Гібіскус кімнатний обрізка та формування

Авторadmin

Гібіскус кімнатний обрізка та формування

Зміст:

Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах

Багато квітникарів захоплюються красою вічнозеленого, невеликого чагарника з красивими, яскравими квітами, яким є Гібіскус кімнатний. Сьогодні відомо безліч видів і різновидів цієї квітки. Всі вони відрізняються формою і висотою цвітіння.

Батьківщиною Гібіскуса вважаються спекотні тропіки. Іноді трапляється, що подарована або набута квітка наполегливо відмовляється цвісти, незважаючи на всі зусилля господаря. Гібіскус кімнатний і догляд за ним в домашніх умовах не вимагає особливих знань і умінь, але дещо, для створення правильного мікроклімату, вжити все ж доведеться.

Гібіскус кімнатний: основні правила догляду

Цю рослину в народі називають ще китайською трояндою. Їх дивовижною особливістю є бутон, який існує не більше 2 днів, після чого замість нього виростають нові суцвіття. Щоб гібіскус довго радував Вас своєю красою і регулярно розквітав, необхідно знати основні принципи догляду:

  • Температура. Ця рослина дуже теплолюбива, тому різкі перепади температур або холод може негативно позначитися на стані листя, які можуть опадати. Оптимальною і комфортною температурою для квітки є від +18 до +23 градусів. У зимовий час у приміщенні не повинно бути менше +10, інакше це загрожує відмиранням рослини.
  • Вологість повітря. Гібіскус любить підвищену вологість у приміщенні, тому рекомендується періодично обприскувати його водою, особливо в жарку погоду.
  • Освітлення. Китайська троянда потребує сонячного світла, але влучення прямих ультрафіолетових променів може залишити опіки на листках. Щоб цього не допустити, місце розташуванням Гібіскуса повинна бути західна або східна сторона із затемненням. Для гарного цвітіння рослині також важливе світло, тому в зимовий час, коли його катастрофічно не вистачає, можна скористатися люмінесцентними лампами. Обов’язково оберігати від протягів.
  • Полив. Тут особливих вимог не існує. Гібіскус кімнатний, як і багато інших квітів, любить вологу, і полив 1-2 рази на тиждень стане для нього найоптимальнішим. Єдине — утримуватися від сильного перезволоження, оскільки грунт повинен просихати.
  • Ґрунт. Відповідні складові можна придбати в спеціалізованих магазинах або зробити своїми руками. Звичайний склад: торф, перегній, пісок і листовий грунт.
  • Обрізка. Один з найважливіших пунктів, адже від того, наскільки правильно буде проведена обрізка, залежить активність цвітіння Гібіскуса. Крім цього, обрізка робиться ще з кількох причин: для появи нових пагонів, для розмноження, після пересадки або заміни ґрунту.
  • Добриво. Для підтримки нормального балансу мінеральних речовин, пружності і яскравості листя, субстрат квітки важливо підгодовувати пару раз на місяць повним добривом.

Молоді рослини потребують частої пересадки — не менше разу на рік. Пізніше достатньо буде здійснювати таку процедуру раз на три роки. Як правило, в домашніх умовах Гібіскус кімнатний цвіте близько трьох місяців — з середини літа до початку осені. Квіти мають дуже яскраві кольори і красиву форму.

Відео: Кімнатний Гібіскус догляд та розмноження

Догляд за китайською трояндою в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

Читайте також:

Як доглядати за кімнатним гібіскусом

Гібіскусяскравий представник сімейства мальв, з барвистими, гарними, екзотичними квітами і гладкими, загостреними на кінцях, смарагдовими листям. Поширений в тропічній середовищі. Завдяки своїй екзотичній красі і невибагливості, його повсюдно вирощують як домашній квітка, також гібіскус вживають в їжу, носять як прикрасу і навіть використовують для виготовлення фарби.

Чи знаєте ви? Перші згадки про гибискусе відносяться ще до епохи Давньої Греції. В Європу ж воно потрапило в XVII столітті з Азії.

  1. Популярні види кімнатного гибискуса
  2. Китайський
  3. сирійський
  4. Рассеченнолепестной
  5. Вирощування кімнатного гибискуса в домашніх умовах
  6. Полив і освітлення
  7. Температурний режим
  8. Вологість повітря
  9. Грунт для посадки та вирощування
  10. Підживлення і добрива
  11. обрізка гибискуса
  12. пересадка гібіскуса
  13. Розмноження кімнатного гибискуса
  14. Як змусити гібіскус цвісти

Популярні види кімнатного гибискуса

У світі нараховується близько трьох сотень видів. Трьома найпопулярнішими видами кімнатного гибискуса є китайський, сирійський, рассеченнолепестной.

Китайський

Гібіскус Китайська (Розан Китайський, Китайська троянда, Кімнатна троянда)декоративний, вічнозелений чагарник, що росте на островах тихоокеанського регіону і на Південному Сході Азії. Можна виділити близько 500 сортів такого гібіскуса.

Досягає трьох метрів вгору, має темні смарагдове листя з зазублинами і великі (до 16 см в поперечині) напівмахрові або прості квітки, всілякої забарвлення. Їх забарвлення варіюється від яскраво-червоних до рожевих, від вогненно-помаранчевих до жовтих.

Після розкриття бутона квітка живе близько доби, хоча проміжок цвітіння всього рослини триває з початку березня і до кінця осені. Це широко відомий і дуже поширений вид для домашнього утримання. Вважається, що він позитивно позначається на атмосфері в приміщенні, очищує її. Квітка цього гібіскуса малопрітязателен в догляді.

сирійський

Гібіскус сірійський (Сирійська троянда, Берізка)листопадний чагарник, його батьківщиною вважається Мала Азія (Індія, Китай). Один з небагатьох видів гибискуса здатних рости на відкритому просторі в помірному кліматі.

Доживає до сотні років, при цьому зростає повільно і вперше цвіте тільки через 3, а то і 4 роки. Квітки схожі з мальвами, листя зелене, дуже яскраві. Є багато сортів Сирійської троянди. Чи знаєте ви? Сирійський гібіскус – державний квітка Малайзії, символ Гаїті. Його квіти рубінового і рожевого забарвлення – невід’ємна частина весільного вбрання в деяких провінціях Індії.

Читайте також: Коли збирати моркву на зберігання з грядки В регіонах За місячним календарем Фото Відео

Рассеченнолепестной

Гібіскус рассеченнолепестной (Шізопеталус, Серьга принцеси)вічнозелений чагарник, що досягає метра у висоту, поширився, за різними джерелами, з Центральної Африки або Бразилії. Цвіте з кінця весни до кінця листопада.

Квіти з сильно видатним вперед товкачем бувають червоними, помаранчевими або червоно-помаранчевими. У них розсічені загнуті пелюстки з бахромою. Зазвичай досягають вшир не більш 8 см. Листя блискуче, зелені. У нашому кліматі може проростати тільки в оранжереях або домашній атмосфері.

Вирощування кімнатного гибискуса в домашніх умовах

Гібіскус не примхливий і цілком стерпить неправильне утримання. Але, якщо ви хочете щоб квітка гібіскуса розцвів, то варто дотримуватися кількох простих правил по догляду за ним в домашніх умовах.

Полив і освітлення

Слід поливати відстояною, м’якою, теплою водою. Не допускайте пересихання грунту, як і її надмірної вологості.

Навесні і влітку полив повинен бути рясним і частим (як тільки верхній шар грунту підсохне), а в осінньо-зимовий період варто почекати пару днів після висихання грунту.

Гібіскус світлолюбна рослина, але світ не повинен бути палючим. Тому, слід простежити, щоб у літній сезон освітлення було розсіяним, непрямим, а в зимовий – подбає про додаткове освітлення. Краще розміщувати вазоникомнатних китайських троянд зі східною і західною боку.

Температурний режим

Відповідна температура для гібіскуса – + 20 ° С – + 25 ° С, на початку осені її слід почати знижувати до + 16 ° С – + 18 ° С, а зими – до + 14 ° С – + 16 ° С. Зниження температури взимку НЕ загальнообов’язкове умова для життєдіяльності рослини, але квіткові бруньки зав’язуються виключно при невисоких температурах.

Важливо! Мінімально допустима температура для гібіскуса – до + 10 ° С. При + 10 ° С і нижче – у рослини починають опадати листя.

Читайте також: Борна кислота для помідорів і огірків, обприскування Як розвести Пропорції Відео

Вологість повітря

Квітка гибискуса не примхливий до такого показника як вологість і в цьому плані, доглядати за ним дуже просто – достатньо часто пульверизованим рослину теплою водою. Це також допоможе запобігти появі кліщів. Не слід постійно обприскувати в період буйного цвітіння, так як, при затікання води на пелюстки квітів, прискорюється їх в’янення.

Грунт для посадки та вирощування

Гібіскус не капризний і щодо грунту. Але найкраще йому підходить грунт з рівнозначних частин піску, перегною, торфу і землі, можна додати дрібні частинки деревного вугілля. Не використовуйте сухий або неперепрів коровняк.

Грунт повинна бути легкою і пухкої для доступу повітря до коріння. Розпушуйте землю час від часу. Оскільки китайська троянда погано переносить зайву вологість грунту, то догляд за нею повинен припускати дренаж в обов’язковому порядку.

Підживлення і добрива

Для заохочення цвітіння, в цей період слід удобрювати гібіскус мінеральної підгодівлею з азотом щомісяця. Корисними будуть також хелат заліза і міді. Можна чергувати з органічним добривом.

Час від часу допускається підгодівля магнієм листовим методом. Добре реагує рослина і на обприскування слабкими водними розчинами кореневої підгодовування. У зимовий період краще використовуйте добрива з фосфору і калію в половинній дозуванні. А під час вираженого спокою підживлення не дають. Перед тим як приступити до удобрення, не забудьте полити гібіскус.

обрізка гибискуса

Є кілька простих правил, як правильно обрізати китайську кімнатну троянду. Вперше обрізка повинна проводитися у віці двох років.

Далі проводите процедуру щорічно, так як квітки формуються тільки на нових, молодих пагонах.

Найкраще для цього час – початок весни, а потім осені. Зачекайте 3 дні після поливу, відступите від листа 5 мм, зріз повинен бути 45 °. Чи не обрізайте більше 2/3 гілки.

Читайте також: Як вивести шершнів з дачної ділянки або пасіки

пересадка гібіскуса

Юний гібіскус пересаджують щороку, зрілий – раз в пару років. Найбільш вдалий час – рання весна. Попередньо полийте рослина.

Важливо! Після пересадки, кілька днів здійснюйте полив в піддон. Це допоможе коріння краще проростати.

Розмноження кімнатного гибискуса

Є 2 способи розмноження: за допомогою насіння, за допомогою живців.

Якщо для вас зручніше перший спосіб, то починайте в період середини зими – початку весни. Замочіть зерна в «Епіне» або аналогу на 12 годин.

Візьміть грунт з торфу і піску. Помістіть під скло. Утримуйте температуру близько + 27 ° С. До появи 2-3 листків, часом обприскуйте саджанці, провітрюйте; після – пересадите в звичайний невеликий горщик.

Другий спосіб більш популярний. Найчастіше його виробляють після обрізки. Держак повинен мати 3-4 вузла, і близько 10 см довжини.

Надто великі листи ображати вдвічі. Змастіть зріз стимуляторами росту. Помістіть держак в грунт з суміші торфу і піску або воду, накрийте склом або плівкою.

Слідкуйте, щоб температура трималася не нижче + 25 ° С. Після того, як з’явилися коріння – пересадите в горщик із землею (перегній, пісок, дернова земля і листова земля в співвідношенні 2: 1: 1: 1).

Як змусити гібіскус цвісти

Щоб китайська троянда цвіла досить виконувати вищенаведені поради. Дайте рослині досить непрямого світла, дотримуйтесь правильні температури для різних сезонів, міняйте землю і удобрюйте її, не забувайте обрізати гібіскус, так як бутони формуються на молодих пагонах.

Дотримуйтеся простих правил догляду та це чудове рослина, буде довго радувати вас своїм цвітінням.

В даній статті вам було розказано про чудовому і красивому рослині, про його популярних видах і про те, як виростити гібіскус в домашніх умовах. Сподіваємося, що інформація була цікава і корисна, а ваш вазон буде рости, цвісти і тішити вас не один рік.

Кімнатний гібіскус: догляд в домашніх умовах, обрізка, розмноження

Кімнатний гібіскус часто називають китайською трояндою або китайським розаном. Це унікальне, красиве, невибаглива рослина, з красивою глянсовим листям і великими квітками різного забарвлення. За гібіскусом догляд в домашніх умовах простий, так як рослина не потребує особливих умов утримання. З вирощуванням цієї квітки кожен зможе впоратися.

Кімнатна троянда починає цвісти в ранньому віці. В залежності від сорту, висота рослини може бути від п’ятдесяти сантиметрів до двох метрів. Квітки бувають махровими, простими, однотонними, багатобарвними. Листя буває не тільки зеленої, але і строкатою. В залежності від того, якою буде за гібіскусом догляд в домашніх умовах, його можна сформувати у вигляді штамба, бонсая або дати рости довільно. В останньому випадку він сам сформує кущ.

  1. Домашній гібіскус
  2. Особливості догляду за трояндою
  3. Купивши рослина
  4. Грунт для посадки
  5. Як доглядати
  6. Формування куща
  7. Що робити, якщо не цвіте троянда
  8. Особливості розмноження
  9. Вирощування рослини з насіння
  10. Розмноження живцюванням
  11. Проблеми при вирощуванні
  12. Шкідники троянди
  13. Поширені хвороби

Домашній гібіскус

Рід гибискуса налічує більше двохсот тисяч сортів. Причому сюди входять не тільки чагарники, але і дерева, трав’янисті багаторічні рослини, які поширені в тропіках і субтропіках.

Батьківщиною китайської троянди прийнято вважати Китай і Азію. Різні види можуть рости в садах в центральній частині Росії. Там, де рослина дуже поширене, молоді пагони використовують в їжу, роблять з квітів чай, барвники, застосовують рослини в медицині. Прикладом може служити гібіскус Суданський, з якого виготовляють чай «Каркаде». В кімнатних умовах вирощують тропічний гібіскус сирійський, гібридний і китайський. Гібіскус – це національна рослина Гавайських островів. Там його називають квіткою прекрасних дам.

Особливості догляду за трояндою

Перш ніж рослина займе своє місце в кімнаті, пройде не один рік. Якщо забезпечити гібіскусу догляд в домашніх умовах належного вигляду, то це рослина буде радувати своїм виглядом довгі роки. Для цього необхідно:

Рослина потребує дотримання зимового і літнього режимів утримання. Воно не любить протяги: від них листя починають жовтіти, гілки оголюються, обсипаються бутони.

Вирощування гібіскуса і догляд в домашніх умовах за цією рослиною вимагає дотримання правил підбору горщика: йому не потрібна ємність «на виріст». У горщику обов’язково повинен бути дренаж для видалення зайвої вологи.

Купивши рослина

Принісши додому троянду з магазину, не варто відразу ставити поряд з іншими рослинами. Спочатку треба її уважно оглянути: стебла, листя з обох сторін, квітконоси – на них не повинно бути шкідників, клейкої речовини, плям, розлучень, гнилі.

За кімнатної трояндою гібіскусом догляд в домашніх умовах починається саме з огляду. При виявленні навіть самих незначних крапок, плям, павутинок, нерівномірно пожовклих листочків, необхідно негайно обробити рослина інсектицидами та фунгіцидами.

Читайте також: Як вибрати меблі для маленької передпокою. Ідеї інтерєру маленької передпокою

Пересадка після покупки рослини не завжди потрібна. Зазвичай у квіткових магазинах продають рослини, що поставляються з Голландії. Вони посаджені в ємності, підібрані під потрібні параметри, що забезпечують рясне цвітіння. Коренева система рослин до моменту продажу добре освоює земляний ком. Гібіскуси висаджують в торф з дуже високим вмістом добрив з вмістом стимуляторів росту. Якщо відразу пересадити рослину в менш поживне середовище, то воно просто загине.

Якщо все ж таки вирішите пересадити рослину в інший горщик, то це роблять методом перевалки, зберігши весь земляний кому. Звичайно, краще не робити цього відразу після придбання, а дочекатися закінчення цвітіння. За цей час поживні речовини з грунту підуть, і рослина краще перенесе пересадку.

Після цвітіння пересадку проводять тільки після видалення всіх залишків старого ґрунту з кореневої системи. Для цього кореневу систему ретельно очищають від старої землі, але промивати їх не варто, так як троянди болісно ставляться до цієї процедури.

Іноді після пересадки у рослини спостерігається млявість листочків. Щоб квітка легше пережив стрес, рекомендується полити його препаратом «Циркон». Через місяць після пересадки, можна обрізати рослину.

Грунт для посадки

За гібіскусом догляд в домашніх умовах починається з складання грунту. Тут квітникарі можуть піти двома шляхами: купити готовий грунт спеціально для гибискусов або ж зробити склад самостійно. У цьому випадку знадобиться: дві частини глинистого дерну, по одній частині листового перегною і простий землі з городу, трохи піску, вермикуліту та деревного вугілля. Всі компоненти добре перемішуються.

Для посадки береться горщик на два-три сантиметри більше попереднього. Пересадку проводять кожну весну.

З горщика акуратно витягується рослина. Старі темні корінці обов’язково видаляються. Для цього використовують гострі ножиці або інший гострий чистий предмет. Місця зрізів обробляють вугіллям.

Як доглядати

Щоб отримати як на фото гібіскус, догляд в домашніх умовах зводиться до дотримання наступних рекомендацій:

Читайте також: Пилосос для одягу — огляд кращих виробів з характеристиками

Формування куща

Щоб отримати як на фото гібіскус, догляд в домашніх умовах передбачає формування куща. Правильніше всього проводити цю процедуру після цвітіння. Під час формування видаляють пагони, паралельно зростаючі стовбурах і спрямовані всередину квітки. Зрізи роблять під кутом, направляючи зовнішній край скосу до верхівки крони.

Обрізку проводять у два прийому, даючи рослині можливість відновитися. Якщо відразу прибрати всі пагони, то це може спровокувати розвиток хвороб. Про те, як правильно провести обрізку, можна подивитися на цьому відео.

Що робити, якщо не цвіте троянда

За квіткою гібіскусом догляд в домашніх умовах простий, хоча бувають випадки, коли рослина відмовляється цвісти. Зазвичай це пов’язано з порушенням правил утримання рослини: тепла зимівля, занадто великий обсяг горщика, неправильний полив, не правильні підживлення. Щоб простимулювати цвітіння, необхідно:

Особливості розмноження

Проводити розмноження насіння можна і живцями, останній спосіб дозволяє отримати такий же сорт гибискуса. Догляд та розмноження в домашніх умовах за новими рослинами практично нічим не відрізняється від догляду за дорослим: його також потрібно поливати, пересаджувати, стежити за освітленням і рівнем вологості.

Вирощування рослини з насіння

Виростити гібіскус з насіння – не просто і досить клопітно. Якщо насіння придбані в магазині, то ймовірність їх схожості може бути низькою. Найкраще проростає насіння, отримані від своїх рослин.

Для одержання здорових саджанців необхідно:

Читайте також: Як садити горох у відкритий грунт — час посіву, формування грядок, добриво, полив і збір врожаю

При вирощуванні сіянців із насіння рослина зацвітає через рік, але частіше через два.

Розмноження живцюванням

Розмноження троянди простіше і швидше проводиться верхівковими живцями. Вони швидко дають корені і йдуть у ріст. Для успішного вкорінення можна брати живці, отримані при обрізуванні гибискуса.

Догляд в домашніх умовах передбачає нарізку живців завдовжки до восьми сантиметрів. Обрізані зрізи обробляються розчином, що стимулює коренеутворення, наприклад, «Корневином». Потім живці ставлять на укорінення в воду. Можна посадити їх відразу в грунт. В останньому випадку ємність з живцями накривається банкою або інший ємністю. Після появи ознак зростання укриття знімають. Зазвичай корені з’являються протягом місяця, а через чотири – розпускаються перші квіти.

Проблеми при вирощуванні

Іноді квітникарі стикаються з проблемою пожовтіння, висихання листя, з обпаданням бутонів. Зустрічаються й інші проблеми при вирощуванні гибискуса. Догляд в домашніх умовах взимку і влітку за цією рослиною вимагає дотримання простих правил, в іншому випадку воно може захворіти і загинути.

Пожовтіння листя може говорити про сухості повітря, хлорозі дерев, наявність шкідників, захворювання коренів. Якщо ж листочки починають опадати, то це може свідчити про низьку вологості, стресових ситуаціях, занадто сирий землі, наявності шкідників.

При нестачі поживних речовин починають в’янути кінчики листочків. При скручуванні листочків заражено рослина попелиць або іншими шкідниками. Опадання бутонів говорить про нестачу калію, спеки або про ураженні рослини галлицей.

Шкідники троянди

З шкідників найчастіше рослина уражається павутинним кліщем. Щоб позбутися шкідника, необхідно підвищити рівень вологості, промивши рослина мильним розчином, а також провести обробку рослини «Блискавкою» або іншим засобом.

Рідше троянду вражає білокрилка. Ознаками появи шкідника служить клейкість листочків, пожовтіння, наявність білих метеликів на рослині. З цими комахами складно боротися. Дорослих особин ловлять липкими пастками, обов’язково проводять трехразовую обробку куща «Актара» або іншим препаратом.

Поширені хвороби

З хвороб, типових для рослини, що виділяють бронзовость листя і трахеомікозное в’янення. Для першого типу патології характерно пожовтіння листя, поява на них невеликих розривів. Самі листочки грубіють, зморщуються. При виявленні цієї патології хворі рослини знищують. Можна спробувати ізолювати рослину і провести обробку фунгіцидами.

Трахеомікозное в’янення характеризується всиханням кінчиків пагонів гибискуса. Поступово грибок охоплює всі рослина, і воно гине. Щоб врятувати троянду, необхідно прибрати всі уражені гілки, обов’язково проводять багаторазові обробки фунгіцидами.

При правильному догляді за рослиною можна отримати гарний кущ або деревце, яке буде радувати довгі роки своїм рясним цвітінням. Причому, чим старше троянда, тим рясніше вона цвіте.

Про автора

admin administrator