Кислиця фіолетова як доглядати

Авторadmin

Кислиця фіолетова як доглядати

Зміст:

Кислиця кімнатна: фото і догляд в домашніх умовах

Сімейство Кисличные (Oxalidaceae) складається з 800 видів напівчагарників, багаторічників і однорічних трав. Саме трилисник цих рослин, а не лист конюшини, як прийнято вважати, є державним символом Ірландії. В якості подарунка до Різдва кімнатну кислиці, догляд за якої нескладний, дарують в католицьких країнах.

У Росії чудово адаптувалися і з успіхом використовуються в ландшафтному дизайні багато видів кислиці. З низькорослих ґрунтопокривних рослин формують красиві прикраси: подушки на газонах, компактні композиції на клумбах, використовують при створенні альпійських гірок.

  1. Домашні оксалисы
  2. Кислиця трикутна (фіолетова)
  3. Кислиця четырехлистная
  4. Кислиця суккулентная
  5. Кислиця хедизариевидная
  6. Кислиця кімнатна: догляд в домашніх умовах
  7. Період спокою
  8. Де поставити квітку?
  9. Температурний режим
  10. Вологість повітря
  11. Полив
  12. Грунт
  13. Добриво
  14. Пересадка
  15. Розмноження
  16. Шкідники і хвороби кислиці

Домашні оксалисы

Серед величезного розмаїття представників цього сімейства існують багаторічні та однорічні представники. Частіше зустрічаються трав’янисті види, які вирощують як ампельні або декоративно-листяні рослини. У більшості видів трьох-четырехлопастые листя, значно рідше трапляються екземпляри з п’ятьма-шістьма і дев’ятьма частками, розташовані на довгих черешках. Листки мають характерний кислий смак.

В залежності від виду, рослина може бути з бульбою, кореневищем або цибулиною. Скромні і не дуже виразні квітки можуть бути пофарбовані в жовтий, білий, рожевий, фіолетовий колір. Вони зібрані в витончені зонтиковидні суцвіття. Багато різновиди на ніч, перед дощем, при яскравому сонці складають листочки.

З незапам’ятних часів деякі види оксалиса вживали в їжу. В індіанських племенах навіть спеціально вирощували кислиці їли її варені бульби, які містять велику кількість крохмалю. В якості кімнатної культури кислиця стала відома в XVII столітті. З цього часу вона покорила своїм незвичайним зовнішнім виглядом і невибагливістю у догляді серця любителів домашніх квітів у багатьох країнах світу.

Найчастіше в домашніх умовах вирощують кислиці кімнатну фіолетову (Oxalis triangularis) і кислиці четирехлістная (Oxalis tetraphylla).

Кислиця трикутна (фіолетова)

Це рослина приваблює любителів кімнатних рослин красивими бархатистими листям у вигляді крил метелика. Вони розташовуються на довгих черешках. Завдяки незвичайній формі трехдольных листя темно-бордового або фіолетового кольору цю різновид нерідко називають мадам Батерфляй.

Дзвонові дрібні квіточки, пофарбовані в кремовий, рожевий або бузковий колір не представляють особливої декоративної цінності, але при цьому досить ефектно виглядають на тлі фіолетових листя. У цій кімнатній кислиці, фото якої ви можете побачити в статті, є цікава особливість, за яку її цінують квітникарі. В негоду або з настанням ночі рослина складає свої красиві листя-крильця, і здається, що на кущик присіла відпочити зграйка прекрасних метеликів. В ясну погоду листочки знову розкриваються.

Читайте також: Як прикрасити кімнату на Новий рік — дизайн інтер’єру та декор вікон

Це невибаглива рослина – кислиця кімнатна фіолетова. Догляд в домашніх умовах за ним гранично простий, але про це ми розповімо трохи пізніше.

Кислиця четырехлистная

Фото кімнатної квітки кислиці четырехлистной можна побачити на сторінках видань з флористики і в нашій статті. Рослина часто використовується для оформлення альпінаріїв, квітників та інших об’єктів в ландшафтному дизайні, для вирощування у садах. В останні роки його нерідко можна побачити і на підвіконнях у квартирах, оскільки це просте у догляді рослина прекрасно себе почуває в домашніх умовах.

У цього цибулинного многолетника четырехдольные листочки пофарбовані в світло-зелений колір з темно-бордовим плямою, розташованим по центру пластини. Малиново-червоні квітки збираються в витончене суцвіття. Дизайнери часто використовують цю різновид при формуванні в інтер’єрі квартири зеленої зони.

Кислиця суккулентная

Від інших видів рослина відрізняється формою складних листя і наявністю суцвіть ніжного рожевого кольору. Кущик заввишки близько 40 см, цвітіння триває до початку зими. Цей різновид кислиці можна вирощувати як у відкритому грунті, так і в домашніх умовах.

Кислиця хедизариевидная

Невеликі вічнозелені чагарники заввишки близько 25 див. Рослина має пагони коричневого кольору і трійчасті листки. Пазушный квітконіс вінчають кілька жовтуватих квіток. Можливо вирощування в домашніх умовах в якості декоративного рослини.

Кислиця кімнатна: догляд в домашніх умовах

Придбана в магазині кислиця повинна пройти тижневе акліматизацію в новому будинку. Після цього її слід пересадити в інший горщик. Зробити це бажано ранньої навесні, коли рослина прокидається. У дорослої рослини злегка обтрусіть землю і акуратно видаліть старі відмерлі коріння. У зимовий час, коли рослина припиняє ріст і вступило в період спокою, розібрати коріння можна без проблем. Після пересадки в новий грунт кімнатна кислиця зацвіте вже через місяць.

Період спокою

Кислиця цвіте весь грудень, саме тому її нерідко називають різдвяним квіткою щастя. Пізніше ріст припиняється, листя никнуть. Рослина вступає в період спокою. З його настанням необхідно підрізати живці, залишивши маленькі пеньки, висотою не більше півтора сантиметрів. Горщик переставляють в сухе прохолодне приміщення, температура в якому не піднімається вище +15°C.

У цей період кислиці поливають не частіше разу на місяць. На світле місце рослина виставляють тільки після того, як на ньому з’являться перші паростки.

Читайте також: Дитячий плед спицями: докладний опис для початківців

Де поставити квітку?

Догляд за кімнатної кислицею передбачає вибір місця з м’яким розсіяним освітленням. Підійде південно-східна і південно-західна сторона приміщення. При цьому і на північній стороні, і навіть в глибині кімнати рослина нормально розвивається. Намагайтеся розташувати рослину таким чином, щоб сонячні промені не потрапляли на нього. У спекотні сонячні дні віконне скло слід затінити.

Температурний режим

Кімнатна кислиця взимку вступає в період спокою, коли рослина необхідно переставити подалі від опалювальних приладів. Оптимальною вважається зимова температура повітря в діапазоні від +15 до +18°C. теплі весняні дні і влітку квітку можна винести в сад або на балкон, але обов’язково в півтінь. Влітку допускається температура близько +25°C.

Вологість повітря

Для успішного вирощування кімнатної кислиці підійде як помірна, так і підвищена вологість (до 60%). Не рекомендується обприскувати рослину в період спокою, але якщо в приміщенні дуже жарко і сухо, поставте поруч з квіткою ємність з водою. Влітку кислиці регулярно обприскують м’якою теплою водою.

Полив

Як і за кожною рослиною, догляд за кімнатної кислицею (фото ви можете побачити в цій статті) передбачає регулярний полив. Для цього використовується тепла відстояна вода. Навесні і влітку він повинен бути рясним – грунт не повинна висихати. Воду, що стікає в піддон, видаляйте.

Ближче до осені полив скорочують до одного-двох разів на тиждень. Взимку рослині достатньо отримувати вологу один раз в місяць.

Грунт

Кімнатна кислиця прекрасно росте і розвивається в універсальної суміші для декоративно-листяних рослин. Якщо немає можливості придбати готовий склад, грунтову суміш можна зробити самостійно. Для цього необхідно змішати в рівних частинах:

  • дернову землю;
  • листову землю;
  • грубозернистий пісок;
  • торф.

Добриво

У період, коли рослина активно росте і розвивається, воно потребує регулярних підгодівлі комплексними мінеральними добривами. Їх вносять раз на два-три тижні. Досвідчені квітникарі рекомендують зменшити концентрацію розчину в два рази від рекомендованої виробником.

Пересадка

Кімнатну кислиці пересаджують щорічно навесні. При пересадці віддавайте перевагу широким керамічним або пластикових горщиках. На дно горщика насипте шар дренажу (керамзит, дрібний щебінь) шаром близько трьох сантиметрів. Це необхідно для того, щоб не застоювалася надлишкова волога. В один горщик можна посадити відразу кілька цибулин.

Розмноження

Кімнатний оксалис можна розмножити різними способами. Розглянемо деякі з них.

Ранньою весною або в кінці зими вибирають кілька здорових бульб і висаджують їх у загальну ємність. Не слід цибулини занадто заглиблювати: присипте їх грунтом, шаром у півтора сантиметра. До того моменту, як цибулини пустять корінці, рослину тримають у прохолодному приміщенні (+8…+11°C), періодично зволожуючи грунт (помірно). Приблизно через 30-40 днів температуру повітря підвищують.

Читайте також: Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Таку процедуру зручніше проводити під час пересадки рослини. Використовуючи ніж або ножиці (продезінфіковані), корінь необхідно розділити на кілька шматочків, які висаджують в різні ємності.

Ще один спосіб, який проводять ранньою весною. Дрібні насіння кислиці сіють по поверхні грунту і за допомогою пульверизатора акуратно зволожують субстрат. Невеликий розмір насіння дозволяє їх не присипати грунтом, під час зрошення вони трохи поринуть в субстрат самостійно.

Акуратно відокремте гострим садовим ножем держак з двома-трьома листочками та помістіть його у зволожений пісок. Протягом місяця саджанці витримують в такому положенні при температурі близько +25 °C. Захищайте їх від попадання сонячних променів. До кінця місяця живці укорінятимуться.

Шкідники і хвороби кислиці

При правильному догляді кімнатна кислиця (фото її ми розмістили в цій статті) стійкий до атак комахами і до більшості хвороб. В іншому випадку на рослині можуть з’явитися червоні павутинні кліщі, щитівка або тля.

  • Позбутися від павутинного кліща можна з допомогою актелликов, якими обприскують рослина.
  • Обприскати кислиці розчином з двох ложок (їдалень) рідкого мила і двох склянок води, можна знищити тлю.
  • У боротьбі з щитівкою спочатку необхідно зібрати з рослини всіх паразитів, а потім обробити розчином «Актара». Якщо після першої обробки шкідники повністю не були знищені, через тиждень процедуру можна повторити.
  • При надмірному поливі, особливо якщо ви не забезпечили рослині хороший дренажний шар, кислиця може бути вражена фузаріозом або сірою гниллю. У початковій стадії обидва захворювання успішно лікуються фундазолом.

Не забувайте про заходи обережності, які слід дотримуватися при роботі з препаратами:

  • рослина повинна оброблятися на свіжому повітрі;
  • поверхня грунту необхідно захистити від попадання препаратів на неї;
  • мильний розчин, нанесений на листя і гілки рослини, через кілька годин має бути змитий водою; при цьому грунт необхідно закрити плівкою, щоб у нього не потрапило мило.

Кімнатна кислиця може стати вишуканою прикрасою будь-якого інтер’єру, не вимагаючи особливої уваги і ретельного догляду. Дотримуючись найпростіші правила, ви обов’язково досягнете активного розвитку, росту і цвітіння рослини.

Кислиця фіолетова: вирощування і догляд в домашніх умовах

Кислиця – це невибаглива кімнатна рослина з яскравими листочками, своєю формою нагадують метеликів і ніжними квітами. Жителі Ірландії дарують її один одному в новорічні свята. Кислицю фіолетову може виростити будь-який, хто хоче оживити свій будинок або квартиру. До того ж листя квітки мають лікарським дією.

  • Походження і коротка характеристика
  • особливості вирощування
    • Освітлення і температура
    • Вологість, полив і підживлення
    • Склад грунту і пересадка
    • Підготовка до періоду спокою
    • Поразка шкідниками і хворобами

    Походження і коротка характеристика

    Ця квітка з трикутними листям відноситься до численного сімейства кіслічних. Він включає в себе понад 800 видів диких і домашніх як однорічних, так і багаторічних рослин. Одним з представників цього сімейства є всім відома заяча капуста.

    Оксаліс фіолетовий, як ще по-іншому називають це домашнє рослина, являє собою пишний кущик висотою до 35 см. Його прикрашають декоративні трехдольние листя темно-фіолетового кольору з оксамитовим ефектом. Дзвонові квіти кислиці виглядають скромніше, але вони чудово відтіняють красу листя. Колір їх може бути білим, жовтим або рожевим.

    Листя рослини характеризуються дивовижною особливістю складатися в фігуру, схожу на метелика. Така метаморфоза відбувається щовечора, тому квітка отримав прізвисько «мадам Батерфляй».

    особливості вирощування

    Догляд за кислиця фіолетовою в домашніх умовах не представляє особливих складнощів. Головне – створити квітці необхідні умови і постійно їх підтримувати. Само по собі рослина досить невибагливо і не відрізняється примхливістю.

    Освітлення і температура

    Оксаліс – любитель розсіяного сонячного світла, тому краще ставити горщик з рослиною на південно-західне або південно-східне вікно. На південній стороні його доведеться прикривати від сонця в занадто спекотні дні, а на північній потрібно стежити, щоб світла було достатньо. Квітка потрібно захищати від протягів, тому його слід прибирати подалі від відкритих вікон.

    Що стосується температури, то необхідне значення її залежить від пори року. Навесні і влітку, коли трилисник активно росте і розвивається, краще підтримувати в кімнаті температуру 20-25 градусів. Восени і взимку у квітки починається період спокою, тому температурні показники потрібно знизити до 15-18 градусів. Ще в ці місяці квітковий горщик рекомендується відсунути від батареї.

    Вологість, полив і підживлення

    Оксаліс прекрасно себе почуває, якщо вологість в приміщенні становить 40-60%. Влітку йому потрібні регулярні обприскування, які виробляються пару раз в тиждень. Їх припиняють в осінньо-зимовий період, але якщо повітря в квартирі дуже сухий, поруч з рослиною на цей час можна поставити ємність з водою.

    Кислиця любить воду, тому ґрунт у горщику ніколи не повинна пересихати. Поливати квітка краще теплою відстояною водою. Необхідно стежити, щоб волога не застоювалася біля коріння і обов`язково виливати воду з піддону. Восени поливи проводяться рідше, а взимку рослина перестає в них потребу. Відновлюють полив при появі на кущику свіжих пагонів, що сигналізує про початок нового вегетаційного періоду.

    Підгодовувати володарку фіолетових листя рекомендується всю весну і літо. Найкраще для цих цілей підійде комплексне мінеральне добриво. Робиться це один раз в два тижні. В кінці серпня проводиться остання підгодівля в поточному сезоні.

    Склад грунту і пересадка

    Мадам Батерфляй віддає перевагу легким грунту. Грунт для неї складають з суміші перегною, торфу і піску в рівних пропорціях. Обов`язково повинен бути присутнім і дренажний шар – не менше 2 см. Ємність для рослини варто вибирати широку і не дуже високу.

    Пересаджують кислиці спочатку щороку, а по закінченні 4-річного періоду – 1 раз в 2-3 року. Якщо цього не робити, рослина поступово почне втрачати свою декоративність, а цвітіння буде відбуватися все рідше. Кожен новий горщик повинен бути на пару сантиметрів більше попереднього.

    Пересадка вимагає обережності. Ні в якому разі не можна пошкоджувати коріння квітки. Спочатку рослина потрібно рясно полити, тоді його буде легше дістати з ємності. Пересідає кущик разом із земляною грудкою.

    Підготовка до періоду спокою

    Визначити, що цей час наближається, можна по припиненню зростання оксаліса. Відбувається це восени або на початку зими. Якщо кущик почав в`янути, то його пагони підрізають до висоти 1,5-2 см. Поливи на цей період скорочують до мінімуму, а підгодівлі і обприскування припиняють. Горщик з кислиця переноситься в більш прохолодне приміщення, де і знаходиться до появи нових листків.

    Поразка шкідниками і хворобами

    Як і будь-який кімнатна рослина, оксаліс фіолетовий може стати жертвою шкідливих комах. Найпоширеніші з них:

    Потрібен час від часу ретельно оглядати листя і стебла рослини, а в разі необхідності обробити його потрібними інсектицидами.

    Хворобами квітка уражається рідко. Найчастіше це грибкові інфекції, що виникають із-за перезволоження. Зазвичай з цієї причини загнивають коріння і в`януть листя. Якщо хвороба сильно запущена, краще позбутися рослини. На ранній стадії варто видалити уражене листя, скоротити полив і по можливості замінити верхній шар грунту.

    Попадання яскравого сонячного світла на листя веде до появи опіків. Сигналізують про них жовті плями на листі. Для їх усунення потрібно прибрати горщик з рослиною з сонячної сторони, а на наступний день обприскати водою. На колишнє місце квітка ставлять тільки після його одужання.

    Ще одна проблема, яка може виникнути при вирощуванні фіолетовою кислиці, полягає в постійно закритих листі. Причина цього – занадто сухе повітря в квартирі.

    способи розмноження

    Отримати нову рослину оксаліса в домашніх умовах зовсім нескладно. Потрібно лише вибрати найбільш підходящий метод. Існують наступні способи розмноження:

    1. Розподіл кореневища. Для нього доросла рослина дістається з горщика і обережно поділяється на 2 або 3 частини. Головне – сильно не пошкодити коріння. Місця їх поділу можна присипати товченим деревним вугіллям. Кожна частина сідає в підготовлений заздалегідь горщик з грунтом;
    2. Посадка бульб і цибулин. Кореневище кислиці утворює з плином часу бульби і цибулини, з яких легко виростити новий квітка. Ці частини акуратно відкопують і пересаджують в окрему ємність відразу по 5-10 штук. Через 4 тижні можна буде милуватися новим квіткою;
    3. Живці. Вони зрізаються з дорослої рослини і ставляться в воду. Чекати появи корінців потрібно 2-3 тижні. Коли довжина їх буде 1,5 см, черешки можна розсаджувати;
    4. Листя. Їх відламують разом з черешком, який повинен бути не менше 10 см в довжину. Далі листя поміщають в воду до появи кореневих відростків. Вони виглядають набагато тонше, ніж у живців, тому потрібно почекати більше часу перед їх посадкою.

    Правила догляду за орхідеєю після цвітіння в домашніх умовах

    Можна спробувати посадити кислиці насінням, але це займе дуже багато часу і не гарантує позитивного результату. Розмноження будь-яким способом проводиться на самому початку або в середині вегетаційного періоду, щоб посадки встигли зміцніти до осені.

    лікарські властивості

    У складі кислиці фіолетовою є лимонна, щавлева і яблучна кислоти, які роблять її лікувальної. У народній медицині і гомеопатії використовуються екстракти, відвари, настоянки з листя рослини, а також його сік. Вони знайшли наступне застосування:

    • сік допомагає при корості і деякі інші проблеми зі шкірою;
    • екстракт є відмінним антисептиком;
    • відвари і настоянки приймають при хворобах нирок, печінки і сечового міхура, гастриті, стоматиті, кровотечах, неполадки з серцево-судинною системою.

    Мадам Батерфляй – квітка, догляд за яким не принесе клопоту, а радість, що доставляється їм, величезна. Досить поставити горщик з таким квіткою на підвіконня, як настрій відразу покращиться.

    Кислиця (Оксалис)

    Кислиця (Oxalis), ще іменована оксалисом, є частиною сімейства Кисличные, а представлений даний рід багаторічними і однорічними трав’янистими рослинами. У природних умовах кислиця зустрічається на території Південної Африки, в Південній і Центральній Америці, а в Європі. В Ірландії вона є національним символом, рослиною святого Патріка, який вважається найбільш шанованим праведником в країні. З латині «oxys» перекладається як «кислий», це пов’язано з тим, що листя такого рослини має кислуватий смак. У природних умовах налічується приблизно 800 видів кислиці. Частина з цих видів почали культивувати в 17, і з цього самого часу їх вирощують як в домашніх умовах, так і у відкритому грунті. У країнах Європи ця рослина ще називають «конюшина щастя», а в Росії ― «заяча капуста». Висока популярність кислиці серед садівників і квіткарів пояснюється тим, що вона є высокодекоративным і невимогливим у догляді рослиною.

    • 1 Короткий опис вирощування
    • 2 Особливості кислиці
    • 3 Догляд за кислицею в домашніх умовах
      • 3.1 Освітленість
      • 3.2 Температурний режим
      • 3.3 Полив і обприскування
      • 3.4 Період спокою
      • 3.5 Підживлення
      • 3.6 Пересадка кислиці
      • 3.7 Захворювання і шкідники
      • 4.1 Розмноження насінням
      • 4.2 Розмноження дочірніми цибулинками
      • 4.3 Розподіл бульби
      • 6.1 Кислиця трикутна (Oxalis triangularis), або кислиця фіолетова
      • 6.2 Кислиця четырехлистная (Oxalis tetraphylla)
      • 6.3 Кислиця Боуви (Oxalis bowiei)
      • 6.4 Квасениця звичайна (Oxalis acetosella)
      • 6.5 Кислиця железистолистная (Oxalis adenophylla)
      • 6.6 Кислиця різнобарвна (Oxalis versicolor)

      Короткий опис вирощування

      1. Цвітіння. З останніх днів травня або з перших ― червня і до самої зими.
      2. Освітленість. Необхідний яскравий світ, який обов’язково повинен бути розсіяним.
      3. Температурний режим. Протягом періоду вегетації температура повітря повинна бути в межах від 20 до 25 градусів, а у період спокою ― від 12 до 18 градусів.
      4. Полив. У весняно-літній період полив повинен бути рясним, а в холодну пору року ― від помірного до мізерного.
      5. Вологість повітря. Добре росте при вологості повітря, яка характерна для житлових приміщень, однак якщо в кімнаті дуже жарко, тоді іноді зволожуйте листя з пульверизатора.
      6. Добриво. Під час інтенсивного росту підживлення проводять 1 раз на 15-20 днів, для цього використовують мінеральні комплексні добрива в половинній від рекомендованої виробником дозуванні.
      7. Період спокою. Він починається після цвітіння і триває 4-6 тижнів.
      8. Пересадка. Пересадку молодих кущів проводять щороку, а дорослих ― 1 раз в 2 або 3 роки.
      9. Розмноження. Найчастіше використовують бульби або дочірні цибулини, а більш рідко ― насіннєвий спосіб.
      10. Шкідливі комахи. Попелиці, щитівки і павутинні кліщі.
      11. Захворювання. Фузаріоз і сіра гниль.
      12. Властивості. Це рослина володіє цілющими властивостями, у його листі міститься велика кількість вітаміну С.

      Особливості кислиці

      Як вже говорилося вище, рід кислиця включає в себе велику кількість видів, серед яких зустрічаються багаторічники, однорічники, а ще цибулинні і бульбові рослини. Трійчасті або пальчатоскладне черешкові листові пластини, що володіють складним відгином, розкриваються в ранковий час і складаються ввечері. Так само листя реагує на механічне подразнення або на дуже яскраве світло. Забарвлення листя може бути фіолетовим, зеленим або бордовим. Невеликі правильної форми квітки можуть бути пофарбовані в рожевий, жовтий, білий або бузковий колір. Як і листя у вечірній час або перед негодою квітки закриваються. Дозрілі насіння знаходяться в оболонці, яка розривається при найменшому дотику. Найбільш часто в кімнатних умовах вирощують кислиці трикутну і кислиці четирехлістная. В Європі кімнатну кислиці дуже часто використовують в якості подарунка під ялинку, тому що існує така прикмета, що якщо в будинку за 1 день до Нового року оселиться таку квітку, то він принесе з собою благополуччя та щастя.

      Догляд за кислицею в домашніх умовах

      Освітленість

      Для того щоб вирощування кислиці виявилося успішним, їй потрібно створити такі умови, які максимально наближені до природних. Вона потребує великої кількості яскравого світла, однак він обов’язково повинен бути розсіяним. Ні в якому разі не допускайте, щоб прямі промені сонця потрапили на листя.

      Температурний режим

      У теплу пору року квітка воліє знаходитися при температурі повітря від 20 до 25 градусів. В зимовий час його прибирають в більш прохолодне місце, якщо цього не зробити, тоді цвітіння може не наступити.

      Полив і обприскування

      У весняно-літній період поливати рослину треба рясно, але при цьому не допускайте застою рідини в кореневій системі куща. В осінній час проводять скорочення поливу, а в зимові місяці полив повинен бути бідним і рідкісним, але допускати повної пересушування грудки землі в горщику не можна.

      Кислиця нормально росте і розвивається без регулярного обприскування листя з пульверизатора. Але якщо в кімнаті дуже жарко і задушливо, тоді обприскування для квітки буде дуже корисним, для цього використовують нехолодну заздалегідь прокип’ячену воду. Однак взимку зволожувати квітка не можна.

      Період спокою

      У частини видів кислиці в зимовий час спостерігається період спокою, тривалість якої становить від 4 до 6 тижнів. Простежте за кислицею, коли вона закінчить цвісти, якщо у неї почне масово облітати листя, тоді слід скоротити полив і прибрати в прохолодне місце, де вона буде перебувати до кінця періоду спокою. Однак у деяких випадках не облітає листя, а рослина просто припиняє рости, в цьому випадку його теж потрібно прибрати в прохолодне місце, щоб воно добре відпочило. Поливати в цей час кущ потрібно дуже рідко і невеликою кількістю води, але кому землі в горщику не повинен пересихати. Відразу ж після того, як у нього почнуть відростати молоденькі пагони, квітка пересаджують у нову грунтосуміш і повертають на його звичайне місце, при цьому відновлюють поливи і не забувають вчасно його підгодовувати.

      Підживлення

      Кімнатну кислиці треба обов’язково систематично підгодовувати, використовуючи для цього комплексне мінеральне добриво. Підживлення проводять протягом періоду вегетації і цвітіння з періодичністю 1 раз на 15-20 днів, при цьому використовують живильний розчин такої концентрації, яка буде вдвічі менше рекомендованої виробником (дивіться на упаковці).

      Пересадка кислиці

      Поки квітка молодий, пересаджувати його потрібно 1 раз в рік, більш дорослі екземпляри піддають даній процедурі набагато рідше, а саме, 1 раз у 2 або 3 роки. Перш ніж приступити до пересадки рослини, треба вибрати підходящу ємність. Досвідчені квітникарі рекомендують використовувати широкий горщик, так як в цьому випадку у нього помістяться кілька цибулин і бульб, в результаті чого ваш будинок прикрасить ефектний пишний кущ. Щоб уникнути застою рідини в кореневій системі, на дні ємності обов’язково роблять хороший дренажний шар. Це рослина не відрізняється вимогливістю до землесуміші, тому для його пересадки можна купити готову універсальну грунтову суміш можна скласти її своїми руками, для цього з’єднайте пісок, дернову, листову і торф’яну грунт, які беруть у рівних частках. Однак при виборі землесуміші потрібно враховувати той факт, що якщо в ній буде занадто багато поживних речовин, тоді це спровокує буйний ріст листя на шкоду цвітінню. Пересаджують кущ дуже акуратно і беруть його разом з грудкою землі.

      Захворювання і шкідники

      Кислиця відрізняється високою стійкістю до захворювань і різних шкідливих комах. Однак якщо вона буде ослаблена неправильним доглядом, то на ній можуть оселитися попелиці, червоні павутинні кліщі і щитівки. Якщо на рослині оселилася попелиця, то його обробляють мильним розчином (на 2 ст. води 2 ч. л. рідкого мила), від павутинного кліща позбуваються за допомогою Актеллика. Якщо ж його атакувала щитівка, тоді для початку комах потрібно прибрати з квітки руками, після чого його обприскують Актара. При необхідності через 7 днів проводять повторну обробку кислиці. При використанні хімікатів не забувайте про заходи обережності: обприскування квітки проводять тільки на свіжому повітрі, при цьому надіньте рукавички і захистіть поверхню субстрату в горщику від попадання на неї препарату. Якщо ж кущ обробляється мильним розчином, тоді через кілька годин його обов’язково видаляють чистою водою, при цьому не забудьте захистити поверхню ґрунтосуміші.

      Якщо при посадці кислиці на дні горщика не було зроблено дренажний шар, тоді при надмірно рясних поливах в кореневій системі може спостерігатися застій рідини. Це сприяє розвитку фузаріозу або сірої гнилі. Обидві ці хвороби на початковому етапі розвитку можна легко вилікувати Фундазолом.

      Способи розмноження

      Розмноження насінням

      Кислиці, зростаючі в дикій природі, розмножуються насінням. Однак квітникарями даний спосіб розмноження використовується не часто, так як він порівняно довгий і низькоефективний. Але якщо у вас є бажання виростити квітку саме з насіння, тоді можна спробувати це зробити. Покрокова інструкція посіву насіння:

      1. Насамперед підготуйте відповідну грунтосуміш. До її складу повинні входити пісок, торф і листовий перегній (1:4:4).
      2. На самому початку весни рівномірно розподіліть насіння по поверхні субстрату, при цьому закладати або зверху присипати їх землею не потрібно.
      3. Накрийте ємність склом (плівкою), що дозволить підтримувати необхідну для проростання високу вологість (близько 100%).
      4. Посіви переставте в прохолодне (від 16 до 18 градусів) і добре освітлене місце, світло повинне бути розсіяним. Слідкуйте за тим, щоб субстрат в ємності був весь час трохи влажноватым, для цього треба регулярно проводити полив за допомогою спеціального розпилювача.
      5. Не забувайте щодня провітрювати посіви.

      Якщо все зробити правильно, то перші сіянці здадуться через 7-30 днів (залежно від свіжості насіннєвого матеріалу).

      Розмноження дочірніми цибулинками

      Набагато швидше і простіше розмножити квітка вегетативно. Для цього під час пересадки у куща потрібно акуратно відокремити дочірні бульби або цибулинки, що сформувалися навколо стрижневого кореня. Після цього їх висаджують по декілька штук в одну ємність і засипають зверху не дуже великою кількістю субстрату. Після цього горщик прибирають в півтінь і не забувають зрідка проводити помірний полив. Коли здадуться молоденькі пагони, ємність переставляють в добре освітлене місце, захищене від прямих променів сонця, а через 4-6 тижнів ваш будинок вже буде прикрашати рясно квітучий пишний кущ.

      Поділ бульби

      Відразу ж після закінчення періоду спокою, коли на кущі сформується перша нова листова пластина, бульба потрібно вийняти з горщика і видалити з нього весь субстрат. Обережно промийте його в рожевому розчині марганцевого калію і гострим продезинфицированным інструментом поділіть на кілька частин. Місця зрізів на деленках потрібно присипати вугільним порошком, після чого їх висаджують в індивідуальні горщики. Потім їх переносять в добре освітлене місце (світло повинне бути розсіяним) і забезпечують їм регулярний полив, який проводиться відразу ж після просихання грудки землі в горщику. Підживлення деленок проводять 1 раз у 15 днів, при цьому перший раз добрива вносять через тиждень після посадки.

      Властивості квасениці

      З давніх часів відомо про те, що кислиця володіє лікувальними властивостями. Надземну частину куща використовували при цинзі, а також при обробці ран і виразок, а ще в якості протиотрути при отруєнні ртуттю або миш’яком. У нетрадиційній медицині широко використовувалися такі властивості квітки, як: жовчогінні, ранозагоювальні, протиглисні, протизапальні і сечогінні.

      Так як в листі міститься дуже багато вітаміну С, то її вживання рекомендовано при застуді, а також для зміцнення імунної системи організму. Кислиця також широко використовується в кулінарії, так, з неї готують корисний і смачний чай, а ще її кладуть у зелений борщ, щі або квас.

      Види кислиці з фото і назвами

      Кислиця трикутна (Oxalis triangularis), або кислиця фіолетова

      Цей вид користується найбільшою популярністю у квітникарів. Він являє собою бульбова не дуже висока рослина, трехдольные довгочерешкові листя якого прикрашають цятки темно-пурпурного кольору. Листя такої квітки схожі з трепетними крильцями метелики, тому його і називають ще «мадам Батерфляй». Під час цвітіння формуються маленькі квіти, які можуть бути пофарбовані в рожевий, білий або бузковий колір.

      Кислиця четырехлистная (Oxalis tetraphylla)

      Або кислиця Деппа (Oxalis deppei). Такий вид культивують як у кімнатних умовах, так і у відкритому грунті. Зеленуваті четырехдольные листові пластини мають серединку коричнево-червоного забарвлення. Цвітіння триває порівняно довго, під час нього формуються суцвіття, що складаються з квіток малиново-червоного відтінку. Даний вид в Англії ще іменують «щасливим конюшиною».

      Кислиця Боуви (Oxalis bowiei)

      Такий вид відрізняється своєю теплолюбивостью. Висота кущика всього близько 20-25 сантиметрів, шкірясті листові пластини мають зеленуватим забарвленням, а квітки на довгих квітконосах пофарбовані в темно-рожевий колір.

      Квасениця звичайна (Oxalis acetosella)

      Висота такого корневищно рослини близько 8-10 сантиметрів. Будова листових пластин схоже на конюшина. На довгих квітконосах формуються одиночні квітки білого кольору.

      Кислиця железистолистная (Oxalis adenophylla)

      У цього виду кущ у висоту може досягати близько 10 сантиметрів. Його многодольные листові пластини пофарбовані в зеленувато-сірий колір. А великі рожеві квіти прикрашають прожилки і цятки іншого колірного відтінку.

      Кислиця різнобарвна (Oxalis versicolor)

      Цей вид відрізняється високою декоративністю. Під час цвітіння його прикрашають білі квітки в червону смужку. Коли квітка розкрито, то всередині він білий, а по крайці проходить червона облямівка.

      Крім цих видів культивують ще кислиці Обтуса, ока (клубненосную), ріжкову, девятилистную, бідну, молочно-білу, настурциевидную, суккулентную, членистую, притиснуту, трикутну і ін Однак всі їх вирощують у відкритому грунті.

Про автора

admin administrator