Коли можна копати картоплю ранню

Авторadmin

Коли можна копати картоплю ранню

Лопата не знадобиться: коли і як правильно копати картоплю, щоб вона довго зберігалася

Кожен дачник самостійно вибирає час збирання врожаю картоплі. Молоду картоплю на їжу копають навіть у червні, а ось для зимового зберігання коренеплоди копають набагато пізніше. Правильний термін початку викопування залежить від сорту, погоди у регіоні, частоти поливів, внесення підживлення тощо.

Дуже важливо не помилитися з часом для збирання врожаю. Недозріла, як і перестигла картопля, не зможе зберігатися всю зиму.

Коли копати картоплю для зберігання

Вважається, що найкращий час для викопування картоплі для зберігання – серпень – початок вересня. Для цього краще вибирати сонячні дні без опадів. Вологі бульби довго не пролежать.

Вірною ознакою зрілості картоплі є стан бадилля. Якщо воно почало в’янути, тоді розпочинати збирання можна вже за три тижні.

Ідеальний спосіб визначити, чи достатньо визрів урожай – викопати пару кущів картоплі. Якщо шкірка на бульбах щільна, а більшість картоплин відокремилися від куща, можете викопувати всі інші.

Як копати картоплю

Досвідчені дачники радять не брати на ділянку лопату, а копати картоплю вилами. Втикайте їх у землю на відстані приблизно 15–20 сантиметрів від основи куща та акуратно перевертайте землю. Після цього потрібно поворушити землю з країв ямки, щоби деякі бульби не залишилися там.

Пошкоджені, посічені та порізані бульби потрібно одразу відкладати. Таку картоплю потрібно якнайшвидше приготувати та з’їсти.

Не поспішайте складати отриманий урожай у ящики. Викладіть бульби в один шар на газету або картон в темному прохолодному місці з температурою від 10 до 15 ° С з високою вологістю і хорошою вентиляцією на 1-2 тижні. Ця хитрість допоможе шкірці стати жорсткішою і тоді картопля довше зберігатиметься.

Раніше “Телеграф” розповідав, як урятувати томати від фітофтори лише одним засобом з аптеки.

Коли та як правильно збирати картоплю для тривалого зберігання

Час збирання картоплі в Україні залежить від сорту та погодних умов. Зазвичай картоплю починають копати в кінці серпня – на початку вересня. Для ранніх сортів цей час може настати трохи раніше – у середині серпня; для пізніх – у кінці вересня – на початку жовтня. Як визначити, що картопля готова до викопування, як копати та де правильно зберігати картоплю, розповідає «Зелена садиба».

Як визначити по рослинах, коли копати картоплю

Залежно від сорту картоплі, час збору її врожаю може коливатися. Зазвичай садять картоплю навесні, і вона готова до збору через 2,5-4 місяці, залежно від умов та сорту.

Оптимальний період, коли можна копати картоплю, можна визначити за кількома ознаками. Листя картоплі жовтіє і в’яне – рослина сигналізує, що починає витрачати свою енергію на формування бульб. Листя може почати висихати, а стебла лягають.

Ви можете обережно перевірити кілька рослин і з’ясувати, чи сформувалися достатньо великі бульби. Вони мають бути відповідного розміру, залежно від сорту картоплі. Якщо ви легко відчуваєте їх під землею, це також говорить, що пора копати картоплю.

Як правильно збирати врожай картоплі

Якщо ви хочете зібрати хороший урожай, важливо копати картоплю правильно. По-перше, робіть це тільки в суху погоду. Якщо земля буде волога, картопля може запліснявіти на зберіганні. Використовуйте для роботи вила або лопату. Вилами картоплю викопувати легше, але лопатою можна витягти більшу кількість картоплі за один раз.

Викопуйте картоплю на глибині близько 15 см. Картопляні бульби зазвичай перебувають на цій глибині. Не полінуйтеся вибрати найменші картоплинки, інакше наступного року вони принесуть вам не менший клопіт, ніж звичайні бур’яни.

Після того, як ви викопаєте картоплю, очистіть її від землі. Це можна зробити щіткою чи просто руками. Після збору врожаю просушіть картоплю на свіжому повітрі. Це допоможе запобігти її пліснявінню.

Як і де зберігати картоплю

Щоб картопля зберігалася довго і не псувалась, важливо не тільки її правильно викопати, а й зберігати в оптимальних умовах.

  1. Зберігайте бульби в темному прохолодному місці (ідеально – погріб). Оптимальна температура зберігання картоплі – від +2°С до +4°С.
  2. Не зберігайте картоплю в місці, де є доступ до світла. Воно сприяє проростанню картоплі.
  3. Місце, де зберігають картоплю, має бути сухим. Волога спричиняє пліснявіння бульб.
  4. Не зберігайте картоплю разом з овочами чи фруктами, які виділяють етилен, наприклад з бананами або яблуками. Етилен приводить до швидкого проростання картоплі.
  5. Якщо вона все ж проросла, видаліть паростки. Паростки містять соланін, який є токсичним для людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Чернівців
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Закарпаття
  • Город
  • Новини Рівного
  • Новини Хмельницького
  • Новини Тернополя
  • Новини Волині
  • Овочі
  • Картопля
  • Дім

Про автора

admin administrator