Хто вигадав фанфік

Авторadmin

Хто вигадав фанфік

Зміст:

Фанфікшн або Література 21 століття

В еру надзвичайно швидкого розвитку технологій, зокрема Інтернету, люди більш схильні читати електронні книги, аніж паперові. Це набагато зручніше та вигідніше. Але з’явилась нова, так звана література двадцять першого століття – фанфіки, яка неквапливо захоплює серця фанатів літератури. Загалом понад два мільярди людей по всьому світу читаюсь фанфікшн. Це молодий літературний жанр, основою якого є створення літературних творів на основі вже вигаданого сюжету. Звідси і назва – фанати придумають альтернативний розвиток або продовження оригінального твору. Фанфік не передбачає комерційної зацікавленості, а створюється для власного задоволення і читання іншими фанатами. В основному фанфіки пишуть на спеціальних платформах як Ficbook або Wattpad. Проте фанфіки можна зустріти навіть в You Tube.

Перед тим як опублікувати свій шедевр, тобто фанфік, автор, або ж як це по-модному називають фікрайтер (людина яка займається написанням фанфіків) повинен заповнити «шапку». Наведу приклад на відомому російському хостингу Ficbook:

  1. Тип фанфіку. Тут потрібно вибрати чи це фік вашого авторства, чи переклад з іншої мови. Якщо другий варіант, то ви обов’язково маєте вказати автора.
  2. Назва. На цьому хостингу назву можна писати будь-якою мовою, а от текст, на відмінну від Wattpad, пишеться тільки російською.
  3. Бета, гамма чи співавтор. Бета – це людина, яка редагує орфографію та пунктуацію. Гамма – стилістику. Цей пункт вибирається, якщо у вас є така людина, яка готова допомогти вам з виправленням помилок.
  4. Оріджинал чи фік по фандому. Оріджинал – це фанфік з вигаданими персонажами і сюжетом. Фанфік по фандому зазвичай пишеться про готових персонажів, або реальних людей.
  5. Якщо ви вибрали другий варіант, то далі вам необхідно вказати фандом, за яким ви пишете свою роботу.
  6. Пейрінг. Графа, у якій вказується від яких персонажів чекати романтичних відносин. У фанфіку може бути багато пейрінгів.
  7. Розмір. Серед запропонованих варіантів є «драббл», «міні», «міді» та «максі». Драббл – невелика замальовка, яка може стати цілісним фанфіком, або ж так і залишиться. Міні – фанфік, який містить до 20 сторінок. Міді – від 20 до 70 сторінок. Максі – від 70 сторінок і більше.
  8. Рейтинг. Всього є п’ять рейтингів, вони дуже схожі на рейтинги фільмів та звичайних книг. G (General) – фанфіки, які можуть читати хто завгодно.
    PG (Parental Guidance) – можуть читати діти до 12 років з дозволу батьків.
    PG-13 – можуть читати з батьківського дозволу діти старші 13 років.
    R (Restricted) – фанфіки, де присутні секс і насилля, лайка.
    NC-17 (No Children) – заборонено читати дітям. Присутні графічні описи сексу і насилля.
  9. Вид фанфіку. Серед запропонованих є «Гет» – гетеро сексуальні відносини, «Джен» – романтична лінія відсутня, «Слеш» – гомосексуальні відносини між чоловіками, «Фемслеш» – гомосексуальні відносини між жінками, «Інші види відносин» – їх не можна описати ні як гет, ні як слеш, ні як фемслеш, «Змішаний» – декілька видів романтичних відносин, «Стаття» – публіцистичний текст про фандом.
  10. Мітки. Серед міток можна вибрати жанр, попередження та ще додаткових двадцять міток.
  11. Опис. Це графа у якій пишеться короткий зміст фанфіку.
  12. Коментар до роботи. Зазвичай в цю графу фікрайтери пишуть причину написання своєї роботи та речі, якими вони надихнулись, коли вирішили написати фік.
  13. Присвячення. Сюди, як правило, пишуть присвячення фанатам фандому чи фанатам самого автора, учасника фандому і т.д.
  14. Публікація. Тут потрібно вибрати, чи можна публікувати іншим особам цей фанфік. Серед варіантів є такі: «Уточнювати в автора/перекладача», «Заборонено у будь-якому виді», «Дозволено в будь-якому виді», «Дозволено лише у виді посилання», «Дозволено копіювання тексту, з вказівкою автора і посилання на оригінальну публікацію».
  15. Ввімкнути оцінки «подобається».
  16. Ввімкнути коментарі.
  17. Показувати кнопку «Чекаю продовження». Зазвичай, якщо фанфік має достатньо довгий сюжет і не одну главу, то ця кнопка дає зрозуміти авторові, чи продовжувати фанфік, дивлячись чи багато людей чекають продовження.
  18. Публічна бета. Якщо ж у вас не має людини, яка б допомагала вам з виправленням помилок, то є публічна бета. Її можна вимкнути в будь-який момент. Ця функція дозволяє читачам сповіщати автора про помилку в тексті.
  19. Далі йде підтвердження того, що саме ви автор цієї роботи.
  20. Зберегти і перейти до публікації.

Можливо колись фанфікшн стане повноцінним літературним жанром, проте сьогодні ми можемо лише насолоджуватися авторськими роботами на різних платформах, або ж самі писати свої шедеври.

Яна ПИЛИПЕНКО,

випускниця Школи універсального журналіста на базі НаУ “Острозька академія”,

Сумська область

Останні новини від OGO.ua

Залишити коментар Відмінити

Про нас

Сайт «Я – журналіст» – це інтернет-ресурс для тих, хто цікавиться журналістикою.
Молоді журналісти, майбутні журналісти, педагоги, які працюють із юними журналістами – кожен знайде корисну для себе інформацію.
Вступ на журналістику, поради для журналістів, конкурси для журналістів, творчі доробки юних журналістів, корисні статті та інтернет-ресурси для тих, хто займається журналістикою або викладає журналістику – все це теми сайту «Я – журналіст».
Редактор сайту – Віталій Голубєв, головний редактор Видавничого дому «ОГО», викладач кафедри журналістики НаУ «Острозька академія», керівник Школи універсального журналіста та всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст!».
Детальніше про нас – за посиланням.
Реклама: Олена Копиця, 050 339 3334, [email protected]

Останні новини

Насправді, це дуже гучна назва, адже читати – це з.

Зараз кожна людина користується соціальними мережа.

Постійні заворушення, мітинги, страйки – так раніш.

Фанфіки. Написання фанфіків: посібник для початківців

Фанфіки. Написання фанфіків: посібник для початківців

Фанфіки (або фанфікінг) — це літературний жанр, в якому автори створюють оригінальні історії, персонажі чи світи на основі існуючих фіктивних всесвітів, таких як книги, фільми, телесеріали, комікси та відеоігри. Вони можуть бути як короткими оповіданнями, і повноцінними романами, які зміст може змінюватись від романтичних відносин до фантастичних пригод.

Фанфіки пишуться шанувальниками фантастичних всесвітів, які хочуть розширити існуючу історію, запропонувати альтернативний сюжет чи показати свій погляд на персонажів. Вони можуть бути опубліковані в Інтернеті на спеціальних сайтах чи форумах, де люди діляться своїми творіннями з іншими фанатами.

Усі фіки

Фанфіки містять безліч різних класифікацій історій. Ви можете вбити персонажа з існуючого фандому і створити детфік – його похорон, що відбувається після його смерті і таке інше. Або ви могли б написати дурну, гумористичну версію оригіналу та створити дурний фанфік! Тож з чого ж почати? Ось кілька ідей, які допоможуть вам…

Ідеї ​​для початку. Створіть оригінального персонажа

Оригінальні персонажі (OC або OMC — оригінальний чоловічий персонаж/OFC — оригінальний жіночий персонаж) — це нові персонажі, які автор фанфіків створює та вставляє у існуючий всесвіт фендому. З оригінальними персонажами ви можете уявити нових членів екіпажу космічного корабля, придумати давно втрачених членів сім’ї для ваших улюблених книжкових персонажів або створити новий любовний інтерес для цього другорядного персонажа, який залишиться один наприкінці останньої прочитаної вами історії.

Як і при написанні всіх персонажів у художній літературі, ваш OC повинен бути якомога більш тривимірним і мати реальні мотиви та недоліки. Пам’ятайте, що Мері Сью – це ОС, яка надто досконала і потужна, щоб у неї можна було повірити, і її слід уникати під час написання добрих фанфіків. Цікаві персонажі схожі на реальних людей: сповнені бажань та слабкостей, сподіваюся, з достатньою кількістю спокутних рис, щоб бути цікавими читачеві!

Ідеї ​​для створення оригінального персонажа

  1. Напишіть історію, в якій головний герой з фандому на ваш вибір взаємодіє з OC з самого початку їхнього життя: можливо, з батьками, коханим або ненавидимим учителем. Історія – можливо, приквел – про те, як ця людина допомогла сформувати головного героя зараз.
  2. Вставте нового персонажа у фандом та подивіться, як це його змінить. Ваша ОС створює хаос чи змінює кінцівку? Чи є вони альтернативним любовним захопленням головного героя? Вони ненавидять головного героя? Чому?
  3. Уявіть, що один з персонажів обраного вами фандому має таємний близнюк. Чи знають вони це і чи тримають це у секреті? Чому? Або, можливо, вони не знають, і таємниця якимось чином відкривається ним. Близнюк моторошно схожий на них, повна протилежність чи щось на зразок інь їх янь? Як персонаж, який має близнюка, змінює історію?

…Або альтернативний всесвіт!

Альтернативний всесвіт (АУ) у фанфіках – це місце, де ви створюєте новий світ для персонажів існуючого фандому, в якому вони можуть пережити пригоди. Так що, можливо, ви візьмете Кітніс і Піта і помістите їх у сучасну Францію, або ви можете переїхати склад персонажів з Дракули та перенесіть історію до Лондона 1980-х років. Також можна створити фентезійний альтернативну всесвіт — абсолютно новий власний вигаданий світ. Це вимагає деякої побудови світу з вашого боку як письменника. Побудова світу означає створення для читача переконливого всесвіту, в якому достатньо опису, щоб він міг уявити собі, де знаходяться персонажі, як улаштований світ і у що він вірить, але не настільки, щоб на них накидали все відразу, щоб вони розгубитися і перестати читати . “Володар кілець” – Відмінний приклад створення світу з нуля, але не обтяжливого для читання.

Ідеї ​​для використання альтернативного всесвіту у вашій історії

  • Візьміть двох головних героїв із фандому та помістіть їх в одну з наступних налаштувань. Як вони реагують на нове середовище? Які нові дзвінки вона ставить?
    1. Віддалена, незвідана частина джунглів
    2. Венера у майбутньому
    3. Дикий захід
    4. Революційна Франція, 1780-1800 р.р.
    5. Планета, ворожа людському життю

Створіть новий сеттинг для існуючих персонажів, у якому природні закони цього всесвіту відрізняються від вихідного світу історії. Наприклад, усі можуть літати; всі люди раби; половина населення глуха і таке інше.

Кросовер фанфіки

Кросовер-фанфіки — це коли письменник поєднує елементи двох чи більше книг, серіалів або фільмів в одній новій історії. Так, наприклад, Гендальф і Смерть, оповідача з «Книжкового злодія», збираються разом та відкривають пекарню; або Тріс з « Дивергент » і Тодд Х’юїтт з трилогії « Ходячий хаос » Закохуються один в одного. Інші елементи, крім персонажів, теж можуть перетинатися — подумайте про локації, теми та сюжети.

Ідеї ​​для використання кросовера у вашому листі

  1. Візьміть локацію з одного фандому та основну сюжетну лінію з іншого та створіть нову історію з новими персонажами.
  2. Візьміть персонажа з двох різних фандомів та поєднайте їх у світі іншої історії.
  3. Візьміть спосіб, яким розповідається одна з історій – можливо, епістолярна історія (історія, написана за допомогою серії листів або інших документів), як у Дракули , – і використовуйте її, щоб переписати іншу історію з іншого точки зору. Наприклад, це може бути з погляду щоденникових записів фонового персонажа.

Почати писати фанфіки

У вас є свій персонаж, фандом та сила вашої уяви… і що тепер? Ось п’ять швидких порад, які допоможуть вам розпочати!

4 головні поради щодо написання фанфіків

1. Знайте канон

У фанфіках оригінальна історія, персонажі та світ, на який ви реагуєте, називаються каноном. Наприклад, канон Гаррі Поттера включає всю інформацію і правила всесвіту Гаррі Поттера , які виражені в серії романів та всіх інших офіційних відгалуженнях публікацій та фільмів.

Знайте історію, яку ви відповідаєте. Прочитайте кілька разів і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли деталі. Зробіть свою історію зрозумілою для існуючого світу історій. Якщо головний герой не вміє плавати в оригінальній історії, не починайте свою з того, що він повзе вперед через Британський канал, якщо ви не можете пояснити, коли і де він навчився цій навичці (і наскільки це актуально). Якщо персонажі поводяться незвичайно або світ у вашій версії змінився, переконайтеся, що для цього є вагома причина.

2. Розважайтеся із сюжетними кроликами. Фанфіки

У фанфіках сюжетний кролик — це ідея історії, що швидко розвивається, яка не дасть вам спокою, поки ви її не напишете. Звучить знайоме? Великий! Перший етап написання має бути чимось на зразок божевільного мозкового штурму.

Надихнувшись вибраним фільмом, книгою, серіалом або групою, викладіть усі свої сюжетні ідеї на папері або на екрані, а потім, коли кролики перестануть гризти вам мозок, ви зможете почати переписувати, відточувати та редагувати.

3. Не пишіть Мері Сью

У фанфіках фраза Мері Сью відноситься до нового персонажа, який неймовірно (і дратівливо) досконалий. Ваш персонаж бігає швидше, стріляє вище та думає найшвидше? Чи обдаровані вони всіма доступними паранормальними дарами? Чи завжди вони мають рацію, усіма бажані і абсолютно святі, без вад? Якщо так, то ви могли б написати Мері Сью.

Пам’ятайте, найкращі персонажі завжди мають якісь недоліки, навіть якщо вони мають дивовижні здібності. Недоліки — це те, що робить їх людьми, і читачі ставитимуться до них краще.

4. Отримайте бета-рідер. Фанфіки

Автори фанфіків часто працюють з іншими фанатами, які називаються бета-рідерами, які читають їх роботи, перш ніж розміщувати їх в Інтернеті, і редагують їх або пропонують зміни чи покращення. Читати свою роботу вголос собі чи іншим – гарна ідея; в якості альтернативи попросіть друга прочитати його щодо невідповідностей або моментів, що вимагають роз’яснення. Виконання одного (або обох!) з них допоможе зробити ваш текст якнайкраще, перш ніж ви опублікуєте його на фан-сайті.

Глосарій. Фанфіки

Не знаєте, що означає squick чи ви пишете драббл? Дізнайтесь із нашого зручного списку термінів фанфіки.

Бета-читач: такий же фанат фанфіків, який читає вашу історію і вносить пропозиції щодо покращення, перш ніж вона буде відправлена ​​або опублікована в Інтернеті. Канон: Оригінальна історія та її прийняті «офіційні» характеристики (наприклад, персонажі та сюжет). Косплеєри: фанати, які створюють та носять свої власні костюми на основі персонажів оповідання. Драббл: фанфики, зазвичай трохи більше 100 слів. Фендом: спільнота, що оточує телешоу, фільм чи книгу. Автори фанфіків, художники, поети та косплеєри (фанати, які створюють та носять свої власні костюми, засновані на персонажах історії) можуть бути членами фандому. Ficlet: фанфік -історія приблизно зі 100 слів або менше. Мері Сью: погано опрацьований персонаж, надто досконалий і позбавлений реалізму, щоб бути цікавим. Plotbunny: швидко розвивається ідея історії, яка не дасть вам спокій, поки ви її не напишете. Schmoop/Fluff: романтичний, «пухнастий» фанфік. Слеш: фанфіки, у яких представлені існуючі (зазвичай гетеросексуальні чи «гетеросексуальні») канонічні персонажі у гомосексуальних відносинах. Лесбійські відносини або зустрічі іноді можна назвати Femmeslash, щоб розрізняти. Squick: щось середнє між «гидливістю» і «непристойністю» — усвідомлення того, що у фанфіці можуть бути аспекти, які можуть не сподобатися деяким читачам, наприклад, смерть персонажа, сексуальний зміст або сцени насильства.

Корисні посилання. Фанфіки

Готові дізнатися більше про фанфіки? Ці веб-сайти є чудовим місцем для початку.

Наш власний архів

Також відомий як AO3, відомий сайт фанфіків, на якому розміщено понад 6 мільйонів творів у понад 36 700 фандомах, на яких представлені створені користувачами історії про все: від книг до телебачення, ігор та фільмів.

Мовельяс

Сайт фанфіків, де представлені фанфіки та інші нові твори, створені користувачами. Ви можете знайти фанфіки, що базуються на бестселерах YA, таких як серіал « Дівергент“Голодні ігри »і «Винні зірки» , а також про такі групи, як One Direction.

Ваттпад

Wattpad – одне з найбільших книжкових спільнот у мережі та одне з найбільших джерел безкоштовного читання. На сайті представлено майже три мільйони фанфіків, часто присвячених знаменитостям та коміксам.

Фанфіки.

FanFiction вважається найбільшим у світі архівом фанфікшн. Він має більше двох мільйонів користувачів, і він розміщує історії більш ніж на 30 мовах. У ньому представлені фанфіки більш-менш за всіма ТВ-шоу, фільмами, мультфільмами та іграм, які тільки можна уявити.

Фанфіки. Рокфік

Rockfic представляє особливий тип фанфіків, Bandfic, заснований на музичних гуртах.

Азіатки Фанфіки

Цей великий сайт, що налічує понад 400 000 користувачів, містить фанфіки з азіатськими персонажами та темами, пов’язаними з азіатською культурою.

Про автора

admin administrator