Кислиця оксаліс догляд у домашніх умовах

Авторadmin

Кислиця оксаліс догляд у домашніх умовах

Кислиця

До дуже простим рослинам відноситься кислиця (Oxalis) з сімейства кіслічних. Oxalis ще називається кислою або кислиця Деппа (з латині oxys – кислий). Південна Америка, Європа, Африка, Австралія – такий ареал її поширення. Ліси середньої смуги Росії також підходять для цієї рослини. Тому оксаліс – популярне трав`яниста рослина в багатьох країнах. А лист рослини – трилисник – настільки сподобався ірландцям, що він прикрашає їх герб.

Рослина ще називають заячою капустою. А свою книжкову назву воно отримало через кислуватого смаку листя, багатих на вітаміни. І тому той, хто їсть кислиці, виглядає дуже свіжо.

Всього в світі налічують приблизно 800 різних видів цієї квітки, які можуть виглядати як трава, кущ, напівчагарник. Окремі різновиди мають кореневищами, цибулинами або бульбами. Oxalis може мати три і більше листочків. Квітки в формі зонтиковидних суцвіть можуть бути білими, рожевими, жовтими, лавандовими і фіолетовими. Плоди – у формі коробочок, які лопаються з тріском після дозрівання. При цьому розкид насіння відбувається в радіусі близько 2 м. Серед усього розмаїття цих рослин найбільшу кількість – декоративні види, хоча є і бур`яни. Такі Oxalis дійсно виглядають як бур`ян.

види

Серед всіх видів оксаліса існує кілька десятків, які найбільш підходять для вирощування в домашніх умовах. До них відносять:

  • Оксаліс Діппе Айрон Крос (ще називають оксаліс Айрон Крос або кислиця Деппа). Невеликий рожева квітка, квітучий тільки в літні місяці.
  • Кислицю чотирилистої. Рослина досить тіньовитривала, тому взимку кислиця четирехлістная міститься в тіні.
  • Оксаліс Версіколор. Має іншу назву – трилисник пестроцветная.
  • Кислицю Регнелла. Цікаво, що трилисник Регнелла воліє холодне приміщення.
  • Кислицю Ортгіса, яка прийшла до нас з Перу. Кислиця Ортгіса має коричнево-червоними стеблами і відноситься до вічнозеленим видам кислиці Oxalis, так само як і трилисник ріжкова.
  • Кислицю железістолістную, що володіє білими квітками. Кислиця железістолістная відбувається з Чилі та Аргентини.
  • Кислицю пурпурову, для якої характерні обратносердцевідние листочки і рожеві квітки. Кислиця пурпурна дуже хороша собою.
  • Кислицю рожеву або, як її ще називають в народі, конюшина щастя. На цей рахунок існують різні прикмети, з яких нам відомо, що велике сімейне щастя, багато любові очікує тієї людини, у кого в будинку росте така квітка. Хоча це і марновірство, багато в це вірять.
  • Кислицю вулканічну, що володіє жовтими квітками. Кислиця вулканічна використовується в основному для прикраси альпійських гірок.
  • Кислицю червону, що володіє чималими пагонами – більше 40 см. Крім того, трилисник червона володіє ворсистими біля основи листочками.

Багатьма народами світу кислиця визнана квіткою щастя. Вазон досить часто віддають рідним, друзям, близьким перед Новим роком в якості подарунка.

Справжньою красунею можна вважати Голден Кейп. Всі види цієї рослини красиві, але оксаліс Iron Cross (Ирон) відноситься до неймовірно красивим. Дуже хороша собою і трилисник мартіанская. А ось кислиця клубненосного і трилисник м`ясиста вирощуються з метою використання в їжу їх бульб.

Досить рідкісним видом є трилисник деревоподібна. На квітковому форумі з`явився цікавий пост однієї з відвідувачок, яка написала, що дуже вже їй захотілося придбати це деревоподібна рослина. І придбала, навіть два. Будова у них точно таке ж, як у дерева. Розмістила вона квітки в одному широкому горщику. «Але рослини, – каже вона, – не ростуть, а листя жовтіє, в`яне і сохне». Подружка порадила розсадити обидва «деревця», розподілити їх так, щоб вони «жили» окремо. Але і це не допомогло. Що робити? Чому в`януть листя? Як доглядати? Як з`ясувалося, таке відбувається, якщо грунт дуже кисла (рН менше 5,5).

Існує і трилисник вулична із зеленим листям і бордовими плямами на бульбах.

Буває, що за заячу капусту приймають очиток великий: вже дуже у них схожі зовнішні риси. Але це два зовсім різних рослини, і серед очитков різних видів є багато токсичних. До речі, більшість токсичних рослин застосовують в лікувальних цілях, в тому числі такі популярні, як кислиця, очиток, конвалія. А ось ряска нетоксична, але зате виводить різні токсичні речовини з кишечника.

застосування

Дуже часто ця слабоядовіти трава застосовується в лікувальних цілях. Це чудові ліки для лікування простудних захворювань, сприяє зміцненню організму. Квітка – комора ліків. Він сприяє:

  • загоєнню ран, виразок, фурункулів;
  • нормалізації кислотності шлункового соку;
  • згортання крові;
  • зниження артеріального тиску;
  • поліпшенню обміну речовин.

Дуже ефективний при лікуванні гастриту, діатезу, захворюваннях жовчного і сечового міхура. Кислиця лишай успішно лікує однойменне захворювання. При цілих групах хвороб показано лікування за допомогою заячої капусти: серцево-судинних, шкірних, травних. До речі, хто їсть кислиці, у того немає проблем з травленням.

У лікувальних цілях використовуються листя кислиці Oxalis звичайної. На період травень-червень припадає найбільша накопичення корисних лікувальних речовин. У зв`язку з цим в лікувальних цілях збирають траву саме в цей час. Тому, хто їсть кислиці, той буде себе почувати здоровим. Після збору злегка подрібнені рослини сушать в тіні і зберігають протягом 1 року в дерев`яних або картонних упаковках. А всі ці лікувальні властивості забезпечуються наявністю великої кількості вітаміну С. Подібними властивостями володіє хіба що ягода смородина і первоцвіт.

Заяча капуста їстівна. Її застосовують для приготування багатьох страв, які відрізняються не тільки оригінальним смаком, але і корисністю. З цією метою використовують без будь-якої обробки листя. Оригінальні страви їсть той, хто любить кислиці Oxalis. Найпростішим стравою є салат, в який можна додати овочі, яйця, цибуля, зелений горошок. Кріп, петрушка, сіль і спеції – за смаком.

Будьте впевнені, хто їсть рослина кислиці в травні, той забезпечить запас вітаміну С на цілий рік.

розмноження

Розмножується за допомогою:

  • насіння;
  • клубеньков;
  • ділення кореня;
  • живців.

Висів насіння виробляють навесні. Мікроскопічні насіння дозволяють не засипати їх після висіву по поверхні субстрату. Потім обережно обприскують грунт.

Відео: Кислиця (оксаліс). Як я доглядаю за кислиця. Інших кімнатні рослини

Можна рослина розмножити і бульбами. Для цього в кінці лютого – початку березня беруть 6-10 бульб, висаджують в одну ємність і зверху присипають шаром приблизно в 1 см ґрунту. Поки не утворюються коріння, рослина утримують в прохолодному (7-10 ° С) приміщенні, здійснюючи при цьому середній полив. Приблизно через місяць температуру збільшують.

Корінь ділять руками або ножем під час пересадки. Цю операцію проводять щороку, зазвичай навесні.

Існують види, що розмножуються живцюванням. Посадка живців відбувається таким чином: беруть раніше приготовані живці, вставляють в пісок і помірно поливають. Приблизно через 3 тижні з`являться корінці. При цьому обов`язково потрібно стежити за тим, щоб в приміщенні була температура повітря близько 24 ° С і щоб на живці не потрапляли прямі сонячні промені.

довкілля

Серед сотень і сотень сортів кислиці Oxalis існує багато таких, вирощування яких можливо тільки з декоративними цілями. Вони, в свою чергу, діляться на ті, які вирощують у відкритому грунті, і на ті, які підлягають кімнатному змістом. До найбільш популярних рослинам, які вирощуються в кімнаті в вазонах, відносяться такі сорти кислиці: копеечніковідная, різнобарвна, четирехлістная (Деппея), Ортгіса, конюшина щастя (рожева). Серед безлічі видів існують такі, які культивуються на клумбах, в садах. Садова форма рослин включає в себе такі види кислиці: звичайна, притиснута, трикутна метеликові, сукулентних і багато інших. А на питання, де росте кислиця в природі, зазвичай відповідають, що на лісових галявинах і в тінистих хвойних лісах. Найбільш популярна лісова форма квітки – кислиця звичайна (заяча капуста), у якій є стебло і повзучий корінь. Її іноді можна зустріти і на лузі. До слова, хто їсть часто кислиці, той може порівняти смаки домашніх видів рослин та природних. До речі, її багато квітникарі-аматори відносять до найулюбленіших культурних рослин, як і гібіскус.

Відео: Кальварія любові і щастя – трилисник (оксаліс). Поради по догляду

Кислиця звичайна пропадає в разі знищення лісу. До таких рослин також відносять майник і седмичник. Це свідчить про те, що такі рослини тісно пов`язані з певними рослинними співтовариствами.

Квітка відносять до ампельним рослинам. Тому з настанням теплих літніх днів багато видів висаджують в саду або поміщають в підвішених горщиках.

догляд

Оксаліс догляд в домашніх умовах (фото підтвердить) особливий не потрібен. Оптимальним розташуванням для нього є кімната з наявністю яскравого розсіяного світла. Хоча рослина відрізняється тіньовитривалістю, тривале перебування в тіні призведе до втрати декоративного виду листя. Небажано, щоб квітка довго перебував під прямими сонячними променями. Крім того, потрібно подбати про хороше освітлення рослини в осінньо-зимовий період.

Відео: Огляд: Дуже кисла жуйка “Кислиця”

У весняно-літні місяці для трави рекомендується помірна температура в межах 20-26 ° С. У зимовий період більшість рослин знаходяться в стані спокою. Тому в залежності від виду рекомендується температура в інтервалі від 12 ° С до 16 ° С. З наближенням весни, з появою перших пагонів рослина переносять в більш теплу кімнату. Після цього через 35-40 днів рослина почне цвісти.

У весняно-літній період трава піддається обприскування, яке припиняють з настанням осені. З березня по серпень, квітка вимагає рясного поливу, який зменшується з настанням осені і припиняється з настанням зими. У зимовий період грунт повинен бути трохи вологим.

Для повноцінного догляду кислиця вимагає підживлення, яке здійснюють кожні 15-20 днів. З цією метою використовують комплексні мінеральні добрива, причому зі зменшеною в 2 рази, відповідно до інструкції, дозою. Щороку заяча капуста вимагає пересадки. Для цього використовують грунтосуміш, яка включає в себе листову і дернову землю, пісок і перегній в рівних пропорціях. Перед посадкою на дно обов`язково покладіть дренаж товщиною в 6-7 см. Таким чином, тим, хто їсть кислиці, можна її також вирощувати вдома.

труднощі

Іноді може спостерігатися розвиток кореневої гнилі. Щоб такого не було, рослина потрібно садити в стерилізований ґрунт. Це дуже впливає на його розвиток. Загнивання викликається рясним і частим поливом, відсутністю дренажу.

Свою назву рослина отримала через кислуватого вк

Свою назву рослина отримала через кислуватого вк

кислиця домашня уход.кісліца догляд в домашніх умовах

кислиця домашня уход.кісліца догляд в домашніх умовах

Кислиця – оксаліс – Oxalis (Интервальная зйомка на HTC one X)

Кислиця – оксаліс – Oxalis (Интервальная зйомка на HTC one X)

КИСЛИЦЯ пересадка вирощування догляд полив хвороби по

КИСЛИЦЯ пересадка вирощування догляд полив хвороби по

Доброго времени суток дорогі друзі! ***************************

Доброго времени суток дорогі друзі! ***************************

Поява оранжево-коричневих горбків свідчить про наявність «іржі». Видаляють її фунгіцидами.

Про поразку квітки павутинним кліщем свідчать плями на листі і тоненькі павутинки. Щоб уникнути цього потрібно частіше проводити огляд і обприскування квітки. Якщо рослина вразили тля або білокрилка, то рекомендується його обмити теплою мильною водою. Дуже заражені листя видаляють, а рослина обробляють інсектицидом.

Кислиця (Оксаліс)

Кислиця (Oxalis) — це рослина з характерними трійчастими листками та яскравими квітами. Для успішного догляду за кислицею потрібно забезпечити яскраве, але розсіяне світло, регулярний полив. Також слід періодично міняти грунт та оберігати рослину від перезволоження.

Трійчасті або пальчасті черешкові листові пластини, що мають складний відгин, розкриваються в ранковий час і складаються ввечері. Листя реагує на механічне подразнення чи дуже яскраве світло. Забарвлення може бути фіолетовим, зеленим або бордовим. Невеликі правильної форми квіти можуть бути рожевими, жовтими, білими або бузковими. Як і листя у вечірній час або перед негодою квіти закриваються. Дозріле насіння знаходиться в оболонці, яка розривається при найменшому дотику.

Найчастіше в кімнатних умовах вирощують кислицю трикутну та чотирилисту. У природних умовах вона зустрічається на території Південної Африки, в Південній та Центральній Америці, а також у Європі. В Ірландії є національним символом, рослиною святого Патріка. З латині «oxys» перекладається як «кислий», це пов’язано з тим, що листя такої рослини має кислуватий смак. У природних умовах налічується приблизно 800 видів кислиці. Частину з цих видів почали культивувати в 17 ст, і з того часу їх вирощують як у домашніх умовах, так і у відкритому грунті.

У країнах Європи цю рослину ще називають «конюшина щастя».

  1. Догляд за кислицею в домашніх умовах
  2. Температурний режим
  3. Освітлення
  4. Полив та обприскування
  5. Період спокою
  6. Підживлення
  7. Пересадка кислиці
  8. Захворювання та шкідники
  9. Способи розмноження
  10. Розмноження насінням
  11. Розмноження дочірніми цибулинками
  12. Поділ бульби
  13. Лікувальні властивості
  14. Види кислиці
  15. Кислиця трикутна (Oxalis triangularis)
  16. Кислиця чотирилиста (Oxalis tetraphylla)
  17. Кислиця Боуві (Oxalis bowiei)
  18. Кислиця звичайна (Oxalis acetosella)
  19. Кислиця різнокольорова (Oxalis versicolor)

Догляд за кислицею в домашніх умовах

Температурний режим

У теплу пору року квітка найкраще себе почуває при температурі повітря від 20 до 25 градусів. У зимовий час її забирають у більш прохолодне місце (12 до 18℃), якщо цього не зробити, тоді цвітіння може не настати.

Освітлення

Кислиці потрібно створити такі умови, які максимально наближені до природних. Рослина потребує великої кількості яскравого світла, проте воно має бути обов’язково розсіяним. Пряме проміння сонця не повинно потрапляти на листя.

Полив та обприскування

У весняно-літній період поливати рослину треба рясно, але при цьому не допускайте застою рідини в кореневій системі куща. Восени проводять скорочення поливу, а в зимові місяці поливати ватро зрідка і мізерно. Не допускайте повного пересушування землі в горщику.

Кислиця нормально росте і розвивається без регулярного обприскування листя з пульверизатора. Але якщо в кімнаті дуже жарко і душно, тоді обприскування для квітки буде дуже корисним, для цього використовують нехолодну воду, що заздалегідь прокип’ячена. Взимку зволожувати квітку не можна.

Період спокою

У частини видів кислиці взимку спостерігається період спокою, тривалість якого становить від 4 до 6 тижнів. Прослідкуйте за кислицею, коли вона закінчить цвісти, якщо в неї почне масово облітати листя, тоді слід скоротити полив і прибрати його в більш прохолодне місце, де воно буде до кінця періоду спокою. Однак у деяких випадках листя не облітає, а рослина просто припиняє рости, в цьому випадку її потрібно перенести в прохолодне місце, щоб кущ добре відпочив. Поливати в цей час кислицю потрібно дуже рідко і невеликою кількістю води, але ком землі в горщику пересихати не повинен. Відразу ж після того як у квітки почнуть відростати молоденькі пагони, її пересаджують у новий грунт і повертають на звичайне місце, при цьому відновлюють поливи і не забувають своєчасно підгодовувати.

Підживлення

Кімнатну кислицю треба обов’язково систематично підгодовувати, використовуючи для цього комплексне мінеральне добриво. Підживлення проводять протягом періоду вегетації та цвітіння з періодичністю 1 раз на 15–20 днів, при цьому використовують живильний розчин такої концентрації, яка буде вдвічі менша за рекомендовану виробником.

Пересадка кислиці

Поки квітка молода, пересаджувати її потрібно 1 раз на рік, більш дорослі екземпляри піддають цій процедурі набагато рідше, зокрема, 1 раз на 2 або 3 роки. Перш ніж розпочати пересадку кімнатної рослини, треба вибрати відповідну ємність. Досвідчені квітникарі рекомендують використовувати широкий горщик, тому що в цьому випадку в ньому помістяться кілька цибулинок і бульб, в результаті чого ваше помешкання прикрасить ефектний пишний кущ. Щоб уникнути застою рідини в кореневій системі, на дні ємності обов’язково роблять добрий дренажний шар.

Ця рослина не відрізняється вимогливістю до грунтосуміші, тому для її пересадки можна купити готову універсальну суміш або можна її зробити своїми руками.

Для цього з’єднайте пісок, дерновий, листовий і торф’яний ґрунт, які беруть у рівних частках. Однак при виборі землі слід враховувати той факт, що якщо в ній буде надто багато поживних речовин, тоді це спровокує буйне зростання листя, що пошкодить цвітінню. Пересаджують кущ дуже акуратно і беруть його разом із грудкою землі.

Захворювання та шкідники

Кислиця відрізняється високою стійкістю до захворювань та шкідливих комах. Однак якщо вона буде ослаблена неправильним доглядом, то на ній можуть оселитися попелиці, червоні павутинні кліщі і щитівки. Якщо на рослині оселилася попелиця, то її обробляють мильним розчином (на 2 ст. води 2 ч. л. рідкого мила), павутинного кліща позбавляються за допомогою Актелліка. Якщо ж кущ атакувала щитівка, тоді для початку комах потрібно прибрати з квітки руками, після чого її обприскують Акторою. За потреби через 7 днів проводять повторну обробку кислиці. При використанні хімікатів не забувайте про запобіжні заходи: обприскування квітки проводять тільки на свіжому повітрі, при цьому надягніть рукавички і захистіть поверхню субстрату в горщику від потрапляння на неї препарату. Якщо ж кущ обробляється мильним розчином, то через пару годин його змивають теплою водою, при цьому також захищають землю від мила.

Якщо при посадці кислиці на дні горщика не був зроблений дренажний шар, тоді при надмірно поливах в кореневій системі може спостерігатися застій рідини. Це сприяє розвитку фузаріозу чи сірої гнилі. Обидві ці хвороби на початковому етапі розвитку можна легко вилікувати фундазолом.

Способи розмноження

Розмноження насінням

Кислиці, що ростуть у дикій природі, розмножуються насінням. Однак у квітникарів даний спосіб розмноження використовується не часто, оскільки він порівняно довготривалий і низькоефективний. Але якщо у вас є бажання виростити квітку саме із насіння, тоді можна спробувати це зробити. Покрокова інструкція посіву насіння:

  • Насамперед підготуйте відповідний грунт. До його складу повинні входити пісок, торф та листовий перегній (1:4:4).
  • На самому початку весни поступово розподіліть насіння по поверхні субстрату, при цьому закладати або присипати його зверху землею не потрібно.
  • Накрийте ємність склом (плівкою), що дозволить підтримувати необхідну для проростання високу вологість (близько 100%).
  • Посіви переставте у прохолодне (від 16 до 18 градусів) і добре освітлене місце, світло має бути обов’язково розсіяним. Слідкуйте за тим, щоб субстрат у ємності був весь час трохи вологуватим, для цього треба регулярно проводити полив за допомогою розпилювача.
  • Не забувайте щодня провітрювати посіви.

Якщо все зробити правильно, то перші сіянці з’являться через 7-30 днів (залежно від свіжості насіннєвого матеріалу).

Розмноження дочірніми цибулинками

Набагато швидше та простіше розмножити квітку вегетативно. Для цього під час пересадки у куща необхідно акуратно відокремити дочірні бульби або цибулинки, що сформувалися навколо стержневого кореня. Після цього їх по кілька штук висаджують в одну ємність і засипають зверху невеликою кількістю субстрату. Після цього горщик прибирають у півтінь і не забувають зрідка проводити помірний полив. Коли з’являться молоденькі пагони, ємність переставляють у добре освітлене місце, захищене від прямих променів сонця, а через 4-6 тижнів ваш будинок буде прикрашати пишний кущ, що рясно цвіте.

Поділ бульби

Відразу після закінчення періоду спокою, коли на кущі сформується перша нова листова пластина, бульбу потрібно вийняти з горщика і видалити з неї весь субстрат. Обережно промийте її в розчині марганцевого калію та гострим продезінфікованим інструментом поділіть на кілька частин. Місця зрізів на дільницях потрібно присипати вугільним порошком, після чого їх висаджують в індивідуальні горщики. Потім їх переносять в освітлене місце (світло має бути розсіяним) і забезпечують їм регулярний полив, який проводиться відразу після просихання грудки землі в горщику. Підживлення проводять 1 раз на 15 днів, при цьому вперше добрива вносять через тиждень після посадки.

Лікувальні властивості

З давніх часів відомо про те, що кислиця має лікувальні властивості. Надземну частину куща використовували при лікуванні цинги, при отруєнні ртуттю або миш’яком, а також при обробці ран і виразок. У нетрадиційній медицині широко використовувалися жовчогінні, ранозагоювальні, протиглистові, протизапальні та сечогінні властивості квітки.

Так як у листі міститься дуже багато вітаміну С, то його вживання рекомендовано при застуді, а також для зміцнення імунної системи організму. Кислиця також широко застосовується і в кулінарії, так, з неї готують корисний і смачний чай, а ще її кладуть у зелений борщ, щі або квас.

Види кислиці

Кислиця трикутна (Oxalis triangularis)

Або кислиця фіолетова. Цей вид користується найбільшою популярністю у квітникарів. Він являє собою бульбову не дуже високу рослину, тридольне довгочерешкове листя якого прикрашають цятки темно-пурпурного кольору. Листя такої квітки схоже з трепетними крильцями метелика, тому його і називають ще «мадам Баттерфляй». Під час цвітіння формуються дрібні квіти, які можуть бути пофарбовані в рожевий, білий чи бузковий колір.

Кислиця чотирилиста (Oxalis tetraphylla)

Або кислиця Деппе (Oxalis deppei). Такий вид культивують як у кімнатних умовах, так і у відкритому ґрунті. Зелені чотиридольні листові пластини мають серединку коричнево-червоного забарвлення. Цвітіння триває порівняно довго, під час нього формуються суцвіття, що складаються із квіток малиново-червоного відтінку. Цей вид в Англії ще називають «щасливою конюшиною».

Кислиця Боуві (Oxalis bowiei)

Такий вид відрізняється своєю теплолюбністю. Висота кущика всього близько 20-25 сантиметрів, шкірясті листові пластини мають зеленуватий забарвлення, а квітки на довгих квітконосах темно-рожевого кольору.

Кислиця звичайна (Oxalis acetosella)

Висота такої кореневищної рослини близько 8-10 сантиметрів. Будова листових пластин схожа на конюшину. На довгих квітконосах формуються поодинокі квіти білого кольору.

Кислиця різнокольорова (Oxalis versicolor)

Цей вид відрізняється високою декоративністю. Під час цвітіння його прикрашають білі квіти у червону смужку. Коли квітка розкрита, то всередині вона біла, а по краю проходить червоне облямування.

Про автора

admin administrator