Коли кошенята починають вилазити із коробки

Авторadmin

Коли кошенята починають вилазити із коробки

Коли у кошенят відкриваються очі після народження висловухі

Кошенята з’являються світ сліпими, і це цілком нормально в перші кілька днів після народження: це продумано природою для збереження органів почуттів. Час, протягом якого у кошенят розвиваються органи зору, відрізняється залежно від породи. Але, якщо кошенята не розплющують очі тривалий період часу, це привід перевірити, чи немає в них гнійних виділень очей або сильних закисаний.

Кошенята не наділені зором у перші дні життя. Вони народжуються не сліпими, їхні повіки просто дуже щільно зімкнуті. Причина того, що дитинчата не бачать у перші дні життя — захист органів зору від шкідливих рідин в утробі матері. Вуха кошенят теж щільно закриті у перші 10 днів. Такий механізм допомагає залишатися органам почуттів у безпеці.

Ембріони знаходяться в амніотичному міхурі в утробі кішки. Зрілі зародки виділяють у цей міхур шкідливі продукти своєї життєдіяльності, забруднена рідина утроби стає небезпечною для органів чуття кошеня. Для збереження зору та слуху природа передбачила механізм їхнього закриття. Таким чином, вуха та очі залишаються щільно зімкнутими ще деякий час після народження.

Органи почуттів неактивні у перші дні життя ще й через їхній поступовий розвиток. Вагітність у кішок протікає швидко, очі та вуха не завжди готові сприймати подразники одразу, їм потрібен час для того, щоб налагодити нормальне функціонування. Іноді народження з розплющеними очима свідчить про патологію.

У перші дні дитинчата беззахисні — відповідальність за їхнє життя лежить цілком на матері. Цей стан кошенят триває в середньому 10-12 днів, але у короткошерстих кішок активність зору та слуху настає раніше.

Перший тиждень дитинчата тільки пищать і п’ють материнське молоко. Повзають вони важко, інстинктивно: так вони шукають джерело молока — сосок. У другий тиждень дитинчата набагато активніше, і очі кошенят починають бачити. Кішка у цей час дозволяє собі відходити ненадовго від потомства, і тоді господар може оглянути дитинчат.

Якщо помічені закисання на очах, слід промити їх чайним розчином. Ватним тампоном, змоченим у міцному чаї, акуратно та ніжно проводять по століттях. Цю процедуру слід проводити дуже уважно, щоб не пошкодити органи зору.

Спочатку очні яблука каламутні, світло-блакитного відтінку. Зіниці не реагують на світ. У деяких порід зір активізується рано – вже на п’ятий день. У деяких період сліпоти довгий — до двох тижнів. Зазвичай у кошенят-дівчат ока відкриваються раніше.

Перша ознака здобуття зору – розсовування повік, крізь які видно каламутні світлі очі. Ще доба зіниці не будуть реагувати на світ, але вже пізніше дитинчата знаходять зір і стають дуже веселими і рухливими.

Чим довша вовна у кішки, тим повільніше дитинчата знаходять зір. Іноді трапляються відхилення на 5-7 днів.

Терміни, коли кошенята відкривають очі, залежно від породи:

  1. 1. У короткошерстих порід на кшталт сфінксів, девон-рексів, корніш-рексів терміни відкриття очей невеликі, зір активізується вже на п’ятий день. У віці десяти днів після народження кошенята дуже активні та непосидючі.
  2. 2. Бенгальські, сіамські, шотландські та британські кішки відкривають очі через тиждень. Висловухі шотландці знаходять зір на кілька днів пізніше.
  3. 3. Курильські бобтейли, мейн-куни та перси довго залишаються сліпими. Зір з’являється лише на 10-15 день.
  4. 4. Що стосується звичайних дворових кішок, точні терміни назвати не можна: все залежить від родоводу тварини.

Якщо дитинчата протягом двох тижнів не розплющили очі, а на повіках є гнійні виділення – це серйозний привід для ветеринарного огляду. В інших випадках розвиток зору у кішок відбувається індивідуально.

Починаючи з п’ятого дня життя, у кошенят починають відкриватися вушні раковини, а вже до тритижневого віку вушка, підводячись, набувають звичної для нас форми. Очі у кішок різних порід відкриваються зазвичай із 7 по 14 день. Спочатку в куточку ока з’являється «слізка», потім маленька лужок, і ось ми вже бачимо нетямущі, блякло-блакитні очі малюка. Такі ж, як у всіх новонароджених у світі. У цей період дуже важливо, щоб кошенята знаходилися у затемненому місці. Яскраве світло дня для них поки що небажане. Остаточно прозрівають кошенята до 14 дня життя. Якщо досі очі ще не відкрилися, слід промити склеєні повіки кошеня настоєм міцної заварки чаю або слабким розчином борної кислоти і акуратно спробувати розкрити очі.

Час відкриття очей залежить від тривалості вагітності. Якщо кішка народила на 68-70 день, очі кошенят відкриваються раніше. У короткошерстих порід кішок очі відкриваються раніше, ніж у довгошерстих. Є й такі породи, у яких очі розплющуються на 3-5 день (сфінкси, рекси).

Пігментація очей починається після 3-тижневого віку, до 9-12 тижнів вони набувають свого кольору. Але остаточне формування кольору очей може бути завершено лише до 6-12 місячного віку. У кошенят сіамського забарвлення інтенсивна блакитність очей підліткового віку, навпаки, надалі може стати бляклішою.

З 12 дня життя у них з’являються молочні зуби: спочатку різці, потім ікла, потім премоляри. У 6-8-тижневих кошенят рот повний гострих, як голочки, зубів, якими вони вже боляче покусують свою матір під час годування. У цей час слід контролювати становлення прикусу кошенят. Крім того, кошенята можуть дряпати кішку своїми гострими, поки що нічим не сточуваними, кігтиками. Їх слід обережно зістригати (білі мертві кінчики), щоб уникнути травми очей однопомітників і грудних залоз кішки.

Від двох до п’яти тижнів кошенята активно включаються до процесів, що відбуваються в гнізді, і якщо раніше вони повністю залежали від поведінки матері, то тепер вони просто вимагають, щоб їх погодували.

Приблизно з 18-го дня кошенята встають на лапки і до 21-го дня починають ходити. У віці 25 днів кошенята вже орієнтуються і по зору та слуху. З цього моменту вони пробують самостійно їсти зі блюдця. У віці чотирьох тижнів у них з’являється самостійна дефекація та сечовипускання.

Етапи розвитку на першому році життя

відкривається слуховий прохід 5-8 день
відкриваються очі 7-12 день
перші зуби з 12 по 21 день
вони визначають напрямок звуку з 13 – 16 дня
вони
нас бачать
з 14 дня
встають на лапки з 18 дня
вони
починають ходити з 21 по 30 день
пігментація очей з
21 дня
прорізаються
ікла
з
21
дня -10 тиждень
критичний період
(втрата колострального імунітету) з 6 по 16 тиждень
перше щеплення 8-12 тиждень
ревакцинація
(за інструкцією щеплення) до зміни зубів
зміна власника з 12-14 тижня
зміна зубів
(послаблення імунітету) з 3,5 до 7 місяців
щеплення від сказу
(за потребою) з 6 місяців
статеве
дозрівання з 4 до 20 місяців
стерилізація кішки після 2-3
течки

Народження кошенят – завжди дуже відповідальний і складний час, особливо для заводчиків-початківців, які мають мало досвіду. Зокрема, вони поняття не мають, коли у кошенят відкриваються очі, а тому нерідко починають панікувати, якщо вихованці протягом кількох днів після пологів залишаються сліпими. Навпаки, новачки часто вчасно не показують кошенят, навіть якщо ті мають явні проблеми з очима.

Відомо, що діти народжуються, зовсім нічого не вміючи: фактично, кошенята народжуються недоношеними. Вони сліпі та практично глухі. Природою так передбачено задля безпеки матері. Кішки – активні хижаки, тому вони позбавлені такої «розкоші», як виношування повноцінного потомства. Їм завжди потрібно полювати, тому тривала вагітність над їхніх інтересах.

Спочатку особливого значення це не грає, тому що в 95% випадків кошеня мирно спить. Але поступово його організм «дозріває», у малюка з’являється бажання досліджувати навколишній світ. Деякі кошенята задовго до остаточного відкриття очей починають тікати з кошика. Іноді це завдає багато проблем їхнім власникам, тому що безпорадні діти швидко втомлюються і починають голосно їсти. Враховуючи, що відбувається це у будь-який час дня та ночі, малюк може завдати маси незручностей.

Трохи спокійніше вихованець стає саме на момент відкриття очей. У більшості випадків це відбувається протягом першого тижня життя (але, якщо точніше, то термін – від 5 до 10 днів). Але не потрібно недооцінювати вплив деяких факторів, внаслідок яких процес відкриття очей може суттєво розтягнутися в часі.

Саме відкриття очей у кошенят – процес досить неквапливий, для цього потрібно багато часу (від одного до трьох днів). Процес починається з внутрішнього краю повік. Лише через кілька днів краї повік повністю розходяться, оголюючи погляду райдужку брудно-блакитного кольору. Тільки через кілька тижнів вона набуває «здоровішого» відтінку. Але на цьому процес прозріння зовсім не закінчується.

Але не варто вважати, що відразу після розкриття очей кошеня автоматично набуває орлиної гостроти зору. До п’ятого або десятого дня, навіть за умови повного розкриття очей, малюк лише здатний розрізняти розмиті контури предметів і розуміти різницю між світлом і темрявою.

Пам’ятайте! Перші десять днів з моменту прозріння кошеня потрібно оберігати від прямих сонячних променів та інших сильних джерел світла. Вони можуть пошкодити ніжну сітківку очей малюка, чому той ризикує засліпнути повторно (і цього разу – безповоротно).

Остаточно зір у кошенят встановлюється приблизно на другий тиждень після пологів! З цієї причини вихованці, навіть будучи прозрілими, повзають, постійно натикаючись на матір і один на одного. Нормально починають бачити тварини ближче до першого місяця, не раніше.

Як ми вже говорили вище, дитинчата кішок народжуються недоношеними. Відповідно, варіації терміну виношування можуть істотно впливати і на відкриття кошенятами очей. Зокрема, при їх народженні на крайніх термінах (тобто на 68 або 71 день) дуже може виявитися, що очі вихованців вже відкриті. Але це, нагадуємо, не означає чудового зору дітей. Їхня зорова система в будь-якому випадку почне функціонувати не раніше, ніж кошеням виповниться хоча б два тижні.

Якщо мати кошенят була здорова на момент зачаття і всієї тривалості вагітності, а також добре і повноцінно весь цей час харчувалася, очі її дитинчат напевно відкриються раніше терміну.

Навпаки, хронічні вірусні чи паразитарні інфекції часто стають причиною затримок, часом дуже значних. Помічено, зокрема, що у кошенят матері, яка страждала від глистових інвазій у період вагітності, період прозріння значно довший (втім, найчастіше це найменша з проблем таких кошенят).

Зрозуміло, однією з причин пізнього розкриття очей цілком можуть виявитися вроджені або набуті захворювання кошеня.

Багаторічна (навіть багатовікова) практика любителів тварин у всьому світі дозволяє з упевненістю стверджувати: короткошерсті кішки в більшості випадків розвиваються і ростуть значно швидше за своїх довгошерстих «колег». Крім того, прискореним розвитком після народження відрізняються деякі породи східного походження. Простіше кажучи, очі представників короткошерстих і східних порід відкриваються помітно швидше.

Породу можна відносити до «рекордсменів»: найчастіше кошенята народжуються вже з наполовину відкритими очима. Приблизно третього дня вони у сфінксів відкриваються повністю. Тієї ж «швидкості» відрізняються донські та канадські кішки, а також петерболди.

А ось у британців очі розплющуються не так швидко. Буває, що у здорових кошенят відбувається це тільки на 10 або 11 день. Тож власникам цих тварин хвилюватися не потрібно: варто просто почекати трохи довше. Втім, кошенята, які народилися у здорових і нормально харчованих матерів, прозрівають приблизно до шостого дня. Зазначимо, що такою самою «неквапливістю» відрізняються скандинавські та перські кішки.

У шотландських висловухих особливих проблем із прозрінням немає – у них очі відкриваються на строк від шести до восьми днів. Тобто. якихось особливостей у цієї породи немає.

У сіамських кошенят очі відкриваються швидко – приблизно до четвертого дня їхнього життя очі у тварин зазвичай відкриті. Було відмічено, що сіами раніше починають повноцінно бачити. Такою ж швидкістю відкриття очей відрізняються корніш-рекси та тайці (яких взагалі непросто відрізнити від їхніх сіамських родичів).

Мейн-кун – порода, представники якої вражають уяву людей своїми вражаючими розмірами. Так само вражає і термін, який забирає відкриття очей у кошенят: майбутні гіганти отримують можливість поглянути на навколишній світ лише через 10-14 днів після пологів. У багатьох випадках відкриття відбувається швидше, але все ж таки сподіватися на це не варто.

Попереджаємо недосвідчених заводчиків: навіть якщо очі кошеня і не поспішають відкриватися, це зовсім не означає, що має якісь проблеми.

Важливо! Кожен вихованець розвивається зовсім індивідуально, тому деякі відхилення від терміну цілком можливі. І нічого страшного у цьому немає.

У межах посліду зустрічаються «швидкі» вихованці, очі у яких відкриваються протягом першого тижня і «квапливі» кошенята.

У будь-якому випадку, варто звертати увагу на такі закономірності:

  • Як правило, у першого малюка, що з’явився на світ, і очі відкриваються швидше, ніж у його рідних братів і сестер.
  • Якщо тварини не прозрівають протягом більше 10 днів (за винятком деяких порід, згаданих вище), настав час насторожитися. Необхідно ретельно оглянути очі кошеня, особливу увагу приділяючи наявності будь-яких видів ексудату, почервонінням, хворобливості та іншим тривожним ознакам.

Якщо власник зауважує, що у сліпих кошенят з-під віку сочиться ексудат, або ж у них припухлі, набряклі повіки, йому необхідно відразу викликати ветеринара. У випадках, коли нічого подібного немає, а маленький вихованець активний і бадьоро повзає, бажаючи досліджувати навколишній світ, варто просто почекати. Напевно через пару днів природа візьме своє, очі відкриються природним шляхом.

Важливо! У жодному разі не можна «допомагати» відкриттю очей, намагаючись розсунути краї повік! Нічого хорошого із цього не вийде. Втручання загрожує розвитком запалень та іншими ускладненнями (у тому числі – наступною сліпотою тварини).

Якихось особливих зусиль для підтримки здоров’я очей у новонароджених кошенят докладати не потрібно. Кішка-мати сама вчасно їх вилизуватиме і підтримуватиме у чистоті. Але все ж таки певні нюанси є, і про них буде корисно пам’ятати будь-якому заводчику.

Щоб забезпечити догляд за очками, потрібно робити таке:

  • Якщо малюк відноситься до представників довгошерстих порід, потрібно стежити, щоб хутро не заповзало в кон’юнктивальну порожнину. Корисно також обстригати надлишки вовни в області повік.
  • Щодня оглядати очі кошеня. При виявленні засохлих скоринок або сміття його видаляють, скориставшись ватними паличками або дисками, змоченими в теплому фізіологічному розчині.
  • Приблизно до місячного віку вихованця необхідно надійно ізолювати від сильних джерел світла. Занадто яскраве освітлення дуже шкідливе для не до кінця сформованої системи зору, можливі пошкодження сітківки.

Одне з найбільш хвилюючих питань, що займають власників милих створінь: коли у кошенят відкриваються очі після народження.

Адже у цей світ вони приходять абсолютно безпорадними, позбавленими можливості бачити, чути та вільно пересуватися у просторі. Вся їхня діяльність обмежена незграбним повзанням та пошуком маминого молока.

Варто зауважити, що «нещасні» дитинчата сімейства котячих ділять цю долю з ще одними вірними супутниками людини – новонародженими цуценятами. І ті, й інші проводять якийсь час після народження з повністю склеєними віками. Чим можна пояснити цю особливість?

Кошенята із заплющеними очима

Наукових досліджень із цього питання не проводилося. Але небайдужі господарі пухнастих і їсть створінь шляхом простого спостереження вивели три основні причини:

  1. Кошенята народжуються недоношеними на два тижні. Така фізіологічна особливість сформувалася ще за часів їх диких предків. Самка мала швидко відновитися, щоб продовжити полювати, добуючи їжу, що майже неможливо зробити з величезним животом наперевагу.
  2. Заплющені очі виконують функцію захисного механізму. Новонароджене кошеня має дуже слабкий імунітет і не здатне впоратися з ворожими вірусами та бактеріями навколишнього середовища. Коли організм стає сильнішим, очі починають відкриватися.
  3. Виконання захисної ролі, але вже в утробі матері. Вважається, що рідина, в якій перебуває ембріон, не відрізняється чистотою та стерильністю. Тому природа, «прикривши» очі і вушка кошенят, подбала, щоб у організм, що розвивається, не потрапило забруднення.

Не можна сказати однозначно, на який день відкриваються очі. Усі дуже індивідуально. Одні малюки починають прозрівати вже на 5 день після народження. В інших процес відкладається на два, а то й три тижні. Середній термін – 10-12 днів. Виділяють кілька факторів, що визначають, коли кошенята починають бачити:

  • порода;
  • особливості розвитку;
  • перебіг вагітності у кішки;
  • умови проживання дитинчат.

Кошенята з відкритими очима

Цікавий факт: переношені малюки розвиваються набагато швидше за своїх однолітків. Отже і очі у них відкриваються набагато раніше (іноді вже на другий день після народження).

Порода кішки також впливає на термін, коли кошенята вперше відкривають очі.

  1. У цьому низці «передовиками» є сфінкси. Їх дитинчата можуть вже народитися з розімкненими століттями. Як правило, представники цієї породи прозрівають на третю добу.
  2. Тайськіта сіамські малюки знаходять зір у проміжку між третім та шостим днем ​​перебування на цьому світі.
  3. Ускандинавських кішок процес починається на 5-7 день після народження.
  4. За цей період стають зрячими і перси.
  5. Британські малюки перебувають у безпорадному стані до 6 дня свого життя, а іноді й довше.
  6. Кішки східних порід знаходять зір також на 6 день.
  7. Своєріднимирекордсменами в цій галузі є регдолли, у яких розлипання повік відбувається не раніше тритижневого віку.
  8. Шотландські «пушистики» починають відкривати очі на п’ятий — восьмий день, остаточно прозріваючи лише на 14-ту добу.

Цікаво, що дівчатка за статистикою знаходять зір раніше за хлопчиків, а представники довгошерстих порід відстають від короткошерстих і лисих кішок.

Також часто у першого кошеня, що з’явилося на світ, очі відкриваються раніше за інших.

Весь процес розмикання повік відбувається не один день, займаючи до трьох діб.

Відкриття починається із внутрішнього боку ока. Спочатку утворюється маленька щілина, яка поступово збільшується і виявляє світові каламутно-блакитну райдужну оболонку.

Але це ще не все. Тільки через 5-10 днів малюки знайдуть здатність бачити контури предметів. Тому спочатку після відкриття повік важливо забезпечити кошеням перебування в напівтемному місці. Інакше яскраве світло може пошкодити зіниці, що формуються.

Знати, через скільки днів у кошенят відкриваються очі, важливо. Це допоможе вчасно вжити заходів, якщо виявляться відхилення.

Основні симптоми порушення – відсутність перших ознак відкриття вічко після закінчення 10-12 днів. Особливо повинні насторожити підозрілі виділення з-під закритих повік у вигляді слизу чи гною. За їх наявності необхідно терміново звернутися до фахівця.

Якщо явні сліди запалення не виявлені, то треба просто почекати кілька днів. Можливо причиною запізнення є один із перерахованих вище факторів, і незабаром малюк подивиться на цей світ широко розкритими очима.

На відміну від людських дітей, багато дитинчат тварин народжуються із заплющеними очима. Насамперед спостерігати таку картину можуть власники домашніх кішок, особливо якщо не ховають своє потомство. Новонароджені кошенята завжди дуже милі, і поки що в них важко розглянути майбутнього хижака з гарним зором та відмінним слухом. Давайте розглянемо основні етапи становлення малюків, дізнаємося, чому вони народжуються із закритими очима і коли все це змінюється.

У перші дні свого життя котячі діти повністю залежать від своєї мами . Вони не бачать, не чують і не можуть самостійно пересуватися, хоча що стосується останнього, то фізична активність проявляється досить швидко.

Загалом кошенята не зволікають з адаптацією до зовнішнього світу, а щоб переконатися в цьому, достатньо ознайомитися з етапами становлення цих домашніх вихованців.

У перший тиждень свого життя маленькі кішки тільки пищать, їдять молоко матері та багато сплять . Для активного переміщення коробкою у них ще мало сил, яких вистачає тільки на те, щоб підповзти і знайти сосок з їжею. Якщо людина бере малюків до рук, то крім писку, вони практично не реагують і можуть швидко заснути в долонях.

На другому тижні життя котячі дитинчата поводяться набагато активніше, а мама-кішка вже може частіше залишати їх, завдяки чому господар має достатньо можливостей для огляду приплоду .

Цей час можна вважати переломним моментом у розвитку малюків, оскільки вже зараз багато хто з них починає відкривати очі і чути перші звуки (при народженні закриті ще й вушні проходи).

Зазвичай такі зміни відбуваються на 9-10 день, хоча очі можуть відкритися і на 15, що також не вважатиметься патологією.

У перші дні після розкриття вік зір ніяк не можна назвати чітким, а забарвлення самих зіниць завжди буде темно-синім і дуже каламутним.

Коли з очей зникає пелена, кошенята з подивом виявляють навколишній світ, який їм здається дуже захоплюючим та цікавим . Саме цікавість і пов’язана з ним активність малюка вважається одним із основних показників його гарного самопочуття.

Маленькі хижаки вже більш-менш можуть твердо стояти на лапках, а м’які кігтики лише сприяють підтримці рівноваги.
Якщо коробка не надто висока, то у господарів може додатись роботи, оскільки кошенята постійно норовлять вилізти і розповзтися по будинку.

Починаючи з п’ятого тижня, можна говорити про повноцінну роботу сечової системи та нормалізацію роботи кишечника, завдяки чому також налагоджується процес дефекації.

На попередніх етапах розвитку своїх дитинчат кішці доводилося по кілька разів на добу вилизувати їх, масажуючи мовою животики, щоб вони випорожнились, тепер у цьому плані роботи зменшиться.

Крім того, на п’ятому тижні після народження кошенят починають підгодовувати звичайною людською їжею (наприклад, сиром або вареним яйцем), або пропонують їм подрібнений і розм’якшений у воді котячий корм.

Якщо у кішки достатньо молока і діти добре наїдаються, то, швидше за все, вони відмовляться від такого харчування, і це цілком нормально.

Ще одним досить цікавим фактом є залежність швидкості відкриття очей кошенят від породи тварини. Так, спадкоємці сфінксів, девон-рексів, корніш-рексів та інших короткошерстих порід можуть побачити свою маму вже на 5-7 день після народження, а через 10 днів після пологів їх стає дуже складно втримати на одному місці.

У той же час діти сіамських, шотландських, британських і бенгальських кішок починають відкривати очі ближче до кінця першого або початку другого тижня свого життя (у висловухих шотландців зір з’являється на кілька днів пізніше).
Шотландське висловуха кошеня Кошенята перської породи, а також мейн-куни і курильські бобтейли довше за інших своїх родичів зберігають сліпоту, починаючи бачити навколишній світ тільки на 10-15 день життя.

Що ж до звичайних дворових представників котячого світу, то тут з точними термінами все ще складніше, оскільки багато залежить від фізичного стану та умов життя малюків. У середньому, при більш-менш хорошому харчуванні, їхні очі відкриваються на 10-14 день після народження.

Як ми вже згадували на початку статті, новонароджені кошенята не тільки не бачать навколишній світ, але й не чують звуків, хоча це зовсім не означає, що вони сліпі чи глухі. Після певного часу, всі їхні органи зможуть налагодити свою нормальну роботу, але чомусь вони народжуються із закритими століттями — досить цікаве питання.

Щодо цього існує кілька варіантів відповіді, і всі вони виглядають досить переконливо. Розглянемо кожну причину уважніше:

  1. Фізіологічні особливості організму тварин . Як відомо, кошенята в материнській утробі проводять порівняно менше часу, ніж діти багатьох інших відомих тварин, через що їхній організм просто не встигає повністю сформуватися і цей процес триває після народження.
  2. Захисна функція . Через очі в організм новонародженого малюка може потрапити інфекція (досить поширене явище серед котячих), а оскільки імунітет ще не сформований, цілком можливі серйозні ускладнення стану тварини. Щоб цього не трапилося, спочатку повіки новонароджених щільно зімкнуті, а як тільки організм зміцніє – починають розкриватися.
  3. Захист при внутрішньоутробному розвитку маленького хижака . Перебуваючи в материнській утробі, як і людські діти, кошенята плавають в амніотичній рідині, яка в їхньому випадку дуже далека від чистоти. Щоб захистити органи слуху та зору від впливу нечистот, був передбачений такий варіант їхнього захисту від небажаного контакту з ними.

Звичайно, все це тільки припущення, але одне відомо точно: якщо природа вирішила, що очі у кішок, цуценят або деяких інших тварин при народженні повинні бути щільно закриті, отже, для чогось це потрібно.

Розвиток кожного кошеня — суто індивідуальний процес, проте, якщо навіть після двадцятого дня життя він не відкрив очі, а із зовнішнього боку добре помітні гнійні виділення, отже, доведеться вживати певних заходів.

При закисані очей з утворенням на них скоринки, що заважає малюку розімкнути повіки, слід допомогти йому.

Як мінімум, потрібно організувати затемнене і захищене від протягів місце, оскільки запальний процес, що проявився, може бути викликаний саме зовнішніми несприятливими факторами.
Крім того, корисно регулярно протирати повіки ватним тампоном, злегка змоченим у неміцній заварці чаю.

Заварка, що використовується, обов’язково повинна бути чорною і хорошою якістю, а всі рухи виконуються гранично м’яко і без різких натискань.

Зазвичай результат таких протирань помітний практично відразу: з’являються лужки, які на добу збільшуються, і очі повністю відкриваються. Подальший розвиток органів зору відбувається за звичним сценарієм і не відрізняється жодними особливостями.
В якості альтернативи чайній заварці можна використовувати розчин медичної кислоти борної і води, в пропорції 1:10. Такий засіб також добре розмочує скоринки, але тут головне не помилитися, щоб не обпекти малюку мордочку.

Якщо ж нічого з перерахованого вище не принесло належного результату, тоді краще звернутися до ветеринара і вже разом з ним визначати подальші дії.

Звичайно, в деяких випадках кошенята справді народжуються сліпими і навіть при повному розкритті очей зіниці не реагують на яскраве світло. На жаль, найчастіше зір вже ніколи не відновиться, але, незважаючи на це, такі особливі тварини і так добре адаптуються до життя в навколишньому середовищі.

Мама-кішка здатна самостійно забезпечити належний догляд своєму потомству, проте бувають ситуації, коли власнику доводиться виконувати її функції, освоюючи всі правила догляду за новонародженими кошенятами, зокрема протирання їм очей.
Навіть якщо вони щільно закриті і виглядають цілком здоровими, іноді на них з’являються сльозинки, які при взаємодії зі збудниками інфекції можуть призвести до різних захворювань.

Як і всі малюки, маленькі кошенята відрізняються дуже слабким імунітетом, тому, щоб убезпечити їх від зайвих проблем, доведеться самостійно забезпечити всі гігієнічні заходи, регулярно очищаючи очі ватним тампоном, змоченим у чайній заварці, або використовуючи спеціальні ветеринарні краплі для новонароджених.

Треба сказати, що останні будуть більш дієвою профілактикою різних недуг очей, але купувати їх бажано тільки після попередньої консультації з ветеринарним лікарем.

Загалом, за рідкісними винятками факт закритих очей у кошенят не повинен лякати власників кішки, оскільки це цілком нормальний фізіологічний процес і незабаром вони самі відкриються. У когось раніше, у когось пізніше, але перш ніж панікувати, обов’язково ознайомтеся з особливостями конкретної породи.

Висловухість пов’язана зі специфічною будовою вушних раковин. Ця властивість зафіксована в Шотландії в 1961 році, коли заводники стали виводити висловухих кошенят навмисно. Звідси й друга назва цієї породи – шотландські.

Вчені виявили, що така будова вух – генна мутація, причому висловухість – домінантний ген. При схрещуванні двох висловухих кішок народжуються слабкі кошенята. Щоб потомство було здоровим, один з батьків повинен бути висловухим, а інший – з прямими вушками. При придбанні дізнайтеся, від яких кішок ваш майбутній улюбленець. Це врятує вас від вибору на користь чистокровного, але хворого кошеня.

Новонароджені висловухі кошенята

Кошенята в посліді від висловухого і прямоухого батька виходять різні, але відрізнити їх один від одного можна через 2-3 тижні.

Вушка британців та шотландців

Важливо! Купувати вислоухе кошеня рекомендується, коли йому виповнилося 6 тижнів. На ранніх термінах ви ризикуєте заплатити велику суму і виявити, що вушка кошеня розпрямляться з часом.

Висловуха кошеня має особливості будови всього тіла, а не тільки вушних раковин. До них відносять:

  1. Носик без горбинок, що визначається на дотик.
  2. Хвостик рівний, без горбинок та вузликів.
  3. Широка мордочка.
  4. Круглі голови.
  5. Маленькі щоки.
  6. Широка посадка очей.
  7. Велика грудна клітка.
  8. Лапки і хвіст коротший і більший, ніж у прямовухих побратимів.
  9. Плюшева шерсть.

Зовнішні ознаки висловухих котів

Цікаво! Висловухі кішки бувають довгошерстими – хайленд фолди, і короткошерстими – скоттиш фолди.

Види британських та шотландських кішок

Прямовухих кошенят називають страйтами, висловухих – фолдами. Чіткість відмінності між ними криється в наявності та кількості складок на вушках. Одна складка призводить до розпрямлення вух із часом. Це не говорить про те, що кошеня – страйт. Для відповіді питання про його породі проводиться експертиза. Вона особливо важлива для господарів, які планують схрещувати кошенят. Неправильний висновок про прямовухість тварини призводить до схрещування двох висловухих особин та хворому потомству. Якщо складки дві, то передбачити результат неможливо: кошеня може залишитися висловухим з ​​таким самим успіхом, як стати прямоухим. Три складки гарантують вушка, які не розпрямляться.

Зовнішні відмінності британської та шотландської кішки

Фолдов з вухами, що стали, стерилізують, щоб запобігти передачі домінантного гена, який втратив візуальний прояв.

Вирізняють наочну ознаку відмінності вислоухого кота з вухами, що встали від прямоухого: розмір вух. У першого вони менші.

Можливі й тимчасові зміни положення вух, причиною яких є погодні умови. Спека призводить до того, що вуха фолдів трохи піднімаються.

Важливо! Для придбання висловухих кошенят вибирайте пору року з помірними температурами.

Крім того, вуха фолдів піднімаються також у самок після пологів.

У перші тижні після народження кошенят забезпечення правильного догляду – запорука здорових малюків та кішки. Перелік необхідних дій з боку господарів зводиться до такого:

  1. Пристосувати теплу та суху коробку для матері та кошенят.
  2. Постелити в неї біле простирадло, щоб відстежувати виділення кішки.
  3. Забезпечити кішці збалансоване харчування.
  4. Організувати постійний доступ до води для малюків та мами.
  5. Не намагатись відірвати кошенят від кішки.

Останній пункт визначає розвиток кошеня та його життєздатність. Якщо розлучати маленьких вихованців з батьками, то можна завдати їм фізичної шкоди, тому що кістки в цей період ще тендітні, позбавити кошенят молока, яке відповідає за їхній імунітет, і порушити їхній психологічний стан.

Створення сприятливих умов для кішки та новонароджених кошенят

У перші тижні життя кошенята проходять стадії від безпорадності та кучкування навколо мами до самостійної активності, дослідження навколишнього оточення.

На 10 день у них відкриваються очі: вони почуваються впевненіше і починають повзати біля кішки. Через місяць кошенят годують їжею, яка буде їх раціоном протягом усього життя. У цей час вони залишають коробки, які служили їм притулком у безпорадний період життя, і освоюють поверхні. Це сприятливий період для привчання кошеня до лотка.

Генетика колорного забарвлення

У кошенят поступово змінюється колір очей: від каламутного блакитного до їхнього справжнього кольору. Цей процес займає до 2 років і називається перецвітанням. Спочатку з’являються вкраплення, які потім поширюються та забезпечують постійний колір. Найдовше формуються зелені очі.

Новонароджені кошенята сплять до 22 години на добу. Це не привід для занепокоєння, тому що в цей час у малюка формується нервова система. Сприятливому перебігу цього процесу сприяє сон. У перші місяці не можна відокремлювати кошеня від матері та братів та сестер. Якщо його вага відповідає нормі, значить, розвиток йде нормально, а постійний сон сприяє цьому.

Новонароджені кошенята сплять до 22 години на добу

Ознайомитись із нормами сну для початкових етапів життя кошеня можна у таблиці.

ВікЗображенняКількість годин сну
Новонароджений22
3 тижні16
1 місяць15-20

Щоб кошеня переходило на нічний режим сну, слід забезпечувати йому достатню активність протягом дня: грати, бігати. Таким чином, до ночі він втомиться, сон буде необхідний для відновлення сил і збігається з біоритмами господарів.

Кошенята ростуть до 1 року, протягом якого щомісяця відбуваються значні зміни. При цьому 2-2,5 роки – той період, коли організм остаточно міцніє і стає дорослим.

ВікЗображенняОсобливостіРекомендації
Перший тижденьВага – 100 г.
Довжина тіла – 9-12 см.
Немає слуху до 4-го дня.
Очі не розплющуються.
З’являється підшерстя.
Пуповина відокремлюється на 3-й день
Їжа – материнське молоко, яке малюк відчуває нюховими рецепторами та споживає природним шляхом. Антитіла, що містяться в молоці кішки, допомагають ще не щепленому кошеняті протистояти інфекціям.
Не порушувати єднання кошеня та кішки, щоб не налякати малюка
Другий тижденьВага – 250 г.
До кінця цього періоду відкриваються очі, колір очей спочатку у всіх кошенят каламутний блакитний.
Спроби ходити, відповзати від матері на 30-50 див.
Гладити кошеня акуратно.
Не викликати агресію з боку матері-кішки, яка турбується за підростаюче покоління за їх перших проявів самостійності
Третій тижденьВага – 300 – 350 р.
Опора на 4 лапки.
На 15-17 день починають бачити.
Орієнтація у відстанях.
Перші молочні зубки.
Чесання за вушком.
Інтерес до ігор з людьми
Грати з кошенят без різких рухів.
Не залишати без нагляду маленьких дітей та кошенят
Четвертий тижденьВага – 450 г.
Приблизно 26 зубів
Організувати профілактику глистів.
Напувати відфільтрованою водою з неглибоких мисок.
Забезпечити кошеняті постійний доступ до води
П’ятий тижденьКішка знижує рівень піклування про малюка.
Кошеня вчиться вмиватися.
Вовна набуває яскравого забарвлення
Запастися рідким кормом для відповідного віку.
Включати до раціону тверду їжу.
Забезпечити кошеняті постійний доступ до їжі (100 г їжі – норма).
Не дозволяти малюку їсти з дорослих мисок.
Організувати будиночок для вихованця
ВікЗображенняОсобливостіРекомендації
Шостий тижденьОстаточний перехід із молока матері на сторонній кормГодувати кошеня 6 разів на день по 40 г їжі в кожен прийом.
Спостерігати за стільцем тварини, у разі збоїв через 3 дні звернутися до ветеринару
Сьомий тижденьВага – 550-900 г.
Самці виділяються серед самок за розмірами
Кошеня не повинне вживати материнське молоко.
Баланс сухого та рідкого корму
Восьма неділяВага – 750 – 1200 р.
Усі молочні зуби.
Їсть тверду їжу
Відлучати від матері.
Зробити огляд у ветеринара.
Стежити за станом вух та очей.
Розчісувати
Дев’ятий тижденьФормування типу взаємовідносин із господарямиЗробити щеплення
Десятий тижденьВага – 850-1400 р.
Самостійність.
Чутливість до навчання
Не виявляти агресію у навчанні
Одинадцятий тижденьДослідницький етап: вивчення куточків квартириЗапобігти зіткненню кошеня з небезпечними предметами: закрити вікна, прибрати дрібні деталі, отруйні речовини
Дванадцятий тижденьВага – 900-1600 р.
Зміна очей
Відгук вихованця на свою прізвисько, на заклик до їди
Організувати повторну профілактику від глистів.
Припиняти агресію з боку кошеня
Тринадцятий — п’ятнадцятий тижденьВага – 1,5 кг.
З’являються корінні зуби
Годувати 5 разів на день.
Регулярно стригти пазурі
Шістнадцятий тижденьВага – 1,8 кгЗробити щеплення
П’ять місяцівВага – 2 кгГодувати 4 десь у день.
Зробити щеплення від сказу
Шість місяцівМіцні корінні зуби.
Розміри дорослої тварини.
Статеве дозрівання
Організувати профілактику глистів.
Годувати 3 десь у день.
Стерилізувати, якщо немає мети розводити потомство
Сім місяцівСезонна линянняВичісувати вихованця
Вісім – дев’ять місяцівКіт майже дорослийСтерилізувати, якщо це було зроблено раніше.
Проконсультуватися з лікарем щодо вакцинації
Десять – одинадцять місяцівДоросла фаза життяВключати в раціон корм для дорослих кішок

Важливо! Коли коту виповниться один рік, його раціон повинен складатися тільки з корму для дорослих особин, а їди зводитися до 2 на день.

СпосібОзнакаВік
Зовнішні ознакиПуповинаДекілька днів
Відкриті очіНе менше тижня
Відкриті вушні канали5-8 днів
Прорізуються різці2-3 неділі
Очі розплющились, але ще не до кінця2-3 неділі
Молочні ікла3-4 тижні
Зміна кольору очей6-7 тижнів
Усі молочні зуби4 місяці
Усі корінні зуби7 місяців
Поведінкові ознакиКошеня починає ходити2-3 неділі
Кошеня вміє перевертатися у повітрі3-4 тижні
Реагує на сторонні шуми3,5 тижні
Кошеня бігає5 тижнів
Кішка не годує кошеня7 тижнів
Ознаки статевого дозріванняГучне нявкання, спроби втекти з дому4 місяці
Самці мітять територію4 місяці
Перша тічка у самок4-6 місяців
Напад на інших кошенят з метою встановлення домінуючого положення7 місяців

Характеристики породи шотландські висловухі кішки

Важливо! У 7-8 місяців кошеняті варто приділяти особливу увагу, оскільки саме в цей час він соціалізується та звикає до суспільства людей.

Якщо ваша шотландська висловуха чи прямоуха кішка народила кошенят, у вашому будинку панує радість. Це ні з чим не порівняти почуття появи нового життя! Кошенята такі гарненькі, що їх хочеться затискати. Вони пищать, повзають навколо мамки, а вона збирає їх у купу і самозабутньо доглядає хвостатих, годує їх і вилизує, бурчить: здається, що таке життя — повне умиротворення. Але не тільки приємні моменти пов’язані з появою кошенят у будинку, а ще й з різними складнощами. Про них ми й поговоримо.

Чи не встигаєш прочитати статтю зараз? Відправ її собі на пошту (у месенджер) або поділися в соцмережі, щоб прочитати потім.

Під час вагітності організм кішки перебудовується. Їй потрібне коригування харчування та збільшення кількості калорій. Також змінюється режим дня майбутньої матусі: вона більше спить і менше рухається. Крім цього, їй іноді потрібний додатковий догляд. Після того, як шотландська кішка народила кошенят, її організм також зазнає змін. Він змушений віддавати все найцінніше дітям через грудне молоко. Він стомлюється більше звичайного, тому що кошенята вимагають особливої ​​уваги та турботи. Він страждає від гормональної перебудови.

Відразу після пологів кішці можна вколоти препарат окситоцин, який посилює скорочення матки, тим самим сприяючи виходу слизу, що залишився, і рідини назовні. Інших уколів без свідчень не слід робити.

Часто у кішок після пологів бувають судоми, які розвиваються внаслідок нестачі кальцію в організмі. Цей стан лікується внутрішньовенним вливанням спеціального препарату. Робить це лише ветеринар, якого потрібно звернутися якнайшвидше, помітивши судоми, т.к. інакше кішка може загинути.

Протягом 7-10 днів після пологів у кішки бувають виділення з піхви, які називаються лохії. Вони мають червоний колір, а потім світлішають до прозорості. У ці дні потрібно щодня міняти пелюшку в гнізді, що вбирає, і витирати маму, якщо вона сама з цією функцією не справляється. Крім того, потрібно звернути увагу на те, чи не стали гнійними виділення. Якщо так, це означає, що статеві шляхи проникла інфекція — і ветеринар повинен призначити лікування.

Слідкуйте за температурою тіла кішки, яка має бути в межах 38-39 градусів за Цельсієм. Вимірювати її потрібно в попі спеціальним котячим термометром.

Тривожні ознаки – поганий апетит, слабкість, апатія, тривожність. Вони можуть свідчити про ускладнення після пологів, у зв’язку з якими потрібно проконсультуватися у ветеринара.

Зверніть увагу на стан молочних залоз кішки, що народила. Нерідко у період розвивається мастит. Якщо ви бачите, що соски надмірно набрякли і запалилися, зверніться до ветеринара.

Перший час для кошенят та їхньої мами будиночок, в якому вони живуть, це цілий світ. Можна поставити просто коробку з пелюшками на дні, а можна зробити цілий міні-вольєр з ґратами, всередині якої стоятиме будиночок, напувалка, миски з їжею і навіть лоток. Але тоді розмір вольєра повинен бути не менше 2 квадратних метрів, т.к. кішки не люблять ходити в туалет там же, де їдять. гніздо

У вольєрі можуть бути і іграшки, з якими малеча, починаючи з певного віку, тижнів з 2-3, із задоволенням гратиметься. Бажано покласти у гніздо невеликий червоний м’яч, т.к. червоний колір для кошенят найпомітніше.

У перші дні після народження кошенят потрібно тримати у темному місці, т.к. вони ще сліпі, а яскраве світло дратує очі та може призвести до виникнення різних захворювань. Через 1,5-2,5 тижня потреба у цьому зникне, т.к. у кошенят відкриються очі. Якщо цього не сталося на 23-й день, потрібно звернутися до лікаря: можливо, знадобиться нескладна операція з розплющення очей.

Приблизно через тиждень після пологів кішка може різко захотіти змінити гніздо. Це древній інстинкт, який жене самку переховати потомство від хижаків. Щоб такого не сталося у вас вдома, можете просто трохи пересунути гніздо та оновити в ньому обстановку, покласти чисті простирадла, помити місце. Запах від цього вивітриться – і кішка заспокоїться.

Народжена кішка потребує особливого харчування. Якщо ви до цього годували її готовим кормом, потрібно перейти на різновид тієї ж марки для матерів-годувальниць. Марка має бути преміум або супер-преміум класу. Якщо у вас натуральне харчування, варто включити до нього більше поживних елементів, кальцію та вітамінів.

Годувати кішку після пологів потрібно 5-6 разів на день нежирною їжею, з якої виключено рибу. Але додатково рекомендує давати риб’ячий жир (кілька крапель щодня) та фосфати у вигляді кісткового борошна. Детальніше про годування вагітних кішок читайте на засланні.

Миски ставимо поруч із будиночком, а не всередині. Вода теж завжди має бути неподалік.

Вже в першу добу після пологів гормональне тло в організмі кішки стає дещо іншим. Зараз кішка повністю перебуває під владою гормонів, що сприяють виробленню молока та дбайливої ​​поведінки. Під впливом цих гормонів у перший день кішка, як правило, не залишає гнізда та багато спить. Але незабаром її можуть відвідати гормональні сплески, які змусять метушитися і турбуватися, покинути гніздо у пошуках нового місця. Вихованку потрібно заспокоїти і повернути на місце, щоб вона годувала і доглядала кошенят: тільки коли процес годування повністю налагодиться, молока прибуде багато, а кошенята почнуть його смоктати, кішка остаточно відчує себе матір’ю. Зазвичай цей стан настає вже на другу добу життя кошенят.

У післяпологовий період розплідник має відвідувати ветеринар. Це можуть бути позапланові перевірки, якщо щось трапилося або у вас є якісь сумніви щодо здоров’я виводка. І це мають бути планові перевірки: ветеринар повинен відвідати вас хоча б двічі до того, як кошенята підуть до нових власників.

Кошенят у перші два місяці мають перебувати при мамі. Охочих придбати «кошеня на долоню» орієнтуйте, що й улюбленець, коли потрапить у новий будинок, буде вже більше долоні, т.к. раніше 3 місяців ви його не віддасте. Це буде гуманно і по відношенню до дітей, і по відношенню до мами, у якої не відберуть кошенят раніше терміну.

А поки що ваше завдання як заводчика забезпечити малюкам усі умови. Це насамперед затишне, тепле гніздо в непрохідному місці. Це відсутність підвищеного інтересу з боку членів сім’ї та чужих людей. Це мінімальна турбота про те, щоб простежити, чи годує і чи миє їх мати. Зверніть особливу увагу, чи на всіх вистачає молока. Якщо ви бачите, що кошенята пищать, повзають незадоволені у пошуках грудей, хоча кішка їх начебто годувала, це ознака, що молока на всіх мало. Тоді знадобиться прикорм козячим молоком або спеціальною покупною сумішшю для кошенят уже в перші дні життя. Також годувати самостійно вам їх доведеться у випадку, якщо мама зараз не в змозі це робити: наприклад, у неї було кесарів і вона відходить від наркозу, як це сталося з кішкою на відео нижче.

Дивіться і на те, чи вилизує кішка кожного дитинча. Справа в тому, що новонароджені кошенята самі не можуть випорожнити сечовий міхур і кишечник, а стимуляція маминою язиком допомагає їм у цьому. Якщо кішка не буде їх облизувати в районі попки і живота, тим самим роблячи масаж, це доведеться або акуратно одним пальцем робити вам, або спробуйте намазати під хвостиками у немовлят смачною олією (наприклад, риб’ячим жиром) – кішка відразу полюбить процедуру вилизування.

Незважаючи на те, що новонароджені кошенята повністю сліпі та глухі, вони добре розрізняють запахи. Запах мами і ваші вони вже пам’ятають і люблять, тому перед тим, як підійти до гнізда, не рекомендуємо мазати руки чимось пахучим або душитися – це може стривожити сімейство.

Окремо треба поговорити про виховання малечі. Перший місяць цим займається виключно мати, т.к. тільки вона зараз може це робити. У перший місяць життя кошенята орієнтовані спілкування з собі подібними, тому ваше втручання може бути не оцінено. У цей період головне ваше завдання – правильний догляд за мамою та перевірка, чи всім вистачає молока.

Починаючи з другого місяця, кошенята вже здатні звертати увагу на людину. У цей час їх можна грамотно скеровувати, щоб вони, наприклад, ходили в лоток. Це одне з найважливіших умінь, які заводчик має прищепити кошеням перед продажем, оскільки на це звертають увагу покупці. Також варто почати привчати до кігті: показувати, де потрібно точити кігті, буде мама, ви ж повинні забороняти їм робити це в інших місцях – при будь-якій спробі точити кігті де завгодно переносіть кошеня до кігті, але в жодному разі не бийте і не лайте .

З другого місяця життя кошенятам вже потрібний прикорм. Це може бути м’ясо шматочками, але дрібними. Риба у період виключається. Дуже докладно про харчування маленьких кошенят сайт “МУРКОТИКИ” написав у статті “Чим годувати шотландське кошеня”.

Починаючи з другого місяця життя, кошенят уже можна виставляти на продаж. У розплідниках це роблять і раніше, але для кошенят молодше місяця ціна не вказується, т.к. Не зовсім зрозуміло, що вони являють собою. До місячного віку у фолдів вже падають вушка, та й загалом видно якість кошенят, тож можна виставляти ціну. З цього моменту ви можете їх сфотографувати, бажано також мати фото мами та тата, після чого всі фотографії разом з описом можна викласти на сайти оголошень в інтернеті, на сторінці в соцмережі, на спеціалізованих сайтах або навіть створити свою інтернет-сторінку з продажу кошенят, наприклад, на якійсь платформі-конструкторі.

Щоб презентабельно подати кошеня, потрібно:

Зробити якісне фото, бажано знизу, а не дивлячись на кошеня зверху – тоді він виглядатиме більш щільним, немов плюшеве ведмежа.

Зробити фото мами та тата, щоб покупець зміг зорієнтуватися, як їхній вихованець виглядатиме, коли виросте.

Скласти текст, що продає. Для цього вказуємо дату народження кошенят, їх різновид (якщо ми говоримо про шотландських кішок, то це скоттиш-фолд, скоттиш-страйт, хайленд-фолд і хайленд-страйт), забарвлення кошенят, їх характер, звички (якщо кошеня вже знає лоток і кігтеточку, обов’язково про це пишемо) тощо. Усі переваги, які є у кошеня, ви повинні перерахувати.

Відео збільшує продаж. Нехай кошеня на ньому до вас ласуватись або грається. Це завжди розчулює і підштовхує потенційного покупця до вибору саме вашого кошеня.

Якщо у мами та тата є родовід, якщо вони є переможцями виставок, обов’язково вкажіть в оголошенні і це.

Після того, як до вас почнуть звертатися бажаючі стати щасливими власниками шотландця, ви повинні дозволити їм прийти в гості і подивитися на кошеня, але відразу попередити, що віддаєте його тільки починаючи з 3 місяців. Зацікавлений саме у вашому кошеняті покупець не відмовиться залишити завдаток у розмірі 10% вартості кошеня і чекати заповітної години. Якщо ж покупець просить, щоб кошенята віддавалися з щепленнями, це означає, що кошеня ви віддасте в 3 місяці, т.к. на щеплення та підготовку до них йде 1 місяць. До вартості кошеня в такому випадку додається вартість щеплень та глистогінних препаратів, а також харчування на додатковий місяць.

Бажаємо продати всіх кошенят у добрі руки!

Статтю перевірено та схвалено фелінологом та власницею розплідника шотландських кішок Shen-Alin Наталією Шевченко. Наталя накопичила багатий досвід із селекції кішок, т.к. її розплідник працює з 2007 року. Розплідник займається розведенням усіх чотирьох різновидів шотландської породи кішок: скоттіш-фолд, скоттіш-страйт, хайленд-фолд та хайленд-страйт. Перейти на сторінку розплідника ►

Коли кошенята починають ходити: особливості та етапи розвитку кінцівок

У багатьох власників кішок настають моменти, коли домашня улюблениця радує здоровим і довгоочікуваним потомством. Однак не всі розуміють, що крім радості, поява маленьких кошенят несе і чимало клопоту. У статті ми розповімо вам, коли кошенята починають ходити, а також про особливості розвитку їх рухового апарату.

В якому віці кошенята стають на лапки?

Варто відзначити, що з самого народження лапки котика дуже слабкі і вставати на них він не може. Пересуватися малюк може лише за допомогою передніх на невеликі відстані, при цьому животом ковзаючи по підлозі. Приблизно в 10-14 днів кошенята відкривають очі, але зір ще недостатньо чітке, тому вони звикають до світла і обстановці трохи пізніше. А до тих пір пізнавати світ їм допомагає мама.

Також важливо помітити, що у кошенят дуже добре розвинений дотик, завдяки чому вони знаходять свою годувальницю і перебираючи лапками її соски, стимулюють вироблення молочка. З кожним днем ​​їх лапки міцнішають, і вже до третьому тижні вони в змозі спертися на них і зробити свої перші, але ще не зовсім впевнені, кроки.

До цього моменту вони вже бачать. А ось колір очей у маленьких кошенят часто сіро-блакитний, але згодом він часто змінюється. Скільки часу проходить, коли колір очей набуває остаточного пігмент? У різних порід це відбувається по-різному. Колір очей змінюється від 6 до 12 місяців.

Етапи розвитку лапок

В повні 2 тижні кошенята стають більш впевненими, починають стояти, ходити і іноді здійснювати незручні стрибки. Для впевненого пересування їм допомагають очі і вуха. Коли кошенята зовсім маленькі і їх лапки слабкі, а очі і вушка ще закриті, вони пересуваються завдяки гарному нюху, і маму-кішку знаходять саме по запаху.

В період з 7 дня і до 20 йде активний розвиток сенсорних здібностей маленького вихованця, при яких слух і зір допомагають маленькому тварині краще орієнтуватися в просторі і впевненіше ставати на лапки. У цей час у кошенят відбувається розвиток рухових функцій, вони починають ходити, намагаються бігати і стрибати, тим самим зміцнюючи м’язи рук. Приблизно у віці 20-25 днів кіт вже цілком впевнено ходить.

Підсумуємо всі етапи:

  • 1-5 добу – малюки пересуваються, плазуючи на животі, вони сліпі і не встають на лапки;
  • 5-10 добу – підвищуються сенсорні здібності, кошенята орієнтуються по запаху і нюху, починають розробляти передні лапки;
  • 10-14 добу – відкриваються очі (на цьому етапі їх колір очей мутнуватий), малюки намагаються підніматися на лапки, але вони ще дуже слабкі, йде активізація розвитку задніх кінцівок;
  • 14-20 добу – йде активний розвиток опорно-рухового апарату, міцнішають суглоби, котики починають ходити і пересуватися самостійно, їх колір очей починає набувати той вид, який буде протягом усього життя.

Не варто дивуватися, якщо помітили, що у малюка змінився колір очей. Це цілком нормальний процес. У віці 12 місяців очі вже набувають постійного колір, який буде незмінним протягом усього життя.

Поради по догляду за малюками

Коли в будинку з’явився кошеня, в першу чергу потрібно стежити за тим, щоб він нормально розвивався і все його кінцівки були в цілісності й схоронності. Дуже важливо забезпечити котику хороші умови для його перших спроб рухатися, а потім вже повноцінно ходити.

Необхідно передбачити те, що допоможе малюкові швидше увійти в новий світ і прийняти всі правила майбутньому дорослому житті:

  1. З того моменту як малюки вже почали освоювати навколишній простір, необхідно подбати про їхню безпеку. Слід прибрати предмети, які можуть становити небезпеку для здоров’я кошенят, а саме травмувати лапки.
  2. Якщо у одного з малюків спостерігається слабкість передніх або задніх лапок, наприклад, він так і не зміг до певного періоду стати на них, обов’язково потрібно показати його фахівцеві.
  3. Наявність хворобливих відчуттів в області лапок при спробах взяти кошеня на руки або погладити його теж повинно насторожити. Подібні проблеми виразно вимагають особливої ​​уваги, тому не варто затягувати з візитом до ветеринара.
  4. Дуже важливо акуратно брати маленького вихованця на руки, адже все різкі рухи можуть також зашкодити йому.
  5. Завжди слід пам’ятати про те, що руховий апарат котика не сформований, саме тому йому протипоказані будь-які транспортування.
  6. У тому випадку, якщо вам знадобиться допомога ветеринара, краще доплатити за послугу, але викликати лікаря додому. Занадто ризиковано новонародженого котика перевозити або переносити в клініку.
  7. Коли кошенята починають вже намагатися зробити стрибок (у віці 3 тижнів), потрібно допомагати їм в цьому.
  8. Слід уникати того, щоб кошенята долали занадто високі перепони, це може нашкодити лапок.

Рекомендації від фахівців

Ветеринари настійно рекомендують стежити за розвитком кошеня стільки, скільки цього буде йому необхідно, а саме до його самостійної життєдіяльності. Із самих його перших днів потрібно намагатися відслідковувати те, як він рухається. Таким чином, можна помітити будь-які дефекти в його руховому апараті або ж навпаки їх відсутність. Якщо ви побачили, що є якісь проблеми з передніми або задніми кінцівками, а саме: біль, вивих тощо, то необхідно показати котика лікаря.

Як вже було написано вище, краще, щоб фахівець прийшов сам. Ні в якому разі не можна відкладати проблему на потім і чекати, поки котик зміцніє. Адже, так можна тільки посилити проблему і подальший розвиток лапок буде неправильним, а вихованець може залишитися інвалідом.

Практична допомога від власників

Багато власників рекомендують ретельно підготуватися до народження кошенят, скільки б часу і сил це не зайняло. Особливо, це стосується того періоду, коли малюки починають самостійно намагатися пересуватися. Для того щоб забезпечити їм комфортне перебування в будинку, слід постелити килимок в місці, де лежить мати з кошенятами. Периметр захистити чимось або ж придбати манеж. Таким чином котики будуть у повній безпеці і їм буде місце, де розгулятися в подальшому.

Коли малюки вже підростуть і зможуть самі ходити, то обов’язково стежте за тим, щоб їм було Неслизьке пересуватися. Якщо в будинку немає килимів, то можна постелити тимчасові доріжки. Також потрібно пам’ятати, що сторонні небезпечні предмети, які будуть потрапляти на шляху маленького вихованця слід прибрати. Практика власників показує, що за маленьким кошеням в перші тижні його життя потрібно спостерігати з особливою уважністю, як за справжнім дитиною.

Вибачте, в даний час немає доступних опитувань.

Відео «Перші кроки кошеня»

На відео ми пропонуємо вам подивитися, як поводяться кошенята, коли тільки починають ходити.

Про автора

admin administrator