Коли термін сплати прибуток

Авторadmin

Коли термін сплати прибуток

Податок на прибуток

Податок на прибуток в Україні один із загальнодержавних податків. Податок з доходів фізичних за базовою ставкою 18% – це прибуток, яку отримує платник податків на території нашої держави або за його межами. Розрахунок податку на прибуток – це різниця між доходом, отриманим у звітному періоді і собівартістю товарів і адміністративних / виробничих / на збут / та інших витрат.

Податок на прибуток в Україні – прямий податок, платниками є юридичні особи – суб’єкти господарської діяльності. Це можуть бути як резиденти, так і нерезиденти. Сплата податку на прибуток для них ще називається загальною системою оподаткування (на відміну від спрощеної).

  • Резиденти – особи, які займаються підприємництвом на території України і за її межами. За винятком неприбуткових підприємств, які внесені до Реєстру неприбуткових організацій та юридичних осіб, які використовують пільгову систему оподаткування.
  • Нерезиденти – юридичні особи, чиє джерело доходів має українське походження.

Ставка податку на прибуток залежить від сфери діяльності або потрапляння підприємства під певні критерії. Це може бути страхова, букмекерська або діяльність з проведення або випуску лотерей.

З 1 січня 2018 року засуджено звітності за рік однакові для всіх підприємств. Річна декларація з податку на прибуток подається платниками протягом 60 днів після звітного року, незалежно від того звітують вони щорічно або щоквартально.

До уваги платників! Щодо строків звітування та сплати податку на прибуток за 2023 рік

Звітна кампанія за 2023 рік з податку на прибуток вже розпочалася.

Відповідно до п. 44.2 ст. 44 Кодексу для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Фінансова звітність – є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та є її невід’ємною частиною. Подавати її разом з відповідною податковою декларацією квартальної або річної мають усі платники податку на прибуток, які мають можливість виконувати свої податкові обов’язки, у порядку передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток у визначених законом випадках подають податковим органам у порядку, передбаченому Кодексом для подання податкової декларації, проміжну (I квартал, перше півріччя, III квартал) та річну фінансову звітність (пункт другий Порядку N 419).

Річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, в яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 40 мільйонів гривень.

Платники податку на прибуток, у яких звітний (податковий) період дорівнює календарному року (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), подають податкову декларацію (у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яка розраховується наростаючим підсумком за рік, – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Квартальний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, в яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) за попередній річний звітний (податковий) період, перевищує 40 мільйонів гривень.

Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897, зі змінами і доповненнями внесеними наказом від 24.10.2023 N 572, який набрав чинності 15 грудня 2023 року.

Річну декларацію з податку на прибуток подають усі платники, як квартальні, так і річні, протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто декларацію за 2023 рік потрібно подати не пізніше 29 лютого 2024 року.

За загальним правилом платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, установлених Кодексом. При цьому, якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.

Таким чином, граничний строк сплати податку на прибуток за 2023 рік- 11 березня 2024 року.

Про автора

admin administrator