Коли підпускати кролицю до крола після окролу

Авторadmin

Коли підпускати кролицю до крола після окролу

Коли можна підсаджувати кролицю після окролу

Відомі випадки, коли кролиця після окролу починає вести себе неспокійно, розкидаючи на своєму шляху всіх і все. Це можна пояснити настанням у неї періоду статевої охоти, що може початися відразу після окролу. Якщо кролиця після окролу так себе веде, тоді рекомендується покрити її знову, що зможе її заспокоїти. Якщо не можна проводити ущільнений пологи, тоді кролицю потрібно відокремити від дитинчат і запускати до них лише раз на добу, щоб вона їх погодувала. Цей процес повинен проходить під ретельним контролем власника.

Кролиця після окролу може загризти дитинчат, що пояснюється важкими пологами або хворобливим станом сосків. В такому випадку, потрібно помасажувати молочні залози самки, зцідити трохи молока, і притримуючи кролицю погодувати малюків. Якщо подібну процедуру провести кілька разів, тоді кролиця сама звикне до неї і надалі насильно змушувати її вже не доведеться.

Занепокоєння кролиці після окролу може пояснюватися відсутністю у неї молока. Якщо так сталося, тоді кроленят потрібно підсадити до іншої кролиці. Не рекомендується залишати кролиці після окролу більше восьми дитинчат, адже у неї лише вісім сосків. Звичайно, високомолочних самки здатні виростити і 12 кроленят, а ось маломолочних не більш 6. Про молочності можна дізнатися вже в перші дні кролиці після окролу, станом її молочних залоз: якщо вони збільшилися в обсягах, набрякли значить, самка молочна. В результаті натискання на сосок починає цівкою виділятися молоко. У кролиць, що мають достатню молочність, кроленята спокійні і з добре наповненими шлунками. Як правило, кролиця після окролу годує своє потомство раз в день.

Якщо у кролиці після окролу немає молока, тоді її дитинчат потрібно підсадити до іншої самиці. Тут важливо відзначити, що краще одночасно парувати кілька кролиць, щоб у разі відсутності молока у однієї, можна було підсадити її потомство до іншої. Це також дасть можливість розподіляти малюків між кролиця в рівномірному кількості. Підкладати чужих кроленят потрібно дуже обережно і акуратно: ретельно очистити їх від материнського пуху та підстилки і уклавши в чуже гніздо, укрити новим пухом, як би натираючи їм кроленят, щоб вони придбали запах нової сім`ї. Розмір і вік підсаджені кроленят не повинні істотно відрізнятися від нових сестер і братів. У тих випадках, коли кролиця після окролу не може годувати малюків і підсадити їх до іншої самки немає можливості, господар повинен зайнятися штучним вигодовуванням потомства. Рекомендується годувати кроленят один раз на добу розведеним згущеним молоком або молочними сумішами. Не можна використовувати коров`яче молоко, оскільки вони суттєво відрізняється від кролячого за своїм складом. Вигодовувати можна за допомогою пляшечки з соскою, по 15-30 г суміші, враховуючи вік кроленят. У 2 тижні кроленя має вагу близько 200 г, а в 3 500 г. Після трьох тижнів штучного годування кроленя може починати самостійно їсти доброякісний корм.

Злучка кролиці після окролу: терміни і технології

Кролівництво вважається одним з найбільш вигідних занять для фермера. Від вихованців можна отримувати дуже смачне м`ясо і цінні шкурки. Крім того, кролиці дають численне потомство, а молодняк швидко росте. Коли можна парувати кролицю після окролу, розповімо в цій статті.

  • 1 Терміни племінної зрілості кроликів
  • 2 Коли парувати самку після окролу
  • 2.1 промислова технологія
  • 2.2 ущільнені окроли
  • 2.3 стандартна технологія
  • 3 Відео «Злучка і окроли протягом року»

Терміни племінної зрілості кроликів

Термін скороспелости кроликів складає приблизно 4-6 місяців, коли тварини досягають ваги в 3-6 кг (в залежності від породи). При хорошому харчуванні самок можна парувати вже на четвертий місяць життя. Кролі досягають статевої зрілості трохи пізніше – тваринники рекомендують парувати самців вперше не раніше 5-го місяця життя. До того ж кожна порода кроликів розвивається по-своєму. Наприклад, великі породи (Сірі і Білі велетні) життєздатне потомство приносять у віці півроку і при масі в 3,7 кг, а середні (Віденський блакитний, Шиншила) на місяць раніше, при вазі в 2,5 кг. Злучка кролиць в потрібному віці дозволить вам отримати найбільший прибуток, так як за один рік потомство з`явиться не тільки від однієї самки, а й від виріс приплоду з її початкового і навіть другого окролов.

Перевагою кролівництва є і те, що час року практично не впливає на відтворення вихованців, лише в жовтні-листопаді статева охота виражена у самок слабо. Якщо хочете отримати більшу вигоду, обов`язково практикуйте і зимові окроли, але приміщення має бути утеплено.

Для поліпшення скоростиглості кроликів важливо забезпечити їм гарний зміст і догляд. Після першого полювання кролиця ще не може принести повноцінний приплід – це потрібно враховувати. Але і перетримувати їх до першої злучки не рекомендується. Надалі це може значно знизити її здатність до запліднення. Найбільша продуктивність самки, за відгуками, доводиться на перші два роки життя, що вірно і для самців.

Хороший кроль-виробник, починаючи з 6-го місяця життя, в змозі покрити дві самки в день. Але в перший час часто парувати його не можна: ритм для молодих самців – 2-3 самки на тиждень.

Коли парувати самку після окролу

Фізіологічно кролиця готова до спаровування вже на наступний день після пологів. Але в цей час багато поживних речовин йде на молоко для кроленят. При зловживанні швидкої злучкою організм кролиці з часом слабшає, і до вже народженому потомству можуть ослабнути материнські інстинкти. У будь-якому випадку, при великому приплоді з годує кролицею залишайте стільки малюків, скільки у неї сосків (краще навіть на одного менше).

Є кілька методик, як з`єднувати кролицю після окролу. Про кожну розповімо докладніше.

промислова технологія

Вагітність у кроликів триває всього місяць. Кроленят народжується в середньому від 5 до 10 і малюки швидко набирають вагу. Теоретично можна від самки отримати до 10 окролов на рік, але на великих фермах зазвичай нормою є 7 окролов. При цьому спеціально відбираються самки з гарною природною резистентністю. Кролиць використовують всього лише рік.

При спарюванні кролиць на знос їх посилено годують, що викликає раннє статеве дозрівання. Самці влаштовують злучку приблизно на 20-й день після окролу. Якщо всі вимоги на фермі виконані, протягом року 7 разів отримують потомство, і потім самка вибраковується. Деяких кролиць виводять через ускладнення після пологів: шлунково-кишкових захворювань, паралічу задніх ніг і інших.

ущільнені окроли

Щільна технологія – це покриття самки на 2 або 3 день після пологів. В цей час вона вже вигодовує кроленят без шкоди для розвитку наступного виводка в ембріональній стадії. Потомства, як правило, забирають вже в 28-денному віці. Це технологію можна використовувати і в домашньому господарстві, але обережно.

Існують і полууплотненние окроли, коли спарювання проводиться через два тижні після окролу. Кроленят в цьому випадку забирають у віці 35 днів. Клітку потрібно після відсадження вичистити, замінити підстилку. Самка з неї зробить нове гніздо.

Ущільнені окроли проводити круглий рік неможливо – самка виснажується і навіть може загинути. Досвідчені кролівники застосовують таку технологію в літній період, коли багато дешевих і соковитих кормів. Щоб збільшити стадо, можна застосовувати разове або дворазове покриття самок. Наведемо приклад: у вас є молоді самки, народжені в березні, квітні і травні. Отже, в злучку їх можна пускати з червня по серпень і вже з липня по вересень отримувати потомство. До кінця року молодняк вже можна бути забивати на м`ясо. В силу різних причин буває, що самка втомлюється народжувати навіть в полууплотнённой технології, стає млявою і виглядає ослабленою, не підпускає самця. У таких випадках тваринники рекомендують дати кролиці відпочити протягом місяця. Якщо вона молодша трьох років, то відтворювальні якості до неї швидше за все повернуться.

Звичайно, при ущільненої технології самки зношуються швидко. Якісне поголів`я на розлучення отримати не можна. Але фермери для отримання найбільшої кількості племінних особин радять проводити злучку одночасно двох кролиць. Обидві, племінна і «друга», народжують. Потомство від другої викидають, а на його місце підкладають племінних кроленят. При використанні такої схеми племінна кролиця встигають відновитися і відпочити.

Відзначимо, що кроленята зимових і березневих окролов міцніше і добре використовують в майбутньому літні дешеві корми. Осіннє потомство погано росте і більш слабке. Також літніх кролиць случают на місяць пізніше, коли закінчиться сезонна линька – вона значно послаблює організм.

стандартна технологія

Найкращий приплід і здорове потомство від кролиці можна отримувати, якщо спаровування робити через місяць після окролу. Через два тижні після парування віднімають вже підросло потомство, а ще через дві чекають наступного окролу. При стандартному методі злучки в рік від однієї кролиці можна отримати до 40 здорових кроленят. На невеликих фермерських господарствах найчастіше використовують саме цю технологію. Тим більше, що кролицю можна використовувати два з гаком роки.

Злучка проводиться протягом 5 днів. У зимовий час кролиць покривають днем, коли тепліше в крільчатнику, влітку – вранці і ввечері.

Відео «Злучка і окроли протягом року»

У ролику кролівник розповідає про свій досвід частих случек і окролов у кролиць, показує графік случек і продуктивність за рік.

Про автора

admin administrator