Як сушити мяту в електросушарці вітерець

Авторadmin

Як сушити мяту в електросушарці вітерець

Як правильно сушити мяту в домашніх умовах

Детальна інформація про способи сушіння м’яти в домашніх умовах: природним способом, в духовці, електросушарці та мікрохвильовій печі. Описані відповідні сорти, час та правила збору, а також корисні властивості та використання рослини.

М’ята користується великою популярністю у кулінарії, косметології та медицині. Її склад обумовлює корисні властивості рослини, а ефірні олії прекрасний аромат. Якщо влітку можна використовувати свіжий збір, то для холодної пори року необхідно зробити заготівлю, засушивши листя, стебла та суцвіття для різних цілей. Стаття допоможе розібратися у всьому процесі, щоб отримати добрий результат.

Збір та підготовка м’яти до сушіння

Збирати можна дику та садову м’яту, перед цим слід одразу визначитися, для яких цілей використовуватиметься ароматна трава. У рослини багато сортів, і кожен з них відрізняється не тільки формою листя, а й набором корисних властивостей, кількістю ефірних олій, а значить і призначенням: для чаю, кулінарії або для лікування.

Популярні види м’яти та їх якості:

  1. Перечна. Це найпопулярніший сорт, який, крім кулінарії, широко використовується в косметології та медицині. Має виражений ментоловий аромат.!
  2. Лімонна. У народі її найчастіше називають мелісою. Сама назва вказує, що трава має лимонний смак. Вирізняється наявністю медового аромату. Чудово підходить для чаю, приготування страв, знайшла місце у парфумерній промисловості.
  3. Ментолова. Трава із стійким пряним ароматом ментолу. Її додають до чаю, до м’яса, а після спеціальної переробки вона входить до складу освіжаючих зубних паст та шампунів.
  4. Кудрява (кучерява). Має легкий, ментоловий аромат, який користуються популярністю у людей, які люблять смачний та корисний чай. Траву додають у збори для лікування різних захворювань.
  5. Польова. Знайшла широке застосування у парфумерії, медицині та, звичайно, у кулінарії. Їх її заварюють смачні та ароматні чаї.
  6. Шоколадна. М’які смакові якості, що нагадують шоколад, та легкий аромат широко використовуються для приготування напоїв та десертів.

Важливо! У болотяній м’яті дуже сконцентровані ефірні олії. До неї слід поставитися з обережністю, оскільки може мати токсичну дію. Але вона має відмінні лікувальні властивості.

У м’яти величезна кількість різновидів. Професіонали радять сушити кожен із них окремо.

Багато хто не знає, коли і як збирати м’яту для сушіння на зиму. Усіми якостями багаторічна трава має з другого року зростання. Заготівлю проводять з початку червня до початку липня, оскільки саме в цей період у рослинах концентрується найбільша кількість корисних речовин. Але якщо зрізати верхівки лише на 13, то наприкінці липня можна зібрати врожай повторно.

Під час цвітіння в м’яті величезна кількість ефірних олій, що необхідне промисловості. Для домашньої заготівлі слід брати рослини лише до утворення бутонів. У цей період стебла ще не здерев’янілі, але листя вже велике і свіже.

  • Необхідно дочекатися сухої та сонячної погоди, оскільки під час дощу у траві збирається величезна кількість вологи.
  • Ранковий час – найкраща пора для збору. У цей час у рослині багато ефірних олій.
  • Зрізати потрібно тільки верхню частину стебла не більше 1\3 частини, не смикаючи траву, щоб не пошкодити кореневу систему.
  • Не рвати, а використовувати гострий ніж чи ножиці.

Важливо! Не можна проводити збирання м’яти поблизу промислових підприємств, автомобільних доріг. Трава легко вбирає шкідливі речовини, що робить її небезпечною для здоров’я.

Як сушити сливи в електросушилці? Заготовки з сливи – рецепти

Деякі з нас, їжа чорнослив, не здогадуються, що це – сушена слива. Як не дивно, але такі люди є. Однак всі знають про користь даного фрукту в будь-якому його вигляді. Наприклад, приготований правильно чорнослив не тільки смачний, але і досить корисний. Приготувати його можна різними способами, один з них – в електросушарці. Цей спосіб досить швидкий і простий, має багато плюсів, на яких ми ще зупинимося. Так як сушити сливи в електросушарці? Будемо розбиратися в цьому питанні.

  • Трохи інформації про чорнослив
  • Сушимо сливи в електросушарці, перший варіант
  • Сирувана слива – чорнослив
  • Домашні заготовки на зиму. Слива – основний продукт
  • Готуємо сливове варення з волоським горіхом
  • Сливи, мочені на зиму
  • Варім сливово-абрикосове варення
  • Готуємо швидке побачило з сливи

Трохи інформації про чорнослив

Добре відомо, що даний сухофрукт покращує стан системи травлення, допомагає нормалізувати тиск, зміцнює нервову систему. Він має кисло-солодкий смак, завдяки чому непогано поєднується з м’ясом, наприклад, у фаршированій качці або курці. Висушені сливи додають у морозиво, випічку, фруктові салати та інші десерти.

Скільки ж потрібно свіжих злив, щоб отримати один кілограма чорнослива? Знадобиться близько чотирьох з половиною кілограмів. Трохи інформації про те, як правильно вибирати сливи на зиму для сушіння. Пропонується використовувати плоди сорту «» угорка «», так як вони мають більше м’якоті і менше соку. Брати потрібно зливу, повністю дозрілу, яка ось-ось впаде на землю, великого розміру – чорнослив вийде більш м’ясистим. Сушити бажано з кісточкою. У промислових масштабах через повільне висихання сливи її обробляють содовим киплячим розчином, у домашніх – наколюють виделкою.

Сушимо сливи в електросушарці, перший варіант

Ось ми і підійшли до першого способу того, як сушити сливи в електросушарці. Починаємо з підготовки плоду: плодоніжки прибираємо, те ж саме робимо з листям і добре промиваємо. Для того щоб процес сушіння проходив швидше, зливу бланшуємо, опустивши її в киплячий розчин соди харчової на півхвилини – і тут же промиваємо у воді. Якщо зроблено все правильно, на всій поверхні плоду повинні з’явитися тріщини. При сушці випаровується волога. Якщо злива велика, можна розрізати навпіл і видалити кісточки. У такому випадку її кладуть на піддон вгору розрізом. Стартова температура – 40-45 градусів. Встановлюємо піддони в сушку і закриваємо кришкою. Перша сушка повинна тривати 3-4 години.

При цьому щогодини міняємо піддони. Щоб отримати якісний сухофрукт, бажано пару разів робити перерви по 4-5 годин для охолодження плодів. Інакше з них буде витікати сік. Друга сушка – шість годин при температурі 60-65 градусів, з подальшим п’ятигодинним остиганням. Третя сушка – п’ять годин при температурі 70 градусів. Висушені сливи повинні бути пружними, еластичними, м’якими на дотик і не виділяти сік при надуванні. Зберігати сухофрукт рекомендується в полотняних мішечках, керамічному або скляному посуді, в прохолодному місці. Сливи на зиму готові.

Сирувана слива – чорнослив

Є три способи приготування даного продукту. Це: промисловий, у кілька прийомів, з поступовим доведенням температури до 900; домашній – в електросушилці або духовці; зовсім древній, при якому сливу три тижні в’ялять на сонці, разом з мухами і пилом. Готуємо, як і в попередньому випадку, в електросушарці, але в одному температурному режимі – 42-45 градусів, як на спекотному літньому сонці.

Перший захід робимо на ніч, і до ранку плоди значно зменшуються в розмірі. Залишаємо ще на пару днів, періодично перекладаючи-перебираючи сливи. Частина з них через три-чотири дні вже готові. При невпевненості краще трохи пересушити, ніж недосушити. Висохлі залишаємо на пару днів на підносі, нехай досохнуть при кімнатній температурі. Потім розкладаємо їх у банки, закриваємо серветкою з паперу і перев’язуємо. Весь процес сушіння однієї партії займає близько двох тижнів. У процесі, оскільки сушарка все одно працює і є вільне місце, можна підкладати свіжу сировину, а можна – сушити хлібці. Освоєно ще один спосіб того, як сушити сливи в електросушарці. Готовий продукт цілком може замінити цукерки.

Домашні заготовки на зиму. Слива – основний продукт

Один із способів заготівлі наших плодів на зимовий сезон ми вже освоїли. Але, як всі ви добре знаєте, сливи зберігаються не тільки у висушеному вигляді. Господині дуже часто використовують їх для різних своїх заготовок, зливу входить до складу різних рецептів, з неї роблять закатки. Адже ці плоди людина вживала в їжу ще в давні часи. У них містяться органічні кислоти, такі як яблучна, хінна та аскорбінова, також галактан, пектинові речовини, до 16% цукру. Будемо заготовляти фрукт, званий злива, на зиму. Рецепти рекомендується зберегти, знадобляться.

Готуємо сливове варення з волоським горіхом

Приготування страви за цим рецептом, звичайно, не надто швидке, але досить просте. З ним може впоратися кожен любитель даного фрукту. Потрібно взяти на два кілограми злив один кілограм цукру. Ще візьмемо волоські горіхи. Видаляємо з фруктів кісточки, при цьому намагаємося виконати дану задачу так, щоб плід постраждав мінімально.

Замість вилучених кісточок вкладаємо шматочки горіхів, попередньо підсмажені. У ємність, в якій ми готуємо страву, засипається цукор, і вона поміщається на шість годин в холодильник. Після цього на маленькому вогні заготовку проварюємо 20 хвилин. Наступного дня знову, в цей же час, кип’ятимо ті ж 20 хвилин. Операцію повторюємо п’ять-шість днів. Закінчивши готовку, варення закочуємо в заздалегідь підготовлені банки.

Сливи, мочені на зиму

На противагу вищеописаному способу (як сушити сливи в електросушарці), ми зробимо «мокру» страву – сливи сечені. Використовувати будемо плоди “угорки” “, тару можна взяти будь-яку. Робимо заливку: беремо 10-12 літрів води на 25 кг злив, цукрового піску – 0,5 кг і солі – 150 грам. Не завадить порошок гірчиці – 30 грам. Додаємо екстракт квасу – одна склянка, розмішана у двох з половиною склянках води 250 грамів борошна. При укладанні злив в ємність між шарами фруктів кладемо селеру, листя м’яти, вишні, смородини, пастернака. Пропорції – на свій розсуд. Все це заливаємо приготовленою рідиною, накриваємо серветкою, кладемо гніт. Тиждень тримаємо при + 20-С, потім місяць – при + 4-С – + 14-С. Готово.

Варім сливово-абрикосове варення

Продовжуємо готувати заготовки з сливи, рецепти яких, як бачите, численні. Додамо для отримання особливого смаку абрикоси. Знадобиться 3,5 кг злив і 1,5 кг абрикосів на два кілограми цукру.

Звільняємо всі фрукти від кісточок. Варім окремо один від одного в невеликій кількості води. Після розм’якшення отримані маси протираємо через сито або пропускаємо через м’ясорубку. Можна подрібнити в блендері. Суміш пюре разом з цукровим піском, весь час завадячи, варимо до загустіння. Щоб побачило не пригоріло, вогонь робимо невеликим. Викладаємо в гарячому вигляді в банки і закручуємо. Можна закрити капроновими кришками, але тоді зберігати треба буде в холодильнику при постійній температурі.

Готуємо швидке побачило з сливи

Отже, перед нами злива. Приготування побачила з неї – справжнє задоволення. На один кілограм улюбленого фрукту потрібно два кілограми цукру. Ошпарюємо окропом м’ясорубку і пропускаємо через неї зливу на дрібну решітку. Природно, перед цим злива була добре вимита, а потім з неї витягли кісточки.

Засипаємо в отриману масу цукровий пісок і залишаємо на годину, до виділення соку. Перешкоджаючи, проварюємо 20 хвилин на середньому вогні, розфасовуємо по банках і закриваємо їх кришками. У тому випадку, коли плоди соковиті, варити доведеться довше, визначайте це за ступенем загустіння. Якщо ви не знаєте, що приготувати з наших фруктів зараз, згадайте, як сушити сливи в електросушарці, збережіть їх в такому вигляді до зими, а тоді і вирішите, що з них зробити.

Як сушити м’яту в електросушарці

М’ята – дуже ароматна та приємна на смак приправа, яка чудово підходить для приготування супів, других страв, хліба, кондитерських виробів, десертів та чаю. Для приготування підходить будь-який сорт зеленої рослини.

Щоб протягом усього року насолоджуватися ароматною приправою, її можна заготувати про запас. Потрібно знати, що для сушіння придатні лише зрілі рослини. Молода зелень швидко втратить свій пряний аромат та корисні властивості. Насамперед ця пряна зелень – незамінний компонент ароматного трав’яного напою. Тому потрібно знати, як правильно сушити її для чаю. Листя м’яти збирають до цвітіння, але вже із суцвіттями. Для сушіння стебел з листям рослину збирають після цвітіння, коли спостерігається найвищий вміст ефірної олії в них. Можна піддавати сушінню пахучі квітки. Збір трави важливо виконати у суху погоду, зазвичай у серпні. Зрізають одну третину довжини стебла.

Гарним варіантом для заготівлі є м’ята, вирощена самостійно на ділянці саду. Також гарна зелень, зібрана на полях. Головне – збирати її вдалині великих автошляхів. У цьому рецепті ми покажемо, як сушити м’яту в електросушарці.

  • гілочки м’яти;
  • електросушарка;
  • лляна нитка;
  • ніж;
  • кухонна серветка.

Про автора

admin administrator