Коли зацвітає троянда навесні

Авторadmin

Коли зацвітає троянда навесні

Правила посадки троянд навесні

Троянди є чудовими квітами, які подобаються дуже великій кількості людей. Тому майже на будь-якій садовій ділянці можна зустріти ці чарівні та розкішні рослини з приємним ніжним ароматом. Привабливі квіти прикрашають ділянку багато місяців – цвітуть із травня до жовтня, а у південних регіонах навіть до листопада.

  1. Коли садити?
  2. У різних регіонах
  3. За місячним календарем
  4. Підготовчі роботи
  5. Як посадити?
  6. Посадка з урахуванням виду
  7. Поради для початківців

Коли садити?

Коли землевласник вирішує, що його ділянці потрібно додати декоративності у вигляді квітучих троянд, то першим постає питання про те, коли найкраще садити цю рослину. Думки дачників та садівників із цього приводу розділилися. Одні з них вважають, що найбільш вдалий час для здійснення процедури – це осінь. Але є й інші, для яких посадка троянд навесні у відкритий ґрунт є оптимальним варіантом. Більшість любителів троянд дотримуються саме цієї думки.

Весняна висадка рожевих кущів має низку переваг.

  • За час літнього сезону рослина встигає сформувати міцну кореневу систему, що дає змогу пережити зимовий період без негативних наслідків.
  • Восени, особливо коли йдеться про пізню осінь, існує можливість настання раннього похолодання та заморозків. Тому при висаджуванні троянд у цей час вони не встигають добре укорінитися і піддаються впливу холодів. Молоді рослини можуть просто замерзнути.
  • При весняній посадці деревина встигає досить непогано визріти , а міцним пагонам набагато простіше вижити за низьких температур.

У різних регіонах

Немає однієї конкретної дати, є найбільш сприятливою реалізації посадки даних квітів. Рішення про терміни проведення маніпуляції має прийматись у кожному конкретному випадку індивідуально залежно від кліматичних особливостей території.

Якщо висадити рожеві кущі надто рано, виникає небезпека значного пошкодження молодих саджанців внаслідок виникнення поворотних заморозків. Починати закладку розарію можна у квітні. У разі коли весна не відрізняється теплою погодою, посадку можна виконати в травні. На півдні посадка троянд стартує більш ранній період. Це може бути кінець березня або початок квітня залежно від температури у конкретний сезон.

В цілому рекомендується приступати до висаджування рожевих кущів, коли температура поверхні ґрунту впевнено зберігатиметься на рівні не менше +10 градусів . Добре приживаються саджанці з короткими пагонами та нирками, які ще не розпустилися.

Щоб максимально захистити молоді рослини від можливих заморозків, рекомендується застосовувати мульчу або покривний матеріал.

Дана дія дозволяє уникнути шкоди, яка може бути заподіяна різкими перепадами температур. А вони не такі вже й рідкісні у весняний період.

Крім того, мульчування та укриття допомагають зберігати в ґрунті вологу, а також оберігають від появи бур’янів.

За місячним календарем

Досить часто садівники, особливо початківці, висаджують рожеві кущі на ділянку, орієнтуючись з рекомендаціями місячного календаря. Найкраще робити це на Місяць, що росте.

Підготовчі роботи

Спочатку необхідно вибрати конкретне місце для майбутнього розарію. Далі потрібно не просто перекопати відповідну ділянку, але і додати зрілий перегній або гній, що перепрів.

Крім того, в залежності від складу ґрунту, рекомендується внести деякі добавки.

  • У разі наявності важкого ґрунту варто додати пісок.
  • Коли йдеться про надто закислений ґрунт, потрібно виконати вапнування. З цією метою необхідно внести крейду, вапно, доломітове борошно.
  • Для землі з будь-яким корисним складом стане добавка деревної золи і суперфосфату.

Як добрива не можна застосовувати свіжі органічні підживлення, наприклад, гній кінський або коров’як. Їх використання може спричинити відмирання коренів, отже, загибель рожевого саджанця.

Якісним вважається грунт, де міститься необхідна кількість поживних речовин, а також здатність безперешкодно пропускати вологу.

Дуже важливо підібрати максимально життєздатний саджанець. У спеціалізованому розпліднику при здійсненні вибору саджанця троянди слід звертати увагу на кілька параметрів, які допомагають оцінити рівень його якості:

  • місце щеплення має бути добре помітним;
  • забарвлення листя рівномірно зеленого відтінку;
  • кореневий зріз має світлого жовтого забарвлення;
  • повинно бути 2 і більше здерев’янілих втечі;
  • коренева система розгалужена, потужна та розвинена;
  • на коренях відсутні недоліки: немає глибоких подряпин, ушкоджень, засушених частин тощо.

Саджанці рожевих кущів можуть реалізовуватися із закритим або відкритим корінням. Під час транспортування відкрита коренева система може підсихати. Тому її потрібно дуже уважно оглянути. При виявленні пошкоджених сегментів забрати їх за допомогою секатора або гострого ножа до початку здорової деревини, яка зазвичай забарвлена у білий колір. Занадто довге коріння також підлягає обрізанню, його потрібно вкоротити, залишивши 30-35 см довжини. У разі виявлення ознак захворювання чи ушкодження, варто акуратно обробити постраждале місце з допомогою фунгіциду. Подібні заходи щодо обробки та обрізання коренів у подальшому сприятимуть у нарощуванні молодих нових коренів, а колишнім корінням – у поліпшенні засвоєння поживних та корисних речовин.

Також потрібно уважно оглянути та оцінити пагони. Якщо на саджанці присутні худорляві або надламані гілки, їх необхідно видалити. Потрібно залишити лише найбільш сильні пагони, довжина яких становить приблизно 30 см і які обрізані (залежить від конкретного типу) до 2-8 нирок.

Іноді пагони обробляються парафіном, щоб захистити їх від пересихання під час транспортування . Якщо на гілках присутній парафін, то його потрібно позбутися, оскільки він робить «дихання» більш утрудненим. Виконується це за допомогою звичайної дерев’яної зубочистки, яку слід обережно підняти і прибрати весь віск.

Далі рекомендується коріння замочити. З метою заповнення нестачі рідини кореневу систему можна занурити на 2-3 години у просту відстояну воду чи застосувати розчин стимулятора зростання коренів.

Щоб убезпечити рослину від можливого інфікування різними захворюваннями, корисним буде використання препарату Фундазол або розчину мідного купоросу протягом 20-25 хвилин.

Як посадити?

Для посадки рожевих кущів вибір розташування грає дуже важливу роль. Хороше зростання забезпечується на високих ділянках чи схилах. Квіти чудово вживаються під нахилом близько 10 градусів. Ділянка може бути спрямовано західну, південну чи південно-західну сторону.

Якщо садівник прагне правильно посадити троянди, то йому варто уникати надто вологих ділянок, ґрунтів із підвищеним вмістом солей, а також піщаних та кислих ґрунтів . При підвищеній кислотності ґрунту можна в землю додати деревну золу, вапно або доломітове борошно. Це допоможе досягти необхідного рівня кислотності.

Для гарного розвитку квіткових кущів рекомендується висадка квітів на добре дренованому ґрунті, багатому на перегній.

Щоб виростити здорові рослини, потрібно забезпечити достатньо світла, сонячне проміння дозволяє отримати великі яскраві квіти. Якщо троянди висаджувати на затінених ділянках, то вони почуваються пригніченими, погано розвиваються. Листя зменшуються за розміром, їх забарвлення стає більш блідим, а квіти, що розпускаються, досить слабкі. Тому троянд мало підходять ділянки, розташовані в оточенні дерев або в безпосередній близькості від стін, огорож, різних будівель.

Варто враховувати, що молоді саджанці під час процесу їх укорінення рекомендується закривати від прямих сонячних променів до того моменту, поки рослина не вкорениться. Коли на рожевих кущах почне з’являтися нове блискуче листя, це свідчить про те, що рослини рушили на зріст. У цей час вони вже перестають потребувати укриття від сонця. Але у будь-якому віці троянд потрібен захист від вітру та його сильних поривів, особливо це актуально щодо північних холодних вітрів.

Правила посадки передбачають дотримання відстані між окремими кущами квітів. Якщо троянди розташувати надто близько один до одного, то з’єднання та змикання листя може викликати активний розвиток грибкових хвороб, насамперед це стосується борошнистої роси.

Досвідченим шляхом було виявлено, що оптимальна відстань між сусідніми рослинами становить від півметра до одного метра.

Щоб виконати посадку рожевих саджанців у відкритий грунт, садівникам-початківцям варто дотримуватися покрокової інструкції.

  • Перше, що потрібно зробити – це підготувати лунку для посадки. Яма викопується на глибину близько півметра. Ширина зазвичай приблизно така ж – 50-60 см. Конкретна глибина залежить від величини коренів і складу ґрунту на посадковій ділянці. Якщо земля злежалася і досить щільна, то глибини ямки для посадки 60 см зазвичай буває цілком достатньо. У разі переважання суглинних ґрунтів, глибина лунки розраховується спеціальним методом, а саме: до довжини коріння рожевого саджанця потрібно додати 15-20 см і викопувати яму саме на таку глибину.
  • Коріння підготовлених рожевих саджанців потрібно занурити в розчин глини , куди для підживлення слід додати 6 таблеток фосфоробактерину, розчинених в одному літрі води та з’єднаних із 10 л бовтанки.
  • Найвищий земляний шар потрібно відкласти убік і саме в цей грунт потрібно додати підживлення: коров’як, що перепрів, пісок, деревну золу, мінеральні речовини, якщо необхідно, то ще й крейда . Не можна застосовувати свіжу органіку (тільки перепрілий), інакше це може викликати загнивання кореневої системи. Після цього сумішшю заповнюють підготовлену лунку наполовину. Якщо на вибраному місці для посадки спостерігається близьке залягання ґрунтових вод, і немає іншої відповідної ділянки, то дно ямки необхідно забезпечити дренажним шаром. Він може укладатися із щебеню, шматочків цегли, дрібної гальки та ін.
  • Існує два способи виконання посадки рожевих кущів . Перший полягає в тому, що на дно лунки потрібно насипати невеликий пагорб і встановити саджанець, обережно розправивши кореневу систему, рясно полити та засипати ґрунтом. При другому методі спочатку посадкову яму потрібно залити водою і потім виконати саму посадку. Кожен садівник може вибрати будь-який із цих варіантів висадки рожевих кущів, але головне правило – це зволоження коренів рослини.
  • Якщо система коренів троянди є закритою, виконати посадку досить просто. У викопану яму на верхівку земляного пагорба встановлюється рожевий саджанець і засипається ґрунтом. Далі потрібно ущільнити ґрунт навколо стовбура та полити.
  • Фінальною маніпуляцією при весняному висадженні квітів є мульчування. Ефективним цієї мети виступає застосування перегною чи компосту.

Посадка з урахуванням виду

Існує величезна різноманітність рожевих сортів та видів. І якщо деякі моменти підготовки саджанців та основні етапи процедури посадки однакові для всіх, то існують і відмінності.

При виконанні процедури висаджування кущів на відкриту ділянку також потрібно враховувати конкретний вид троянди та здійснювати маніпуляції згідно з рекомендаціями для цього виду.

  • Паркові квіти. Місце щеплення заглиблюється в землю на глибину близько 5 см. Між сусідніми трояндами необхідно передбачати дистанцію, яка становить половину висоти куща. Обрізання цих видів виконується на 5-6 бруньок.
  • Плетисті (кучеряві) троянди . Заглиблення здійснюється на відстань 7-10 см. Проміжок між найближчими трояндами повинен становити близько 1-1,5 м. Під час посадки потрібно встановити опору, при цьому її віддалення від саджанця має бути приблизно 30 см. Рослина зможе згодом обвити цю опору. Її роль можуть виконувати грати різної форми, стіни, всілякі арки, колони різних форм. Плетистої троянди ніяка обрізка не потрібна, досить трохи оновити зрізи.
  • Чайно-гібридні квіти . Висадка здійснюється при заглибленні місця для щеплення приблизно на 5 см. Між рослинами потрібно залишати близько півметра, тоді як між рядами простір повинен становити більше – 60-100 см. Обрізка троянд проводиться на пару нирок.
  • Флорібунда . Щеплення заглиблюється на 4-8 см углиб ґрунту. Приблизно 35-45 см потрібно залишати між сусідніми кущами та 65-95 см – між окремими рядами. Під час виконання обрізки залишаються 3-4 нирки.
  • Ґрунтопокровні троянди. Посадка супроводжується доробком щеплення приблизно на 5 см. Між саджанцями дистанція коливається від півметра до півтора метра. Обрізати пагони не рекомендується, потрібно лише трохи оновити, а також видалити пошкоджені або зламані гілки.
  • Англійські троянди. Посадка цього виду квітів відрізняється глибиною занурення щеплення на 5 см. Оптимальний інтервал становить трохи більше метра. Під час обрізки зберігається 5-6 бруньок.

Якщо всі рекомендації виконані правильно, троянди починають цвісти після весняної посадки вже в літній сезон.

Поради для початківців

Навіть у дачників та садівників з великим досвідом вирощування різних видів троянд можуть періодично виникати питання щодо деяких певних нюансів посадки та догляду за культурою. Тим більше багато питань постає у новачків, які лише зіткнулися з вирощуванням рожевих кущів.

  • Дані квіти, незалежно від конкретного сорту чи виду, добре реагують на розпушування ґрунту. Розпушування потрібно протягом усього літнього сезону на початок осені. З настанням осіннього періоду процедуру слід припинити і можна ґрунт злегка утрамбувати.
  • Троянда є вологолюбною рослиною, тому після посадки саджанця у відкритий ґрунт не можна забувати про її регулярне поливання. Він повинен проводитися майже щодня теплою водою. Коли рослина добре укоріниться і трохи підросте, процедура повинна повторюватися не менше одного разу протягом тижня. Поливати квіткові кущі потрібно рано-вранці або ввечері після того, як сонце пішло. Так як внаслідок багаторазових поливів коріння може почати розмиватися, потрібно використовувати мульчу (компост або тирсу).
  • Необхідно проводити профілактичні заходи щодо запобігання виникненню захворювань або пошкодження комахами-шкідниками.
  • Нещодавно посаджену рослину (за умови внесення необхідної кількості поживних речовин у посадкову лунку) годувати не потрібно . Перше підживлення виконується тільки через 2 роки.
  • Щоб отримати від молодого саджанця гарне цвітіння, рекомендується на початку життя видаляти з куща всі бутони, окрім одного – найбільшого та з найбільш насиченим забарвленням.

Доглянутий рожевий кущ з великими красивими квітами є прикрасою для будь-якої ділянки. А існуюча різноманітність забарвлень, форм, сортів та видів надає можливість кожному садівникові підібрати, посадити та виростити троянду, яка повністю відповідає його смакам та уподобанням.

Обрізка троянд навесні: терміни, правила, схеми, догляд після процедури

Ось і настала довгоочікувана весна. А значить, попереду багато робіт з благоустрою саду. Найважливішим етапом цих робіт є обрізка улюблених усіма троянд. Щоб прекрасна рослина все літо радувало своєю красою, пахощами і витонченим видом, необхідно за всіма правилами провести весняну обрізку троянд. Про те як це зробити, читайте далі, вам чекають загальні поради, рекомендації, фото і відеоматеріали.

Навіщо потрібна обрізка троянд навесні

Догляд за головною красунею саду починається з ранньої весни, тобто до вегетаційного періоду. Одним з головних і важливих елементів весняного догляду є обрізка. Процедура складна і важлива, тому до неї треба підійти відповідально.

Весняна обрізка садових троянд допомагає домогтися наступних позитивних моментів:

  • завдяки процедурі зручно формувати бажану форму куща т. к. рослина ще не прокинулося;
  • весняна процедуру допомагає усунути вимерзлі, старі, хворі та пошкоджені пагони;
  • після садової маніпуляції у чагарнику активніше починається вегетаційний період;
  • процедура допомагає рослині омолодитися після зими;
  • в подальшому відбувається активне формування квіткових бутонів, цвітіння рослини влітку стає більш тривалим.

Коли обрізати троянди навесні, в якому місяці

Важливо не тільки «як» ви будете робити цю процедуру, але і «коли». Тому багато початківці квітникарі губляться перед питанням – коли саме обрізати троянди навесні. Перш ніж приступати до процедури, необхідно переконатися, що нічні заморозки пішли і більше не повернуться, інакше вплив раптового морозу негативно позначиться на рослину після обрізки. Також важливо починати захід до початку сокоруху. Якщо ж зробити обрізку після початку сокоруху, то, можливо, троянди будуть цвісти дуже мляво.

Терміни обрізки троянд навесні щорічно можуть бути різними, адже потепління може приходити в різні періоди. Тому в першу чергу необхідно орієнтуватися на погоду і на сам чагарник. Ідеальний час для весняної обрізки троянд – коли остаточно влаштувалася тепла погода, нирки рослини набухають, але пагони ще не почали рости. Зазвичай такий період припадає на березень-квітень.

Зверніть увагу! Ідеальний день для процедури – теплий, сухий, сонячний день.

Крім цього, слід і враховувати регіональні особливості зростання. Наприклад, в темних регіонах з помірним кліматом оптимально проводити обрізку в березні або на початку квітня (Середня смуга, південь). А в північних регіонах (Урал, Сибір) краще перенести процедуру до кінця травня. Адже грунт в таких місцевостях прогрівається повільно і є ризик, що заморозки раптово повернуться.

Типи обрізки троянд

Обрізка троянд після зими може переслідувати різні цілі. Давайте розберемося, які бувають типи процедур і для чого вони потрібні. Виділяють наступні типи цієї процедури:

  1. Омолоджуюча обрізка – мета процедури в тому, щоб звільнити і розчистити місце для росту пагонів. Для цього частково усуваються старі пагони і обрізаються залишилися гілки до 20 сантиметрів у висоту. Здійснювана в весняний період процедура, призначена для рослин, які старше трьох років.
  2. Профілактична – метою процедури є вкорочення під основу замерзлих і хворих пагонів, і обрізка пошкоджених гілок на висоту здорової нирки. Також рекомендується усунення ослаблених пагонів.
  3. Проріджувати – при маніпуляції проводиться усунення старих, слабких гілок, обрізаються бічні пагони, які ростуть в центр куща, а також усуваються дикі пагони. Гілочки, які не зацвіли в тому році, обрізають до набряклої нирки. Процедуру рекомендується проводити навесні.

Правила і схеми по весняній обрізку троянд

Деякі люди бояться проводити обрізку троянд навесні, побоюючись, що зможуть завдати шкоди красуні шляхом невірно виконану процедури. Особливо такі переживання властиві початківцям квітникарям і городникам. Частково це правда, адже ця прекрасна квітка примхливий і вимагає особливого ставлення. Однак якщо дотримуватися всіх рекомендацій досвідчених садівників, то можна блискуче виконати весняне садове захід, який піде на користь рослині і зробить його цвітіння ще більш прекрасним.

Виділяють наступні рекомендації по обрізці троянд навесні в домашніх умовах:

  • Перед процедурою заздалегідь підготуйте необхідний інвентар. Проводити обрізку садових троянд необхідно тільки гострим секатором, яким можна домогтися ідеально гладкого зрізу. В іншому випадку можуть виникнути рвані зрізи, пошкодження кори, тріщини. А пошкодження небезпечні грибковими інфекціями, які можуть значно послабити рослину або, зовсім, привести до загибелі.

До речі! Для обрізки тонких гілок троянд можна використовувати секатор, а для щільних і товстих гілок – ножівку.

  • Інструменти перед процедурою необхідно продезінфікувати. Наприклад, для цього можна використовувати темний розчин перманганату калію (марганцівка). Процедура дуже важлива і повинна бути обов’язковою.
  • Перш ніж проводити весняну обрізку садових троянд, необхідно усунути зимовий укриття, навести порядок на ділянці, на якому ростуть квіти, і оцінити загальний стан рослини.
  • З настанням сухої і теплої погоди можна приступати до справи. Уважно оглянувши кущ, приступайте до видалення всіх замерзлих, хворих і старих гілок. Хворі гілки обрізаються до здорової частини, у якій є біла серцевина і зелений стовбур. Також варто вирізати бічні пагони, які спрямовані всередину чагарнику. Це допоможе якісно прорідити кущ і надати йому охайну форму.
  • Зрізи необхідно робити трохи вище здорової нирки (близько п’яти-семи міліметрів), яка спрямована з середини куща.
  • Зріз також необхідно робити похило, тобто під кутом 45 градусів, на відстані близько одного сантиметра над ниркою, яка спрямована назовні. Також нирка не повинна бути пророслої.

Похилий зріз дозволить не затримуватися вологи (наприклад, поливальної воді, краплях дощу) на місці, яке і так пережило стрес через процедури. Тобто нахил позбавить від можливого загнивання.

На зображенні нижче представлена схема правильної обрізки троянд навесні:

  • На дорослих кущах залишаються кілька здорових бічних гілок з двома або трьома нирками на кожній з них. А у однорічних пагонів зберігаються до п’яти нирок.

Зверніть увагу! Якщо пагони міцні, то на них зберігається три-п’ять нирок, а якщо ослаблені, то на них залишається одна нирка.

  • Після проведення весняної обрізки необхідно обробити всі зрізи на трояндах садовим варом. А також слід провести обробку чагарнику розчином мідного купоросу для профілактики. На сто грам мідного купоросу має припадати десять літрів води.
  • Дуже важливо в якості догляду за трояндами в домашніх умовах виконувати весняну, літню, і осінню обрізку. Дуже важливо, щоб при виконанні маніпуляції не було дощів.

Відео: секрети обрізки троянд навесні

Інструкції з обрізки троянд різних сортів

Обрізка рослини сприяє нормальному росту, розвитку і цвітіння, вона допомагає надати чагарнику охайну і красиву форму. Але важливо враховувати особливості конкретного сорту при проведенні процедури. Адже існує безліч сортів королеви квітів, отже, техніка обрізки дещо відрізняється. Давайте розбиратися, в особливості правильної обрізки різних видів садової красуні.

кущові троянди

Кущові троянди не рекомендується надмірно обрізати. Головне, за допомогою садової маніпуляції створити акуратну і красиву форму чагарнику. Досвідчені квітникарі і дачники радять початківцям обрізати рослину таким чином, щоб в результаті був утворений куполоподібний чагарник з порожнистим центром. Дана форма покращує проникність вологи і більше захищає від загнивання.

Схема обрізки кущових троянд навесні:

  • Після зняття зимового укриття проводиться видалення сухих, вимерзлих і хворих пагонів.
  • Для створення акуратного кущика невеликих розмірів молоді основні пагони обрізаються по 1-ю верхню здорову нирку.
  • Для створення рясної пишної крони необхідно обрізати стебло разом з 1-й верхній ниркою. Така дія допомагає прокинутися наступним нирках і надати додатковий обсяг чагарнику.
  • Необхідно скоротити всі гілки, які спрямовані в центр куща, щоб уникнути небажаного переплетення пагонів і неакуратне виду чагарнику.
  • Все що заважають один одному гілки вирізують. Але в цьому випадку з 2-х таких пагонів необхідно залишити найбільш юну гілку (у неї буде світліше кора) з оптимальним розташуванням.

Дорослий чагарник повинен складатися з трьох-п’яти сильних гілок, обрізаних до 3-4 нирок.

На фотографії нижче ви можете вивчити схему обрізки кущових троянд в весняний період:

Плетистие або кучеряві троянди

Даний сорт сильно відрізняється від своїх прекрасних родичок. Характерною особливістю цього плетуться виду є тонкі і кучеряве гілочки, які переплітаються між собою і іншими близько розташованих об’єкти. Саме через цю особливість кучерявим красуням необхідна опора. Через таких особливостей важливо обрізати рослину дуже акуратно, дотримуючись певних рекомендацій.

Головна мета обрізки плетистих троянд навесні – формування куща. Але перед процедурою можна оглянути кущ і візуально оцінити загущенность. Якщо ви вважаєте, що густота гілочок оптимальна, то проводити обрізку необов’язково. Якщо ж, чагарник плетистой троянди буйно і сильно розрісся, то для збереження красивого і витонченого виду необхідно провести весняну обрізку. В іншому випадку у плетуться чагарнику буде погане провітрювання, зросте ймовірність зараження борошнистою росою, а також кущ буде цвісти мляво і цвітіння відбудеться пізніше звичайного.

Так що якщо при вирощуванні кучерявих троянд ігнорувати це садове захід, то, найімовірніше, через два або три роки ви з великими труднощами зможете підібратися до буйно розрісся квітам, не кажучи вже про те, щоб укрити чагарник восени перед холодами.

Правильна обрізка плетистой троянди навесні допомагає не тільки підтримувати гарний і охайний вигляд кучерявого чагарнику, але і значно полегшує квітникарю догляд за цією рослиною.

Отже, після зняття зимового укриття, слід провести навесні санітарну обрізку кучерявою троянди, потім акуратно прорідити, усунути гілки, які загущают кущик. При цьому необхідно сформувати чагарник таким чином, щоб пагони росли в горизонтальному напрямку.

Правильна обрізка плетистих троянд навесні повинна проходити в такий спосіб:

  1. Як вже було сказано вище, з настанням теплих днів і сприятливого часу знімається покривний матеріал. Після цього проводиться профілактична обрізка кучерявого чагарнику, при якій усуваються загиблі і хворі пагони.
  2. Потім можна перейти до весняної обрізування в’юнких троянд для формування чагарнику. Основні пагони обрізаються до 1-й здорової нирки, а надмірно довгі гілки можна вкоротити для привабливої ​​форми чагарнику. Бічні гілки рекомендується обрізати, залишивши при цьому нижню частину з двома-трьома нирками.
  3. Пагони, які ростуть на внутрішній стороні головних гілок, рекомендується обрізати з метою формування красивого куща.

Зверніть увагу! Бажано починати проводити садове захід з 2 року.

Відео: весняна обрізка плетистой (кучерявою) троянди.

флорибунда

Троянди флорибунда дуже популярні серед любителів квітів. І це не дивно, адже вони характеризуються тривалим цвітінням, приємним ароматом, красивим забарвленням і невибагливістю у догляді. Навіть самий нудний двір або дачну ділянку разюче зміниться за допомогою цих прекрасних квітів. До речі, багато людей навіть використовують цей вид для створення живоплоту.

Як догляду за трояндами флорибунда важлива правильна обрізка навесні. Головна мета садового заходи – омолодження куща. Необхідно видалити пошкоджені, сухі, хворі гілки.

Для флорибунди слід застосовувати комбінований підхід – сильно обрізаються окремі пагони, а інші обрізаються помірно. Такий оптимальний підхід дозволяє викликати рясний ріст і тривале цвітіння. В першу чергу слід усунути гілки, які спрямовані всередину чагарнику. Торішні пагони залишають на дві третини довжини, а на основних гілках обрізають відгалуження до трьох нирок. А старі пагони необхідно обрізати сильно.

Зверніть увагу! Надмірна обрізка чревата тим, що садова рослина потім може довго не цвісти.

Відео: особливості обрізки троянд флорибунда навесні.

Чайно-гібридні троянди

При обрізанні чайно-гібридних троянд навесні залишається до п’яти торішніх стебел. Це пов’язано з тим, що не можна передбачити кількість молодих пагонів в новому сезоні. Чим сильніше і могутніше втечу, тим більша кількість нирок на ньому має залишитися.

Молоді кущики троянд при посадці вкорочують по висоті до 15 сантиметрів і залишають на пагонах по дві-чотири нирки. Дорослі кущі обрізають до 20-25 сантиметрів, щоб на пагонах було по п’ять-шість нирок.

Зверніть увагу! Троянди цього виду цвітуть на пагонах поточного сезону, так що можете без побоювань обрізати пагони, які мають вік понад 2 роки і вкорочувати юні гілки, так як це допоможе стимулювати цвітіння.

Відео: обрізка чайно-гібридних троянд навесні.

бордюрні

Бордюрні троянди є милі кущики невеликих розмірів, які мають приблизну висоту не більше 60 сантиметрів. Даний вид – справжня знахідка для ландшафтних дизайнерів і квітникарів-аматорів, які можуть за допомогою цих чудових рослин втілювати в життя різні цікаві ідеї з благоустрою саду.

Обрізка навесні грає важливу роль для краси бордюрних троянд. У дорослих рослин трохи підрізають бічні пагони, а центральні гілки, які ростуть у вертикальному напрямку, навпаки, не підрізають.

До речі! Рекомендується в 1 рік пізньою весною і влітку проводити прищипування всіх пагонів над четвертим і п’ятим листком і вчасно усувати відцвілі трояндочки. Такі дії допомагають бордюрним кущика рости в гармонійній, красивою і правильною пропорції.

грунтопокривні

На відміну від деяких інших видів почвопокривні троянди не відчувають потреби в формує обрізку. Але необхідно навесні проводити легку санітарну і проріджувати обрізку. Під час неї відрізаються пагони, що ростуть у вертикальному напрямку. Старі гілки, які після зими збереглися в нормальному стані і мають зелену кору, не чіпають.

Важливо! Необхідно приблизно раз в п’ять років проводити сильну обрізку грунтопокривних троянд – бічні пагони обрізають до двох-чотирьох нирок. Завдяки цьому старий кущ продовжує цвітіння.

кімнатна троянда

Кімнатна троянда (або троянда Кордана) може стати найцікавішим і чудовою прикрасою будинку або квартири. Але щоб квітка радував пишним цвітом, необхідно не просто дарувати повноцінний догляд, а й проводити правильну обрізку домашньої красуні. Квітникарі з багаторічним досвідом радять проводити процедуру в осінній період. Якщо ж ви з якихось причин не змогли зробити обрізку в відповідний сезон, то слід провести процедуру навесні.

Рекомендується проводити обрізку домашньої троянди Кордана за такими правилами:

  1. вибирайте сприятливий для процедури час – березень або квітень, коли нирки домашньої красуні ще не розпустилися;
  2. минулорічні пагони необхідно обрізати таким чином, щоб на них залишилися по три-чотири розвинені нирки;
  3. при обрізанні домашньої троянди утворіть форму, яка вам до душі, і при цьому усувайте всі пошкоджені, сухі, слабкі пагони, а також ті, що ростуть в центр куща;
  4. якщо кущик в горщику не радує вас пишним цвітом, то проведіть омолоджування за допомогою сильної обрізки.

Відео: обрізка кімн атних троянд навесні.

Обрізка інших видів троянд

Варто також звернути увагу на те, як проводиться процедура інших видів цих прекрасних квітів. Давайте, розбиратися в особливостях і нюансах.

Санітарну обрізку канадських троянд рекомендується проводити ранньою весною до розпускання бруньок – необхідно повністю усунути засохлі, вимерзлі і пошкоджені пагони.

Обрізка штамбових троянд проводиться шляхом усунення всіх слабких, сухих пагонів і тих, що ростуть усередину куща. Процедура повинна бути слабкою, інакше при невдалій занадто сильної обрізку втечу може не відновитися, а також вид штамбових троянд втратить частину краси.

Обрізка паркових троянд необхідна для поліпшення цвітіння і підвищення обсягу бутонів в майбутньому, рекомендується починати процедуру ранньою весною. Слід видаляти всі хворі, пошкоджені пагони, необхідно обрізати пагони, які ростуть нижче місця щеплення, і ті, що ростуть в самому центрі куща або ті, що труться одна об одну. Довгі і нещільні пагони слід укорочувати до висоти 70-90 сантиметрів. Стебла рекомендується обрізати вище червоних нирок, а суху тканину рослини необхідно обрізати до здорової тканини.

Зверніть увагу! При процедурі необхідно робити зріз під кутом 45 градусів і на п’ять міліметрів вище здорової нирки.

Відео: особливості обрізки паркових троянд навесні.

Обрізка англійськіх троянд – при проведенні процедури Навесні ви повінні орієнтуватіся на ті, в Якій форме ви вірощуєте ЦІ квіти. Если бажаєте розлога рослина, то обрізку троянд класу шраби необходимо Проводити легку, слід обрізаті только вімерзлі кінці гілок и тонкі Пагоні. Якщо ж перед вами стоїть мета – зробити компактний кущ, то слід обрізати дві третини від висоти. При створенні бордюрів обрізку троянд Остіна необхідно проводити навесні на однакову висоту (приблизно 60 сантиметрів).

Догляд за Троянда после Весняної обрізки

Обрізка троянд навесні може стати справжнім випробуванням для рослини. Тому варто прагнути до того, щоб позбавити рослину від зайвого і небажаного стресу. Щоб заспокоїти рослина і запобігти негативним наслідкам, необхідно забезпечити наступний догляд за трояндами навесні:

  • Троянди після обрізки навесні особливо потребують регулярного поливу. Слід поливати квіти в достатній кількості раз в тиждень, а після поливу необхідно рихлити ґрунт.
  • Через тиждень після маніпуляції, рекомендується зробити обробку квітника проти небажаних хвороб і шкідників.
  • Після проведення садового заходи слід провести мульчування грунту. Як мульчують матеріалу рекомендовано використовувати перегній і торф. Мульчування сприятливо позначається на грунті і дозволяє зменшити кількість поливів.

Цікавий факт! Правильно підібраний мульчують матеріал покращує аерацію грунту і допомагає утримувати в ній корисні і необхідні компоненти.

  • Як догляду перед пробудженням листя рослини можна зробити підгодівлю комплексним або аміачним добривом. Детальна інформація про обрізку троянд навесні чекає вас вцієї статті.
  • Рекомендується провести аерацію грунту і в профілактичних цілях обприскати мідним купоросом.

Ні для кого не секрет, що троянда – примхливе і вимоглива рослина, яке потребує дбайливого і регулярного догляду. Однак разом з цим, даний квітка нескінченно красивий, витончений, шляхетний. Він здатний порадувати і надихнути практично будь-якої людини. Тому всі сили, які ви витрачаєте на захід по обрізці і догляду за рослиною повернуться вам з лишком у вигляді прекрасного квітника і гарного настрою.

До речі! Якщо ви хочете посадити саджанці троянд навесні, то можете скористатися покроковою інструкцією і порадами в цьом матеріалі .

Про автора

admin administrator