Як розмножуються устриці

Авторadmin

Як розмножуються устриці

Що треба знати про устриці

Касабланка, Фін де Клер та Какі Емон, Хасанська та Імператорська – все це сорти устриць, вибір яких – цікаве та нелегке завдання. Давайте дізнаємося, як з ним впоратися.

Що таке устриця

Це різновид молюсків, їсти які можна сирими або термічно обробленими. Устриці можуть відрізнятися за розміром, забарвленням панциру та формою. Придбати їх – непростий процес, підходити до якого потрібно з усією увагою та обережністю. Адже якщо устриця неправильно зберігалась або термін її придатності пройшов, їсти її небезпечно – це може закінчитися серйозним отруєнням. Якщо є можливість, краще всього визначити час вилову молюсків. У літні місяці вони активно розмножуються, через що смакові властивості можуть псуватися. Окрім того, вважається, що найсмачніші устриці виловлюються у холодних водах.

Як вибирати устриці

Насамперед необхідно уважно роздивитися їх. Раковина молюску повинна бути без пошкоджень або плям, а сама устриця на момент продажу повинна бути живою. Мертвих молюсків купувати та їсти небезпечно.

Як визначити свіжу устрицю

  • Раковина устриці повинна бути обов’язково закритою.
  • Якщо постукати однією устрицею об другу, звук повинен нагадувати стукіт каміння одного об одний.
  • Якщо устриці купуються без раковин, потрібно звертати увагу на їх розмір і спосіб упаковки: молюски повинні бути однакового розміру і знаходитись у спеціальних банках з рідкими маринадами.
  • На раковині устриці допускається присутність незначної кількості піску.
  • Поверхня раковини устриці повинна бути вологою, оскільки у сухій раковині може знаходитись мертвий молюск.
  • Тіло хорошого і свіжого молюску завжди прозоре.
  • Вважається, що чим меншою є устриця, тим вона смачніша.
  • Відкривати раковини устриць потрібно безпосередньо перед їх споживанням або приготуванням.
  • Перевірити устрицю можна, трохи привідкривши раковину – жива устриця одразу закриється назад.
  • Стандартний розмір устриці – від 5 до 15 см у довжину.

Від яких устриць слід відмовитись

  • Устриці з відкритими раковинами.
  • Устриці, запаковані в контейнери.
  • Молюски з тьмяним у білим тілом.

До речі

Іноді визначити, чи жива устриця, при закритому панцирі досить важко. Найбільш ефективним способом перевірити її свіжість можна зламавши раковину. По-перше, під час цієї дії повинен прозвучати характерне клацання. По-друге, на внутрішній частині панциру є місце, яке називається мантією, впізнати яку можна за характерними ворсинками. Якщо акуратно піднести ніж або інший предмет до вій, вони повинні затріпотіти. Якщо ж цього не відбувається, устрицю навряд можна назвати живою та свіжою.

Які бувають сорти устриць

Какі Емон

Ці устриці вирощують у Хоккайдо (Японія). Какі Емон – єдина устриця, яку офійціно можна їсти протягом цілого року, тому що температура та склад мінеральних речовин у моря не змінюється залежно від сезону. Білка у них більше, ніж у європейських устрицях, а ще у Какі Емон незвичайний смак, тому їх поливають лимонним соком, щоб відтінити смакову палітру.

Хасанська устриця

Це найбільш важка для збирання устриця. Її видобувають водолази на підводних схилах у заливі Петра Великого в Японському морі.

Хасанська устриця вважається однією з найгарніших серед диких молюсків: її тонка раковина має округлу хвилясту форму. Колір раковини – від ніжно-салатового до рожевувато-фіолетового. Смак хасанської устриці змінюється від слабосолоного до солодкуватого. М’ясо молюска – кремового кольору. Ці істриці видобуваються у природному середовищі, завдяки чому містять широкий спектр корисних мікроелементів.

Імператорська устриця

На відміну від більшості устриць Далекого Сходу, має тонку та крихку раковину приплюснутої форми. Це значно полегшує її відкривання та дозволяє не переплачувати за традиційний для далекосхідних устриць важкий панцир. Ці устриці виловлюють далеко від крупних міст у Приморському краї заливі Ольги біля однойменного рибацького поселення. Вважається, що устриці саме з цих місць доставляли на стіл японському імператору. Володіють приємним смаком із солодкавим відтінком.

Фін де Клер

36-місячні устриці, афіновані протягом місяця у Клерах, з щільністю висадки 10 устриць на метр квадратний. Це вид характеризується високою вагою молюску та збалансованим вмістом м’яса та соку, який рекомендується випивати прямо з раковини. Володіє слабким солонуватим смаком.

Касабланка

Устриці Касабланка володіють ніжним і трохи солодкавим смаком, вирощуються у 2 відомих устричних районах Марокко-Дахла та Уалідія в спеціальних садах-клерах з морською водою та спеціальними водоростями. Саме водорості надають зеленуватого відтінку раковині молюску.

Устриці: історія делікатесної страви та особливості життя маленьких істот

Всім привіт, з Вами як завжди Ольга, можливо Вам буде необхідна інформація для зберігання продуктів та різних речей та розповім Вам про Чим корисні устриці? Фудблогер розповідає як і з чим їх є. Можливо, якісь деталі можуть відрізнятися, як це було саме з Вами. Увага завжди читайте інструкції тих речей, що купуєте для прибирання в будинку або хімії, яка допомагає їх зберігати. Відповідаю на найпростіші запитання. Пишіть свої запитання/побажання та секрети в коментарі, спільними зусиллями покращимо та доповнимо якість матеріалу, що надається.

Устриці вважаються делікатесом, незвичайним блюдом, яке або люблять чи ні, але байдужих до нього після проби не залишається.

По суті, устриці – це двостулкові молюски, стандартний розмір європейських устриць 7-13 см, але бувають і гігантські, що досягають 38 см.

Їдять устриць сирими, тому дуже важливо, щоб вони були свіжими та дотримувалися технології транспортування та зберігання. Після вилову устриць зберігають у морській воді при температурі 5 градусів Цельсія. Перед відправкою до ресторанів та магазинів устриці проходять різні технологічні та якісні перевірки.

Фудблогер, ресторанний оглядач Анастасія Морозова, експерт мережевого видання «Бєлновини» з питань гастрономії, розповіла не лише про користь устриць, а й розкрила секрет їхнього правильного вживання.

У світі є близько 50 різних видів устриць. Але зазвичай у ресторанах і магазинах можна зустріти основні, найпоширеніші, їх близько 20. Устриці відрізняються один від одного смаком, але навчитися розрізняти ці смаки та розуміти різницю можна, звичайно, лише спробувавши та порівнявши їх усі. Основною відмінністю є терпкість смаку та солоність. Також деякі устриці більш «м’ясисті», а якісь ніжні.

Ви використовуєте прострочені продукти для приготування їжі в домашніх умовах?

Так, головне обробити якщо це м’ясні чи прострочений кефір на млинці.

Ні, це дуже небезпечно та не корисно.

Якщо продукти мають грибок або плісняву, то викидаємо, якщо прострочення пару днів використовуємо в їжу, можна і без термічної чи іншої обробки.

Їдять устриць сирими і навіть скажу більше – живими! У ресторанах їх відкривають на кухні перед подачею, і гостям виносять уже половинку стулки з молюском. Якщо ж купувати устриць у магазині і є їхні будинки, то тут потрібно пристосуватися, щоб відкрити раковину. Робити це потрібно в щільних рукавичках, щоб не поранити руки, вставити ножа між стулками і з зусиллям перерізати м’яз, що тримає раковину закритою.

Визначити свіжість устриці можна простим способом, після розтину капнути на неї лимонний сік або просто доторкнутися ножем до тіла, живий молюск повинен трохи зіщулитися. Значить устриця гарної якості і їсти її можна сміливо. Тобто розкривати устрицю потрібно безпосередньо перед вживанням в їжу, а до цього моменту вона повинна бути живою і зберігатися у відповідних умовах.

І, звичайно, запах – це один із найпростіших способів визначити свіжість. Устриця має пахнути тільки морем та свіжістю! Нічим більше. До речі, всупереч поширеному міфу – устриці не пищать!

Вони не видають звуків взагалі, тому що їм просто нічим це робити. Міф цей з’явився давно, зі слів дитини, яка дуже жваво уявила розповідь про «молюски, яких їдять живими».

Їдять устриць з різними соусами: найпопулярніший — винний оцет із цибулею шалот. Також цих молюсків приправляють лимонним соком чи хріном. Зазвичай соуси подають в окремих мисках і перед вживанням кожен поливає свою устрицю самостійно. Тут головне зберегти пропорції і не перестаратися із соусом, щоб під ним не загубився смак устриці.

До устриць подають чорні сухарики або чорний хліб. Вважається, що з напоїв до устриць ідеально підходить біле вино чи шампанське. Але за ідеєю устриці краще смакувати не запиваючи, щоб відчути весь смак.

Скільки можна з’їсти устриць за раз, і взагалі, у якій кількості їх їдять, це питання теж цікавить багатьох. Для початку, якщо ви не куштували устриць, або не куштували конкретний вид, представлений у ресторані, то варто замовити одну штучку, щоб зрозуміти, чи подобається вона вам.

За ідеєю в ресторані зазвичай в асортименті представлені 3-5 видів, можна замовити по 1 шт кожного, щоб зрозуміти різницю і визначитися з фаворитом. Часто ресторани подають страву з устрицями, ставлячи прапорець під назвою біля кожної, щоб було простіше орієнтуватися.

Коли ви знаєте, який вигляд вам найбільше подобається, то сміливо можна замовляти традиційну дюжину, саме такою кількістю можна повноцінно наїстися. І найприємніше, що в устрицях міститься практично чистий білок і багато корисних мікроелементів, при тому що калорійність мінімальна. Тобто можна вважати цю страву неймовірно корисною та ситною, але при цьому не боятися за фігуру!

А також загальновідомо, що устриці вважаються афродизіаками, тому вони ідеально підійдуть для романтичного побачення, звичайно, якщо ви обоє любите смак цих молюсків.

У світі є близько 50 різних видів устриць. Але зазвичай у ресторанах і магазинах можна зустріти основні, найпоширеніші, їх близько 20. Устриці відрізняються один від одного смаком, але навчитися розрізняти ці смаки та розуміти різницю можна, звичайно, лише спробувавши та порівнявши їх усі. Основною відмінністю є терпкість смаку та солоність. Також деякі устриці більш «м’ясисті», а якісь ніжні.

Як правильно готувати та їсти устриці в домашніх умовах?

Кожен, хто розуміється на устрицях, безперечно, скаже, що вживати молюсків необхідно у свіжому вигляді, не вдаючись до термічної обробки. Тільки в цьому випадку ви зможете насолодитись їх оригінальним неповторним смаком. В даному випадку необхідно відкрити живих молюсків за допомогою спеціального ножа, розкривши стулки і розрізавши м’яз, що дуже акуратно скріплює їх. Якщо устриця дійсно жива і свіжа всередині її супроводжуватиме невелику кількість рідини, яка так само, як і м’ясо молюска, має неабияку цінність і певний смак. Живих устриць подають традиційно з лимонним соком та доповнюють келихом гарного білого вина.

Перед тим як відправити устрицю в рот, вилочкою відкріплюють м’ясо від раковини і поливають лимонним соком. Проковтують молюсок разом з рідиною та добавками, не розжовуючи, і запивають при цьому вином.

Не кожен може побалувати себе устрицями через їхню неабияку вартість. Але навіть ті щасливчики, яким випала така можливість, часто-густо опиняються в повному розчаруванні від смаку молюсків. Часто так трапляється, якщо було порушено технологію підготовки та вживання устриць або просто їх якість була неналежною. Адже насправді недаремно такий продукт вважають справжнім делікатесом.

Як правильно готувати будинки заморожені устриці?

У нашому регіоні знайти свіжі якісні устриці не так просто. З більшою ймовірністю в спеціалізованих магазинах або великих супермаркетах можна зустріти заморожені устриці, вартість яких на відміну від свіжих на порядок нижча. Чи варто купувати такий продукт? Насправді смак молюска від перенесеної заморозки значною мірою змінюється, але не можна сказати, що на гірший бік. Просто після приготування заморожених устриць на виході ми отримаємо абсолютно іншу страву, яка абсолютно відрізняється і за смаком, і за способом подачі і за манерою вживання. Варіантів приготування такого продукту є маса. Ми запропонуємо лише один із них і розповімо, як можна запекти устриці у духовці.

  • устриці заморожені – 7 раковин;
  • червона велика салатна цибулина – 1 шт.;
  • масло вершкове – 120 г;
  • козячий або овечий сир – 120 г;
  • сухе вино біле – 320 мл;
  • цибуля порей – 1 стебло;
  • лимонний сік – 25мл.

Як правильно їсти устриці в ресторані

Елітні ресторани зазвичай цінують свою репутацію, тому сирих устриць у них можна замовляти безбоязно. Але оскільки з кожного правила бувають винятки, варто мати уявлення про те, як відрізнити свіжі молюски від зіпсованих.
Що на Ваш погляд смачніше?

  • Креветки 37%, 1316 голосів
    1316 голосів 37% 1316 голосів – 37% з усіх голосів
  • Краби 33%, 1159 голосів1159 голосів 33% 1159 голосів – 33% з усіх голосів
  • Мідії 13%, 463 голоси463 голоси 13% 463 голоси – 13% з усіх голосів
  • Риба 10%, 356 голосів356 голосів 10% 356 голосів – 10% з усіх голосів
  • Устриці 7%, 245 голосів245 голосів 7% 245 голосів – 7% з усіх голосів

Всього голосів: 3539

  • Креветки 37%, 1316 голосів
    1316 голосів 37% 1316 голосів – 37% з усіх голосів
  • Краби 33%, 1159 голосів1159 голосів 33% 1159 голосів – 33% з усіх голосів
  • Мідії 13%, 463 голоси463 голоси 13% 463 голоси – 13% з усіх голосів
  • Риба 10%, 356 голосів356 голосів 10% 356 голосів – 10% з усіх голосів
  • Устриці 7%, 245 голосів245 голосів 7% 245 голосів – 7% з усіх голосів

Всього голосів: 3539

Ви чи з вашого IP вже голосували.

На допомогу любителям-початківцям знавці дають кілька порад:

  • стулки повинні щільно прилягати один до одного, при спробі відкрити їх молюск, захищаючись, намагається знову забезпечити герметичність свого житла;
  • якщо постукати закритою раковиною, вона повинна видавати глухий звук;
  • під час розкриття раковини має бути чутний чіткий звук-клацання;
  • м’якоть має виглядати прозорою, каламутні або білі ділянки неприпустимі;
  • запах має народжувати асоціації з морською свіжістю;
  • вага свіжої устриці при взятті її в руку має бути відчутною;
  • якщо капнути на м’якоть молюска, вона повинна злегка відреагувати (здригнутися, зіщулитися тощо), це нормальна рефлекторна реакція живого організму.

Ще один спосіб переконатися у свіжості поданої страви – розпитати офіціанта про те, де вирощували молюски, як їх зберігали, коли виловили. Завсідники ресторанів преміум-класу впевнені: відповіді мають бути чіткими та вичерпними.

Перед походом до ресторану тим, хто ніколи не пробував цей делікатес, рекомендується знайти ознайомлювальні ролики: у мережі багато навчальних фото та відео, як відкривати стулки молюска. Є в інтернеті та численні уроки у форматі відео, як правильно є устриць. Вони допоможуть подолати сором, щоб трохи пізніше, в ресторані, цілком можна було насолодитися дегустацією.

Відкривають молюска так:

  • на ліву руку надягають спеціальну кольчужну рукавичку, що захищає долоню від пошкодження;
  • раковину затискають у долоні, зверху має бути плоска її сторона;
  • ніж вставляють між стулок і акуратно повертають його до характерного клацання;
  • підрізають по колу сполучає стулки верхній м’яз;
  • розкривають раковини і ножем видаляють дрібні частини стулок, що відкололися.

У ресторані можна відкрити молюску самостійно або попросити це зробити офіціанта. Після розкриття стулок потрібно капнути лимоном на м’якуш, взяти раковину в руку в ліву руку, підчепити устрицю спеціальною вилочкою і відправити в рот. Допустимо використовувати вилку, так і безшумно всмоктувати молюска безпосередньо зі стулки. Стандартна рекомендація: ковтати устричну м’якоть не розжовуючи. Однак є любителі, які наполягають на тому, що відчути справжній смак цієї чарівної їжі можна лише зробивши кілька жувальних рухів.

Попит невичерпний

Устриці, що виловлюються в Блаффі, сьогодні – ознака розкоші. Такі страви можуть дозволити собі лише цілителі гламуру, які проживають свої роки в блаженстві та достатку. Багатим не властива гидливість, вони лише чекають, щоб устриця була живою. І вона все ще жива в момент, коли людина ковтає морську істоту.

Схудла: чим пожертвувала Софія Тарасова заради «ВІА Гри» (нові фото)

Якщо мало снігу, то врожаю не буде: 16 грудня — День Івана Молчальника

Студентка поліцейської академії В’єтнаму розповіла, як доглядає шкіру обличчя

Тут немає суддів, які критикували б любителів розкоші за жорстокість, адже охочі пообідати устрицями платять кілька сотень доларів за один прийом їжі. І вільних місць у закладах, що подають свіжі устриці, немає!

Що їдять в устрицях

Є в устрицях безпосередньо м’якоть і випивають сік, що скупчився в раковині. Не рекомендується вживати більше стандартної порції за один раз. М’ясо молюсків насичене білком, це досить ситна їжа.

Дієтологи рекомендують включати устричне м’ясо в меню, оскільки при мінімумі калорій воно здатне забезпечити організм усіма необхідними мікро-і макроелементами. Воно стимулює імунну систему, сприяє профілактиці ракових захворювань, активізує процеси кровотворення. У м’якоті молюска містяться амінокислоти, Омега-3 та Омега-6, вітаміни групи B, а також йод, цинк, фосфор, мідь, калій, кальцій та залізо.

У свій час устриці вважалися сильним афродизіаком, проте все частіше чути думку, що це не більше ніж черговий гарний міф.

Де мешкають

Більшість видів цих молюсків мешкає в тропічних і субтропічних морях, однак є і ті, хто віддає перевагу північним широтам. Завдяки цьому, наприклад, норвезькі устриці вважаються найдорожчими, оскільки розмножуються в холодному середовищі та природним шляхом.

Устриці віддають перевагу мілководді і жорсткому грунту – каменю, скелі, піщано-кам’янисті поверхні. Однак є види, будова яких дозволяє опускатися глибоко під воду, на 60 метрів.

У більшості випадків ці молюски живуть великими колоніями, але іноді живуть поодинці.

Устриць їдять живими чи мертвими

Традиційно устриць їдять живими. Саме так їх подають у більшості елітних ресторанів, супроводжуючи делікатес шампанським чи білим вином. Однак є і рецепти знаменитих шеф-кухарів, які передбачають теплову обробку мертвих молюсків та додавання до них інших інгредієнтів. Найяскравішим прикладом такої страви стали устриці «Рокфеллер», вигадані у Новому Орлеані ще наприкінці ХІХ століття. Молюсків готують, запікаючи прямо в раковинах під зеленим соусом, зробленим за секретним рецептом.

Термообробку потрібно піддавати і замороженим устрицям, придбаним у супермаркетах. Будинки їх дбайливо розморожують за кімнатної температури, м’якою щіткою під проточною водою очищають стулки із зовнішнього боку, обсушують за допомогою паперового рушника, відкривають раковину і витягають м’якоть молюска. Його можна готувати на грилі, смажити, запікати, приправляти різноманітними соусами, додавати до супів або печені.

Важливо: піддане тепловій обробці устричне м’ясо втрачає більшість своїх корисних властивостей, тому тим, хто хоче трохи оздоровитись, варто вибрати ресторанну подачу молюсків у сирому вигляді. Якщо важливо просто насолодитися вишуканим смаком делікатесу, то можна приготувати його вдома.

Про часи про звичаї!

Що раніше їли на обід? Дичина була чудовою стравою на столі заможної людини. Фрукти та зелень, овочі та ягоди, чудове м’ясо особливої ​​прожарки – щоб обов’язково з кров’ю! Сир і молоко, сир і незвичайні закуски … Все це чудово знайоме нам, але не завжди цінувалося також високо.

У XIX столітті одним із найвідоміших гастрономів був Брилат-Саварін. Саме йому належить фраза: “Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти є”. Він же вважав, що обід, до якого не подають сир, можна порівняти з одноокою жінкою – навіть якщо вона красива, все одно недосконала. У 1825 саме він поставив моду на устриць. На думку Брілат-Саваріна, тільки той сніданок і обід можна вважати повноцінним, що починається з цих морських дарів.

З чим їдять устриці

Разом із сирими устрицями зазвичай подаються житні грінки, чорний чи білий хліб із олією. Добре поєднуються з ними різноманітні соуси, їх зазвичай роблять на основі винного оцту чи лимонного соку. З французьких варіантів найпоширеніший міньйон. Останнім часом ресторатори почали обирати для подачі та азійські гострі соуси.

Також як супровід до устриць сомельє рекомендують білі вина:

  • елегантний Совіньйон-Блан з ароматами цитрусових та аґрусу;
  • наповнене свіжістю Піно-Гріджіо;
  • що вражає яскравістю квіткового букета Рислінг;
  • бургундське Шардоне із фруктовими нотами;
  • Шаблі з яблучним присмаком;
  • сухий Херес Фіно;
  • угорський Токай та преміальні марки ельзаських виноробів.

У деяких устричних барах прийняти подавати до основної страви світле пиво та лайм.

Устриці із шампанським

І все-таки найвідоміший супровід устриць – шампанське. Звичайно, йдеться виключно про преміальні його сорти. Гурмани радять обирати якісний брют. Таке поєднання – гастрономічна класика французької кухні.

І раніше, і зараз

Як вважають учені, вже у кам’яному столітті люди знали, що устриці їстівні, і вже тоді активно поглинали цих водян. Вчені переконані, що в період неоліту люди дійсно любили устриць, адже їх можна було їсти сирими.

Дослідження минулого племені маорі показало, що й там не гидували морськими дарами. У 1769 році Кук прибув до Коромандела і побачив, що місцеві жителі поглинають устриць. Порівнявши їх із звичними та знайомими по дому, він визнав – це нічим не відрізняються від страви, яку подають до обіду в Колчестері!

Як подають устриці у ресторані

На блюдо викладають подушку з подрібненого льоду і вже на неї, щоб забезпечити свіжість делікатесу, поміщаються устриці: традиційно шість штук на порцію. На двох подають дюжину устриць на одному великому блюді. Молюсків розкладають по колу. У центрі розміщують три види соусів, часточки лимона, житні хлібці. З приладів до розкритих молюсків подають тризубцеву вилку та маленьку ложечку.

Іноді кухарі, щоб виділити свій ресторан з багатьох інших, вигадують незвичайні способи викладення молюсків. Фото такої оригінальної подачі легко знайти на сайтах ресторанів. У українських ресторанах зазвичай подають далекосхідних молюсків, проте останнім часом конкуренцію їм склали чорноморські.

На закінчення ж розаговори про устриці варто розвінчати одну стійку оману. Раніше вважалося, що влітку молюски отруйні і їсти їх не можна. Існувало навіть правило літери Р: є устриці можна було лише у ті місяці, у назві яких є ця літера, тобто виключалися травень та літні місяці. Пов’язано це було із складнощами транспортування. Технічний прогрес зняв усі заборони, і насолоджуватися улюбленим делікатесом тепер можна у будь-яку пору року, чи то далекосхідні, чорноморські чи новозеландські його варіації.

Дарунки моря – які вони?

Як вважають деякі, устриці стали справжньою хворобою сучасного суспільства. Особливо стурбовані ті, хто займається видачею квот. За два перші літні сезони поточного тисячоліття загинуло понад півтора мільярди екземплярів. Причиною став паразит, який знищив до 92% населення в Блаффі.

2014-го 30% диких устриць померли через інші природні вороги. Урожай постійно змінюється. Іноді вдається видобути 7,5 млн., в інший рік – понад 10 млн. штук. У 60-х було вперше зафіксовано хвороби устриць. Штами поширені і сьогодні, але лише в окремих зонах світу.

Знайшли порушення? Поскаржитись на зміст

Відомі види

Зараз існує близько 50 різних видів устриць, і більшість їх можна вживати в їжу. Формально вони поділяються на плоскі та глибокі. До плоских, найдорожчих, входять 4 великі групи:

  • Граветт – найменші серед плоских устриць. Їхнє м’ясо щільне, а зовнішній вигляд відрізняється жовто-зеленим панцирем.
  • Белон – збираються біля берегів провінційної Франції. У цих устриць раковина має незвичайне забарвлення, що поєднує в собі безліч відтінків жовтого та зеленого, а відрізняє їх від інших насичений аромат.
  • Марен Олерон – давнє кохання багатьох гурманів. Ніжні м’ясо поєднується з вираженим смаком, який залишає приємний післясмак. Видобувається в Середземному морі.
  • Бузіг також мешкає на берегах середземномор’я. Його смак та запах відрізняються від більшості інших устриць – вони самі по собі дуже солоні та пахнуть пряними травами. Через таку природну самодостатність їх зазвичай не вживають із соусами – тільки лимонним соком.

Серед глибоких устриць особливо виділяються:

  • Спеціаль – одні з найбільших молюсків, що містять велику кількість м’яса.
  • Блакитна устриця – вона трохи корисніша за всіх інших побратимів, а все завдяки блакитній глині, яку додають у резервуар для їх розведення. Насамперед це робиться, щоб дати оригінальне забарвлення, на смак це ніяк не впливає.
  • Фін де Клер – найдорожчий вид глибоких устриць. Він приваблює гурманів своїм жирним, а тому дуже ніжним, солонуватим м’ясом.
  • Крез – у цих молюсках міститься велика кількість жирного та соковитого м’яса.
  • Білі перли – їх відрізняє панцир витонченої форми, солодкуватий присмак м’яса та тонкий запах йоду. Королівський зовнішній вигляд відповідає умовам вирощування, тому що дати м’ясу насолоду та мінімальну солоність у устриць дуже складно.

Подивитися, як виглядає молюсок кожного описаного виду можна на фотографіях чи ресторані. І незважаючи на сказане вище, у своїй більшості глибокі устриці – жителі Тихого океану. Саме тихоокеанська устриця була першою, з якою познайомилася людина.

Біля берегів України Далекому Сході добуваються Хасанська, Анівська і Японська устриці. Вони відрізняються смаком, а точніше ступенем солонуватості. Але найбільше займає форма їх панцирів, тому що вона у всіх трьох видів незвичайна для молюсків. Та й способи їх видобутку не такі прості, що разом із природним походженням додає їм цінності. Подивитися, як відрізняються ці види тихоокеанських молюсків один від одного можна на фотографіях.

Як правильно є устриці, а також рекомендації щодо їх приготування

Устриці входять до переліку найбільш популярних делікатесів у світі. Що цікаво на початку 19 століття, це була їжа робітничого класу, але йшов час і запасів ставало все менше. Все це призвело до того, що ціни зросли і для багатьох стали недосяжні. Справжні гурмани люблять насолоджуватися молюсками, поєднуючи їх з вином.

  • Як правильно є устриць?
  • Як правильно готувати устриць?
  • Популярні страви
  • Устриці перлові
  • Суп з морепродуктів
  • Каліфорнійські устриці
  • Готуємо смачно

Ними можна поласувати не тільки в ресторані, а й приготувавши самостійно в домашніх умовах. Багато людей, які спробували устриці, говорять про те, що це абсолютно несмачні морепродукти схожі на якусь слиз.

Подібна думка абсолютно невірна, оскільки у будь-якої екзотичної їжі є деякі особливості в її приготуванні і вживанні.

Знаючи кілька секретів, ви зможе отримати справжнє задоволення, від дивної і непривабливої на вид їжі.

Як правильно є устриць?

Щоб відчути справжній смак молюсків, рекомендується їх їсти ще живими. Про це свідчитиме легкі скорочення їхнього тільця при дотику. Звичайно, дозволити собі можуть не всі, оскільки в магазинах їх продають у замороженому вигляді.

Спробувати делікатес в живому вигляді можна в деяких ресторанах або ж у країнах, які займаються розведенням молюсків. Ще одна явна ознака свіжості – злегка привідкрита раковина самостійно закривається. Всередині крім м’яса знаходитися рідина, яка при зіпсованості витікає.

Існує думка, що морепродукти не рекомендується вживати в місяці, в назві яких є буква «Р», але це неправда. Цей слух був поширений для того, щоб зберегти поголів’я, оскільки саме з травня по серпень вони розмножуються. Тому при бажанні ви можете їсти їх у будь-яку пору року. Фахівці стверджують, що найсмачніші березневі морепродукти.

Розглянемо основні рекомендації, як правильно відкривати устриці:

  • Для цього завдання необхідно мати спеціальний ніж, який має коротке леза з гострим кінцем і товстою рукояткою;
  • Використовуйте під час відкриття щільні гумові рукавички, оскільки існує ризик порізатися;
  • Відкривати устрицю потрібно не раніше, ніж на 30 хв. до їжі;
  • Помістіть її в лівій руці так, щоб гострий хвіст був спрямований у вашому напрямку, а плоска частина дивилася вгору;
  • Ніж візьміть в іншу руку, а великий палець помістіть на лезі, на відстані приблизно 1см від кінчика;
  • Щоб відкрити устрицю, вставте ном між половинками і розріжте замковий м’яз. Для цього обведіть ножем навколо м’яса між половинками;
  • Робіть все акуратно і не тисніть сильно на ніж, оскільки важливо не пошкодити ніжне м’ясо;
  • Тепер акуратно підніміть верхню, неглибоку частину мушлі і відсуньте її;
  • Залишилося видалити осколки. Тепер покладіть її на тарілку так, щоб нутрощі не випали.

Подавати делікатес рекомендується на льоду. Правильно їсти устриць з лимоном, оскільки кислий смак доповнює і покращує смак молюска. У Європі люблять їх їсти з оливковою олією або з соусом Табаско.

Не рекомендується солити цей вид морепродуктом, так як цього мінералу і так предостатньо. Візьміть відкриту раковину з молюском, капніть на нього соком лимона або соусом, а потім за допомогою спеціальної вилочки відділіть м’ясо від місця кріплення. Залишилося тільки перевернути вміст в рот і, не жуючи, проковтнути.

Їсти устриць найкраще в поєднанні з вином, так ви зможете отримати справжнє задоволення. Враховуйте, що якщо ви замовили в якому-небудь закладі і принесли вже відкриті раковини, то краще їх не є, так як це явна ознака їх несвіжості. Важливо також правильно підібрати страви, які будуть служити продовженням трапези. Найкращий варіант – риба і парові овочі.

Як правильно готувати устриць?

Приготувати молюсків можна кількома способами. Підсумкові страви виходять смачними та оригінальними.

Устриці на пару. Для початку варто очистити зовнішню сторону від можливого бруду. Для цього рекомендується використовувати щітку. Спочатку оберіть і відкладіть зіпсовані і тріснуті варіанти.

Не рекомендується заздалегідь готувати морепродукти, оскільки це може їх вбити і зіпсувати смак. Необхідно правильно приготувати рідину, для парової лазні, оскільки від неї залежатиме підсумковий смак. Візьміть ємність і налийте в неї воду десь на 5 см. Туди ж відправте 0,5 ст. пива і келих вина. Покладіть устриці в дуршлаг і помістіть їх над водою.

Коли рідина закипить, закрийте кришку. Для середньої готовності, час – 5 хв., а для добре приготовлених знадобитися 10 хв. Якщо до цього моменту залишилися раковини, то їх варто викинути, вони не придатні в їжу.

Устриці на грилі. Як і раніше правильно приготувати устриці можна тільки після попереднього очищення. Залиште раковини на деякий час у воді, а після почекайте, як вода стече. Можна використовувати як газовий, так і кутовий гриль.

Щоб додати приправи заздалегідь, то їх доведеться розкрити. Хоча їх можна готувати цілком і тільки перед вживанням додати прянощів. Як приправ можна використовувати вершкове масло з часником, з соєвим соусом тощо.

Викладіть устриці плоскою стороною вниз, закрийте кришку на 5 хв., а після відкрийте і перевірте готовність, яка залежить від початкового вибору:

  • Якщо ви робили їх цілком, значить, готові варіанти розкриються. Через щілину повинен бачитися киплячий сік. Якщо через 10 хв. готування мушлі не розкрилися, значить, вони зіпсовані;
  • Готуючи варіанти, розділені на половини, достатньо витратити не більше 10 хв. М’ясо має злегка зморщитися, а сік активно кипіти.

Краще подавати їх із соком лимона або з розтопленою олією.

Смажені устриці. Готувати краще у фритюрі, який необхідно розігріти до 190 градусів. Рецепт вказаний на 350 г м’яса. Розкрийте мушлю і відділіть молюска. Окремо приготуйте кляр. До складу сухої суміші входить борошно, сіль і перець.

Окремо злегка збийте 2 яйця. Молюски опустіть у яйця, а опісля обваляйте їх у сухій суміші. Готуйте за раз по 5 шт. по 2 хв. до придбання золотистої корочки. Їсти їх потрібно в гарячому вигляді.

Популярні страви

Якщо ви хочете приготувати вдома справжній кулінарний шедевр, пропонуємо кілька оригінальний рецептів.

Устриці перлові

Прекрасний варіант як для романтичної вечері, так і для святкового столу.

  • Устриці – 12 шт.;
  • Болгарський перець – 1 шт.;
  • Цибуля шалот – 1 шт.;
  • Часник – 2 зубки;
  • Оливкова олія – 30 мл;
  • Устричний соус – 25 мл;
  • Соус Табаско – 1 год. ложка;
  • Мед – 1 год. Ложка;
  • Лимон – 0,5 шт.
  1. Перець наріжте соломкою, а цибулю напівкільцями. Часник дрібно порубите або пропустіть через прес.
  2. На оливковій олії обсмажте все протягом 7 хв. Потім додайте інші інгредієнти. Все акуратно перемішайте.
  3. Розкрийте устриці і викладіть половинки на страву.
  4. У кожну мушлю покладіть невелику кількість підготовлених овочів і прикрасьте долькою лимона.

Суп з морепродуктів

Ця оригінальна і дуже смачна страва подається в багатьох європейських ресторанах, а ви можете приготувати його вдома.

  • Устриці – 3 шт.;
  • Ламінарія – 1 г;
  • Моцарелла – 20 г;
  • Червона ікра – 1 год. Ложка;
  • Вершкове масло – 0,5 год. Ложки;
  • Бульйон з мідій – 1 ст.;
  • Гребешки – 200 г;
  • Сік лимона.
  1. Гребішки очистіть, а м’ясо відокреміть від мушлі.
  2. Підігріть бульйон і додайте туди подрібнену ламінарію і сік лимона.
  3. Підігріту тарілку змажте маслом, додайте трохи солі та перцю.
  4. На дно покладіть веслування та устриці.
  5. Зверху залийте все бульйоном. У центр покладіть сир.
  6. Поставте тарілку в розігріту духову шафу і почекайте поки розплавитися сир. Подавайте з ікрою.

Каліфорнійські устриці

Прекрасна страва, яка підійде на всі випадки життя. Готувати його нескладно і при бажанні з ним впоратися навіть кулінар-початківець.

  • Устриці – 50 шт.;
  • Натертий сир – 0,5 ст.;
  • Вершкове масло – 2 ст. ложки;
  • Петрушка і селер.
  1. Морепродукти помийте і розкрийте, щоб отримати половинки.
  2. Посипайте їх сиром, додайте сіль і збризніть розтопленою олією.
  3. Викладіть на противагу і готуйте до того, як сир повністю розтопиться.
  4. Подавайте із зеленню.

Готуємо смачно

Тепер ви знаєте не тільки, як правильно очистити, а і як приготувати справжній делікатес. Дотримуючись усіх рекомендацій, ви зможете отримати справжнє задоволення від вживання екзотичної страви. Пам’ятайте, що головне, це якість продукту і його свіжість, оскільки зіпсований білок може стати причиною серйозного отруєння.

Про автора

admin administrator