Коли зацвітає баклажан

Авторadmin

Коли зацвітає баклажан

Коли посадити і як виростити баклажани

Щоб отримати ранній і великий урожай, необхідно дотримуватися термінів посіву насіння. Баклажан досить теплолюбна культура, тому найпростіше вирощувати її через розсаду.

Підготовка насіння до посадки.

  1. Перевірка на схожість. Беруть 10 насіння і поміщають в тканинних мішечках в теплу воду на 24 години. Потім мішечки кладуть в тарілку і ставлять у тепле місце на 4 – 5 днів, при цьому постійно підтримують мішечки вологими. Якщо з 10 насінин проклюнеться 5, насіння для посіву годяться.
  2. Обробка. Насіння опускають в міцний розчин марганцівки на 20 – 30 хвилин. Потім ретельно промивають водою.
  3. Підгодівля. В 1 літрі води розводять 1 ч.л. нітрофоски або деревної золи. Насіння поміщають в цей теплий розчин на 24 години.
  4. Пророщування. Готові насіння кладуть на 2 – 3 дні на блюдце до прокльовування.

Як сіяти баклажани на розсаду

Насіння на розсаду садять за 60 днів до висадки рослин на постійне місце. У Московській області це середина лютого – початок березня. Кращий урожай плодів збирають, якщо до моменту висадки розсада досягає 70 – 80 денного віку. Сіяти насіння баклажан потрібно тільки в помірно вологий грунт. В переувлажненной грунті не вистачатиме кисню, і що з’явилися в грунті паростки загинуть. Посів в ящики потрібно виробляти пророщених насінням в рядах на відстані 10 см, на глибину 0,5 см. Після посіву насіння присипають шаром 1 – 2 см пухкої грунтової суміші. Насіння проростає через 12 – 15 днів при температурі вдень і вночі не нижче +23 градуси.

Коли садити баклажани на розсаду.

Оптимальний час, коли сіяти баклажани настає в лютому і березні при зростаючому місяці. Коли сіяти баклажани на розсаду в 2015 році:

Врахуйте, що у баклажанів довший вегетаційний період, навіть у ранньостиглих. Тому краще, якщо сіяти баклажани на розсаду, раніше, перці і помідори.

Пікіровка розсади баклажан.

З появою сходів ящик ставлять на світле підвіконня з температурою 14 – 16 градусів на 6 – 7 днів, щоб сходи не витягнулися і дали міцні корінці. Пікіровку розсади проводять після появи 2 – 3 справжніх листочків. За два – три години до пікіровки розсаду поливають. Висаджують в торф’яні горщики або іншу ємність, поглиблюючи рослина до сім’ядольних листочків.

Догляд та посадка баклажан в теплицю.

Баклажани в розсадний період споживають багато води. У міру розвитку розсади необхідно підгодовувати її мінеральними добривами. У перший раз через 10 – 15 днів після пікіровки з розрахунку на 10 л води вносять 5 г сечовини і 30 г суперфосфату. Хороша розсада повинна побут міцною, висотою 16 – 25 см, мати 8 – 9 листя і невеликі бутони. В дачні теплиці розсаду висаджують з 10 травня. Перед викопкой розсаду поливають водою. В викопану лунку можна додати:

  • 1 – 2 склянки перегною,
  • 1 год. Л. суперфосфату,
  • 1/2 склянки деревної золячи.

Виростити баклажани з середній смузі Росії – важко. Це теплолюбна рослина. Тому відповідь на питання як виростити баклажани – тільки в теплиці або під плівкою для парників. Для вирощування баклажанів у відкритому грунті потрібно застосовувати особливу агротехніку. По-перше для того, щоб отримати хороший урожай баклажанів потрібно використовувати спеціальну плівку, яка пропускає сонячне світло, перетвориться ультрафіолетове випромінювання в інфрачервоне світло. Це світло грає важливішу роль у розвитку рослин. Під такий плівкою можна отримати урожай в більш ранні терміни, плоди бувають крупніше, інтенсивно забарвлені, соковиті і більш ніжні. По-друге вибирайте для посадки ранні сорти баклажан (читати рекомендації щодо підбору сортів баклажан)

Як виростити баклажани у відкритому грунті (на грядці).

Буде добре, якщо для вирощування баклажан ви приготуєте наступну грунтову суміш:

  • 1 частина дернової землі,
  • 2 частини перегною,
  • 1 частина промитого піску.

На відро такої суміші додати 2 склянки золи і 60 гр суперфосфату. Якщо при посадці ви використовуєте землю зі своєї ділянки, її потрібно пролити гарячою водою і пропарити протягом 15 – 20 хвилин.

Догляд за баклажанами в городі. Після посадки баклажанів необхідно робити неглибокі розпушування грунту, підгрібаючи грунт до рослин. Полив краще проводити вранці, водою підігрітою до 28 – 30 градусів. Для утворення компактного куща з добре розвиненими бічними пагонами необхідно видалити верхівку головного стебла, коли рослина досягне висоти 25 – 30 см. Пріщепнутие рослини почнуть швидко гілкуватися. З усіх з’явилися пагонів залишають тільки 4 – 5 верхніх пасинків, інші видаляють. На залишених пагонах формуватиметься урожай. При цьому на рослинах баклажанів залишають 16 – 20 аркушів. Можна й не пріщепивать, але зайві пасинки видаляти. Для одержання насіння баклажан необхідний залишити 2 – 3 плоду на рослині, інші квіти і маленькі плодики видаляють, для того, щоб швидше сформувалися насіннєві плоди.

Коли сіяти баклажани на розсаду в 2023: найкращий час

Як виростити розсаду баклажанів та коли її висаджувати у відкритий грунт.

Щоб отримати хороший врожай баклажанів, їх потрібно вчасно посадити. Але садити їх потрібно тільки через розсаду. Тому спочатку баклажани сіють, а вже після висаджують в грунт. Давайте розберемося, коли сіяти баклажани на розсаду в 2023 і як виростити розсаду баклажанів, а також коли висаджувати сіянці у відкритий грунт.

Раніше ми розповідали, що можна посадити в березні на розсаду на підвіконні і в теплиці.

Коли сіяти баклажани на розсаду в 2023

Насіння баклажанів на розсаду висівають в лютому-березні. Якщо це зробити пізніше і посіяти їх у відкритий грунт, то вони зацвітуть лише під кінець літа. Проростає насіння баклажанів через два тижні, пророщені – через 5-6 днів, а потім сіянцям потрібно не менше 60 днів до того, як їх можна буде висаджувати.

Як сіяти баклажани на розсаду

Є кілька умов для вдалого посіву баклажанів:

Грунт для вирощування розсади баклажанів повинене бути пухким і легким. Грунт можна купити в магазині або приготувати субстрат самостійно – взяти річковий пісок, низинний торф і компост/перегній в пропорції 1:4:3. Грунт перед посадкою потрібно продезінфікувати – наприклад, пролити окропом.

Вибір ємності залежить від того, будете ви пікірувати (пересаджувати) розсаду чи ні. Досвідчені городники радять вирощувати розсаду баклажан без пікіровки – коріння рослини дуже ніжні. Тому в якості тари можна використовувати торф’яні таблетки або горщики. Або ж взяти звичайні пластикові стаканчики, але перед посівом обробити їх міцним розчином марганцівки.

Насіння краще купувати гібридних сортів – вони дають високий урожай, стійкі до хвороб і поганої погоди. Так як баклажан досить таки примхливий, то з насінням перед посадкою потрібно буде трохи “погратися”. Але міцна расада того варта, тож:

  • спочатку насіння потрібно прогріти, тобто розбудити: помістіть його в закриту ємність з теплою водою (40-50°C) на 3-5 хвилин; так ви підвищите схожість;
  • продензінфікуйте насіння – помістіть його в 10%-ний розчин перекису водню або в міцний (темно-рожевий) розчин марганцівки на 20 хвилин;
  • якщо дозволяє час, насіння можна загартувати: укласти між двома шматочками вологої тканини, потримати 5-20 годин при кімнатній температурі, потім помістити в холодильник на 8 годин. Знову перенести в кімнату і так далі – протягом тижня;
  • замочіть насіння за 2-3 дні до посадки, а після дайте йому просохнути.

У горщики сіють по 2-3 насінини, а після появи сходів прищипують паростки, а залишають найсильніший і здоровий.

Доглядати за баклажанами нескладно: після того як розсада зійшла, потрібно 7-12 днів підтримувати температуру +15-17°C. Потім її можна підвищити до +24-26°C, а вночі опускати до +17-19°C. Так розсада буде адаптуватися до природних умов. Поливати баклажани потрібно рясно і рідко – не частіше 1 разу на тиждень, водою кімнатної температури.

Коли висаджувати розсаду баклажан у відкритий грунт

За 10-14 днів до висадки розсаду потрібно загартувати. Для цього можна ненадовго відкривати кватирку, а потім збільшувати час, щоб рослини були на відкритому повітрі до декількох годин. Також за два тижні до висадки розсаду бакалажан потрібно буде обприскати 0,5%-ним розчином мідного купоросу, щоб захистити від грибкових захворювань.

У теплицю баклажани висаджують у другій половині травня, а у відкритий грунт – на початку червня.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator