стала інтернет-сенсацією

Так як основна мета розведення бройлерних порід – отримання м`яса, то жити їм відведено недовго. Особливо в промислових масштабах, де курку підгодовують підсилювачами зростання і іншими харчовими добавками, що активізують приріст м`язової маси. У середньому тривалість життя м`ясної птиці становить до двох місяців, існують породи, готові до забою вже з сорокового дня життя, але переважно вбивають курочку приблизно на 50 дня життя.

Відео: Як Людина Загине В Космосі Без скафандра?

У домашніх умовах для власного розведення рідко використовують бройлерів, а вважають за краще вибирати змішаних птахів для одночасного висиджування яєць і в подальшому отримання м`яса. Термін життя такої особи становить до п`яти років – набагато більше, ніж у стандартного бройлера на птахофабриці, і трохи більше промислової несучки.

Довжина життя несучки

Якщо тривалість життя м`ясної породи передбачена заздалегідь селекціонерами, то несучки варто покластися на свою продуктивність. Як відзначають досвідчені птахівники, курка найбільш активна в плані висиджування яєць в перші пару років свого життя – це мінімальний поріг, який має «відслужити» несучка на птахофабриці. Найчастіше після цього вона повільно втрачає свою продуктивність. Середній показник зниження активності не перевищує 15% щорічно, проте зустрічаються особини, які і на третій рік життя показують відмінні результати.

В інтересах власників птахофабрик забезпечити собі таке поголів`я, яке буде відрізнятися максимальною продуктивністю. На рідкісні екземпляри курей-трирічних, які дають хороше кількість яєць відводиться трохи більше десяти відсотків усього поголів`я. Основна маса птахів – це молоді курочки віком рік або півтора. До третини особин віком два роки – середній показник для несучки.

Відео: КлікКлакБенд – Любов (ПРЕМ`ЄРА КЛІПА)

Так як м`ясо таких курок і так недостатньо пристосоване під вживання в їжу – воно досить жорстке і нежирне на відміну від бройлерів, витрачати гроші на утримання несучки, яка не виконує свою основну функцію – безглуздо. Тому три роки для несучої птиці – це практично завжди межа.

Де і скільки живе КУРКА? – Посібник для Півнів та курей

Курка може бути найпоширенішою птахом на планеті Земля. Завдяки своєму одомашненню людьми, він досяг світового розповсюдження. Кури, які ми маємо сьогодні вдома, походять від азіатського виду, якого ми можемо зустріти і сьогодні в їх природному середовищі існування. У цій статті Better-Pets.net ми пояснимо де живуть кури Y скільки живе курка, переглядаючи їхні умови життя та деякі раси, читайте далі!

Де живуть дикі кури?

Якщо ми думали про усиновлення, то, безумовно, нам цікаво дізнатися, де живуть кури в дикій природі, щоб забезпечити найкращі умови у нашому домі. Щоб це зрозуміти, почнемо з предків. Наші домашні кури є варіантами диких, які населяють Середню Азію. Предком є ​​півень банківа (Gallus gallus), які прожили в долині Інда в напівдомашніх державах щонайменше 5000 років. За цей час людина перемістила її по планеті, що робить її, мабуть, найчисельнішою птахом на землі. Його одомашнювали як джерело м’яса та яєць.

В даний час ця тварина мешкає природно в Індії та Південно -Східній Азії. Це птахи, які населяють лісові підстилкиВони утворюють групи, в яких самець захищає самок до відкладання яєць, і вони мають щоденні звички. Політ курчат і півнів дуже короткий, і вони використовують його лише для того, щоб піднятися на низькі гілки, де вони ночують або знаходять притулок, якщо відчувають будь -яку небезпеку. Їх дієта всеїдна, і вони безперервно шукають їжу протягом світлового дня. Їжу вони добувають клюючи і копаючи.

Серед його звичок виділяється його смак пісочні ванни, за допомогою яких вони мають намір знищити паразитів і очиститися. З іншого боку, як і всі птахи, вони заносять свої яйця в гнізда, які являють собою неглибокі ями, вкриті травою. У дикій природі, незважаючи на велику кількість передчасних смертей, дикі кури можуть досягти 15 років життя.

Де живуть кури?

У цьому розділі ми зосередимось на поясненні місця проживання домашніх курей у будь -якій точці світу. Правда в тому, що, оглядаючи звичаї та середовище проживання вільних вигулів або диких курей, ми побачимо, що відмінностей мало. Таким чином, будуть встановлені кури, які ми можемо мати у себе вдома, а не ті, які використовуються для виробництва м’яса чи яєць, які живуть на фермах в курниках.

Їх ідеальними умовами життя повинні бути ті, які поважають їх природні тенденції та поведінку. З цієї причини зручно, що домашні курники мають закрита територія, захищена і з деякими підвищеними місцями на які можуть піднятися кури. З іншого боку, доступ до зовнішньої землі страхування дозволяє їм розвивати базові методи поведінки, такі як копання в бруді, прийняття пиломатеріалу або клювання.

Одним словом, утримувати курку в клітці – це неправильно, оскільки цим тваринам потрібен простір для вільного пересування та виконання своїх повсякденних звичок. Тому, якщо у нас недостатньо місця для встановлення відповідного курника, ми не рекомендуємо брати курку. Тепер, якщо ми зможемо надати весь необхідний догляд, ми будемо жити з дуже спокійною і ласкавою твариною, особливо якщо вона у нас є, оскільки це пташеня. У цьому сенсі ми рекомендуємо переглянути наступну статтю: «Як доглядати за пташенятами».

Чим харчуються кури?

На додаток до місця проживання курчат, нам буде цікаво дізнатися, що вони їдять, щоб вони отримали всю необхідну допомогу. Як і їх дикий родич, домашні кури вони всеїдні, а це означає, що ваш раціон включає велику кількість продуктів. Насправді, небагато таких, які неможливо запропонувати, наприклад, авокадо, помідори, листя ревеню або шкірки картоплі. Навпаки, вони можуть харчуватися всім, що знаходять за межами, від різних рослин, включаючи кропиву, до всілякі комахи, ящірок і навіть дрібних гризунів. Звичайно, зернові, насіння, овочі та фрукти вони також є частиною вашого раціону. Але вони не можуть харчуватися тільки тим, що знаходять у своєму курнику, тому основну частину раціону ми повинні забезпечити ми. Для продажу у спеціалізованих закладах ми можемо знайти спеціальні препарати для всіх етапів вирощування курей.

Доступ до бруду або гравію важливий не тільки через те, що їм так подобаються піщані ванни, а й тому, що це дозволяє їм ковтати мінеральний матеріал, який осідає у їхніх шлунках. Цей орган зберігає камінчики, які допомагають курям подрібнювати їжу, не маючи зубів. Для більш детальної інформації не пропустіть цю статтю: “Що їдять кури”.

Скільки живе курка?

Ми побачили, де і скільки квочка живе на волі, тепер побачимо, скільки живе домашня курка. Тривалість життя цих птахів буде різною залежно від породи, до якої вони належать. В середньому мова йде про від 5 до 10 років. Таким чином, як приклад, якщо ми хочемо дізнатися, скільки живе людина Цесарка, зокрема Numida meleagris, який є найпоширенішим видом цих курей, цифра знаходиться між 6 і 8 років.

З іншого боку, якщо ми запитаємо себе, скільки живе японська курка або японська шовкова курка, практично не буде відмінностей щодо 5-10 років, хоча сорти бантам, менші за розмірами, показують зменшення тривалості життя, яка знаходиться між 4 і 8 років.

Звичайно, для того, щоб курка мала довшу тривалість життя, необхідно запропонувати їй весь необхідний догляд, такий як достатній простір та повноцінне харчування, як ми бачили у попередніх розділах. Крім того, оскільки це домашня тварина, яку ми, ймовірно, усиновили з дитинства, їй не може не вистачати прихильності та періодичних візитів до ветеринара, який вкаже на вакцини, які він повинен отримати, та на видалення глистів. Для більш детальної інформації не пропустіть статтю, в якій ми говоримо про курку як домашню тварину.

Скільки живе півень?

Тривалість життя півня та курки однакова, тому середній вік самців також коливається між 5-10 роківв залежності від породи. Подібним чином, запропонована допомога також безпосередньо вплине на роки життя півня, тому, якщо у них хороша якість життя, вони навіть можуть прожити до 12 років! У цьому сенсі важливо підкреслити, що і середовище проживання, і раціон однакові для курей та півнів, тобто немає різниці між статтю.

Якщо ви хочете прочитати більше статей, подібних до Де і скільки живе квочка?, ми рекомендуємо вам увійти в наш розділ «Основний догляд».

Скільки живуть курка і півень в залежності від напрямку, породи, догляду, годівлі тощо

Життєдіяльність курок і півнів різна, все залежить від багатьох факторів. Птахів розводять як в промисловому господарстві, так і вдома для власних потреб. На птахофермах курей не тримають більше 2 місяців, а вдома господар може ростити їх і до 3, а то і 5 років. Існують в нашому світі також рекордсмени довгожителі, які дивують всіх людей. Нижче розглянуті породи курей і час їх життєдіяльності.

Скільки живуть кури?

У промисловому господарстві курей можуть протримати максимум півроку, винятком є ​​несучки, яких тримають до тих пір, поки не перестане нести яйця, які потім поміщають в спеціальне пристосування під назвою інкубатор. Що стосується домашнього утримання, птах живе, поки не набере потрібну масу (м’ясний напрямок на забій) або ж поки несе достатню кількість яєць (несучки).

Птахам, що живуть на волі, загрожує передчасна смерть, оскільки до них можуть пробратися різні хижаки. Також труднощі виникають у видобутку корми, особливо взимку, але все ж вони можуть прожити близько 10 років і навіть більше.

м’ясні

М’ясних бройлерних курей в промисловому господарстві не тримають довго, як тільки вони досягають максимальної ваги (2 місяці) їх тут же ведуть на забій. Чого не скажеш про квочку, адже їх тримають спеціально для висиджування курчат. У домашніх умовах термін життя птиці продовжується до року. Чим більше вік птиці, тим м’ясо втрачає свою цінність і смакові якості – воно стає жорстким і не таким смачним.

У таких курей дуже смачне і ніжне м’ясо, яке до того ж швидко готується. Виростають птиці швидко, навіть в домашньому господарстві їх швидко колють, тому що чим старше курка – тим жорсткіше стає м’ясо.

М’ясо-яєчні

Цих птахів тримають приблизно 2 роки. Яйця курей міцні і великі, важать до 65 г. При правильному вигодовуванні за 12 місяців вони здатні принести від 290 до 330 яєць за рік. Несучість настає в 4,5 місяці, а закінчується на 2 роки.

яєчні

Такі кури в перший рік свого життя здатні приносити 100% яєць, з кожним наступним роком кількість падає, починаючи з дворічного віку показники, знижуються на 10%. Живуть кури яєчного напрямку приблизно 4 роки, далі їх тримати в господарстві просто безглуздо. Що стосується птахоферм, так там не тримають яєчних курей, тому як для вилуплення курчат існують інкубатори. Про інкубації курячих яєць читайте докладніше тут.

декоративні

Довше за всіх люди тримають декоративних птахів, тому як вони призначені не для продуктивності, а через володіння божевільної красою. Курочки, які можуть прожити 20 років, є найбільш везучими, серед усіх порід. Останнім часом селекція таких птахів погано відбилося на імунній системі, з цієї причини вони стали часто хворіти. Через ці погані моментів курям рідко вдається прожити довгі роки, і вони гинуть раніше через хвороби.

Від чого залежить тривалість життя птаха?

Налічується велика кількість факторів, за якими можна визначити життєдіяльність пернатих друзів. Кожна людина по-різному доглядає за птахом, містить в різній обстановці. Чи не мале значення має і порода курки. Важливо розуміти, що якщо господар віддає курям належний догляд, збалансоване годування і вчасно виявляє перші симптоми захворювання – то птиці житимуть довго.

Звичайно, в домашніх обставинах господар краще доглядає за птахом, оглядає на наявність хвороб, вигулює і годує різними домашніми кормами. На птахофабриках же найняті люди годують покупними кормами і ставляться до них недбало. Висновок такий: будинки птиці буде жити на багато довше, ніж на птахофабриці.

Від догляду та утримання

Найбільш важливою умовою для тривалого життя курки є умови і місце її змісту. Господар, що тримає птахів у себе вдома уважніше ставитися до свого господарства, ніж працівники на птахофабриках.

На життєдіяльність курей впливають деякі важливі фактори:

  • освітлення курника природним і штучним шляхом від 13 до 16 годин в день;
  • велике місце для вигулу курей;
  • простір в курнику;
  • сарай повинен бути обладнаний достатньою кількістю годівниць і резервуарів для напування, зручно розміщених;
  • підтримання тепла в курнику і 50% вологості;
  • установка вентиляційного апарату;
  • рекомендовано помістити в курнику золу і пісок, птиці, купаючись в ній, будуть позбавлятися від паразитів;
  • встановити в курнику шумоізоляцію, щоб кури не лякалися гучних і різких звуків.

При дотриманні всіх правил, тривалість життя курей подвоїться. В такому випадку в домашньому господарстві птиця здатна радувати своїх господарів цілих 10 років.

від породи

Тривалість життя курей залежить від породи. Наприклад, бройлерну птицю вбивають рано, як тільки вона перестає набирати вагу. Це відбувається не пізніше 4 місяців. Найбільш довгий час живуть несучки, їх колють в 3-4 роки.

Чим старіше птах, тим вона менше несе яєць, і якість м’яса стає гірше. Її можна тримати і більше 5 років, якщо вона є яйценосної. Декоративні кури не приносять яєць, і вживати їх м’ясо теж не можна. Вони живуть близько 10 років, рекорд був у одного птаха – вона прожила 18 років.

від годування

При неправильному і своєчасному харчуванні життєдіяльність пернатих значно зменшується. Тривалість життя складає максимум 1 рік. Інша справа, якщо господар стежить за харчуванням своїх пташок і включає в їх раціон необхідні мікроелементи і вітаміни, то вони живуть і до 6 років. Курок слід щодня годувати зернобобовими культурами:

  • овес;
  • горох;
  • дробленая кукурудза;
  • пшениця.

Але це не все. Птахам важливо вживати овочі, зелень і кисломолочну продукцію.

Добавки не менш важливі для тривалого життя курки, тому важливо включати в раціон харчування добавки. На птахофермах краще використовувати вже готові корми, які можна купити в будь-який ветаптеці.

Курка може загинути завчасно, якщо їй не буде вистачати мікроелементів. Також це може статися при нерегулярному годуванні, перегодовуванні і при різкій зміні корму.

Цікавий факт, але голодування проявляє терапевтичний ефект на пернатих, але нетривалий. В Японії провели експеримент, в якому старих курей вже не несуть яйця залишили голодними на тиждень, після чого знову почали годувати. Кури, перенісши стрес, знову почали нестися, у них оновилися гребінці і пір’ячко, а також відновилася активність властива молодим курям.

від хвороб

Не складно здогадатися, що хвора курка довго не проживе, тому просто необхідно своєчасно робити всі щеплення і при перших же нездужання курки – викликати ветеринара. Кури часто хворіють інфекційним бронхітом, віспою, паралічем, сальмонельоз, пташиним грипом. Будь-яку хворобу можна вилікувати, головне вчасно помітити ознаки. Детальніше про хвороби курей і їх лікуванні читайте тут.

Скільки живуть півні?

Життєдіяльність півня залежить від статевої активності, в середньому цей показник досягає чотирьох років. На великих фермах пернатих тримають максимум 2 роки.

Довгота життя визначається призначенням в житті. При необхідності в однаковому віці птиці, а продуктивність несучок щоб не падала, то 1 півня на 10 курок цілком вистачить. Якщо догляд та утримання птахів поганий, то навантаження на чоловічу особину слід знизити, а якщо навпаки – то підвищити. На 100 курей досить 6 півнів.

Господиня розповідає, скільки птахів потрібно на призначене кількість курей, якими вони повинні бути і як довго можуть прожити півні:

Тривалість життя обезголовленої птиці

Цим питанням люди почали задаватися після випадку з минулого століття. У 1945 році обезголовлений півень з одного міста в Америці прожив 1,5 року. Він став зіркою на весь світ, і збагатив цим своїх господарів. Після закінчення досліджень було виявлено, що він вижив через тромбу, який закупорив яремну венозну артерію, це і попередило летальну кровотеча.

Даний випадок підірвав весь інтернет, в даному відео розповідаються подробиці цієї історії:

Щоб півень продовжував жити, господар годував і напував прямо через стравохід, а секрет откачивал шприцом для запобігання задухи. Важливі функції для продовження життя взяв на себе спинний мозок, внаслідок якого півень і простягнув цілих півтора року, після, все ж задихнувся і помер.

Як курка, так і півень можуть проіснувати без голови всього 20 секунд, за цей час особа може плескати крилами, сіпатися і безладно бігати. Взагалі час обезголовленої птиці залежить від наступних факторів:

  • місце удару;
  • кількості витекла крові;
  • анатомічної схильності.

Як продовжити життя курки та півня?

Існують приблизні цифри по тривалості життя птахів, але ці показники можна збільшити, дотримуючись кількох правил. Підросли кури прекрасно зійдуть як квочки для виведення потомства або для отримання яєць великих розмірів.

  • Правильне годування. Годувати курей слід не частіше ніж тричі на день. Снідати бажано сухим кормом, обідати мешанками, а вечеряти – зерном. Один день даємо овес, другий день кукурудзу, а третій – пшеницю.
  • Достаток світла. Влітку в курнику і так ясно, а ось в зимовий час необхідно встановити освітлення. Якщо цього уникати, то кури за пару років зношуються від нестачі світла.
  • Відсутність вологи. У приміщенні не повинно бути вологи, оскільки вона може спровокувати бактеріальну або грибкову інфекцію. Для запобігання необхідно встановити вентиляцію.

рекордсмени довгожителі

Найбільш стара курка на нашій планеті, яка була занесена в книгу рекордів Гіннеса, прожила 14 років. Також є й інші рекордсмени за тривалістю життя, але вони документально не зафіксовано. Існують відомості про те, що деякі кури проживали максимум 25 років.

У Китаї зафіксований випадок, коли курка прожила 22 пташиних року – людських це 400 років. Ян Шаофу, якому виповнилося 77, років повідомив про цю дивовижну курці журналістам. Невістка в 1988 році придбала чотирьох курчат, троє вже давно загинули, а одна до сих пір радує око господарів. Вона спочатку була не така як всі, адже перше яйце птах принесла в 2 місяці, а решта – в піврічному віці.

Фахівці стверджують, що для курки властиво жити близько 8 років, максимальна тривалість курки на Україні становила 12 років. Господар цієї дивовижної птиці стверджує, що ніяких секретів в довголітті немає.

У кожної породи різна тривалість життя, яку завжди можна збільшити. У таблиці можна побачити найбільш поширені породи і тривалість їх життєдіяльності.

Про автора

admin administrator