Клумба з трояндами та іншими квітами перед будинком

Авторadmin

Клумба з трояндами та іншими квітами перед будинком

Клумби з трояндами — різноманіття стилів і форм, достойне королеви

Яскраві, ніжні, чарівні і прекрасні троянди не можуть залишити байдужим жодного садівника. Але маючи на меті поселити на своїй ділянці це природне диво, багато хто стикається з проблемою, як організувати розарій так, щоб він вийшов і ефектним, і вписується в загальний стиль саду, і не занадто вимогливі до догляду.

Впоратися із завданням непросто ще й тому, що світ троянд настільки широкий, що в одних тільки назвах видів можна заблукати: штамбові і поліантових, мініатюрні і плетисті, грандифлора і флорибунда… адже є ще і сорту, та десятки відтінків і форм. І все це слід врахувати, плануючи дизайн клумби з трояндами.

  1. Місцерозташування клумби з трояндами
  2. Регулярний розарій
  3. Пейзажний розарій
  4. Структурний розарій
  5. Як оформити клумбу з трояндами на схилі
  6. Оформлення рабатки
  7. Рожевий газон
  8. Троянди для живоплоту
  9. Змішана клумба з трояндами своїми руками
  10. Бордюр садовий
  11. Правила створення клумби з трояндами
  12. Клумба з троянд своїми руками
  13. Відео: поєднання з іншими квітами троянд

Місцерозташування клумби з трояндами

Але почати потрібно з вибору місця для майбутнього квітника. Троянди краще захищені від вітру сонячні ділянки, де в ранкові та найспекотніші, полуденні години квіти можуть сховатися в півтіні, зате ближче до вечора ніщо не закриває квіти від сонця.

До грунту у троянд теж є свої вимоги:

  • Грунтові води не повинні бути ближче двох метрів від поверхні;
  • Важливий хороший дренаж і достатнє харчування;
  • А якщо грунти щільні і важкі, то краще заздалегідь внести піщану або торф’яну суміш.

Найпростіше оформити клумбу з трояндами не в центрі ділянки, а біля будівель або огорож, біля дерев або уздовж доріжок. Це дозволить захистити рослини від вітру, вкрити їх на зиму і довго зберігати декоративність посадок.

Регулярний розарій

Такі посадки в стилі палацових парків, хоча, безсумнівно, прекрасні, але виправдані частіше в південних областях, де троянди можуть не боятися морозів. Класичний партерний варіант розарію може бути організований наступним чином: У центрі геометрично правильної композиції, яка знаходиться між двома парковими доріжками, розміщуються кущові троянди, ближче до краю висаджують чайно-гібридні, а живим бордюром стають поліантові.

Для клумби троянд, дизайн якої витриманий у стилі регулярного саду, характерний і статичний центр композиції, замінює кущові троянди – це може бути, наприклад, статуя, високий вазон або навіть фонтан.

Пейзажний розарій

Часто така неформальна схема клумби з трояндами передбачає посадку невеликої кількості різних за розміром і формою рослин, а так само тут вітається асиметрія і фантазія. Троянди, як жодна інша рослина, що підходить для декорування арок і альтанок. Цей стиль тільки вітає таке застосування чудового чагарника

Поєднуючи штамбові, чайно-гібридні і плетисті троянди, можна продовжити цвітіння ділянки, зробити його більш універсальним і цікавим. Плануючи куртини, важливо лише пам’ятати, що округлі групові посадки виглядають краще, ніж рослини-одинаки.

Структурний розарій

Універсальний дизайн клумби з троянд для куточка саду з внутрішніми доріжками, або лавками, біля тераси або водойми. Такі посадки не дуже масштабні, зате можна розгледіти кожну квітку, а хто-хто, а троянди цього варті. Витонченість ліній підкреслить і мощення ділянки гравієм або натуральним каменем.
Варіантів оформлення клумб з трояндами незліченна безліч.

Один розарій прикрасять класичні статуї або імітація староанглійського саду у вигляді влаштованої в сіни троянд альтанки. Комусь до душі виявиться китайський сад з великою чайно-гібридними трояндами, а де-то розкинеться по-східному розкішний розарій в мавританському стилі з пахучими чагарниковими трояндами.

Як оформити клумбу з трояндами на схилі

Якщо ділянка не зовсім рівний, то і це не стане перешкодою до посадки троянд. Головне, щоб обраний схил не мав північну орієнтацію. Чим більший ділянка буде дивитися на південь, тим довше триватиме цвітіння, і буде легше зберегти троянди від вимерзання.

І якщо в південних районах така клумба з трояндами може складатися тільки з одних лише троянд, то в середній смузі краще їх комбінувати з плющем і лісової фіалкою, обриетой і резухой, альпійськими флоксами, сезонними цибулинними, мохами очитками. Класично з трояндами можна поєднувати хости.

На схилах краще висаджувати ті види троянд, які розташовуються ближче до рівня землі: почвопокривні і плетисті, які зможуть закріплюватися на каменях і використовуються на нерівностях грунту підпорах.

Оформлення рабатки

Рабатка, яка вона не була: одностороння або досліджувана зі всіх сторін, планується у відповідності з важливим принципом – в центрі найбільш високорослі рослини, а ближче до краю більш низькі. Щодо роз враховується і колючість чагарників, тому доріжки повинні знаходитися тільки троянди без шипів, інакше доведеться збільшити ширину доріжок або обмежують клумбу з трояндами бордюрів.

Рожевий газон

При достатньому просторі на ділянці можна організувати суцільний килим з грунтопокривних або плетистих троянд, скомпонованих зі злаками та іншими декоративними квітучими рослинами. Плетисті троянди при такому дизайні саду вирощують, як і грунтопокривні, прикріплюючи гнучкі пагони до ґрунті металевими шпильками.

Для оформлення клумби з трояндами, має вигляд газону не варто брати сорти рослин, мають схильність до сильного розростання.

Газон з трояндами може виконувати ряд цілком утилітарних функцій:

  • Довгий час високо декоративний і не вимагає спеціального догляду;
  • Допомагає оформити порожні землі;
  • Не вимагає косовиці;
  • Позитивно впливає на ґрунт і мікроклімат ділянки;
  • Утримують вологу біля поверхні грунту;
  • Ускладнює вегетації бур’янів.

З суміші традиційних газонних трав, квітучих багаторічників і висіваються навесні одноліток можна створити ефектну клумбу з трояндами ґрунтопокривних сортів в стилі мавританського газону.

Троянди для живоплоту

Троянди чудово підходять для вертикального озеленення. Огорожі з колючих чагарників є і прикрасою, і захистом саду, причому для такої споруди заввишки до півтора метрів можна взяти не тільки садові троянди, такі як високоросла флорибунда, грандифлора і паркові сорти, але і шипшина.

Для живоплоту кущі висаджують в шаховому порядку, на відстані до півметра, а в проміжках висаджують низькорослі троянди або рослини-компаньйони, відповідні за кольором, розміром і термінами цвітіння.

Однак, влаштовуючи огорожа з троянд важливо пам’ятати, що крім маси достоїнств, і в неї є і недоліки:

  • Для троянд потрібно сонячне, захищене від вітру місце;
  • В осінні місяці, після скидання трояндами листя така огорожа може виглядати голою і непривабливою. Рішення проблеми в підборі сортів, які квітнуть до пізньої осені, не скидають листя або мають яскраві декоративні плоди;
  • Навіть при кропіткої обрізанні не завжди вдається домогтися охайності огорожі.

Для живоплоту краще брати саджанці двох – або трирічного віку, висаджуються в траншею глибиною до 60 см Листопадні троянди річного терміну цвітіння садять в першій половині осені, а вічнозелені сорти навесні.

Змішана клумба з трояндами своїми руками

При створенні міксбордера з трояндами надзвичайно важливо враховувати угрупування рослин, і не тільки троянд, а і всіх інших видів, по висоті і, безсумнівно, за термінами цвітіння.

Ідеально, якщо закінчення цвітіння одного з сортів збігається з початком цвітіння іншого. Як і для газонів, для міксбордерів не потрібно брати швидко розростаються троянди, які мимоволі будуть витісняти інші рослини і можуть, таким чином, з часом значно знизити декоративність клумби з трояндами.

В односторонніх міксбордерах посадки високих кущів організують далеко від глядача, в центрі висаджують найефектніші сорти середніх розмірів, а на передній план виносять мініатюрні або зовсім почвопокривні сорти троянд.

В платах з усіх боків змішаних клумбах високорослі рослини садять по лінії симетрії або в центрі.
Залежно від сорту і розміру рожеві кущі важливо висаджувати на дистанції один від одного і інших рослин, а близький до доріжці ряд організується не менш, ніж за півметра від бордюру.

Бордюр садовий

Цей же принцип діє і при висадці з допомогою троянд вузьких декоративних бордюрів.

Низькорослі троянди чудово акцентують увагу на вигинах доріжок або підкреслюють перехід від горизонтального до вертикального озеленення.

Бордюри висаджують з троянд флорибунда, ґрунтопокривних троянд з декоратовной листям і низькорослих сортів.

Правила створення клумби з трояндами

  • Троянди не дуже люблять самотність, тому сорт повинен бути представлений трьома або п’ятьма кущами.
  • Негармонійно виглядають безладні посадки троянд різної висоти.
  • Обов’язково слід враховувати гаму створюваної клумби, де роза повинна гармоніювати з іншими рослинами, але не зливатися з загальним фоном.
  • Червоні квіти розбавляють білими і кремовими, гарні плями жовтого кольору і ніжно-бузкові або блакитні тони. А ось червоні троянди загубляться на тлі червоних суцвіть.
  • Сорти з строкатими квітами краще розміщувати окремо.
  • В центр великої клумби з трояндами поміщають яскравий високорослий кущ або одиночну штамбову троянду.

Основною перевагою міксбордера з трояндами є тривалість і змінність цвітіння рослин: поки не цвітуть троянди, клумбі надають декоративний вигляд інші раноквітнучі рослини, наприклад, цибулинні; потім в силу вступають троянди, а після їх осипання з’являться осінні квіти, злаки або сухоцвіти.

Рослини-компаньйони для троянд:

  • Хвойні рослини різного роду і розміру;
  • Барбариси, сріблясті види полину, лох і пузиреплодник;
  • Сезонні цибулинні рослини;
  • Клематиси;
  • Невибагливі декоративні багаторічники, які служать фоном рожевим кущів;
  • Посівні однорічні квітучі рослини, заповнюють порожнечі в посадках.

Навколо клумби з троянд можна зробити облямівка з гравію, плитки або каменю, добре виглядає натуральна мульча з кори або гравійної крихти. Від краю доріжки до першого ряду троянд важливо залишити не менше 50 див.

Клумба з троянд своїми руками

Спочатку визначають межі клумби, далі знімають грунт на 10 – 15 см, ущільнюють дно і організують огорожу майбутнього квітника, щоб окреслити його чіткі межі. Зовнішнє оформлення клумб з трояндами роблять за допомогою каменів або засипки дрібним щебенем, мульчею або гравієм.

У посадках з трояндами не слід робити клумби складних малюнків, і багаті десятками видів рослин. Головний акцент повинен бути спрямований на троянди, а інші рослини служать лише гідним фоном.

На змішаній романтичною клумбі з троянд, фото якої тут представлено, висаджені самі невибагливі багаторічні рослини: вероніка з фіолетовими стрілками і рожевий злинка. Однак не можна сказати, що квітник всього з трьох видів виглядає тьмяним або бідним.

Клумби з трояндами – різноманіття стилів і форм, гідне королеви

Яскраві, ніжні, чарівні і чудові троянди не можуть залишити байдужим жодного садівника. Але маючи на меті поселити на своїй ділянці це природне диво, багато хто стикається з проблемою, як організувати розарій так, щоб він вийшов і ефектним, і вписується в загальний стиль саду, і не дуже вимогливим до відходу.

  • Місцезнаходження клумби з трояндами
    • Регулярний розарій
    • пейзажний розарій
    • структурний розарій
    • Як оформити клумбу з трояндами на схилі
    • оформлення рабатки
    • рожевий газон
    • Троянди для живоплоту
    • Змішана клумба з трояндами своїми руками
    • бордюр садовий
    • Правила створення клумби з трояндами
    • Клумба з троянд своїми руками
    • Відео: поєднання троянд з іншими квітами

    Справитися з завданням непросто ще й тому, що світ троянд настільки широкий, що в одних тільки назвах видів можна заблукати: штамбові і поліантові, мініатюрні і плетисті, грандифлора і флорибунда . але ж є ще й сорти, і десятки відтінків і форм. І все це слід врахувати, задумуючи дизайн клумби з троянд.

    Місцезнаходження клумби з трояндами

    Але почати все ж потрібно з вибору місця для майбутнього квітника. Троянди воліють захищені від вітру сонячні ділянки, де в ранкові та найспекотніші, полуденний час квіти можуть сховатися в півтіні, зате ближче до вечора ніщо не закриває квіти від сонця.

    До грунту у троянд теж є свої вимоги:

    • Грунтові води не повинні бути ближче двох метрів від поверхні;
    • Важливий хороший дренаж і достатнє харчування;
    • А якщо грунту щільні і важкі, то заздалегідь краще внести піщану або торф`яну суміш.

    Найпростіше оформити клумбу з трояндами не в центрі ділянки, а у будівель або огорож, біля дерев або уздовж доріжок. Це дозволить захистити рослини від вітру, укрити їх на зиму і довго зберігати декоративність посадок.

    Регулярний розарій

    Такі посадки в стилі палацових парків, хоча, безсумнівно, прекрасні, але виправдані частіше в південних областях, де троянди можуть не боятися морозів. Класичний партерний варіант розарію може бути організований в такий спосіб: У центрі геометрично правильної композиції, що знаходиться між двома парковими доріжками, розміщуються кущові троянди, ближче до краю висаджують чайно-гібридні, а живим бордюром стають поліантові.

    Для клумби з троянд, дизайн якої витриманий в стилі регулярного саду, характерний і статичний центр композиції, який замінює кущові троянди – це може бути, наприклад, статуя, високий вазон або навіть фонтан.

    пейзажний розарій

    Часто така неформальна схема клумби з трояндами передбачає посадку невеликої кількості різних за розміром і формою рослин, а так само тут вітається асиметрія і фантазія. Троянди, як жодна інша рослина, підходить для декорування арок і альтанок. Цей стиль тільки вітає таке застосування чудового чагарнику

    Поєднуючи штамбові, чайно-гібридні і плетисті троянди, можна продовжити цвітіння ділянки, зробити його більш універсальним і цікавим. Плануючи куртини, важливо лише пам`ятати, що округлі групові посадки виглядають краще, ніж рослини-одинаки.

    структурний розарій

    Універсальний дизайн клумби з троянд для куточка саду з внутрішніми доріжками, або лавочками, біля тераси або водойми. Такі посадки не дуже масштабні, зате можна розгледіти кожну квітку, а хто-хто, а троянди того варті. Витонченість ліній підкреслить і мощення ділянки гравієм або натуральним каменем.
    Варіантів же оформлення клумб з трояндами незліченна безліч.

    Один розарій прикрасять класичні статуї або імітація староанглийского саду у вигляді влаштованої в сіни троянд альтанки. Кому-то по душі виявиться китайський сад з рясними чайно-гібридними трояндами, а десь розкинеться по-східному розкішний розарій в мавританському стилі із запашними чагарниковими трояндами.

    Як оформити клумбу з трояндами на схилі

    Якщо ділянка не зовсім рівний, то і це не стане перешкодою до посадки троянд. Головне, щоб обраний схил не мав північну орієнтацію. Чим більший ділянку буде дивитися на південь, тим довше триватиме цвітіння, і буде легше зберегти троянди від вимерзання.

    І якщо в південних районах така клумба з трояндами може складатися виключно з одних тільки троянд, то в середній смузі краще їх комбінувати з плющем і лісової фіалкою, обрієта і резуха, альпійськими флоксами, сезонними цибулинними, мохами очитками. Класично з трояндами можна поєднувати хости.

    На схилах краще висаджувати ті види троянд, які розташовуються ближче до рівня землі: почвопокривні і плетисті, які зможуть закріплюватися на каменях і використовуваних на нерівностях грунту підпорах.

    оформлення рабатки

    Рабатка, яка вона не була: одностороння або оглядається з усіх боків, планується відповідно до важливим принципом – в центрі найвищі на зріст рослини, а ближче до краю нижчі. Відносно троянд враховується і колкость чагарників, тому у доріжки повинні знаходитися тільки троянди без шипів, інакше доведеться збільшити ширину доріжок або обмежують клумбу з трояндами бордюрів.

    рожевий газон

    При достатньому просторі на ділянці можна організувати суцільний килим з грунтопокривних або плетистих троянд, скомпонованих зі злаками та іншими декоративними квітучими рослинами. Плетистие при такому дизайні саду вирощують, як і почвопокривні троянди, прикріплюючи гнучкі пагони до грунту металевими шпильками.

    Для оформлення клумби з трояндами, що має вигляд газону не варто брати сорти рослин, що мають схильність до сильного розростання.

    Газон з трояндами може виконувати ряд цілком утилітарних функцій:

    • Довгий час високо декоративний і не вимагає спеціального догляду;
    • Допомагає оформити порожні землі;
    • Не вимагає покосу;
    • Позитивно впливає на грунт і мікроклімат ділянки;
    • Утримують вологу біля поверхні грунту;
    • Ускладнює вегетацію бур`янів.

    З суміші традиційних газонних трав, квітучих багаторічників і висіваються навесні одноліток можна створити ефектну клумбу з трояндами грунтопокривних сортів в стилі мавританського газону.

    Троянди для живоплоту

    Рози прекрасно підходять для вертикального озеленення. Огорожі з колючих чагарників є і прикрасою, і захистом саду, причому для такої споруди висотою до півтора метрів можна взяти не тільки садові троянди, такі як високоросла флорибунда, грандифлора і паркові сорти, але і шипшина.

    Для живоплоту кущі висаджують в шаховому порядку, на відстані до півметра, а в проміжках висаджують низькорослі троянди або рослини-компаньйони, які підходять за колірною гамою, розміром і термінами цвітіння.

    Однак, влаштовуючи огорожа з троянд важливо пам`ятати, що крім маси достоїнств, і вона має і недоліки:

    • Для троянд потрібно сонячне, захищене від вітру місце;
    • В осінні місяці, після скидання трояндами листя така огорожа може виглядати голою і непривабливою. Рішення проблеми в підборі сортів, квітучих до пізньої осені, чи не скидають листя або мають яскраві декоративні плоди;
    • Навіть при кропіткої обрізку не завжди вдається домогтися охайності огорожі.

    Для живоплоту краще брати саджанці дво- або трирічного віку, що висаджуються в траншею глибиною до 60 см. Листопадні троянди річного терміну цвітіння садять в першій половині осені, а вічнозелені сорти навесні.

    Змішана клумба з трояндами своїми руками

    При створенні миксбордера з трояндами надзвичайно важливо враховувати угруповання рослин, і не тільки троянд, а й усіх інших видів, по висоті і, безсумнівно, за термінами цвітіння.

    Ідеально, якщо закінчення цвітіння одного з сортів збігається з початком цвітіння іншого. Як і для газонів, для міксбордерів не потрібно брати швидко розростаються троянди, які мимоволі будуть витісняти інші рослини і можуть, таким чином, з часом значно знизити декоративність клумби з трояндами.

    В односторонніх міксбордерах посадки високорослих кущів організовують далеко від глядача, в центрі висаджують найефектніші сорти середніх розмірів, а на передній план виносять мініатюрні або зовсім почвопокривні сорти троянд.

    У розглянутих з усіх боків змішаних клумбах високорослі рослини садять по лінії симетрії або в центрі.
    Залежно від сорту і розміру рожеві кущі важливо висаджувати на дистанції один від одного і інших рослин, а ближній до доріжці ряд організовується не менше, ніж за півметра від бордюру.

    бордюр садовий

    Це ж принцип діє і при висадці з допомогою троянд вузьких декоративних бордюрів.

    Низькорослі троянди прекрасно акцентують увагу на вигинах доріжок або підкреслюють перехід від горизонтального до вертикального озеленення.

    Бордюри висаджують з троянд флорибунда, грунтопокривних троянд з декоратовной листям і низькорослих сортів.

    Правила створення клумби з трояндами

    • Троянди не надто люблять самотність, тому сорт повинен бути представлений трьома або п`ятьма кущами.
    • Негармонійно виглядають безладні посадки троянд різної висоти.
    • Обов`язково слід враховувати гаму створюваної клумби, де троянда повинна гармоніювати з іншими рослинами, але не зливатися із загальним фоном.
    • Червоні квіти розбавляють білими і кремовими, гарні плями жовтого кольору і ніжні бузкові або блакитні тони. А ось бузкові троянди загубляться на тлі яскраво-червоних суцвіть.
    • Сорти з барвистими квітами краще розміщувати окремо.
    • У центр великий клумби з трояндами поміщають яскравий високорослий кущ або одиночну штамбову троянду.

    Основною перевагою миксбордера з трояндами є тривалість і змінність цвітіння рослин: поки троянди не цвітуть, клумбі надають декоративний вигляд інші раноцветущие рослини, наприклад, луковічние- потім в силу вступають троянди, а після їх осипання з`являться осінні квіти, злаки або сухоцвіти.

    Рослини-компаньйони для троянд:

    • Хвойні рослини різного роду і розміру;
    • Барбариси, сріблясті види полину, лох і пузиреплодник;
    • Сезонні цибулинні рослини;
    • клематиси;
    • Невибагливі декоративні багаторічники, службовці фоном рожевим кущах;
    • Посівні однорічні квітучі рослини, що заповнюють порожнечі в посадках.

    Навколо клумби з троянд можна зробити оздоблення з гравію, плитки або каменю, добре виглядає натуральна мульча з кори або гравійної крихти. Від краю доріжки до першого ряду троянд важливо залишити не менше 50 см.

    Клумба з троянд своїми руками

    Спочатку визначають межі клумби, далі знімають грунт на 10 – 15 см, ущільнюють дно і організовують огорожу майбутнього квітника, щоб окреслити його чіткі межі. Зовнішнє оформлення клумб з трояндами роблять за допомогою каменів або засипання дрібним щебенем, мульчею або гравієм.

    У посадках з трояндами не слід робити клумби складних малюнків, і багаті десятками видів рослин. Головний акцент повинен бути спрямований на троянди, а інші рослини служать лише гідним фоном.

    На змішаної романтичною клумбі з троянд, фото якої тут представлено, висаджені самі невибагливі багаторічні рослини: Вероніка з фіолетовими стрілками і рожевий мелколепестник. Однак не можна сказати, що квітник всього з трьох видів виглядає тьмяним або бідним.

Про автора

admin administrator