Гібрид Тарасенко

Авторadmin

Гібрид Тарасенко

Зміст:

Томат Гибрид Тарасенко 2

Описание и характеристика томата Гибрид Тарасенко 2, отзывы, фото

Среднеспелый, индетерминантный, высокорослый, очень урожайный сорт томата. Выращивать можно как в теплице, так и в открытом грунте.

Куст высотой 1,8-2,2 метров, с обычным листом. Требуется подвязка к опоре и пасынкование. Наилучший результат получился при формировании растения в 3 стебля.

Основные качества плодов

автор фото Наталья Ананьева

Плоды округлые, с оттянутым «носиком», в стадии зрелости красного цвета, весом 80-100 граммов. Эти помидоры просто созданы для засолки и консервирования, но также вкусны и в свежем виде. Обладают хорошей лежкостью и транспортабельностью.

Особенности выращивания, посадка и уход

автор фото Валентина Редько

Сеять семена этого томата на рассаду рекомендуем примерно за 65 дней до предполагаемой высадки в грунт. Пикирование сеянцев — на стадии двух настоящих листьев. При высадке рассады на постоянное место на 1 кв. метре подготовленного участка размещают до 3-х растений, при формировании растения в 1 стебель — до 4-х.

Дальнейший уход за растениями состоит из своевременных поливов, подкормки, формировании и профилактических мероприятий по защите от болезней и вредителей.

Это натуральный сорт томата. Поэтому из зрелого плода рекомендуем взять семена и использовать их для посадки в следующих сезонах

Помидоры Гибрид Тарасенко 2 на видео

Если вы выращивали помидоры Гибрид Тарасенко 2, напишите, пожалуйста, понравились ли они вам. Какая была урожайность и вкус плодов в ваших условиях? Будете ли вы снова их выращивать? Опишите вкратце достоинства и недостатки этого томата на ваш взгляд. По возможности прикрепите к комментарию фото этих томатов. Спасибо!

Ваши отзывы о томате Гибрид Тарасенко 2 и дополнения к описанию помогут многим садоводам оценить этот сорт более объективно и решить — стоит его сажать или нет.

Лучшие отзывы наших читателей

Город: Жодино, Беларусь Производитель семян: Брала у подруги Где выращивали: Теплица

Сажаю уже не первый год. Понравились у подруги в теплице. Не боятся фитофторы, последние, в 2018 году, сняла в начале ноября. Долежали почти до конца декабря. В кисти максимально завязывались до 40 штук помидорок. Разного размера. Вкус обычный. Хорошо идут на консервацию и соки. Буду сажать и в этом году.

Город: Севастополь Производитель семян: подарили просроченную упаковку 0,1 г фирмы Gl Seeds, потом свои семена Где выращивали: Открытый грунт

О! Это отличный, если не сказать исключительный сорт, вся моя семья „подсела“ на эти помидорки. Старшая дочка летом так прямо и спрашивает: „А когда Гибриды Тарасенко созреют?“. Подтверждаю, что эти томаты необыкновенно вкусны как свежие, так и консервированные. Бес-по-доб-ны-е, честное слово! Выращиваю в открытом грунте с 2014 года. Почва красная глинистая, каменистая (мелкий камушек даже в просеянной земле), участок, где обычно сажаю этот сорт, часть дня затенён — с юго-запада растёт дуб, который жалко срубить (впрочем, для Крыма, может быть это и не недостаток). Воды достаточно, поливаю обильно два раза в неделю. Не мульчирую, хотя хочу попробовать. Я обычный дачник, поэтому уход за этим сортом заключается в подвязке, пасынковании и нерегулярной 🙂 прополке. В почву периодически вношу органику (навоз, компост), но во время роста томатов подкармливать не пробовал. Урожайность, по сравнению с тем, что я прочитал в комментариях, у меня невысокая — в кисти не более 10 плодов в среднем по 90 грамм. Зато все идеальной формы красивого тёмно-розового цвета, вызревшие от носика до ветки, фотомодели, а не помидоры! 🙂 У меня вопросы для опытных томатоводов: 1. Не вырождается ли гибридный сорт от поколения к поколению? Поясню. Фирменных семян у меня было 0,1 г, потом собрал свои (2014 год) и использую для посадок только это поколение. Хотя собрал и семена поколений 2015–2017 гг. Так вот, если использовать поколения 2015-17 гг., не будет ли вырождаться этот гибрид? 2. Растение поднимается на высоту более 2,5 м, можно/нужно ли его прищипывать на удобной для меня высоте? Иной раз, когда особо рослое растение вырастает выше опоры, я нагибаю его и подвязываю „головой вниз“. 3. Никто не пробовал выращивать на шпалере? Написано, что рекомендуют выращивать в три побега, но ничего не сказано про шпалеру. В три побега на шпалере? Буду благодарен ответам.

Город: Татарстан Производитель семян: не помню Где выращивали: Открытый грунт

Выращиваю этот сорт лет 20 единственный сорт которому не изменяю. Очень нравится в засолке и сок прекрасный ну и салаты. В кисти до двадцати штук примерно равные по весу. Никогда не болели фитофторой. Выращиваю в теплице. Всем рекомендую. Сажайте не пожалеете.

Прекрасный гибрид! Выращивается как сорт. Полностью соответствует описанию! Что бы делали любители – огородники без него?) Один раз посадите – и Вы ни за что его не забудете!) На второй фотографии Гибрид Тарасенко – 2 – справа. Слева – сорт Кумир.

Гибрид Тарасенко 2 розовый. Сорт раннего срока созревания – 90дней, относительно холодостойкий. Куст хорошо обли­ствен­ный, сильнорослый, вы­сотой до 2 м. Плоды с плотной вкусной мяко­тью, имеют форму приплюс­нутого конуса с оттяну­той вер­хушкой, ма­линового цвета, мас­сой 60 г, долго сохраня­ются. Кисти слож­ные, многоплод­ные – до 30 пло­дов. Наибольшая уро­жайность при формировке куста в 2-3 стебля. Плоды пре­красно подхо­дят для консервации и дли­тель­ного хранения в свежем виде. Устойчив к фитофторозу.

Характеристика та опис сорту томату гібрида Тарасенка, його врожайність

Працював Тарасенком учителем фізики в Сумській області України, у селі Воронеж. На своїй ділянці він вирощував саме високорослі індетермінантні сорти Де Барао, Лимон Ліана, Космонавт Волков і т.д.

Займався цей селекціонер, ясна річ, і висновком своїх власних томатів. Зрештою їм були отримані популярні у дачників сорту, що користуються і в наш час:

Саме ці сорти селекціонера заслужили на найбільше визнання дачників. Вивів цей фахівець і кілька менш популярних різновидів помідорів: Тарасенко-5 та 6, Комбітомат Тарасенко, Надія Тарасенко, Легенда Тарасенко. Ці сорти, судячи з відгуків дачників, також відрізняються непоганою врожайністю та відносно невибагливими. Але вирощують їх садівники все ж таки відносно нечасто.

Ще однією особливістю помідорів, виведених цим селекціонером, є тривалий термін вегетації. Різновиди Тарасенка виводив здебільшого ранньостиглі чи середньостиглі. Але збирати плоди з таких томатів дачники мають можливість до заморозків.

Всі сорти, виведені цим селекціонером, дають компактні за розміром плоди, добре підходять навіть для консервування. Урожайність більшості сортів цього фахівця складає 20-25 кг із куща.

Характеристика та опис сорту томату гібрида Тарасенка, його врожайність

Існує велика кількість різновидів помідорів, серед них прийнято виділяти томат гібрид Тарасенко 3. Вирізняється гарною врожайністю та чудовими смаковими якостями. Належить до групи високорослих культур. Цінується серед городників-аматорів та професіоналів.

Історія виникнення та загальна характеристика

Цей сорт помідорів було виведено овочівником-любителем із Сумської області. Ф. М. Тарасенко – вчитель фізики, який захоплювався городництвом. Вирощував помідори протягом тривалого часу. У його колекції налічується близько 50 виведених культур.

Крім загальновідомих рослин, вивів такі сорти:

  • Тарасенка 1;
  • гібрид Тарасенко 2;
  • Тарасенка 3;
  • Тарасенка 5;
  • Тарасенка 6;
  • томат гібрид Тарасенко 7;
  • Поліський гігант;
  • Ювілейний;
  • Легенда Тарасенко.

Овочевод віддає перевагу виключно високоврожайним та високорослим культурам. На відміну від ранньостиглих томатів, має подовжений вегетаційний період. Культура приносить плоди до настання заморозків.

Вирощування

Томат Тарасенко відрізняється потужною кореневою системою. Під час зростання може глибоко проникати у ґрунт, до 1,5 м. Щоб культурі було комфортно, важливо створити відповідні умови. Вирощуючи помідори, Тарасенко користувався такою методикою:

  • Для кожної культури готується лунка ще наприкінці року. Її величина повинна бути в межах 50×50 см. У глибину досягати 44 см. Кожну лунку присмачити різними корисними компонентами. Все разом ретельно перемішати та засипати шаром ґрунту.
  • Одна лунка вміщує відразу 2 кущики. Найкраще пересаджувати розсаду, яка має вік не менше 2 місяців. Для нормального розвитку між рослинами має бути не менше 1 м. Відстань між рядами не повинна бути меншою за 1,5 м.
  • Відразу після пересадки рослину поливають теплою водою. Необхідно приготувати спеціальний розчин, до складу якого входить звичайна вода та марганцівка. Знадобиться 1,5 г кошти на 5 літрів води.
  • Під час зростання томатів проводиться пасинкування. Культуру обов’язково прив’язують до опори. Кожна рослина повинна добре провітрюватися і не потребувати світла.
  • Як тільки у томатної рослини починають з’являтися плоди, нижні листочки відразу ж видаляються.
  • Полив робити щотижня. Кількості води має бути достатньо. Стежити за ґрунтом — земля має бути пухкою.
  • Через 2 тижні після висадки рослини робити підживлення. Наступне внесення добрив повинне проводитися, коли з’являться перші плоди на гілках. Через три тижні з моменту утворення плодів внести добрива ще один раз.

Характеристика та опис сорту, розроблених дачником, містять ще деяку інформацію про догляд. З настанням дощових днів, коли температура навколишнього середовища знижується, рослина рекомендується обприскувати сумішшю із вапна та розчину мідного купоросу. Сорт Ювілейний поряд з іншими гібридними представниками з одного куща може давати близько 25 кг плодів. Овочі можна вживати у свіжому вигляді та використовувати як консервування.

Різновиди сорту та їх опис

Сімейство налічує досить великий список рослин. Для вирощування найчастіше вибирають такі:

  1. Гібрид Тарасенко 1. Висота рослини може досягати 2 м. Серед усіх представників сорту вважається раннім. Плід зветься ребриста вершка. Пружна та солодка на смак м’якоть має насичений червоний колір. Вага одного плода коливається в межах від 65 до 95 г. Рослина схильна до хорошого плодоношення. Томат почувається комфортно в тепличних умовах. Погано переносить похолодання, особливо в похмуру погоду.
  2. Томати гібрид Тарасенко 2. Високоросла культура добре переносить навіть значне похолодання. Відрізняється середньою стиглістю. Плодоношення продовжується протягом тривалого періоду часу. Урожайність хороша. Помідори можна вирощувати як у теплиці, так і у відкритому ґрунті. Плоди трохи витягнуті і на кінчику мають невеликий носик. М’якуш не водянистий, трохи солодкуватий на смак. Плоди підходять для консервування. Вага одного може досягати 100 г.
  3. Томати гібрид Тарасенко 6. Середньостиглий сорт. Рясне плодоношення триває до осені. Як і інші культури сорту, досягає близько 2 м заввишки. За формою плоди нагадують зливу. Трохи подовжені, мають яскраво-червоне забарвлення. Найбільший плід може досягати у вазі 150 р. Тарасенко рожевий гарний смак у будь-якому вигляді.
  4. Ювілейний. Сорт був виведений дачником на 75 році життя, що і спричинило назву. Культура унікальна тим, що довжина гілок може сягати 3 м. Листя на погонах дуже мало. Корінь росте завширшки і досить великий. Головне стебло може мати лише 4 або 5 грон. З одного можна зібрати близько 5 кг. Вага одного плоду – близько 200 р. За формою томати нагадують серце з відтягнутою верхівкою. На смак м’якоть трохи солодкувата і м’ясиста. Дозрівання томатів відбувається нерівномірно, тому часто збирають недозрілими. Ювілейний стійкий до багатьох хвороб та шкідників. Призначений для вирощування у теплицях та у відкритих ґрунтах. Найчастіше городники віддають перевагу першому варіанту.

Опис томатів Тарасенко-1

Цей сорт є найранішим із усіх, виведених українським селекціонером. Плоди Тарасенка-1 мають форму вершки та дещо ребристу поверхню. Колір у помідорів цього сорту насичено червоний. М’якуш у них щільний, соковитий і досить солодкий. Важити плоди Тарасенка 1 можуть від 70 до 100 р.

Особливістю цього сорту, крім усього іншого, є те, що він невибагливий щодо сонячного світла. При цьому вирощувати його можна як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. Добре підходять плоди цього сорту, на думку дачників, і для приготування солінь, і для вживання у свіжому вигляді.

Томат Гібрид Тарасенко

Сподобався цей гібрид. Сажала для заготовок, але із задоволенням ласували ними. Це соковиті, м’які, ароматні “сливи”. Вирощувала і в теплиці, і у відкритому ґрунті через розсаду. Це високорослі рослини, що формувала в 2 стебла, інші пасинки видаляла. Пензли майже всі по 10 і більше томатів. Кріпляться щільно, висять гронами. на 1 кв. метрі мала не більше 2-х рослин. У мене трохи “жирували” від підгодівлі і розрослося багато листя. Але підживлення скоротило і все одно зібрало пристойний урожай. У відкритому ґрунті вийшло більше томатів.

Я вирощував два види гібридів Тарасенко – ребристу вершку і Тарасенко 2, обидва представники прижилися в нашій родині, 1-й пішов на консервацію, 2-й подобається і свіжим. Обидва гібриди обов’язково потрібно підв’язувати та пасинкувати, розміщувати на відстані 1 метр, і садити лише у підготовлені лунки. Після посадки обробити слабким розчином води та марганцю. При появі перших плодів відразу потрібно видалити нижнє листя, підживлення вносити зрідка. Догляд кущі вимагають чималий, потрібно багато світла і приміщення, що провітрюється, якщо йдеться про теплицю. Розрізняються гібриди сильно. Гібрид Тарасенко 1 – це ранній томат, важить до 65-ти грам, плоди витягнуті, нагадують сливу. Дуже щільні та смачні томати, добре поводяться при консервуванні, врожайність висока, але відчутно знижується при найменшому похолоданні, тому гібрид підходить більше для теплиць. Тарасенко 2 переживає низькі температури краще, непогано почувається у відкритому ґрунті. Помідори з хвостиком, трохи витягнуті, важать також трохи – до 100 грам, також можна пускати на засолювання. Цього року спробую і Ювілейний посадити, минулі гібриди залишили лише позитивні враження, хоч і вимагали догляду.

Смакові якості сорту відмінні. Кислинка помірна, класичний помідорний аромат виражений. Помідори м’які, для заготовок можна використовувати, але дуже акуратно. Допустима тільки цільноплідна консервація. Часткове затінення протягом дня і не найродючіший грунт не надають сильного негативного впливу на врожайність та смакові якості. Без пасинкування не обійтися, постійно формується багато пагонів. Підв’язка обов’язково (на кисті формується до 20 помідорів), інакше гілки схиляються і ламаються під вагою врожаю. Постійне прополювання та мульчування не обов’язкові. Потенціал росту необмежений, стебла вимахують до 2,5 метра, потрібне прищипування на потрібній висоті. Жодного разу не стикалася з фітофторозом навіть при відступі від стандартних схем догляду. Зібраний урожай зберігається довго, можливе перевезення на великі відстані. Нетривале похолодання або посуха легко переносяться, рослини швидко відновлюються. При повному визріванні помідори стають насиченим рожево-червоним кольором. Реакція на застосування підживлення (органіки та мінеральних складів) та інших агротехнологій швидка, помітна того ж сезону.

Що являє собою гібрид Тарасенко-2

Особливістю цього сорту є, крім усього іншого, те, що заввишки він може досягати 2.2 м. Характеристики томати Тарасенко-2 мають відмінні. Належать вони до групи морозостійких середньостиглих сортів. Плоди цього гібрида округлі з носиком. Шкірка та м’якоть у них малиново-червоні.

Смакові якості плоди Тарасенка 2, на думку багатьох городників, мають відмінні. М’якуш у них дуже щільний і солодкий. Саме плоди цього сорту з усіх, виведених українським селекціонером, вважаються найбільш сприятливими для консервування.

Як і Тарасенко-1, вирощувати цей гібрид можна навіть у теплиці. Ваги плоди цього сорту можуть досягати 60-100 г.

Опис та характеристика сорту

Гібрид Тарасенко 6 – індетермінантний високорослий томат, кущі виростають завдовжки до 2м. Потребують прищипки і формування.

Строки дозрівання середні – 115-122 дні від сходів. На кожному плодоносному кисті дозрівають 4-6 томатів.

Помідори округлої форми, ребристість виражена у плодоніжки, Колір яскраво-червоний. М’якуш м’ясистий, помірно соковитий. Смак гармонійно поєднує насолоду та легку помідорну кислинку.

Середня маса плодів варіюється в діапазоні 100-120 г. Особливо великі екземпляри можуть зростати до 350 г.

Дозрівання дружне, всі помідори мають подібні розміри. Ідеально підходять для маринування та засолів.

Шкірка не розтріскується, не деформується під час транспортування.

Тарасенко-3

Цей сорт також відноситься до групи середньостиглих. До його основних переваг дачники відносять рясне та тривале плодоношення. Висоти ці кущі можуть досягати 1.8-2.2 м-коду.

Плоди томатів-гібридів Тарасенко-3 можуть мати або сливоподібну, або плоскоокруглу форму. Колір вони мають яскраво-червоний. Виростають помідори на цьому гібриді досить великими. Вага їх може становити 80-150 г. Придатними томати цього сорту вважаються як для салатів чи вживання у свіжому вигляді, так і для консервування.

Особливості вирощування

Окрім виведення сортів, селекціонер розробив і технологію обробітку томатів. Відповідно до якої основа високої врожайності полягає у величезній кореневій системі.

Починаючи з розсадного періоду, слід дбати про нарощування величезного мочкуватого кореня, який забезпечить площу всмоктування поживних речовин. Саме тому, вирощуючи розсаду, необхідно застосувати наступні пункти:

  • вирощування проводиться з обов’язковим пікіруванням;
  • розсада повинна мати значний обсяг ґрунту (не менше 500 мл);
  • ємність для вирощування розсади підбирають не широку, але глибоку;
  • поживність ґрунту для розсади має бути дуже високою.

Розглядаючи томат «Гібрид Тарасенко» характеристику та опис сорту подано при дотриманні всіх агротехнічних заходів.

Опис сорту Ювілейний Тарасенко

Цей томат український селекціонер вивів до свого 75-річчя. Звідси й назва гібриду. Основною відмінністю цього сорту є високорослість. Ювілейний Тарасенко — найпотужніший різновид із усіх, виведених селекціонером. У висоту кущі цього сорту можуть сягати 3 м. Нижче читач може бачити ці томати Тарасенка на фото. Відгуки від дачників цей різновид також заслужив просто відмінні.

Особливістю Ювілейного Тарасенка є також мала міра обліковості. Кущі цього сорту в процесі вирощування добре провітрюються, що зводить до мінімуму ризик розвитку інфекційних захворювань.

Плоди на томатах Ювілейного Тарасенка виростають досить великими. Маса їх може становити 80-200 г. Форму помідори цього сорту мають округлу або серцеподібну. М’якуш у плодів Ювілейного м’ясистий і дуже смачний.

Деяким недоліком цього сорту дачники вважають нерівномірне дозрівання плодів. Наприкінці сезону помідори Ювілейного Тарасенка найчастіше доводиться, на жаль, зривати недозрілими. Призначений цей сорт переважно для вирощування в теплиці. Але за бажання можна посадити такі помідори і у відкритому ґрунті.

Різновиди сорту та їх опис

Феодосій Тарасенко розробив свою агротехніку вирощування помідорів, що сприяє тривалому плодоношенню, збільшенню продуктивності. Сорти, виведені в Україні, приживаються та радують урожаєм помідорів дачників Карелії, городників Скандинавії, ​​фермерів південних областей України.

Гібрид Тарасенко 1

Перший представник серії, створеної овочівником-любителем, відрізняється раннім дозріванням. Кущі томату з потужним корінням виростають у висоту до 2 м. Ребристі вершки мають насичене класичне забарвлення, один помідор важить близько 75 г, зустрічаються і більші екземпляри. Сорт виведений для посадки в теплицю, де тішить високим урожаєм, але не витримує температурні стрибки, вимогливий до освітлення.

Гібрид Тарасенко 2

Багато дачників, посадивши на пробу цей томат, щороку купують у кіосках його насіння для посіву, незважаючи на те, що кущі треба підв’язувати як ліану та пасинкувати. На одному пензлі рослини утворюється до 4 десятків помідорів, а це понад 2 кг. Плоди цінуються:

  • за чудовий смак;
  • тонкий аромат;
  • оригінальну форму;
  • відмінну лежкість.

Округлі томати мають гладку шкірку, симпатичний носик, консервуються цілком, оскільки важать трохи більше 70 грам. Після термічної обробки помідори не лопаються, довго можуть висіти на гілках, зовсім не псуючись.

Гібрид Тарасенко 3

При правильному формуванні томат, висота якого наближається до півтора метра, дивує величезними кистями з великою кількістю плодів масою близько 200 г, що дозрівають у середні терміни. Помідори мають цікаву форму куба, щільну консистенцію, м’якоті відсутні порожнечі. Плоди квасять у бочках, закривають у банках, використовують для заготівлі соку. Навіть після термообробки вони ріжуться на рівні скибочки. Сорт має імунітет до грибкової інфекції, не уражається вірусами.

Гібрид Тарасенко 5

У створенні цього середньостиглого томату Феодосій Макарович використав відомий на той час сорт Ракета. На потужних кущах заввишки близько 2,5 м гронами зав’язуються помідори красивої довгастої форми. Збирають плоди, які важать близько 100 г, через 108 днів після висадки у ґрунт.

Опис томату Червоний Вугілля та вирощування розсадним способом

Гібрид Тарасенко 6

Середньоранній сорт цінується за стійкість до грибкової та бактеріальної інфекції та посухи, у південних областях вирощується безрозсадним способом. Міцні кущі томату трохи вищі за метр, але це не є перешкодою для відмінної продуктивності. Яскраво-червоні помідори важать більше 300 г, мають округлу форму, довго зберігаються, при транспортуванні не пошкоджуються.

Гібрид Тарасенко 6

Томат детермінантного сорту не тягнеться нагору, а росте кущем, який все одно доводиться підв’язувати, оскільки на одному кисті дозріває близько 1 кг плодів. Огородники цінують їх справжній помідорний смак. Томат не страждає від хвороб, переносить несприятливі умови, велика кількість зав’язі з’являється навіть у суху та спекотну погоду. Цікаво, що на одній рослині дозрівають плоди приблизно однакової ваги близько 100 г, але різного кольору та форми. З куща зривають і рожеві, і червоні помідори, видовжені та округлі.

Тарасенко Ювілейний

Феодосій Макарович зайнявся створенням овочевих культур, коли йому було вже за 40. До свого 75-річчя аматор вивів унікальний томат, потужний корінь якого росте не завглибшки, а завширшки. Слабко облистнені гілки куща тягнуться до 3 метрів. На основному стеблі утворюється 5 кистей із великою кількістю квіток. Важить таке гроно з плодами до 5 кг. Великі помідори у формі серця цінуються за соковиту солодку м’якоть, стійкість до розтріскування. Заспівають вони нерівномірно, добре дозрівають у приміщенні, довго зберігаються.

Особливості посадки

Технологія вирощування томатів сорту Тарасенко дещо відрізняється від методик вирощування більшості інших різновидів помідорів. Ями під ці різновиди дачники зазвичай готують із осені. При цьому викопують їх розмірами 50х50 см та глибиною 40 см.

Мають у своєму розпорядженні ями на ділянці в шаховому порядку. Відстань між ними в ряду залишають в 1 м. Міжряддя роблять завширшки 1.5 м.

Розсаду цих томатів вирощують звичайним чином. Насіння сіють у глибокі ящики наприкінці березня. У процесі вирощування розсаду вчасно поливають і розпушують під нею ґрунт. Пікування томатів Тарасенка допустимо не проводити.

Висаджують розсаду цього сорту у підготовлені ями віком не менше 60 днів. У ями перед висадкою додають перегній, трохи деревної золи та мінеральних добрив. У кожну таку лунку висаджують дві рослини. Перший полив перенесеної на постійне місце розсади виробляють теплою водою з розчиненою в ній марганцівкою (3 г на 10 літрів).

Догляд у період розвитку

У стадії зростання томати цього різновиду обов’язково пасинкують. В іншому випадку на кущах утворюватиметься мало зав’язей. Найчастіше помідори Тарасенка вирощуються за методикою у два стволи. При використанні такої технології з кущів можна отримати максимальні врожаї.

Кожна рослина в процесі розвитку має добре провітрюватися та висвітлюватись. Як уже згадувалося, на ділянці із цими помідорами облаштують шпалери. У міру зав’язування плодів у томатів цих сортів також слід видаляти нижнє листя.

Підживлення та поливи

Удобрювати ці сорти сам Тарасенко рекомендував тричі за сезон. Вперше під рослини органіку чи комплексні мінеральні склади вносять за два тижні після посадки. Вдруге сорти Тарасенка зазвичай удобрюють у період появи перших плодів. Приблизно через 20 днів після цього проводять третю підгодівлю.

Поливати томати Тарасенко потрібно один раз на два тижні. У посушливих регіонах цю процедуру можна проводити і частіше. Під кожну рослину при поливі потрібно виливати у будь-якому випадку 7-10 л води. Наступного дня після зволоження ґрунт під помідорами Тарасенко обов’язково слід розпушувати. При цьому з під кущів потрібно видаляти і бур’яни.

Боротьба із хворобами

У цьому плані томати Тарасенка садівникам зазвичай ніякого клопоту не завдають. Більшість цих різновидів відрізняється високим ступенем стійкості як до грибкових, так і до бактеріальних захворювань. Профілактичні обприскування дачники, які займаються вирощуванням сортів Тарасенків, зазвичай не проводять.

Сам селекціонер цю процедуру виконувати радив лише у періоди літнього похолодання та затяжних дощів. У таку погоду помідори Тарасенко корисно обробляти звичайною, приготованою самостійно бордоською рідиною (1%).

Томати Тарасенко: відгуки дачників

Думка в городників, як українських, так і українських чи білоруських, про ці помідори склалася дуже непогана. Насамперед власники заміських ділянок хвалять, звичайно ж, відмінні якості плодів Тарасенка. Оскільки м’якуш у них щільний, транспортуються вони абсолютно без будь-яких проблем.

Те саме стосується і консервування томатів цього сорту. У банках такі помідори не лопаються і виглядають акуратними та апетитними. Тільки хороші відгуки заслужили і на смакові якості плодів цих сортів. М’якуш у всіх цих помідорів, як відзначають садівники, приємний — солодкий з кислинкою.

Щодо врожайності до цих сортів у дачників також немає жодних претензій. За цим показником томати Тарасенка перевершують більшість сучасних ліаноподібних сортів. Особливого клопоту на ділянці ці помідори садівникам не завдають. При цьому збирати з них дачники мають можливість дуже багато плодів.

Про автора

admin administrator