Коли вже час їхати до пологового будинку

Авторadmin

Коли вже час їхати до пологового будинку

Коли настав час їхати в пологовий будинок — ознаки пологів, що наближаються

Коли вагітність наближається до кінця, більшість майбутніх матусь починають переживати, як і коли вони будуть їхати в пологовий будинок. Дійсно, правильно визначити, коли вже пора вистачати валізу і їхати, дуже важливо. Нікому не хочеться приїхати задовго до пологів і повертатися додому або чекати в лікарні, а народити в дорозі хочеться ще менше.

Простіше за все про те, коли вже пора, запитати у свого гінеколога, але поради можна почути найрізноманітніші. Хтось радить їхати заздалегідь з першими сутичками, інші ж лікарі радять до останнього сидіти вдома, так як період від початку хваток до пологів може бути дуже довгим. Звичайно, приємніше провести цей час вдома в спокійній обстановці, а не в лікарняних стінах. Коли ж пора їхати в пологовий будинок? Пошукаємо відповідь на це питання.

  • 1 Які ознаки вказують на наближення пологів
  • 2 Коли їхати в пологовий будинок? (Відео)
  • 3 Як дізнатися справжні перейми
  • 4 Коли вирушати в пологовий будинок треба заздалегідь
  • 5 Коли їхати в пологовий будинок необхідно терміново

Які ознаки вказують на наближення пологів

Існує цілий ряд ознак, що допомагають визначити, що пологи скоро. Звичайно, найкращий ознака – настання дати, на яку, власне, пологи і плануються. Але сучасна медицина вважає нормальними і доношеними пологи як на 38-му тижні, так і на 42-й, тому кожній матусі хочеться точніше дізнатися, чи скоро її малюк з’явиться на світ. Ми опишемо ознаки, які допоможуть це спрогнозувати. Але треба враховувати, що організм кожної жінки унікальний набір симптомів може сильно відрізнятися. Можуть між собою відрізнятися перші, другі і всі чергові пологи.

Перший ознака – опущення живота. У первісток живіт зазвичай опускається трохи раніше, за 2-4 тижні до пологів, а у повторнородящих він може опустити в будь-який час, навіть перед самими пологами.

Тільки 10% дітей з’являються на світ точно в передбачений термін.

Зміна виділень. Перед пологами баланс гормонів змінюється, що може призводити до появи більш рідких і більш рясних виділень.

Зміна сечовипускання і дефекації. З-за неохайного живота може зрости тиск на сечовий міхур, що призведе до почастішання сечовипускання або навіть до нетримання. А ось зрослий тиск матки на кишківник може призвести до посилення запорів. І тільки перед самими пологами (не більш ніж за добу) може з’явитися діарея. Це говорить про те, що внутрішні органи жінки вже готуються до пологів.

Відходження слизової пробки – ще одна ознака, яка вказує на швидкі пологи. Але треба пам’ятати, що початок відходження, яке виглядає як поява слизових виділень коричневого кольору, може відбутися і за два тижні до пологів, а може перед самими пологами. Відходити пробка може, як одразу і цілком, так і частинами протягом тривалого часу.

Перед пологами кількість ворушінь малюка зменшується. Великий дитина насилу поміщається в материнській утробі, тому і ворушитися йому стає все важче.

Зменшення маси тіла жінки – ще одна ознака швидких пологів. Перед пологами трохи змінюється баланс гормонів, що призводить до виділення надлишку рідини і жінка стає трохи легше.

Також на швидкі пологи вкажуть тренувальні перейми. Матка приходить в тонус, що може супроводжуватися больовими відчуттями. Від справжніх сутичок вони відрізняються нерегулярність і відсутністю сильної болі.

Під час огляду на кріслі акушер-гінеколог зможе також помітити зміни в шийці матки. Вона коротшає і стає більш еластичною.

Коли їхати в пологовий будинок? (Відео)

Дуже багато жінок, особливо первородящі, задаються питанням, коли найкраще їхати в пологовий будинок. Якщо ви відчуваєте, що це вже точно пологи, то важливо правильно зорієнтуватися, щоб не приїхати надто рано чи, навпаки, дуже пізно.

Найчастіше діти народжуються у вівторок, а найрідше – у вихідні.

На самому початку пологів перейми бувають короткими, по 5-10 секунд і перерви між ними бувають до півгодини. На цьому етапі навіть не всі помічають, що пологи вже почалися. Поступово час переймів буде збільшуватися, зросте і їх тривалість. Також паралельно будуть наростати больові відчуття при переймах. Якщо в цей період немає кров’янистих виділень і самопочуття породіллі нормальне, то можна спокійно залишатися вдома, очікуючи більш активної пологової діяльності.

Коли їхати в пологовий будинок, ще й дуже залежить від того, де він знаходиться. Якщо до пологового будинку їхати не далеко, то можна посидіти вдома довше. Якщо ж їхати довго, то це потрібно враховувати. Ми розглянемо ситуацію, коли пологовий будинок щодо поруч. Тоді вирушати в нього треба при частоті регулярних переймів один раз в 7-8 хвилин при тривалості переймів більше 1-ї хвилини.

Деякі фахівці радять дочекатися переймів через 5 хвилин, але у разі других пологів або затримок на дорозі, є всі шанси не встигнути і народити в машині, і добре, якщо в «швидкої», а не в таксі. Якщо ви сумніваєтеся, чи встигнете, то можна поїхати при частоті переймів за 10 хвилин. А якщо хватки рідше, то метушитися не варто, краще побути в рідних стінах, ніж у лікарні. Але все це правила для тих, у кого ще не відійшли води. Якщо відійшли води — в пологовий будинок треба їхати негайно.

Як дізнатися справжні перейми

Перед пологами у більшості жінок бувають помилкові або тренувальні перейми. Іноді вони бувають настільки болючими, що їх плутають з справжніми. Часто жінки, особливо первородящі, приїжджають в пологовий будинок з тренувальними переймами. Нічого страшного в цьому немає, лікарі просто дивляться, що пологи ще не почалися і відпускають додому або рекомендують залишитися в стаціонарі, якщо що-то їх насторожує.

У плодів чоловічої статі всередині утроби матері можлива ерекція, що неодноразово спостерігалося на сонограмі.

Але, щоб не виникало ніяких помилок, і було простіше визначити, пора вже в пологовий будинок, важливо навчитися відрізняти помилкові перейми від справжніх:

  • Помилкові сутички зазвичай не мають чіткої періодичності, а справжні з’являються приблизно через рівні проміжки часу. Якщо кілька сутичок проходять регулярно, а потім затихають, то це однозначно тренувальні.
  • Інтервал між справжніми переймами поступово зменшується, а між помилковими переймами він може змінюватися довільно.
  • Помилкові перейми можуть припинятися від зміни положення тіла. Якщо ви встали і сутички пройшли – це однозначно помилкові, так як справжні перейми від цього тільки посиляться. Також помилкові перейми можуть пройти від теплого душу.
  • Родові перейми поступово стають болючіше і тривалість їх збільшується.

Якщо ви сумніваєтеся, можна скористатися спеціальним лічильником сутичок онлайн, яких в інтернеті безліч. Вони допоможуть визначити тривалість і періодичність сутичок автоматично.

Коли вирушати в пологовий будинок треба заздалегідь

Звичайно, усім хотілося б, щоб вагітність проходила легко, а на пологи можна було б приїхати в останній момент і швиденько народити. Але так буває не завжди, іноді при вагітності виникають різні ускладнення, які вимагають спостереження лікарів або госпіталізації. Якщо є якісь ризики, то, швидше за все, лікарі запропонують госпіталізацію перед пологами, щоб ці ризики мінімізувати.

При багатоплідній вагітності пологи зазвичай починаються раніше, приблизно на 36-38 тижня.

Обов’язкова госпіталізація перед пологами необхідна в таких ситуаціях:

  • коли буде проводитися планове кесарів розтин;
  • при передлежанні плаценти, коли теж необхідно кесарів;
  • при неправильному положенні плода;
  • при загрозі передчасних пологів на великих термінах;
  • при маловодии або багатоводді;
  • при ознаках еклампсії;
  • при ниркової або серцевої недостатності у матері.

У таких ситуаціях їхати в пологовий будинок доведеться заздалегідь, до початку пологів. Це допоможе уникнути багатьох проблем, тому засмучуватися не варто.

Коли їхати в пологовий будинок необхідно терміново

Іноді вагітність протікає не зовсім так, як хотілося б, і виникають ситуації, коли необхідно їхати в пологовий будинок терміново, ще до настання терміну пологів. Далеко не завжди жінка може проаналізувати своє самопочуття правильно і зрозуміти, наскільки її симптоми реально небезпечні для неї або малюка. Тому при виникненні непрятных відчуттів під час вагітності краще перестрахуватися і потрапити в пологовий будинок навіть тоді, коли у цьому немає необхідності.

До небезпечних симптомів відносять:

  • кров’янисті виділення з статевих шляхів, навіть незначні, вони можуть бути ознакою відшарування плаценти;
  • витікання навколоплідних вод;
  • виникнення різкої невиліковним болю в животі, при напруженій і болючою матці;
  • підвищення тиску з супутніми симптомами, такими як поява «мушок» перед очима і судом;
  • різке збільшення або зменшення кількості рухів дитини, виникнення болю в животі при поштовхах.

Давньогрецький лікар Гіппократ стверджував, що за кольором особи вагітної можна визначити стать дитини, якщо він стає гірше – слід чекати дівчинку.

При виникненні таких симптомів краще їхати в пологовий будинок негайно. Це саме та ситуація, коли зайва пильність точно не зашкодить.

Підготовка до пологів: складаємо план

Період вагітності та настання пологів – це час неймовірної радості, але й великої відповідальності для майбутніх батьків. Підготовка до пологів є ключовим аспектом забезпечення безпеки та комфорту як для жінки, так і для майбутньої дитини.

Коли потрібно починати готуватись до пологів?

Народженими вчасно вважаються малюки, які з’явилися на світ з 37-го по 42-й тиждень вагітності. Але бути готовою їхати до пологового будинку жінці без додаткових ризиків варто вже з 32-34-го тижня. За статистикою , 60-70% передчасних пологів припадає на 34-37 тиждень вагітності. Тому готуватися варто завчасно.

Починаючи від 35 тижня вагітності жінка відчуває у собі певні зміни як у психологічному плані так і фізичному. Бажання все переобладнати, оновити, облаштувати має назву – синдром гніздування у вагітних. Це перші прояви материнського інстинкту, адже це природне бажання надати малюку чисту, затишну і безпечну оселю. Зазвичай потяг до кардинальних змін, генеральних прибирань, нових покупок трапляється раптово, має масштабні задуми і відбувається у шаленому ритмі.

Також, за кілька тижнів до пологів у вагітних можуть виникати хибні перейми – нерегулярні короткочасні ритмічні скорочення матки, їх ще називають тренувальні перейми або перейми Брекстона-Гікса. І це лише кілька передвісників, які вказують на те, що пологи вже незабаром.

Чому важлива підготовка до пологів?

Незадовго до пологів деякі вагітні жінки стикаються з почуттям страху та хвилюваннями. Це цілком нормальні емоції для майбутніх мам, особливо для тих, хто чекає на первістка. Попри всю природність процесу, пологи це достатньо складний та відповідальний момент, і для того що все відбулося максимально позитивно і безпечно для породіллі і дитини – жінці треба чимало знати про родовий процес як фізично, так і психологічно.

Лікарі зазначають , що психопрофілактика під час вагітності достовірно знижує частоту екстрених кесаревих розтинів, тому позитивний настрій жінки – це вже величезний успіх на народження дитини природним шляхом.

Психологічна підготовка до пологів

Як ми вже зазначали, психологічна підготовка до пологів є невід’ємною частиною процесу вагітності, що допомагає майбутній матері подолати емоційні виклики, зменшити тривожність і страх перед невідомим та створити позитивний і комфортний досвід народження дитини. Пологи можуть викликати різні емоції, від радості та відчуття припливу сил до тривоги та страху, знання технік релаксації та глибокого дихання допомагає жінці контролювати стрес та тривожність під час пологів. Ці техніки сприяють розслабленню тіла, зменшенню болю та покращенню загального комфорту. Отже, психологічна підготовка до пологів це:

Партнер та рідні відіграють важливу роль у підготовці до пологів. Спільна підготовка допомагає зміцнити зв’язок між батьками, а підтримка та присутність близьких під час пологів створюють позитивне емоційне оточення.

Тому дуже важливо відвідувати разом із партнером школи батьківства, до того ж вчені довели , що відвідування курсів з підготовки до пологів позитивно впливає на результат вагітності.

Усі навчальні програми, курси, семінари, відео-уроки розробленні з метою підготовки сімейної пари до народження дитини.Також майбутні батьки дізнаються про етапи пологів, техніки дихання та масажі, що розслаблюють, про грудне вигодовування, правила догляду за новонародженим і багато іншої корисної інформації.

Лекції з психологічної підготовки включають також розгляд можливих сценаріїв пологів, непередбачуваних ситуацій або можливих ускладнень. Це допомагає емоційно підготуватися парі до будь-яких обставин і створити позитивне сприйняття народження як природного та непередбачуваного процесу.

Вибір пологового будинку – це надважливий процес і потребує обдуманих і поміркованих рішень. Важливо, щоб ви відчували себе комфортно та впевнено у своєму виборі. Ваші побажання та цінності повинні бути враховані.

Як обрати пологовий будинок?

Щоб забезпечити найкращі умови для народження вашої дитини, варто звернути увагу на кілька критеріїв вибору пологового будинку:

Розташування. Обираючи пологовий будинок, зверніть увагу на його розташування. Він повинен бути достатньо близько до вашого місця проживання, щоб уникнути довгих та стресових поїздок у період переймів.

Медичний персонал. Дізнайтеся про склад медичного персоналу пологового будинку. Важливо, щоб там працювали висококваліфіковані акушери, лікарі та медсестри з досвідом роботи на пологових відділеннях.

Умови. Повинен мати усі необхідні медичні обладнання для забезпечення безпеки під час пологів. Деякі будинки можуть пропонувати природні пологи, альтернативні методи пологів, підтримку при використанні технологій тощо.

Також зверніть увагу на зручності та комфортні умови для вас та вашої сім’ї.

Підтримка. Дізнайтеся про послуги, які надає пологовий будинок у післяпологовий період. Це може включати консультантів з грудного вигодовування, з якості сну новонароджених, експертів з післяпологового відновлення.

Безпека та сертифікація: Переконайтеся, що пологовий будинок має необхідні сертифікати та ліцензії, які підтверджують його відповідність медичним стандартам та безпеці.

Вартість пологів. Ви можете обрати як державний пологовий будинок так і приватний. Дізнайтеся про вартість послуг пологового будинку та можливість врахування її у вашому страхуванні.

Знайомство з лікарем-акушером перед пологами допомагає створити сприятливу атмосферу довіри, розуміння та комфорту під час важливого етапу народження вашої дитини. Ви можете особисто зустрітися з ним, обговорити свої потреби, побажання та питання. Це створює більш індивідуальний підхід до вашого медичного обслуговування під час пологів.

Обговорюємо план пологів

Лікар пояснить вам всі процедури та можливі варіанти народження, які доступні в даному пологовому будинку. Щоб отримати більше інформації про те, що на вас чекає, підготуйте завчасно перелік питань, які вас турбують, наприклад: що таке потуги, як правильно тужитись тощо. Також можете обговорити можливі сценарії пологів, різні позиції для народження, варіанти знеболення, можливість розривів та інші медичні аспекти, які враховують ваші побажання та побоювання.

Якщо ви обрали партнерські пологи, то знайомство з лікарем допоможе і вашому партнеру відчувати більшу впевненість та підтримку під час пологів. Також варто обговорити всі питання та можливості, якщо ви обрали народжувати з “духовною акушеркою” і хочете, щоб доула була присутня на пологах.

Якщо плануєте проводити відео- або фотозйомку під час пологів – заздалегідь запитайте, чи є така послуга у пологовому будинку, або уточніть всі умови і правила присутності фотографа.

Фізична підготовка або Як підготувати організм до природних пологів?

Спорт та фізичні вправи під час вагітності можуть полегшити перебіг пологів та поліпшити загальний фізичний стан матері у післяпологовому періоді. Тому не варто забувати про фізичну активність під час вагітності, якщо немає протипоказань та обмежень від лікаря.

Фізична підготовка до пологів — це комплекс вправ, технік та активностей, які допомагають зміцнити тіло, підготувати м’язи та забезпечити оптимальні умови для пологів.

Наприклад прогулянки, плавання і легкий біг під час вагітності сприяють поліпшенню кровообігу, насиченню киснем та загальному фізичному стану.

Силові вправи для вагітних важливі для м’язів спини, ніг та тазового дна. Вправи Кегеля можуть допомогти під час народження та післяпологового відновлення. Практики йоги, пілатесу, стретчінгу або пренатальної йоги допомагають підтримувати гнучкість м’язів і суглобів, полегшують напруження та розслаблення тіла.

Важливо не забувати і про регулярний відпочинок та достатній сон, адже це допомагає організму швидко відновлюватися після фізичних вправ.

Деякі пологові будинки пропонують спеціальні курси з підготовки до пологів. Але, пам’ятайте, що фізична підготовка до пологів має відповідати вашим можливостям та потребам і не варто перенапружуватись. Прислухайтеся до свого до свого тіла та реагуйте на будь-які нездужання.

Як підготуватися до пологів, щоб не було боляче?

Хоча біль під час пологів є нормальною частиною процесу, але зменшити дискомфорт і біль можливо. Ось кілька дієвих способів:

Дихання та релаксація. Вивчіть техніки глибокого та ритмічного дихання, які допомагають розслабити тіло та зменшити біль. Вправи для зняття стресу та різні техніки релаксації, дихання та медитації, допоможуть вам впоратися з болем під час пологів.

Позиції для пологів. Дізнайтеся про різні позиції для пологів, деякі можуть бути менш болісними і сприяти більш природному народженню. Наприклад, вертикальні позиції, такі як ходьба або нахил, можуть полегшити біль.

Масаж та рухи. Ваш партнер або лікар може навчити вас певним масажним технік та рухів, які можуть зменшити напругу та біль у попереку, спині або плечах.

Гідротерапія. Використання теплої води, наприклад, в душі або ванній, може допомогти розслабити м’язи та зменшити біль.

Комфортна атмосфера. Створіть комфортну та спокійну атмосферу в пологовому залі. Можливо є улюблені аромати або музика, що допомагає вам розслабитися.

Складаємо сумку: що взяти з собою у пологовий будинок

Перш ніж почати збирати сумки, ознайомтеся зі списком необхідних речей, що пропонує пологовий будинок, який ви обрали. Можливо, немає потреби брати деякі речі.

Радимо зібрати не одну, а одразу три сумки готуючись до пологів. Першу сумку – візьмете з собою одразу, щойно відчуєте перші ознаки переймів. Друга сумка вже знадобиться, коли народиться малюк, її можуть підвезти родичі або чоловік. А третя сумка зазвичай комплектується речами для виписки мами та малюка з пологового будинку.

У першу сумку варто відразу покласти окрему теку з обов’язковими документами:

Підготовка до пологів – корисні поради

Народження дитини — це хвилююча подія, яка має суттєвий вплив на життя батьків. Після появи дитини змінюються звички, розпорядок дня, обстановка у будинку і побут. І до появи малюка необхідно підготуватися обом майбутнім батькам. Саме так – обом. І про це ми по-порядку опишемо в статті.

Почнемо з того, що потрібно знати про пологи майбутнім батькам?

Як тільки ви дізнались, що вагітні, у вас з’являються думки про те, що ж вам потрібно знати про пологи? Особливо цим питанням задаються жінки, які очікують свої перші пологи.

Саме головне пам’ятайте, що пологи – це фізіологічний природній процес, який може протікати безболісно, в комфорті та спокої. Не потрібно перекладати досвід мами, бабусі чи подруг на себе – це їх досвід, а не ваш.

Позитивне налаштування на природні пологи – це вже величезний успіх в народженні здорової дитини.

Починатись пологова діяльність може з тренувальних перейм. Починаючи з 32 тижня вагітності, матка скорочується 10-12 разів на день, проте ніякого болю не має. Чому так відбувається? Все просто. Матка – це м’язевий орган, який має виконувати тренувальні вправи перед серйозним «змаганням». Шийка матки під час тренувальних перейм не відкривається, і лише справжня пологова діяльність зможе її відкрити.

Пологи мають 3 періоди:

  • перший період – перейми або сутички;
  • другий період – потуги;
  • третій період – послідовий або народження плаценти.

Тривалість пологів у кожної жінки може бути різною. Ба більше – навіть у одної жінки, якщо вона народжувала не одну дитинку – тривалість пологів відрізняється. В першонароджуючої жінки пологи можуть тривати 12-14 годин, а при повторних пологах – 6-8 годин. Тому, не варто турбуватися, а краще обом майбутнім батькам набратись терпіння та довіритися лікарю, який буде вести ваші пологи.

Є 2 варіанти початку пологів:

  • відходження навколоплідних вод,
  • або поява перейм (сутичок).

Якщо у вас відійшли води, відразу повідомте про це свого лікаря та зателефонуйте в пологовий будинок і протягом 2 годин приїдьте до пологового будинку.

Якщо у вас перейми (сутички) починаються кожні 7-10 хвилин – це також дзвіночок про те, що вже потрібно їхати до пологового будинку, оскільки у вас починається перший період пологів.

Під час перейм ви можете приймати будь-яке положення тіла. І не просто можете, але й повинні! Орієнтуйтеся при цьому на свої відчуття.

Не варто забувати про дихання в пологах. Воно особливе – «черевне». Для того, щоб навчитись так дихати, варто потренуватись заздалегідь. Покладіть долоню на животик та зробіть вдих через ніс так, щоб животик піднявся разом з долонею. Видихати повітря потрібно через рот, склавши губи трубочкою. Це необхідно для того, щоб збільшити опір повітрю, яке ви видихаєте.

І важливо пам’ятати, що тандем пацієнта і лікаря в пологах – це запорука успіху. Особливо важливий період потуг. Виконуйте почергово те, що говорить вам лікар і ваша потуга буде максимально ефективною.

План підготовки до пологів

Підготовка до пологів повинна починатися заздалегідь і має включати:

  • психологічну підготовку обох майбутніх батьків;
  • фізичну підготовку мами;
  • організаційні питання щодо пологів.

Та насамперед ми рекомендуємо скласти план підготовки до пологів, за яким і діяти.

Ми підготували для вас кілька корисних пунктів, які повинні бути у вашому плані з підготовки до пологів.

  1. Навчання. Насамперед, необхідно пам’ятати про необхідність відвідування занять для майбутніх батьків.
    У «Лелеці», наприклад, діє Школа відповідального батьківства , де проводяться лекції для вагітних, заняття з підготовки до пологів, по грудному вигодовуванню, по догляду за новонародженими, тощо.
    На курсах розповідають про те, як починаються пологи, коли потрібно їхати в пологовий будинок, які є позиції в потужному періоді, та яку обрати, яка роль партнера в пологах та що йому потрібно робити, дихання в пологах та багато іншого.
  2. Вибір пологового будинку. До цього питання варто підійти максимально ретельно і врахувати найбільш важливі для вас моменти: рівень надання медичної допомоги, кваліфікація медичного персоналу, технічне оснащення, рівень комфорту для майбутніх батьків, тощо.
    Щоб майбутнім батькам було простіше познайомитися з пологовим будинком та персоналом, дізнатися про його рівень, а також отримати відповіді на свої питання – Пологовий будинок «Лелека» проводить Дні відкритих дверей з ведення пологів .
  3. Вибір лікаря. Деяким вагітним жінкам попередня домовленість з лікарем або акушеркою, допомагає відчути себе більш впевнено та спокійно.
    Якщо ви плануєте обирати лікаря на пологи, то зробіть це заздалегідь. Тоді ви зможете консультуватися з обраним вами лікарем в останні тижні вагітності. Це дозволить лікарю контролювати ваш стан до моменту настання пологів та бути з вами постійно на зв’язку.
  4. Складання плану пологів. Якщо ви обрали лікаря бажано з ним обговорити план пологів.
    Для того, щоб у вас було поетапне розуміння того, що буде відбуватись – підготуйте заздалегідь перелік питань, які хочете задати лікарю. Питання можуть бути самі різноманітні: як проходять перейми, потуги, як дихати та правильно тужитись. Особливо важливо обговорити період потуг.
    Також варто обговорити та обрати сценарій партнерських пологів. Деяким жінкам комфортніше народжувати в присутності людини, якій вона довіряє, і яку можна взяти в партнерські пологи. Це може бути: чоловік, мама, сестра, подруга. Ми в «Лелеці» підтримуємо партнерські пологи, адже знаємо напевне, що присутність рідної людини в такий важливий момент життя жінки – неабияка підтримка.
    Якщо у вас будуть відповіді на всі запитання, ви точно будете спокійною та налаштованою на фізіологічні, легкі пологи.
  5. Зібрати речі в пологовий будинок. Звісно, в Пологовий будинок «Лелека» потрібно брати мінімум і це:
    • обмінна карта вагітної та документи;
    • флюорографічне обстеження майбутнього партнера пологів;
    • одяг для дитини;
    • одяг для мами на виписку.
      Та якщо ви будете народжувати в іншому пологовому будинку – заздалегідь дізнайтеся, що потрібно брати з собою та зберіть сумку.
  6. Клізма? Дуже часте запитання вагітних, тому ми його додали в наш перелік.
    Постановка клізми не є обов’язковою процедурою. Але якщо до моменту початку пологів у вас 2-3 денна відсутність дефекації, то в цьому випадку клізма показана. В «Лелеці» ви можете попросити про це персонал самостійно.

Коли все зібрано, ви все обговорили з лікарем, можна сміливо мандрувати разом з майбутнім татком на саму довгоочікувану зустріч – народження вашої дитини!

Психологічна підготовка до появи малюка

Коли ми говоримо про психологічну підготовку до пологів, ми маємо на увазі не тільки момент народження малюка та перебування у пологовому будинку. Це лише кілька днів у житті батьків. А ми говоримо про появу ще одного члена сім’ї, який суттєво впливає на життя батьків в цілому, їх звички, розпорядок дня, побут, тощо.

Треба пам’ятати, що чоловік допомагає реалізовуватися жінці як матері, задовольняє потреби сім’ї та є опорою. Звісно, у нього теж є свої потреби. Тому парі потрібно домовлятися, говорити про потреби одне одного, і, не забувати про романтику.

Крім того, у чоловіка та дружини має бути спільний час, який вони проводитимуть лише удвох. Без елементу романтики не буде цього взаєморозуміння.

Якщо сім’я не порозумілася до появи дитини, то потім це буде важче зробити. Пара має бути нерозділеною, коли у неї з’являється дитина.

Діти надихають на те, щоб рухатися далі й розвиватися. Вони можуть змусити себе організувати, вибудувати кордони, знайти допомогу. Часто українські жінки хочуть бути сильними, тому не говорять про свої слабкості. Гірше, коли вони доводять себе до такого стану, коли в них настає апатія, депресія, що заважає віднайти свої потреби.

Тому психологічна підготовка обох майбутніх батьків має неймовірне значення. Для цього варто:

  • проводити індивідуальні бесіди та лекції з вашим лікарем, психологом клініки;
  • відвідувати групові заняття спеціальною гімнастикою;
  • варто читати та слухати лише перевірену інформації від висококваліфікованих лікарів.

В «Лелеці» ми максимально потурбувалися про те, щоб майбутні батьки отримали всю необхідну підготовку перед народження малюка.

Впродовж всієї вагітності, жінки, які спостерігають свою вагітність у «Лелеці» мають можливість:

  • відвідувати заняття для вагітних та молодих батьків разом зі своїм чоловіком;
  • разом пройти підготовку до пологів;
  • поспілкуватися з психологом;
  • відвідувати заняття ЛФК чи масажу для вагітних, тощо.

Також проводиться психопрофілактична підготовка до пологів, яка спрямована на усунення негативних емоцій і формування у жінки позитивних умовно-рефлекторних зв’язків:

  • зняття у вагітної страху перед пологами і родовими болями,
  • залучення її до активної участі в родовому акті.

Фізична підготовка вагітних до пологів

Не варто забувати і про фізичну підготовку.

В сучасному світі вагітність не повинна вас обмежувати. Продовжуйте займатись фізичною активністю, якою займалися раніше, якщо лікар не вирішив, що вона вам протипоказана.

Якщо ви хочете зайнятись новим видом спорту, вже будучи вагітною – варто обрати відвідування басейну, пілатес або йогу. В цих видах спорту велике значення має дихальна гімнастика, яка в подальшому знадобиться в пологах.

Також не забувайте, що піші прогулянки на свіжому повітрі – це теж фізична активність. Проте, прогулянки потрібно робити таким чином, щоб вам було комфортно, і щоб вони додавали сил, а не навпаки.

Сподіваємося, що наші поради щодо підготовки до пологів стануть вам у нагоді і будуть корисними.

Бажаємо всім майбутнім мамам легких пологів та народження здорових малюків. А ми вам в цьому залюбки допоможемо.

Цівина Оксана Миколаївна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, спеціаліст з УЗД діагностики
Досвід роботи – 15 років

Про автора

admin administrator