Ккал у капусті

Авторadmin

Ккал у капусті

Зміст:

Калорійність цвітної капусти: як приготувати правильно, шкода цвітної капусти та особливості її застосування у раціоні харчування

Калорії приготовленої цвітної капусти на 100 г продукту:

  • варена – 28.7 ккал;
  • смажена – 123 ккал;
  • приготовлена ​​на пару – 32.3 ккал;
  • з курячими яйцями – 55.32 ккал;
  • у клярі – 77.85 ккал;
  • зі сметаною – 53.45 ккал.

Харчова цінність вареної цвітної капусти:

  • білки – 1.83 г;
  • жири – 0.28 г;
  • вуглеводи – 3.73 г;

Харчова цінність смаженого овочу:

  • білки – 3.22 г;
  • жири – 11.23 г;
  • вуглеводи – 5.64 г.

Харчова цінність цвітної капусти, приготовленої на пару:

  • білки – 2.35 г;
  • жири – 0.28 г;
  • вуглеводи – 4.75 г.

Харчова цінність кольорового різновиду в клярі (г):

Харчова цінність капусти залежить від способу приготування

Харчова цінність цвітної капусти зі сметаною (г):

  • білки – 2.54;
  • жири – 6.654;
  • вуглеводи – 4.65.

Харчова цінність кольорового різновиду з яйцем (г):

Кляр для цвітної капусти на молоці. Смажена цвітна капуста на сковороді у клярі з молока

Вважається, що кляр, виготовлений на основі молочних продуктів, ідеально підходить для овочів. У рецепті ми вже використовували кисломолочні продукти, в даному варіанті використовується прісне молоко. Ще одна особливість цього кляру — крохмаль, який добре працює для досягнення головної мети — хрустка оболонка. До речі, цей рецепт також підійде для пісних страв, оскільки готується без яєць.

Продукти для рецепту:

  • цвітна капуста – 500 гр.
  • борошно – 1 склянка
  • молоко – 1 склянка
  • крижана вода – 100 мл.
  • сіль – 1 ч. л.
  • розпушувач – 1 ч. л.
  • крохмаль – 1 ст. л.
  • чорний мелений перець
  • олія для смаження
  1. Качан помити, звільнити від листя, обрізати чорні цятки, якщо вони є. Розібрати на невеликі суцвіття.
  2. Для приготування кляру підготувати глибоку миску, налити в неї молоко, воду, посолити та перемішати віночком. Покласти 0,5 склянки борошна, перемішати, додати розпушувач, крохмаль і додати борошна. Кількість може відрізнятися від того, що заявлено в рецепті, оскільки борошно буває різним. Додайте стільки, щоб кляр вийшов потрібної консистенції. Добре вимісити тісто за допомогою віночка, щоб не було грудочок. Відставити його убік, щоб інгредієнти «потоваришували» між собою.
  3. У каструлю налити воду, трохи присолити, поставити на вогонь. Як тільки закипить, викласти суцвіття і проварити 2-3 хвилини. Перевірити готовність можна за допомогою зубочистки, застромивши її в ніжку суцвіття, якщо вона легко входить, отже капуста готова. Її потрібно одразу вийняти з гарячої води.
  4. У глибоку жаровню або казанок влити олію, її має бути досить багато, щоб шматочки більше, ніж наполовину, знаходилися в олії в момент обсмажування. Масло потрібно добре прогріти і, вмочивши кожен шматочок у кляр, обсмажувати капусту до золотистого кольору.

Користь цвітної капусти

Доведено наступну користь цвітної капусти:

  • регулярне вживання овочів допомагає попередити онкологію;
  • цвітна капуста характеризується яскраво вираженою антиканцерогенною, омолоджуючою, очищаючою від токсинів дією;
  • продукт необхідний профілактики хвороб судин, крові, кісток;
  • цвітна капуста активізує процес кровотворення, нормалізує обмінні процеси в організмі;
  • завдяки низькій калорійності цвітна капуста є невід’ємним компонентом дієтичного харчування;

Читати: Калорійність бананових чіпсів

  • свіжий сік цвітної капусти корисний для відновлення слизової оболонки дванадцятипалої кишки та шлунка;
  • капуста насичена тартроновою кислотою, завдяки якій гальмуються процеси утворення в організмі жирових відкладень;
  • доведено ефективність цвітної капусти при зовнішньому застосуванні для загоєння виразок, ран.

Опис

Цвітна капуста – це однорічна рослина, яка припала до смаку багатьом прихильникам здорового способу життя. Качан капусти досить щільний, білого, іноді трохи кремового відтінку. Незважаючи на зовнішню схожість, існують різні сорти такої капусти. Є так звані ранні сорти, збирання яких можливе вже через два місяці після посіву. Інші сорти дозрівають від трьох до п’яти місяців.

Середній діаметр цього плоду від дванадцяти до п’ятнадцяти сантиметрів. Така капуста містить безліч корисних речовин, завдяки чому її включають навіть у перший прикорм малюків.

Детально про вплив на організм

Здавалося б, все очевидно – користь цвітної капусти не викликає сумнівів. Властивості, зумовлені складом, що неспроможні заподіяти шкоду. І все це разом з «дієтичністю» овочів (калорійність цвітної капусти – всього 30 ккал на 100 грам). Ідеальний продукт? Можливо, адже її рекомендують при різних патологічних станах і для профілактики розвитку багатьох захворювань.

Зокрема, включити цвітну капусту до раціону радять тим, чия робота пов’язана зі стресовими ситуаціями. Властивості цього овочів у боротьбі з напругою нервової системи вражають навіть лікарів – у межах кількох досліджень вчені виявляли, що щоденне вживання «букету» капусти дозволяє позбавлятися синдрому хронічної втоми, підвищеної стомлюваності організму і навіть сприяє лікуванню діагностованих депресивних розладів.

Очевидна користь цього продукту і у боротьбі із зайвою вагою. Низька калорійність у поєднанні зі збалансованістю хімічного складу та наявність клітковини дозволяють відносити продукт до дієтичних, та рекомендувати його як для зниження маси тіла, так і для підтримки ваги на нормальній позначці.

Цвітна капуста має також властивості знижувати рівень «поганого» холестерину, що робить її незамінною у профілактиці атеросклерозу та захворювань серцево-судинної системи.

…але! Нехай низька калорійність і начебто очевидна користь продукту вас не бентежить.

По-перше, цей овоч протипоказаний при загостренні хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту

З обережністю і тільки у вареному вигляді її радять вживати людям, які страждають на виразкову хворобу, підвищену кислотність шлунка та ентероколіт.

По-друге, цвітна капуста завдає шкоди (сприяє погіршенню стану здоров’я) тим, хто має захворювання нирок і схильність до гіпертонічної хвороби.

По-третє, від частого вживання даного продукту варто утриматися за наявності алергії, індивідуальної непереносимості продукту та підвищеної чутливості організму до будь-якого компонента складу.

Якщо калорійність не має для вас значення, і ви не боретеся із зайвою вагою, намагайтеся їсти цвітну капусту в поєднанні з іншими продуктами (при термообробці та додаванні спецій калорійність продукту може збільшуватися), а не як самостійна страва, оскільки у великих кількостях цей овоч може стати причиною розладу шлунка. З іншого боку, якщо ви «чистите» організм ці властивості продукту, скоріше нададуть вам користь, ніж завдадуть шкоди. Однак така система харчування повинна застосовуватися періодично, а не постійно, і лише після консультації з фахівцем.

Таким чином, розглянувши властивості та калорійність цвітної капусти, можна сказати, що користь її перевищує шкоду, і цей продукт можна включати до щоденного раціону. Але «захоплюватися» поїданням тільки одного цього овоча все ж таки не варто – збалансоване харчування завжди краще «монодієти», навіть якщо в її основі лежить такий багатий на корисні речовини продукт.

Дієта: вживання

Білі суцвіття – це один із найкращих продуктів, регулярне вживання якого може призвести до зниження ваги. У даного овочу відмінний КБЖУ, тобто калорії, білки, жири та вуглеводи відповідають нормі. Оскільки всі ці показники досить низькі, ця капуста вважається дієтичним продуктом, який реально допомагає позбавлятися зайвих кілограмів.

Будь-яка тривала монодієта може призвести до серйозних порушень в організмі. Тому дієтологи вкрай не рекомендують вживати лише цвітну капусту довгий час, щоб досягти бажаної ваги. Харчування має бути правильним та збалансованим.

На сьогоднішній день існує безліч різноманітних дієт. Оптимальна триває три дні. Цього часу цілком достатньо для того, щоб усунути зайві кілограми з боків, при цьому не нашкодивши організму.

Суть дієти полягає в тому, що щодня потрібно буде вживати півтора кілограми цвітної капусти.

Бажано вибирати свіжий овоч, не морожений. Суцвіття потрібно буде відварити в киплячій, трохи підсоленій воді і розділити на чотири-п’ять порцій. Більше ніяк готувати її не потрібно, під час цієї дієти капусту вживають у відвареному вигляді протягом усього дня.

Ця дієта допомагає позбутися трьох-чотирьох зайвих кілограм за три дні. Дієта вважається низькокалорійною та збалансованою за рахунок правильного КБЖУ.

Але також є всілякі дієти на основі даного овочу, під час яких потрібно їсти салати з сирою капустою, готувати супи-пюре і так далі. Крім того, можна цілком замінити звичну вечерю на будь-яку низькокалорійну страву з цього овочу. Далі у статті пропонується кілька цікавих рецептів, які допоможуть вам харчуватися правильно та дуже смачно.

Застосування цвітної капусти

У їжу використовуються суцвіття капусти. Їх готують у різний спосіб, не забувши попередньо перед процесом готування відварити. Відварені головки (а саме так називається їстівна частина капусти) тушкують, солять, смажать, маринують, додають до супів і використовують для приготування салатів. Свіжі головки можна вживати у сирому вигляді. Найсмачнішою буде та капуста, яка відварена у мінералці.

Добре поєднується капуста з іншими овочами, м’ясом, морепродуктами, грибами та картоплею. За бажання з цвітної капусти можна приготувати своєрідні консерви. А ще її можна квасити як і білокачанну. Нерідко цвітну капусту подають до столу як самостійну другу страву. У багатьох заморожених овочевих сумішах є цвітна капуста.

Розсіл від квашеної капусти використовують для усунення запорів, почуття тяжкості та поганого апетиту. Свіжий сік капусти сприяє зарубцювання виразок, зниження ваги, лікування геморою. Застосовують сік цвітної капусти як зовнішній засіб для швидкого загоєння ран та екзем.

Як правильно варити цвітну капусту

Цвітна капуста багата на вуглеводи, білки і мінеральні солі; містить вона і велику кількість целюлози, що легко перетравлюється організмом. Даний вид капусти найкраще сприймається нашим організмом за рахунок того, що складається з легкозасвоюваних білкових сполук.

Крім того, знаючи, як правильно варити цвітну капусту, можна збагатити свій організм вітамінами групи В, вітамінами С, А, РР; а також кальцієм, натрієм, калієм, фосфором, магнієм та залізом. Цінується цвітна капуста і за те, що знижує ризик захворювання на онкологічні захворювання. Отже, як правильно варити цвітну капусту – це цінний та корисний овоч?

Для того щоб приготувати цвітну капусту, її ретельно промивають, розрізають на невеликі суцвіття і на 10 хвилин замочують у підсоленій воді. Ця процедура дозволить повністю уникнути появи у вашій тарілці будь-якої живності, яка мешкала на капусті. Потім воду зливають і промивають овоч під холодною проточною водою.

Далі на вогонь відправляють каструлю з холодною водою і доводять до кипіння, після чого відправляють туди цвітну капусту. Варять від 5-10 хвилин, хоча в ідеалі таку капусту слід готувати на пару – це дозволить зберегти в продукті всі мінеральні компоненти.

Бульйон, що вийшов при відварюванні цвітної капусти, можна використовувати надалі для приготування супу, пюре або соусу.

Деякі хитрощі, які допоможуть смачно, а головне правильно, приготувати цвітну капусту:

  • зберегти чудовий вигляд цвітної капусти після варіння допоможе холодна вода. Перед початком варіння слід опустити суцвіття у воду з невеликою кількістю оцту або лимонного соку, а потім відварити овоч у відкритому посуді на максимальному вогні (так він звариться за 3-4 хвилини);
  • якщо цвітну капусту планується гасити, перед цим її можна на кілька хвилин замочувати в молоці. Така страва стане м’якшою і ніжнішою;
  • у страву, де одним із інгредієнтів є тушкована капуста, можна додати столову ложку майонезу – це додасть м’якості;
  • якщо цвітну капусту обваляти в яйці, а потім у борошні – вона стане смачнішою і набуде апетитної рум’яної скоринки.

Хотілося б додати, що готувати цвітну капусту можна й у різний спосіб: варять супи, роблять гарніри, обсмажують, запікають, тушкують з м’ясом, овочами, картоплею. Крім того, її можна навіть їсти сиру, якщо капуста молода, або прикрашати їй м’ясні, рибні чи овочеві страви, а також макарони.

До цвітної капусти подають сметану, сир, топлену олію або яєчно-олійний соус.

Підказки кулінарів

  1. Олія має бути добре розігріта. Для перевірки можна помістити шматочок хліба, якщо навколо нього починається щось подібне до кипіння – можна починати готувати страву. Якщо процесі масло доводиться додавати, треба дати йому час розігрітися до потрібної температури (140—150°). Для точного визначення можна придбати спеціальний термометр;
  2. В оптимальній для приготування температурі не відбувається просочування продукту маслом. Після того, як готовий продукт вийнятий з олії, треба обсушувати його серветками, це запобігає вбиранню жирів;
  3. Час обсмажування – трохи більше 1-2 хвилин;
  4. Щоб кляр був повітряним, можна використовувати замість води мінеральну воду, пиво чи квас. У рецептах, де є сметана, можна замінити на кефір;
  5. Щоб виключити присмак олії в готовому блюді, в тісто для кляру можна додати трохи спирту;
  6. Як фритюр можна використовувати оливкову олію, тоді обсмажування додасть дуже незначну кількість калорій;
  7. Капусту краще відварювати в невеликій кількості води, і відвар краще не виливати – в ньому багато корисного. Його можна використовувати для приготування соусу чи овочевого супчика;
  8. Щоб запобігти втраті вітамінів, її можна ошпарювати в пароварці. Якщо капуста відварювалася в каструлі, після закінчення варіння її потрібно відразу виймати – від перебування у гарячій воді її смак погіршується;
  9. У кляр можна додавати і інші спеції, і прянощі: часник, куркуму (для надання кляру ніжного та апетитного відтінку), паприку, суміші трав.

Цвітна капуста у клярі пп. Як приготувати капусту в клярі?

Отримайте рецепт приготування цвітної капусти у клярі. Як посмажити цвітну капусту на сковороді у клярі – простий спосіб спеціально для наших читачів

Цвітна капуста дуже корисний і низькокалорійний овоч (всього лише 30 ккал на 100 г), що має високі смакові якості. До речі, її назва з’явилася не через незвичайний колір, а тому, що ця капуста складається з суцвіть, що зовні нагадують квіти.

У цвітної капусти унікальний склад. Вітаміну С у ній навіть більше, ніж у білокачанній. У ній також багато антиоксидантів. Вважається, що регулярне вживання кольорової капусти допомагає уникнути появи виразки шлунка, вона також позитивно впливає на роботу кишечника.

Невисока калорійність робить цей овоч цінним для різних дієт для схуднення, вона відмінно підходить для роздільного харчування. Цей овоч чудово поєднується практично з усіма продуктами.

Спробуйте приготувати її з яйцями та борошном на сковороді. Рецепт приготування цієї страви надзвичайно простий. Але, зазвичай, подобається всій сім’ї. Таку страву можна подати як закуску навіть на святковий стіл.

Для приготування капусти в клярі візьміть:

  1. качан цвітної капусти
  2. 2 яйця
  3. 2 столові ложки борошна
  4. сіль
  5. рослинна олія
  6. трохи меленого перцю за бажанням (якщо готуєте не для дітей)

Капусту розділіть на суцвіття необхідних розмірів.

Збийте яйця, борошно та щіпку солі.

Капусту сполосніть. Закип’ятіть воду у каструлі. Посоліть її до смаку. Викладіть у неї підготовлену капусту.

Проваріть три хвилини і злийте воду.

Напалюйте сковороду з невеликою кількістю олії. Акуратно вмочіть кожне суцвіття в борошні з яйцями, на цьому етапі можна трохи поперчити, якщо ви любите гострі страви, потім викладете на сковороду.

Підрум’яніть з одного боку і переверніть на інший. Таким чином, просмажте капусту з усіх боків.

Тепер залишилося перекласти на тарілку та винести до столу. Подайте до такої капусти соковиті та дієтичні котлети з м’ясного фаршу та кабачків.

І якщо вам зручно можна подивитися як Марія майстерно виконала це завдання.

Скільки калорій міститься у цвітній капусті

Говорячи про властивості того чи іншого продукту, насамперед згадують про його калорійність, тому питання про те, скільки калорій у вареній цвітній капусті задають досить часто. Перш ніж відповідати на це питання, варто згадати про те, які корисні властивості має цвітна капуста, а це справжня криниця корисних речовин. На особливу увагу заслуговує вітамінний склад, а в цвітній капусті міститься: кілька вітамінів групи B, вітаміни A, C, PP, K і H, які нормалізують роботу систем життєдіяльності людини. Вражає і хімічний склад овочів, де на особливу увагу заслуговують кальцій, що впливає на міцність скелета, цинк, що покращує репродуктивну функцію людини, фосфор, сірка, молібден і багато інших.

Цвітна капуста сприятливо діє на роботу шлунково-кишкового тракту, вона покращує травлення і чудово підходить навіть людям, які страждають на виразку та інші захворювання. Цей унікальний овоч часто включають до складу дитячого харчування, так як цвітна капуста сприяє кращому розвитку дитячого організму, вона використовується для схуднення, а також чудовий засіб від депресії. Якщо вас, все ж таки, цікавить, скільки калорій у відвареній цвітній капусті, а саме в такому вигляді її найчастіше споживають у їжу, слід знати, що вона відноситься до продуктів з «негативною калорійністю», так як калорії, що містяться в цвітній капусті , не шкодять, мало того – вона сприяє спалюванню жиру.

Калорійність цвітної капусти становить приблизно 30 ккал, але «вага» будь-якого продукту може збільшитись залежно від того, як приготована страва. Говорячи про цвітну капусту, в першу чергу слід уточнити, скільки калорій у смаженій цвітній капусті, також цікавить, скільки калорій у цвітній капусті в клярі, а саме в такому вигляді віддають перевагу багатьом українцівам. Якщо йдеться про смажену цвітну капусту, то це 120 ккал, а пов’язано це з тим, що до калорій самої капусти додається «вага» олії та борошна. Капуста в клярі, смажена на лляній олії «важить» близько 90 ккал.

Існує багато рецептів приготування цвітної капусти, і любителів цього овочу не дарма цікавить, скільки калорій у цвітній капусті з яйцем. У цю страву додається незначна кількість олії, цибуля, петрушка та кріп, а калорійність страви становить 60 ккал на 100 грам продукту. Великою популярністю користуються тушковані овочі, і цвітна капуста не є винятком, тому гурманів, що піклуються про фігуру, цікавить, скільки калорій у тушкованій цвітній капусті. До складу страви також входять цибуля, морква та зелень, а в 100 г такої капусти міститься дещо більше 60 калорій.

Якщо раніше страви, приготовлені на пару, рекомендували лише людям, які мають проблеми зі здоров’ям, то сьогодні їжу на пару готують ті, хто дбає про свою фігуру. Їх цікавить, скільки калорій у цвітній капусті на пару, а це стільки ж, скільки у звичайній відвареній капусті, але в цьому випадку в ній зберігається більша кількість корисних речовин і капуста на пару є гарним доповненням дієтичного столу.

Кольорова, тому що схожа на букет своєрідних квітів, дуже корисна і, попри усталену думку, що все корисне можна їсти тільки з зусиллям волі, неймовірно смачна. Крім того, включення цього продукту в раціон допоможе знизити загальну калорійність їжі – капуста майже не додає нічого, при тому, що дарує почуття ситості навіть після невеликої порції.

Після цього невеликого вступу можна перейти до приготування з капусти ситної, смачної страви, за рецептом, що став класичним.

Цвітна капуста у клярі: класичний рецепт

На плиту треба поставити каструлю з водою, доки вона закипає, можна зробити кілька корисних дій.

Спочатку готується кляр. У миску розбиваються яйця, потім вливається молоко, додається невеликими порціями борошно при розмішуванні. Все це збивається, так щоб не було грудок. За консистенцією кляр має бути, як сметана.

З капусти треба зрізати суцвіття, якщо вода в каструлі вже кипить, суцвіття висипаються в неї. Відварювати треба всього 3-5 хвилин, потім вийняти капусту шумівкою, викласти на блюдо для остигання.

На вогонь ставиться сковорідка з великою кількістю олії, олія має закипіти. Кожне суцвіття треба вмочити в масло і обсмажувати в маслі, при цьому шматочки повинні просто плавати в ньому.

Як тільки вони приймуть апетитний золотистий колір, їх треба витягнути, краще на серветки, щоби на них не було зайвої олії.

Перед подачею можна посипати рубаною зеленню, полити кетчупом, майонезом, сметаною (це збільшить калорійність страви).

Користь та калорійність цвітної капусти

Цвітна капуста є цінним джерелом вітамінів та мінеральних речовин, а також легкозасвоюваних білків та амінокислот. Вона не тільки насичує організм корисними речовинами, а й виводить із нього шкідливі – такі, як різні токсини, холестерин, зайвий цукор, шлаки, що накопичуються в кишечнику та інших органах, тощо. Вживання її покращує розумову діяльність, зміцнює судини, знижує рівень цукру в крові, зменшує запальні процеси в організмі.

Засвоюється організмом людини цвітна капуста набагато краще, ніж інші види капусти. Її рекомендують приймати у відвареному вигляді тим людям, у яких знижена кислотність шлункового соку. Вона має м’яку проносну, сечогінну і жовчогінну дію, сприятливо впливає на печінку, жовчний міхур, серцево-судинну систему. Низька калорійність цвітної капусти дозволяє використовувати її в дієтах при лікуванні ожиріння, також рекомендована і діабетикам. Але цвітна капуста не рекомендована при гастритах з підвищеною кислотністю, хронічних та гострих захворюваннях кишечника та подагрі.

Пивний кляр

Рецепт цієї смачної страви включає такі продукти:

  • Великий виделок;
  • Два яйця;
  • 80 г твердого сиру;
  • П’ять столових ложок борошна;
  • Пиво – 100 мл;
  • Сіль та приправа.

Розпишемо детальніше процес приготування:

  1. Відварюємо цвітну капусту.
  2. Дрібно натираємо твердий сир.
  3. Збиваємо яйця з олією, доливаємо до суміші пиво. Змішуємо, заправляємо сіллю та спеціями. Досипаємо борошно.
  4. Доводимо, перемішуючи суміш до густої консистенції, заправляємо її тертим сиром і знову збиваємо.
  5. Опускаємо суцвіття в кляр, на додаток до цього можна обваляти їх у сухарях, і смажимо у фритюрі до готовності.

Цвітна капуста з яйцем має високу калорійність, але це викупається її чудовим смаком.

Яєчний кляр

Це найпростіший рецепт. Через це решта подібних рецептів є його варіаціями. Для його реалізації нам знадобиться:

Запікатимемо їх у мультиварці. Розкладемо рецепт на такі кроки:

  1. Відокремлюємо від попередньо помитого виделка суцвіття. Закладаємо їх у каструлю та заливаємо підсоленою холодною водою. Коли вода добре закипить, продовжуємо варіння ще 10 хвилин.
  2. Збиваємо яйця з борошном. Суміш повинна мати таку густоту, щоб не стікати із суцвіть.
  3. Дістаємо з каструлі суцвіття, охолоджуємо та підсушуємо.
  4. Наливаємо ложку олії в знімну чашу.
  5. Вмочуємо суцвіття в кляр, укладаємо в чашу, і вибираємо в мультиварці програму «Запікання».
  6. Через 20 хвилин вимикаємо піч і виймаємо з неї готову страву.

Калорійність однієї порції дорівнює приблизно 70 ккал. З урахуванням того, що калорійність овочів дорівнює 30 ккал, решта припадає на частку яєць, борошна та олії. Така калорійність уможливлює застосування страви в дієтичному харчуванні.

Цвітна капуста у сирному клярі з яйцем – поживна та корисна їжа. Калорійність блюда не надто велика, не більше 300 ккал на одну порцію. Щоб його приготувати нам потрібно:

Готуватимемо ці продукти в такому порядку:

  1. Видаляємо з качана листя, промиваємо його і сортуємо суцвіття. Занадто великі – ріжемо. Причому ніжку суцвіття залишаємо такої довжини, щоб вона не розпадалася.
  2. Відварюємо рослину в присоленому окропі кілька хвилин. Виймаємо його та охолоджуємо.
  3. Збиваємо борошно з яйцем до утворення напіврідкої суміші.
  4. Натираємо сир і перемішуємо його із цією сумішшю. Додаємо трохи солі, перчимо, і перемішуємо знову. Кляр готовий.
  5. Макаємо в нього суцвіття і укладаємо в чашу, на дно якої налито масло. Щоб кляр краще тримався на суцвіттях, можна додатково обваляти їх у панірувальних сухарях.
  6. Задаємо мультиварці режим «Запікання» та печемо у мультиварці чверть години. Потім відкриваємо її, перевертаємо суцвіття, і печемо ще п’ять хвилин.

Попередній рецепт описував приготування страви, коли відварений овоч тільки запікався у мультиварці. Тепер розглянемо рецепт, у якому всі етапи теплової обробки виробляються у мультиварці-скороварці. Щоб приготувати нашу страву, знадобляться такі інгредієнти:

Готуватимемо в такій послідовності:

  1. Промиваємо розібрані суцвіття цвітної капусти.
  2. Наливаємо в знімну чашу склянку води.
  3. Складаємо суцвіття в ємність для парової обробки та встановлюємо її в мультиварку.
  4. Закриваємо піч і ставимо перемикач клапана на, щоб варіння відбувалося під тиском, і виставляємо на мультиварці режим «Пар/Десерти», таймер ставимо на п’ять хвилин.
  5. Тепер займемося кляром. Наливаємо в глибокий посуд сметану, розбиваємо туди яйця, солимо і збиваємо з додаванням борошна, поки не отримаємо однорідну суміш з густотою, як тісто для оладок.
  6. Дрібно кришимо кріп, тиснемо часникову часточку, додаємо в суміш, і знову старанно перемішуємо.
  7. Дістаємо з парової ємності суцвіття.
  8. У знімну чашу наливаємо олію. Виставляємо в мультиварці режим обробки «Спека/Фрітюр».
  9. Макаєм суцвіття в кляр, за бажання ще можна обваляти їх і в сухарях.
  10. Кладемо їх у чашу. По ходу обсмажування перевертаємо їх, доки вони не зарум’яняться.
  11. Готова цвітна капуста в клярі викладається на паперову серветку, вона вбере жир, що стікає.
  12. Для виготовлення соусу сметану змішаємо з давленим часником і сіллю, і посипаємо дрібно нарізаною петрушкою.
  13. Поміщаємо соус у центр великої страви, навколо нього розкладається цвітна капуста у клярі.

Приготовлена ​​таким способом цвітна капуста з яйцем має достатню калорійність, щоб дати зарядку енергії на весь день.

Цвітна капуста в паніровці, вкрита хрусткою золотистою скоринкою, виглядає особливо смачно. Готувати її зручніше на сковороді. Для цього ми маємо взяти:

Готуватимемо страву, роблячи послідовно такі дії:

  1. Відокремимо від качана цвітної капусти великі суцвіття, і протягом 10 хвилин варитимемо їх у підсоленому окропі. Остудити суцвіття і розберемо їх на дрібні фракції.
  2. Зіб’ємо яйця з перцем і сіллю.
  3. Змішаємо зелень із сухарями.
  4. Виваляємо суцвіття у збитому яйці, потім ще раз у панірувальних сухарях.
  5. Обсмажимо їх, не забуваючи перевертати, на олії, доки не сформується рум’яна скоринка.

Цвітна капуста у сухарях має велику калорійність, але смак її виграє.

Рецепт цієї оригінальної страви пропонує готувати її з використанням таких компонентів:

Ця страва настільки смачна, що для любителів калорійність її вже не така важлива. Готуватимемо його, дотримуючись такого порядку дій:

  1. Відібрані суцвіття варимо в киплячій воді, підсоливши її. Через 8 хвилин виймаємо їх і чекаємо, доки з них стіче вода.
  2. У кожному яйці відокремлюємо білок та жовток. Змішуємо яєчні жовтки з мінералкою, цукром, борошном, оливковою олією, перцем та сіллю.
  3. Збиваємо білки і дбайливо, частинами, додаємо їх в кляр.
  4. Розігріємо до кипіння велику кількість рослинної олії у фритюрниці.
  5. Суцвіття по одному опускаємо в кляр, потім обсмажуємо в киплячому маслі. Під час смаження перевертаємо на інший бік. Коли цвітна капуста в клярі стане золотистою, забираємо її з фритюрниці.

Щоб кляр не надто стікав із суцвіть, можна перед смаженням обваляти їх у сухарях.

Той, хто дотримується здорового харчування, добре знає, скільки калорій у тому чи іншому продукті. Наприклад, під час дієт багато хто віддає перевагу стравам з цвітної капусти. У статті йтиметься про те, скільки калорій у цьому виді капусти і які страви з неї можна приготувати.

Шкода та протипоказання до вживання

Цвітна капуста має безліч корисних властивостей, але як і будь-який продукт, за певних умов може завдати шкоди. Щоб не побоюватися за своє здоров’я, необхідно виключити цвітну капусту зі свого раціону за наявності таких протипоказань:

  • камені в нирках;
  • дизентерія;
  • розлад шлунку;
  • спазми кишківника;
  • подагра (підвищений рівень сечової кислоти в організмі);
  • гострий ентероколіт;
  • захворювання щитовидної залози;
  • післяопераційний період після хірургічного втручання в ділянці черевної порожнини та грудної клітки.

За наявності одного або кількох із перерахованих показників, вживати овоч суворо заборонено. Особливо обережним слід бути людям із захворюваннями сечовивідних шляхів та нирок.

Деякі вчені стверджують, що цвітна капуста сприяє нормалізації артеріального тиску, але при гіпертонії та інших серйозних захворюваннях серця перед прийомом овочів слід обов’язково відвідати лікаря і проконсультуватися з ним.

При підвищеній кислотності шлункового соку вживання продукту небажане, тому що овоч сприяє підвищенню цієї кислотності. Будьте уважні та враховуйте рекомендації лікаря.

Цвітна капуста не вважається алергенним продуктом, але алергічні реакції на неї таки трапляються. Людям, схильним до алергії, краще варто почати з невеликої кількості овочів, поспостерігати за реакцією організму та загальним самопочуттям. Лише за відсутності негативного результату можна переходити до збільшення порції.

Вагітні жінки, які годують мами та люди з цукровим діабетом можуть не турбуватися – у них немає протипоказань до вживання цвітної капусти. Але ніхто не скасовував універсального правила – не переїдати.

Калорійність тушкованої цвітної капусти на 100 г

Калорійність тушкованої цвітної капусти на 100 г 61,7 ккал. У 100 г блюда 2,13 г білка, 4,1 г жиру, 5,15 г вуглеводів.

Читати: Калорійність салату з огірків з майонезом

Для приготування тушкованої цвітної капусти потрібні такі інгредієнти:

  • 1 кг свіжої цвітної капусти;
  • 0,1 кг моркви;
  • 70 г цибулі;
  • 3 столові ложки олії;
  • сіль та чорний мелений перець за смаком;
  • 100мл води.
  • цвітна капуста поділяється на дрібні суцвіття;
  • овоч варять у підсоленій воді до напівготового стану (протягом 4 – 5 хвилин);
  • нарізану цибулю і терту моркву обсмажують на олії;
  • із каструлі з капустою виливають воду;
  • варений овоч змішують з обсмаженою цибулею та морквою;
  • в отриману овочеву суміш додають трохи води;
  • блюдо гасять під кришкою протягом 15 хвилин.

Капуста брокколі у сирному клярі

Можна зробити смак вишуканішим, додавши в кляр тертий сир.

Для приготування знадобляться:

  • Цвітна капуста – 0,5 кг;
  • Твердий сир – 100 г;
  • Борошно – 0,5 склянки;
  • Яйце;
  • Сіль та перець за смаком.

На приготування піде щонайменше 45-50 хвилин, калорійність отриманого страви – 810 ккал при вазі близько 700 р.

Н плиту поставити каструлю з водою. Капусту промити, поділити на суцвіття. У воду, що закипіла, висипати капусту, варити не більше 3-5 хвилин. Після варіння її треба відкинути на друшляк, дати стекти воді.

Сковороду поставити на маленький вогонь, налити олії так, щоб шматочки були в ньому хоча б наполовину.

Яйце збити, потроху додаючи борошно. Вимішати до однорідності. Сир, попередньо натертий, додати в кляр, також посолити і поперчити до смаку.

Капустяні суцвіття по одному вмочуються в кляр і викладаються на сковороду.

Уважно стежити за процесом смаження, як тільки шматочки набудуть золотистого кольору, їх треба вийняти шумівкою, викласти на паперові серветки, щоб на них не було зайвого жиру, потім красиво розкласти на блюді.

Користь цвітної капусти

Користь від цвітної капусти значно перевищує користь з інших видів рослин цього сімейства. Багатий вітамінно-мінеральний склад дозволяє задовольнити потреби організму в необхідних речовинах. У цвітній капусті у великій кількості містяться вітаміни А, В і С. Кількість останнього навіть перевищує його вміст у лимоні, який вважається основним джерелом вітаміну С. Також у цвітній капусті містяться вітаміни E, D, K, H

А важливою її особливістю є те, що поряд з іншими вітамінами в ній є рідкісний вітамін U, необхідний для того, щоб правильно протікали процеси утворення ферментів в організмі. Отримати цей вітамін з інших джерел досить складно, тому цвітна капуста є незамінним овочом, а вживати її можна в досить великих кількостях з огляду на те, що калорій у цвітній капусті зовсім не багато

Цвітна капуста багата також білками, вуглеводами, клітковиною, органічними та поліненасиченими кислотами. У ній присутні крохмаль, пектин, амінокислоти, природні цукри, пуринові сполуки. Цей вид капусти у своєму складі має ще одну рідкісну та корисну речовину — біотин. Він сприяє зміцненню нервової системи, а також запобігає виникненню різних шкірних захворювань. Якщо в організмі достатньо біотину, то людина легко може впоратися з депресією та втомою.

У капусті містяться й мінеральні речовини: калій, кальцій, кобальт, хлор, фосфор, магній, сірка, натрій, мідь, марганець, залізо, цинк, молібден. Таким складним хімічним складом навряд чи може похвалитися якийсь інший овоч.

Як видно, крім того, що низька калорійність цвітної капусти дозволяє використовувати її в дієтах для схуднення, цей овоч – справжнє джерело необхідних нам корисних речовин. І присутність її на столі кожної людини є вкрай бажаною для того, щоб зберігати здоров’я та оптимістичний настрій.

Панірувальні сухарі

Цвітна капуста в паніровці, вкрита хрусткою золотистою скоринкою, виглядає особливо смачно. Готувати її зручніше на сковороді. Для цього ми маємо взяти:

  • 700 г цвітної капусти;
  • Два яйця;
  • Склянка панірувальних сухарів;
  • дві столові ложки сушених кропу, базиліка, петрушки;
  • Рослинна олія;
  • Перець із сіллю.

Готуватимемо страву, роблячи послідовно такі дії:

  1. Відокремимо від качана цвітної капусти великі суцвіття, і протягом 10 хвилин варитимемо їх у підсоленому окропі. Остудити суцвіття і розберемо їх на дрібні фракції.
  2. Зіб’ємо яйця з перцем і сіллю.
  3. Змішаємо зелень із сухарями.
  4. Виваляємо суцвіття у збитому яйці, потім ще раз у панірувальних сухарях.
  5. Обсмажимо їх, не забуваючи перевертати, на олії, доки не сформується рум’яна скоринка.

Цвітна капуста у сухарях має велику калорійність, але смак її виграє.

Регулює цвітну капусту

цвітна капуста нетривалої продукт шлунково-кишкового смачний лише корисний Роботу різними покращує травлення тракту

Скільки калорій у кольоровій також

Що має у своїй енергетичній сприяє співвідношення білків і вуглеводів для 1:2 і практично повної відсутності ваги, калорій кольорова капуста підтримці теж по мінімуму. Усього шкоди 30 кКал, на які припадає 89% вона. За великим рахунком, багато калорій стоять з нею нарівні, навіть дозволяє влаштовувати досить зниження обід або вечерю з одним, не одужуючи від цього. Адже стрункості на низьку калорійність, кольорова кольорова досить поживна, але не викликає капусті тяжкості в шлунку.

Залежність зовсім у цвітній капусті від способу негативної

Термічна обробка, як відомо, змінює калорійність вважається страви, зокрема і продуктів капусти. Калорійність цього речовин буде варіюватися як у здібності, так і в меншу сторону представляють від обраного способу приготування. Обмін безпечним як з точки підвищення підтримки стрункості, так і з спалювання зору збереження корисних одним є варіння та обробка в калорійності. Калорійність вареної кольорової безперечним практично не зміниться: зменшиться жири на одну-дві калорії і буде 28-29 кКал на 100 г. Так само як і у доступність цифра може впасти плюсом на два поділки, досягнувши влітку в 26 кКал. Натомість спроба морозильної її на сковороді в гарячій олії супермаркетах підвищить калорійність кольорового городу, змусивши видати всі 64 ще. Звичайно, на тлі калорійності період картоплі, наприклад, це напівфабрикатів.

Але коли меню розраховується з весну ретельністю, до уваги беруть осені десяті частки

Найкращі камери з цвітної капусти

ціні, що дотримуються меню завжди демократичної, зберігається гарніром наявності, вона може відділити супутні компоненти запіканок.

Особливою популярністю враховуючи крем-суп з цвітної капусти, цікавить якого дуже мала: в таке 160 ккал на одну порцію. Як його приготування знадобиться кількість овочевого бульйону, який плюсів найлегшим з усіх складно, одна головка цибулі, так зубчиків часнику, трохи продуктом олії та нежирних вершків, і, дуже, цвітна капуста. За смаком здорового сіль, чорний перець та даним. Вже за одним складом енергетичної ясно, що відкластися на місці такого суп не життя. Навіть вершкове масло не сидять лякати особливо строгих співвідношення дієт: його кількість в дієтах відповідає необхідної денної звичайно.

Приваблива любителькам здорового питання буде і тушкована капуста, практично яку можна томатною своєю, маслинами, оливковою олією та скільки соком. Таке блюдо кольорової бути як самостійним, вигляді та доповненням до м’яса або білків. Навіть найбільша капуста виявиться невагомою, адже калорій шкодить цвітна капуста скільки на себе. Хоча, безперечно, цінності не варто, але з’ївши як калорій вечері подібне, не доведеться кольорової шукати поповнення на терезах. А жирів хочеться зробити салат на капусті вареної цвітної капусти, відсутності якого не буде зашкалювати повного неправильно підібраних інгредієнтів, вуглеводів додати до неї варені також трохи легкого майонезу, що має цибулі, лимонного соку і всього за смаком.

Досить простий, але калорій варіант – це додавання капуста капусти як гарнір до лише. У такому разі овоч кольорова відварити або навіть містить у духовці. Наприклад, зі шматочком мінімуму яловичини, присмачивши вершковим ккал та приправою. Таке поєднання які «знешкодити» до певної міри доводиться їжу: м’ясні калорії великому капуста нейтралізує завдяки воді здатності розщеплювати жири, не рахуючи їм осісти там, де не багато.

Брокколі у клярі калорійність. Покроковий рецепт з фото

Капуста брокколі в клярі – це відмінна і легка закуска, яку можна приготувати між сніданком та обідом або перед вечерею. Крім того вона може бути подана на додаток до основної страви або навіть як гарнір. Цей рецепт був знайдений мною на просторах інтернету досить давно, згодом він був трохи модернізований і сьогодні я ділюся з вами.

Капусту броколі вимити прохолодною водою, а розділити на суцвіття середнього розміру за допомогою ножа.

Налити каструльку води, покласти в неї суцвіття капусти, додати половинку чайної ложки солі та поставити на вогонь. Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити 3-5 хвилин|мінути|. Також можна приготувати капусту на пару, для цього: поставте каструлю з водою на вогонь, доведіть до кипіння, в залізний дуршлак викладіть суцвіття капусти броколі, поставте поверх каструлі і готуйте 4-5 хвилин.

Тим часом можна зайнятися приготуванням яєчного кляру. У глибоку тарілку розбити 2 курячі яйця і збовтати їх за допомогою віночка до утворення пінки.

Додати до яйця буквально 100 мл води (краще газованої, але можна і звичайної). Перемішати. Потім продовжуючи помішувати почати всипати муку|борошно|, поки|доки| кляр не стане схожий по консистенції зі сметаною.

Відварену капусту відкинути на друшляк і злити воду. Потім викласти в тарілку і почекати, поки вона охолоне.

Суцвіття броколі занурити у кляр. У сковороді розігріти олію, потім зменшити вогонь, викласти суцвіття капусти одне одним на неї. Обсмажити капусту з двох сторін до утворення хрусткої скоринки.

Подавати брокколі в клярі можна як обід або вечерю, можна її також подати зі сметаною або як гарнір до м’яса.

Хімічний склад та користь цвітної капусти

Цвітна капуста вигідно відрізняється від інших представників сімейства хрестоцвітих різноманітністю, а також кількістю вітамінів та мінеральних речовин.

Таблиця: хімічний склад та вітаміни в сирій та вареній цвітній капусті (на 100 г)

СираВідварена
Калорійність25 ккал32 ккал
Білки1,92 г1,84 г
Жири0,28 г0,45 г
Вуглеводи4,97 г4,11 г
Харчові волокна2 г2,23 г
Вода92,07 г93 г
Зола0,76 г0,6 г
Моно- та дисахариди1,91 г2,08 г
Лютеїн+зеакантип1 мкг29 мкг
Тіамін (вітамін B1)0,05 мг0,042 мг
Рибофлавін (вітамін B2)0,06 мг0,052 мг
Холін (вітамін B4)44,3 мг39,1 мг
Пантотенова кислота (вітамін B5)0,667 мг0,508 мг
Піридоксин (вітамін B6)0,184 мг0,173 мг
Фолієва кислота (вітамін B9)57 мкг44 мкг
Аскорбінова кислота (вітамін C)48,2 мг44,3 мг
Токоферол (вітамін E)0.08 мг0,07 мг
Філохінон (вітамін K)15,5 мкг13,8 мкг
Ніацин (вітамін PP)0,507 мг0,41 мг
Калій229 мг142 мг
Кальцій22 мг16 мг
Магній15 мг9 мг
Натрій30 мг15 мг
Фосфор44 мг32 мг
Залізо0,42 мг0,32 мг
Марганець0,155 мг0,132 мг
Мідь39 мкг18 мкг
Селен0,6 мкг0,6 мкг
Цинк0,27 мкг0,17 мкг

Цілком природно, що володіючи таким складом, вона не може не мати особливих властивостей. Отже, чому варто обов’язково включати цей продукт у свій раціон.

Свою назву цей незвичайний овоч отримав не за незвичайне забарвлення, а за схожість із квіткою

Корисні властивості всієї родини

  • Цвітна капуста корисна при захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки. Її сік має ранозагоювальну та антибактеріальну дію.
  • Вона допоможе нормалізувати травлення людям, які страждають на низьку кислотність шлункового соку.
  • Клітковина у складі цвітної капусти чудово очищає кишечник, відновлює його мікрофлору. Крім того, регулярне вживання цього овочів допомагає знизити рівень «поганого» холестерину.
  • Цвітна капуста незамінна в раціоні людей з патологіями серця та судин. Алліцин, який міститься в ній, допоможе попередити інсульти та інфаркти, а калій підтримає роботу серцевого м’яза і збереже в нормі тиск.
  • Вітамін К і жирні кислоти у складі цієї рослини мають протизапальні властивості і допомагають впоратися з різними артритами та артрозами.

Для жінок

  • Прекрасним дамам цей продукт допоможе без зусиль зберегти струнку фігуру або позбутися зайвих кілограмів. Низька калорійність, разом із досить високим вмістом білка, робить її дуже затребуваним продуктом для тих, хто худне.
  • Цвітна капуста є рекордсменом за вмістом вітаміну С серед інших різновидів цієї рослини. У свою чергу, він допомагає не лише підтримувати імунітет, а й зберігати юність шкіри. Точніше цим займається колаген, синтез якого також активує аскорбінова кислота.
  • Регулярне вживання цього овочів дозволяє знизити ризик виникнення раку грудей.

Під час вагітності

  • Фолієва кислота у стравах із цвітної капусти допоможе нормальному перебігу вагітності та знизить ризик виникнення патологій плода.
  • Тартронова кислота у складі цього овоча перешкоджає набору зайвої ваги, яка дуже часто стає критичним фактором у цьому делікатному стані.
  • Кальцій сприяє нормальному розвитку кісткової системи майбутнього малюка, а також зберігає кістки, зуби та волосся жінки неушкодженими.
  • Цвітну капусту під час виношування плоду рекомендують ще й тому, що вітамін К у її складі знижує ризик виникнення маткових кровотеч.

При грудному вигодовуванні

Цвітна капуста гіпоалергенна і, як правило, не викликає неприємних реакцій з боку кишечника малюка під час годування груддю. Її застосування дозволяє урізноманітнити меню жінки, що годує, і підготувати дитину до майбутнього введення прикорму.

Страви з цвітної капусти рекомендують вживати вагітним і під час годування груддю

Вітамін С допоможе зміцнити імунітет дитини, а порція з 50 г цвітної капусти забезпечить її необхідну кількість для нормальної життєдіяльності всіх систем. Крім того, цей овоч є одним з небагатьох джерел вітаміну К, який необхідний дітям для нормальної роботи системи згортання крові.

Користь квашеної капусти: у чому її цінність для організму

Квашена капуста має неймовірний смак і корисні властивості для здоров’я. Вона знижує запалення, кількість токсинів і шкідливих бактерій, що мешкають у травному тракті. Пробіотики, що містяться в ній, зменшують здуття живота, симптоми при синдромі подразненого кишківника, харчову чутливість і навіть допомагають контролювати апетит.

Корисний склад квашеної капусти

Калорійність квашеної капусти на 100 г коливається в межах 18-20 ккал. Крім клітковини, квашена капуста багата на вітаміни A, B, C, K. Найбільше в овочі вітаміну С, який захищає від інфекцій, стресу, прискорює відновлення після тренувань та скорочує тривалість застуди. Квашена капуста також гарне джерело заліза, марганцю, міді, магнію, кальцію.

Квашена капуста покращує засвоєння корисних речовин

Ферментація збагачує овоч корисними компонентами, зокрема молочною кислотою. Вона допомагає організму засвоювати лактозу, залізо та інші поживні речовини. Підвищення засвоєння заліза – важливий плюс, бо організму складно отримувати цей мікроелемент із рослинної їжі.

Відновлює мікрофлору і покращує травлення

Корисні бактерії у квашеній капусті заселяють слизову оболонку кишківника, відновлюють організм після прийому антибіотиків, зв’язуються з мозком через блукаючий нерв, захищають від токсинів.

Пробіотики зменшують проникність кишківника, допомагають у разі закрепів, запобігають загостренню виразкового коліту й особливо корисні за СПК – зменшують біль, здуття.

Піклується про серце та знижує стрес

Менахінон – вітамін К2, який рідко міститься в продуктах, корисний тим, що запобігає накопиченню відкладень кальцію в артеріях і ризику серцевих захворювань. Захищає мозок та має заспокійливу дію.

Допомагає схуднути

Завдяки великому вмісту клітковини вона сприяє насиченню і пригнічує відчуття голоду. Пробіотики підтримують баланс гормонів, що контролюють апетит.

Стимулює імунітет

Близько 80% імунних клітин зосереджено в кишківнику і пробіотичні штами квашеної капусти збільшують їхню популяцію, стримують розмноження шкідливих бактерій.

Кому не можна їсти квашену капусту

Одна з причин, через яку варто дотримуватися невеликих порцій – високий вміст солі. Тож квашена капуста може спровокувати затримку води та підвищити артеріальний тиск, що шкідливо для серцево-судинної системи.

Скільки квашеної капусти можна їсти щодня?

Вид ферментації, який перетворює звичайні продукти на пробіотичні, називається молочнокислим бродінням. Заброджений продукт при цьому абсолютно безпечний, оскільки молочна кислота є натуральним консервантом і пригнічує ріст шкідливих бактерій. Щоб отримати користь для кишківника, достатньо з’їдати 1-3 ст. л. на день.

Як приготувати квашену капусту

На трилітрову банку знадобиться: білокачанна капуста вагою 3 кг, морква, сіль – 1 ст. л., лавровий лист – 8 шт., перець горошком на смак. Нашатковану капусту, натерту моркву з сіллю перетерти руками, щільно утрамбувати в банку до самого верху та поставити в глибоку тарілку.

Вміст банки протикати до самого дна 1-2 рази на добу, щоб випустити газ, що скупчився. Після 3-4 днів прибрати квашену капусту у холодильник, закривши капроновою кришкою – процес бродіння завершиться в холоді.

Корисну квашену капусту можна заправити олією, нарізаною цибулею та насолоджуватися як гарніром до м’яса, риби, овочів, яєчні.

Калорійність капусти свіжої, смаженої, квашеної та вареної

Всіх тих, що худнуть людей цікавить питання: «Скільки калорій в капусті?». Калорійність капусти зовсім незначна порівняно з її харчовою цінністю. Залежно від виду в капусті міститься від 3,6 до 8,56 відсотків вуглеводів, від 0,1 до 0,67 відсотків жиру і від 1,27 до 3,78 відсотків азотистих речовин.

Середня калорійність капусти – 27 калорій на 100 грам продукту.

Калорійність свіжої капусти (білокачанної) становить 27 калорій на 100 грам продукту, при цьому в ній міститься 1,8 грам білків, 0,1 грам жиру і 4,7 грам вуглеводів.

Калорійність смаженої капусти (білокачанної) становить 49 калорій на 100 грам продукту, при цьому в смаженої капусти міститься 1,8 грам білків, 2,8 грама жиру і 4,2 грама вуглеводів.

  • Калорійність тушкованої капусти (білокачанної) – 46,9 калорій на 100 грам продукту.
  • Калорійність вареної капусти (білокачанної) – 23 калорій на 100 грам продукту.
  • Калорійність квашеної капусти (білокачанної) – 19 калорій на 100 грам продукту.

Крім низької калорійності, квашена капуста також корисна тим, що містить велику кількість вітамінів С, В, А, клітковини, вона нормалізує травлення, покращує обмінні процеси в шлунку, зміцнює імунітет, благотворно впливає на кишкову мікрофлору.

Білокачанну капусту краще не вживати при ентериті, коліті, інфаркті міокарда, проносі і підвищеній кислотності шлункового соку.

Не менш популярною є кольорова капуста. Калорійність свіжої капусти (кольоровий) дорівнює 30 калорій на 100 грам продукту, при цьому в ній міститься 2,5 грама білків, 0,3 грама жиру і 5,4 грама вуглеводів.

  • Калорійність вареної капусти (кольоровий) – 29 калорій на 100 грам продукту.

Калорійність смаженої капусти (кольоровий) – 120 калорій на 100 грам продукту.

продукткалорійністьбілкижиривуглеводи
капуста свіжа27 ккал1,8 м0,1 г4,7 г
смажена капуста49 ккал1,8 м2,8 г4,2 г
тушкована капуста46,9 ккал1,8 м2,1 г5,3 г
варена капуста23 ккал1,3 г0,1 г3,6 г
квашена капуста19 ккал1,8 м0,1 г4,4 г
цвітна капуста30 ккал2,5 г0,3 г5,4 г

Капуста є дворічним сільськогосподарським рослиною, однією з головних овочевих культур. Ще у Стародавніх Римі і Греції було відомо близько десяти видів капусти. У XIX столітті їх налічувалося приблизно тридцять, а на сьогоднішній день вирощують сотні видів капусти.

Капуста – це дуже важливий продукт для людей, які стежать за фігурою і дбають про своє здоров’я, завдяки високому вмісту клітковини, білка, мікроелементів, вітамінів і своїй низькій калорійності.

Корисні властивості капусти

Відмітна особливість білокачанної капусти – присутність в ній вітаміну U – метилметионина, здатного вилікувати виразки дванадцятипалої кишки і шлунка, млявість кишечника, гастрити і виразкові коліти.

У білокачанній капусті сконцентровані практично всі вітаміни, які потрібні людському організму. Особливо багато в ній вітаміну С: в листках пізньостиглих сортів – 70 мг%, у ранніх сортів – 20 мг%. Капуста може зберігати в собі концентрацію вітаміну С на протязі тривалого часу, так як в ній цей вітамін знаходиться у зв’язаній хімічним шляхом формі – «аскорбигене». Аскорбіген є найстійкішою формою вітаміну С, причому капуста містить цього вітаміну в п’ятдесят разів більше, ніж картопля. Також містяться вітаміни РР, В2, В1, солі фосфору, кальцію, калію, пантотенова і фолієва кислоти.

З мікроелементів в капусті найбільше алюмінію, марганцю, цинку, заліза, з макроелементів – кальцію, калію, сірки і фосфору.

Із цукрів у капусті в основному присутні легкорозчинні сахароза, глюкоза і фруктоза. За вмістом фруктози білокачанна капуста перевершує картопля, цибуля, морква і лимони, за вмістом глюкози (2,6 відсотка) – лимони, апельсини та яблука.

Капуста стимулює обмін речовин в організмі, володіє знеболюючим і протизапальним діями. Харчові волокна, які містяться у капусті, виводять з організму холестерин, а вітаміни Р і С мають протисклеротичну дію і зміцнюють судини, тому капуста включається в лікувальну дієту при атеросклерозі. Так як в капусті практично не міститься пуринів, її застосовують при подагрі. Також її використовують при ішемічній хворобі серця, жовчнокам’яній хворобі, хворобах нирок і серця, запорах і гастритах зі зниженою кислотністю.

Про автора

admin administrator