Хто відповідальний за ЄДІ

Авторadmin

Хто відповідальний за ЄДІ

ЄДІ: плюси і мінуси, правила проведення іспитів

Напевно, неможливо знайти людину, яка б нічого не чув про Єдиний Державний Іспит, або ЄДІ. Плюси і мінуси такого тестування обговорюються не перший рік – на телебаченні, в школах, а також у побуті. Розповімо про них, але для початку розберемося з історією його виникнення.

Коли був введений ЄДІ

Мало хто знає, але вперше ЄДІ був проведений ще в далекому 2001 році. Щоправда, охопив експеримент не всю країну, а лише кілька республік: Якутія, Чувашія і Марій Ел. Також він застосовувався у двох областях: Ростовській і Самарської. Вже на наступний рік сфера охоплення збільшилася – тепер ЄДІ проводився у шістнадцяти регіонах Росії. З кожним роком збільшувалася кількість регіонів: 47 у 2003 році, 65 – у 2004-м. В результаті до 2006 року здавали ЄДІ школярі 79 регіонів країни, а через два роки їх кількість перевищила мільйон – єдиний іспит був введений на території всієї Російської Федерації.

Якщо з 2001 по 2008 рік представники міністерства освіти в кожному регіоні встановлювали перелік предметів, охоплюваний ЄДІ самостійно, то пізніше він був затверджений самим міністром.

Що таке ЄДІ і як його потрібно здавати? Єдиний державний іспит

Стандартний період здачі ЄДІ – травень-червень. В цей час його складають більшість школярів. Однак якщо необхідно пройти випробування раніше покладеного терміну, можна зробити це в достроковий період, у квітні, або в додатковий період, у травні.

На здачу в достроковий період мають право на певні групи людей. До них відносяться:

  • особи, які навчаються у вечірніх школах, яких призивають на службу в армію;
  • учасники спортивних змагань або олімпіад;
  • ті, кому необхідно лікування;
  • люди, які виїжджають в терміновому порядку за кордон.

ЄДІ в додатковий період можуть здати:

  • випускники минулих років;
  • випускники професійно-технічної освіти;
  • іноземці.

Порядок проведення ЄДІ

З собою на іспит потрібно обов’язково принести паспорт. Всі особисті речі, крім чорною гелевою ручки для заповнення бланків паспорта, які здають залишають за межами аудиторії. Для здачі деякий предметів потрібно принести лінійку, олівець або непрограмований калькулятор.

З кожним роком умови здачі іспиту стають все більш жорсткими, а варіанти ЄДІ ускладнюються, що пов’язано зі скороченням бюджетних місць у вузах.

Скористатися будь-якими електронними пристроями неможливо: усі абітурієнти проходять контроль металошукачем. Навіть якщо шпаргалкою учень не скористався, але організатори помітили її, результати іспиту анулюються. Спроба списування може обернутися перездачею через рік.

На виконання КІМ відводиться певний час, який залежить від конкретного предмета. У цей проміжок входить як виконання завдань, так і перенесення їх в спеціальні бланки. Чернетки експерти не перевіряють. Через відведений проміжок часу бланк у випускника забирає організатор.

Від звичного регулярного контролю знань іспит відрізняється тим, що здають виконують завдання під онлайн-відеоспостереженням. Це рішення було зроблено для справедливої оцінки знань кожного учня.

Не варто звертати на камери увагу під час іспиту, це тільки спричинить зайве занепокоєння. Для тих, хто самостійно і чесно виконує завдання, спостереження не страшно.

Крім усього перерахованого, за наявності медичної довідки можна пронести в аудиторію препарати або їжу.

Про автора

admin administrator