Коли зрізати мелісу для сушіння

Авторadmin

Коли зрізати мелісу для сушіння

Як правильно сушити мелісу в домашніх умовах

Мелісса здавна використовується людьми в кулінарії, медицині, парфумерії. Вона має приємний лимонним ароматом, заспокоює нерви. Щоб засушити мелісу про запас, потрібно знати деякі секрети.

Складові: меліса
Час для закладки: літо

Способи сушки меліси

У пучках

Для сушіння трави в пучках відбирають здорові неушкоджені стебла з листочками. Пов`язують стебла максимум по 10 штук в пучок за допомогою мотузки. Підвішують їх у сухому, захищеному від сонця місці.

На горизонтальній поверхні

Траву розкласти на чисту тканину або білий папір тонким шаром. Сушити 2-3 дня, періодично перевертаючи для рівномірного просушування. Як і в попередньому способі, сушка повинна відбуватися в сухому, добре провітрюваному приміщенні далеко від прямих сонячних променів.

В духовці

Для того, щоб прискорити процес сушіння, можна використовувати духовку. Розкласти сировину на деку рівним тонким шаром, сушити при температурі 45-50 градусів, відкривши дверцята духовки, на протязі 2-3 годин.

У електросушарці

В піддони тонким шаром розкласти підготовлену лимонну м`яту, щоб повітря вільно циркулював. Виставити в сушарці температуру 45-50 градусів і сушити 2-2,5 години.

Коли меліса готова, то при натисканні вона легко ламається, колір стає блідо зеленим, при розтиранні листочка пальцями відчувається інтенсивний аромат.

Як зберігати суху мелісу

Зберігати суху траву потрібно в скляних банках з щільно закривається кришкою або полотняних мішечках.

Пластикова тара для зберігання непридатна.

Застосувавши на практиці ці поради, ви зможете заготовити мелісу в домашніх умовах. Заваривши чай з сушеної меліси, ви не тільки відчуєте задоволення від смаку і аромату цього напою, а й принесете безсумнівну користь своєму організму.

Посмотрите похожие рецепти
  • Сушка яблук в домашніх умовах – як сушити яблука в духовці або на сонце Переглянути рецепт
  • Сушка вишні в домашніх умовах – як сушити вишню на зиму правильно Переглянути рецепт
  • Як сушити зернову і стручкову квасолю в домашніх умовах – заготовляємо квасоля на зиму Переглянути рецепт
  • Як сушити печериці в домашніх умовах – популярні способи Переглянути рецепт
  • Гриб чага: правила збору і сушіння березової чаги – заготівля губки в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Як правильно сушити шипшину в домашніх умовах: сушка плодів, листя і квітів Переглянути рецепт
  • Як сушити цедру цитрусових Переглянути рецепт
  • Як сушити рукколу Переглянути рецепт
  • Зерно: різні способи сушіння – як сушити зерно в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Розмарин сушений: способи заготовки пряної зелені – як сушити розмарин в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Сушений базилік на зиму – 3 способи сушіння рослини Переглянути рецепт
  • Коли і як правильно збирати і сушити липу для чаю: заготівля липового цвіту на зиму Переглянути рецепт
  • Сушена черемха: всі способи сушіння в домашніх умовах – як сушити черемху на зиму Переглянути рецепт
  • Як правильно сушити виноград на зиму – готуємо родзинки в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Як сушити папороть орляк в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Сушена кінза (коріандр) на зиму: як і коли сушити зелень і насіння кінзи в домашніх умовах Переглянути рецепт
  • Сушений кріп: способи заготовки зелені кропу на зиму Переглянути рецепт
  • Як правильно сушити щавель в домашніх умовах – заготівля щавлю на зиму Переглянути рецепт
  • Збір і сушка лікарської ромашки: покроковий рецепт з фото Переглянути рецепт
  • Як сушити яблука в електросушарці – при якій температурі і скільки сушити яблука Переглянути рецепт

Збирати мелісу для сушіння на зиму: коли краще зрізати листя для чаю та інших цілей – до цвітіння або після, в який час і як правильно проводити заготівлю?

Меліса або лимонна м’ята – багаторічна трав’яниста рослина з тонким смаком і ароматом, широко застосовується як в кулінарії, так і в медичних цілях.

І свіжі, і висушене листя меліси можна купити в магазині або аптеці, але багато хто воліє вирощувати і заготовляти її самостійно.

Щоб зберегти на зиму всі корисні властивості цієї рослини, важливо знати, коли і як необхідно його збирати. У статті викладено корисні поради: коли і як збирати мелісу для сушіння на зиму.

  • Коли зрізати лимонну м’яту — до або після цвітіння?
  • Всі сорти можна заготовляти для чаю та інших цілей?
  • В який час дня краще проводити збір листя?
  • Як правильно проводити процедуру?
  • Покрокова інструкція
  • Скільки разів на рік можна робити заготівлю листя?

Коли зрізати лимонну м’яту — до або після цвітіння?

Цвісти при сприятливих умовах меліса може з липня по вересень, але для того щоб рослина була найбільш багата корисними речовинами, і як можна довше зберігав свій аромат, рекомендується дотримуватися терміни збору — до початку або в самому початку цвітіння, коли бутони ще не розпустилися. При правильному зборі з одного і того ж рослини можна отримати до трьох врожаїв за літо.

Для чаю можна використовувати як свіжу, так i висушену лимонну м’яту. І в тому і в іншому випадку беруться тільки верхівки, молоді листочки і пагони, які володіють найбільш сильним смаком і ароматом. Збирати старі, сухі або пошкоджені листя категорично не рекомендується.

Всі сорти можна заготовляти для чаю та інших цілей?

Зараз виведено безліч сортів меліси (Перлова, Ісидора, Кадриль, Лимонний аромат та ін), всі вони придатні для збирання та заготівлі.

Якщо планується збір дикорослих рослин, необхідно приділити особливу увагу місцю, де вони розташовані. Ні в якому разі не можна заготовлювати рослини, зібрані біля доріг, недалеко від звалищ чи виробництв.

В який час дня краще проводити збір листя?

Краще всього вибрати для збору меліси першу половину дня, коли роса вже висихає. Рано вранці або ввечері листя можуть бути вологими, і це призведе до того, що під час сушки вони почнуть гнити або покритися пліснявою. З тієї ж причини не рекомендується робити заготівлю після дощу. Для того щоб добитися хорошого результату, варто почекати суху теплу погоду.

Як правильно проводити процедуру?

Для заготівлі в промислових масштабах або при наявності великої кількості рослин можна використовувати серп або секатор, але зручніше всього обривати листя і молоді пагони руками. До того ж ручне збирання дозволяє наносити меншої шкоди рослинам і вибирати тільки свіжі і здорові листочки.

Незалежно від способу, необхідно пам’ятати, що не можна обривати все квітконоси або виривати рослина з коренем, так як це не дасть мелісі розмножуватися, і кількість рослин незабаром почне стрімко скорочуватися.

Обривати або зрізати листя необхідно на висоті не нижче 10 см від землі. Листя дозволяти рослині продовжити своє зростання, а для заготівлі будуть використані лише молоді і свіжі листочки.

Покрокова інструкція

Для кулінарних цілей, в тому числі і приготування різних настоянок, краще використовувати свіжі листя меліси, а для лікарських чаїв і зборів цілком підійдуть сушені. Процес збору від цього істотно не змінюється за одним винятком – листя, які будуть використовуватися в свіжому вигляді, можна помити, а ось ті листя, що готуються для сушіння, мочити категорично не рекомендується.

Якщо на рослинах видно сліди забруднення (пил, пісок), краще все ретельно помити їх з лійки або шланга за кілька годин до початку збору і дочекатися повного висихання.

Заготівля меліси:

Дотримання умов збору дозволить отримати найбільшу користь з лікарських чаїв, настоїв і ванн, приготованих на основі меліси.

Пропонуємо подивитися відео про те, як проводиться заготівля меліси на зиму:

Скільки разів на рік можна робити заготівлю листя?

При належному догляді і сприятливих умовах за сезон можна отримати три або навіть чотири врожаю, особливо якщо своєчасно підтримувати сили рослини внесенням підживлень. Для того щоб після першого збору меліса продовжила активне зростання, потрібно переконатися, що у рослини досить здорових листків, а залишився стебло не менше 10-15 см в довжину.

Самостійно заготовлена за всіма правилами трава завжди буде смачніше і корисніше, ніж будь-яка куплена в магазині добавка. Жоден заспокійливий збір не обходиться без меліси, і навіть звичайного чорного або зеленого чаю ця ароматна травичка здатна надати абсолютно новий смак. Саме тому лимонну м’яту так часто можна зустріти в городах і дачних ділянках.

Про автора

admin administrator