Імбир де зберігати

Авторadmin

Імбир де зберігати

Зміст:

Як виростити імбир, і не лише корінь, а й квітку – все про садіння, догляд та зберігання рослини

Корінь імбиру додають до різноманітних страв, він відомий своїми лікувальними властивостями. Але не всі знають, що імбир – це ще й дуже гарна, екзотична квітка. А все тому, що зазвичай імбир купують, а не вирощують власноруч. Виявляється, виростити імбир можна як на підвіконні, так і в саду. Як це зробити – в матеріалі ТСН.ua.

Щоб виростити імбир для їжі, так само, як і для екзотичної квітки, потрібно дотримуватися певних правил. Спершу потрібно правильно обрати корінь імбиру.

Як обрати корінь імбиру для садіння

Найкраще купити імбир у спеціалізованому садовому магазині. Але можна і в супермаркеті, головне – очистити такий корінь від “оброблення”. Імбир із супермаркету часто обприскують, щоб вберегти від проростання, він може бути оброблений пестицидами та фунгіцидами. Тому перед садінням його треба покласти на ніч у воду. Від інфекцій корінь імбиру краще обробити марганцівкою. А перед самим садінням для стимуляції зростання треба на 2-3 години занурити корінь імбиру в теплу воду.

Корінь імбиру підходить для пророщування, якщо:

  • має ростові бруньки (вічка, як у картоплі),
  • вкритий гладкою шкіркою,
  • не виглядає пересушеним,
  • на місцях зрізів не вкритий слизом,
  • не пахне гниллю або пліснявою.

Який ґрунт потрібен імбиру

“Рідними” для імбиру є дреновані ґрунти, що складаються з листового перегною та піску. Крім того, імбир любить сонце і не любить застою води, а також протягів. Імбир можна посадити в горщику, на городі та навіть на клумбі перед будинком. Квіти імбиру будуть в такому разі чудовою прикрасою квітника.

Ґрунт для імбиру готують із двох частин листового перегною, однієї частини річкового піску та однієї частини дернової землі.

Коли садити імбир у горщик, у відкритий ґрунт

Від моменту садіння імбиру до збирання врожаю має минути 8-9 місяців, зимувати ця рослина не зможе.

  • Для садіння імбиру у відкритому ґрунті його спочатку треба посадити у горщик в середині січня. Пересадити імбир до ґрунту потрібно наприкінці травня, на початку червня, коли ґрунт добре прогріється. Найкраще рослина розвивається за температури повітря 25°C.
  • Якщо ви збираєтеся посадити лише кілька коренів, необов’язково взагалі пересаджувати їх до відкритого ґрунту. Виділіть їм великий квітковий горщик, який із настанням тепла винесіть на вулицю, а восени поверніть до будинку. В цьому випадку терміни садіння можна змінювати так, як зручно.

Як садити імбир

Попередньо замочений корінь імбиру оглядають, і за потреби та за умови, якщо корінь довжиною понад 10 см, ділять на частини. Корінь імбиру можна ділити на вічка, як картоплю, треба лише слідкувати, щоб на кожній частині залишилися ростові бруньки. Щоб попередити гниль, місця зрізів присипають товченим вугіллям або золою. Імбир любить неглибокі широкі горщики. Коріння росте горизонтально, тому переконайтеся, щоб горщик мав вдосталь простору для розвитку рослини.

До неглибокого (15-25 см) широкого горщика насипають трохи ґрунту, потім шар піску, керамзиту або іншого дренувального матеріалу, зверху розкладають коріння та засипають землею. Розростається імбир у ширину, а не вгору, тому заглиблювати його не потрібно, достатньо, щоб він знаходився в ямці глибиною 5-7 см. Після садіння треба добре полити імбир, повторювати полив треба раз у два дні до появи паростків, а потім виставите горщик у тепле сонячне місце. Перші пагони мають з’явитися за кілька тижнів.

Догляд за імбиром

Після того, як з’являться перші паростки, поливання імбиру зменшують, але так, щоб ґрунт у горщику не пересихав. Раз на тиждень потрібно обережно розпушувати верхній шар землі на глибину 1 см, щоб не пошкодити коріння, розташоване близько до поверхні.

Наприкінці травня або на початку червня імбир пересаджують до відкритого ґрунту. До поливання додається ще й обприскування вранці або ввечері в особливо спекотну погоду.

Імбир треба підживлювати. У першій половині літа – органікою: хорошим варіантом є 10%-ний розчин настою коров’яку або курячого посліду, зелене трав’яне добриво, кропив’яний настій. Їх вносять кожні 10-14 днів із розрахунку 0,5 л на один посаджений корінь. У серпні, ближче до цвітіння, щомісяця до середини вересня треба вносити фосфорно-калійні добрива. Наприклад, монофосфат калію, 30-40 г на метр садіння.

Якщо ви висадили імбир до горщика взимку, осінню можна вже збирати врожай. Якщо посадили пізніше, з настанням холодів треба повернути імбир до горщика і занести до будинку. Навіть похолодання до 10° C може загальмувати розвиток коріння, і відновити його зростання буде практично неможливо.

Як цвіте імбир

Цвітіння імбиру – подія доволі рідкісна, і навіть у природних умовах не кожен вид цієї рослини зацвітає. Зазвичай цвіте доросла 3-річна рослина навесні або влітку. Квітка, наливаючись, нагадує ялинову шишку. Імбир може цвісти від 3 тижнів до кількох місяців, розмір та форма квітки залежать від виду рослини.

Як виростити імбир? 10 секретів

Імбир здавна називали «коренем здоров’я». На своїй батьківщині, в Південній Азії, ця рослина до цього часу по праву вважається панацеєю від багатьох хвороб – імбир підвищує імунітет, очищає кров від холестерину, зміцнює нервову систему та запобігає деменцію у літніх людей, відновлює зір, допомагає при головному болю та харчових отруєннях. Щоб дізнатися, як виростити імбир, запозичити позитивний досвід азіатів і насолоджуватися всіма перевагами цієї корисної рослини у себе вдома, дочитайте статтю до кінця.

Зміст:

  1. Посадковий матеріал
  2. Коли і де посадити імбир
  3. Як росте імбир: ґрунт і місткість для посадки
  4. Імбир як декоративна рослина
  5. Як вирощувати імбир: світло, температура, вологість та інші умови
  6. Як зрозуміти, що умови і догляд погано підходять імбиру
  7. Як виростити імбир вдома: секрети і лайфхаки

Посадковий матеріал

Перш ніж відповісти на питання про те, як посадити імбир вдома, потрібно обзавестися самою посадковою сировиною. З цією роллю впорається корінь імбиру, придбаний у будь-якому продуктовому супермаркеті. Корінець для посадки повинен бути:

  1. щільним;
  2. не менше ніж 6 сантиметрів у довжину та 4 сантиметрів у ширину;
  3. з точками зростання (нирками);
  4. без тріщин і загнили ділянок.

Перед приміщенням імбиру в землю покладіть його на кілька годин у теплу воду. Така проста процедура допоможе ниркам рослини прокинутися та швидше піти в зростання. Садити бульби краще цілком, не розділяючи їх на частини.

Коли і де посадити імбир

Рослина любить світло і вологість, тому якщо ви живете у квартирі, краще всього помістити горщик на підвіконня. Садити рослину рекомендується на початку березня, коли світловий день вже досить довгий і попереду вся весна і літо для дозрівання цілющого кореня. Взимку посадка імбиру теж можлива, але в цьому випадку потрібно бути готовим до додаткових завдань – доведеться створювати умови, близькі до тропічного клімату.

Висаджувати імбир можна як у грунт відкритий, так і в горщик. У кожного зі способів є свої переваги і недоліки. У ґрунті імбиру буде не так комфортно, як у теплому приміщенні, але за рахунок відкритого простору корінь зможе наростити більше відгалужень і принести хороший урожай. Імбир у горщику дозріває швидше, але на великий приріст у таких умовах розраховувати не варто. Найбільш оптимальний варіант з точки зору площі та температурного режиму – посадка імбиру в теплиці.

Як росте імбир: ґрунт і місткість для посадки

Рослина імбир відрізняється тривалим періодом вегетації подібно селері – при посадці в березні врожаю можна очікувати в кінці осені. Чекати, що корінь прокинеться і піде в зростання відразу, не слід – перші маленькі паростки над поверхнею землі з’являться через мінімум два тижні після посадки. Якщо ви маєте намір висаджувати рослину в відкритий ґрунт, зробити це можна лише після 1,5 місяця.

Плануєте вирощування імбиру в горщику? Підберіть високу і широку місткість, щоб коріння рослини могли вільно розвиватися і приносити хороший урожай. Грунт для посадки цієї рослини повинен бути в міру родючим і пухких, звичайна земля з присадибної ділянки не підійде через щільності та наявності в такому грунті різних збудників захворювань. Земля для імбиру повинна добре пропускати вологу, бути знезараженою та розпушеною, щоб коріння не згнило. Навіть покупну землю від перевіреного виробника краще додатково знезаражувати, розпарити її в духовці.

Розміщувати імбир у вазоні потрібно строго горизонтально, трохи нижче поверхні землі. Приблизно половина кореня повинна перебувати над землею так, щоб на нього потрапляли сонячні промені. Прикопати імбир грунтом можна буде тільки після того, як над ним починають підніматися перші зелені паростки.

Ще один важливий нюанс у тому, як посадити імбир – це розташування кореня не посередині, а ближче до краю горщика. Річ у тому, що імбирні нирки під час росту подовжуються в одному напрямку, вимагаючи, як можна більше простору праворуч або ліворуч від центру самої рослини. Відразу після посадки щедро полийте імбир водою та надалі стежте за тим, щоб грунт не пересихав. Щоб стежити за вологістю було легше, можна накривати вазон плівкою відразу після поливу.

З висадкою у відкритий грунт краще не поспішати, якщо ви не впевнені в стабільній плюсовій температурі повітря. Імбир не терпить морозу, і несвоєчасна пересадка в холодну землю може знищити рослину.

Імбир як декоративна рослина

Крім величезного запасу корисних вітамінів і мікроелементів, імбир може порадувати своїх власників красивим цвітінням. Квіти імбиру пофарбовані в яскравий червоний колір з благородним ліловим відтінком по краях. У поєднанні з яскраво-зеленими стеблами рослини, що нагадують очерет, така квітка прикрасить будь-який інтер’єр і додасть приміщенню веселого тропічного настрою.

Правда, для того щоб побачити екзотичну квітку імбиру у себе на підвіконні, доведеться постаратися – дотримуватися стабільно високий рівень температури і вологості, захищати рослину від згубного впливу прямих сонячних променів, регулярно поливати і підгодовувати квітку калієвими і мінеральними добривами. Садити імбир у декоративних цілях можна в невеликий контейнер, а кореневища радять не витягувати із землі протягом декількох років.

Як вирощувати імбир: світло, температура, вологість та інші умови

У країнах Південної Азії, де росте імбир у природних умовах, панує тропічний клімат. Тому для сприятливого розвитку йому потрібна підвищена вологість, багато світла і тепла. Тут найголовніше дотримуватися правила золотої середини, та не переборщити з кожним з цих умов.

Навесні та раннім літом світла і тепла вашому вазону з імбиром буде досить на будь-якому підвіконні, або лоджії, а ось у розпал спеки рослину краще помістити всередину кімнати поблизу західного або північного вікна. Грунт у горщику завжди повинен бути вологим, але при цьому важливо стежити за рихлістю і повітропроникністю грунту. Вода повинна вільно проходити крізь всю товщу землі, та ні в якому разі не застоюватися всередині, інакше імбир починає загнивати.

Якщо для вирощування імбиру ви вибрали теплицю, або одну з грядок на вашій садовій ділянці, ось кілька корисних порад, які допоможуть поліпшити урожай:

  1. регулярно розпушувати землю мінімум на 1 сантиметр у глибину;
  2. захищайте місце посадки від вітру та агресивних сонячних променів;
  3. часто, але потроху поливайте грунт водою кімнатної температури;
  4. підгодовуйте імбир органічними добривами;
  5. збирати урожай відразу після підсихання або опадання листя рослини.

Не турбуйтеся, якщо вирощені бульби будуть менше магазинних. Як не старайся, клімат нашої країни холодніше тропічного, а значить, і плоди ростуть трохи меншими, зате ви точно будете впевнені у високій якості продукту та отримаєте задоволення від того, що виростили імбир самостійно.

Як зрозуміти, що умови і догляд погано підходять імбиру

Якщо знати про певні сигнали, які подає рослина, можна швидко виправити ситуацію та уникнути загибелі імбиру. Ось кілька з них.

  1. Листя пожовкло. Необхідно притінить рослину та частіше розпушувати землю в горщику, щоб грунт добре пропускав повітря.
  2. В’янення і засихання листя раніше терміну. Рослині не вистачає вологи, необхідно ретельніше стежити за поливом.
  3. Надземна частина рослини зблідла, а на листках з’явилися жовті точки. Через низьку вологість ваш імбир атакував павутинний кліщ. Для боротьби зі шкідником потрібно використовувати спеціальні інсектициди й обмивати листя рослини, попередньо накривши грунт плівкою. Після 7 днів під плівкою, в умовах парника, шкідники гинуть. Однак у цього способу є істотний недолік: відкладені паразитом яйця в результаті обробки не знищуються.

Будь-яку проблему легше запобігти, ніж вирішити, тому радимо дотримуватися простих правил догляду за імбиром, щоб ніщо не завадило вам зібрати хороший урожай і насолодитися плодами своєї праці.

Як виростити імбир вдома: секрети і лайфхаки

Оптимальна тривалість світлового дня для комфортного зростання імбиру – 12-16 годин. Тому, якщо ви вирішили висаджувати рослину взимку, обов’язково досвічувати його спеціальними повноспектральними, світлодіодними і фітолампами.

Імбир не терпить різких перепадів температури, максимальний розкид показників – від 18 до 32 градусів тепла. При цьому в літню спеку рослину потрібно притіняти, щоб листя не згоріли та не зіпсувався урожай.

Рясне і часте зрошення особливо потрібно імбиру в період вегетації. Якщо цей час довелося на осінь-зиму та повітря в приміщенні сильно пересушене опалювальними приладами, обприскувати рослину якомога частіше, одночасно контролюючі відтік води в піддон.

Якщо ви помітили, що після поливу земля в горщику покривається скоринкою, присипати поверхню невеликою кількістю сухого пухкого ґрунту відразу після поливу. Це допоможе поліпшити загальний стан ґрунту та довше зберегти вологу.

Мінімум за тиждень до збору врожаю полив варто повністю припинити, щоб імбир був щільним, пружним і повністю готовим до вживання.

Якщо ви вирощували імбир у відкритому ґрунті або теплиці, викопувати коріння рекомендується до перших заморозків або відразу ж після підсихання листя рослини.

Під час активного росту імбир корисно підгодовувати універсальними добривами, а ще краще слабкими розчинами з органічних компонентів (наприклад, настоями трав, коров’яком або пташиним послідом – все готувати згідно з інструкцією). Пам’ятайте, що щедро удобрений ґрунт – запорука гарного врожаю.

Зберігати імбир дуже легко – в картонній упаковці в темному прохолодному приміщенні або в харчовій плівці в холодильнику, цей цілющий корінець трохи втрачає своїх корисних властивостей протягом дуже довгого часу.

Дізнаємося як зберігати імбир? Дізнаємося як зберігати імбир у холодильнику: корисні поради

Імбир відомий людству вже не одну тисячу років. Його використовують не тільки як приправу і пряність, але і в якості лікувального продукту. Імбир відрізняється пряним смаком і володіє запахом, який дуже складно забути. Його корисні властивості вже не викликають сумнівів, але ось як зберігати імбир, знають не всі.

  • У чому полягає користь?
  • Як вибрати імбир?
  • Як чистити імбир?
  • «Лінивий» спосіб зберігання
  • Як зберігати імбир для приготування соусів?
  • Імбир для солодощів
  • Лікарський засіб на основі імбиру
  • Підсушений солодкий імбир
  • Зберігання в ґрунті

У чому полягає користь?

Свіжий корінь добре стимулює травні процеси, тому римська знать вживала імбир, щоб зменшити наслідки обжорства.

Моряки запасалися цим продуктом, щоб позбутися морської хвороби. А жінки в положенні додавали імбир в їжу, щоб знизити прояви токсикозу. Корінь має протизапальну і антисептичну дію.

Ще в давнину корінь був визнаний афродизіаком. Його регулярне вживання дозволяло дуже довго зберігати статевий потяг.

Сушений імбир, як і свіжий, має загоюючу властивість, тому він широко застосовується для лікування шкірних захворювань. Також він ефективний у боротьбі з бронхіальною астмою. Імбир добре впливає на працездатність і допомагає людині відновити сили.

Корінь сприятливо впливає на судини, зміцнює їх і очищає. Регулярний прийом знижує рівень холестерину і зміцнює пам’ять. Продукт корисно вживати при підвищеному тиску.

Для жінок імбир особливо корисний: він знімає спазми під час місячних, сприятливо впливає на матку і застосовується як додатковий засіб при лікуванні безпліддя.

Лікарі рекомендують жувати очищений продукт після кожного прийому їжі. Це допоможе освіжити дихання і позбавить від неприємного запаху.

Найкориснішим вважається корінь. Сушений імбир злегка втрачає свої якості, а маринований доцільніше використовувати як приправу, оскільки в ньому мінімальна кількість вітамінів.

Як вибрати імбир?

Якщо продукт свіжий і якісний, він повинен бути гладенький, без зазубрин і тріщин. Пліснявілий і зморщений імбир купувати не варто. Поверхня повинна бути золотистого відтінку, без зеленуватих ділянок і очок.

Як чистити імбир?

Щоб продукт був максимально корисний, потрібно знати не тільки те, як зберігати імбир, але і як правильно його чистити. Цей процес нагадує чистку картоплі або моркви. Варто пам’ятати про те, що всі цінні компоненти розташовані відразу ж під тоненькою шкіркою, тому зрізати її потрібно акуратно. Необхідно брати мінімальну товщину, а ще краще просто поскоблити.

«Лінивий» спосіб зберігання

Цей метод є одним з найпростіших, тому не складе труднощів розібратися, як зберігати імбир. Неочищений корінь потрібно обернути в харчову плівку і помістити в морозильну камеру. У разі необхідності можна розморожувати імбир.

Як зберігати імбир для приготування соусів?

Господині, які часто готують різні соуси, знають, як зберігати імбир у холодильнику. Для зручності його потрібно спочатку помити і порізати тоненькими смужками, а потім скласти в банку.

Вміст необхідно залити білим сухим вином і поставити ємність у холодильник. Продукт повинен настоятися три тижні, після чого можна додавати його в страви і використовувати під час приготування соусів. Він збереже не тільки смакові якості, а й корисні компоненти.

Імбир для солодощів

Кулінари знають, як зберігати імбир, який потім буде використовуватися для приготування різних солодощів. Його потрібно очистити від шкірки і нарізати. Після цього необхідно відварити десять хвилин у цукровому сиропі в пропорції 1:1. Коли суміш повністю охолоне, можна поставити її в холодильник. Таку заготівлю зручно додавати при приготуванні кондитерських виробів.

Лікарський засіб на основі імбиру

Багато людей лікують простудні захворювання за допомогою імбиря. Для цього необхідно приготувати настоянку. Очищений і дрібно порізаний корінь потрібно залити спиртом або горілкою. Через місяць настоянку можна використовувати, додаючи в чай або сиропи.

Деякі воліють використовувати сік імбиру. Він також змішується з горілкою або спиртом.

Щоб імбир не втратив свої риси, його необхідно подрібнити до такого стану, поки він не перетвориться на пасту. Її потрібно помістити в герметичну ємність і покласти в морозилку.

Зручно заморожувати імбир, якщо попередньо натерти його на терці. Масу необхідно порційно викласти в пакети, щоб потім не довелося розморожувати всю заготовку цілком.

Підсушений солодкий імбир

Продукт, підготовлений таким чином, можна зберігати досить довго навіть за кімнатної температури, але не варто забувати про герметичну упаковку. Процес вимагає тимчасових витрат і терпіння. Насамперед імбир потрібно помити, очистити і нарізати. Наступний крок – приготування цукрового сиропу, пропорції становлять 1:1. Нарізаний імбир необхідно проварити в сиропі до тих пір, поки він не стане густіти. Після цього можна дістати шматочки і обваляти їх у цукровому піску. Тепер потрібно укласти їх на противір і трохи підсушити. Якщо залишився сироп, можна приготувати з нього імбирний ель.

Зберігання в ґрунті

Практично всі знають, якою користю володіє корінь імбиря. «Як зберігати?» – головне питання, яке турбує людей після покупки продукту. Досить оригінальний спосіб, що дозволяє надовго зберегти всі поживні і корисні компоненти – це закопати корінь в грунт. У цих цілях можна використовувати звичайний горщик для кольорів. Зберігатися імбир повинен в темному і прохолодному місці, де немає підвищеної вологості.

Після купівлі свіжого кореня виникає питання: «Де зберігати імбир?» Якщо на ньому немає загнивань, то можна обернути його плівкою і покласти в холодильник. Але в такому вигляді він не протримається довше одного тижня.

Продукт зберігатиметься близько місяця, якщо його трохи просушити на сонці. Потім потрібно перенести в темне прохолодне місце.

Вимитий і очищений імбир можна залити холодною кип’яченою водою або хересом. Так він буде зберігатися в холодильнику, не змінюючи своїх смакових якостей.

Відвари і настої з імбиря через деякий час будуть ставати насиченішими. Якщо господиня не хоче отримати гострий соус, настій краще процедити перед тим, як прибрати в холодильник.

Про автора

admin administrator