Гібіскус роберт флемінг зимостійкість

Авторadmin

Гібіскус роберт флемінг зимостійкість

Зміст:

Гібіскуси — які бувають і як вирощувати?

Величезні квіти гібіскусів — омріяна окраса саду для багатьох українців. Теплолюбні китайські гібіскуси, гібіски, чи китайські троянди за радянських часів були однією з найрозповсюдженіших кімнатних рослин. А сьогодні — це ще й доступні для українського клімату прекрасні садові кущі, що здатні витримувати зиму у відкритому ґрунті. Та «доступний» зовсім не означає «простий». Ця культура вимагає особливого підходу і все ще пов’язана з певними ризиками вирощування. Те, що гібіскуси масово продають навіть на базарах, не повинно вводити оману.

Гібіскус деревовидний, сирійський чи садовий — як вирощувати

Садові гібіскуси — не окремі види, а особливі гібриди

Гібіскуси бувають кімнатними чи контейнерними, теплолюбними і морозостійкими садовими, здатними рости у відкритому ґрунті. У нас українська назва «гібіск» значно поступається за вживаністю ботанічному «гібіскус». Саджанці останніх трапляються настільки часто, що гібіскуси вже почали втрачати статус екзотичної рослини.

Садові гібіскуси — це гібридні сорти, що якоюсь мірою походять від одного єдиного різновиду — гібіскусу сирійського (Hibiscus syriacus). Та зазвичай у сучасних гібіскусів надскладне походження, яке точно неможливо встановити. Вони продаються і під назвою «гібіскус садовий», і «гібіскус сирійський», і просто «гібіскус». Звертати увагу потрібно не на біологічну назву, а на показники зимостійкості та форму вирощування.

Висота сучасних гібіскусів для відкритого ґрунту — від 1,5 до 3 м, та розраховувати на хоча б середні розміри можна лише у південних областях. У більшості регіонів України висота гібіскусів в саду не перевищує 1-1,5 м. З часом всі гібіскуси розростаються вшир. За формою росту в Україні популярні деревовидні гібіскуси і кущові (чагарникові), а ось трав’янисті, що зникають на зиму, у нас поки рідко зустрічаються.

Яскраво-зелене, з великозубчастим краєм, яйцевидне або кленоподібне листя до 10 см формує густу крону. Та листя у гібіскусів розпускається пізно, особливо у молодих рослин, майже пів сезону пагони стоять голі, а влітку при нестачі догляду «набрати» зелену масу гібіскус частенько так і не встигає. Не завжди здійснюється і мрія помилуватися на рясне цвітіння. В Україні воно зазвичай розпочинається в липні і може тривати з поступовим зменшенням інтенсивності до кінця вересня, але напряму залежить від погоди та поливу.

Одиночні прості або махрові квітки гібіскусів розпускаються рівномірно по всій кроні, при ідеальному догляді — у величезній кількості, але всього на один день, змінюючись новими пуп’янками. Величезні «лійки» діаметром від 7 до 20 см білих, рожевих, бузкових, малинових, двоколірних варіацій забарвлення красуються незмінними яскраво-жовтими тичинками, що зрослися в довгу трубку.

Гібіскус сирійській (Hibiscus syriacus)

Де і як посадити гібіскуси?

Для України гібіскуси варто вважати виключно сонцелюбними рослинами. Легкий затінок допустимий лише в південних областях. Гібіскусу потрібно підібрати максимально теплі, захищені від протягів (особливо напровесні) ділянки.

Гібіскуси деревовидні чи кущові віддають перевагу легкій, пухкій і родючій землі. Гібіскуси не терплять сирості, тому потрібно відразу виключити місця з ризиком перезволоження або подбати про дренаж. З осені або за 1-2 місяці на ділянці варто покращити ґрунт, вносячи органічні добрива (до 10 кг на 1 м²).

Як і всі екзоти, гібіскус сирійський і його гібриди вимагають весняної посадки. Осінь — «запасний» варіант, пов’язаний з підвищеним ризиком обмерзання не визрілих пагонів і недостатнього укорінення. Весняні саджанці зустрічають першу зиму набагато більш адаптованими. Період, сприятливий для висадження гібіскусу, збігається з плодовими деревами — до початку сокоруху і вегетації. При умові посиленого щоденного догляду контейнерні саджанці теоретично можна висаджувати навіть влітку.

При придбанні саджанця найважливіше — переконатися у зимостійкості. Махрові гібіскуси завжди теплолюбніші. Оптимальний варіант — придбати повністю адаптовані до кліматичних особливостей конкретного регіону рослини у місцевих колекціонерів та в розплідниках. При покупці в інтернет-магазинах або інших регіонах варто обов’язково уточнювати зони витривалості.

Зимостійкість гібіскусу значно збільшується з віком, перші два роки будь-який гібіскус краще вирощувати в контейнерній формі, тому потрібно шукати не молоді рослини, а трирічні саджанці (в крайньому разі — дворічні). Правила огляду і пагонів, і кореневої системи стандартні.

Гібіскуси бояться пересихання коренів, контейнерні рослини — кращий варіант, ніж саджанці з відкритими коренями (за винятком випадків, коли є можливість придбати гібіскус прямо перед посадкою, адже так легше переконатися, що у рослини розвинуті, густі, потужні корені).

Гібіскуси бажано висаджувати у збільшені посадкові ямки глибиною й шириною від 50 см:

  • Закладіть дренаж на дні (підійдуть будь-які матеріали).
  • В ґрунт в рівній пропорції додайте компост або перегній, невелику пригорщу кісткового борошна або золи та 40-50 г суперфосфату.
  • Рівень заглиблення залиште звичним для рослини.
  • Після рясного поливу відразу замульчуйте поверхню ґрунту компостом, перегноєм або будь-якими іншими органічними матеріалами.

Гібіскус садовий «Кранберрі Круш» (Gibiscus «Cranberry Crush»)

Гібіскус сирійський і гібриди — догляд

Гібіскус сирійський і його гібриди загалом достатньо стійкі до посух, але не під час цвітіння. Та й густого листя не дочекатися, якщо покладатися лише на природу. В ідеалі потрібно підтримувати стабільну вологість ґрунту, орієнтуючись на підказку самої рослини — ознаки в’янення листя. Поливати гібіскус краще ввечері. Влітку, під час спеки, не відмовляться кущі гібіскуса і від вечірніх обприскувань.

Гібіскуси вирізняються чутливістю і до нестачі, і до надлишку калію та азоту і підвищеною потребою в фосфорі. Для них краще підібрати комплексні добрива для квітучих рослин, що містять і макро-, і мікроелементи. Зазвичай достатньо 2-3 підживлення за сезон:

  • напровесні, коли починається відростання зелені;
  • на стадії появи перших бутонів;
  • через 2-3 тижні після зацвітання.

Гібіскуси чутливі до перегрівання коренів. Для захисту від спеки та щоб позбавити себе необхідності постійно виполювати бур’яни, розпушувати землю після кожного дощу і поливу, варто підтримувати постійним прошарок мульчі під кущем — з торфу, компосту, перегною або будь-яких інших матеріалів, хоч скошеної трави чи соломи.

Гібіскуси будь-якої форми обов’язково щорічно, напровесні, до початку вегетації обрізають: пуп’янки з’являються лише на молодих гілочках. Гібіскуси піддаються і формуванню у строгі контури, штамби. Але зазвичай у них просто злегка вкорочують всі пагони (до третини). Обов’язково щорічно після зими потрібно повністю видаляти пошкоджені та сухі гілки.

Гібіскуси сирійські дивовижно стійкі до хвороб та шкідників, хоча за умови ураження всіх рослин поблизу і на них можуть перекинутися попелиці, кліщі та ін. Найчастіше гібіскуси страждають від неправильних підживлень та догляду, обмерзання, перезволоження, посадки у занадто щільну землю. І від гризунів, які дуже люблять ласувати корою цього чагарнику.

Гібіскус сирійський махровий “Дюк де Брабант”

Зимівля гібіскусу

Рекомендації по укриттю конкретного сорту бажано отримати при купівлі саджанця. Якщо ви купували гібіскус віком від 3 років, адаптований до умов вашої місцевості, висадили рослину навесні, як і для всіх дорослих кущів достатньо простого укриття у вигляді утеплення пристовбурного кола товстим прошарком сухого листя або лапником.

Молоді саджанці в перші дві зими та рослини, придбані у інших регіонах або з невідомою зимостійкістю, потребують більш складної підготовки до зими:

  • високого підгортання;
  • утеплення пристовбурної зони мульчею чи сухим листям;
  • повітряно-сухого захисту крони (можна скористатись будь-яким зручним варіантом: від спорудження каркасу до простого обмотування агроволокном чи мішковиною з утепленням лапником).

Саджанці, щодо яких немає інформації по зимівлі, чи ослаблені рослини на зиму можна перенести в контейнер з великим запасом землі і залишити зимувати в прохолодному місці з іншими садовими контейнерними рослинами (температура 0…+2°C, при максимально яскравому освітленні).

Розмноження гібіскусу

Отримати нові кущі не махрових сортів самостійно можна з насіння. Посів проводять на розсаду, в індивідуальні стаканчики, в легкий ґрунт, тримаючи до появи сходів з нижнім підігрівом.

Вкорінення живців — куди більш продуктивний метод. У гібіскусів укорінюють напівздерев’янілі верхівкові живці, які можна нарізати протягом усього літа. Для гібіскусів потрібні легка землесуміш, тепличні умови, температура в +25…+28°C (або нижній підігрів).

В перші 2, а краще 3 роки всі гібіскуси — і з насіння, і з живців — потрібно вирощувати як контейнерні рослини з зимівлею в приміщенні.

Гібіскуси в дизайні саду

Ця особлива рясно квітуча рослина з доволі непростим характером може розглядатись лише в одній якості — як ефектний акцент та окраса, що притягує погляди.

Одиночні кущі гібіскусів — найбільш типовий варіант використання, та можна вводити гібіскус і в композиції, висаджувати групами і навіть рядами. Головне — відвести гібіскусу роль головного домінуючого елемента.

Гібіскус чудово виглядає в парадних ансамблях, озелененні палісадника та зон біля дому, доріжок, водойм і альтанок, лав і скульптур. Кущові і деревовидні гібіскуси можна комбінувати з трав’янистими багаторічниками, сезонними цибулинними, з хвойними і іншими чагарниками з контрастною формою росту.

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Трав’янистий гібіскус: правила посадки та догляду у відкритому ґрунті

Трав’янистий гібіскус часто зустрічається на садових ділянках. Різноманітність кольорів рослини дозволяє підібрати екземпляри для створення унікальних ландшафтних композицій.

  • Основна інформація про рослину
  • Популярні гібриди та сорти
  • Підготовка перед посадкою
  • Вибір саджанця
  • Вибір місця посадки
  • Підготовка ґрунту і посадка
  • Правила догляду за трав’янистим гібіскусом
  • Полив.
  • Підживлення
  • Обрізка
  • Як зберегти гібіскус трав’янистий взимку
  • Способи розмноження
  • Вирощування насіння
  • Розмноження поділом куща
  • Розмноження черенками
  • Хвороби і шкідники
  • Гібіскус трав’янистий – посадка, догляд, сорти і розмноження
  • Опис
  • Популярні гібриди і сорти гібіскусу трав’янистого з фото
  • Посадка трав’янистого гібіскусу

Основна інформація про рослину

Трав’янистий садовий гібіскус був виведений селекціонерами методом схрещування трьох американських сортів: гостролистого, червоного і болотного. У зв’язку з цим рослина отримала другу назву – гібридний. Цей багаторічник належить до сімейству Мальвових, відрізняється невибагливістю у вирощуванні і високим ступенем стійкості до низьких температур.

Гібіскус має потужну, розвинену кореневу систему, глибина розташування якої становить від 20 до 40 см. Тому він не боїться морозів і відмінно переносить посуху. Листя у рослини великі, їх форма залежить від різновиду: може бути круглою, овальною або загостреною на кінці. Фарбування біля листя – світло – або темно-зелене.

Гібіскусу трав’янистому характерні великі квітки різноманітних відтінків діаметром до 40 см. У деяких сортів квітки складаються з 10 і більше пелюсток, які можуть бути гофрованими, махровими або гладкими.

Тривалість кольору кожного кольору – не більше 1 дня, але йому на зміну відразу розпускається наступний, тому здається, що рослина цвіте безперервно.

У трав’янистого гібіскусу кілька високих і сильних стовбурів, здатних досягати у висоту до 3,5 м. Стеблі рослини на зиму повністю зрізають через їх непереносимість низьких температур.

Популярні гібриди та сорти

Гібіскус трав’янистий буває багатьох різновидів, деякі були виведені селекціонерами зовсім недавно. Найбільш поширеними серед садівників вважаються такі сорти:

  1. Kopper King (Мідний Король) – багаторічник, що досягає у висоту до 120 см. Має темно-зелене листя з бронзовим відтінком і великі біло-рожеві квіти. У зимовий час верхівка рослини опадає.
  2. Old Yella – стійкий до морозів вид з максимальною висотою 130 см. Відрізняється великими ефектними квітками з червоним зівом і хвилястою конфігурацією. Зелене листя рослини на сонці «грають» фіолетовими фарбами. Не любить протяги і затемнення, прекрасно сусідить з трояндами.
  3. Cranberry Crush – багаторічний сорт гібіскусу з кореневою системою, що витримує температуру до – 30 ° С. Має червоні кольори, що накладаються одна на одну пелюстками, їх діаметр може досягати 25 см. Для його посадки рекомендується вибирати добре освітлені місця.
  4. Юність – різновид трав’янистого гібіскусу, здатний вирости до 160-170 см. Форма суцвітей схожа з тюльпанами, а квіти мають ніжно-рожеве забарвлення. Як і інші види гібридного багаторічника, Юність невибаглива і добре переносить сильні морози.
  5. Рожево-порцеляновий являє собою густий, маленький куст з сильними втечами і жовто-зеленим листям. Кольори мають форму дзвіночка і пофарбовані в блідо-рожевий колір з жовтим відтінком.
  6. Файрбол – гібрид з численними яскраво-червоними кольорами, діаметр яких становить 25 см. Максимальна висота рослини – 1,5 метра, здатний витримувати температуру до – 35 ° С.

Підготовка перед посадкою

Щоб виростити красивий і здоровий трав’янистий гібіскус, треба добре підготуватися до його посадки. Вибирати сорти слід, виходячи з особливостей ділянки. Не слід також забувати про правильну підготовку ґрунту.

Вибір саджанця

Для посадки саджанці гібіскусу найкраще купувати в контейнерах, оскільки вони за короткий термін вкорінюються і звикають до нового місця. Рекомендується вибирати варіанти з вітчизняних каталогів, так як вони менше хворіють і краще адаптуються в кліматичних умовах РФ. У саджанців повинна бути міцна і добре розвинена коренева система без пошкоджень, а на стеблі і листях відсутні ознаки хвороби.

Вибір місця посадки

Всім сортам трав’янистого гібіскусу потрібні однакові умови утримання. Незалежно від того, де ростуть ці рослини (в ґрунті, горщиках або кадках), насамперед їм необхідне хороше освітлення. Ділянка на сонячній стороні, захищена від протягів і вітру, стане оптимальним місцем для посадки. Але потрібно подбати, щоб на гібіскус не потрапляли прямі сонячні промені.

Рослини, висаджені в кадрі, не виносять зміни місця та перевертання, особливо в період цвітіння.

Ґрунт для гібіскусу повинен бути якісним, пухким і містити всі необхідні для розвитку чагарнику мікроелементи.

Тривалий застій вологи у кореневої системи є згубним для рослини, у зв’язку з цим ділянка посадки не повинна перебувати в низині.

Підготовка ґрунту і посадка

Для гібіскусів переважно нейтральні ґрунти або з невеликим рівнем кислотності. Також для рослини буде сприятливим високий відсоток органіки. Перед посадкою вибрану ділянку ґрунтовно перекопують і вносять у ґрунт добрива.

Гібіскус трав’янистий найкраще висаджувати навесні, коли загроза нічних заморозків зведеться до мінімуму. Процес відбувається наступним чином:

  1. На підготовленому місці формують лунки, в 2 рази більше, ніж корінь з земляним комом.
  2. На дно лунок укладають дренаж шаром до 15 см для запобігання скупчення вологи біля коріння. Як дренаж добре підійде бита цегла.
  3. Дренаж покривають шаром з піску, а зверху насипають компост. Потім знову пісочний шар.
  4. Саджанці акуратно витягують з контейнера, щоб не пошкодити кореневу систему, і поміщають у підготовлені лунки. Коріння засипають сумішшю з піску, дернової землі і торфу.
  5. Посаджені гібіскуси окучують, роблять навколо них поглиблення для поливу, а потім рясно зволожують ґрунт.

Відстань між саджанцями має становити 1-1,5 м.

Правила догляду за трав’янистим гібіскусом

Якщо багаторічник посаджений на відповідній ділянці, то його вирощування не складе великої праці. У процесі зростання рослина потребує регулярного поливу та обрізки. Але не слід забувати про періодичне розпушування ґрунту та внесення до нього добрив.

Полив.

Поливати гібіскус трав’янистий слід лише після того, як земля навколо нього повністю висохне. У спекотні та посушливі дні полив треба здійснювати щодня, інакше гібіскус загине. У прохолодну погоду частоту процедур скорочують.

Підживлення

Кожні півмісяця багаторічник потрібно підгодовувати добривами з великим вмістом калію, також важливо робити це перед настанням холодів. Крім калію в ґрунт вносять фосфорні та азотні склади в помірних дозах. Частота таких процедур – 1 раз на 2 тижні.

Обрізка

Санітарна обрізка трав’янистого гібіскусу проводиться ранньою весною. Цей захід необхідний, щоб позбутися від пошкоджених і слабких гілок, що заважають зростанню молодих втечі. Крім того, видаляють частину торішнього приросту, тим самим стимулюючи розвиток свіжих відростків з квітковими нирками.

У період цвітіння треба періодично зрізати відцвілі бутони, інакше вони будуть заважати появі нових зав’язків.

Як зберегти гібіскус трав’янистий взимку

Підготовку рослини до зимівлі починають у другій половині літа, в цей період в землю перестають вносити азотні добрива. Щоб гібіскус не вимерз при сильних морозах, проводять заходи:

  • обрізка;
  • зволоження ґрунту;
  • окучування;
  • укриття рослин шляхом мульчування, а при необхідності – лапніком.

При обрізці трав’янистого гібіскусу стеблі слід усунути повністю. Над землею повинні залишатися тільки пеньки висотою 10 см.

Способи розмноження

Розмножити рослину можна кількома способами: черенкуванням, діленням куща, відводками та насінням. У деяких випадках це залежить від конкретного сорту.

Вирощування насіння

Відповідний час для посіву гібіскусу – з січня до березня. До посадки насіння обробляють розчином марганцівки, а потім висаджують в ємність, наповнену сумішшю з торфу і піску. Зверху їх накривають поліетиленовою плівкою. Щоденний догляд за сходами передбачає зволоження ґрунту, провітрювання приміщення, забезпечення температури не нижче + 25 ° С, і організацію хорошої освітленості. Перші сходи розсаджують по окремих горщиках, а в травні пересаджують у відкритий грунт.

Розмноження поділом куща

Цей процес включає такі дії:

  • викопування 3-4 річного куща ранньої весни;
  • ділення таким способом, щоб на куст залишилося по одному стволу;
  • обробка зрізів подрібненим вугіллям або золою;
  • висаджування підготовлених частин у лунки;
  • полив ґрунту.

Через 2 тижні після посадки кущі підгодовують азотом.

Розмноження черенками

Найпростіший спосіб розмноження складається з декількох етапів:

  • підготовка черенків влітку (на кожному з них має залишатися не менше 4 нирок);
  • приміщення їх у воду з будь-яким стимулятором зростання кореневої системи;
  • висаджування чернят в резервуари з торф’яним грунтом, в яких вони залишаться на зиму;
  • перенесення у відкритий ґрунт навесні.

При розмноженні черенкуванням трав’янистий гібіскус зазвичай починає цвісти в перший же рік.

Хвороби і шкідники

Найчастіше гібіскус вражається хлорозом, як правило, це відбувається через дефіцит заліза і надлишки хлору в ґрунті. Захворювання виражене раптовим побажанням листя та їх опаданням. Щоб запобігти цьому, рослину потрібно поливати підігрітою і відстійною на сонці водою. Уражену квітку обробляють препаратами, що містять хелатне залізо.

На гібіскус можуть нападати шкідники:

Для позбавлення від них рослину обприскують інсектицидами.

Трав’янистий гібіскус не вимагає складного догляду, головне дотримуватися всіх необхідних рекомендацій. Тоді рослина прикрашатиме своїм цвітінням садову ділянку довгі роки.

© Вдала дача Copyright 2020. Портал для фермерів, дачників і городників.

Гібіскус трав’янистий – посадка, догляд, сорти і розмноження

Гібіскуси є одними з найбільш ефектних і популярних тропічних рослин. Рід культури містить понад 200 видів, що ростуть у помірних, субтропічних або тропічних регіонах світу. Деякі з них відрізняються високою декоративністю і культивуються в якості садових і кімнатних рослин.

У помірному кліматі, завдяки своїй витривалості і цінним декоративним якостям набули широкого поширення тільки два види: гібіскус деревоподібний і гібіскус трав’янистий садовий, вирощування і догляд за яким не складає складності.

Трав’янистий гібіскус (Hibiscus Moscheutos), відомий також під назвою «болотний гібіскус» або «рожева мальва», подарував садівникам численні чудові сортові форми і гібриди.

Опис

Рослина – це розгалужений куст, який у сприятливих умовах за літо може досягти висоти близько двох метрів. Надземна частина взимку відмирає, але коренева система з легкістю переносить морози, даючи нові втечі навесні.

Листочки широко-яйцевидні, довжаневидні або розсічені, схожі на кленові, зелені або з фіолетово-бордовим відтінком залежно від сорту.

На відміну від свого деревоподібного кузена, цей вид характеризується більш тривалим періодом цвітіння і величезними квітками (до 27 см в діаметрі) білого, рожевого, червоного, вишневого, алого, персикового забарвлення, часто з контрастною серцевиною і довгими тичинками.

Кожна квітка живе 1-2 дні, але нові квіти відкриваються кожен день у швидкій послідовності до пізнього сезону. На піку цвітіння великий куст може виробляти 20 або більше кольорів на день.

Популярні гібриди і сорти гібіскусу трав’янистого з фото

«Блакитна річка» – пелюстки сорту білосніжні з легким блакитним відтінком і «Old Yella» з лимонним відтінком;

«Карусель», чудова сортова колекція з гігантськими квітками, рясним цвітінням і бордово-зеленим розсіченим листям, відрізняється невибагливістю і зимостійкістю. У серію входять три сорти – «Веселе Серце» з великими білими кольорами і яскравим малиновим центром, «Рожева пристрасть» і пурпуровий «Red Wine».

«Jazzberry Jam» – пурпурово-рожеве цвітіння.

Рослини серії Luna є низькорослими невибагливими сортами. Культивари: «Місяць червоний», «Місяць білий» і «Місяць рожевий вихор» з рожево-білими пелюстками.

Гібіскус гібридний «Роберт Флемінг» – компактний чагарник з оксамитовими, червоними кольорами 24 см у діаметрі. Безперервне цвітіння з липня по кінець серпня.

Гібридний гібіскус «Файрбол» з яскраво-червоними численними квітками діаметром 25 см. Висота куща близько 1,5 метрів, зимостійкість до мінус 35 ̊S.

Колекція Summerific представлена кількома культиварами:

«Cranberry Crush» з червоним цвітінням з початку серпня по жовтень і фіолетово-зеленим листям;

«Літній шторм» – чудові величезні біло-рожеві квіти на тлі зелено-фіолетового листя;

«Berry Awesome» – низькорослий куст з темно-рожевими квітками;

«Cherry Cheesecake» – ефектний вишнево-білий окрас пелюсток;

«My Valentine» – компактний куст з величезними яскраво-червоними кольорами;

«Midnight Marvel» – інтенсивно-червоне цвітіння на тлі фіолетово-пурпурового листя;

Посадка трав’янистого гібіскусу

Для посадки найкраще купувати саджанці в контейнерах, які швидко вкорінюються і адаптуються до нового місця. Висаджувати можна в будь-який час з кінця весни до середини вересня. Саджанці з відкритою кореневою системою зазвичай висаджують після поділу куща на початку травня.

Уникайте посадки болотяного гібіскусу в спекотні і сухі дні, оскільки рослина може отримати температурний шок під час процедури. У таку погоду краще провести посадку ввечері.

Цей вид є вологолюбивим, тому добре росте біля водойм або на сирих ділянках саду. Вибирайте місце від вітру, сонячне або легку напівтінь. Сонячна позиція стимулює утворення великих і численних квітів і допомагає уникнути грибкових захворювань.

Ґрунт для вирощування трав’янистого садового гібіскусу повинен бути нейтральним, насиченим гумусом і водопроницає

Про автора

admin administrator