Коли у борсуків гон

Авторadmin

Коли у борсуків гон

Цікаві факти про борсуків

Зовні борсуки дуже милі створіння, але при цьому вони вельми серйозні. Вони проводять більшу частину життя зі своїм сімейством, і при цьому відрізняються хоробрістю і відвагою. Навіть при зустрічі зі свідомо сильним противником борсук ніколи не здається, захищаючись до останнього. Спеціально на людей вони ніколи не нападають, але намагатися погладити цього милого звірка, наткнувшись на нього в лісі, було б дуже нерозумною і взагалі поганою ідеєю.

24 цікаві факти про борсуків

  1. Борсук – вид ссавців з родини куницевих.
  2. Довжина тіла дорослого борсука може досягати 60-90 сантиметрів, а довжина його хвоста становить 20-24 сантиметри.
  3. Тулуб борсука масивний і витягнутий, звужується до голови. Мордочка біла з двома темними вертикальними смужками по боках. Шиї практично немає, тому що вона зливається з тулубом. Лапи короткі і великі. У борсуків довгі тупі кігті, за допомогою яких вони риють нори. Весь тулуб сірого кольору з срібним відливом.
  4. Борсуки чудово адаптуються до різноманітних умов проживання, саме тому їх можна зустріти на всіх континентах крім Антарктиди.
  5. Борсуки люблять жити в змішаних, тайгових і гірських лісах. Іноді вони живуть і в горах, але тільки на невеликій висоті, і якщо гірські схили вкриті лісами.
  6. Борсуки рідко змінюють місце проживання, вони зазвичай доповнюють і розвивають підземні комплекси нір, вириті ще їхніми предками. Вченим відомі підземні городища, збудовані борсуками, яким близько 2000 років.
  1. Житлові приміщення в своїх складних і розгалужених норах борсуки зазвичай облаштовують на глибині в 3-5 метрів під землею.
  2. Ці тварини живуть до 15-16 років, але на волі рідко проживають довше 10-11 років.
  3. Один одного борсуки впізнають по специфічному запаху, що виділяється їх залозами.
  4. У більшості тварин всього два повіка: верхнє і нижнє. У борсуків їх три. Третє віко потрібно їм для того, щоб захищати очі від пилу і шматочків ґрунту під час копання.
  5. У більшості випадків вони утворюють пари на все життя.
  6. У разі небезпеки борсуки зазвичай рятуються втечею, якщо у них є така можливість. Але якщо бігти нікуди, або потрібно захищати дитинчат, вони борються, як справжні герої, і
  7. їм під силу здобути перемогу навіть над вовком або великим псом.
  1. Борсукові кігті – не найкраща зброя, так як вони досить тупі. Зате ними дуже зручно рити землю.
  2. Вони страшенно охайні тварини. Вони ніколи не випорожнюються в своїй норі. У них є спеціальні, так звані «комунальні туалети», куди ходять все борсуки з прилеглої території. Зазвичай такі туалети розташовуються на самому краю їх території. Також, вони майже ніколи не приносять їжу до себе в нори, щоб там не смітити. Час від часу вони влаштовують «генеральне прибирання» в своїх норах, викидаючи старі підстилки і все інше.
  3. Борсуки всеїдні. У їх меню входить різноманітна рослинна їжа, але при нагоді вони не проти поласувати дощовими черв’яками, дрібними гризунами, ящірками або навіть птахами (цікаві факти про птахів).
  4. Якщо вагітна самка борсука впадає на зиму в сплячку, процес розвитку зародків в її утробі сильно сповільнюється.
  1. Самки народжують потомство в своїх норах. Послід зазвичай складається з 2-5 малюків. Новонароджені діти сліпі і практично лисі. Вони повністю залежать від своєї мами. Мама регулярно виходить на полювання, для того щоб прогодувати своє потомство. Зазвичай ці вилазки, нетривалі. Також, варто відзначити, що в період виховання потомства, мама може змінювати кілька нір, переносячи туди малюків по одному. Робить вона це для безпеки своєї сім’ї. Коли малюкові виповнюється 4 місяці, він уже може самостійно полювати, а в 6 місяців зазвичай залишає маму.
  2. Вони дуже товариські і грайливі. Вченим не раз доводилося спостерігати, як борсуки дуріють і грають без якоїсь конкретної мети. Вони просто розважаються.
  3. Лисиці охоче займають борсукові нори, щоб не рити свої власні. Іноді вони навіть виселяють законних власників (цікаві факти про лисиць).
  4. Північні борсуки, як і ведмеді, на зиму зазвичай впадають в сплячку.
  5. Восени, перед довгим зимовим сном, всі північні борсуки старанно від’їдаються, збільшуючи свою масу на 30-40%. Влітку звичайний, не дуже товстий борсук важить 20-22 кг, а перед сплячкою його вага може доходити до 31-34 кг.
  6. Вони мають дуже густе хутро і в’ялу шкіру. Це допомагає їм крутитися навіть тоді, коли їх схопив хижак.
  7. Що ж стосується самих головних ворогів цієї тварини, то ними є не хижаки, а автомобілі. Від автомобілів щорічно гине як мінімум 50 000 борсуків.

20 Цікавих фактів борсука

Барсук неймовірний, коротконогий, всеїднийтварина зазвичай зустрічається в Північній Америці та більшій частині Європи аж до півдня Скандинавії. Медовий борсук зустрічається в більшості частин Африки на південь від Сахари, включаючи південний Левант, Туркменістан, Аравійську пустелю та Індію, в той час як барсук Яван-тхор живе в Індонезії, а борнійський тхор-борсук живе в Малайзії. Існує три основні види борсуків: чорний, сірий та білий борсук. Однак європейський барсук, якого ми знаємо, є лише одним із майже десятка в сім’ї, яка охоплює більшу частину світу між ними. The Африканський борсук – Медоїд (Мелівора капенсис) також відомий як рател і знаходиться вАфрика, Південно-Східна Азія та Індійський субконтинент. Ось 20 цікавих фактів про борсуків. Один з фактів Badger вказує на те, що вони є найбільшими наземними вусиками в Африці.

Факти про борсука – загальні

1 – Насправді є одинадцять видів борсукаі вони є членами родини Mustelidae або ласками . хоч і досить великими. Був дванадцятий, азиатський смердючий борсук, Мідаус, але генетичні докази тепер довели, що це був скунс. З решти, борсуки з ракелями або медом, Меллівора Капенсіста американські барсуки, Taxidea Taxus, перебувають у власних підсемействах, а решта дев’ять євразійських борсуків поділяють сім’ю Меліней.

2 – євразійські борсуки майже всі названі за їх географічним розташуванням; три в роді Meles – японський, М. Анакума; Азіатський, М. Левкур і європейський, М. Мелес – п’ять у Мелогале, тхори-борсуки – бірманці, М. Персоната; Яван, М. Orientalis; Китайська, М. Мощата; Bornean, М. Еверетті і В’єтнам, М. Cucphuongensis – і нарешті, рід Арктонікс, барсук Хог, А. Колларіс (що зустрічається в Південному Китаї та прилеглих районах).

3 – Ще один із фактів про борсуки, які більшість людей не робитьзнати, чи не існує остаточного походження назви “badger”; деякі вважають, що це походить від французького «bêcheur», що означає копач, інші, включаючи OED, вважають, що він походить від значка плюс суфікс «-ard», посилаючись на білий знак, що нагадує значок на голові.

4 – борсук – державна тварина Вісконсинау США та офіційний талісман тричі; в Університеті Брок, Сент-Катарін, Онтаріо (Канада), в коледжі Сент-Ейдан в Університеті Дарем (Англія), а також з атлетичних команд Університету Вісконсін-Медісон (США). У японському фольклорі барсуки постають як дикі, пустотливі істоти.

5 – Більшість видів борсуків класифікованіцілі збереження як “найменша стурбованість”, тобто зовсім не загрожують, але борсук Хог “майже загрожує”, а бурманські, яванські, борнянські та в’єтнамські тхори-барсуки позначаються як “недостатні дані” – тобто їх так рідко не бачити нічого про них відомо багато, що доводиться перекладати як “їх не дуже багато”.

Факти барсука – характеристики

6 – всі різні види борсуків виглядають дужеподібні, крім довжини хвоста; всі вони мають короткі, жирні тіла, короткі ноги (для копання), довгі голови з маленькими вушками, чорні обличчя з білими відмітками, сірі тіла зі світлою смужкою на всю довжину, світлі шлунки та темні ноги (хоча деякі буріші, ніж сірі в колір). Довжина хвоста варіюється в залежності від видів; деякі – дуже короткі, а в інших, особливо тхори-борсуки, вони до 20 дюймів (51 см). Тварини також різняться за розмірами, від маленьких тхорів-борсуків вагою близько 9,1-11 кг (20-24 фунтів) до європейського борсука вагою близько 18 кг (40 фунтів) у вазі та 90 см (35 дюймів) у довжину. .

7 – щелепи борсука мускулюються таким чином, щобзробити дислокацію майже неможливо – таким чином вони можуть зациклюватися на будь-чому з феноменальною силою і похмурою стійкістю, але це означає, що рухи щелепи обмежуються прямим вгору / вниз АБО ліво / праворуч, не граючи між двома напрямками.

8 – Хоча офіційно хижі тварини єнасправді всеїдні, це означає, що вони з’їдять майже все, що трапляється на їх шляху; від комах, ґрунтів та дощових черв’яків, до дрібних тварин усіх видів, птахів, коренів та фруктів. Медовий борсук з’їсть мед (сюрприз!), Також дикобрази та змії; вони навіть піднімаються на дерева, щоб дістатися до бджолиних гнізд. Американські борсуки виловлюють свою здобич, копаючи і можуть напрошуватись тунелів за ними з надзвичайною швидкістю. Про борсуків навіть було відомо, що вони стають підказками після вживання в їжу гнильних і заквашених фруктів!

Факти борсука – поведінка

9 – Усі борсуки живуть під землею в норах або”Сет”, що складається з часто досить обширних тунельних систем з камерами в різних точках і кількома входами. Вони в основному, але не завжди, нічні і здатні бігати або скачувати зі швидкістю до 30 км на годину (19 миль / год) при коротких поривах. Одні є одинокими, інші живуть у кланах чи сім’ях до 15 тварин.

10 – Більшість, як правило, не агресивних істот,але вони використають свою велику силу, щоб захистити себе і, особливо, своїх молодих, до смерті, часто відбиваючись від набагато більших тварин, таких як ведмеді та вовки. Це призвело до практики «приманки борсука», коли борсуки встановлювали для боротьби з собаками та іншими більш великими тваринами за так званий «спорт». Приманка барсуків давно була незаконною у Британії з 1930 року, але, як відомо, вона все ще трапляється при нагоді.

11 – вага борсука змінюється сезонно,оскільки вони накопичують запаси жиру між весною та осінню, готуючись до ефективного сплячого протягом найгіршого зимового періоду. Найважчим зареєстрованим борсуком був європейський кабан вагою 27,2 кг (60 фунтів), але неперевірені претензії були зроблені на 7 кг (15 фунтів) більше.

12 – Деякі борсуки відкладаються достатньо, щоб вонивони поділяться своїми наборами з іншими подібними за розмірами тваринами, такими як кролики, лисиці тощо. Однак, коли вони влаштовуються на «зимовий сон», борсуки перегороджують вхід до своїх сетів землею та листям – що для будь-якого має бути дуже неприємним незимуючі тварини, які живуть з ними!

Факти про борсуків – спеціальності

13 – американські борсуки та койоти іноді їдятьодин одного, коли надається можливість, але в основному залишають один одного. Однак, їх іноді було помічено, що вони полюють один з одним, щоб полювати – швидші койоти переслідують здобич над землею, а повільні, але сильні борсуки виривають їх під землею, роблячи ефективну команду!

14 – японські барсуки практикуються ‘із запізненнямімплантація ‘, спаровуючись навесні незабаром після народження попередніх дитинчат, але чекаючи наступної зими, перш ніж дозволити новим дитинчатам почати гестацію, готові народитися навесні.

15 – Європейський борсук дуже метушливийзберігаючи його в чистоті, і буде дефектируватися лише в конкретних туалетах, викопаних на відстані. Було навіть відомо, що ховають мертвих членів сім’ї, а не залишають їх «лежачи». Стверджується, що туберкульоз великої рогатої худоби поширюється на худобу, хоча це ще не остаточно доведено.

16 – Китайський тхор-борсук був би досить неприємним домашнім напарником для більшості тварин, оскільки він виробляє надзвичайно пахкі анальні виділення.

17 – Існування в’єтнамського тхора-борсукабуло виявлено лише у 2005 році, коли тварина була поранена сіткою у національному парку Кук-Пхуонг, В’єтнам. Через рік було знайдено тіло нещодавно померлого, що дозволило вченим описати його, але мало іншого. Не дивно, що в списку збереження це “дефіцит даних”, поки що знайдено лише двох задокументованих осіб!

18 – З усіх видів борсука Мед барсукзовні більше схожий на своїх родичів, ніж на інших борсуків, це один із багатьох фактів барсуків, які люди не знають; він також надзвичайно розумний і може використовувати інструменти, дуже рідкісні можливості у тварин. Це одне з небагатьох тварин, яке заради цього вб’є, наприклад, вбиває всіх птахів у пташнику та забирає лише пару. Через свою зухвалість, силу, гнучкість та дуже жорстку, але пухку шкіру людині дуже важко боротися – вона нападе на будь-кого / кого, хто наблизиться, і досить сильна і люта, навіть щоб відбити левів; її шкіра більш-менш непромокальна до стріл та списів; єдине безпечне місце, яке можна тримати – це скрутка шиї, оскільки вона буде крутитися і повертатись у будь-якому іншому напрямку, в якому ви її тримаєте, щоб змусити її кігті та зуби грати, і про єдиний спосіб недієздатності – це вистріл або дуже сильний удар по голові – більше нічого це не зупинить! Страшна тварина справді!

Факти барсука – персонажі

19 – У книгах: борсуки завжди були популярні як персонажі, зазвичай їх зображували як мудрих і шанованих людей похилого віку. Є ряд «Господарів борсука» та «Маточки-борсуки» в серіалі Redwall Брайана Жак; та інших персонажів барсука, зокрема: Френсіс Рассела Гобана, мисливець на трюфелі К.С. Льюїса (в серії “Нарнія”), Томмі Брок Беатрікс Поттер (“Казка про містера Тода”) і Муджіна Лафкадіо Херна (в “Квайдан: Історії та дослідження дивних речей”). Книги Кеннета Грегама (Вітер у вербах), TH TH White (Колишній і майбутній король), Колін Данн (Тварини з далекого дерева), Роалда Даля (Фантастичний містер Фокс), Аллана У Екерта (Інцидент на пагорбі Хоука), Річард Адамс (“Уотершіп”) та Ерін Хантер (“Воїни”) мають головний герой барсука, і це лише вибір.

Дивіться також: Все, що вам потрібно знати про зоопарк Преторії

20 – Про фільм: Typhlosion і Linoone в “Pokemon” засновані на барсуках; “Робін Гуд” Уолта Діснея (1973) є Фрейра Тука як барсук, а в серіалі “Доктор Снуглзз” Денніс теж був. Не кажучи вже про всі кіноверсії багатьох книг, зазначених вище!

Про автора

admin administrator