Гашене вапно для рослин

Авторadmin

Гашене вапно для рослин

Гашене вапно від личинок і шкідливих мікроорганізмів у ґрунті: як його використовувати

Після збору врожаю восени слід підготувати город до зими та по можливості оздоровити ґрунт. Зробити це можна різними способами. Деякі дачники використовують рослини-сидерати, інші – вносять різні добрива. theLime також вирішив поділитися перевіреним засобом, який допоможе знезаразити грунт від личинок і шкідливих мікроорганізмів.

Гашене вапно – це гідроксид кальцію або гідратне вапно. А негашене вапно – це оксид кальцію. У побуті ніхто не використовує ці хімічні терміни, тому найчастіше можна почути такі назви вапна, як “пушонка” (гашене) та “кипілка” (негашене).

Гашене вапно – це неорганічна сполука у вигляді білого порошку. Його використовують для вапнування ґрунтів, якщо рівень кислотності нижче 5,5. Коли йде дощ і здійснюється полив, вапно, розчиняючись, проникає в грунт і збагачує його мікроелементами.

Навіщо використовують гашене вапно?

1. Гашене вапно застосовують як засіб боротьби з личинками, жуками та іншими шкідливими мікроорганізмами, для побілки дерев, обробки дерев’яних предметів, що взаємодіють із ґрунтом: наприклад, ніжки лав, паркани, опори для рослин тощо. Це сповільнить процес гниття і буде гарним захистом від шкідників.

2. Також гашене вапно використовують для профілактики у боротьбі з пліснявою у погребі.

3. Гашене вапно вносять у ґрунт восени або навесні після оранки, щоб воно поступово під час дощів проникало вглиб ґрунту.

Як використовувати гашене вапно?

Досвідчені фермери знають, коли проводити вапнування землі – найкраще проводити цю процедуру пізно восени. Якщо ви не перекопуєте город, розподіліть відро вапна на 1 кв. м. і пройдіться сапою.

Найчастіше ґрунт вапнують на глибину 20 см. Але якщо вапно вносять у неповному обсязі (наприклад, ¼ повної дози), то його закладають тільки на глибину 4-6 см.

  • Раніше ми розповіли, чим обробити сад восени, щоб у наступному році дерева і кущі не хворіли.
  • Читайте також на theLime, чому кавунові кірки – корисна підгодівля для грядок.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Що таке садове вапно, і як його використовувати для росту рослин

Грунти можуть бути природно кислими або лужними. Вапно – це лужний продукт, який додають у ґрунт, щоб зробити рівень pH нейтральним. Нейтралізація кислого ґрунту допомагає забезпечити ефективне засвоєння поживних речовин рослинами, роблячи їх здоровими та привабливими. Цей недорогий продукт стане помічником у саду, але потрібно знати, коли і скільки його додавати.

Особливості садового вапна

Садове вапно, що це таке? Вапно отримують шляхом подрібнення вапняку (природного каменю), з дуже високим вмістом кальцію. Вона доступна у вигляді порошку або гранул і класифікується як доломітова або вапнякова.

Види вапна: садова, доломітова та будівельна – все це форми вапна. У садах зазвичай використовуються сільськогосподарське та доломітове вапно. Доломітова виробляється з породи (доломіту), дуже схожого на вапняк. Обидва типи вапна забезпечують рослини кальцієм, але доломітова також містить поживну речовину магній, якої часто мало в ґрунтах. Інші види вапна, які можна знайти у продажу, включаючи гашене або негашене вапно. не рекомендуються для газонів та садів.

Вапнування не тільки постачає кальцій, але й робить ґрунти менш кислими, знижує рівень кислотності та підвищувати рівень pH. Значення pH можна класифікувати:

  • від 6,5 до 7,5 – нейтральний;
  • більше 7,5 – лужний;
  • менше 6,5 – кислі, а ґрунти з pH менше 5,5 вважаються сильнокислими.

Більшість проблем виникає через низький рівень pH ґрунту. Вплив на неї процесів вивітрювання, клімату, рослинності зазвичай викликають зниження pH (підвищення кислотності) з часом. Необхідність коригування кислого pH, буде змінюватись від грунту до грунту.

Правильний рівень pH є важливим для здорового росту рослин. Коли вона занадто кисла, корисні елементи недоступні для засвоєння рослинами, навіть якщо вони є у достатній кількості. Це призводить до їхнього захворювання. Розкислення ґрунту вапном позитивно впливає на його структуру, збільшує здатність утримувати поживні речовини.

Дізнатися, чи потрібне вапно ґрунту – це перевірити його. Лабораторний тест надасть найточніші результати. Набори для перевірки ґрунту можна придбати в садових центрах або в Інтернеті, але вони не вказують скільки вапна потрібно додати.

Точна кількість, яку потрібно внести для досягнення бажаних результатів, залежить від типу вапна та складу ґрунту. Надмірна кількість добавки може призвести до дисбалансу pH ґрунту, вона може стати надто лужною.

Вапно для городу.

Садове вапно може дати рослинам стимул для зростання, залежно від того, що вирощуватимуть. Вона змінює хімічний склад ґрунту таким чином, що допомагає одним рослинам рости краще, але може завдати шкоди іншим. Деякі поживні речовини доступніші в кислих умовах, а інші – в лужних. Однак більшість мінеральних поживних речовин легко доступні для рослин, коли pH ґрунту близький до нейтрального. Якщо використовувати вапно неправильно, воно може завдати шкоди рослинності.

Так застосовують гашене варно на городі

Більшість овочів, фруктів та декоративних рослин чудово почуваються у ґрунті з рівнем pH від 5,5 до 6,5. Якщо pH ґрунту вище або нижче за цей діапазон, швидше за все, вони не зростатимуть, незалежно від того, скільки добрив не додають, наскільки старанно допомагають посадкам.

Деякі види ягід, такі як полуниця, малина та чорниця, віддають перевагу кислому грунту. Картопля, перець та помідори, погано реагують на вапно. Виноград, магнолії, азалії та рододендрони теж люблять кислий ґрунт, тому садівники повинні звертати на це увагу.

Як використовувати вапно? Правильне внесення залежить від результатів тесту на ґрунт, оскільки вапно підвищує рівень pH у ґрунті. Якщо додати вапно у ґрунт із pH 6,5 і вище – це ускладнить засвоєння важливих поживних речовин для рослин. Зростають у ґрунті з високим pH, вони часто низькорослі, з жовтим листям і без плодів.

Зверніть увагу! Ґрунтовий тест повинен визначити, скільки вапна додати до ґрунту. Якщо аналіз ґрунту показує кислий pH та низький рівень магнію, додають доломітове вапно. Якщо рівень магнію знаходиться в допустимому діапазоні – садову.

Вапняні добавки вносять зазвичай навесні чи восени. Внесення в жарку та суху погоду може висушити ґрунт, тому літо – це не найкращий варіант. Для більшості садівництв осінь – гарний час внесення вапна в ґрунт. Зимовий вологий сезон заморожування та розморожування дає їй можливість розчинитися до весняної посадки.

Щоб додати в ґрунт вапно, спочатку готують грядку, зораючи або викопавши її на глибину 20-30 см.

Поступово розподіляють по грунту, а потім загребають його на глибину 5 см. Побачити помітну різницю pH грунту можна приблизно через чотири тижні після додавання вапна, але для повного його розчинення може знадобитися від шести до дванадцяти місяців, поки вона повністю не розчиниться і не ввійде в ґрунт.

Навесні також додають вапно в садовий ґрунт. Однак зробити це потрібно за кілька тижнів до посадки. Чим буде більше часу, тим краще добрива вапна буде внесено в ґрунт. Найбільш ефективно змішування її з ґрунтом при оранку або перевертанні ґрунту.

Додаткова інформація! Правильна кількість вапна для використання на певній ділянці залежатиме від ступеня кислотності ґрунту, текстури ґрунту та виду рослин, що вирощуються. Вапняні добавки робить кислий ґрунт більш лужним, і додавати їх потрібно завжди обережно, щоб не перестаратися і не отримати занадто лужний ґрунт. Грунт не повинен бути ні надто кислим, ні надто лужним.

Переваги внесення вапна в садовий ґрунт

Вапно не тільки підвищує рівень pH кислого ґрунту, робить його більш лужним і сприяє якісному вирощуванню овочів та квітів, а й підтримує азот.

Садівники також використовують гашене вапно як дезінфікуючий засіб та засіб від комах. Внесення вапна створює середовище, яке може зупинити розмноження бактерій.

  • забезпечує доступ безлічі поживних речовин та мінералів до коріння рослин;
  • сприяє зростанню корисних бактерій;
  • допомагає саду процвітати, виробляючи більше овочів, фруктів та квітів;
  • це більш дешевий спосіб зробити сад красивішим;
  • додавання вапна в садовий грунт покращує проникнення води.

Щорічно перевіряють ґрунт, поки його рівень pH не стане задовільним. Після відновлення балансу продовжують перевіряти кожні три – чотири роки. Вапно може зробити доступними необхідні поживні речовини для рослин, але не виліковує їх від дефіциту.

Про автора

admin administrator