Коли восени косити газон перед зимою

Авторadmin

Коли восени косити газон перед зимою

Правильно підготуйте газон восени – і він тішитиме око смарагдовою травою навесні

Газон на ділянці, звичайно, виконує декоративну функцію. Але щоб трава була вишуканого смарагдового кольору, за нею потрібно регулярно доглядати упродовж усього сезону. Та досить особливої уваги газон потребує саме восени: його потрібно підготувати до зими, щоб травичка з галявини радувала око навесні.

Навіщо готувати газон до зими

У садівників дуже гаряча осіння пора – потрібно підгодувати сади-городи до наступного сезону. Всі займаються підживленням саду, кущів, ґрунту, але чомусь забувають про газон. Газонна трава – це також культурна рослина, що виведена селективно, тому вимагає до себе особливої турботи. Якщо за нею неправильно доглядати восени, то така халатність може призвести навесні до:

  • утворення численних лисих галявин на газоні;
  • захворювання газонної трави;
  • пожовтніння та усихання культури;
  • зупинка росту трави.

Як наслідок, газон втратить свою декоративну властивість, і більше не буде милувати око своєю красою. А відновлювані роботи вимагають часу та великих зусиль, і можуть затягнутися з весни до самого літа. Оскільки буде потрібно досівати суміш трави, але попередньо знявши дерен та замінивши шар ґрунту. Потім ділянку газону потрібно буде обробити фунгіцидами та стимуляторами росту трави. До того ж, доведеться постійно підживлювати культуру. Тому навіть одноразове нехтування підготовкою газону до зими може призвести до проблем із газоном навесні.

Що робити з газоном восени

Як готувати газон до зими? Щоб газон добре перезимував, трава не хворіла, потрібно провести ряд підготовчих робіт.

  • Прибрати органіку. Опале листя потрібно постійно прибирати з газону, оскільки воно залежується та гниє, і не дає газонній траві доступу до сонця. Ділянка трави, що знаходиться під листям, може також гнисти, тому її навесні доведеться пересівати. Окрім того, потрібно підрізати повстяний шар спеціальними граблями, щоб повсть не перешкоджала росту коріння, провітрюванню та проникненню в ґрунт корисних речовин. Також щільний шар повсті може призвести до грибкових захворювань газонної трави.
  • Підстригання. Перед зимою газон потрібно підстригти. Ця робота виконується у жовтні-листопаді, залежно від регіону. Висота трави після стрижки повинна бути до 7 см. Низько викошувати траву не варто, оскільки вона може не пережити зиму і вимерзнути. А занадто висока трава прітиме під снігом, тому навесні доведеться досівати. Не слід косити траву перед заморозками, оскільки вона потребує часу на відновлення – близько півтора-два тижня. Упродовж цього часу газон зростає ще на 3-4 см.
  • Аерація. З другого року потрібно проводити аерацію ґрунту газону. Це необхідно робити для дренування землі, відведення вологи у найглибший шар ґрунту. Також аерація поліпшує надходження кисню до коренів трави. Для процедури зазвичай використовують спеціальний аератор – механічний чи електричний. За малої площі газону можна використовувати вила. Потрібно проколювати ґрунт до 20 см, на 1 квадратний метр до 15 проколів.
  • Досів. Якщо влітку на газоні від неправильного догляду утворилися лисини, то найкраще досіяти траву восени. Оскільки восени багато опадів, ще досить тепла погода, тому трава швидше виросте і добре укорениться, це сприятиме міцності та стійкості до зимових холодів. Сіяти потрібно ту ж саму суміш трави, що й на газоні. Вона дещо відставатиме у рості від іншої, але швидко затягне голі ділянки. Висівати траву рекомендується за місяць-півтора до морозів, щоб вона добре вкоренилася та набралася сил до зими.

Коли і чим удобрювати газонну траву восени

  • Підживлення. Перед настанням зимових холодів траву обов’язково підживлюють фосфорно-калійними добривами. Слід пам’ятати, що потрібно уникати азотних добрив, оскільки вони стимулюватимуть повторний ріст трави, тим самим знижуючи морозостійкість рослини. Добрива з умістом калію підвищать стійкість трави до морозів, температурних перепадів та вологості. Фосфор змінить коріння трави, підготує рослину до зими. Ці добрива знизять ризик захворювання рослин.
  • Як правильно удобрити газон. Добрива потрібно вносити лише у вологий ґрунт. Після підживлення газону траву необхідно полити. Якщо у регіоні тривала посуха, не варто розсипати добрива у цей час. Підживлення для газону варто вносити рівномірно, за допомогою спеціальних розкидачів або руками. Дуже важливо дотримуватися рекомендацій та дозування, що вказані виробником на упакованні добрив, щоб трава не вигоріла. Для осінньої підгодівлі газону можна брати універсальні добрива з калієм і фосфором, спеціальні осінні, калійну сіль. Останній термін внесення добрив – за 10 днів до настання морозів.
  • Мульчування. Цю процедуру варто проводити, якщо ви проживаєте у регіонах, де малосніжні зими. Для мульчування можна використовувати суміш піску та торфу – для глинистого ґрунту, суміш торфу та родючої землі – для піщаного ґрунту. Газон потрібно покрити шаром мульчі у 3 см. За допомогою мульчування можна вирівняти всі нерівності, що утворилися за сезон, зменшити випаровування вологи, захистити газон від зимових морозів, підвищити родючість ґрунту, підвищити стійкість культури до холодів та захворювань. Якщо у вас сніжні зими, то мульчування можна проводити за бажанням.

Читайте також:

Останнє косіння газону восени: коли краще це робити? – Новини

Перед початком зими газон потрібно покосити востаннє. Тут ви можете дізнатися, на що звернути увагу та коли саме час косити.

Перед тим, як настануть холодні місяці, є кілька речей, які слід враховувати під час останнього косіння газону.

Процес косіння важливий не тільки навесні та влітку, але й правильний догляд за газоном восени, щоб газон добре пережив зиму. Коли пора востаннє косити газон?

Останній укіс пізньої осені

Своєчасна підготовка відбувається до того, як газон завмер. Важливо звернути увагу на зовнішню температуру, тому що немає фіксованої дати останньої стрижки газону.

У будь-якому випадку це повинно відбутися до перших заморозків. Досвід показує, що в останню чергу скошувати газон потрібно в кінці жовтня або на початку-середині листопада відносно теплої осені.

При низьких температурах – близько дев’яти градусів тепла ґрунту – ріст газону також сповільнюється.

Коли взимку випадає сніг, світло вже не доходить до трави. Сніг є природним утеплювачем для стебел. Мороз також робить ґрунт твердим і утримує менше поживних речовин. Тому не потрібно косити взимку і не варто так багато ходити по газону.

Правильна висота газону

Зазвичай для газонів рекомендована висота зрізу 4 – 6 сантиметрів. Довжина травинок також залежить від того, наскільки добре газон витримає навантаження льоду та снігу. Чим коротший газон, тим менша ймовірність того, що травинки зламаються. Тим не менш, ви повинні підтримувати мінімальну висоту в 2,5 – 4 см, щоб не сильно послабити газон і уникнути появи напівпаразитів. Винятки стосуються відповідно коротких типів газону.

Мокрий газон: про це слід пам’ятати

Не рекомендується косити мокрі або вологі газони, оскільки обрізки можуть прилипнути до ножів газонокосарки. Існує також ризик того, що косарна дека затупиться. Тому у вологу погоду леза слід частіше очищати під час скошування, щоб видалити мокру зелень. Якщо ви хочете полегшити собі завдання, чекайте восени досить сонячного і досить сухого дня. Якщо погода залишається постійно вологою, слід обережно та повільно їхати по галявині.

Удобрювати газон

Щоб допомогти траві краще перезимувати, додайте достатню кількість поживних речовин під час останнього косіння. Застереження: мульчувальне скошування перед заморозками малопридатне. Через вологість пізньої осені трави зазнають більшого стресу, і газон може злипатися.

В ідеалі удобрювати газон у період з вересня до середини жовтня. Щоб забезпечити необхідні поживні речовини, ви також можете посипати газон життєво важливим вапном як альтернативу звичайному добриву. Повторюйте процес підживлення кожні три-чотири тижні. Високий вміст калію гарантує, що трава має кращу морозостійкість і забезпечує відмінний захист від грибкових патогенів.

Скарифікація восени

Намір, що лежить в основі скарифікації газону, полягає в тому, щоб розпушити ґрунт і таким чином забезпечити більше повітря та світла. Це також полегшує виявлення бур’янів і впертої порослі та дозволяє уникнути надмірного навантаження на газон. Особливо слід скарифікувати газони з високим вмістом моху . Опале плоди також слід видалити, оскільки це може сприяти гниттю. Ідеальний час для скарифікації – не пізніше початку жовтня.

Закрити прогалини в газоні

Після розпушування оголені місця слід повторно засіяти, щоб наступної весни трава знову густо відросла. Осінні місяці також мають найкращі погодні умови для повторного посіву: поєднання ще теплого ґрунту та частих опадів забезпечує ідеальне проростання насіння.

Щоб трава могла спокійно відпочити в зимовий період, слід уникати прогулянок по газону. Кожен, хто докладе зусиль до холодної пори року, наступної весни отримає пишну та здорову зелень газону.

Догляд за газоном восени

Я не можу залишити це так – мабуть, ви теж так думали, споглядаючи засохлий за літо газон? У прогалинах між травою стрімко поширюється бур’ян, а з настанням осінніх дощ додасться і мох. Ви вже здогадалися: вересень – це вирішальний час для відновлення газону після ушкоджень який він зазнав влітку. За умови належного догляду за газоном восени ваш газон зміцниться до зими та вам не доведеться довго чекати появи перших свіжих пагонів навесні.

Зміст

Випалений газон і бур’ян

Крок 1: виконайте скарифікацію

Крок 2: пересівання

Крок 3: вапнування

Крок 4: внесення добрив

Крок 5: продовжуйте косити

Випалений газон і бур’ян

В останні роки літо було спекотним, а згодом, коли кілька тижнів лили дощі, трава на газоні однією з перших рослин зазнала шкоди. Як правило, газонна трава росте на відкритих майданчиках з ущільненим ґрунтом і її коріння ніколи не сягає більше 10 см углиб землі. Під час посухи травинки спочатку жовтіють, а потім в’януть і засихають, а на вільному місці з’являються бур’яни: оскільки вони, як правило, набагато міцніші, а у деяких видів дуже глибокі коріння, вони здатні діставатися води навіть під час тривалих посушливих періодів.

Можна виконувати до кінця жовтня

Крок 1: виконайте скарифікацію

Хороша новина полягає в тому, що в газону міцне коріння. Навіть якщо здається, що він повністю засох на поверхні, трохи води і терпіння цілком здатні його оживити. Однак вам потрібно звільнити свій газон від бур’яну і товстого килимка з висохлої газонної повсті. Найкраще це зробити за допомогою скарифікатора. Перш ніж вирушати на пошуки інструменту, слід ще раз оглянути газон. Мох повинен був висохнути за літо та його легко буде видалити. Однак, якщо ваш газон сильно уражений бур’яном, доцільно буде за кілька тижнів до скарифікації застосувати засіб для знищення бур’янів, аби отримати кращий результат.

До початку листопада

Крок 2: пересівання

Залежно від того, скільки матеріалу ви видалили з газону під час скарифікації, слід негайно пересіяти його. Це пов’язано з тим, що у прогалинах між травою швидко з’являються бур’яни та мох, а пересіяному насінню потрібен певний час, аби прорости до настання зими. Якщо протягом останніх років вам доводилося стикатися з одними і тими ж проблемами на газоні, варто придбати спеціальне насіння – наприклад, існують суміші для газонів, особливо стійкі до спеки і посухи, моху, тіні або активних дитячих ігор.

Осінь/ початок весни

Крок 3: вапнування

Значення рН ґрунту відіграє вирішальну роль у здоровому рості газону. Для нього ідеально підходять значення у діапазоні від слабокислого до нейтрального (рН 5,5-7,5). Через вплив різних чинників значення рН може з часом падати. Як наслідок, газон втрачає здатність поглинати з ґрунту поживні речовини та запас поживних речовин та довговічність газону зменшується. Крім того, скорочується термін експлуатації ґрунту і погіршується його структура. Додаючи газонне вапно, ви можете підвищити значення рН ґрунту і таким чином покращити доступність поживних речовин. Нанесіть газонне вапно у суху погоду, після чого інтенсивно полийте газон. Тільки поливу дозволяє уникнути впливу вапна та його залишків на траву. Між внесенням вапна та інших добрив для газону слід витримати проміжок тривалістю щонайменше 14 днів.

Рекомендується використовувати газонне вапно лише на кислих ґрунтах. Якщо ґрунт нейтральний або лужний, вапно може зашкодити газону, оскільки занадто високе значення рН також пригнічує ріст, оскільки поживні речовини фіксуються в ґрунті і рослина не може їх отримати. Тому перед вапнуванням вам слід завжди визначати значення рН свого ґрунту за допомогою стандартних тест-смужок, аби перевірити, чи потрібне вапнування й якщо так, то яку кількість вапна слід вносити.

Оптимальний час для внесення газонного вапна – восени, перед останнім підживленням газону, або на початку весни перед першим удобренням газону. Через вологі погодні умови газонне вапно потрібно поливати набагато менше, ніж у теплі та сухі літні місяці.

До початку листопада

Крок 4: внесення добрив

Нові пагони після посушливих літніх місяців забирають в газону багато енергії та залежно від погоди, залишається не так багато часу для формування зимостійкої дернини. Тому найкраще, що ви можете зробити для свого газону, аби підготувати його до зимівлі – це внести спеціальне осіннє добриво.

Але у чому особливість осіннього добрива для газону? На відміну від звичайних добрив для газонів, осінні добрива містять мало азоту, оскільки він відповідає за ріст, який навряд чи є актуальним восени. Перш за все, газон слід зміцнити, а для цього потрібні калій і фосфат. Калій зміцнює травинки, щоб вони не приминались під впливом морозу та снігу – а також збільшує концентрацію солі в клітинному соку рослин газону і, таким чином, знижує їхню температуру замерзання. Крім того, навесні калій допомагає травинкам швидко випрямитися з першими теплими променями сонця.
Фосфат сприяє росту коренів і тим самим забезпечує надходження у рослини достатньої кількості мінеральних поживних речовин навіть у холодну пору року. Це одна з причин, чому газон, зміцнений осіннім добривом, проростає навесні набагато швидше. Крім того, він також менш чутливий до грибків та інших хворіб газонів, які можуть виникати у зимові місяці через брак поживних речовин.

COMPO Осіннє газонне добриво з повільним вивільненням поживних речовин

Спеціально для осені з тривалою дією до весни. Зміцнення на зиму додатковим калієм забезпечує кращу морозостійкість.

До кінця жовтня

Крок 5: продовжуйте косити

Потрібно регулярно косити газон, поки температура ґрунту не опуститься нижче 9 °C. Особливо після внесення добрив, газон слід косити, поки він не перестане рости, оскільки це єдиний спосіб забезпечити, аби тендітні паростки газону досягли зрілості міцних травинок до перших заморозків. Оскільки неможливо знати точно, коли в цьому сезоні вдасться скосити газон востаннє, найкраще стригти траву не коротше 5 см, інакше наземний мороз може швидко проникнути до кореневої системи трави та пошкодити її. Однак трава не повинна бути й занадто довгою, інакше вона ламатиметься в мороз.

Про автора

admin administrator