Коли лілія відцвіла що робити далі

Авторadmin

Коли лілія відцвіла що робити далі

Зміст:

Як доглядати за ліліями після цвітіння

Лілії-чудові, ніжні і розкішні квіти . Різноманітність їх сортів приголомшує, так як їх налічується понад 6000 тисяч. Вони дуже популярні серед садівників і квітникарів. Лілії можна вирощувати як в відкритому грунті , так і в кімнатних умовах . Найголовнішим їх перевагою є те, що рослини невибагливі і не вимагають особливих навичок і підготовки в догляді. Виростити шикарний лилейник під силу навіть новачкові. Головне-знати основні правила догляду і справно їх дотримуватися. Ми детально розглянемо догляд за рослиною після вегетаційного періоду .

Обрізаємо квітконоси

Видаляти необхідно тільки квітконоси, але ні в якому разі не стебла рослини, так як саме завдяки стеблах і листю рослина отримує життєві сили. Квітконоси ж відтягують на себе поживні речовини, і коли вони виконають свою декоративну функцію, їх слід обрізати.

важливо! після видалення листя і стовбура рослини цибулина припиняє свій розвиток і зростання.

краще заздалегідь продумати сусідство з квітами на клумбі, щоб, коли лілії відцвітуть, не стояло питання, що робити з їх не дуже-то декоративним видом. для цього просто необхідно посіяти на передньому плані трав’янисті однолетники, які приховають увядающие листочки. Якщо Лілія вирощується в кімнатних умовах, тобто в горщику, і вона відцвіла, слід знати, що робити далі, а саме — дочекатися, поки засохнуть і опаде суцвіття. Потім листя почнуть в’янути і жовтіти, в цей час рекомендується скоротити полив, а коли листя стануть зовсім сухими, і зовсім припинити його.

Удобрюємо лілії

–>Догляд за ліліями необхідний навіть після цвітіння. При правильному підході до внесення добрив і поливу вдасться наповнити цибулину корисними речовинами і додати їй сил для майбутнього гармонійного зростання і цвітіння. У період спокою найкраще підгодувати рослина калійно-фосфорним добривом.

Досвідчені садівники вважають, що використання мінеральних добрив для цієї квітки після завершення вегетативного періоду небажано , а ось перед посадкою можна додати в грунт розведені мінеральні препарати для цибулинних — в їх склад зазвичай не входить азот.

важливо! не можна удобрювати лілії гноєм або компостом в чистому вигляді — це може викликати опік цибулини і згубно позначиться на подальшому зростанні і цвітінні.

Позитивний ефект спостерігається після внесення в грунт перегною, змішаного з соломкою: така суміш додається в грунт восени і створює додатковий захист від морозів.

Викопування цибулин

Нерідко квітникарів мучить питання, що робити з цибулинами лілій після цвітіння. Тут все залежить від кліматичних умов і сорти рослини. Наприклад трубчасті лілії потрібно обов’язково викопувати, а азіатські дуже морозостійкі і спокійно можуть зимувати в грунті. необхідність викопати цибулини виникає через 4-5 років після посадки, так як вони обростають «дітками». Для цього потрібно викопати цибулину, акуратно відокремити маленькі цибулинки від материнської і ретельно промити. Таку процедуру рекомендують проводити не раніше ніж через 3-4 тижні після завершення цвітіння. Якщо планується подальша осіння посадка, то можна викопати цибулини в серпні, а для весняної посадки з цим можна почекати, відклавши на вересень-жовтень.

Правильне зберігання

Зберігати дорослі цибулини необхідно в прохолодному, темному і вентильованому місці. Відмінний варіант для зберігання – це осіння посадка в горщики з грунтом, які також необхідно утримувати в прохолодному приміщенні. Але якщо Для зрілих цибулин підходять обидва варіанти, то маленькі цибулинки зберігають виключно в грунті, так як вони ще дуже слабкі і пересохнуть без грунту. Їх необхідно висадити не пізніше, ніж через 7 днів після викопування.

чи знаєте ви? цибулини деяких сортів лілій застосовуються в народній медицині . Так, наприклад , біла лілія ефективна в боротьбі з набряками, а тигрова допомагає при запаленнях і наривах.

Грунт для зимівлі повинен бути переважно піщаний, а розмір горщика необхідно підбирати, спираючись на розмір цибулини. після посадки слід помістити горщики з саджанцями в підвал, погріб або холодильник-головне, щоб температура повітря перебувала в діапазоні +4-6°С.якщо посадковий матеріал буде зберігається без грунту, необхідно добре просушити цибулини, а потім помістити в поліетиленовий пакет і прибрати в прохолодне місце. Можна перед цим злегка пересипати їх піском або тирсою .

чи знаєте ви? деякі цибулини лілій їстівні, а в Кореї, Японії та Китаї вважаються делікатесом. На смак вони дуже схожі на солодку картоплю.

Від того, як ви будете доглядати за ліліями після цвітіння, в період спокою, залежить, якими будуть ваші квіти в майбутньому сезоні. При послідовному дотриманні простих правил гарантований прекрасний результат-шикарні здорові квіти, які будуть захищені від хвороб і шкідників. Хороший догляд також позитивно впливає на розмір і тривалість цвітіння: позитивні якості цього не надто трудомісткого процесу на обличчя. Ще раз хочеться підкреслити, що рослина особливо потребує вашої турботи і опіки в період спокою, не відмовляйте йому в цьому.

Лілії відцвіли — що робити далі: пересадження лілій. Коли і як правильно робити пересадження лілій: правила

У даній статті ми розглянемо, коли і як правильно пересаджувати лілії восени, після цвітіння.

Щедрою була природа в той момент, коли створювала цей красивий квітка. Але щоб зберегти його красу, необхідно докласти трохи зусиль. Особливу увагу варто приділити пересадження лілій, адже від її частоти та якості буде залежати густота квіток і розмір бутона. До речі, забувають вчасно розсаджувати густі кущі лілій не тільки новачки, але й навіть досвідчені садівники. Тому в цьому матеріалі ми піднімемо тему правильної та своєчасної пересадки лілій восени.

Що робити, коли лілії відцвіли: правила пересадження лілій восени

Звичайно, кожен рік пересаджувати лілії на нове місце не варто. Це також може згубно позначитися на їхньому стані і красу, адже коренеплід не буде встигати набирати сил і корисних мінералів з землі. Але належним чином щоосені потрібно проводити належний догляд. Тобто, квіти, які втратили свою красу, необхідно зрізати з допомогою секатора, а в середині осені рослина вимагає підживлення. Щоб дізнатися більше про осінній догляд за ліліями, пропонуємо прочитати статтю на тему Як обрізати, викопувати і зберігати лілії взимку.

Терміни пересадки різних сортів лілій

Лілії ставляться до багаторічним рослинам, вони добре переносять зиму без укриття, і більше інших кольорів пристосовані до нашого клімату. Радують око своїми різноманітними фарбами довгий проміжок часу. Але, як і всі рослини, припиняють своє буйство цвітіння в осінній період.

  • Лілії можуть рости на одному місці протягом від 4 до 6 років. Рослина цього виду налічує дуже багато сортів. Тому терміни пересадки для кожного з них обчислюються окремо. Ось тоді і варто зайнятися їх розсадкою.

Важливо: Азіатські і трубчасті лілії потрібно пересаджувати щороку. Або ж хоча б через рік, оскільки їх цибулини дуже сильно розростаються, утворюючи багато паростків, від чого погіршується якість їх цвітіння.

  • Пересаджувати ці ніжні створіння найкращим чином саме восени, після повного закінчення цвітіння. Це випадає на кінець серпня або на початку вересня.
    • Але є ранні сорти, що на південних широтах відцвітають в липні або навіть червні. Їх ми теж залишаємо до кінця літа або навіть початку осені.
    • Не забуваємо про пізніх сортах, що пахнуть до жовтня-листопада. Тут потрібно орієнтуватися виключно на погоду. Якщо вона сонячна і тепла, тоді можна відправити квітка на інше місце. Але при найменших заморозках їх краще укутати до весни. Оскільки відбудеться затримка цвітіння і може погіршити його якість.

    Важливо: Коли опало все квітки, почекайте ще 30-40 днів, щоб цибулини набралися сил і ввібрали як можна більше поживних речовин із землі.

    • Якщо говорити про регіонух:
      • у Підмосков’ї і Середній смузі цей період припадає на серпень-вересень;
      • у південних областях він припадає на вересень-жовтень.

      Процес пересадження лілій

      Запам’ятайте, якщо цей багаторічник не піддавати пересадки, то його квіти стають дрібними, а сама рослина, з-за швидкого виникнення нової цибулини, схильне підхопити безліч захворювань.

      • Перший справою потрібно підготувати нове місце, де буде існувати ніжна квітка. Його потрібно підготувати вибірково, адже лілії необхідно достатня кількість сонячного світла і відсутність протягів або сильних вітрів. Земля не повинна триматися постійно вологою. Тобто, уникайте місць підняття ґрунтових вод і каналів для дощової води.
      • Зрізаєте під корінь все сухі стебла. Після цього квітку викопуєте з допомогою вил, на відстані 20-30 см від стебла, для попередження пошкодження цибулини.
      • Кореневу систему акуратно звільняєте від надлишків землі і перевіряєте на наявність хвороб, шкідників або пошкоджень. Якщо потрібно, видалити пошкоджені ділянки.
      • Також цибулини рослини перед приміщенням в грунт варто почистити від сухої і грубої лушпиння. Корінці на цибулинах підрізаєте таким чином, щоб вони були завдовжки до 10 см. При цьому дбайливо поділяєте їхню по окремих частинах.
      • Кожен бульба необхідно обробити препаратом для дезінфекції або занурити в слабкий розчин марганцівки на 15 години. Обов’язково просушіть потім їх у добре провітрюваному місці протягом 2-3 годин. В іншому випадку, можливо гниття корінців.

      Важливо: Якщо ви вибрали місце поруч зі старим розташуванням, тоді поміняйте верхній шар, щоб уникнути зараження хворобами.

      • Клумба для пересадки готується заздалегідь. Землю вскапываете і робите лунки для бульби. Вона повинна бути глибиною, що дорівнює 3 розмірами цибулини плюс ще запасні 10 см для розвитку корінців. У середньому, виходить 20-30 див.
      • Всыпаете дренаж і річковий пісок для збереження вологи. Квітка рассаживаете на відстані 15-20 см від сусідньої лілії. Якщо це великі бульби, тоді збільшіть його до 30 див.
      • Далі підгодовуванням служить перегній, який потрібно змішати з ґрунтом. А тільки потім викладаєте бульбу рослини. Присыпаете його землею, а зверху покласти шар піску. Злегка притисніть зверху долонею. По закінченню посадки, саджанці полийте теплою водою.
      • І тільки після цього використовуйте будь-яку мульчу на висоті 2-3 див. Можна використовувати хвою, листя дерев, тирсу або солому. Вкривати їх немає необхідності.

      Важливо: При пересадці лілії восени обов’язково проводите підгодівлю! Виключаєте азотні добрива, в цей період треба використовувати тільки фосфатні або калійні компоненти, адже вони задають імунітет рослини. А для цього добре підійде звичайна зола, що може використовуватися і в сухому вигляді, і в розведеному стані.

      Лілії відцвіли – що робити далі?

      Лілії відцвіли – що робити далі? Це цілком зрозуміле питання, яке часто виникає у тих, хто вирішив прикрасити свою дачну ділянку або сад цими шикарними квітами. Чи потребує відцвілу рослину в підживленні? Чи потрібно зрізати стеблі? Як зберегти багаторічну квітку до весни? Всі ці питання будуть докладно розглянуті в цій статті. Якщо ви дійсно хочете, щоб лілії на вашій ділянці мали доглянутий вигляд і радували вас і перехожих, прислухайтеся до згаданих нижче порад.

      • Етапи догляду за лілією після цвітіння
      • Лілії відцвіли що робити далі – інструкція
      • Лілії відцвіли, що далі: коротко про лілії
      • Лілії відцвіли, що далі? Помилки у відході
      • Чи потрібно зрізати стеблі лілій після цвітіння
      • Про обрізку стеблів
      • Як підгодувати лілії після цвітіння
      • Коли викопувати лілії
      • Алгоритм викопування
      • Коли можна викопувати
      • Як зберігати цибулини
      • Лілії відцвіли: як укрити лілії на зиму
      • У весняний період
      • Ув’язнення
      • Як правильно доглядати за ліліями після цвітіння
      • Що потрібно зробити після того, як лілії відцвіли
      • Обрізка
      • Полив і прополка
      • Підживлення
      • Викопування цибулин

      Після цвітіння турбота про лілії не повинна припинятися

      Етапи догляду за лілією після цвітіння

      Щоб після цвітіння всі сили рослини йшли на розвиток кореневої системи, сухі бутони потрібно видаляти. Для цього можна скористатися гострим ножем або ножицями. Відразу після того, як лілії відцвітуть, стеблі краще не обрізати, оскільки через них цибулини отримують корисні речовини. Це необхідно буде зробити дещо пізніше. Звичайно, після цвітіння ці декоративні рослини виглядають не так привабливо і можуть зіпсувати вид клумби. Що ж робити? Відмінний вихід з положення – посадити поруч однорічні пишні квіти, які приховують у своїх листях стеблі лілій.

      Засохлі квіти необхідно зрізати

      Далі, в самому кінці сезону, видаляють третю частину стебля. Це необхідно робити гострими садовими ножицями, попередньо обробивши їх дезінфікуючим засобом. Зріз найкраще робити косим.

      Зрізку стовбура виробляють в кінці сезону

      Полив і підживлення

      Хоча найбільшого догляду лілії потребують момент цвітіння, після закінчення цього процесу не можна повністю забувати про них. Щоб коріння не пропало, а збереглося у відмінному стані, їх слід і далі періодично поливати. Також слід проводити мінеральне підживлення. Найкраще скористатися для цього добривами, наявними в спеціалізованих магазинах. Важливо, щоб вони були особливо багаті фтором і калієм. Компост і гній можуть обпалити коріння рослини і викликати появу грибка. Їх слід застосовувати максимально акуратно.

      Для краси лілії в наступному сезоні, восени виробляють підживлення

      Пересадка і зимове зберігання

      Немає необхідності щороку пересаджувати лілії після того, як вони відцвітуть. Це необхідно робити тільки раз на п’ять років або якщо ви бачите, що вони сильно розрослися. Як здійснюється пересадка? Десь через місяць після закінчення процесу цвітіння цибулини дозволено викопати і пересадити в підготовлену землю. Їх слід уважно оглянути на предмет виявлення зіпсованих частин, які слід відразу видаляти. Далі їх акуратно ділять на частини і замочують на півгодини в слабкому розчині марганцівки. Зазвичай пересадкою займаються в серпні. Тоді ж витягують коріння нестійких до морозу сортів лілії для зберігання.

      Перед посадкою цибулини знезаражують марганцівкою

      На зиму коріння поміщають у контейнер і засипають піском, торфом і тирсою так, щоб вони не стикалися один з одним. Ємність слід помістити в прохолодне місце (льох, нижня полку в холодильнику) на всю зиму. Коріння морозостійких сортів, що залишилися у відкритому грунті, слід на випадок особливо міцних морозів за відсутності снігу покрити шаром торфу або листя. Далі, з настанням весни утеплюючий шар поступово знімають.

      Лілії відцвіли. Що робити далі? Тепер ви знаєте відповідь на це питання. Догляд за цією красивою рослиною після цвітіння нескладний, але важливо дотримуватися деяких правил. Наприклад, поширена помилка, коли у відцвілих лілій відразу ж зрізають весь стебель, послаблює кореневу систему. Іншою частою помилкою є повне ігнорування рослини після того, як зав’яже його останню квітку.

      Відсутність належного догляду за ліліями після цвітіння може спричинити погіршення їхнього зовнішнього вигляду наступного року. Вкрай важливим моментом, яким необхідно поцікавитися в момент придбання певного сорту лілії, – чи не боїться рослина морозів. Це покаже, чи є необхідність надалі витягувати клуби з відкритого ґрунту на зиму для зберігання. Нехай ваші лілії завжди радують ваше око!

      Лілії відцвіли що робити далі – інструкція

      Лілії відцвіли, що далі: коротко про лілії

      Лілії відцвіли, що робити далі?

      Всі дачники обожнюють лілії за їх красу і невибагливість. Догляд за ними не складає труднощів, а їх зовнішній вигляд буде радувати всіх садівників, які вирішили посадити цю квітку. Для того, щоб лілія радувала вас не один сезон, та й цвіла в принципі без хвороб, потрібно дотримуватися пару правил по догляду. Особливо треба приділити свою увагу на догляд за ліліями, які вже відцвіли. Це пояснити досить тим, що майбутнє лілії залежить від цибулини. Якщо цибулина росте і розвивається в нормальних умовах, то і надалі квітка буде рости добре і довго радувати ваше око. Оскільки цибулина утворюється після того, як лілія відцвітає, цей момент пропустити не можна. Після того, як лілія відцвітає потрібно відразу починати догляд за цибулинами.

      Лілії відцвіли, що далі? Помилки у відході

      Часто садівники роблять помилку, покладаючись на те, що лілія взагалі не вимагає догляду за собою. Вони тільки поливають її і висмикують бур’яни. Вважають, що лілію не потрібно вкривати на зиму і пересаджувати щороку на нове місце. Однак, це не зовсім так і лілія потребує догляду, нехай і не у великому. Адже спочатку можна і справді думати, що лілія не вимагає догляду адже за зовнішнім виглядом вона не дає знаків того, що потребує догляду. Але через час буде видно, що лілії не так і добре без відходу. Квітки будуть менше і їх кількість зменшитися так само. Щоб цього уникнути, треба хоч трохи доглядати за лілією. При відході лілія буде давати великі квітки і довго радувати ваше око. Крім цього лілію треба пересаджувати, так як без цього вона розростеться і буде заважати іншим ліліям.

      Саме тому зараз буде розбір догляду за ліліями, які вже відцвіли. Тому, що як показує практика дачники і не в курсі як доглядати за цибулинами.

      Чи потрібно зрізати стеблі лілій після цвітіння

      І перше, на що варто звернути свою увагу це те, що лілію не можна чіпати. Якщо час підходить до осені і до моменту, коли квітка відцвіте, то вона повинна зробити це сама. Його не можна висмикувати, відрізати і зривати. Ви можете думати, що цим ви допомагаєте, але ні, ви робите тільки гірше. Навіть якщо ви відрізаєте лілії на букети, це погано впливає на їхнє майбутнє цвітіння. Адже заважаючи цьому процесу ви скорочуєте життя новим квіткам лілії. Тому, якщо ви вирішили розводити лілію самостійно, то її квітки ні в якому разі зривати. Квітки самі повинні відцвітати і тоді майбутні квітки з їх цибулин будуть такі ж великі і так само довго цвісти і радувати вас. Так само існує помилка, яку здійснюють всі садівники. Після того, як наша рослина відцвітає і квіточок падає, на її місці залишається стебель, який ні в якому разі не можна відрізати, хоч він і не красиво виглядає. Наприклад, іншим рослинам, таким, як тюльпани обрізати цю штучку можна і нічого не трапитися. Варто зрозуміти цю систему, чому не можна обрізати цей стебель і як він впливає на цибулину. Справа в тому, що після того, як лілія відцвітає весь акцент в рослині йде на цибулину. Виходить так, що обрізаючи цей стебель ви позбавляєте цибулину поживних речовин. Коли цибулина не отримує потрібної кількості речовин, це погано впливає на майбутнє лілії. Квітки будуть дрібними і рости будуть не довго за часом, вони будуть не такими пишними і не яскравими. Звичайно, лілії, які тільки відцвіли виглядати не дуже симпатично. Однак, цю проблему можна вирішити дуже просто. Варто всього лише посадити поруч з ліліями красиві інші рослини, які будуть прикривати не красиві стебли і цибулини після того, як лілії відцвіли. Так само можна посадити високу траву, головне переманити увагу з лілії на іншу рослину. Як варіант посадити лілії поруч з хвойниками. Це відмінне рішення нашої проблеми, так як хвоя зберігає свій яскраво-зелений колір цілий рік, що і підходить до нашої нагоди. Коли лілія відцвітає, то хвоя чудово маскує наші голі стеблі. А під час красивих квіток однотонна хвоя тільки підкреслить яскравість квітків лілії. Підбирати взагалі варто рослину однотонну, бажано більше лілії за розміром і розлогу. Такі рослини здатні тільки підкреслити нашу лілію, а не загородити її, зробивши взагалі не помітною.

      Про обрізку стеблів

      Стеблі обрізати можна, та й потрібно, проте тільки тоді, коли рослина вже повністю готова до зими. Коли всі листочки опали, і стеблі засохли. Станеться це десь у вересні. У цей час можна не боятися перешкодити зв’язку стеблів і цибулин. Після того, як ви відрізали стеблі, від лілії має залишитися близько п’ятнадцяти сантиметрів.

      Як підгодувати лілії після цвітіння

      Як і в будь-якому догляді за рослинами, лілії вимагають добрива. Наша квітка потребує їх під час цвітіння і особливо після того, як лілія відцвіла. Бо цибулини потребують поживних речовин і самої рослини може не вистачати. У цьому випадку краще перестрахуватися. Особливо лілії люблять фосфорні добрива. У будь-якому випадку потрібно подбати про удобрення, якщо ви хочете на наступний рік милуватися такими ж красивими, яскравими і пишними квітками. Потрібно звернути свою увагу на те, що мінеральні добрива не підійдуть нашій лілії. Це відбувається тому, що вони дають короткочасний ефект і потім всі дачники помічають, що їх лілії ростуть млявими і хворими. Це можна пояснити тим, що мінеральних добрив не вистачає на довго і лілія не насичувалася потрібною кількістю поживних речовин. А цибулини дуже потребують їх, оскільки восени вони повинні ввібрати в себе стільки поживних речовин, скільки вистачить до весни. Саме фосфорні добрива допоможуть вирішити це питання. Так само лілії люблять перегній, проте не рекомендується використовувати свіжий перегній, так як може вийде опік стеблів і цибулини. Це не призведе ні до чого хорошого і надалі лілія буде хворою. А ось другоподібний перегний відмінно підійде для добрива. Так як молекули, які можуть роз’їсти цибулини лілії вже пом’якшуються і не несуть шкоди цибулин і тільки позитивно впливають на лілію. Торішній гній відмінно впливає на зростання і подальший розвиток лілії. Так само спеціальні добрива можна використовувати розчини, які можна придбати в садівничих магазинах. Вони зроблені саме для лілій і не підійдуть іншим рослинам.

      Коли викопувати лілії

      Це дуже спірне питання, яке залежить від багатьох факторів. Якщо ваша лілія ніколи не була пересадженою і ви помітили що вона дуже розрослася, то тоді варто задуматися про пересадку. Коли стебель зовсім відцвів, цибулину варто викопати і посадити на нове місце. Цим ви даєте нове життя своїй лілії. Викопка повинна відбуватися через місяць після того, як квіти відцвіли. Так само це залежить від сорту лілії, адже якісь сорти не потребують пересадки і без неї цвітуть довго і без хвороб. Інші сорти, навпаки, вимагають частої пересадки, оскільки їхні нові цибулини не дають шансів своїй мамі на подальше цвітіння.

      Алгоритм викопування

      Однак у викопуванні лілій теж є свої особливості. Зараз буде надано алгоритм з викопування.

      1. Спочатку треба викопати цибулину разом зі стеблем, який потрібно заздалегідь підрізати. На цьому етапі варто бути дуже акуратними і проявити ніжність по відношенню до цибулини.

      2. Так само обережно прибираються залишки землі з цибулини.

      3. Далі проводитиметься уважний огляд кожної цибулини. Якщо ви виявили якусь, то гниль або що, то підозріле, це потрібно зрізати і відчистити цибулину від чужорідних тіл.

      4. Після всього цього цибулини потрібно промити.

      5. Далі цибулини варто покласти на годину в розчин для дезінфекції. Це є захистом від хвороб і забезпечує майбутній лілії довге життя.

      6. Після такої дезінфекції цибулини треба просушити в тіні без попадання на них сонця.

      7. Заключним кроком є зберігання цибулин у прохолодному місці.

      Коли можна викопувати

      Викопувати цибулини лілій можна в будь-який час. Все залежить від ваших уподобань і вашого вільного часу. Викопування можна проводити з серпня по жовтень. Правда від цього залежатиме час посадки даних цибулин.

      Як зберігати цибулини

      Якщо ви зібралися висаджувати цибулини навесні, то їх потрібно приготувати до зими. Зробити це можна легко. Вам знадобиться цибулини обваляти в золі і покласти в ящик. Його варто укрити тирсами для підтримки вологи. Такі ящики варто залишити в прохолодному і вологому приміщенні. Під цю справу відмінно підійде сарай. При можливості потрібно додавати вологи, поливаючи водою тирси і провітрювати приміщення. Однак якщо цієї можливості у вас немає, нічого страшного не станеться.

      Лілії відцвіли: як укрити лілії на зиму

      Як показує практика, лілія відмінно справляється без укриття на зиму, однак це так само залежить від сорту. У принципі, що потрібно саме вашому сорту можна прочитати на упаковці або знайти детальну інформацію в іншій статті. У більшості випадків достатньо і снігу. Але бажано не експериментувати і вкривати землю осіннім листям або хвоєю, для того щоб коріння лілії не замерзло і не засохло від заморозків. Найкраще підійде хвоя тому, що під хвоєю не утворюються паразити, які можуть так само зжерти коріння.

      У весняний період

      Навесні потрібно відразу ж з відлигою прибирати захист від морозу. Так як лілія повинна рости в світлу, однак після зими вона досить слабка і може від холодних ще ночей остаточно ослабнути. Це погано вплине на подальший розвиток лілії. Варто зрозуміти, що від того, як перезимує ваша лілія, залежить її майбутнє цвітіння, тривалість життя, розміри квіток, яскравість кольору та багато іншого. Так само потрібно серйозно ставитися до пересадки і розуміти, що при будь-якому поганому впливі на цибулину наслідки будуть не такими вже й хорошими.

      Ув’язнення

      Якщо ви проводите акуратний догляд за своїми ліліями, то в підсумку вони будуть довго радувати вас своєю красою і ніжністю.

      Як правильно доглядати за ліліями після цвітіння

      Лілії люблять багато садівників. Різновиди цієї квітки сильно відрізняються між собою, але основні підходи до їх вирощування однакові. Так, після закінчення цвітіння з рослинами треба трохи попрацювати.

      Що потрібно зробити після того, як лілії відцвіли

      Догляд за ліліями після цвітіння простий і складається зі звичайних агрономічних заходів. На жаль, багато сорти після того, як відцвіли, виглядають не дуже красиво, і недосвідчені квітникарі поспішають позбутися надземної частини рослини. Цього робити не можна, можна лише обрізати квіти.

      Обрізка

      Після закінчення цвітіння стеблі і листя продовжують працювати, намагаючись підготувати до зими цибулини: багато поживних речовин для них утворюються саме в листях. Тому обрізати можна лише самі верхівки: зів’ялі квіти та плоди з насінням. Обрізають квітки по косій лінії продезінфікованим секатором або ножем.

      Обрізати після кольору слід лише верхню частину втечі, що містить залишки квітки

      Для деяких сортів лілій використовують насіннєве розмноження, але частіше це використовують лише в селекційних цілях.

      Тому краще не доводити до утворення плодів, щоб рослини не витрачали зайві сили, а направили їх для дозрівання цибулин і освіти дітки. Тому квіти слід зрізати відразу в міру їх в’ядання.

      Щоб стебли відцвілих лілій не викликали зневіри, щорічно висаджую в міжправдях високі квіти: цинії або оксамитові, які маскують голі рослини.

      Полив і прополка

      Лілії продовжують поливати до осені: для дозрівання цибулин води потрібно багато. А оскільки коріння розташовується глибоко, і промочувати ґрунт треба мінімум до 25 см. Залежно від погоди, полив необхідний 1 раз на тиждень або дещо рідше. Скорочують поливи лише у вересні.

      Поливи супроводжуються прополюванням і розпушеннями. Однак розпушувати ґрунт навколо лілій можна лише поверхово: придаткові корінці залягають дуже дрібно. Тому актуальним є мульчування ґрунту соломою або тирсою, яка утримує вологу і уповільнює зростання бур’янів.

      Підживлення

      Перед закінченням цвітіння лілії підгодовують, а після зрізання останніх квіток підгодівлю повторюють. Склад для підживлення в другій половині літа і восени не повинен містити азоту; можна використовувати будь-які поєднання фосфорних і калійних добрив, а краще купити спеціальну підгодівлю для квітів.

      Зараз у спеціалізованих магазинах можна купити добрива для конкретних кольорів і конкретних ситуацій

      Зайвого добрива вносити не варто, лілії на це реагують болісно. У жодному разі не можна використовувати свіжий гній, але старий перегній, особливо після зрізання квіток, в невеликих кількостях підійде. І не можна забувати про золу: лілії з вдячністю її приймають.

      Викопування цибулин

      Для більшості сортів щорічне викопування цибулин не потрібно. Якщо треба пересадити або розмножити квітку, цибулини викопують не раніше, ніж через 3-4 тижні після цв

Про автора

admin administrator