Картопля невський продаж

Авторadmin

Картопля невський продаж

Зміст:

Все про картоплю Невський – опис сорту, посадка, догляд та інші аспекти

Картопля Невський відноситься до середньоранніх елітних районованих сортів. Цей сорт невибагливий, тому що добре адаптується до зовнішніх дій. Він також славиться врожайністю та відмінною лежкістю.

Опис картоплі Невський

Коротка історія сорту

Картопля Невський була виведена в 1976 році в Північно-Західному сільськогосподарському НДІ в результаті схрещування сорту Веселовська та Кандидат. Метою селекціонерів було створення невибагливої та високоврожайної культури. Сорт Невський повністю відповідає цим вимогам. Сьогодні для його посадки використовується близько 25% усіх площ, на яких росте картопля.

Сорт Невський – результат праці вітчизняних селекціонерів

Відмінні риси

Картопля Невський відрізняється високими показниками врожайності. Продуктивність одного куща складає 1,5 кг. З сотки збирають по 400-450 кг, а окремих випадках кількість врожаю досягає 600 кг. Невський є середньораннім сортом: дозрівання плодів настає через 80-90 днів після появи сходів.

Невський відрізняється відмінною врожайністю та невибагливістю

Кусти картоплі складаються з безлічі прямостоячих невисоких і гіллястих стебел. Бадилля розлога, пишна. Листя середнього розміру пофарбоване в зелений колір. Суцвіття біле. Бульби досягають 90-130 г. В одному кущі утворюється близько 10-15 коренеплодів. Вони мають округлу довгасту форму, покриті гладкою біло-жовтою шкіркою з рожевими оченятами.Завдяки помірній кількості крохмалю (10,4-14,8%) м’якуш при чистці не темніє. Вона має приємне біле забарвлення.

Картопля має добре розвинену кореневу систему, що дозволяє культурі добувати вологу з глибоких шарів ґрунту і переносити посуху. У спеку листові пластини скручуються. Так картопля запобігає випару вологи.

Переваги та недоліки (таблиця)

ПараметриНедоліки
Стійкість до механічних пошкодженьОсоблива схильність до нематоду
Висока врожайність
Здатність адаптуватися до несприятливих погодних умов
Стійкість до фітофторозу, раку, чорної ніжки, різоктоніозу, альтернаріозу та парші звичайної
Збереження форми при варінні завдяки низькій концентрації крохмалю
Хороша транспортабельність

Правила посадки

Вибір місця

Картопля віддає перевагу відкритим, добре освітленим ділянкам городу. Місце для посадки не повинно затінюватися. Невський може рости в будь-якому ґрунті, але найбільш підходящим варіантом для нього є легкий суглинистий і супіщаний грунт. Вибираючи місце, враховуйте, що не всі культури є добрими попередниками для картоплі. Цей овоч не можна висаджувати після пасльонових, томатів, сарго та соняшнику.

Посадка картоплі передбачає підготовку ґрунту та коренеплодів

Важливо! Картопля слід висаджувати на ділянці, де раніше виростали огірки, часник, буряк, горох, перець, квасоля, цибуля, кукурудза, солодкий перець, морква, овес.

Підготовка ґрунту

Ґрунт потрібно перекопати та внести добрива

Підготовку ґрунту починають восени відразу після збирання попереднього врожаю. При цьому важливо виконати такі дії:

  1. Спершу видаліть з ділянки всі бур’яни та бадилля. Перекопайте ґрунт і внесіть по 2 склянки вапна на 1 м 2. Грунт після цього не потрібно розрівнювати.
  2. Навесні перед посадкою також необхідно внести добрива: 1 склянку золи, 1 ст. л. суперфосфату та 1 ч. л. сульфату калію або 1 склянку деревної золи та 2 ст. л. нітрофоски на 1 м 2.
  3. Крім цього в торф’яний грунт додають по відру перегною, компосту або річкового піску; в глинистий грунт – цебро перегною або торфу; в піщаний – цебро торфу або глинистого ґрунту на 1 м 2.

Особливості підготовки бульб

Клубні необхідно прогріти, підвялити або проростити перед посадкою

У підготовки потребує не тільки ґрунт, а й самі бульби. Спочатку переберіть їх, відберіть картоплю середнього розміру (приблизно 100 г) без ушкоджень. Існує кілька способів підготовки коренеплодів:

  1. Прогрівання овочів. Покладіть картоплю на 2 місяці у тепле місце з температурою 20°C. Потім перемістіть коренеплоди у світле, але прохолодніше приміщення (оптимальний показник – 10°C).
  2. Підв’ялення. Покладіть бульби одним шаром у ящики на місяць. Не накривайте тару зверху, щоб забезпечити достатню вентиляцію.
  3. Полив бульб живильним розчином. Для його приготування потрібно розбавити у 10 л води по 40 г калійної солі та суперфосфату. Обробка проводиться з лійки за 2 дні до посадки, витрата: 10 л на 50 кг.

Однак одним із найпоширеніших способів підготовки бульб є пророщування. Він, своєю чергою, ділиться кілька методів:

  • Найбільш поширений варіант – пророщування на світлі, що передбачає вплив на овочі штучного або денного освітлення протягом 5-7 днів. У приміщенні повинна зберігатися температура в 12-15°C. Бульби викладають у ящики в 1-2 шари.
  • Пророщувати картоплю можна і у вологому середовищі. Коренеплоди укладають у кошики або ящики і пересипають тирсою. Товщина верхнього і нижнього шару повинна становити близько 5 см. Тирса поливають водою так, щоб вони були злегка вологими. Потім овочі ставлять на 12-15 діб у темне приміщення, що добре вентилюється, з температурою 15°C і вологістю 70%. Пророщені бульби повинні мати паростки завдовжки 2-3 см.

Покрокова інструкція

Посадка проводиться навесні

Картопля висаджують наприкінці квітня-початку травня, коли ґрунт прогріється до 6-8°C.

  1. Корнеплоди поміщають у лунки, які розташовують на відстані 20 см. Відстань від верхньої частини картоплі до поверхні ґрунту має становити 5 см.
  2. Ряди розміщують через 50-70 см. Такий простір дозволить при подальшому догляді підгортати кущі.
  3. Кладіть у кожну лунку по 1 бульбі, розташовуйте його вгору паростками, потім засипайте ямку землею. Деякі городники вважають за краще при посадці розрізати овочі. Для сорту Невський такий метод застосовувати не можна, це знизить урожайність картоплі.
  4. Після завершення посадки розрівняйте граблями всю ділянку.

Важливо! Не рекомендується висаджувати картоплю в холодний грунт, це негативно позначиться на плодоношенні.

Відео: майстер-клас з посадки картоплі

Догляд за картоплею Невський

Надбання

Через тиждень після посадки проведіть розпушування ґрунту та видаліть бур’яни. Надалі перекопуйте ґрунт у міру появи засохлої кірки. Через місяць після посадки, коли сходи досягнуть 15 см, проводьте перше підгортання, тобто обсипання кущів розпушеним ґрунтом та формування горбків.

Надбання кущів Невського дозволить збільшити врожайність

Роботу слід виконувати в ранковий або вечірній час. Вдень підгортати кущі можна лише за похмурої погоди. Коли висота сходів становитиме 30 см, проведіть процедуру повторно. У південних регіонах можна обмежити двома підгортаннями. А у північних місцевостях протягом вегетаційного сезону це необхідно зробити 3-4 рази з періодичністю 3 тижні. Але спочатку прополіте ділянку, видаліть бур’яни, а тільки потім підгортайте картоплю.Процедуру можна виконувати як звичайною сапою, так і спеціальним підгортачем.

Відео: застосування окучника для картоплі

Також сорт картоплі Невський потребує своєчасного підживлення та поливу. Для досягнення кращих показників урожайності слід дотримуватись певної схеми.

Таблиця: особливості поливу картоплі Невський

ПеріодВитрата водиСпосіб поливу
При появі паростківПо 3 л на кущПід корінь
Перед цвітінням (через 2 тижні після першого поливу)
На етапі утворення бульб (через 13 – 15 днів після другого поливу)
При висиханні ґрунту

Полив кущів здійснюється за допомогою лійки без розпилювача. Використовувати шланг не рекомендується, оскільки сильний напір води може розмити грунт навколо кореневої системи рослини.

Таблиця: порядок внесення підживлення

Період внесенняПоживний склад
До початку бутонізації0,5 л рідкого коров’яку + 1 ст. л. сечовини на 10 л води
У період бутонізації1 ст. л. сульфату калію + 3 ст. л. деревної золи на 10 л води
Під час цвітіння2 ст. л. суперфосфату + 1 склянка курячого посліду або коров’яку на 10 л води

Хвороби та шкідники

Сорт Невський несприйнятливий до багатьох хвороб, але деякі з них можуть становити загрозу для культури.

Таблиця: хвороби, характерні для сорту Невський

  1. На бульбах з’являються дрібні утворення світло-сірого кольору з темними крапками.
  2. Згодом уражені ділянки стають втиснутими.
  1. Обробка бульб перед посадкою та обприскування рослини в період вегетації препаратом Фіто Плюс (1 пакетик на 3 л води).
  2. Полив у період цвітіння розчином із 2 ст. л. сульфату амонію та 10 л води (0,5 л на кущ).
  1. Клубні покриваються світлими утвореннями діаметром 3-4 см, які надалі підсихають.
  2. Шкірка розтріскується, звільняючи суперечки грибка.

Фотогалерея: зовнішні ознаки ураження захворюваннями

Горбкова парша – грибкове захворювання, що знищує майже весь урожай Срібляста парша знижує насіннєві якості коренеплоду Порошиста парша вражає бульби, коріння, столони та підґрунтову частину стебел

Таблиця: методи боротьби зі шкідниками та їх профілактика

  1. Рослина помітно відстає в рості, нижнє листя в’яне, а верхнє набуває жовтого кольору.
  2. Картопля засихає і гине.
  1. Внесення в лунку при посадці жмені золи, двох жмень компосту або гною, 1 ст. л. подрібненого пташиного посліду.
  2. Після посадки додавання в ґрунт рідкого курячого посліду (10 л на 1 м 2).
  1. Шкідник поїдає листя, від якого залишаються тільки жилки.
  2. Урожайність ураженої картоплі знижується, розмір плодів зменшується.
  1. Обробка кущів за місяць до збирання врожаю препаратом БІ-58 (2 ампули на 10 л води).
  2. Обприскування з появою шкідника розчином соку полину (400 мл на 10 л води).
  1. Осіннє перекопування ґрунту.
  2. Полив перед посадкою лунок розчином марганцевого калію (5 г на 10 л, витрата: 0,5 л на лунку).
  1. Розвиток грунту на глибину 6-7 см.
  2. Розміщення на ділянці гілок хвої (10 см на 1 м 2).

Фотогалерея: як розпізнати шкідників

Дротяники ушкоджують бульби, які стають непридатними для зберігання Ведмедка – ненажерливий шкідник, здатний знищити більшу частину врожаю Колорадський жук виснажує рослину Нематода паразитує на корінні і призводить до загибелі куща

Збір та зберігання врожаю

Урожай Невського відмінно зберігається в прохолодних умовах

Урожай збирають у серпні-вересні, після того, як неземна частина картоплі стане повністю сухою. Це сигнал, що вказує на дозрівання коренеплоду. Перед роботою надягніть рукавички, щоб уберегти руки від забруднення. Подівайте кожен кущ вилами і витягайте картоплю за бадилля. Урожай складайте в ящики з отворами. Пошкоджені плоди відбирайте.

Зберігають картоплю в підвалах або льохах при температурі 3-5°C. Щомісяця перебирайте плоди. За наявності зіпсованих бульб їх потрібно усувати. Сорт Невський використовують для приготування салатів та супів. Його плоди добре тримають форму. А готувати з цієї картоплі пюре або смажити її не рекомендується через низьку концентрацію крохмалю.

Важливо! Ящики з коренеплодами потрібно ставити на дошки, це дозволить забезпечити циркуляцію повітря та випаровування зайвої вологи.

Невський є невибагливим сортом. Його плодоношення слабо залежить від умов зростання. Ця характеристика картоплі дозволяє отримувати стабільно високий урожай. Сорт може уражатися деякими шкідниками та захворюваннями. Але своєчасна профілактика дозволить уберегти рослину.

Картопля Невський: опис сорту, фото, відгуки

У нас «Невський» на ваше опис не схожий. Великі довгасті картоплини, трохи приплюснуті, водянисті, білі, сорт урожайний, це так, але абсолютно несмачний, як ніби кормова картопля, пюре з нього не звариш, буде в’язка тягнеться жижа. Ось «Адрета» або «Удача» набагато краще. Але можливо в нашій місцевості називають «Невським» якийсь інший сорт

… Без сумніву, Невський – це рідкісний і унікальний сорт картоплі. Однак в сучасних умовах у цього сорту значно падає врожайність, наприклад на території Краснодарського, Ставропольського краю, Ростовської області. І інший негативний ознака: при різкій зміні погодних умов бульби сорту Невський до збирання починають інтенсивно проростати, перебуваючи ще в кущах.

Таким чином, щоб успішно вирішити проблему картоплярства в нашій країні, необхідно щорічно в широких масштабах проводити випробування нових сортів і кращі з них впроваджувати у виробництво.

Невський у нас начебто був. Він якийсь не розсипчастий. Мабуть, мало крохмалю. У салати годиться, а в класичному вигляді не дуже

нейтральні відгуки

У мене в Тверській області хороша врожайність тільки у Невського і Луговського. Зі свого сотки я знімаю до 120 в хороше літо, а в сире 110 відер картоплі при посадці ряд від ряду 1 м, а в ряду 35 см. І при цьому у мене немає особливої ​​можливості приділяти часу картоплі.

Частина городу завжди засаджуємо Невським. Всю площу під нього не віддаємо, тому що помітили, що не кожен рік буває хороший урожай. Садимо в великій кількості на продаж, так як у нього дуже приємний вигляд, та й чистити таку картоплю легко. Не раджу пророщувати, паростки все одно обламуються. Після посадки така картопля довго сидить в землі. Ми дістаємо з погреба насіннєвий матеріал за 3 – 4 дні до посадки і просто їх прогреваем. Сходи бувають нормальними.

Картопля “Невський”, вважається одним з кращих – так сказав моя бабуся, яка вже багато років садить саме цей сорт. За смаковими качеством- дуже добре. При посадці і вирощуванні вимагає ретельного за собою догляду. Багатьом садівникам він не підійде.

Складний в догляді. Багато разів помічав, що якщо пошкодити бадилля, картопля взагалі перестає рости. Сам по собі урожайний. З одного лунки можна і піввідра викопати. Садимо його трохи, так як картопля не розварюється, а у нас сім’я такої не любить. Для окрошки і салатів просто ідеальний. Пюре, смажити або просто варити це не про «Невському».

Позитивні відгуки

Сорт Невський відмінний і високоврожайний. Його рожеві очі з іншим сорт не поплутав. Сорт раннього терміну дозрівання. Тому його на яровизацию потрібно діставати зі сховища в кінці лютого в південних районах. Пам’ятаю, через аварію водогону вода стала затоплювати підвал, і насіннєвий матеріал довелося рятувати 2-го лютого, і природно, яровизация так і наступила раніше. До моменту висадки паростки перетворилися в батоги. Сусіди посміювалися, а я злився, так як не міг батоги заштовхати в нарізані борозни. Далі знову щось пішло не так. У людей тільки почалися сходи, а мені потрібно жука очі промивати. У сусідів жук, а у мене цвітіння повним ходом. І мені потрібно поливати. Я не сказав, ми мали ділянки по 4-ри сотки в одному масиві. і все механізовані операції проводились за технологією. Але у мене технологія була набагато попереду. Настав довгоочікуваний день – збирання врожаю. Після проходження перших 10 метрів довелося залучити трьох помічників. Вони займалися копкой і затарюванням в мішки, а я тільки на легковику відвозив картопля. Працювали ми два дні. Збір склав понад 4 тонн. Хочете вірте, хочете ні, а справа була так. А Ви сперечаєтеся Невський, Невський.

Чудовий сорт за всіма параметрами. Його у нас трохи недолюблюють, бо він білий і … трохи завеликий при гарному догляді. Але в таких випадках я заявляю – краще багато білої, ніж мало рожевої.

З цим сортом знаком вже багато років. Вирощую різні сорти, дуже люблю експериментувати з новими. Але для «Невського» знаходжу місце завжди. Він дає хороший урожай навіть в найскладніший сезон. Хворіє дуже рідко. Якщо літо дощове, єдиний не уражається фітофторою.

Рекомендую всім. Особливо тим, хто ще не має досвіду у вирощуванні картоплі.

Відмінний сорт. Вирощую вже багато років. Урожайність завжди на висоті. Багато хто лає смак цього картоплі, обзивають кормовим. Я так скажу – ви просто не вмієте його вирощувати. Щоб картопля вийшов смачним, йому потрібно багато золи. Я використовую золу, яку готую спеціально. Збираю гілки плодових дерев і винограду після обрізки, спалюю. Виходить відмінне добриво. Вношу в лунку під час посадки, протягом сезону обприскую кущі настоєм золи в сироватці.

  • високоврожайний
  • не дорогий і смачний сорт
  • Потрапляють зелені бульби

Доброго времени суток друзі! Цей відгук буде присвячений більше для садівників – городників. А точніше про картоплю сорту Невський. До цього садили подібні до цього сорту, але урожай був не завжди хороший, потрібно було оновлювати бульби, ось набридло нам дрібниця чистити. Вирішили обновити сорти, пошукали в інтернеті, шанували опис та відгуки, вирішили зупинитися на цьому, потім купили ще подібний сорт. Невський виписували через інтернет з Українського городу, прислали нам невеликий мішок в 2 кілограми, розміром куряче яйце картоплини були.

Що сказати про посадку, рано ніколи не садимо, в основному 10 – 15 травня, цілком нормальний термін, цей же сорт відноситься до ранньостиглий. Сходи з’явилися через 2 тижні приблизно, бадилля майже по пояс виростає, насиченого зеленого кольору, вся як на підбір рівна, важко пройти. У перший рік посадки жуків зовсім не було це дуже тішило, в другий рік трохи з’явилися, що не обробляли хімією, 2 рази зібрали і потім не видно було. Виробляли прополки і розпушування грунту в міру необхідності. Копаємо в кінці вересня.

Хочу підкреслити достоїнства цього сорту:

  • Великий картопля, рівний, з синіми очима, легко відходить земля від нього.
  • Висока врожайність сорту (в моєму випадку з двох кілограм вийшло два мішка).
  • Смак відмінний, жовтувато – білого кольору, зернистий.
  • При варінні не розвалюється.
  • Добре зберігається.
  • Немає кривих коренеплодів, рідко коли зараза нападає на нього.
  • Тонка шкірка легко чиститься
  • Потрапляють зелені картоплини.

Ще що хочу сказати сорт не примхливий до грунту, але тільки вологи щоб було в достатку. Дуже популярний серед фермерських господарств і садівників. Знайти його можна скрізь на ринках, в основному продають такі ж садівники як і ми! Дякую всім за перегляд, високих врожаїв Вам!

Картопля садять напевно багато власників городів. Я культивую в основному перевірені сорти. Картопля Русский город “Невський” це мій улюблений сорт картоплі. Цей сорт подобається мені за високу врожайність, відмінний смак і раніше дозрівання бульб.

У минулому році я викопала досить багато картоплі. З одного куща я отримала півтора кілограма бульб. Картоплі я саджу не дуже багато. У мене город займає всього 4 сотки землі. 1 сотку я відводжу під картоплю. У минулому році я викопала близько чотириста кілограм картоплі.

Невський картопля среднераннего терміну дозрівання. Перші бульби я викопую вже через 2, 5 місяці з моменту посадки бульб в землю. Бульби я висаджую в землю на початку травня. У цей час у нас вже тепло, стоїть гарна погода. У картоплі цього сорту формується пишна бадилля. Кущі досить високі з білими квітами.

Картопля я викопую в середині серпня. В одному кущі зароджується до 15 бульб. В основному вони середньої величини. Бульби подовженої форми з тонкою шкіркою жовтого кольору. Ця картопля дуже смачний. З нього виходить смачне пюре. Я додаю його при приготуванні супів і других страв. До того ж цей сорт добре зберігається до самої весни.

Вирощую Невський дуже давно, більше 20-ти років. Кущі кремезні, красиві, на городі здалеку видно, де росте саме цей сорт. Він відрізняється від інших більшими, широкими, не сильно кавалками листям. Бульби теж досить характерні, рожеві в поглибленнях біля очок. Мені це зручно, мало ймовірності випадково перемішати їх з іншими сортами. Використовую для салатів, варю в мундирах – разваривается і не розтріскується, смачний. Головний недолік – це погана схожість після обламування або випадкового пошкодження паростків при посадці. Найкраще ранньою весною розкласти в один шар бульби, призначені для посадки, в ящики з вологою тирсою. А коли прийде час, обережно перекласти їх в землю. Один рік, через недосвідченість, я обламала паростки. Приблизно третина кущів не зійшли. А восени під такими кущами, що не мали бадилля, а зростаючими тільки в корінь, викопувалися по 2 – 3 картоплі, розміром з волоський горіх.

Це дуже популярний сорт в нашій країні. Був час, коли він займав чверть всієї площі картопляних площ. Я теж саджу його багато років. Сорт досить невибагливий, добре переносить посушливе літо, не сильно страждає і від надлишку вологи. Стійкий до захворювань. Смакові якості добрі.

Зберігається цей сорт картоплі нормально, навесні починається бурхливий пророст очок. Саме цей момент потрібно не пропустити і почати передпосадкової підготовку бульб. Фахівці запевняють, що обривання паростків призводить до зниження врожайності.

Ще вирішив написати відгук про картоплю “Невський”. Причому, як виявилося даний сорт був виведений аж в 1976 році. І, отже, раз стільки років тримається треба розуміти, що це цілком гідний сорт картоплі.

Причому творці хотіли отримати невибаглива рослина з високою врожайністю. Зараз я розповім, вийшло у них це чи ні і що з себе взагалі представляє цей овоч.

Посадив я “Невський” в кінці квітня. Благо вже, і погода стояла гарна. А земля давно вже відтанула. Я спочатку скопав весь город, благо не руками, є мотоблок. І зайнявся посадкою картоплі. Сортів, звичайно, різних у мене вистачає і є з чим порівняти. Все експериментую, то той посаджу то цей сорт. Кущі вийшли приблизно, як у сорту “Жуковський” по висоті.

За смаковими якостями у даного сорту можна відзначити, що він більше підходить для супів, так як не є розсипчастим. Тому для пюре лючше вибрати інший сорт картоплі, наприклад, “Адретта”.

Ще з характеристик даного сорту можна відзначити, що самі бульби мають досить рівну і красиву форму, це теж великий плюс, полегшує життя при приготуванні страв.

Картопля порадувала врожайністю. Навіть більше ніж у сорту “Жуковський”. Думаю, зараз якби мені запропонували, що з цих двох краще садити, то я б вибрав другий. Він як мені здалося і смачніше Жуковського. Та й не хворіє особливо нічим. І у мене за весь термін, поки вона росла, нічого не підхопила картопля. Сорт хороший. Не дарма йому стільки років. Також можна відзначити, що вона зберігається досить непогано.

Тут як повезе. Років 5 тому купив я таким чином 3 відра Невський. Посадив. Це просто фантастика. 1 Кущ одне відро. Я картоплю роздавав усім своїм родичам. Продавав. Сам есно їв. І все одно навесні дофіга залишилося. Але потім раз і все – немає такої врожайності. Посадив інший сорт аналогічним чином АЛЕ вже все одно не те т. Е да є картопля восени але так скромненько

Так що мені один раз пощастило ось так і все. Хороший урожай тепер дає лише елітний насіннєвий матеріал.

Сорт картоплі Невський

Одним з найпопулярніших українських сортів картоплі був і досі залишається Невський. Він був виведений ще в 1976 році в Північно-Західному НИИСХ шляхом схрещування двох сортів – Кандидат і Веселовська. Виявився вельми вдалим, що поєднує в собі хороші смакові якості, врожайність, а також стійкість до багатьох захворювань і несприятливих факторів зовнішнього середовища. В даний час під цей сорт відводиться більше 26% всіх площ, виділених для посадки картоплі по всій країні. Він припав до душі і великим виробникам і дачникам-любителям, проявивши в собі масу достоїнств і переваг.

Невський відноситься до середньоранніх сортів – від сходів до технічної стиглості проходить 75 – 90 днів.

опис

Бульбоплоди мають довгасто-округлу форму, шкірка – рівна, без шорсткостей, біло-жовтого кольору зі злегка рожевими незаглиблений очками. На зрізі бульби видно ніжно-біла м’якоть, яка довго не темніє. Крохмаль в бульбах міститься в помірній кількості – від 10,4 до 14,8%. Вага середнього бульби – 90 – 130 г. Саме через привабливість бульб ця картопля і заслужив собі визнання, а крім того, він легко миється, чиститься і не розвалюється при варінні.

Наземна частина являє собою невисокі кущі з численними прямостоячими стеблами, які мають високу гіллястістю. Листочки зелені і темно-зелені, середнього розміру. Що важливо – при поїданні їх колорадським жуком, вони дуже швидко відновлюються. Цвітіння недовгий, але дружне, що тішить око пишними білими суцвіттями.

Невський відрізняється досить високою врожайністю. При гарному догляді його кущ дає в середньому 8 – 15 бульб, що становить близько 1,5 кг. Дуже важливо, що він має високий потенціал: дуже чуйний на внесення добрив і своєчасну обробку. При вирощуванні в сприятливих умовах може давати 60 тонн з гектара, а це дуже високий показник.

Адаптація до погодних умов

Невський – посухостійкий сорт, що обумовлено його потужною кореневою системою, що дозволяє поглинати вологу з глибших ґрунтових шарів. Кущі з густими листям також не дозволяють волозі сильно випаровуватися з прикореневих ділянок. У дуже спекотну погоду листя виглядають злегка повядшіе, але насправді вони просто скручуються в трубку, щоб зменшити випаровування вологи. З цієї ж причини вони мають глянсувату поверхню, яка відображатиме сонячні промені.

За даними багаторічних спостережень можна також зробити висновок, що ця картопля стійкий і до перезволоження грунту. Єдине: зайва вологість вкрай небажана при недостатньо прогрітій грунті.

Стійкість до захворювань

Картопля Невський добре переносить механічні пошкодження, що виникають при збиранні і транспортуванні, отже, він менше схильний до бактеріальних, вірусних та грибкових інфекцій. Висока стійкість сорту до парші звичайної, раку картоплі, ризоктониозу, чорної ніжки, але найголовніше – до страшного ворога сімейства пасльонових – фітофторозу. Навіть в такі роки, коли це захворювання поширюється дуже масово, потрібно мінімум обробок фунгіцидами.

Збір врожаю

Вже з середини літа бадилля починає лягати і в’янути, а до середини серпня може висохнути зовсім. Це означає, що з прибиранням тягнути більше не можна. Холодний ґрунт рослина не любить, і до осені потрібно обов’язково викопати урожай. Товарність при своєчасне прибирання висока – 90 – 95%.

інші характеристики

Бульби добре зберігаються до весни, потім очі починають бурхливо проростати. Важливо не пропустити цей момент і вчасно почати передпосадкової підготовку, так як ця картопля погано переносить обривання паростків.

Невський відгукується хорошим урожаєм на попередню підготовку перед посадкою, яка включає в себе знезараження і пророщування бульб на світлі протягом 2 – 3 тижнів.

Хоча даний сорт може виростати на будь-яких грунтах, найбільше він віддає перевагу родючим супіщані і легкі суглинисті. Він дуже чуйний на внесення добрив. Погано реагує на тривалі низькі температури, особливо в посадковий період.

Ця картопля ідеально підходить для використання в супах і салатах, так як добре тримає форму і надмірно не розварюється. А ось для приготування пюре він підходить менше, для цього потрібні сорти з більшою крахмалистостью.

Невський визнаний одним з кращих сортів не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Він приносить стабільний урожай навіть в самі несприятливі роки і має великий потенціал, що розкривається при створенні кращих умов.

Опис сорту картоплі Невський

На думку багатьох садівників, картопля Невський вважається найбільш популярним сортом не тільки на території, а й у навколишніх її сусідів. Отримали сорт ще в далекому 76-му році. Вивести Невський вдалося шляхом схрещування двох сортів Кандидата і Веселовського. В результаті був отриманий унікальний сорт, який володів смаковими якостями, гарною схоронністю і невибагливістю в вирощуванні.

опис

Сьогодні, Невський є найпоширенішим сортом картоплі на території Української . На його частку припадає 26% всього вирощуваного картоплі в України.

За ступенем зрілості сорт відносять до середньостиглих. Урожай можна збирати через 70-90 днів після посадки.

Самі бульби картоплі округлі, довгасті. В середньому вага зрілої картоплини становить 180-200 грам. Шкірка гладенька з жовтуватим відтінком. На всім тлі відмінно виділяються очі, які мають рожевий колір. Крохмалю в плоді мало, не більше 15%. М’якоть чисто біла. Після розрізу коренеплоду довгий час зберігає свою свіжість і не темніє.

Кущі невисокі. Листів багато. Властиві до швидкої регенерації. Картопля «Невський» без проблем переносить посуху і тимчасове перезволоження грунту. Також має хороший імунітет до різних захворювань.

особливості картоплі

Роблячи опис сорту, в першу чергу варто розповісти про прекрасний смак плоду. Багато агрономи віддають перевагу цьому коренеплоду саме через його смаку. Невський відмінно підходить як для варіння, так і для смаження. Його використовують для салатів, приготування картоплі фрі. А ось в пюре він буде виглядати як нерідний. Через малого вмісту крохмалю плід не розварюється і тим самим не підходить для використання у вигляді пюре.

Для того щоб виростити цей сорт не потрібно танцювати з бубном. Єдина вимога, яку пред’являє Невський – тепло. Це теплолюбний сорт, який не любить заморозки.

На цьому обмеження закінчуються. У плані грунту у сорту вимог немає. Чи підуть чорнозем, піщаний і глиняний грунти.

Якщо посадити картоплю на сонячному місці, з підігрітою грунтом, то можна отримати максимальну вигоду від врожаю. При посадці варто робити лунки на відстані 50 см один від одного. Це дасть найбільший результат. Також, рекомендується обробити кожен плід розчином марганцівки. Це дозволить картоплі з подвійною силою протистояти різним захворюванням.

Якщо спочатку покласти в лунку добриво, тоді можна взагалі на весь період дозрівання забути про підгодівлі майбутнього врожаю.

Гідності й недоліки

У цього сорту є маса переваг. Завдяки ним, він уже не один десяток років займає левову частку всього українського ринку картоплі. Основні переваги виглядають наступним чином:

  1. Врожайність. Причому щоб отримати хороший урожай не обов’язково щодня поливати картопля або щотижня удобрювати грунт. Досить дотримуватися простих правил посадки (не садити в тіні і в промороженого грунт).
  2. У картоплі досить хороший імунітет до захворювань.
  3. В плані збереження Невському можуть позаздрити багато скоростиглі сорти.
  4. Підходить до посадки в багатьох регіонах України.
  5. Чи не боїться транспортування і добре переносить механічний вплив.

Але є у нього і ряд негативних якостей. Серед них:

  1. Слабка опірність поразці фітофторозом і нематодою.
  2. Не підходить для приготування пюре.
  3. Як і його вітчизняний родич, сорт «Удача», має занадто багато бадилля. Вона розвалюється по всьому городу і створює великі проблеми при підгортання рядків і при збиранні врожаю.

Хвороби і шкідники сорти

Картопля Невський має досить сильний імунітет, який захищає його від багатьох грибкових захворювань. Проте, імунітету недостатньо для того, щоб захистити культуру від фітофторозу і золотистої нематоди. Також, серед небезпечних для Невського захворювань варто виділити сріблясту парші, оспороз і парші порошістой.

  1. Фітофтороз є найбільш небезпечним грибковим захворюванням для картоплі. При ураженні бульб вони починають загнивати, а уражена бадилля покривається сірим нальотом, що містить в собі суперечки. Лікують захворювання спеціальними фунгіцидами.
  2. Золотиста нематода живе в кореневій системі культури. При ураженні картоплі цим паразитом може спостерігатися спад врожайності до 80%. Основною причиною инвазирования цією комахою є недотримання сівозміни, коли картопля вирощується на одному і тому ж ділянці кілька років поспіль.
  3. При сріблястою парші на культурі з’являються світло-сірі інвазії з чорними точками. Лікують захворювання спеціальними отрутохімікатами.
  4. При оспорозе на бульбах з’являються чорні плями.
  5. Порошістой парша викликає розтріскування оболонки і освіту світлих плям на коренеплоді. Лікують захворювання за допомогою розчину сульфату амонію.

Відгуки

«Невський» довгі роки знаходиться на столах українських людей. За цей час вони встигли його оцінити з усіх боків. Тому, читаючи відгуки звичайних людей, можна зрозуміти, що ж це насправді за продукт. Адже на фото може бути одне, а в дійсності інше.

Розповім правдивий відгук. А то скрізь багато про нього пишуть, але таке відчуття, що взагалі про інше сорті. Сорт можна сплутати з іншими. Його видають рожеві очі, які чітко видно на тлі жовтої шкірки. Смак у нього відмінний. Та й урожай дає хороший. А ось з збереженням проблеми. Багато хто говорить, що може рік пролежати без проблем. П’ять років саджу цей сорт, жодного разу не було такого, щоб не почав рано проростати. Крім нього саджу і розарій, але той лежить, як ні в чому не бувало. Хоч і ранньостиглий. А ось «Невський» проростає рано. Звичайно, це не робить його поганим. Але кажу просто для факту, так як багато хто чомусь про це не говорять.

Єгор.

Складний в догляді. Багато разів помічав, що якщо пошкодити бадилля, картопля взагалі перестає рости. Сам по собі урожайний. З одного лунки можна і піввідра викопати. Садимо його трохи, так як картопля не розварюється, а у нас сім’я такої не любить. Для окрошки і салатів просто ідеальний. Пюре, смажити або просто варити це не про «Невському».

Інна.

Цього року саджали Невський і Жуковський. Жуковський взагалі не пішов, в ось Невський дав прекрасний урожай. Тепер перейшли тільки на цей сорт.

Характеристика картоплі сорту Невський

Картопля Невський – результат схрещування сортів Кандидат і Веселовська. Висока врожайність, привабливий вигляд плодів, відмінні смакові якості – загальна характеристика овоча.

Характеристика картоплі сорту Невський

Користується попитом у українських садівників через простоту вирощування. Щоб отримати якісні плоди, необхідно знати вимоги агротехніки картоплі.

особливості сорту

Сорт картоплі Невський среднеранний. Від посадки до отримання плодів проходить 75-95 днів. Рослини відмінно проростають у всіх регіонах України. Вони мають високу врожайність: 35-40 т з одного гектара.

Опис сорту картоплі Невський практично не відрізняється від інших рослин. Бульбоплоди округлої, довгастої форми. На одному кущі утворюється 15-20 бульб. Вони великі і досягають 150 гр кожен.

Розміри вічок на бульбах невеликі. Вони мають рожевий забарвлення.

Опис кущів картоплі Невського:

Листя має яскраво-зелений колір, глянсову поверхню. Вони відображають сонячні промені і оберігають рослину від пересушування.

Гідності й недоліки

Характеристика цього сорту картоплі включає в себе його переваги і недоліки. Кількість плюсів переважає над мінусами. Тому насіннєву картоплю Невський рекомендують для посадки українським садівникам.

Переваги Бульбоплоди такі:

  • середня вага бульби – 100-135 гр, що є найвищим значенням;
  • кожуха легко очищається;
  • крохмаль в помірній кількості – від 9 до 13%;
  • розрізаний плід довго не темніє;
  • швидко відновлюється після негативного впливу колорадських жуків;
  • стійкий до посухи і морозах завдяки добре розвиненій кореневій системі;
  • врожайність становить 1,5-2 кг з одного куща;
  • висока товарність – 90-95% і т.д.

Якщо дотримуватися основних правил по догляду за картоплею, можна отримати до 60 т врожаю. На врожайність сприятливо впливає добриво і часті поливи.

Головне достоїнство сорту – наявність вітаміну С, натурального антиоксиданту. Картопля має відмінні смакові якості. Чи не розпадається при варінні через помірного вмісту крохмалю.

Даний сорт відрізняється вмістом вітаміну С

Недоліки картоплі Невський:

  • слабкий імунітет до нематоди, яка може знищити все кущі;
  • погано переносить фітофторозу;
  • кущі розлогі, через що складно полоти і підгортати рослина;
  • низька врожайність на скислої землі.

Смакові якості не втрачаються при термічній обробці. Після очищення плоди зберігають первинний зовнішній вигляд.

Кількість плюсів переважає над мінусами, тому сорт рекомендують для покупки і посадки. Своєчасний полив, якісне добриво, захист від шкідників – основні завдання садівника. У підсумку він отримає картопля з відмінними смаковими якостями.

посадка картоплі

Картоплю цього сорту вирощують насіннєвим способом. Підготовка насіння до цього процесу – необхідність. Потрібно їх оглянути на наявність механічних пошкоджень або захворювань. Для профілактики насіння обробляються розчином марганцівки: 10 кристалів на 1 л води.

Продезінфіковані бульби розміщують на підлозі при температурі 15-20 °. В таких умовах вони пророщують 2-3 тижні. Нормальна висота паростків – 12-14 мм. Вони ніжні й тендітні, легко обламуються при необережному догляді.

підготовка ґрунту

Не рекомендується садити картоплю сорту Невський в грунт, де раніше вирощували інші культури. Це негативно позначиться на врожайність Бульбоплоди. Позитивний вплив має тільки овес. Це натуральний чистильник грунту від шкідників і хвороб.

Для картоплі-фінська еліта вибирають супіщані або суглинні грунти. Якщо таких немає, підійде глинистий грунт. Додайте в неї органічні добрива і річковий пісок. Так можна поліпшити якість землі.

Опис подальших дій городника:

  1. Восени вибирається місце посадки.
  2. Суперфосфат, 8 кг гною, компост розкладають в грунт.
  3. Земля перекопується і залишається до весни.
  4. Це ж дію повторити в весняний сезон. Температура повітря не повинна бути менше 14 °.

На грунт має потрапляти багато світла. Вибирати потрібно незатемнену і відкриту ділянку. На одному місці цей сорт можна вирощувати 2-3 роки.

Картоплю треба садити на відкритій ділянці

Бульби готують за 3 тижні до посадки. Розмір насіннєвий картоплі невеликий, вага – до 90 гр. Якщо бульби будуть занадто великими, вони згниють і не дадуть врожаю. Дрібну картоплю для посадки має низьку врожайність.

висаджування картоплі

Після підготовки насіння і грунту їх можна пересаджувати в грунт. Кращий час – початок травня, коли середня температура дорівнює 16-18 °. Раніше цього робити не варто. Є ризик втратити половину врожаю.

Основні вимоги до посадки картоплі-фінська еліта:

  1. Глибина лунки – 20 см і більше. Орієнтуйтеся на штик лопати.
  2. Відстань між ямами – 40 см, між рядами – 65-75 см. Це потрібно для зручного підгортання кущів надалі.
  3. Наповніть лунку добривом. Підійде послід або коров’ячий гній. Можна додати лушпиння цибулі або деревну золу.
  4. Картопля повинен бути розташований паростками вгору і присипаний грунтом.
  5. Розрівняйте землю граблями. Після цього рясно полийте засаджену грунт.

Перші сходи будуть через 15-25 днів. Час залежить від кліматичних і погодних умов, дії садівника.

Садити бульби зручніше вдвох. Один викопує ями і садить в них бульби, другий закладає добрива.

Догляд за картоплею

Якість плодів безпосередньо залежить від дій садівника. Грунт не варто перезволожувати або допускати пересушування. Сорт картоплі Невський стійкий до різних умов вирощування, але низькі температури негативно вплинуть на врожайність.

Грунт необхідно регулярно рихлити до появи перших паростків. Вона збагатитися киснем і прискорить процес дозрівання плодів. Повторювати дію кожні 2 тижні.

Працюйте кущі землею на зволоженому грунті. Під час процедури на рослини не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Кращий час – ранній ранок або вечір після заходу сонця. Кількість бур’янів після підгортання скоротиться в рази.

У північних регіонах досить 3-4 підгортання, в південних – 2. Перед кожним процесом необхідно пополоть грунт і усунути бур’яни.

Цей сорт картоплі вимагає культивації не менше 4 разів. Вона проводиться в період вегетації.

полив

Поливати картопля найкраще ввечері

Головне правило – полив проводитися по потребі. Необхідно спостерігати за станом грунту.

У жарку пору доби поливати грунт не варто. Це тільки погіршить стан бульб. Зволожуйте грунт ввечері або вранці 2-3 рази в тиждень. Якщо будуть природні опади у вигляді дощу кількість поливів картоплі Невський можна скоротити.

Шланг повинен розпорошувати воду. Пряма, потужний струмінь може зіпсувати зовнішній вигляд куща або нашкодити йому. Крапельне зрошення – оптимальний варіант.

добриво

Вносить добрива потрібно в залежності від плодючості сорти. Підживлення проводиться перед посадкою і цвітінням картоплі Невський. Грунт потрібно рясно зволожити. Вода – один з допоміжних джерел при добриві.

Для підгодівлі підійдуть:

  • торф;
  • деревна зола – містить всі необхідні мікроелементи;
  • курячий послід в співвідношенні 1:10;
  • гнойова жижа;
  • калій;
  • фосфат;
  • азотні розчини;
  • органічні засоби;
  • компост і т.п.

Перераховані добрива вносять виключно під корінь. При посадці можна покласти напівперепрілий гній. За відгуками городників, після цього збільшується врожайність сорту Невський.

Проміжок між підживленням – 2 тижні. З мінеральними засобами потрібно бути обережним. Вони можуть спровокувати захворювання.

Обробка від шкідників

Сорт картоплі Невський стійкий до захворювань. Він нейтрально реагує на вплив шкідників: ризоктоніоз, парші, рак і т.д. Негативно впливає на сорт нематода і фітофтороз. Якщо другу хвороба виявити нескладно, то з першої виникають труднощі.

Нематода – це невеликі черв’яки, які з’являються всередині Бульбоплоди. Вони вражають його в районі кореневої системи. Результати їх діяльності – дірки в картоплі. Способи профілактики рослини від них превентивні:

  1. Висаджувати тільки перевірені і оброблені насіння.
  2. Чергувати культури і міняти місце вирощування кожні 2-3 роки.
  3. Усувати бур’яни при перших ознаках їх появи.
  4. Восени перекопувати картоплю.
  5. Регулярно розпушувати землю для кращої вентиляції.
  6. Не допускати перезволоження грунту.

Кращим засобом для боротьби з нематодою – фосфамид. Обробляйте ним кущі в концентрації 0,2%. Час лікування – 10 днів.

Прояв фітофторозу – листя темніють і скручуються. Захворювання практично не піддається лікуванню. Але якщо його виявити на початковій стадії, то допоможе 1 таблетка Трихопол на 10 л води. Розчином необхідно обприскувати грунт і кущ два раз на місяць.

Опис сорту картоплі Невський, фото, відгуки овочівників

На рівень врожайності картоплі багато в чому впливає правильний вибір сорту. Окремі сорти дають відмінний урожай тільки на високому агротехнічному фоні, інші в будь-який рік дають гідний урожай, незалежно від сформованих погодних умов і якості догляду. Один з таких – картопля Невський, опис сорту, фото, відгуки про який, характеристика і опис представлені в цій статті.

Історія походження сорту

Робота по виведенню сорту Невський почалася в другій половині сімдесятих років. Схрещувалися батьківські форми «Кандидат» і «Веселовська» в Ленінградському НІІСХ. В результаті старань вітчизняних селекціонерів з’явився чудовий сорт картоплі Невський, відгуки городників про який найзахопленіші.

У 1982 році сорт зареєстрований в Держреєстрі і його почали вирощувати по всій країні і в країнах Близького Зарубіжжя.

Опис куща, бульб

Невський належить до середньоранніх сортів. Картопля досягає технічної стиглості через 78-92 діб з моменту сходів. Кущі стрімко розростаються, дружно формуючи бульби.

Рослини досягають зростання 55-60 см, досить розлогі, стебла прямостоячі. Листя малого розміру, але їх багато. Забарвлення широких листків світло-зелена з глянцем. Краї листових пластин з легкої хвилястістю.

Глянець на листках відображає частину сонячних променів, завдяки чому менше випаровується вологи. У період літньої посухи листя може скручуватися в трубочки, скорочуючи площу випаровування. Цим пояснюється підвищена стійкість сорту до посушливих умов.

Важливо! У кущів даного сорту помічена здатність порівняно швидко відновлювати вегетативну масу. Тому від колорадського жука Невський страждає в меншій мірі, ніж інші сорти.

Кущі цього сорту цвітуть рясно, але не довго. Забарвлення віночка квітки біла. Кожен кущ формує близько 15 бульб, масою 95-125 г. Форма бульби буває овальної або округлої. Покривна оболонка бежевого кольору, м’якоть біла. На бульбах розташовані очі лілово-рожевого кольору.

Кількість крохмалю в бульбах становить близько 12%, смак картоплі хороший. Однак смакові якості можуть трохи змінюватися, в залежності від регіону обробітку. Врожайність цього сорту в сприятливі роки може досягати 550 ц / га і вище. Сорт призначений для тривалого терміну зберігання.

Із загальної врожаю товарними є 91-95% бульб. Після тривалого зберігання відмінно зберігаються 90-96% бульб.

Переваги і недоліки сорти

Селекціонери намагаються закріпити за новим сортом кращі характеристики батьківських форм. Однак на виході завжди виходять нові сорти, які мають переваги і недоліки. Це нормальний результат, важливо, щоб достоїнств було багато, а недоліків мало.

  1. рослина невибаглива;
  2. має гідну врожайністю;
  3. бульби мають чудовий товарний вигляд;
  4. бульби добре, довго зберігаються;
  5. для обробітку підходять різні грунту;
  6. картопля досить скоростигла;
  7. універсальність у використанні;
  8. стійкий до основних хвороб картоплі;
  9. шкірка на травмованих бульбах швидко затягується;
  10. картопля не розварюється.
  1. бульби погано переносять низькі осінні температури, що вимагає своєчасного прибирання врожаю;
  2. середня стійкість до фітофтори, парші та ризоктониозу;
  3. сприйнятливість до золотистої нематоди;
  4. при підвищеній температурі в період зберігання, картопля може передчасно рушити в зростання;
  5. через невисокий вміст крохмалю, бульби не зовсім підходять для приготування пюре.

посадка

Під Невський слід вибрати добре ділянку:

  • освітлюваний сонцем,
  • де не застоюється вода,
  • немає багаторічних бур’янів.

Грунтовий склад може бути будь-яким, більш кращі для картоплі супіщані грунти, удобрені органікою.

підготовка насіння

До посадки насіннєвий матеріал повинен пройти відповідну підготовку. Вона полягає в наступних діях:

  1. Калібрування, перебирання . Насіннєву картоплю після зимового зберігання перебирають. Відбракування підлягають підозрілі бульби – травмовані, уражені хворобами, шкідниками. Насіння калібрують, залишаючи для посіву екземпляри масою 55-80 р Саме з таких картоплин можна отримати потужні, дружні сходи.
  2. Пророщування бульб . Насіннєву картоплю за місяць до планованої посадки укладають в 2 шари в світлому місці, де встановлена температура на позначці +15 градусів. Коли величина паростків досягне 1 см, температуру знижують на 3 градуси.
  3. Знезараження, обробка стимуляторами росту . За день до посадкової процедури бульби для прискорення ростових процесів обробляють препаратом Міком. Для запобігання розвитку деяких грибкових хвороб посадковий матеріал обробляють розчином марганцівки.

Важливо! У картоплі Невський дуже ламкі паростки, тому звертатися з насіннєвим матеріалом слід дуже обережно.

Терміни та схема посадки

До посадкової процедурі приступають, дочекавшись, коли земля на глибині 20 см досягне температури +16 градусів. У теплих місцевостях країни цю процедуру намічають на 3 декаду квітня, в більш холодних регіонах посадку ведуть протягом травня.

Увага! Не слід сильно поспішати з висадкою насіння цього сорту. Картопля, посаджений в недостатньо теплу грунт, часто хворіє фітофторозом.

Висадку бульб ведуть рядами по схемі 55 на 40 см.

Таблиця. Глибина посадки картоплі

Картопля в лунки закладають паростками вгору.

Особливості вирощування та догляду

Догляд за Невський не відрізняється складністю. Сходи з’являться через 10-12 днів. Технологія вирощування сорту ідентична іншим сортам, складається з:

  • поливів;
  • спушень;
  • внесення добрив;
  • прополок;
  • підгортання;
  • боротьби з шкідниками, хворобами.

Картопля Невський з легкістю переносить нетривалі посухи, але через тривале похолодання відбудеться падіння врожайності.

Полив проводять за потребою. Досить поливати щотижня, але рясно. Якщо кущі розвиваються повільно, причина, швидше за все в дефіциті поживних елементів в грунті. Необхідно внести під корінь мінеральні добрива.

Ділянку потрібно тримати в чистому від бур’янів стані, за сезон роблять 2-3 прополки з спушеннями грунту. Необхідно робити високе підгортання кущів картоплі. В результаті з’являються додаткові столони, на яких ростуть бульби.

Підгортання проводять двічі:

  1. перше – при висоті кущиків 12 см,
  2. повторне – через 3 тижні.

Хвороби і шкідники

В процесі вирощування картоплі, його можуть вражати такі шкідники і захворювання:

  • рак;
  • вірусні хвороби;
  • чорна ніжка;
  • мокра гниль;
  • парша;
  • ризоктоніоз;
  • золотиста нематода;
  • фітофтора.

Для зниження ризику зараження картоплі хворобами, слід дотримуватися сівозміни, знезаражувати насіння перед посадкою, не порушувати технологію вирощування культури, своєчасно вживати заходів по знищенню шкідників і лікуванню картоплі від виниклих хвороб.

Невський є одним з кращих сортів. Овочівники полюбили його за високу врожайність, невибагливість у вирощуванні.

Відгуки

Старий сорт, його при Союзі садили дачники досить часто. Урожайний, бульби рівні. На смак при варінні – як мило. Моїй родині не подобається, тому його давно не садимо.

Невський садимо щороку, але сорт на любителя за смаком. Мені подобається картопля неразварівающегося. Хоча на пюре вона не годиться, більше для страв, де саме такі якості підходять. В агротехніці Невський невибагливий – стійкий до парші, фітофторою середньо уражається в несприятливі роки.

Багато сортів з’явилося останніми роками смачних і врожайних – перестали Невський садити. Раніше використовували цей сорт, вирощували на продаж. Він урожайний, добре реагує на агротехніку, на ринку його часто продають. Досить популярний у покупців – коштує недорого, товарний вигляд хороший.

Мені Невський подобається – відмінний картопля для дачної ділянки. Бульби чисті, рівні, урожай високий, тільки поливати потрібно вчасно. Смак середній. Бульби не розварюються при варінні – мені такий подобається, хоча деякі його за смак вважають занадто простим.

Хороший ранній сорт. Так, за смаком поступається більш пізнім, але серед ранніх сортів мало смачних. Садимо дуже давно. Невибагливий, бадилля практично не уражається фітофторою, картопля гарна, з тонкою шкіркою, чиста, при варінні на розпадається, відмінно для супу і борщу.

Картопля невський: опис сорту, фото, відгуки, врожайність

Є сорти картоплі, які давно перевірені часом і заслужили на довіру городників. Але їх, на жаль, незаслужено забули. Невський – це старожил українських ділянок. Виростивши його одного разу, ви повертатиметеся до сорту знову і знову.

Історія сорту картоплі Невський

Цей сорт картоплі було виведено 1976 року у НДІ Сільського Господарства Північно-Західного району. Схрестили сорти Веселовська та Кандидат. В результаті вийшла чудова картопля, яку назвали Невський і внесли до Державного реєстру 1982 року.

Завдяки своїй пристосованості до різних регіонів зростання Невський швидко став популярним спочатку в сільськогосподарських угіддях, а потім і на особистих присадибних ділянках.

У наш час цю картоплю незаслужено призабули, віддаючи перевагу заморським сортам, які можуть рости далеко не у всіх районах.

Опис картоплі Невський

Урожайність та терміни дозрівання

Невська картопля відноситься, швидше, до середньопізніх столових сортів. Від появи сходів до збирання врожаю триває майже три місяці. Хоча спробувати молоду картоплю можна вже наприкінці липня, коли кущі почнуть в’янути, за умови, що посаджений він буде не пізніше ніж у третій декаді травня.

Цей сорт відрізняється високою врожайністю, яка становить приблизно 450 кг з однієї сотки або півтора кілограма з куща (близько 10 середніх бульб) за умови дотримання агротехніки та рекомендацій щодо боротьби та профілактики з хворобами та шкідниками.

Картопля Невський має на диво рівні бульби.

Зовнішній вигляд

Сорт Невський являє собою прямостоячий, низькорослий кущ з досить розлогими, потужними гілками, на яких розташувалося широке темно-зелене листя. Цвіте картопля дрібними білими квітами, коренева система потужна.

Бульби Невського у вазі можуть досягати 120 г, овально-округлі, поверхня рівна, рожевих очей багато, але вони зовсім неглибокі. Шкірка гладка, добре очищається, м’якоть щільна, неводяниста, біла. Зміст крохмалю близько 15%. Бульби після очищення зберігають первозданний вигляд, не темніють, при термічній обробці не втрачають своїх чудових смакових якостей.

Картопля Невський широко використовується у приготуванні різних страв – ідеальний для супів та салатів. Цей сорт не дуже підходить для пюре: погано розварюється.

Сорт Невський на городі – це низькорослі, компактні кущі з білими квіточками.

Таблиця: переваги та недоліки картоплі сорту Невський

Посадка та догляд

Вибір місця, підготовка ґрунту та посадкового матеріалу

При виборі ділянки під посадку картоплі слід враховувати те, що коренеплід небажано поміщати на землі, де росли помідори та перці хоча б найближчі два роки. Добре садити картоплю на ділянку, де побували злакові чи бобові.

Так ґрунт «відпочиває»: позбавляється шкідливих речовин і насичується корисними елементами для подальших добрих урожаїв.

Ще один важливий момент: не можна садити картоплю на ділянках, затінених деревами та будівлями, інакше хорошого врожаю можна не чекати.

А також Невський віддає перевагу супіщаним і суглинистим грунтам. Якщо такого місця на ділянці немає, тоді необхідно для глинистих ґрунтів внести річковий пісок та органічні добрива по 8 кг.

Як тільки ви визначитеся з місцем посадки, потрібно, бажано з осені, підготувати ґрунт. Спочатку розкладають добрива: по 8 кг коров’ячого гною та компосту на 1 м2, розсипають суперфосфат. Потім перекопують на багнет лопати і залишають до весни.

Навесні, як тільки зійде сніг і грунт прогріється, а середньодобова температура буде не нижче 12 ° C, за три дні до висадки картоплі необхідно перекопати грунт на багнет лопати, вносячи під перекопування суперфосфат (по одній жмені на 1 м2).

Якщо осіння підготовка гряд не проводилася, усі добрива потрібно внести навесні.

Бульби починають готувати приблизно за три тижні до висаджування. Насіннєва картопля має бути величиною з куряче яйце (вага приблизно 80-90 г). Бажано не відходити від рекомендованих розмірів: із надто дрібних бульб не варто чекати багатого врожаю, а дуже великі можуть згнити у ґрунті, так і не давши потомства.

Насіннєва картопля має бути рівною, чистою, розміром з куряче яйце

Насіння оглядають на наявність пошкоджень та захворювань, потім для профілактики промивають у розчині марганцівки (приблизно 10 кристалів на 1 л води), викладають на рівне, сухе місце, просушують, потім поміщають у ящики, можна у два шари, і ставлять у світле місце, але не під пряме сонячне проміння. Незабаром бульби позеленіють, а з очей з’являться паростки, які перед посадкою не повинні бути довшими за 10 см, інакше їх можна випадково обламати, що позначиться на сходах.

Картопляні паростки слід берегти від механічних та інших ушкоджень

Картопля Невський не рекомендується розрізати на частини під час посадки.

Відео: пророщування картоплі перед посадкою

Бульби висаджують на відстані півметра один від одного для того, щоб коренеплоди безперешкодно розвивалися в землі, а кущі не створювали сильної загущеності для гарної вентиляції та попередження грибкових захворювань.

Глибина ямки має бути приблизно 15 см, паростки при посадці обов’язково дивляться вгору, зверху бульба присипається землею так, щоб пагони не були видні, але не ущільнюється зверху.

Після посадки гряди потрібно заборонити за допомогою граблів, розбиваючи земляні грудки і розпушуючи грунт.

Посадка картоплі здійснюється у прогріту до +12 °C

Таблиця: догляд під час зростання та розвитку

Через тиждень після посадки картоплі гряди необхідно розпушити.

Відео: догляд за посадженою картоплею

Хвороби та шкідники картоплі Невський

Таблиця: небезпечні хвороби та шкідники

Фотогалерея: небезпечні хвороби та шкідники Невської картоплі

Личинки колорадського жука дуже ненажерливі
Ведмедка
добре розмножується в гнойових і компостних купах
Польова миша — небезпечний шкідник, який з величезною швидкістю знищує врожай
Нематода утворює на корінні галли, порушуючи природний процес розвитку
на рослині блискавично

Збір та зберігання врожаю

За нормальних умов зростання та відсутності хвороб в’янення наземної частини картоплі Невський відбувається наприкінці серпня. Це означає лише одне: настав час збирати врожай. Картоплю викопують за допомогою лопати. Інструмент вводиться в землю на багнет і на відстані не менше 20 см від куща: якщо копнути занадто близько, можна перешкодити половину бульб.

Викопану картоплю за умови відсутності опадів розкладають на рівну поверхню і просушують, тільки після цього прибирають у ящики, а потім у мішки. Якщо є загроза того, що піде дощ, тоді бульби розкладають по ящиках в один шар і забирають у приміщення, що добре вентилюється.

Сушіння картоплі обов’язкове перед тим, як прибрати її на постійне місце зберігання

У процесі збирання врожаю слід одразу ж уважно оглядати бульби на наявність ушкоджень та хвороб, а також відкладати картоплю на насіння.

Зберігають картопля у вентильованих підвалах і льохах при температурі приблизно +8 °C і не рідше одного разу на місяць перебирають його, вибраковуючи заражені бульби.

Невський відрізняється гарною лежкістю та транспортабельністю, довго не проростає та зберігає всі свої смакові якості.

Правильне зберігання картоплі забезпечує хорошу лежкість

Відгуки огорожі

Картопля Невський абсолютно не вибаглива і дає чудові врожаї на будь-якій місцевості, придатній для землеробства. Для цього потрібно лише дотримуватися загальних рекомендацій щодо догляду, а ще знати в обличчя картопляних ворогів.

Сорт картоплі Невський: опис сорту, корисні властивості, відгуки

Кожен городник має свої улюблені сорти картоплі, що відрізняються врожайністю, гарним смаком. Судячи з відгуків, картопля Невський – улюбленець дачників різних регіонів, а завдяки його відмінним характеристикам. Побачивши фото бульб та познайомившись з описом сорту, багато хто намагається придбати насіннєвий матеріал, і як правило, Невський не розчаровує.

Опис сорту

Назву картоплі дали селекціонери Північно-Західного НДІСГ, які його виведенням кілька років. Батьківська пара – сорти Кандидат та Веселовська. З 1982 року Невський включений до каталогу Державного реєстру сортів. Рекомендований для культивування у всіх регіонах країни, оскільки відрізняється невибагливістю, швидкою адаптацією до різних кліматичних умов.

Вирощується з середини 80-х по всій території, не здає своїх позицій до теперішнього часу. Сорт стійкий до несприятливих погодних факторів, урожайний, тому його вибирають як пересічні городники, і фермери.

Основні характеристики

За термінами дозрівання – середньопізній, до повної біологічної зрілості з сходів проходить від 70 до 90 днів. Але точні терміни визначаються часом посадки, кліматом конкретної території. Молода картопля готова до вживання вже наприкінці липня.

Рослини потужні, прямостоячі, злегка розлогі. Листові пластини широкі, глянсові, світло-зеленого кольору з невеликою хвилястістю по краях. Завдяки такій формі листя рослина легше переживає посушливі періоди, відображає яскраві УФ-промені. Цвіте рясно, квітки великі, з білосніжним віночком і яскраво-жовтою серединкою.

Період цвітіння картоплі Невський короткий, але інтенсивний.

Бульби великі, вагою 100-130 г, правильної овальної форми. Очі на шкірці рожеві, трохи втиснуті, невеликого розміру. Шкірка гладка, тонка, красивого жовтуватого забарвлення. М’якуш кремовий з рожевим відливом.

Смак м’якоті – відмінний, і це відзначають усі, хто намагався вирощувати Невський на своїй ділянці. За вмістом крохмалю – 10-13% поступається деяким сортам, тому зазвичай використовується для приготування перших страв, салатів, смаження. Для пюре рекомендується використовувати інші сорти, розвареніші, з високими показниками крохмалю.

З куща збирають по 9-15 вирівняних бульб. При повноцінному та правильному догляді дрібної картоплі на гнізді мало.

Середні показники врожайності – 350-500 центнерів з гектара (приблизно однаково з картоплею Синьоока, Адретта), але вищі, ніж Волошка, Альвара, Кубанка. Товарність бульб висока, лежкість – до 95%.

Особливість Невського – можливість швидкого проростання, тому при зберіганні це враховують.

Переваги і недоліки

Картопля Невський завоював популярність завдяки низці переваг:

  • гарний смак;
  • невибагливість до умов вирощування;
  • стійкість до тривалих посух;
  • відмінний товарний вид бульб;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • найвищі показники врожайності.

При розрізі м’якуш тривалий час не темніє, при варінні картопля зберігає форму. Невський мало пошкоджується шкідниками, стійкий до вірусних захворювань, більшості грибкових інфекцій (фітофтор, різоктоніоз, фузаріоз).

  • не придатний для приготування пюре;
  • бульби можуть проростати під час зберігання раніше терміну;
  • дає ніжні тендітні паростки, тому при пророщуванні слід бути акуратними.

Цю картоплю часто порівнюють із найкращими зразками голландської селекції, зазначаючи, що з низки характеристик Невський не поступається їм і у чомусь навіть перевершує.

Особливості агротехніки

Незважаючи на невибагливість картоплі, заявлені показники врожайності досягаються лише за правильної агротехніки культури.

Вибір ділянки

Картопля Невський віддає перевагу легким і пухким грунтам, але непогано росте на важких грунтах. Бажано готувати ділянку з осені, додавши на глинистих ґрунтах перегній, компост (по 2 цебра на квадратний метр). Для окультурення та покращення родючості практикують посів під зиму сидератів.

Краще місце – гряди, що добре освітлюються сонцем, віддаленість ґрунтових вод – не менше метра. З осені вносять гній, що перепрів, суперфосфат. Весною, при посадці, в лунки закладають золу, повністю виключаючи внесення свіжого гною.

Підготовка та посадка бульб

Приблизно за три тижні до передбачуваного дня висаджування бульби викладають на пророщування. Процедура обов’язкова, що дозволяє краще підготувати картоплю до нових умов. Картопля розкладають у два шари в ящики, витримують у освітленому приміщенні за температури до +18ºC.

Також рекомендують протравлення у розчині марганцівки, борної кислоти. Для захисту від хвороб та шкідників використовують склади Максим, Актофіт. Обробляють акуратно, так як у цього сорту картоплі легко обламуються бульби.

Посадку планують при прогріванні ґрунту до +10ºC. Ранні роботи призводять до загнивання картоплі, тривалої відсутності сходів. У той же час бульби, висаджені в теплий ґрунт, швидко йдуть у зріст і дають міцні здорові сходи.

Технології посадки традиційні, тут самі городники вирішують, як їм зручніше і звичніше. Відстань між лунками – 25-35 см, у міжряддях – 70-80 см. Коріння у цієї картоплі потужне, тому кущам потрібна велика площа живлення. На загущені посадки різко падають показники врожайності.

Для посадки зазвичай рекомендують відбирати насіннєвий матеріал вагою 40-50 грамів. У сорту Невський таких картоплин мало, тому висаджують екземпляри по 80-90 г. Різання картоплі небажане.

Догляд

Агротехніка стандартна, з урахуванням особливостей сорту (посухостійка, добре відгукується на підживлення). Після висадки приблизно через 5-6 днів гряди боронують, розбиваючи грудки землі, кірку на поверхні, видаляючи бур’яни, що з’явилися. При спекотній погоді та тривалій відсутності дощів рекомендується зрошення ділянки.

Рихлячи грунт 2-3 рази, передуючи підгортання. До фази бутонізації молоді кущі можна опудрити золою або провести позакореневе підживлення по листі зольним настоєм.

Поливають картопляні гряди у цей період лише у посуху, витрачаючи приблизно по 10 літрів води на 1 квадратний метр.

  • перше, коли висота кущиків – 15 см;
  • друге – через 2,5-3 тижні;
  • третє – як тільки рослини почнуть замикатися у лавах (висота кущів – 20-22 см).

Обов’язково дотримуються термінів підгортання, працюють тільки по вологому ґрунту. У фазі повної бутонізації та цвітіння збільшують норму поливу (до 18-20 літрів на 1 квадратний метр). Поливають лише за відсутності дощів, якщо йдуть опади, культурі вистачає природної вологи.

Підживлення у стадії цвітіння:

  • сульфат калію та золу (відповідно, 1 і 3 столові ложки розводять відру води, витрачаючи приблизно по літру розчину на кожен квадратний метр грядки);
  • суперфосфат (по 2 столові ложки на десятилітрове відро), по півлітра на кущ.

Бажано поєднувати внесення добрив з поливами або проводити їх після дощу по вологому ґрунту.

Після бурхливого короткого цвітіння картоплі Невський починається період нарощування бульб. Підживлення більше не проводять, поливають тільки за відсутності опадів.

Хвороби та шкідники: як боротися

Серед переваг сорту Невський – стійкість до різного виду інфекцій, шкідників. Але на ділянках зазвичай вирощують кілька різних сортів, які можуть уражатись грибками, вірусами. Тому обов’язково проводять профілактичні обробки, особливо у дощове літо, коли великий ризик появи фітофтори, гнили.

Для обробок використовують:

  • бордоську суміш (1%), двічі за сезон, до цвітіння;
  • розчин 2% мідного купоросу;
  • зольний настій;
  • розчин перцю з милом (для відлякування шкідників).

Для профілактики зазвичай застосовують щадні засоби: настої і відвари трав, міді містять склади. При виявленні шкідників або перших ознак хвороби доведеться обробити посадки фунгіцидами або інсектицидами.

Збирання та зберігання врожаю

Бадилля у цієї картоплі лягає рано, але остаточні терміни викопування – через 78-90 днів. Приблизно з останніх чисел липня (залежно від регіону) городники починають копати молоду картоплю для їжі, але остаточне збирання врожаю – наприкінці літа. Рекомендується за два тижні зрізати бадилля, і якщо немає пошкоджень, закласти в компост.

Для збирання вибирають ясний день, щоб викопані бульби встигли підсохнути на гряді просто неба. Укладають на тимчасове зберігання під навіси, в підвалі на пару тижнів, потім сортують і прибирають на зберігання в льохи.

Насіннєву картоплю закладають в окремі ящики, протягом усього періоду зимівлі перевіряють на безпеку. Оптимальна температура – ​​в межах +3ºC…+5ºC. Найкраще зберігати Невський у ґратчастих дерев’яних ящиках, а не навалом у скринях.

Відгуки

Ілля, Нижній Новгород

Вирощую Невський упродовж десятка років. Жодного разу не підвів сорт: смачний, урожайний, добре зберігається. Говорять, що бульби навесні раніше проростають, але я такого не помічав. Загалом у мене в господарстві три сорти картоплі, найбільше Невського.

Можливо, Невський і врожайний, але не в мене. Прочитала про нього давно, ще у газеті для дачників. Розжилася насінням, начебто догляд був добрий, але врожай не вразив. Смак задовільний, хороший, але й видатний.

Є сорти набагато врожайніші і найголовніше, смачніші. Але прибирати не стала, небагато вирощую для супу. Ось у перших стравах він добрий, не розварюється, зберігає форму і водночас не твердий.

Скажу так – сорт на любителя, можливо, не підходить для мене, але сподобається іншим.

Купили дачу, і першого ж року вирішили всі грядки засадити картоплею. На насіннєвій станції нам запропонували кілька сортів, серед них і Невський. Що сказати – картопля виросла на славу! Великі картоплини, гарні, рівні.

Коли копали, не могли намилуватися, навіть не вірили, що самі такі виростили. Смак нормальний, йде у всі страви, навіть пюре робимо, теж смачно. Зберігається добре, раннього проростання не помічали.

Від шкідників обприскуємо Інта-Віром, особливо нічого не проводимо.

Картопля Невський – затребуваний у городників сорт, який відрізняється прекрасними товарними характеристиками, врожайністю, невибагливістю до догляду.

Картопля Невський: опис сорту з фото, відгуки, посадка, догляд та інші характеристики

Навіть не читаючи описи, а лише подивившись на фото, будь-який городник скаже, що на ньому зображено дуже врожайний сорт.

За різними джерелами, площі, зайняті в Україні під картоплею сорту Невський, займають від 25 до 75% всіх посадок картоплі. Навіть якщо прийняти за істину першу цифру, Невський рекордсмен за популярністю.

Щоправда, статистика враховує лише посадки у товарних сільськогосподарських організаціях. Але, схоже, що багатьом дачникам цей сорт до душі.

Історія походження сорту

Картопля Невський – плід творчої роботи колективу співробітників Північно-Західного НДІСГ, нині Ленінградського науково-дослідного інституту Української академії сільськогосподарських наук. Вихідними сортами були Кандидат та Веселовська.

З 1982 року Невський присутній у Українському держреєстрі селекційних досягнень, допущених до використання. Зазначимо, що це єдиний із 426 зареєстрованих на сьогодні сортів картоплі, допущений до вирощування у всіх регіонах країни.

Це свідчить про його невибагливість до ґрунтових та кліматичних умов.

Невський – єдиний сорт, рекомендований для вирощування у всіх регіонах країни

Сорт середньоранній, столове призначення. Рослини напівпрямостоячі, середньої висоти. Листя світло-зелене, хвилястість краю слабка. Білі квіти. Бульба світло-бежевий з білою м’якоттю. Очі рожеві або білі, дрібні.

Квіти у Невського дуже привабливі

Цікаво порівняти його основні характеристики з сортом Удача, який також широко поширений і зовні майже не відрізняється від Невського, за винятком більшого розміру.

Таблиця: порівняльні характеристики сортів Невський та Удача

Сорт Невський трохи врожайніший, з більш вирівняними за розміром бульбами та з меншим вмістом крохмалю. Так як цей сорт середньоранній, його дозрівання настає пізніше на 2-3 тижні. Ця картопля стійка до раку, чорної ніжки, мокрої гнилі, вірусів, відносно стійка до фітофтори, парші звичайної, різоктоніозу.

Понад чверть усіх картопляних плантацій країни відведено під сорт Невський.

Фотогалерея: відмінні ознаки Невського

Така кількість бульб з одного куща для Невського не рідкість
М’якоть у бульби сорту Невський ніжно-біла, довго не
темніє

Відео: Невський – серед лідерів з урожайності

Таблиця: переваги та недоліки сорту

Щодо смаку, тут думки суперечливі, але до найсмачніших сортів картоплі її не віднесеш.

Посадка та догляд

Хоч би як був Невський невибагливий до умов вирощування, садіть його на ділянці, освітленій більшу частину дня.

На важкому глинистому ґрунті він теж дасть урожай, але далеко не кращий, тому такий ґрунт треба з осені перекопати мінімум на багнет лопати, розкидавши по поверхні 1–2 відра (на 1 м2) перегною або компосту та піску.

Дуже добре посіяти на ньому восени озиме жито, а навесні перед посадкою картоплі зорати поле. Крім поліпшення структури ґрунту та збагачення його добривами, цей сидерат пригнічує багато хвороботворних мікроорганізмів.

У такому вигляді жито, посіяне на початку вересня, піде під зиму

Сорт, насіння, агротехніка — ось три кити, на яких тримається вирощування картоплі. І, якщо в умовах приватного господарства або дачі до пунктуального проходження агротехнічним рекомендаціям часто не доходять руки, то вибір сорту та підготовка насіннєвого матеріалу цілком під силу будь-якому городнику.

  1. Ніколи не обмежуйтеся посадкою лише одного сорту картоплі, у нашому випадку Невського. Яким би він не був невибагливим, в погодних умовах конкретного року може «вистрілити» інший сорт.
  2. Поновлюйте посадковий матеріал. В результаті багаторічного використання на посадку своєї картоплі в ній накопичуються хвороби та втрачаються характеристики сорту. Зайве говорити, що купувати насіннєву картоплю необхідно лише у перевірених місцях.
  3. Дотримуйтесь сівозміни: міняйте місцями картоплю з іншими коренеплодами.
  4. Використовуйте сидерати.

Не вірте тим городникам, які стверджують, що споконвіку саджають бульби на тому самому місці без шкоди для врожайності. Можливо, до певного часу це порушення правил вирощування картоплі сходитиме з рук, поки одного разу більша частина рослин не виявиться заражена якимось із небезпечних захворювань, що накопичилося в грунті.

Посадка пророщеної картоплі не лише наближає час збирання. Пророщування наочно показує стан бульб та дозволяє своєчасно відбракувати хворі та нежиттєздатні. Також ця процедура, що проводиться на світлі, призводить до позеленювання картоплі, яке помітно підвищує його стійкість до хвороб та шкідників. Оптимальна вага насіннєвих бульб 50-80 г.

Поетапний хід пророщування наступний:

  1. Картопля кладеться на пророщування за 3-4 тижні до часу передбачуваної посадки. До моменту посадки ґрунт має прогрітися до 6–10 оС. Висаджування бульб Невського в холодну землю з великою ймовірністю призведе до їхнього захворювання.
  2. Насіннєва картопля міститься у світлопроникну тару максимум у 2 шари і складується в освітленому приміщенні. Діапазон температури в ньому має бути 15–18 оС.
  3. З появою сильних паростків довжиною 1 см тару з картоплею переносять у більш прохолодне місце, бажана температура – близько 12 оС.

Нюанси пророщування насіннєвої картоплі на фото

Паростки виглядають солідно, але їх легко обломити
Бульби з такими кволими паростками відбраковуються
Картопля позеленіла, а у паростків з’явилися коріння – саме час садити Такий стелаж дуже зручний при пророщуванні картоплі на світлі

Передпосівна обробка бульб

Безпосередньо перед посадкою бульби бажано обробити з метою:

  • прискорення проростання – препаратами Потейтін або Міком за інструкціями до них;
  • запобігання грибковим захворюванням – витримати 30 хвилин у розчині марганцівки (1 г) або борної кислоти (50 г) на 10 л води;
  • боротьби зі шкідниками – препаратами Круїзер, Максим або Актофіт за інструкціями до них.

Сортування та передпосадкова обробка бульб повинна проводитися акуратно – у Невського слабкі паростки, їх легко уламати!

Відео: суміщення обробки та пророщування

Схема посадки

Для посадки картоплі сорту Невський загальноприйнято оптимальну ширину міжрядь в 70 см, а ось щодо відстані між бульбами рекомендації різні, від 25 до 45 см.

Дослідження, проведені в Уральській сільськогосподарській академії, показали, що максимальна врожайність для цього сорту досягається при схемі посадки 70х26 см і розмір посадкового бульби 30-50 г, на ці дані можна орієнтуватися.

Оптимальне міжряддя – 70 см, відстань між бульбами – 26 см

Бульби в 30 г зустрічаються у Невського нечасто, а досвід показує, що різання картоплин цього сорту не дає бажаних результатів. Тому доводиться садити більші (до 80 г) бульби з частковою втратою врожаю, але тут нічого не вдієш.

Картопля садять двома способами: у лунки та траншеї

Посадка проводиться в лунки або траншеї, під кожну картоплину додається 2-3 жмені перегною або компосту, по жмені золи і перемішується з грунтом на дні. Не зайве буде покласти в лунки лушпиння цибулі і подрібнену яєчну шкаралупу. Шар землі, яким засипається картопля, має бути трохи більше 5–8 див.

Відео: посадка картоплі на гряди

Полив, розпушування та підживлення

У середньому через 15-20 днів після посадки пророщеної картоплі з’являться сходи. Але подбати про нього треба раніше: через тиждень після посадки акуратно пропушіть грунт з видаленням бур’янів, що виникли, а при відсутності дощів полийте посадки (10 л/м2).

Картопля добре відгукується на калійні добрива, тому зола — дешеве і корисне підживлення. У її складі до 12% калію, 6% фосфору та 40% кальцію.

Таблиця: подальший догляд за картоплею

Важливі позначки: норми поливу наведено для посушливої ​​погоди. Підгортання проводяться тільки по вологому ґрунту. Кореневі підживлення обов’язково поєднуються з поливом.

Висока підгортання створює сприятливі умови для розвитку бульб

Після того як кущі відцвітуть, підживлення припиняються, залишається лише помірний полив у посушливу погоду. У Невського відбувається досить раннє вилягання бадилля — в середині-кінці липня, у цей час вже можна копнути молодої картоплі, а ще через місяць-півтора, коли бадилля засохне і помре — картопля буде готова до збирання.

Невський – досить посухостійкий сорт, але зовсім без вологи йому не обійтися, про її дефіцит свідчать згорнуті в трубочку листя.

Хвороби та шкідники

З захворювань Невському може трохи загрожувати фітофтороз, ну а з шкідників трійця: нематода, колорадський жук, дротяник. До речі, Невський добрий тим, що в нього бадилля після навали колорадського жука може відновитися.

Таблиця: вороги Невського

Фотогалерея: хвороби та шкідники сорту

Типова картина поразки нематодою: багато дрібних корінців і мало бульб На бульбах виразно видно нематодні цисти При фітофторозі уражаються не тільки листя, стебла, а й бульби Часто після «роботи» личинок колорадського жука від картоплі залишаються лише голі стебла – здатна харчуватися будь-яким урожаєм, але особливо сильно ушкоджує посадки картоплі

Відео: боротьба з колорадським жуком народними способами

Збір та зберігання врожаю

Цей середньоранній сорт готовий до збирання через 75-90 днів після сходу. Прибирати картопля необхідно в суху теплу погоду, після викопування її розкладають просто неба для просушування.

Хворі бульби знищуються, пошкоджені відокремлюються від більшості. Після просушування картопля поміщається на тимчасове зберігання у закрите приміщення терміном у 2–3 тижні.

За цей час грубіє шкірка, запливають механічні пошкодження.

Приміщення постійного зберігання картоплі повинно мати вентиляцію та температуру повітря 3–5 оС. Окремо у ньому зберігаються бульби, відібрані на насіння. Добре, якщо картопля зберігатиметься не навалом, а в дерев’яних ящиках. Днища їх мають бути піднесені над підлогою.

Картопля, призначена на їжу, та насіннєва зберігаються окремо

Як зазначалося вище, основне призначення Невського в кулінарії — використання салатах і приготування перших страв — він добре тримає форму при термообробці. Втім, багато хто вважає, що його з успіхом можна варити і смажити.

Молодою картоплею Невський можна побалувати себе вже у липні

Опис сорту картоплі Невський за відгуками городників

Хороша врожайність, посухостійкість і терпимість до перезволоження ґрунту, гарний товарний вид бульб, стійкість до більшості захворювань – набір цих позитивних властивостей Невського забезпечує йому рік у рік стабільну популярність у населення. Щоправда, досягнення хорошого врожаю вимагає догляду за картоплею і смак не всіх влаштовує, але сорт затребуваний, а це — головне.

Картопля Невський: опис сорту, фото, відгуки про врожайність та характеристика смакових якостей, підвид

Важливий момент при посадці картоплі – вибір сорту. Звертаємо вашу увагу на сорт Невський, який вже протягом кількох десятків років славиться невибагливістю у догляді, стійкістю до хвороб, відмінним смаком бульб та високою врожайністю.

Про те, як правильно садити Невський і доглядати його, читайте в нашій статті.

Опис

Картопля Невський – середньоранній сорт. З моменту появи сходів до збору врожаю проходить 75-90 днів. Цей термін залежить від погодних умов.

Невський був виведений в 1975 Ленінградським НДІ сільського господарства «Білогорка». До Держреєстру його внесли в 1982 році.

Відмінності від інших сортів

Кущі прямостоячі гіллясті, висотою до 1 м. На стеблах розташовується велике темно-зелене листя. При сильній посусі вони згортаються в трубочку, тим самим скорочуючи випаровування вологи.

Квіти великі, білий. Коріння потужне, мочкуватого типу, яке забезпечує рослини водою з більш глибоких шарів ґрунту.

склад

Усього 100 г картоплі містять багато корисних речовин:

  • вітамін С – 22,2% від добової норми;
  • вітамін В6 – 15%;
  • вітамін РР – 9%;
  • калій – 22,7%;
  • фосфор – 7,3%;
  • магній – 5,8%;
  • кобальт – 50%;
  • хром – 20%;
  • мідь – 14%.
  • У бульбах містяться засвоювані вуглеводи, незамінні та замінні амінокислоти, мононенасичені та поліненасичені жирні кислоти.
  • Енергетична цінність на 100 г – 77 ккал, вміст вуглеводів – 16,3 г, жирів – 0,4 г, білків – 8 г.
  • Кількість крохмалю в м’якоті – 10,4-14,8%, завдяки цьому бульби під час чищення не темніють.

Характеристика бульб та врожайність

Бульби у Невського круглої чи овальної форми. Шкірка біло-жовтого забарвлення з рожевими очима. М’якуш бежевий щільний, без порожнеч.

Довідка! Сорт — один із найурожайніших: з однієї сотки землі збирають 400–500 кг картоплі.

На одному кущі формується по 15-17 бульб. Вага одного – 100-150 г. Бувають і більші, до 200 г.

Регіони для вирощування та терміни посадки

Сорт Невський підходить для культивації у будь-якому регіоні України, України та Молдови.

Посадку починають, коли ґрунт на глибині 10-12 см добре прогріється. У південних районах це відбувається наприкінці квітня, у місцях із помірним кліматом — у середині або наприкінці травня.

Переваги та недоліки сорту

Основні переваги картоплі Невський:

  • висока врожайність;
  • стійкість до посухи завдяки розвиненій кореневій системі;
  • невибагливість до умов зростання;
  • привабливий товарний вигляд та висока транспортабельність;
  • здатність шкірки швидко затягуватись після механічних пошкоджень;
  • імунітет до деяких картопляних хвороб;
  • швидке відновлення після атаки колорадських жуків.
  • сорт погано протистоїть нематоді та фітофторе;
  • бульби обмежено застосовуються в кулінарії, більше підходять для супів та салатів;
  • на закисленому ґрунті культура дає слабкий урожай.

Особливості посадки та вирощування

Хоча сорт досить невибагливий, він все одно потребує базового догляду.

Підготовка до посадки

Картопля Невський любить тепло, тому ділянку для посадки вибирають сонячну. Грунт повинен бути пухким, щоб туди добре проникало волога та повітря. Якщо ґрунт збіднений, його удобрюють компостом чи перегноєм.

Важливо! Під картоплю не беруть свіжий гній: через нього стає більше бур’янів, з’являються шкідники та хвороби.

Перед посадкою насіннєву картоплю пророщують, а потім обробляють спеціальними засобами.

Пророщування проводять за 4 тижні до висаджування:

  1. Перебирають бульби для насіння, видаляють зіпсовані та уражені хворобами. Підходять овочі масою близько 80 г, за розмірами трохи більше курячого яйця.
  2. Картопля розкладають на сонце в теплому приміщенні за температури +15°C.
  3. Коли паростки досягнуть 1 див, температуру знижують до +12°C.

Перед висадкою в ґрунт бульби обробляють:

  • для зростання використовують препарат “Потейтін” або “Міком”;
  • для запобігання грибковим хворобам насіння поміщають у розчин марганцівки або борної кислоти;
  • проти шкідників підходять кошти “Максим” або “Актофіт”.

Картопля не розрізають на частини. Його садять лише цілими бульбами.

Схема та технологія посадки

Висаджують картопля при температурі ґрунту +6…+8°C. Посадка в холодний ґрунт та затримка на кілька тижнів призведе до втрати більшої частини врожаю.

  1. Викопують лунки глибиною близько 20 см, орієнтуючись на багнет лопати.
  2. Відстань між кущами роблять близько 40 см, між рядами – 60-70 см. Так буде зручніше полоти і підгортати посадки.
  3. У лунки кладуть добриво: наприклад, лушпиння цибулі і деревну золу.
  4. Бульби розташовують паростками вгору, зверху присипають землею.
  5. Ґрунт розрівнюють граблями, поливають водою.

Для великих площ зручно проводити посів напередодні дощу. Перші сходи з’являються приблизно за 2 тижні.

Особливості вирощування

Щоб картопля радувала великим урожаєм, важливо знати деякі її особливості:

  • сорт зайвої вологи надає перевагу помірній посухі;
  • ґрунтові води на ділянці не повинні наближатися до поверхні землі ближче ніж на 1 м;
  • паростки легко ушкоджуються, тому бульби висаджують акуратно.

Невський має потужну кореневу систему, тому важливо витримувати відстань між кущами.

Нюанси догляду

Доглядати сходи нескладно, особливо за наявності досвіду. Сміттєву траву прибирають у міру зростання. Посадки регулярно підгортають, роблячи помірно високі гірки. Це стимулює появу додаткових столонів, у яких формуються зав’язі.

Режим поливу

Поливають культуру ввечері або вранці при необхідності, стежачи за станом ґрунту.

Стандартна схема зволоження:

  • перший полив – при посадці;
  • другий – після появи паростків;
  • третій – напередодні цвітіння;
  • четвертий – при утворенні бульб.

У дощове літо кількість поливів скорочують: сорт не зазнає зайвої вологи.

Увага! При зрошенні зі шланга його не спрямовують прямо під кущ краще застосовувати полив за принципом дощування.

У спеку ґрунт не зволожують. Це лише погіршить стан овочів.

Підживлення

Сорт потребує регулярного внесення добрив:

  • перше підживлення проводять перед утворенням бутонів, використовують рідкий коров’як і сечовину;
  • у період бутонізації вносять сульфат натрію та деревну золу;
  • коли рослина почне цвісти, додають коров’як та суперфосфат.

Проміжок між добривами становить не менше 14 днів. Будьте обережними з мінеральними засобами: вони можуть спровокувати грибкові захворювання.

Боротьба з хворобами та шкідниками

Сорт стійкий до більшості картопляних хвороб: йому не страшні картопляний рак, різоктоніоз.

Рослина помірно сприйнятлива до фітофторозу, який проявляється потемнінням та скручуванням листя. Лікування захворювання практично не піддається, але на початковій стадії ефективним є засіб, який готують з 1 таблетки «Трихополу», розведеної в 10 л води. Розчином обприскують грунт та кущі 2 рази на місяць.

Шкідники, що вражають сорт:

  1. Нематода – невеликі черв’ячки, що мешкають усередині бульб. Проти них використовують “Фосфамід”. Час лікування – 10 днів. Концентрація розчину – 0,2%.
  2. Колорадський жук поїдає листя, в результаті кущі погано ростуть, а бульби не набирають вагу. Для профілактики біля грядок висаджують рослини зі специфічним запахом: базилік, петрушку, кріп. Якщо сорт все ж таки зазнав атаки жуків, то їх збирають вручну. З препаратів підійдуть “Карате”, “Банкол” або “Актара”.
  3. Ведмедка псує бульби, вигризаючи в них поглиблення. Для боротьби використовують розчин господарського мила з розрахунку 2 шматки на відро води.
  4. Дріт – вгризається в бульби, роблячи в них дірки. Щоб позбавитися шкідника, готують такий розчин: 15 мл «Актелліка» змішують з 80 мл води та 200 мл ацетону. Обробляють грунт та кущі.

Хімію використовують мінімум за 30 днів до викопування картоплі.

Збір та зберігання врожаю

До збору врожаю приступають у серпні – вересні. Як тільки листя висохне, бульби викопують.

Забирають картоплю вилами або механізованим способом. Зібраний урожай перебирають та просушують. Зіпсовані або пошкоджені екземпляри відправляють у їжу або на корм тваринам.

Важливо! При укладанні овочів на зберігання важливо переконатись, що вони повністю сухі.

Тримають картопля в підвалі або льоху при температурі від +3 до +5°C та хорошій циркуляції повітря. У сорту висока лежкість, тому він здатний довго зберігати товарний вигляд та смакові якості. Паростки з’являються лише до весни.

Труднощі при вирощуванні

При вирощуванні сорту деякі овочівники стикаються з проблемами:

  • ураження картоплі фітофторою та шкідниками;
  • ушкодження ніжних паростків при посадці;

Сорт теплолюбний, при низькій температурі та недостатній освітленості дає менший урожай.

Поради городників

Для підвищення врожайності фермери підгодовують культуру сульфатом калію під час цвітіння. Для цього 30 г препарату розчиняють у 10 л води та поливають посадки.

Прополки проводять за потребою, але не менше 1 разу на місяць. Щоб хвороби та шкідники не призвели до загибелі рослин, щотижня посадки ретельно оглядають.

Відгуки

Відгуки про сорт переважно позитивні. Дачники хвалять його за високу врожайність та здатність рости в будь-яких кліматичних умовах:

Костянтин, м. Саратов: «Сорт радує нас багато років. Смак чудовий. При посадці кладу в лунки багато золи. Протягом сезону періодично вношу настій золи у сироватці».

Валентина, м. Нефтекамск: «Невський дає чудовий урожай навіть у найжахливіше літо. Його пристосованість до будь-яких погодних умов нам дуже пасує».

Сергій, м. Ульяновськ: «Частину городу завжди засаджую картоплею Невською. Вона досить врожайна і не потребує особливого догляду. Обробляю тільки від дротяника та колорадського жука».

Висновок

Сорт Невський – один із найпопулярніших у нашій країні. Він приваблює як аграріїв, так і овочівників-аматорів стабільним високим урожаєм, посухостійкістю та невибагливістю у догляді. Для отримання багатого врожаю достатньо виконувати стандартні агротехнічні прийоми.

Про автора

admin administrator