Капуста термін придатності

Авторadmin

Капуста термін придатності

Зміст:

Як зберігати квашену капусту в домашніх умовах

Квашена капуста – популярний продукт харчування в багатьох країнах світу, який відрізняється способом приготування і відповідно термінами зберігання. Актуальним є питання скільки можна зберігати квашену капусту в домашніх умовах, в чому і де її краще розмістити, тому розглянемо цю інформацію докладніше.

Місце, умови і температура зберігання квашеної капусти

Зазвичай квашену капусту готують у великих обсягах, особливо якщо це заготовка на зиму. Тривале зберігання даного продукту можливо тільки при дотриманні відповідного температурного режиму, який дозволяє збільшити термін придатності. Оптимальною температурою вважається діапазон від +4 до 0 ° С. Процес бродіння продукту не припиняється, поки температура повітря в приміщенні перевищує позначку в + 10 ° С, тому в квартирі при кімнатній температурі тривале зберігання продукту неможливо.

Важливо! При зберіганні заготовки в теплому приміщенні без холодильника вона швидко перекісает і стає непридатною до вживання.

Зберігати готовий продукт можна в холодильнику, однак термін придатності в даному випадку буде не настільки тривалим, ніж в погребі, так як температура зазвичай виставлена ​​на + 6 . + 5 ° С. Якщо є можливість відрегулювати температуру, то краще виставити її на рівні + 4 ° С.

Багатьох цікавить питання, чи можна зберігати заготовку взимку на балконі. Особливо актуально це, якщо мешканці квартир не мають дачі з льохами, а в холодильнику тару великого обсягу зберігати проблемно. Дійсно, подібний спосіб зберігання може бути застосований на засклених балконах, коли температура повітря не падає нижче 0 ° С і не піднімається вище + 8 ° С. Якщо ж в сильні морози балкон промерзає, то ємність обов’язково встановлюють на піднесення і забезпечують багатошарове укриття з теплих речей.

Крім температури повітря в приміщенні, в якому буде зберігатися готовий продукт враховують рівень вологості повітря і інтенсивність освітлення. Тара обов’язково повинна бути захищена від прямих сонячних променів, так як готовий продукт може швидко зіпсуватися. Вологість повітря для нормального зберігання заготовок повинна бути підвищеною, оптимальні показники 85-95%.

Чи знаєте ви? Квашена капуста набагато корисніше, ніж свіжа, в процесі квашення вона зберігає всі корисні речовини, а також збагачується органічними кислотами – оцтової і молочної.

Як довго можна зберігати квашену капусту в домашніх умовах

Залежно від місця і умов зберігання заготовки, терміни збереження продукту без зміни смакових якостей і зовнішнього вигляду будуть відрізнятися, тому розглянемо, скільки може зберігатися квашена капуста:

  • в холодильнику термін придатності заготовок за умови забезпечення герметичності тари та температури повітря становить 3 місяці, у відкритій банку – не більше 10 днів;
  • в погребі термін придатності готового продукту становить не менше 3 місяців;
  • в квартирі, при температурі повітря вище + 10 ° С термін придатності складе 2-3 діб;
  • в приміщенні, при температурі від +10 до + 6 ° С термін зберігання не перевищує 15-30 діб;
  • на заскленому балконі взимку, при температурі від +5 до 0 ° С, термін зберігання становить 4-5 місяців;
  • більш тривале зберігання має на увазі заморозку готового продукту і зберігання в морозилці до 8 місяців. При цьому повторна заморозка не допускається, розморожений продукт вживають протягом 5 днів.

Особливості зберігання квашеної капусти

Щоб термін придатності квашеного продукту був тривалим, а смакові якості в процесі зберігання не постраждали, рекомендується дотримуватися деяких правил при використанні різної тари або місця розміщення заготовки.

У банках

У банках дуже зручно зберігати квашену капусту, до того ж така тара не займає багато місця в холодильнику. Головна умова отримання якісного кінцевого продукту – ретельне миття банки гарячою водою з наступною стерилізацією. Стерилізація дозволяє знищити патогенну мікрофлору, яка часто стає причиною закисания або заплесневенія заготовок. Якщо продукт буде розміщений в банку, його обов’язково доверху покривають розсолом і поливають рослинним маслом. Банки закупорюють пластиковими або металевими кришками і відправляють в прохолодне місце, в такому вигляді заготовки можуть зберігатися більше 1 місяця.

У бочках

Краща за смаковими якостями виходить квашена капуста в дубовій бочці. У такій тарі її залишають на зберігання. Дерев’яні або пластикові бочки зручні тим, що не потрібно купувати велику кількість тари, якщо планується заготовити багато квашеної капусти на зиму. Зберігають такі заготовки тільки в прохолодному місці – зазвичай, в погребі чи в великих холодильних камерах, бажано, щоб температура повітря не перевищувала + 2 ° С. Важливо! Щоб бочка прослужила не один рік, під низ обов’язково встановлюють дерев’яний піддон. Якщо дно бочки постійно буде контактувати з вологим підлогою (який зазвичай буває в погребі), воно почне гнити. В процесі зберігання капусти в бочці, при регулярному її відкритті, на стінках і верхньому шарі розсолу від контакту з киснем буде утворюватися цвілевих плівка, яку потрібно своєчасно видаляти і протирати натуральною тканиною, змоченою в міцному сольовому розчині. Окрему увагу слід приділяти підгнітний колі, який постійно контактує з капустою, його також слід протирати, а краще періодично витримувати в розчині солі 10 хвилин.

В холодильнику

Холодильник – відмінне місце для зберігання заготовок, перш за все тому, що він є в кожному будинку, тому вживати квашені продукти можна цілий рік. Найзручніше зберігати квашену капусту в холодильнику в прямокутних пластикових контейнерах або герметичних пакетах, які можна компактно скласти, чого не можна сказати про скляних банках. Краще скласти капусту в кілька контейнерів або пакетів, щоб вживши вміст одного, переходити до іншого. Герметичні ємності можуть зберігати свіжість капусти протягом 30-45 днів.

У погребі

Температура повітря взимку в льохах є підходящою для зберігання квашеної капусти, до того ж вологість повітря має ідеальні показники. Зберігати в таких умовах заготівлю можна дуже довго, особливо в банках, закупорених металевими кришками. У літній період зберігання в льохах квашеної капусти тривалий час неможливо, так як навіть добре заглиблені льоху мають температуру вище + 7 ° С. У такому випадку термін придатності заготовок буде знижуватися до 1 місяця. Чи знаєте ви? Квашену капусту не тільки вживають в їжу, але і готують на її основі косметичні засоби. Маски з даним продуктом прибирають пігментні плями, позбавляють від прищів. Для зберігання вибирають відповідні ємності, щоб максимально продовжити термін придатності заготовок. Квашену капусту можна насипати в емальовані каструлі і відра з щільно прилеглими кришками. Важливо оглядати посуд на наявність сколів, якщо вони є – то така тара не може використовуватися для кислих продуктів, так як продукт буде окислюватися від зіткнення з металом.

Корисні рекомендації

  1. Так як основною цінністю квашеної капусти є утримання великої кількості вітаміну С, а також грубих волокон, що забезпечують нормальне травлення і обмінні процеси в організмі, необхідно дотримуватися запобіжних заходів, щоб корисні речовини не руйнувалися в процесі зберігання. Для цього заготовки обов’язково покривають розсолом, а продукт витягують з рідини тільки перед тим, як подавати на стіл. Якщо рідина покриває не всю капусту, рекомендується використовувати прес, який буде притискати основний продукт, в такому випадку розсіл покриє його повністю.
  2. Чи не дозволити перекиснути продукту допоможе звичайний цукор, його додають як консервант, який призупиняє процеси бродіння, що відбуваються в кислому середовищі. Цукор насипають безпосередньо на верхній шар капусти. Для цих же цілей можна використовувати столовий оцет, але його слід додавати безпосередньо в розсіл, ретельно перемішавши вміст ємності. Оцтова добавка може трохи змінити смак заготовки, тому додавати її слід обережно і в мінімальних дозах.
  3. Хорошим консервантом вважається рослинне масло, яке наливають на поверхню розсолу. Воно дозволяє перекрити доступ кисню до основного продукту і захищає від впливу патогенних мікроорганізмів, що провокують швидке гниття і псування їжі.
  4. Якщо заготовка злегка перекисло, її можна використовувати для приготування страв, що проходять термообробку, в такому випадку капусту слід ретельно промити і присипати 1 ч. Л. цукру.
  5. Для захисту заготовок від цвілевих грибків слід додати в ємність гірчичний порошок або пов’язані в марлевому мішечку насіння гірчиці. Такі продукти мають антисептичну дію і запобігають розвитку шкідливих мікроорганізмів.
  6. Продовжити термін зберігання капусти можна, додавши в ємність ягоди журавлини, які є природним консервантом і запобігають швидку псування заготовок.
  7. Хрін – хороший продукт для захисту заготовок від швидкого псування, який запобігає розвитку бактерій і грибків, до того ж надає пікантний смак і аромат солінь. Його додають вже в готовий продукт, після сквашування, щоб не перервати процеси бродіння.

Таким чином, тривалість зберігання квашеної капусти безпосередньо залежить від ємності, місця і умов, які були організовані. Щоб продукт був придатним до вживання максимально довго, рекомендується звернути увагу на інформацію в статті.

22 овоча: терміни придатності насіння, через скільки сходять після замочування

Насіння огірків і кожної культури мають свої терміни зберігання. Під цим поняттям мається на увазі термін життєдіяльності насіння. Найчастіше початківці городники плутають термін зберігання зазначений на упаковці з насінням з терміном придатності, в який насіння зберігає певний відсоток схожості.

Фактори, що впливають на схожість насіння перед посадкою

Під схожістю насіння на увазі відсоток пророслого насіння. Термін придатності залежить від наступних факторів:

  • вологість повітря в приміщенні;
  • температура;
  • відсоток вологи в насінні;
  • кисень.

Як правило, насіння зберігають в темному і сухому приміщенні з хорошою вентиляцією. Низька вологість сприяє тому, що насіннєвий матеріал не проростає завчасно, а хороша вентиляція сприяють підтриманню життєдіяльності насіння. Без доступу кисню вони гинуть і можуть взагалі не сходити.

Для повноцінного проростання необхідна наявність даних складових:

огірки

Для хорошого проростання огірка необхідно, щоб температура в приміщенні була від +19 до +25 градусів. При цьому температурному режимі сходи можна очікувати на п’ятий день після посадки. Крім темп. повітря необхідно також враховувати і грунту.

Якщо температура грунту нижче 13 град., То насіннєвий матеріал буде в кращому випадку довго проростати, а в гіршому – загинуть.

томати

Насіннєвий матеріал томатів зберігаються протягом 5-6 років. При темп. пророщування + 22 + 25 градусів дадуть сходи на 5-7 день. Щоб схожість була вищою насіння можна попередньо замочити в стимуляторе зростання.

кавун

Дана баштанних культур зберігає схожість від 6 до 8 років. Пророщується при температурі + 20 + 30 градусів. Термін схожості дві доби.

Перед закладанням насіння кавуна на зберігання їх необхідно добре промити від солодкого соку, розкласти на паперовий рушник для просушування зайвої вологи. Сухі насіння зібрати в ганчір’яний мішечок і зберігати в приміщенні з помірною вологістю, виключивши вплив прямих сонячних променів і світла.

квасоля

Зберігає схожість 5-6 років. Пророщують при + 10 + 11 градусах. Сходи з’являться на 10 день.

Для збору насіння на зберігання стручки квасолі необхідно зібрати вранці, щоб запобігти розтріскування. Насіннєвий матеріал перед упаковкою на зберігання необхідно добре висушити, перевертаючи їх кілька разів на процесі сушіння. Упаковують в ганчіркові мішечки. Зберігати в добре провітрюваному приміщенні.

горох

Схожих горох протягом 5-6 років. Проростає при + 10 + 11 градусах на 7 добу. В процесі разлущіванія стручків відразу необхідно відкидати потемнілі. Потім розстелити зібрані горошини тонким шаром на папері і просушити протягом шести днів.

Потім просохлі їх упаковують в паперовий конверт або ганчір’яний мішечок і зберігають в приміщенні з помірною вологістю при кімнатній температурі.

Потрібен час від часу перевіряти матеріал на відсутність будь-яких шкідників: черв’ячки, гризуни, довгоносики.

диня

Сходи з’являються + 20 + 30 градусів. Дана баштанних культур має термін придатності 6-8 років.

Пророщують при + 20-30 градусах. Сходи з’являються на 8 добу. Перед упаковкою на зберігання насіння необхідно добре просушити, щоб уникнути прілості або передчасного проростання. Матеріал укладають в скляну тару. Вологість всередині тари повинна бути 6%.

баклажан

Зберігає схожість протягом 3-5 років. Проростають при + 20 + 30 градусах на 10 добу. Зібрані насіння добре промити, ретельно висушити, упакувати в ганчіркові мішечки. Температура зберігання + 10-15 град.

Баклажан Упаковані в мішечки насіння необхідно добре перетерти, щоб запобігти злипання насіння, що погіршує згодом їх якість.

Гарбуз, кабачки

Проростають при + 20 + 30 градусах протягом 10 діб. Схожість зберігають протягом 6-8 років.

Сушити зібраний матеріал гарбуза або кабачків краще на свіжому повітрі, але прикривши їх від прямого попадання сонячних променів. У процесі сушіння насіння необхідно перевертати. Зберігати при + 10-15 градусах в добре провітрюваному приміщенні. Зібрані насіння не можна промивати і видаляти перегородки.

капуста

Термін придатності насіння 4-5 років. Пророщування при + 20 + 30 градусах.

Для перевірки насіння капусти на схожість необхідно помістити їх у вологу марлю на п’ять днів. Потрібно стежити, щоб волога не випаровувалася і марля була завжди вологою. На п’яту добу проклюнулися насіння можна сіяти на розсаду. Сходи з’являються на 10 добу. Зберігати в приміщенні з вологістю 55% і температурою 0 +5 градусів.

Пророслі насіння капусти

Кукурудза

Проростає на 7 день при температурі пророщування + 20 + 30 градусів. Для посадки відбирають тільки великі насіння без пошкоджень і витримують їх у 5% сольовому розчині протягом 5 хвилин для перевірки на схожість.

Висаджують тільки ті, які в процесі замочування осіли на дно. Зберігає схожість протягом 2-3 років.

морква

Має термін придатності 2-3 роки. Дають сходи на 10 день при температурі пророщування + 20 + 30 градусів.

Для того, щоб прискорити процес проростання моркви рекомендується замочити в живильному розчині.

Для цього необхідно розчинити 1 столову ложку золи (ложка без гірки) в 1 літрі води. Температура води повинна бути не нижче 30 град.

Насіння в ганчірковому мішечку замочити в цьому розчині на 24 години. Після замочування насіння промити і помістить в холодильну камеру на 5 хвилин для загартовування, просушити і приступати до посіву.

Буряк

Буряк зберігає схожість 1-2 роки. Насіння і цукрових та кормових дають паростки через 8 діб, при температурі в пророщування + 20 + 30 градусів.

Температура зберігання 14-16 градусів. Вологість повітря 50-60%. Даний температурний режим і вологість також підходять для таких культур як: кукурудза, редис, редька, ріпа і цибулю.

петрушка

Зберігає схожість протягом 3 років. Оптимальна температура пророщування + 20 + 30 градусів. Сходи з’являються на 14 день. Умови зберігання схожі з умовами зберігання буряків.

Перед посадкою насіння петрушки рекомендують обдати гарячою водою, щоб змити ефірні масла, якими покриті насіння. Температура води +50 град. Замочування значно прискорить процес проростання.

Цибуля

Насіння цибулі придатні для посадки на протязі 3-4 років. Проростає при температурі + 20 + 30 градусів, дає сходи на 12 день.

Перед посівом насіння необхідно перевірити на схожість. За 14 днів до посадки загорнути їх у вологу серветку і залишити в теплому приміщенні. Серветку протягом цього часу скільки-небудь зволожувати, щоб тканина не висихала.

Через два тижні проклюнулися насіння висипати в ганчір’яний мішечок і занурити в окріп на 15 хвилин, а потім занурити на 1 хвилину в холодну воду. Після цього витримати ще 24 години у вологому мішечку при кімнатній температурі.

Дана процедура підвищить імунітет насіння до грибкових захворювань.

перець

Зберігає схожість протягом 3 років. Сходи з’являються 15 добу, при температурі пророщування + 20 + 30 градусів. Температура зберігання +5 град. Вологість повітря 55-60%.

Досвідченими городниками помічено, що краще можуть зійти насіння середнього розміру, попередньо продезінфіковані 2% розчином марганцівки і витримані протягом 5 годин в розчині золи.

Розчин готують наступним чином:

кріп

Зберігає схожість протягом 2-5 років. Проростає при + 10 + 12 градусах.

Насіння кропу дадуть кращі сходи і пишну зелень, якщо перед посадкою насіння замочити на 72 години в гарячій воді. Насіння засипати в ганчір’яний мішечок і помістити в гарячу воду. У процесі замочування воду необхідно міняти не менше 5 разів.

ревінь

Термін придатності насіння 2-3 роки. Пророщують при + 20 + 30 градусах. Сходи дає на 14 день.

Перед посадкою у відкритий грунт насіння рекомендується замочити на 24 години для набухання, а потім загорнути у вологу тканину для пророщування. Вирощений з насіння ревінь буде давати хорошу врожайність тільки через 2-3 роки.

редис

Зберігає схожість протягом 4-5 днів. Проростає при температурі + 20 + 30 градусів протягом 7 днів.

Перед посівом необхідно просіяти насіння через сито з осередками 2 мм, щоб відкалібрувати найбільші для посадки. Відібрані насіння замочити на 48 годин. Це потрібно робити щоб прискорити схожість.

салат

Термін придатності насіння 1-2 роки. Проростає при температурі + 20 + 30 градусів протягом 10 днів. Схожість насіння залежить від їх розміру і щільності.

Перед посівом рекомендується замочити насіння в стимуляторе зростання, а потім прополоскати під проточною водою. Це прискорить процес появи сходів.

Паростки насіння салату Мокрі під дощем і висушені насіння не придатні для посіву, так на них утворюються тріщини, чому їх і слід відбракувати.

ріпа

Схожість насіння зберігають протягом 4-5 років. Пророщують при температурі + 20 + 30градусов. Перші сходи з’являються на 7 добу.

Перед посівом насіння рекомендується піддати прогріванню протягом 30 хвилин. Насіння засипати в скляну ємність, щільно закрити і опустити в гарячу воду. Температура води 55 град. Після прогрівання для зручності посіву змішати з вологим піском.

селера

Насіння зберігає схожість протягом 1-2 років. Температура пророщування + 20 + 30 градусів. Сходи з’являються через 14 днів. Зберігання насіння здійснюється при + 14-17 град. Вологість повітря в приміщенні 55-60%.

Насіння селери довго проростають через великий вміст в насінні ефірних масел. Перед посадкою рекомендується занурити насіння в ганчірковому мішечку на 20 хвилин в гарячу воду, після чого відразу занурити їх на 20 хвилин х дуже холодну воду. Потім залишити на вологій серветці в теплому приміщенні поки проклюнутся. Змішати з вологим піском і виконати посівні роботи в грунті або парнику.

редька

Термін придатності насіння зберігається протягом 4-5 років. При температурі пророщування + 20 + 30 град. дає схожість на 7 день.

За тиждень так висадки насіння рекомендується замочити у вологому серветці. Через 5 днів після замочування винести серветку на сонці і залишити на 2 дні для набухання. Набряклі насіння змішати з піском і зробити посів.

Дані процентного співвідношення схожості до термінів зберігання

КультураТермін зберіганняСходи (дні)t% 1 рік% 2 рік% 3 рік% 4 рік% 5 рік% 6 рік% 7 рік
огірок6-84-819-2585959572604013
Томат, горох, кукурудза, квасоля5-64-810-118589838371760
капуста4-53-62-3857559541400
Редис, ріпа5715-17715749371200
Буряк57-820-22747069623400
селера2-318-203-4462320000
Кріп петрушка2-312-223-44623230000
морква3-4104-56035227000
ревінь51415-17857569591400
Кавун Диня6-86-1513-1586889277909236
Кукурудза5-81015-208680726233149
кабачок6-84-810-1285898383717632

Дотримуючись правильний температурний режим, правила догляду і підтримуючи в приміщенні необхідну вологість, а також маркіруючи мішечки з насіннєвим матеріалом можна завжди розраховувати на хороший швидкий урожай.

Які продукти можна їсти після закінчення терміну придатності, а які – ні: корисний список

Що буде, якщо з’їсти прострочене м’ясо і в яких випадках минулий термін придатності не означає фізичну смерть продукту – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Чи можна їсти м’ясо, якщо воно прострочене – поради / depositphotos.com

Купуючи той чи інший продукт, ми завжди звертаємо увагу на упаковку, де вказано термін придатності товару. На жаль, деякі магазини “перебивають” дату, щоб продовжити присутність товару на полиці, але навіть якщо ми купуємо свіжий продукт, він все одно може віддати Богу душу, лежачи в холодильнику.

УНІАН розповість, чи можна їсти молочні продукти після закінчення терміну придатності і поділиться списком їжі, яку краще викидати відразу.

Які продукти можна їсти після закінчення терміну придатності – перелік

Експерти наводять вісім найменувань продукції, яка не стає небезпечною для людини, якщо у неї закінчується термін придатності. Її можна вживати в їжу, але важливо знати деякі правила:

  • яйце – при температурі 4°C в холодильнику курячі дари можуть “прожити” ще 4-5 тижнів після закінчення терміну придатності;
  • хліб – у холодильнику протримається 5-7 днів, в морозилці – 3-6 місяців;
  • макарони – у великому контейнері і сухому прохолодному місці вільно можуть зберігатися рік-два після кінцевої дати вживання;
  • сухі сніданки – у нерозпечатаному вигляді може зберігатися 6-8 місяців після закінчення терміну придатності, в розпечатаному – 4-6;
  • молоко – закритий пакет збереже властивості молока протягом місяця після кінцевої дати терміну придатності, а відкритий – 7-10 днів;
  • йогурт – нерозпечатаний “проживе” 3 тижні після закінчення терміну придатності, розпечатаний – 1 тиждень.

Дієтологи кажуть, що до цього переліку можна віднести мед і арахісову пасту – як правило, ці продукти зберігаються довго в сухому і темному місці, особливо, якщо вони закриті.

Незважаючи на лояльність перерахованих вище продуктів, особливо уважними потрібно бути з “молочкою” – зберігати і вживати її далі можна, тільки якщо вона не набула специфічного запаху або цвілі.

Чи можна їсти прострочену ковбасу – список заборонених продуктів

Варіанти їжі, які ми описали вище, відносяться до невибагливої продукції, яку можна вживати після закінчення терміну придатності. Але також є і товари, що не терплять недбалості – якщо щось з нижченаведеного списку пропало, то краще відразу відправити це в смітник:

  • м’ясний фарш – зберігається в холодильнику максимум 12 годин 4°C, потім пропадає і стає непридатним для їжі;
  • рибний фарш – можна зберігати в холодильнику дві години або в морозилці два місяці;
  • м’які сири – зазвичай, псуються вже на другий день, стають липкими і покриваються нальотом;
  • ягоди – свіжі зберігаються максимум 2 доби, далі – покриваються темними плямами, пускають сік, виділяють мікотоксини;
  • овочеві соки – на відміну від фруктових, не містять кислоти, тому швидко прокисають і можуть стати причиною важкого отруєння;
  • морепродукти – можна зберігати не довше трьох днів, а краще їсти відразу після покупки;
  • ковбаси, балики, буженина – всі види м’ясної нарізки можна зберігати в холодильнику максимум 3-5 днів;
  • курка, м’ясо, субпродукти – зберігати в холодильнику максимум 3 дні при температурі 0-4°C або готувати відразу після покупки.

До речі, що стосується останнього пункту – дієтологи радять завжди купувати охолоджене м’ясо, а не заморожене. Так у вас менше шансів принести додому вже несвіжий продукт. Якщо ж все-таки м’ясо було заморожено, то готувати його потрібно відразу після розморожування.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator