Домашня пасіка з чого почати

Авторadmin

Домашня пасіка з чого почати

З чого почати пасіку і як завести її на дачі

Кожен, хто хоче зайнятися бджільництвом, задає питання, з чого почати. Деякі засновують пасіку з нуля, для цього набувають бджіл, місце. Інші пасічники мають пасіку невеликих розмірів, вони бажають її збільшити. Виділяють бджолярів, які вдосконалять просту і велику пасіку розбірними вуликами, іншими зручними пристроями.

  1. Способи завести пасіку
  2. Ведення пасіки на дачі
  3. Заходи безпеки при веденні пасіки на дачі
  4. Правила розміщення пасіки на дачі
  5. Вибір вуликів для бджільництва на дачі
  6. Технології організації бджільництва на дачі
  7. Рекомендації по утриманню бджіл на дачі

Способи завести пасіку

Якщо у людини, яка вирішила завести пасіку є досвід, він має певні знання, навички, йому нескладно організувати і вести бджільництво, він може отримати стільки сімей, скільки йому необхідно за короткий час.

Коли пасіка не укомплектована, він не приносить дохід. Бджоляр повинен розуміти, що все залежить від нього, чим довше буде тривати організація, тим менше вона буде продуктивнішим і бізнес не буде приносити прибутку.

Відповідь на питання, з чого почати – нескладний – з навчання, необхідно все детально дізнатися про бджіл, про догляд за ними, тільки тоді можна купувати вулики і бджіл. Після попередньо вивченої теорії, працювати на пасіки значно легше, так можна вивчити всі помилки досвідчених бджолярів і не повторити їх.

Рекомендують почати пасіку з невеликої кількості сімей, достатньо буде трьох вуликів, так можна буде потренуватися, щоб не зазнати значних збитків.

Якщо ви будете робити все правильно, через два роки, у вас буде більше 10 вуликів, потім пасіку можна укомплектовувати .

Ведення пасіки на дачі

Це не тільки продуктивно, але і корисно для саду, який є частиною дачі. Починаюче бджільництво на дачі дає можливість отримати натуральний і смачний мед.

Щоб у вас все вийшло, потрібно дотримуватися такі правила при організації пасіки на дачі:

Заходи безпеки при веденні пасіки на дачі

На такій ділянці важливо бути обережним і дотримуватися рекомендацій, які забезпечать безпеку пасіки на дачі:

Правила розміщення пасіки на дачі

Вибір вуликів для бджільництва на дачі

Краще всього вибрати стандартні розміри рамки. Частіше всього використовувати конструкцію Блатта, розміри 430 на 300 мм. Іноді изготавливаюсь з полурамками 435 на 135 мм Можна використовувати з основною рамкою – гніздовий. На Україні використовується узковысокая рамка, але її незручно використовувати багатьом бджолярам.

Пасіка на дачі вимагає промислових вуликів, не завжди своїми руками можна виготовити якісний вулик. Забудьте про альтернативні варіанти, які тільки формально існують на папері та їх невелика кількість.

Технології організації бджільництва на дачі

Бджільництво на дачі є прибутковою справою, з допомогою його запилюють рослини і дають велику кількість меду і врожаю фруктів. Якщо дерева, сади не будуть перехресно запилюватися, не з’явитися плоди.

Радять бджіл поміщати в молоді сади. Питання, з чого почати є поширеним . Часто пасічники роблять велику кількість помилок, краще для початку вибрати невелику кількість сімей бджіл. Несвоєчасна відкачка меду, перерви під час збору з медоносів з-за поганої погоди, після головного хабар, бджоли витрачають велику кількість корму, щоб себе прогодувати.

Продуктивність сімей бджіл буде залежати від того, скільки комах працює на головному медозборі. Додати сім’ю на дачі можна в травні за рахунок медоносів, їх тут міститься велика кількість:

  • Квітень-травень – починає цвісти смородина, аґрус, потім слива, яблуня, вишня, груша.
  • Кінець травня цвіте полуниця, малина.

На дачі процес цвітіння є безперервним, це позитивно впливає на бджолину матку і розплід, якому завжди вистачає корму.

У червні можна додати до основного 4 корпусу, бджоли отримують до 8 кг меду в день. Іноді виникає проблема, коли завершується цвітіння в саду, бджоли страждають від нестачі інших видів медоносу. Багато бджоли перестають збирати нектар і починають роїтися, діляться на кілька сімей.

Якщо у вулику накопичується велика кількість меду, бджолам стає важко, це відображає на їх хабарі. Із-за чого це відбувається? У вуликах з надлишком меду комахи витрачають велику кількість енергії.

Рекомендації по утриманню бджіл на дачі

З середньої сім’ї бджіл, яку ви утримуєте на дачі, можна отримати до 50 кг крейди за літо. Для цього потрібно враховувати такі нюанси:

  • Уважно стежити, як працюють комахи, вчасно проводити відкачування крейди, коли він накопичується у вулику.
  • Вибирайте тільки сприятливі періоди для обробки та обстеження бджіл.
  • Потрібно підібрати тихий і зручний для комах куточок, бджоли повинні вилітати вгору, щоб робити обліт над садом, тому простір має бути відкритим. Заздалегідь подбайте і позбавтеся від зайвих гілок.
  • Найкращим місцем буде горище в садовому будиночку, так комахи будуть вилітати над деревами, нікому не заважаючи.
  • Якщо ви залишаєте вулика на горищі взимку, слід утеплити корпусу і закрити льотки.

З вищеописаного можна зробити висновок, що пасіка на дачі є вигідною справою. З чого починати повинен знати кожен бджоляр. Для пасіки не потрібна велика кількість сімей бджіл. Це найкращий варіант для початківця бджоляра. Якщо дотримуватися всі технології пасічникування, можна домогтися гарних результатів.

Пасіка для початківців: з чого почати, основні роботи

Багато хто думають, що займатися бджільництвом легко. Пасіка для початківців – це серйозно справа, яка вимагає спеціальних навичок, знань, умінь. Важливо орієнтуватися в питаннях, з чого почати; скільки бджіл необхідно на перший час; які роботи в різні часи потрібно проводити на пасіці; як поступово збільшити свою пасіку.

Правила для початківця бджоляра

Значення одягу для початківця бджоляра

Для бджільництва потрібно спеціальний одяг, в ній повинно бути зручно працювати. Одяг має бути захистом для тіла, обличчя від укусів бджіл. У південних сторонах світла, комахи є миролюбними, тому досить тільки білого халата і сітки для особи. Якщо ви працюєте з середньоруської породою бджіл, вам потрібно потовщений комбінезон. Він обов’язковий при транспортировани і комах, вони в цей час сильно дратуються.

Не можна одягати на пасіку темну ворсисту одяг, бджоли в ній можуть заплутатися. Враховуйте, що у бджіл непереносимість до запаху одягу, якщо від неї чути запах диму, пилу, бензину.

Бджоляр має в комплекті рукавички, вони повинні бути гумовими, їх недолік в тому, що в них незручно якісно працювати. При огляді бджіл іноді необхідно використовувати дим. Будуть дратуватися бджоли, залежить від того наскільки дотримуються санітарно-гігієни ические норми, акуратні чи комахи. Для початківців бджолярів рекомендують використовувати для особи сітку, світлий бере.

Кількість і види вуликів для початківця бджільництва

Кожен бджоляр цікавиться, з чого почати. Для бджільництва відповідальним моментом є вибір вуликів.

Вулик на пасіці

Вибір бджіл для починаючої пасіки

Бджоляр часто стикається з проблемою, яких бджіл вибрати для своєї пасіки, вони повинні бути сильними, продуктивними. Не потрібно відразу звертати увагу на породу, тому що в більшості випадків все залежить від матки, але, якщо постійно міняти матку, можуть виникнути проблеми з породністю. Доведеться купувати племінних комах. На питання з чого почати роботу, відповідь проста, з головного – вибору бджіл.

Для новачка вибору бджіл є нелегким завданням, тому йому необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

Весняні роботи на пасіці для початківця бджоляра

Весна для новачка є одним з важких періодів. Не завжди бджоли нормально і повноцінно переживають зиму. У цій ситуації їм потрібно терміново допомогти. Новачок може лякатися, не знаючи, з чого почати. Бджоляр повинен знати, коли вчасно виставляти вулики з омшаника.

Перевірка пасіки навесні

Весняні роботи включають виконання таких дій:

Весняні роботи повинні виконуватися в певний час, в залежності від клімату. Після побіжного огляду, бджоляр-новачок повинен зробити висновок, чи потрібна підгодівля бджіл і в якій кількості. Важливо освоїти способи, як підсаджувати маток в сім’ю бджіл, так можна буде збільшити сім’ї.

Тепло навесні у вулику бджіл має бути збережене, подбайте про ранньому обльоті бджола, для цього використовуйте теплицю. Весняні роботи проводяться для того, щоб зберегти якомога більше бджіл і підготувати їх до головного хабар, повинні брати участь сильні сім’ї, так збільшиться продуктивність.

Збільшення пасіки – поради для початківців

Якщо освоїти всі способи, збільшити сім’ю новачкові буде нескладно. Всі рої, які утворюються, є новою сім’єю. Вони можуть повноцінно працювати, поступово збільшуються і нормально переносять зиму. Через рік вони можуть стати сильною сім’єю. Сім’я, яка роїться, ділиться на декілька. Щоб створити нову, необхідно взяти рамку, маточник роя. Також рамки, на яких міститься два розплоду, корм, бджоли, їх потрібно поставити у вулик. Гніздо необхідно утеплити, вічко потрібно відкрити.

Після того, як матка починає злучатися, вона починає відкладати яйця. Посилити сім’ю, додати одну – дві рамки, на якій знаходиться зрілий розплід і інші сім’ї. Восени молода сім’я вже буде сильною, але їй потрібен корм на зиму.

Ройову сім’ю можна розділити на 4 – 5, їх поміщають в один вулик. Його попередньо поділяють дошкою, так вийде кілька відділень. У кожному відсіку залишають льоток на 5 див.

Маленькі сім’ї складаються з трьох рамок. Так бджолам легше зимувати. Взимку, після того як вони зайняли по гнізду, їх переносять в інші вулика, додають розплід із сильної сім’ї. Коли вони виростуть, зможуть забезпечити себе кормом. Цей спосіб підходить для новачка, він нескладний.

Радять початківцям бджолярам використовувати спосіб поділу сімей навпіл. Для цього вибрати ройову сильну родину. Залишити кращих бджіл, які повноцінно розвиваються, в них повинні бути плодовиті матки. З кожної сім’ї відбирається за кілька рамок, на яких є розплід і бджоли, після поміщаються в порожній вулик, бджоли зтрушуються, додається корм і підсаджується матка. Старі комахи повернуться додому, молоді будуть жити в новому вулику.

Бджільництво є серйозним справою, яка потребує великої кількості часу і зусиль. Важливо знати, з чого почати, які методи використовувати. Попередньо все вивчити, освоїти основні технології. Тільки тоді будуть позитивні результати.

Про автора

admin administrator