Клітина для двох шиншил розмір

Авторadmin

Клітина для двох шиншил розмір

Якого розміру має бути клітина для шиншили

Утримання шиншили в квартирі – не надто клопітка справа. Важливо правильно обладнати її житло, організувати температурний режим, створити оптимальну вологість приміщення.

Шиншили можуть існувати на горищі, мансарді, житлових кімнатах. У теплу погоду звірка можна помістити у спеціально обладнаний вольєр. Якщо ви утримуєте тварину будинку, слід заздалегідь подбати про її житло.

Габарити житла для одного вихованця

Клітина – це цілий світ для шиншили. Вона має бути комфортною, просторою, гігієнічною. При покупці «будиночка» для домашнього вихованця не варто орієнтуватися на свій смак. Краще вибрати конструкцію більшого розміру, щоб шиншила могла вільно по ній пересуватися.

Для утримання одного вихованця мінімальний розмір клітини – це 70×70×50 см. Проте досвідчені заводчики рекомендують для домашньої шиншили обладнати просторе житло розміром 90×50×40 см.

Шиншили – досить активні тварини, їм потрібно багато місця для бігу та ігор. Тому зоологи не радять обмежуватись мінімальними розмірами клітини.

При покупці клітини зважте на рекомендації:

  • Конструкція повинна мати піддон, що висувається: він дозволяє проводити гігієнічне прибирання максимально швидко.
  • Найбільш схожий матеріал – дерево і метал. Так, сама конструкція може бути з дерева, але мати металеві грати на бічних стінках та дверях.
  • Допускається утримувати тварину в металевій клітці, яка коштує дешевше за дерев`яні аналоги. Однак такий виріб має низку незручностей. Пересування активного звіра всередині конструкції супроводжується шумом, крім того, крізь решітку всередину кімнати потрапляє тирса і корм.
  • Відстань між лозинами не повинна перевищувати 20×20 мм, щоб тварина не поранилася і не завдала собі шкоди.
  • У житлі має бути циркуляція повітря, інакше у звірка псується вовняний покрив, він може захворіти. Вітрини, що продаються в зоомагазинах, зазвичай забезпечені віконцем, через яке будиночок провітрюється. Зверніть увагу при покупці на цю деталь.

Шиншили – охайні тварини, тому очищати клітину від сміття доведеться щодня. Поїлку та годівницю миють хоча б 2 рази на тиждень.

Усередині клітини потрібно встановити:

  • Дерев`яні полички, що розташовані на різних рівнях;
  • Будиночок із кількома входами;
  • Поїлку, годівницю, сінник;
  • Ванночку з піском для купання.

Якщо в клітці достатньо місця, в ній можна розмістити ігрові тунелі та колесо для активних занять домашньої тварини.

Зміст шиншил у квартирі: плюси та мінуси.

Параметри для двох шиншил

При «класичному» варіанті – самець і самочка – мінімально допустимі розміри конструкції: 90×90×50 см.

Якщо ви утримуєте вдома кілька тварин, то житло має бути наступних габаритів: мінімальний розмір клітини множиться на кількість гризунів, що проживають у ньому.

Для вільного проживання шиншил у літній час обладнають спеціальний вольєр. Його розміщують на присадибній ділянці або балконі, якщо дозволяє площа. Розміри вольєра для домашнього утримання шиншили підбираються довільно, залежно від наявності вільного простору.

Для цього виготовляють рами, які зверху обтягують металевою сіткою. Будиночок обов`язково прикручують до підлоги або стіни шурупами. На дно вольєра укладають товсті дошки або керамічну плитку, поверх яких насипають солому та тирсу. Щоб у житло не проникли непрохані гості — щури чи миші, нижню частину будиночка обшивають оцинкованим залізом на висоту 50 см.

Якщо вольєр для шиншил розташовується на присадибній ділянці, його встановлюють на фундамент. Це має бути просторе приміщення розміром 3×2×2 м. Фронтальну частину можна зробити з металевої сітки, а бічні стінки обшити деревом. Це допоможе захистити звірків від протягу, який погано переноситься гризунами. Від дощу шиншил укриє дах, покритий шифером або толем.

Оптимальний розмір для утримання з метою розведення

Багато хто містить гризунів з комерційною метою. Якщо в господарстві проживає велика кількість вихованців, потрібна конструкція з кількох відсіків.

Для розведення тварин збирається блок, розрахований на проживання сімейства гризунів. Він складається з декількох клітин невеликого розміру, вздовж яких проходить коридор шириною 20 см. Він дозволяє самцю заходити в гості відразу до кількох самочок, які ізольовані одна від одної. Щоб особи жінки не залишили житло, доведеться придбати додатковий аксесуар — нашийник.

Мінімальні розміри клітини для шиншили при промисловому розведенні становлять 50×40×40 см. Важливо заздалегідь продумати розташування клітин таким чином, щоб до них був вільний доступ і вони не займали багато місця.

У фермерських господарствах розміри клітин підбираються в залежності від чисельності сімейства гризунів. Так, в одне приміщення саджають 1 самця і кілька особин жіночої статі – від 4 до 8 самок.

Як зробити своїми руками

Перевагою такого виробу є те, що його можна виготовити з матеріалів, що є в будинку, і за власними ескізами. Для підлоги та стелі підійдуть залишки старих меблів, а для бічних стінок та стелі потрібен металевий каркас.

Якщо ви вирішили зробити клітинку для шиншили самостійно, зверніть увагу на деталі:

  • Не можна використовувати пластмасу або ДСП як основний матеріал;
  • Піддон виготовляється із сталевого листа, а бічні стінки та фасад – із металевої сітки;
  • Всі болти і шурупи повинні бути прибрані з клітки, щоб тварина їх випадково не проковтнула;
  • Усі деталі всередині будиночка потрібно надійно закріпити, щоб вони не впали та не поранили шиншилу;
  • Деревина використовується суха, не заражена грибком та паразитами.

Саморобна конструкція має низку переваг. Її вартість буде дешевшою за покупний аналог, крім того, клітину не шкода буде викинути у разі непридатності. Ви зможете підібрати найбільш безпечні матеріали для збирання виробу. Зроблені із синтетичного матеріалу дешеві китайські клітини прослужать менший час.

Однак перед виготовленням будиночка доведеться витратитись на витратні матеріали. Також майстру потрібні певні навички, інакше піде багато часу на складання.

Корисне відео

Коли будиночок буде готовий, його днище засипають соломою або тирсою, поміщають всередину аксесуари і після цього запускають туди тварину. Саму клітку встановлюють на деякому піднесенні від підлоги, краще біля стіни. Розміщувати її в спальні не рекомендується через високу активність шиншили у нічний час.

Клітка для шиншили: як вибрати і облаштувати

Шиншила – чарівний звір, милий, дуже товариська і потішний. Щоб шиншила кожен день радувала вас, потрібно створити їй оптимальні умови життя. Тому перед тим, як принести тварину в будинок, дізнайтеся, як облаштувати клітку для шиншили, які аксесуари їй знадобляться і як забезпечити правильний догляд.

Вимоги до клітки шиншили: розміри, матеріал

Головне питання, яке виникає, наскільки велику клітку потрібно купити. Оптимальні розміри клітини для шиншил назвати важко. Для цих звірків чим більше місця, тим краще. Мінімальний розмір клітини для шиншили – 60х70х50 см для однієї тварини. Якщо їх два – параметри слід помножити мінімум на 1,7, а краще – на 2.

Клітка повинна бути не тільки просторою, але і досить високою, з поличками, підставками ярусами, адже шиншили – дуже активні тварини. У природному середовищі існування вони стрибають по гірських схилах, забираються на дерева. Їх навіть називають гірськими білками. Відповідно, при домашньому утриманні у звірка має бути достатньо простору для ігор і активностей.

Прути клітки або сітка – обов’язково з металу, а максимально можливе допустима відстань між прутами або осередками – 2-2,5 см. Якщо воно буде більше – звір запросто вибереться, і ловити по дому його доведеться довго.

Саме тому потрібно подбати та про те, щоб запор на дверцятах був надійним, добре підігнані, щоб шиншила не могла його відкрити самостійно. Ці звірятка неймовірно кмітливі та моторні, звичайна клямка або засувка, якої достатньо для хом’яків і морських свинок, не втримає шиншилу в клітці.

Клітка повинна бути виготовлена ​​зі сталі, можна вибирати моделі з кутовими стійками з алюмінію. Дерев’яні клітки спритні тваринки «сточатся» за кілька місяців.

Піддон бажано купувати пластиковий. Добре, якщо на дні буде металева решітка. Шиншили – гризуни, і точити зубки вони будуть не тільки про мінеральний камінь або гілочки дерев, вони із задоволенням погризли та піддон. Заздалегідь поцікавтеся, чи є в продажу піддони окремо від клітини – можливо, через рік-два його доведеться замінити.

Можна придбати клітку зі скляною вітриною, яка дозволяє спостерігати за звіром і запобігає пересипання наповнювача за межі піддону. При бажанні легко самостійно обладнати клітку невеликим скляним бортиком, який дозволить підтримувати будинок в чистоті.

Які аксесуари потрібно розмістити в клітці шиншили

Як обладнати клітку для шиншили, щоб їй було затишно і комфортно? Перш за все, в клітці обов’язково повинен бути досить просторий будиночок, в якому шиншила зможе відпочивати. Врахуйте, що звір буде його гризти, тому не можна купувати будиночки з лдсп, склеєні, з пластика, герметика, деяких сортів деревини. Кращий варіант – будиночок з вільхи, бука, фруктових дерев або металевих прутів. Якщо в клітці живуть дві шиншили, то і будиночків знадобиться два.

Також необхідні аксесуари для клітини шиншили:

  • поїлка;
  • годівниця;
  • відсік або сітка для сіна;
  • купалка;
  • іграшки.

Подбайте про великий поїлки – шиншили п’ють досить багато води. Можна використовувати керамічний посуд або крапельну поїлку.Останню краще розміщувати поза клітиною так, щоб металева трубочка-поїлка була всередині. Якщо вся поїлка виявиться в клітці, шиншила напевно спробує її на зуб.

Ємність для корму повинна міцно кріпитися до прутів або піддону. Щоб аксесуар прослужив довго, слід вибирати моделі з кераміки та металу. Не забудьте про відсік для сіна. Такий аксесуар може йти в комплекті з кліткою або продаватися окремо. Він дозволяє заощадити внутрішній простір і зручно розмістити сіно і траву в зоні досяжності звірка.

Важливі аксесуари для клітини шиншили – купалка та іграшки. Купання в спеціальному піску – не тільки гігієнічна процедура, що дозволяє очистити шерсть. Це справжній релакс для шиншил, розслаблююча процедура, яка дарує тварині гарний настрій. Іграшки для таких непосид як шиншили – просто must have. В оселі звірка можна помістити бігове колесо, лабіринт, тунель, гамак, драбинку. Шиншили будуть із задоволенням проводити час, розважаючись на атракціонах.

Не забудьте повісити в клітці мінеральний камінь. Таке смачне обладнання клітини для шиншил дозволить звірку ефективно сточувати зуби та отримувати цілий комплекс мінералів і мікроелементів. У продажу є мінеральні камені з додатками сухих фруктів, ягід, зернових пластівців і ін.

Купити все необхідне обладнання клітини для шиншил ви можете в магазині «МастерЗоо».

Де краще розмістити шиншилу в будинку

Енергійні шиншили, як не дивно, мають дуже слабке здоров’я. Тому ставитися до ніжних тваринок потрібно дуже дбайливо. Щоб зберегти здоров’я вихованців необхідно дотримуватися ряду правил при розміщенні клітини в будинку.

Виберіть місце, де температура круглий рік буде коливатися в рамках 16-23 ° С, але не більше. Тваринки дуже гостро реагують і на різкий холод, і на спеку.

Не можна розміщувати житло гризунів поряд з опалювальними приладами або на яскраво освітленому сонцем місці. І бережіть своїх улюбленців від протягів. Досить буквально декількох хвилин на протязі – і шиншила захворіє, а лікування застуди у звірків – справа клопітка. Набагато простіше і легше запобігати захворюванню.

Ідеальне місце в будинку для шиншили – місце помірно освітлене і тепле, захищене від протягів, але з хорошою вентиляцією.

Які клітини купувати не варто

Головна вимога до клітки шиншили – розмір. Ніколи не кладіть тварин в занадто тісних клітках, це загрожує розвитком захворювань і порушеннями психічного розвитку звірка.

Також не підійдуть клітини:

  • з дерев’яною основою;
  • з великими вічками або великою відстанню між прутами;
  • з усіма заскленими бічними поверхнями;
  • з мідними прутами;
  • без будиночка та ігрової зони.

Про автора

admin administrator