Варення із чорної горобини на зиму

Авторadmin

Варення із чорної горобини на зиму

Варення з чорноплідної горобини на зиму: 15 рецептів

і настоянки. Але алкогольні напої показані далеко не всім. А ось варення з чорноплідної горобини із задоволенням будуть поглинати і діти, і дорослі, одночасно поправляючи своє здоров`я.

Користь і шкода варення з чорноплідної горобини

Кожен, хто хоч раз пробував ягоди чорноплідної горобини в свіжому вигляді, не міг не помітити їх солодощі, хоча і в неодмінному поєднанні з невеликою терпкістю. У плодах черноплодки міститься до 10% цукрів, велика частина яких представлена ​​глюкозою і фруктозою, але є також і сорбіт, який гарний як замінник цукру для діабетиків. А ось терпкий смак проявляється завдяки вмісту пектинових і дубильних речовин.

Увага! Самі по собі пектинові речовини допомагають виводити з організму радіоактивні сполуки і важкі метали, а також впорядковують роботу шлунково-кишкового тракту і, при наявності холециститу, здатні грати роль м`якого жовчогінний засіб.

Свіжі ягоди, незважаючи на значний вміст цукрів, мають невелику калорійність – близько 56 ккал. Варення з черноплодки через вміст цукру вже набагато більш калорійне – до 350-380 ккал на 100 г продукту.

У ягодах чорноплідної горобини знаходиться також безліч вітамінів, серед яких окремої згадки заслуговує вітамін Р (зміст може досягати від 2000 до 6000 мг). Його значення полягає в позитивному впливі на імунітет, крім того, він уповільнює процеси старіння в організмі. Щоб забезпечити добову норму споживання цього важливого вітаміну, досить з`їдати близько 3 ст. л. варення з чорноплідної горобини в день.

Багата черноплодка і мікроелементами, серед яких особливо варто відзначити молібден, бор, залізо, фтор, йод і марганець. Їх присутність допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної і нервової систем, зменшує рівень холестерину, зміцнює стінки судин і служить відмінним профілактичним засобом проти варикозу. А оскільки в ягодах аронії досить великий вміст йоду (до 10 мкг на 100 г плодів), то варення з чорноплідної горобини принесе безсумнівну користь при швидкій стомлюваності, загальної апатії, а також при кровоточивості ясен.

Завдяки багатому і різноманітному складу, чорноплідна горобина або аронія була офіційно визнана в середині ХХ століття як лікарський засіб. Крім уже згаданих лікувальних властивостей, варення з чорноплідної горобини здатне:

  • знижувати артеріальний і внутрішньочерепний тиск;
  • забезпечити збалансовану роботу ендокринної системи;
  • послаблювати і навіть виліковувати головний біль;
  • допомогти максимально засвоїти надходить в організм вітамін С;
  • позбавити від відрижки, неприємного запаху з рота і від тяжкості в шлунку.

Але, оскільки варення з чорноплідної горобини є по-справжньому дієвим лікарським засобом, в деяких ситуаціях воно може принести і значної шкоди.

Дуже акуратно слід вживати його особам зі зниженим тиском.

Не можна рекомендувати його до вживання людям:

  • з підвищеним згортанням крові;
  • з гастритами, що характеризуються підвищеною кислотністю;
  • з виразкою шлунка;
  • з тромбофлебітом;
  • з частими розладами кишечника.

Як правильно зварити варення з чорноплідної горобини

Незважаючи на всю безперечну користь, яку здатні принести ягоди чорноплідної горобини, варення з аронії не користується особливо великою популярністю. Це відбувається, по всій видимості, через деяку терпкості ягід. Але приготоване за всіма правилами варення з черноплодки обов`язково приверне і своїм зовнішнім виглядом, і своїм неповторним смаком. А ледве помітна терпкість лише додасть заготівлі деяку своєрідність, але ніяк не зіпсує його смак.

Головне, про що потрібно пам`ятати перед тим, як братися за виготовлення смачного десерту з чорноплідної горобину, що ягоди повинні повністю дозріти. Справа в тому, що в деяких регіонах вони починають чорніти ще влітку, задовго до дозрівання. Але максимального вмісту цілющих речовин і розкриття повного букета смаку ягоди аронії досягають лише до осені. Саме перші 2 осінні місяці – це найсприятливіша пора для збору і виготовлення смачного і корисного варення. Причому, чим північніше регіон зростання, тим пізніше слід збирати ягоди аронії.

Ягоди мають досить щільну консистенцію і не менш міцну шкірку. Але, оскільки саме в шкірці міститься до 1/3 всіх корисних речовин чорноплідної горобини, то найкорисніше варення виходить з цілісних ягід.

Промивати плоди черноплодки перед виготовленням необхідно дуже ретельно, краще використовувати проточну воду, не боячись пошкодити міцні ягоди. Більш того, щоб вони змогли найкращим чином просочитися сиропом, досвідчені господині практикують бланшування свіжих ягід протягом декількох хвилин в киплячій воді.

Інший спосіб, який допомагає позбавитися від певної терпкості в ягодах чорноплідної горобини, – замочування плодів в холодній воді на добу.

Кількість цукрового піску визначається в кожному конкретному випадку використовуються рецептом, але в середньому, щоб максимально пом`якшити терпкість ягоди його повинно бути за вагою не менше ніж самої відібраної і промитої ягоди. Терпкість черноплодки нерідко вдало маскують додаванням в варення за рецептом інших ягід і фруктів, і навіть горіхів.

Порада! Щоб зберегти колір, смак і аромат варення з чорноплідної горобини в домашніх умовах, потрібно за 5 хвилин до закінчення варіння додати в майже готову страву лимонну кислоту.

І, звичайно, не можна забувати про ретельну стерилізацію скляних ємностей і кришок, якщо є намір зберегти варення на зиму.

Класичне варення з чорної горобини

Варення з чорної горобини за класичним рецептом в цілому готують як будь-яке інше ягідне варення. Але існує і ряд нюансів, притаманних лише аронії.

  • 1000 г черноплодки;
  • 1500 г цукрового піску;
  • 650 мл води.
  1. Чорну горобину звільняють від плодоніжок, добре промивають і закладають в глибоку ємність.
  2. Заливають холодною водою так, щоб ягоди повністю були під нею приховані, і витримують при кімнатній температурі добу.
  3. Окремо кип`ятять суміш води і цукру, належних за рецептом, до повного розчинення сипучого продукту.
  4. Промиту після вистоювання черноплодки заливають киплячим сиропом і залишають до повного охолодження.
  5. Після чого поміщають на середній вогонь, проварюють близько 20 хвилин, видаляючи піну, і знову ставлять остигати (краще на ніч).
  6. Повторюють процедуру з варінням на наступний день і ще раз – через день.
  7. В останню варіння в ягоди додають щіпку лимонної кислоти.
  8. Готове варення в гарячому вигляді фасують по стерильним банкам і герметично закупорюють.

Варення з чорноплідної горобини: рецепт приготування з м`ятою

М`ята зуміє освіжити смак готового блюда і зробити його більш ароматним. А використовувати цю чудову пряну травичку для приготування варення дуже просто. Слід лише на стадії останньої варіння додати в заготовку кілька крупно порізаних гілочок м`яти перцевої (разом з лимонною кислотою).

В процесі розподілу варення по ємностей гілочки по можливості виймають – вони вже повністю виконали своє завдання.

Простий рецепт варення з черноплодки

Скориставшись цим рецептом, можна приготувати смачне варення з аронії, цукрового піску і невеликої кількості води протягом одного дня.

  • 1 кг ягід чорної горобини;
  • 250 мл води;
  • 1,5 кг цукру.

В результаті підсумкового продукту вийде близько п`яти баночок ємністю 0,5 л.

  1. Перебрані і промиті ягоди опускають на 5-6 хвилин в киплячу воду з головою.
  2. Після чого пропускають горобину через друшляк і відразу ж заливають холодною водою.
  3. З води і цукру варять сироп, домагаючись його повної прозорості.
  4. У сироп поміщають пробланшировать чорноплідна горобина і на невеликому вогні випарюють її близько 12-15 хвилин.
  5. Потім вогонь вимикають і залишають ємність з майбутнім варенням в спокої на кілька годин.
  6. Знову нагрівають на сильному вогні до закипання і, зменшивши вогонь, варять ще 10 хвилин.
  7. Після чергового 2-3 годинного відстоювання останній раз упаривают заготовку з аронії протягом чверті години і, розклавши по стерильним банкам, відразу ж закупорюють провареними кришками.

Варення з чорноплідної горобини з корицею

Урізноманітнити і надати пікантний смак готовому варення допоможе додавання на останньому етапі приготування 1,5 ч. Л. кориці або 2 палички на 1 кг чорноплідної горобини.

Варення п`ятихвилинка з чорноплідної горобини

Цей досить таки стандартний рецепт також має у випадку з аронией свої особливості. Щоб варення-п`ятихвилинку з чорноплідної горобини можна було зберегти без холодильника, в рецепті передбачена обов`язкова стерилізація готового продукту.

  • 950 г чорної горобини;
  • 1200 г цукру;
  • 300 мл води.
  1. Перебрану і промиту аронию бланшують в киплячій воді від 4 до 6 хвилин, після чого заливають холодною водою.
  2. Необхідна за рецептом кількість води нагрівають до закипання, розчиняють в ній цукор і варять до повної прозорості одержуваного сиропу.
  3. Заливають гарячим сиропом підготовлену черноплодки і залишають її на ніч (на 10-12 годин).
  4. Вранці наступного дня ставлять варення на помірний вогонь, кип`ятять рівно 5 хвилин, знімають при цьому піну.
  5. Потім розкладають гаряче варення по чистим скляним ємностей, прикривають пропареними кришками і розміщують на рушник або інший підставці в широкій каструлі з гарячою водою.

Увага! Рівень води повинен доходити приблизно по плечики встановленим в каструлі банкам.

Смачне варення з чорноплідної горобини з горіхами

Варення, приготоване за цим рецептом, не тільки дуже смачне і корисне, але ще і надзвичайно поживне. Може також використовуватися як повноцінна начинка для пирогів.

  • 1500 г чорноплідної горобини;
  • 1000г цукрового піску;
  • 250 г очищеного волоського горіха;
  • 500 мл води.
  1. Ягоди аронії перебирають, промивають, заливають чашкою окропу і залишають в такому вигляді на ніч.
  2. З ранку воду зливають в окрему ємність, досипають до неї цукор і готують, таким чином, сироп.
  3. Горіхи дрібно рубають ножем.
  4. У киплячий сироп всипають черноплодки і рубані горіхи і варять після закипання чверть години.
  5. Знову залишають заготовку на ніч, а з ранку проварюють ще чверть години.
  6. Вимикають вогонь, закривають варення кришкою, проклавши між нею і каструлею прошарок з прокипяченного х / б рушники, а через кілька годин розкладають по сухим і чистим ємностей і герметично закручують.

Варення з груші з чорноплідної горобини

За аналогією з попереднім рецептом готують також делікатесне варення з чорноплідної горобини і груш з додаванням волоських горіхів.

  • 700 г аронії;
  • 250 г груш;
  • 700 г цукру;
  • 160 г очищених горіхів (волоських);
  • 200 мл води;
  • 3-4 г лимонної кислоти.

Процес виготовлення повністю збігається з тим, що описаний в попередньому рецепті. Груші нарізають невеликими кубиками і всипають в сироп разом з ягодами і горіхами.

Варення з черноплодки і сливи

Варення з черноплодки за класичним рецептом трохи нагадує вишневе, а якщо приготувати його зі сливою, то навряд чи хто-небудь зможе визначити, з чого виготовлений десерт.

  • 750 г черноплодки;
  • 1300 г цукру;
  • 680 мл води;
  • 450 г слив.
  1. Зливи і чорноплідна горобина промивають в декількох водах.
  2. Видаляють кісточки зі слив, гілочки і плодоніжки з горобини.
  3. Горобину бланшируют близько 5 хвилин в киплячій воді, виймають, швидко охолоджують.
  4. До 680 мл горобинового відвару додають 800 г цукру і кип`ятять до повного його розчинення.
  5. Зливи розрізають на шматочки зручною для господині величини і разом з ягодами чорноплідної горобини поміщають в цукровий сироп.
  6. Проварюють 12 хвилин, знімають піну, засипають залишився кількість цукрового піску (500 г) і, перемішавши, залишають остуджувати.
  7. Після 9-10 годин настоювання варення знову нагрівають і проварюють до того моменту, як воно почне густіти. Це складе приблизно 20-30 хвилин.
  8. За сухим і чистим банкам заготовку розкладають після її охолодження. Навіть використавши пластикові кришки, можна з упевненістю зберігати це варення в звичайній коморі.

Як зварити варення з чорної горобини з ваніліном

Якщо в варення, виготовлені за рецептом, описаного вище, додати 1,5 г ваніліну (1 пакетик), то воно набуде дуже цікавий присмак.

Варення з чорноплідної і червоної горобини разом

Чорноплідна і червона горобина, незважаючи на загальну назву, навіть не є близькими родичами. Але, незважаючи на це, прекрасно поєднуються в одному варення. Слід лише враховувати, що червону горобину не можна використовувати в заготовках в свіжому вигляді через гіркоти, властивої ягодам. Втім, звільнитися від неї порівняно легко – варто лише кілька годин потримати їх в морозилці.

Для приготування смачного і незвичайного страви будуть потрібні:

  • по 300 г червоної і чорноплідної горобини;
  • 300 мл води;
  • 1,5-2 г меленої гвоздики;
  • 500 г цукру.
  1. Червону горобину звільняють від сміття і гілочок і поміщають на кілька годин в морозильник. Найкраще це зробити на ніч.
  2. Чорну горобину досить очистити від сміття і гарненько промити.
  3. На наступний день поміщають обидва види горобин в киплячу воду і проварюють близько чверті години до м`якого стану, не забуваючи при необхідності знімати піну.
  4. Ягоди остуджують і протирають крізь сито. Після чого додають до них цукровий пісок і мелену гвоздику.
  5. Знову поміщають ягідну суміш на вогонь і після закипання на невеликому підігріві уварюють від 15 до 25 хвилин до видимого для ока згущене.
  6. Розкладають в сухі банки, які можна закрити, як металевими, так і пластиковими кришками, і навіть пергаментним папером.

Швидкий рецепт варення з чорноплідної горобини

Існує найшвидший рецепт приготування варення з черноплодки, весь робочий процес по якому займе не більше півгодини.

  • 500 г чорної горобини;
  • 1000 г цукру;
  • 120 мл води.
  1. Промиту черноплодки бланшують 7 хвилин в окропі і відразу ж перетворюють на пюре за допомогою блендера.
  2. Додають цукрового піску і після закипання суміші варять на невеликому вогні 10 хвилин.
  3. Розкладають по стерильному посуді, герметично закривають і остуджують під ковдрою для додаткової стерилізації.

Варення з смородини і черноплодки

  • по 500 г чорної горобини і смородини;
  • 1050 г цукру.

Цей нескладний рецепт допоможе створити делікатесну, ароматну і дуже корисну заготовку на зиму.

  1. Смородину і горобину очищають від гілочок і іншого сміття, добре промивають під проточною водою.
  2. Злегка підсушують на рушник, а потім викладають шарами в глибоку посуд, чергуючи ягоди і цукровий пісок.
  3. Витримують кілька годин до виділення соку, акуратно перемішують і залишають для просочення ще на 9-10 годин (на ніч).
  4. Потім ягідну суміш поміщають на вогонь, нагрівають до кипіння і повільно проварюють, постійно помішуючи і чекаючи, що суміш почне густіти.

Увага! За тим же принципом можна виготовити не менше смачне варення з суміші червоної і чорної смородини та горобини.

Для цього знадобляться наступні пропорції продуктів:

  • 500 г горобини;
  • 300 г червоної смородини;
  • 250 г чорної смородини;
  • 1,2 кг цукру.

Варення з черноплодки з терном

Терн є тією ж самою сливою, тільки дикої. А з чорноплідної горобини його ріднить і колірної відтінок, та й за розмірами плоди практично однакові.

  • 1 кг чорноплідної горобини;
  • 1 кг терну;
  • 2 кг цукрового піску.
  1. Плоди терну промивають, звільняючи від сміття, і надрізають, прибираючи кісточку.
  2. Черноплодки традиційно бланшують в киплячій воді.
  3. Потім обидва види плодів засипають цукром і залишають на кілька годин для просочення і виділення соку.
  4. Далі варення варять за класичною схемою: 10 хвилин кип`ятять, кілька годин остуджують. Повторюють цей процес не менше 3 разів.
  5. Гарячим варення розфасовують по скляній тарі, закупорюють.

Рецепт варення на зиму з черноплодки з кабачками

  • 950 г ягід чорної горобини;
  • 1000 г кабачків;
  • 1000 г цукрового піску;
  • 3-4 г лимонної кислоти;
  • 2 стручки кориці.
  1. Черноплодки готують традиційним способом: споліскують, бланшують і підсушують.
  2. Кабачки очищають від шкірки, рубають на шматочки приблизно однакового розміру.
  3. З`єднують ягоди та овочі, засипають цукром, перемішують і залишають на пару годин.
  4. Потім нагрівають до кипіння і варять близько півгодини. Піна в цьому варення практично не утворюється.
  5. Додають корицю і лимонну кислоту, остуджують і знову варять близько чверті години.
  6. Після цього варення вважають готовим.

Увага! Пропорції овочів і ягід в рецепті можна змінювати в залежності від того, який результат хочеться отримати.

При збільшенні кількості черноплодки варення виходить більш густим, в зворотному випадку утворюється багато красивого сиропу.

Як зварити варення з черноплодки з журавлиною

Готують варення за цим рецептом традиційним способом, лише кількість настоювання скорочують до двох.

  • 500 г горобини;
  • 120 г журавлини;
  • 600 г цукру.
  1. Черноплодки промивають, бланшують в окропі не менше 10 хвилин.
  2. Змішують з очищеними ягодами журавлини, засипають цукром і ставлять нагріватися на невеликий вогонь.
  3. Коли почне інтенсивно виділятися сік з журавлини, вогонь збільшують і варять 5 хвилин.
  4. Повністю остуджують заготовку, після чого знову проварюють близько 5 хвилин і відразу ж закочують, розподіливши по стерильним банкам.

Правила зберігання варення з чорноплідної горобини

Зберігати корисне ласощі можна і в погребі, і в звичайній коморі до наступного сезону. Варто лише стежити, щоб поблизу не було нагрівальних приладів і джерел світла.

висновок

Варення з чорноплідної горобини можна виготовити за допомогою самих різних технологій і використовуючи самі незвичайні добавки. Вони лише отретушіруют невелику терпкість ягід і додадуть готовому блюду все розмаїття смаків.

Рецепти приготування на зиму варення з чорноплідної горобини

Аронія, або чорноплідна горобина, більше відома як відмінний лікарський рослина. Специфічний гіркуватий смак свіжих ягід не всім припадає до смаку, але все змінює консервування. Варення з чорноплідної горобини відрізняється приємним ароматом, пройти повз якого мало хто зможе. При правильному приготуванні ласощі всі корисні живильні речовини залишаються в ньому.

користь аронії

Її ягоди малокалорійні і містять всього 55 кілокалорій в 100 грамах. Але основне їхнє багатство – велика кількість вітамінів та інших біологічно активних речовин. Чорноплідна горобина містить багато вітаміну А, настільки корисного для профілактики порушень зору.

Крім того, ягоди мають виражену протизапальну дію. Вони також надають позитивний вплив на обмін речовин. Корисні вони і для профілактики цукрового діабету.

Смачні рецепти заготовок

Рецепти варення з чорноплідної горобини на зиму припускають використання не тільки однієї аронії і цукру. Часто в них можна зустріти і інші ягоди, що дозволить не тільки урізноманітнити смак, але і підвищити корисність.

класичний рецепт

Найпростіший спосіб приготувати варення, так як до складу входить тільки сама ягода, цукор і вода:

  1. На один кілограм чорної горобини береться 1,3 кілограма цукру і стакан води (200 мілілітрів).
  2. У каструлю потрібного обсягу продукту вливають воду, насипають цукор і ставлять на невеликий вогонь, не забуваючи помішувати. Цукор під впливом води і температури перетворюється в цукровий сироп.
  3. Промиті відібрані ягоди без плодоніжок необхідно бланшувати. Для цього їх насипають в сотейник і опускають в окріп на 5-7 хвилин.
  4. У закипілий сироп засипають ягоди, які пройшли процедуру бланшування, і проварюють від 10 до 15 хвилин на вогні середньої інтенсивності. Після закінчення часу каструлю знімають з вогню і залишають остигати до кімнатної температури на 3-4 години.
  5. Майбутнє варення знову потрібно проварити близько 15 хвилин на середньому вогні, після чого воно вже готове для консервації.
  6. У чисто вимиті стерилізовані банки накладається ще кипляче варення. Банки закочуються кришками і залишаються поступово остигати.

Цей вид варення відмінно зберігається як у звичайній кімнаті, так і в підвалі.

Варення за 40 хвилин

Нескладний рецепт варення з черноплодки займе менше години на приготування. Ще він зручний своєю пропорцією: на 2 кілограми ягід потрібен один кілограм цукрового піску:

  1. Миті ягоди бланшують п`ять хвилин, після чого подрібнюються. Найчастіше для подрібнення застосовують блендер або м`ясорубку. Подрібнену горобину перемішують з цукром і ставлять на слабкий вогонь. Невелика ступінь нагріву підтримується до повного розчинення цукру.
  2. Після того як цукор розійдеться у воді, температуру нагрівання збільшують. Коли суміш дійде до кипіння, то потрібно її прокип`ятити 5 хвилин.
  3. Варення розкладають по підготовленим чистим банкам, обробленим окропом, які ставлять в ємність відповідного розміру. Туди наливають гарячу воду до горлечка банок і ставлять на вогонь для стерилізації. Варення стерилізують близько 20 хвилин, після чого закочують кришками.

Охолоджене варення найкраще поставити в прохолодне місце – підвал або холодильник.

Цукати з черноплодки

Такий спосіб дає можливість дуже швидко приготувати смачну «варення». Чому в лапках? Воно не вимагає варіння:

  1. На один кілограм ягід чорноплідної горобини знадобиться один літр води, 300 грамів цукру і 5 грамів лимонної кислоти.
  2. Ягоди потрібно ретельно промити. Плодоніжки можна не видаляти, якщо немає бажання: так і виглядає красивіше.
  3. Воду закип`ятити, після чого додати в неї лимонну кислоту.
  4. Ягоди помістити в окріп, де і бланшувати дві хвилини.
  5. Бланшовані ягоди дістають з окропу шумівкою і розкладають на чистому листі шаром близько 3 сантиметрів. Необхідно домогтися того, щоб вода з них попередньо добре скла.
  6. Ягоди засипаються необхідною кількістю цукрового піску, деко ставиться в духовку, розігріту до температури 200 градусів. Після закипання варення йому дають проваритися 20 хвилин.
  7. Деко дістають з духовки і дають ягодам охолонути. Після охолодження ягоди розкладають на пергаментному папері, посипаною цукром, де і залишають сохнути до освіти цукатів.
  8. Готові ягоди придатні і для негайного поїдання, і для тривалого зберігання, якщо їх скласти в сухі скляні банки.

Читайте також: Варення з калини: домашні рецепти простих солодощів на зиму

Зі сливою і червоною горобиною

Спосіб цікавий тим, що тут використовується як чорна горобина, так і червона. А ще до складу входить зливу. Результат відрізняється цікавим смаком:

  1. Для виготовлення варення необхідно по 250 грамів чорної і червоної горобини, півкілограма слив, 400 грамів цукру, з яких 300 грамів підуть на приготування сиропу, а 100 грамів будуть використані для посипання, 300 мілілітрів води і 1 грам гвоздики.
  2. Промиту горобину поділяють на дрібні грона і кладуть в морозилку на півгодини. Це прибере гіркота горобини, залишивши лише її терпкість.
  3. Плоди слив поділяють на половинки і видаляють з них кісточки. Кращим вибором буде сорт Угорка. Головне – вибирати не переспілі плоди, а досить тверді.
  4. Відповідну каструлю ставлять на помірний вогонь і готують сироп. Для цього змішують 300 г цукру і 300 мл води і помішують до утворення сиропу. Після того як сироп буде готовий, в нього всипають плоди сливи і обидва види горобини. На цьому етапі приготування можна додати і гвоздику. Варити потрібно 5 хвилин. Головне – не забувати знімати піну.
  5. Після цього варення дають відстоятися 2-3 години, потім процес повторюють два рази.
  6. Готовність варення можна визначити на око – плоди сливи набувають медовий відтінок, а ягоди червоної горобини – насичений бурштиновий колір. Перетравлювати варення неприпустимо – плоди слив і ягоди горобини повинні зберегти свою форму.
  7. Після закінчення процесу варіння і охолодження продукту сливи і горобину дістають з сиропу шумівкою і викладають в сито для того, щоб стік сироп.
  8. Ягоди горобини і сливу посипають дрібним цукром (або цукровою пудрою) і викладають на решітку духовки для підсушування протягом 2,5 годин при температурі близько 100 градусів. Не можна допускати пересихання слив і горобини.
  9. Вийшло сухе варення також за своєю консистенцією схоже з цукатами. Воно підлягає зберіганню навіть при кімнатній температурі, за умови щільної закупорювання в скляному посуді.

Читайте також: Рецепти приготування журавлини в домашніх умовах

Черноплодка без цукру

Аронія дуже корисна для людей, які страждають від цукрового діабету. Виникає питання щодо варення, адже для його приготування необхідно неабияку кількість цукру. Однак зварити варення з чорноплідної горобини можна і без цукрового піску:

  1. Приготування займе близько однієї години. З дотриманням пропорцій проблем немає, як немає і самих пропорцій.
  2. Для початку потрібно на дно широкої і невисокою каструлі постелити ганчірку, налити води і поставити на вогонь кип`ятити.
  3. Оброблені окропом ягоди горобини покласти в помиті банки однакового розміру. Банки поставити в приготовлену каструлю з закипілої водою. Вода повинна доходити до горлечка банок, але не переливатися всередину.
  4. Вогонь під каструлею зменшують до мінімально можливого, при якому вода буде кипіти.
  5. У міру кипіння води ягоди в банках будуть осідати і потрібно додавати туди трохи свіжих ягід, також чисто вимитих і оброблених окропом.
  6. Кип`ятяться банки з варенням близько 40 хвилин. Після закінчення кип`ятіння їх потрібно вийняти з каструлі, закатати кришками і поставити охолоджуватися.
  7. Зберігається варення в прохолодному і сухому місці.

Аронія з грушами, лимоном і горіхами

З черноплодки часто роблять складені варення. Приготування цього варення займе досить тривалий час, але результат порадує оригінальним смаком:

  1. Рецепт розраховується, виходячи з того, що на 660 грамів горобини, 220 грамів груш, 70 грамів лимона і 160 грамів волоських горіхів знадобиться 660 грамів цукрового піску і деяка кількість води.
  2. Для початку горобину потрібно перебрати, добре промити і залити окропом на 11 годину в глибокій каструлі або мисці.
  3. Після закінчення відстоювання відливають 200 мілілітрів горобинового настою і змішують з цукром в емальованому посуді. Потім цей посуд ставлять на невеликий вогонь, проварюють вміст до утворення сиропу, не забуваючи помішувати.
  4. Фрукти миють, очищають від шкірки, ріжуть кубиками, позбавляючись від кісточок. Горіхи також ріжуть ножем, подрібнюючи їх.
  5. У киплячий сироп поміщають нарізані горобину, груші та горіхи.
  6. Варення варять в три підходи по 15 хвилин, роблячи перерви по 2 години, даючи йому охолонути.
  7. Під час третьої варіння додають порізаний лимон.
  8. Після завершення варіння ємність з варенням накривають бавовняним рушником і зверху на неї ставлять каструлю більшого розміру. У такому вигляді конструкція повинна постояти ще 2,5 години. Робиться це для розм`якшення ягід горобини.
  9. Готове варення розкладається по стерилізованих банках і закочується кришками.

Читайте також: Простий рецепт варення з червоної горобини

Пікантна горобина з яблуками

Горобина, яблука і кориця – що може бути смачніше? З мінусів можна відзначити тільки те, що приготування може зайняти більше одного дня через тривалого періоду відстоювання:

  1. На 950 грамів аронії потрібно взяти 450 грамів яблук, 1,55 кілограма цукрового піску, 5 грамів кориці, 6 грам лимонної кислоти, 420 мілілітрів води.
  2. Попередньо горобину потрібно ретельно промити і очистити від плодоніжок.
  3. 1-1,7 літра води кип`ятять і висипають в неї підготовлену горобину, де вона повинна покипіти близько 3 хвилин.
  4. Проварені ягоди горобини відкидають на друшляк і промивають холодною проточною водою.
  5. У глибокому емальованому тазу або каструлі нагрівають вказане в рецептурі кількість води, куди насипають третину від необхідної кількості цукру і проварюють до його повного розчинення.
  6. У сироп занурюють ягоди горобини і проварюють 4 хвилини. Після чого ємність з варенням ставлять на 8 годин у прохолодне місце настоятися.
  7. Перед закінченням 8 години суперечок і відстоювання горобини готують яблука. Їх миють, чистять шкірку, видаляють серцевину і нарізають невеликими шматочками.
  8. В окремій ємності кип`ятять невелику кількість води, куди і висипають яблука на 9 хвилин для бланшування.
  9. Горобину, яка вже настоялась в сиропі, прогрівають і всипають цукор, що залишився, кип`ятячи на повільному вогні протягом 10-15 хвилин, знімаючи утворювала піну. Після цього в киплячу горобину додають бланшірованние яблука.
  10. Суміш варять до загущення. В кінці додають корицю і лимонну кислоту.
  11. Варення добре перемішують і розкладають по невеликих стерилізованим баночках, після чого їх закочують.

До відома господинь

Для заготівлі варений підходить добре визріла аронія. Не всі знають, що вона чорніє набагато раніше свого справжнього дозрівання – це потрібно враховувати під час збору. Найкращим часом для її заготівлі буде вересень і жовтень. Кислий терпкий смак ягід вимагає досить великої кількості цукру – співвідношення горобини і цукру має становити близько 1 до 1,5, за тієї умови, що в варення не присутні інші інгредієнти.

Варення з аронії чорноплідної дуже смачне і поживне, але надмірне його вживання може призвести до неприємних наслідків – підвищення згортання крові. Помірне ж кількість цього варення принесе тільки користь.

Посмотрите похожие рецепти
  • Заготівля чорноплідної горобини на зиму (сушка і заморожування) Переглянути рецепт
  • Смачний компот з черноплодки і яблук на зиму – домашній рецепт як приготувати компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Смачний компот зі слив і чорноплідної горобини на зиму без стерилізації Переглянути рецепт
  • Компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Компот із слив і чорноплідної горобини без стерилізації – домашній рецепт як зварити компот з черноплодки і слив. Переглянути рецепт
  • Чорноплідна горобина. Варення з яблуками Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини і яблука Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини і яблук. Рецепт з покроковими фото Переглянути рецепт
  • Густе варення з чорноплідної горобини з яблуками – смачна і корисна заготівля з черноплодки на зиму. Переглянути рецепт
  • Домашнє варення з чорноплідної горобини на зиму Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини – простий рецепт на зиму Переглянути рецепт
  • Швидке варення з чорноплідної горобини на зиму або рецепт варення з ягід горобини – п`ятихвилинка. Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Найсмачніше варення із заморожених ягід чорноплідної горобини – чи можна і як варити варення із заморожених ягід. Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини – домашній рецепт як приготувати варення з черноплодки смачно. Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини з ароматом вишні. Рецепт з покроковими фото Переглянути рецепт
  • Смачне варення з чорноплідної горобини з вишневим листом – рецепт оригінальної заготовки з черноплодки з вишневим ароматом. Переглянути рецепт
  • Чорноплідна горобина – заготовки Переглянути рецепт
  • Чорноплідна горобина: прості рецепти з неї Переглянути рецепт

Варення з чорноплідної горобини: незвичайні рецепти

З ягід чорноплідної горобини можна приготувати солодко-терпке варення, яке стане відмінним доповненням чаювання або прекрасної начинкою для випічки. Чорноплідної варення характеризується не тільки своїми смаком, але і цілющими властивостями, які досягаються завдяки вмісту в ягодах великої кількості органічних кислот, вітамінів і мікроелементів. Варто врахувати, що ягоди стають максимально корисними до вересня, тому варити варення з чорноплідної горобини рекомендується на початку осені.

З ягід чорноплідної горобини можна приготувати солодко-терпке варення

Для його приготування потрібно:

  • Чорноплідної ягоди перебираються і промиваються під проточною водою.
  • Після того як ягоди обсохнуть, їх половина перекладається в чашу блендера, засипається половиною обсягу цукру. Прилад активується, а ягоди подрібнюються.
  • Окрема ємність ошпарюють окропом, а потім в неї перекладається рябиновое пюре.
  • Те ж саме проробляється з другою порцією сировини.
  • Обидві половини майбутнього варення перемішуються так, щоб всі цукрові кристали повністю розчинилися.
  • Потім ємність закривається кришкою і залишається на 15 хвилин.
  • Далі потрібно простерилізувати скляні банки невеликого обсягу за допомогою їх обробки паром.
  • Після цього варення розкладається по ємностей, закочується ошпарені кришками.

Зберігати таке сире цукрове варення, яке не потребує, варіння слід на нижній полиці холодильника.

Варення з чорноплідної горобини і яблук (відео)

класичний рецепт

Ще одна назва чорноплідної горобини – аронія. Класичні рецепти приготування варення з аронії дозволяють отримати смачні ласощі з тонкими терпкими нотками і привабливим ароматом.

Для цього потрібно:

  • 1100 грам черноплодки;
  • 1650 грам цукру;
  • 710 мілілітрів питної води.
  • Ягоди промиваються, чистяться від гілочок, пересипаються в глибоку ємність.
  • Черноплодка заливається проточною водою таким чином, щоб її рівень був на 1 сантиметр вище ягід.
  • У каструлю наливається питна вода, а потім в неї всипається цукровий пісок. Ємність ставиться на тихий вогонь і вариться до прозорості.
  • Черноплодка перекладається в друшляк, злегка обсушують і поміщається в емальований посуд.
  • Ягоди заливаються отриманим сиропом, перемішуються і залишаються остигати.
  • Після цього сироп зливається в каструлю, знову доводиться до кипіння, вариться на протязі 20 хвилин. Потім в сироп додається горобина, все перемішується і вариться ще півгодини.
  • Гаряче ласощі розподіляється по стерилізованих банках, закочується, перевертається кришкою вниз, закутується в теплу ковдру і залишається на 2 доби до повного охолодження.

Якщо є бажання зробити смак майбутнього варення більш свіжим і ароматним, під час останньої його варіння в сироп слід додати кілька гілочок м`яти. Під час розподілу ласощі по банкам, гілочку м`яти слід вийняти.

Ласощі з горобини без цукру

Черноплодка дуже корисна для людей, які страждають на цукровий діабет. Щоб зберегти максимум корисних якостей цієї ягоди і при цьому не використовувати цукор, чорноплідної варення слід варити за особливою технологією.

У цьому рецепті не потрібно дотримуватися чітких пропорції інгредієнтів.

Черноплодка дуже корисна для людей, які страждають на цукровий діабет

  1. На дно широкої високої каструлі укладається рушник.
  2. Ягоди перебираються, миються, ошпарюють окропом і розкладаються по чистим півлітрових скляних ємностей.
  3. Каструля з рушником наповнюється водою, яку слід довести до кипіння. Наповнені банки занурюються в окріп так, щоб рівень рідини припадав їм по плечики.
  4. Вогонь зменшується до мінімуму, при якому вода тихо кипить.
  5. Під час стерилізації ягоди будуть поступово осідати, тому в банки необхідно акуратно додавати сировину.
  6. Стерилізація повинна тривати не більше 40 хвилин.
  7. Після її закінчення банки витягуються з окропу, закочуються ошпарені кришками, перевертаються і остигають при кімнатній температурі.

Зберігати таку заготовку можна протягом 3 років в прохолодному, захищеному від сонячних променів місці.

Рецепт-п`ятихвилинка на зиму

Варення-п`ятихвилинка – відмінний варіант приготування корисного ласощі, який не займе у господині великої кількості часу. Для приготування п`ятихвилинки на зиму з чорної горобини знадобиться:

Покроковий спосіб приготування:

  • Ягоди миються, бланшують протягом 5 хвилин, а потім подрібнюються в блендері або пропускаються через м`ясорубку.
  • Маса ретельно перемішується з цукром, ставиться на тихий вогонь і вариться до повного розчинення цукрових гранул.
  • Однорідна маса залишається на плиті до закипання, вариться ще 5 хвилин і знімається з вогню.
  • Варення-п`ятихвилинка розподіляється по заздалегідь помитий і підсушеним банкам.
  • Ємності прикриваються кришкою і ставлять на стерилізацію на 20 хвилин.
  • Банки закочуються, перевертаються, загортають теплою ковдрою і залишаються остигати.

Варення-п`ятихвилинка з аронії зможе придбати цікаві смакові нотки, якщо в нього додати печене яблуко, цитрусових цедру або невелика кількість лимонної кислоти.

Заготівля з волоськими горіхами і лимоном

Незвичайне, але смачне поєднання виходить з аронії, горіхів і цитрусів.

Для приготування такого ласощі потрібно:

  • 0.5 кг черноплодки;
  • 0.3 кг яблук (антонівки);
  • 1 лимон;
  • 1 кг цукрового піску;
  • 100 г волоських горіхів;
  • 200 мілілітрів води.
  • Стиглі ягоди перебираються, миються, заливаються водою, засипаються цукром. Ягідна маса перемішується і ставиться на вогонь, доводиться до кипіння і вариться протягом 25-30 хвилин.
  • В цей час лимон миється, ріжеться часточками, очищається від кісточок.
  • Яблука миються, чистяться від шкірки і серцевини, нарізати скибочками.
  • Лимонні і яблучні дольки перекладаються в черноплодную масу, все перемішується, доводиться до кипіння, вариться ще 15 хвилин.
  • Горіхи подрібнюються і пересипаються в майбутнє варення, все перемішується, доводиться до кипіння, знімається з вогню і розливається по стерилізованих банках.
  • Ємності закочуються, перевертаються, загортають у рушник і залишаються до повного охолодження.

Варто врахувати, що під час розподілу джему по банкам він може здатися занадто рідким, але в процесі його охолодження він загусне.

Рецепт варення з апельсином

Терпкість чорноплідного варення можна зменшити, додавши в нього апельсин. Цей додатковий інгредієнт дозволить не тільки поліпшити смакові якості ласощів, а й його ароматність.

Для приготування знадобляться такі інгредієнти:

  • 1 кг цукрового піску;
  • великий апельсин;
  • лимон;
  • 0,5 кг черноплодки;
  • стакан очищених волоських горіхів.
  1. Аронія миється, перебирається, відкидається на друшляк.
  2. Цитруси омиваються, занурюються на 10 секунд в киплячу воду. Потім плоди витягуються з рідини і нарізаються часточками.
  3. Лимон з апельсином прокручується через м`ясорубку. Далі те ж саме робиться і з аронией, горіхами.
  4. Отримане пюре присипається цукром, все перемішується і ставиться на тихий вогонь. Під час варіння масу потрібно постійно помішувати. Після закипання варення вариться ще 5 хвилин і знімається з вогню.
  5. Гаряча маса розподіляється по стерилізованих ємностей, закочується і перевертається догори дном.
  6. Заготовки обертаються теплою тканиною і залишаються на ніч.

Зберігати таке варення слід в коморі або холодильнику.

Ласощі з черноплодки (відео)

Якщо в процесі закачування кришка здулася, значить, процес стерилізації слід повторити: в іншому випадку термін зберігання продукту буде значно нижче. Виготовлене за представленим рецептами варення з черноплодки стане відмінним варіантом для випічки, печених яблук, млинців, бутербродів. Деякі господині вважають за краще використовувати терпке ласощі як соус до м`ясних і рибних страв.

Посмотрите похожие рецепти
  • Заготівля чорноплідної горобини на зиму (сушка і заморожування) Переглянути рецепт
  • Смачний компот з черноплодки і яблук на зиму – домашній рецепт як приготувати компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Смачний компот зі слив і чорноплідної горобини на зиму без стерилізації Переглянути рецепт
  • Компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Як приготувати компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Компот з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Компот із слив і чорноплідної горобини без стерилізації – домашній рецепт як зварити компот з черноплодки і слив. Переглянути рецепт
  • Компот з яблук з чорноплідної горобини на зиму Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини і яблука Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини і яблук. Рецепт з покроковими фото Переглянути рецепт
  • Густе варення з чорноплідної горобини з яблуками – смачна і корисна заготівля з черноплодки на зиму. Переглянути рецепт
  • Приготування варення з ягід черноплодки і лимона Переглянути рецепт
  • Домашнє варення з чорноплідної горобини на зиму Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини – простий рецепт на зиму Переглянути рецепт
  • Швидке варення з чорноплідної горобини на зиму або рецепт варення з ягід горобини – п`ятихвилинка. Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини Переглянути рецепт
  • Найсмачніше варення із заморожених ягід чорноплідної горобини – чи можна і як варити варення із заморожених ягід. Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини – домашній рецепт як приготувати варення з черноплодки смачно. Переглянути рецепт
  • Варення з чорноплідної горобини з ароматом вишні. Рецепт з покроковими фото Переглянути рецепт
  • Смачне варення з чорноплідної горобини з вишневим листом – рецепт оригінальної заготовки з черноплодки з вишневим ароматом. Переглянути рецепт

Про автора

admin administrator