Коли найкраще обрізати фруктові дерева

Авторadmin

Коли найкраще обрізати фруктові дерева

Обрізання дерев: корисні поради

Так само як і інші рослини в саду, дерева і чагарники потребують регулярного догляду, тільки тоді вони чудово виглядатимуть, будуть рясно цвісти і даватимуть хороший урожай. Регулярне обрізування чагарників і дерев здається трудомісткою роботою, але якщо озброїтися правильно підібраними інструментами та скористатися кількома корисними порадами, процес виявиться зовсім нескладним. Для обрізки дерев Вам знадобляться сучкоріз та ланцюгова пила (бажано акумуляторна), захисний одяг, рукавички, можливо, драбина, а також розклад щодо того, які дерева та коли вимагають обробки.

Правильний інструмент для обрізання дерев

Доглядати за деревами зовсім необов’язково мають лише навчені професіонали. Навіть садівники-аматори можуть чудово впоратися з цією роботою, маючи під рукою правильні інструменти. Після придбання необхідного інвентарю за умови ретельного догляду за ним він прослужить вам вірою та правдою багато років.

Сучкоріз ідеально підійде для обрізки гілок та сучків діаметром до 3 см. Акумуляторні сучкорізи значно спрощують роботу, оскільки вимагають менших фізичних зусиль.

Ланцюгова пила – гарний вибір, щоб впоратися з товстими гілками. Акумуляторні ланцюгові пили ідеально підходять для обрізання дерев, тому що вони легші за бензинові і при цьому користувач не піддається впливу вихлопних газів під час роботи. Тим не менш, ланцюгові пили можна використовувати лише в тому випадку, якщо Ви стійко стоїте на землі або якщо у Вас є необхідний підйомник, а також, можливо, Ви професійний арборист.

Легке обрізання дерев завдяки телескопічному подовжувачу

Якщо Ви хочете обробити великі кущі та старі дерева, це зазвичай означає, що Вам потрібно «подовжити» руки. Акумуляторний висоторіз з телескопічною штангою має висоту до 4 м, а завдяки наплечному ременю тривала робота з ним не буде Вам тягарем. При цьому Ви будете в безпеці на землі, сходи не будуть потрібні.

При обрізанні дерев важливо пам’ятати про захист голови і рук: рукавички та захисні окуляри для захисту від попадання тирси — це мінімально необхідне спорядження. Якщо ж Вам потрібно видалити великі гілки, слід додатково убезпечити себе захисним шоломом або, принаймні, в жодному разі не перебувати в зоні падаючої гілки.

Догляд за деревами за допомогою ланцюгових пил вимагає обов’язкового носіння засобів індивідуального захисту, у тому числі, штанів та взуття, що не допускають прорізування, засобів захисту органів слуху та очей, а також захисних рукавичок. Необхідно також дотримуватися всіх місцевих норм рівня шуму та розпорядження з охорони птахів та тварин.

Обрізання дерев: коли це робити найкраще і яке саме дерево?

Початок сезону обрізки чагарників і дерев залежить від виду дерев та обрізки. Декоративні чагарники, як правило, щорічно обрізають — тільки в цьому випадку їм необхідно зберігати потрібну форму. Фруктові дерева не потрібно обрізати щороку, ця процедура проводиться кожні 4-6 років. Зокрема, слід частіше обрізати молоді дерева, щоб не допустити їхнього неправильного росту, такого як, наприклад, роздвоєння стовбура.

Також необхідно враховувати вегетаційний цикл дерев і чагарників: починаючи з серпня, багато дерев’яних рослин «переносять» свої резервні речовини з листя в коріння, щоб навесні використовувати їх для формування нових пагонів, тому в період з серпня по грудень для багатьох порід дерев слід уникати масштабних робіт з обрізання.

Рекомендації: який період найкраще підходить для обрізання того чи іншого дерева?

  • Обрізайте дерева у будь-який сезон, якщо сталося їх пошкодження внаслідок бурі або урагану або виявленні гнилих, зламаних гілок і, можливо, існує загроза їх обламування. Безпека тут понад усе.
  • Зима є традиційним періодом часу для обрізки кісточкових, насінних та садово-ягідних культур. Це також гарний час для обрізки троянд і проріджування крон дерев: у цей час гілки дуже добре видно, а резервні речовини вже в коренях. Проте слід уникати обрізання дерев у сильні морози. Найкраще починати з січня і продовжувати до початку березня або коли температура більше не опускатиметься нижче -5 °C.
  • Деякі фруктові дерева обрізають навесні, наприклад, персики. Для ранньоквітучих рослин, таких як мигдальні дерева та форзиції, краще дочекатися завершення цвітіння, і лише потім виконати обрізання.
  • Проріджувати крони дерев можна і влітку. Наприклад, видалити з дерева вертикальні пагони. Вишневі дерева обрізають влітку під час збирання врожаю та після нього. Те саме відноситься і до деяких видів з малою кількістю плодів, таким як верби. Також у цей період краще видно хвороби листя, а зрізи гояться набагато швидше. Літо – це ідеальний час для обрізання горіхових дерев.
  • Восени черга доходить до місцевих листяних та хвойних дерев. У цей період можна обрізати деякі види фруктових дерев для їх більш інтенсивного зростання. Для формування плодових пагонів обрізання краще проводити не раніше січня чи лютого.

Однак загальних рекомендацій для всіх дерев не існує. Найкраще з’ясувати окремо, коли і як саме обрізати/підрізати той чи інший чагарник чи дерево.

Що видаляти при обрізанні?

Обрізання кущів та дерев означає, перш за все, видалення хворих та зайвих гілок та сучків. У той час як декоративним чагарникам необхідно надати форму, метою підрізання фруктових дерев є гарна зав’язь плодів та загальний здоровий стан дерев. Ці види обрізки часто різняться так:

Посадкова обрізка: щоб сприяти росту і правильному формуванню крони, у щойно посаджених дерев можна вкоротити один основний пагін і зрізати максимум 3 бічних пагони.

Фігурна стрижка: в основному, використовується для надання форми окремим кущам та огорожам, але також і для зменшення розмірів крони, вирівнювання росту та видалення гілок, які створюють перешкоди або ростуть у перехресному напрямку. Фігурна стрижка також застосовується для створення простору, наприклад, для оголення ствола (шляхом видалення гілок в області ствола). Для формування нових бічних пагонів гілки можна вкоротити до потрібної довжини до бічних або нижче розташованих пагонів.

Орізання для підвищення врожайності: для підвищення врожайності плодові дерева підлягають регулярному обрізанню. При проріджуванні крони завжди видаляйте всі зайві пагони, щоб вони не з’являлися у великій кількості і не росли дуже густо. У яблунь обрізаються пониклі, розгалужені пагони, розташовані під молодшим боковим пагоном.

Компенсаційне обрізання: необхідна для видалення пошкоджених гілок і сучків, наприклад після шторму, снігопаду або зараження шкідниками. При цьому обрізаються гілки, що призводять до порушення балансу крони. Відразу після такого обрізання місця зрізу необхідно замазати садовим варом або іншим відповідним засобом.

Обрізання чагарників та дерев означає порушення балансу між кореневою системою та масою крони. Чим частіше Ви виконуєте обрізку, тим більше пагонів може з’являтися в місці зрізу як відповідь реакції з боку рослини. Як правило, всі хворі та зайві гілки та сучки потрібно видаляти разом. Проте глибоке обрізання куща чи дерева рідко буває доцільним.

Правильне обрізання дерев: способи обрізання

Невеликі гілки нижче рівня голови можна обрізати садовими ножицями (секатором). Акумуляторні сучкорізи рекомендуються для обрізки товстих гілок та невеликих сучків до 3 см у діаметрі. Принцип обробки той самий: садові ножиці або сучкоріз підводяться впритул до основи гілки або сучка, щоб обрубок був якнайменше. Така процедура необхідна для того, щоб уникнути появи незачищених сучків, що відмирають, які можуть стати «порталом» для шкідників і гнилі.

Товсті гілки кущів та дерев обрізаються ланцюговою пилою. Це вимагає обережності, щоб запобігти непотрібному пошкодженню кори.

Відправною точкою тут є сучкове кільце, потовщення в основі гілки. Спочатку зробіть надріз на нижній стороні з відривом приблизно двох долонь від сучкового кільця.
Потім перемістіть пилку на відстань, що відповідає ширині трьох долонь, від сучкового кільця і ​​пиляйте гілку зверху, доки вона не впаде.

Сучковий пеньок, що залишається, акуратно зрізається біля сучкового кільця. Найкращий спосіб зробити це – тримати пилку під невеликим кутом, у бік від стовбура дерева. Твірна тканина (меристема) у кільці сучків забезпечить наростання нової кори на поверхні зрізу. Більш довгі та великі гілки краще обрізати частинами у напрямку зовні всередину. Це займає більше часу, але цей процес безпечніший і має ту перевагу, що Вам не доведеться витрачати час на розпилювання великих обрізків. Варто визнати і такий важливий момент: при обрізанні дерев слід враховувати також необхідність тієї чи іншої утилізації відрубаних гілок та сучків.

Догляд за інструментами після обрізання дерев

Для ефективного обрізання дерев у майбутньому краще відразу, не відкладаючи, подбати про догляд за інструментами.

Для догляду за сучкорізом достатньо очистити щіткою ріжучий ніж. Якість ріжучих ножів зберігається, якщо після кожного використання протирати або обприскувати їх олією з низькою в’язкістю. Це забезпечує необхідне мастило та захист від іржі. Крім того, слід регулярно перевіряти затяжку гвинтів та гайок сучкорізу. Після обрізки рекомендується дезінфікувати використовувані садові інструменти. Це допомагає запобігти передачу захворювань дерев, що іноді зустрічаються.

Обслуговування ланцюгової пили включає очищення ланцюга після кожного використання – смола і забруднення видаляються спеціальним очисником. Пилу можна очищати твердою щіткою, але спочатку обов’язково зняти акумулятор. Також необхідно перевіряти рівень олії та правильний розподіл мастила. Завжди додавайте достатню кількість масла для ланцюга, щоб продовжити термін служби ланцюга та самої пили. Якщо в баку достатньо ланцюгової олії, обов’язково проконтролюйте правильний розподіл мастила наступним чином: або тримайте пилу, що працює на холостому ходу, пильною шиною вниз над світлою поверхнею протягом хвилини і переконайтеся в наявності крапель олії, або після роботи пилки на холостому ходу обережно підніміть ланцюг (увага, небезпека травмування) та перевірте наявність тонкої масляної плівки на направляючій шині.

Дуже важливо регулярно перевіряти натяг ланцюга (бажано перед кожним використанням) і при необхідності регулювати ланцюг не повинен провисати. Зуби ланцюга при необхідності слід підточувати, тому що гострий ланцюг забезпечує кращу якість обрізання та гарантує велику безпеку. Для цього використовується круглий напилок, що підходить для одного кроку ланцюга. Альтернативний варіант: Ви можете замовити підточування ланцюгової пили у спеціаліста. Через кілька годин роботи Вам, можливо, доведеться звільняти шину від налипань на кромках і перевірити її на наявність пошкоджень, а при необхідності замінити. Це також можуть зробити спеціалісти.

Коли обрізати плодові дерева

Коли літо закінчилося, багато хто вважає, що прихід холодів – найкраща пора для обрізки плодових дерев. Інші, однак, чекають цього до кінця зими та ранньої весни. Але, Коли обрізати плодові дерева? Чи краще до, після?

Ви повинні знати, що в залежності від виду плодового дерева період його обрізки буде різним. Ось чому так важливо знати, що це за дерево, і коли найкраще його обрізати. Про все це ми поговоримо нижче.

Що вважається обрізкою

Дія обрізки, або те, що ми називаємо обрізанням, насправді зріз, який ми робимо для певних частин дерева з чіткою метою. І це те, що коли справа доходить до обрізки, ми можемо робити це для різних цілей:

  • Надати йому певну форму, наприклад, тому що нам подобається, що це дерево з округлою естетикою.
  • Тому що ми хочемо очистити його, очистивши мертві гілки або ті, які вам не служать, тому що у них немає листя чи плодів.
  • Щоб запобігти виходу з -під контролю свого зростання.
  • Для поліпшення якості плодів. У випадку з плодовими деревами це дуже важливо, тому що це допоможе дереву набрати більше сил для розвитку більш великих і смачних плодів.

Ви повинні побачити обрізку як спосіб дайте дереву провітритися (оскільки гілки дозволяють повітрю проходити між ними) одночасно з тим, що він може мати вхід світла. Таким чином, всі гілки будуть оголені, і вони не стануть мертвими з одного боку і живими з іншого.

Загалом, під час обрізки слід видалити всі гілки, які є марними, наприклад:

  • Пустушки.
  • Висячі гілки.
  • Зламані гілки.
  • Ті гілки, які перетинаються, оскільки перешкоджають правильному розвитку рослини (і єдине, що вони зроблять, – це обплутати дерево).

Хоча сезон обрізки починається, коли опадає останнє листя дерев, і до кінця зими, залежно від виду дерева, слід вибрати той чи інший сезон.

Коли обрізати плодові дерева

Що стосується дерев, які нас турбують, то фруктових дерев, найкращий час для цього – це завжди після того періоду відпочинку, коли дерева проходять, тобто після зими. Зокрема, у лютому та на початку березня потрібно проводити обрізку, оскільки це момент, коли сік піднімається і починає набухати бутони, даючи нові пагони.

Тепер є осіння обрізка, яка може бути цікава для плодових дерев. Однак це зосереджується лише на прищипуванні сильнорослих пагонів, оскільки мета полягає в тому, щоб отримати більше бічних гілок, але цих з квітковими бруньками, що збільшить їх виробництво наступного року. Чого ви хочете добитися навпаки? Тоді вам доведеться обрізати її в серпні.

Що Ні в якому разі не рекомендується її обрізати в кінці осені і на початку зими. І це те, що, коли ви зрізаєте гілки, те, що ви робите, – це рана для рослини, і це, якщо ви її не лікуєте, оголюється протягом усієї зими, воно не загоїться, поки це не пройде, а це означає, що воно може постраждати від грибків, шкідників та хвороб, які припиняють життя дерева.

Чи обрізають усі фруктові дерева в один місяць?

Правда в тому, що ні. Кожне плодове дерево має час цвітіння, а інше плодоносить. Є деякі, які є ранніми і в травні-червні вони вже мають плоди; тоді як інші до вересня чи жовтня не дають їх. З цієї причини важливо знати, які це плоди і які види, щоб визначити, коли найкраще підрізати плодові дерева.

Для інформації вам слід знати, що:

  • Грушеве дерево: його обрізають у липні.
  • Яблуня: обрізають у грудні або січні.
  • Слива, вишня, мигдаль, абрикосове дерево: у лютому (випадок мигдального дерева буде залежати, оскільки є деякі ранні дерева, які в грудні вже цвітуть; якщо так, то їх обріжуть у листопаді).
  • Лимонні та апельсинові дерева: у березні-квітні.

Як обрізати плодові дерева

Настав час, і вам доведеться обрізати плодові дерева. Для цього вам потрібно мати ряд інструменти, які скоротять час, необхідний для цього, а також уникнуть навантаження на дерева. Ви не можете зрізати дерево тільки ножицями, вам потрібні додаткові інструменти, такі як:

  • Ручні ножиці. Вони звичайні, щоб обрізати гілки діаметром до 2 см. Ті, хто більший, не зможуть з ними.
  • Дворучні ножиці. Хоча вони більші, оскільки мають довші ручки, призначені лише для гілок діаметром до 3 см.
  • Обрізальні пилки. Для гілок з більшим діаметром, товстих або навіть стовбурів. Ще одним із таких інструментів є розколюючий бантик.
  • Бензопила. Для дуже товстих гілок.

Важливо, щоб ви дезінфікували інструменти, які збираєтесь використовувати до і після кожного, щоб хвороби не передавалися між деревами. Крім того, у місцях зрізів, що складаються з гілок діаметром більше 5 см, доцільно заклеїти рани фунгіцидами або загоювальними засобами, тому що їх закриття триватиме довше і може стати джерелом інфекції.

Як обрізати гілки

Напевно, ви неодноразово чули, що порізи потрібно нахиляти. Але скільки? Наскільки він близький до гілочок? Що станеться, якщо відрізати їх занадто далеко?

El ідеальний крій – це щось, що дещо похиле, але не надто багато, тому що якщо ви зробите це так, єдине, чого ви досягнете, це те, що деревина постаріла і нічого не росте. Крім того, ви повинні залишити мінімальний відрив від останнього маленького пагона, не надто багато, але достатньо. Подумайте про те, як буде рости цей пагін або лист, і ви будете знати, скільки місця залишити.

Що якщо залишити багато? Ну, врешті -решт ця частина гілки висохне, і коли дерево спробує її відновити, вона втратить силу.

Види обрізки

При обрізанні плодових дерев слід пам’ятати про це є три види обрізки:

  • Деформація. Він виробляється протягом перших чотирьох років плодового дерева і служить для того, щоб дерево набуло потрібної форми.
  • Прибирання. Чия мета – усунути присоски, зламані, старі або погані гілки .
  • З виробництва. Це те, що допомагає деревам більше плодоносити.

Не бійтеся помилитися. У більшості випадків саме досвід підкаже, чи добре ви це робите, чи ні, і для цього вам доведеться почати обрізку плодових дерев. Якщо ви не впевнені, як це зробити, спробуйте трохи обрізати, щоб побачити, як реагує дерево. Дивлячись на її еволюцію, ви будете все більше усвідомлювати, що вам потрібно скоротити, а що ні.

Повний шлях до статті: Садівництво на » JARDINERÍA » Фруктові дерева » Коли обрізати плодові дерева

Будьте першим, щоб коментувати

Про автора

admin administrator