Фуксія софія опис

Авторadmin

Фуксія софія опис

Зміст:

Фуксія (Fuchsia): догляд, фото, види

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 09 серпня 2023 Опубліковано: 10 лютого 2019 Перша редакція: 11 червня 2012 🕒 8 хвилин 👀 65620 разів 💬 0 коментарів

  • Ботанічний опис
  • Стисло про вирощування
  • Фото фуксії
  • Фуксія – відео
  • Догляд за фуксією у домашніх умовах
    • Освітлення
    • Температура
    • Полив фуксії
    • Обприскування фуксії
    • Підживлення фуксії
    • Цвітіння фуксії
    • Обрізування фуксії
    • Пересадка фуксії
    • Фуксія з насіння
    • Розмноження фуксії живцями
    • Фуксія блискуча / Fuchsia fulgens
    • Фуксія болівійська / Fuchsia boliviana
    • Фуксія магелланська / Fuchsia magellanica
    • Фуксія щитковидна / Fuchsia corymbiflora
    • Коментарі

    Ботанічний опис

    Фуксія (лат. Fuchsia) – рослина, що належить до родини Онагрові і налічує до 100 видів. Названо було рослину ім’ям німецького ботаніка Леонарта фон Фукса. У природних умовах поширена в Південній і Центральній Америці.

    Фуксія, залежно від різновиду, – це дерева або невеликі чагарники. У деяких видів листя росте супротивно, в інших – у кільцях; деякі види фуксії скидають листя після закінчення вегетаційного періоду. Листя буває ланцетної, витягнуто-овальної або яйцевидної форми, краї листя бувають і цілісними, і з дрібними зазубами. Квіткові чашечки трубчасті і витягнуті, найчастіше білого або червоного кольору з довгими тичинками.

    Вирощувати фуксію може і квітникар-аматор – за рослиною досить просто доглядати. Вирощують і як ампельні рослини, і як штамбові деревця. Одна з важливих умов догляду за фуксією – зимувати рослина повинна в прохолодних умовах. Ще одна складність – рослина скидає листя після цвітіння.

    Стисло про вирощування

    • Цвітіння: із весни до пізньої осені.
    • Освітлення: яскраве розсіяне світло.
    • Температура: у період вегетації – 18-24 ºC, узимку – 5-10 ºC.
    • Полив: із березня по вересень – відразу після висихання верхнього шару ґрунту, а з кінця листопада фуксію поливають лише зрідка, не допускаючи, щоб земляна грудка висохла зовсім.
    • Вологість повітря: із травня по серпень фуксію обприскують теплою водою рано-вранці й увечері, а восени – один раз на 2-3 дні.
    • Підживлення: із квітня по вересень – кожні два тижні комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин.
    • Період спокою: із кінця жовтня по кінець січня.
    • Обрізування: на початку активного росту. Пагони ампельних сортів фуксії не обрізають.
    • Пересадка: щорічно на початку березня, після обрізування.
    • Субстрат: 3 частини листової землі, 2 частини торфу й 1 частина піску.
    • Розмноження: насінням і живцями.
    • Шкідники: білокрилки та павутинні кліщі.
    • Хвороби: плямистості, гнилі, втрата декоративності через порушення умов утримання або неправильний догляд.

    Фото фуксії

    Фуксія – відео

    Догляд за фуксією у домашніх умовах

    Освітлення

    Оптимальним розташуванням рослини фуксія вважаються вікна на східних і західних вікнах, оскільки рослині необхідно багато яскравого, але розсіяного світла. Може зносити прямі сонячні промені в ранкові і вечірні години. Якщо ж фуксія в домашніх умовах стоїть на південному вікні, то рослину необхідно прикривати напівпрозорою тканиною або папером, щоб уникнути появи опіків. На північній стороні нестача освітлення може призвести до витягування рослини і слабкого цвітіння (або взагалі відсутності такого). Коли кімнатна фуксія цвіте, її не можна ні переставляти, ні повертати, оскільки це може призвести до скидання рослиною бутонів і листя. Фуксію можна виносити влітку на вулицю, але потрібно робити це поступово, привчаючи до нових умов утримання.

    Температура

    Температура повітря під час вегетаційного періоду може коливатися від 18 до 24 °C. Зимувати домашня фуксія повинна в прохолодному місці (+ 5-10 °C), з гарним освітленням. При вищій температурі фуксія скидає листя, а пагони витягуються. Рослині необхідний приплив свіжого повітря, але провітрювати потрібно акуратно, оскільки протяги можуть погубити рослину. Влітку рослину можна винести на балкон, забезпечивши відповідні умови – відсутність опадів, протягів і прямих сонячних променів.

    Полив фуксії

    Поливають домашню фуксію м’якою відстояною водою кімнатної температури. З березня до вересня поливають відразу після висихання верхнього шару ґрунту, оскільки в цей час субстрат повинен постійно бути злегка зволоженим. З жовтня частоту поливань скорочують, а до кінця листопада майже припиняють (це посприяє ряснішому цвітінню на наступний рік). При утриманні взимку при температурі до 10 °C поливають дуже рідко, а при зимівлі понад 10 °C – трохи частіше.

    Обприскування фуксії

    Обприскують квітку фуксія м’якою водою – потрібно відстояти воду протягом доби перед обприскуванням. Із травня до серпня обприскують двічі на день – до 9 ранку і після 6 вечора. Восени обприскують раз на два-три дні. Взимку обприскувати рослину не потрібно.

    Підживлення фуксії

    З квітня до вересня рослину підживлюють через кожні 2-3 тижні комплексними мінеральними добривами для кімнатних рослин. У зимовий час рослина підживлення не потребує.

    Цвітіння фуксії

    Додержання всіх умов утримання фуксії в кімнатних умовах дасть їй можливість цвісти з травня до листопада, і навіть дати ягодоподібні соковиті плоди. Зів’ялі квіти необхідно видаляти – це допомагає рослині формувати молоді бутони. Перенесення фуксії на балкон в липні і триразове обрізування за літо посприяють довгостроковому цвітінню – аж до грудня.

    Обрізування фуксії

    Зимівля фуксії при кімнатній температурі призводить до витягування стебел і опадання листя. Оскільки квіти формуються переважно на молодих пагонах, то, щоб посприяти їхньому розвитку, старі голі пагони потрібно обрізати (їх можна буде використовувати для розмноження живцями). Протягом усього вегетаційного періоду кімнатну квітку фуксія обрізають і прищипують. Прищипують молоді пагони після утворення трьох пар листків. Для формування деревця один пагін, що росте вертикально, прикріплюють до вертикальної опори і всі бічні пагони обрізають доти, доки стовбур не досягне потрібної висоти. Після цього зрізують верхівку і дають розвинутися 3-5 боковим паросткам, які і сформують крону дерева. За три роки сформується гарна пишна крона.

    Пересадка фуксії

    Пересадку кімнатної фуксії проводять щорічно на початку березня. Перед пересадкою обрізають старі пагони мінімум на третину і незначно вкорочують коріння. У ампельних видів пагони не вкорочують, оскільки рослина втрачає свою декоративність. Пересаджують фуксію в слабкокислий ґрунт, що складається з листяної землі, торфу і піску (3:2:1). Інший варіант субстрату – 3 частини глинисто-дернового ґрунту та 2 частини парникового і 1 частина піску (і трохи торф’яної крихти). На дно горщика насипають дренаж на одну п’яту частину його висоти. Після пересадки рослину рясно обприскують і поливають, ставлять у місце з яскравим розсіяним світлом. У середині літа домашню фуксію можна пересадити повторно в свіжий ґрунт.

    Фуксія з насіння

    Для одержання насіння фуксії треба штучно запилити. При запиленні різних видів фуксій із різними формами і відтінками квіток можна отримати новий гібрид.

    Розмноження фуксії живцями

    При розмноженні живцюванням потрібні живці 5-7-сантиметрової довжини. Для вкорінення живці ставлять у воду або прикопують один кінець у піску. Вкореняться живці протягом 3-4 тижнів. Живці саджають у 9-сантиметрові індивідуальні горщики в субстрат із рівних частин перегною, листової і дернової землі, піску. Для вирощування пишних кущів живці потрібно саджати по декілька штук в один горщик. Зацвісти молоді домашні фуксії повинні цього ж року. Види, які повільно ростуть, найкраще розмножувати живцюванням у кінці літа.

    Хвороби і шкідники фуксії

    Фуксія хворіє. Фуксії погано зносять застояне повітря – під час періоду вегетації приміщення слід регулярно провітрювати або виставити фуксію на балкон. Фуксія швидко відцвітає. Фуксія може цвісти нетривалий період при рясному поливі та утриманні в теплих умовах узимку, при недостатньому освітленні навесні і влітку, при недостатньому поливі і підживленні влітку. У фуксії обпадає листя. Якщо фуксія скидає листя в зимовий період, рослину можна прибрати з яскравого світла, а бутони, що з’являються, потрібно прищипувати. Фуксія скидає листя. Листя може опадати, якщо вологість занадто низька, полив недостатній, а температура дуже висока. У фуксії опадають бутони при недостатньому освітленні і дуже теплому повітрі, а також при нерегулярному поливі. Плями на листі фуксії. Рослина може захворіти плямистостями, якщо взимку її занадто часто поливати. Фуксія скинула бутони. Під час цвітіння або появі бутонів рослину не можна переставляти – вона може скинути бутони. Такі ж наслідки будуть, якщо поставити фуксію на протязі.

    Шкідники фуксії. Найчастіше фуксії дошкуляють білокрилка і павутинний кліщ.

    Види фуксії

    Фуксія блискуча / Fuchsia fulgens

    У природі зустрічається в мексиканських горах. Це одно-двометрові вічнозелені чагарники з оголеними розгалуженими пагонами. Листя велике, форми витягнутого яйця або серцеподібне, в довжину досягає 20 см, а в ширину – 12, не опушене, пильчасте по краю. Червонуваті квітки ростуть у звисаючих гронах на верхівці пагонів, трубка віночка звужується до основи і досягає в довжину до 10 см; пелюстки в довжину до 10 см. Плід виражений їстівною ягодою. Період цвітіння – все літо.

    Фуксія болівійська / Fuchsia boliviana

    Росте в гірських районах Аргентини, Еквадору та Болівії. Вічнозелені кущі виростають у висоту до метра з лишком. Листя загострене на вершині, яйцевидної або еліптичної форми з дрібними зазублинами по краях, в довжину досягає 15 см, у ширину – 6. Цвіте на початку – в середині весни темно-червоними 1-сантиметровими квітками, зібраними у верхівкових гронах.

    Фуксія магелланська / Fuchsia magellanica

    Також відома як фуксія різнобарвна (Fuchsia discolor) або фуксія конічна (Fuchsia conica). Чагарники, що виростають у висоту від 2 до 5 м. Пагони незначно опушені, пурпурового кольору. Листя росте або по 3 штуки в кільцях, або по черзі, досягає в довжину до 5 см, яйцевидно-ланцетної форми, пильчасте по краях, укрито жилками пурпурного відтінку. Квітки пазушні, ростуть або по одній, або по 4 штуки. Трубка віночка червонувата, а пелюстки блакитно-лілового відтінку. Період цвітіння – з кінця весни до кінця літа.

    Фуксія щитковидна / Fuchsia corymbiflora

    Росте на гірських схилах в Еквадорі і Перу. Чагарники з прямими стеблами виростають до 5 м у висоту. Листя до 17 см завдовжки і до 7 завширшки, овальної форми, злегка опушене, край рівний, центральна жилка червоного кольору. Трубка чашечки червоного кольору, пелюстки – пурпурового. Період цвітіння – липень-серпень.

    Фуксія – догляд, пересадка, розмноження

    Фуксія – давно відома і багатьма улюблена кімнатна квітка. Її квітами-ліхтариками можна милуватися протягом декількох місяців, звичайно, якщо правильно їх доглядати.

    Фуксія(FUCHSIA) – багаторічна, красива екзотична квітка. Фуксія має незвичну форму і двоколірність самої квітки, що дуже рідко трапляється у інших, нам знайомих, квітах. Ці прекрасні квіти знайдуть своє місце практично у будь-якому саду, будинку чи кімнаті. Існує сотні гібридних форм квіток фуксії, які будуть милувати око своїми незвичними квітами з ранньої весни до пізньої осені.

    Квіти бувають як махрові, немахрові так і напівмахрові, ампельні, деревоподібні, кущисті; різне поєднання кольорів, білі, рожеві, червоні, фіолетові, також і двоколірні. Отже, можна підібрати цілу колекцію різнокольорових фуксій.

    Розмноження фуксій

    Комахи-шкідники, як з ними боротися?

    Догляд після цвітіння

    Обрізка і формування фуксії

    Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

    Розмноження фуксій

    Комахи-шкідники, як з ними боротися?

    Догляд після цвітіння

    Як пересаджувати фуксію

    Обрізка і формування фуксії

    Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

    Розмноження фуксій

    Комахи-шкідники, як з ними боротися?

    Догляд після цвітіння

    Місце. Яскравість світла

    Полив та вологість для фуксії

    Добрива для фуксії

    Як пересаджувати фуксію

    Обрізка і формування фуксії

    Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

    Розмноження фуксій

    Комахи-шкідники, як з ними боротися?

    Догляд після цвітіння

    Догляд за фуксією:

    Місце. Яскравість світла

    Полив та вологість для фуксії

    Добрива для фуксії

    Як пересаджувати фуксію

    Обрізка і формування фуксії

    Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

    Розмноження фуксій

    Комахи-шкідники, як з ними боротися?

    Догляд після цвітіння

    Насправді, доглядати за фуксією дуже легко: достатньо вибрати відповідне місце, часто поливати і рідко підживляти, тоді квітка буде милувати око своїми незвично красивими квіточками з ранньої весни до пізньої осені.

    Як вибрати фуксію?

    Перш за все, вибираємо по кольору квітки і величині рослини. Далі, обов’язково пильно переглядаємо рослину, чи немає плям на листочках, щоб не було гнилі. Наступне: оглядаємо стебла і перевертаємо листя, дивимося чи немає комашок і павутинок. Якщо не побачили чи сумніваєтесь, що рослина здорова, але дуже хочеться придбати фуксію, привезіть її додому, поставте в тінь і обробіть хімпрепаратами. Вибір здорової рослини і правильний догляд забезпечить довге цвітіння і вдалу покупку.

    Фуксія (150 фото квітки): інструкція з вирощування та догляду в домашніх умовах

    Детальний опис усіх особливостей кімнатної квітки Фуксія. Фото, види, назви, цікаві факти про походження рослин. Правила догляду та вирощування фуксії в домашніх умовах.

    Фуксія – це дуже гарна квітка, яка відноситься до сімейства Кіпрійних. У цій родині налічується близько 100 видів квітів. Батьківщина їхнього походження – Південна Америка, але деякі екземпляри можна зустріти і в центральній частині Америки.

    Опис рослини

    Свою назву квітка отримала від вченого Фукса, ботаніка, який займався питаннями рослин. Це досить невибаглива квітка, яку можна вирощувати не лише на вулиці, а й у кімнатних умовах.

    За своїм зовнішнім виглядом рослину фуксію представляє чагарник або невелике дерево. Для успішного вирощування квітки обов’язково потрібна прохолодна погода взимку, оскільки рослина є багаторічною.

    Гілки рослини досить гнучкі, на них розташоване листя овальної форми. Листочки розташовані на гілках один навпроти одного або зібрані в мутовки. Квіти мають одночасно кілька кольорів у забарвленні, бувають трьох видів:

    Чашки квітів витягнуті, формою нагадують трубку. Тичинки сильно виходять за межі квітки фуксії і мають червоне або біле забарвлення.

    Після того, як квітка відцвіла і настав період спокою, деревце починає скидати все листя. У природному середовищі квітка після цвітіння утворює їстівні плоди. При догляді за домашніми умовами квітка таких плодів не дають.

    Умови для вирощування будинку

    Правила вирощування в домашніх умовах досить прості:

    • Квітка любить сонячне світло, од повинен бути яскравим, але в той же час розсіяним
    • У період цвітіння допустима температура до 24 градусів, у період спокою – до 10 градусів
    • Як поливати квітку, підкаже стан ґрунту. Якщо земляний ком висох, можна поливати. В осінньо-зимовий період полив потрібно скоротити, але не допускати того, щоб ґрунт пересихав
    • Кімнатні квіти фуксія люблять вологу, тому в спеку року листя можна обприскувати двічі на день. Восени обприскують приблизно раз на тиждень, а на зиму обприскування не роблять
    • Торф’яно-піщана суміш з перегноєм з листя буде ідеальна для посадки фуксії
    • Підживлення квітки роблять двічі на місяць у період з середини весни і до осені
    • Пересаджують квітку навесні, тоді ж і роблять обрізку
    • Квітки фуксія дає з весни до осені, а період спокою триває приблизно до кінця січня. Потім з’являється нове листя, а слідом за ним і квіти.
    • Квітка може вболівати, якщо за нею неправильно доглядають. Зазвичай це проявляється у появі гнили або різних шкідників, наприклад, павутинного кліща

    Як доглядати за квіткою

    В описі квітки сказано, що фуксія досить невибаглива рослина, тому вирощувати її просто, варто лише дотримуватись певних вимог і стежити за квіткою:

    Висвітлення має бути яскравим, але помірним. Вдень дуже яскраве сонце краще переставляти квітку в тінь або вкривати тканиною або папером для затінення.

    Краще ставити горщик з квіткою на південну сторону і проводити маніпуляції з обмеженням сонця, ніж залишати його на північній стороні, а рослина потім відчуватиме нестачу світла. Влітку можна прибирати горщик на балкон.

    Зустрічаються навіть види, які ростуть спокійно і на відкритому ґрунті, тільки температура в цьому випадку не повинна опускатися нижче 10 градусів за нуль. Якщо у фуксії з’явилися бутони, то переставляти квітку не можна. В цей час йому потрібний стабільний спокій, щоб не звикати до нових умов

    Рослина спокійно переносить помірну температуру. Від зайвої спеки його краще рятувати, листя квітки може поникнути при спекотній погоді. Влітку кімнату, де стоїть квітка, потрібно провітрювати, але не допускати протяг.

    На зимовий час, коли рослина скидатиме листя, його краще ставити в прохолодне місце. На підвіконні йому має бути комфортно, якщо немає у безпосередній близькості елементів обігріву

    Поливати квітку потрібно водою кімнатної температури. Перед поливом вона має відстоятись. Влітку квітка поливають рясніші, взимку рідше. Так рослина зможе підготуватись до періоду спокою, щоб набратися сил перед новим цвітінням.

    Ком землі стане гарним орієнтиром для того, коли потрібно поливати квітку. Земля підсохла – потрібен полив. Якщо рослина стоїть у теплій кімнаті, то поливають її частіше, у приміщенні, де прохолодно, поливання слід проводити рідше

    Любить квітка та обприскування. Проводити його потрібно також водою, що відстояла. У теплу пору року обприскування проводять щодня, потім процедуру скорочують до кількох разів на тиждень, узимку припиняють взагалі

    Грунт для фуксії має бути слабокислим. У горщику на дно першим шаром кладуть дренаж, а потім додають землю. Для фуксії найкраще підійде керамічний горщик

    Підживлення здійснюють за допомогою рідкого засобу в період цвітіння, взимку рослини поливати розчином не потрібно. Потрібно ретельно виміряти кількість добрива, надлишок може позначитися згубно на квітці, особливо якщо це добриво з азотом

    Пересаджують фуксію навесні. Потрібно взяти горщик, більший за діаметром від колишнього, і акуратно перенести стару земляну грудку, не пошкодивши коріння. Горщик може бути будь-яким, краще керамічний, але особливих вимог немає. Найкраще приділити увагу якості дренажу

    Обрізання квітки роблять регулярно, як і пересадку, навесні. За рахунок обрізки можна сформувати кущ так, як заманеться.

    Основні проблеми та боротьба з ними

    1. Фуксія відцвітає занадто швидко – можна спробувати пересадити квітку, полив її добривом, або поставити на сонячне місце.
    2. Листя починає опадати – квітка або заливають, або недоливають. Також причиною може стати надто яскраве сонце
    3. Фуксія починає скидати бутони ще до того, як квіти розпустилися – під час вегетації фуксія має стояти нерухомо, не можна навіть повертати горщик, а тим більше переставляти його на інше місце
    4. На квітці з’явилися шкідники – боротися з ними потрібно за допомогою різних препаратів

    Як використовують квітку

    Крім своїх декоративних властивостей, які видно на фото фуксії, на батьківщині, де росте квітка, її застосовують у багатьох областях:

    • Плоди, які дає фуксія, широко використовують у різних десертах.
    • З ягід також виготовляють вино
    • Часто рослину додають у різні страви, наприклад, салат із фруктів
    • Крім десертів і вина з квітів і плодів фуксії варять варення або висушують пелюстки, щоб потім заварювати їх із чаєм
    • Ягоди фуксії також використовують як барвник
    • Квітки беруть для прикрашання страв

Про автора

admin administrator