Колоди захоплення своїми руками

Авторadmin

Колоди захоплення своїми руками

Зміст:

Колодязь своїми руками: оригінальні ідеї для дачі своїми руками, фото

Оригінальні ідеї для оформлення садового колодязя своїми руками: стильові рішення і огляд матеріалів для обробки фото і відео.

Колодязь може бути не тільки джерелом добування води, але і ефектним декоративним елементом, тому його можна оформити для дачі своїми руками, використовуючи оригінальні ідеї та фото-приклади. Колодязь, облаштований своїми руками, може стати важливим елементом ландшафтного дизайну. Адже часи, коли колодязь нагадував непоказну бетонну споруду — давно в минулому. Завдяки сучасним технологіям і матеріалам його можна перетворити на справжній витвір мистецтва!

Оригінальний колодязь, стилізований під старовину.

Стильові варіанти оформлення

На нашому сайті ви можете дізнатися про технічної частини споруди колодязя на своїй ділянці. Ми ж розглянемо декоративну складову.

В оформленні ділянки існує безліч стильових напрямів і практично будь-яке з них можна застосувати до обробки колодязя, так як він — важливий елемент ландшафтного дизайну ділянки.

При оформленні колодязя важливо враховувати загальний екстер’єр дачі або приватного двору, так як гармонійне поєднання елементів буде запорукою цілісної приємною картинки.

Основні стильові рішення:

Дерев’яна свердловина з двосхилим дахом і різьбленими декоративними фігурками.

Колодязь в японському стилі.

Читайте також: Гладіолуси: посадка і догляд у відкритому грунті

Альпійське оформлення свердловини: поєднання каменю і дерева.

Свердловина в середньовічному стилі виглядає дуже лаконічно, але разом з тим мальовничо.

Варіант ще одного колодязя (декоративного) в середньовічному стилі.

Декоративний колодязь в старовинному стилі.

Споруда в морському стилі.

Єдиний стиль підтримується за рахунок деталей: кам’яних вставок на криниці, білого кольору основи і червоних акцентів.

Обробка питної свердловини обмежується вашою фантазією і фінансовими можливостями у виборі матеріалів. Далі розглянемо, які матеріали можна використовувати для оформлення свердловини і чим керуватися при виборі.

Колодязь своїми руками

Колодязь своїми руками, покрокова інструкція від будівельників професіоналів. З даної статті ви зможете дізнатися, як правильно спорудити колодязь своїми руками. На що потрібно звернути увагу, які матеріали краще і практичніше використовувати.

У всі часи людині була необхідна чиста вода, яка була б і джерелом пиття і стала в нагоді б для господарських потреб. Звичайно, там де побудовано і налагоджено водопостачання, потреби в такому джерела чистої води немає, крім тих випадків, коли якість води не влаштовує користувачів або він буде нести лише декоративний характер. А там, де централізованого водопостачання немає, наприклад, на дачних або присадибних ділянках, єдиним виходом є побудувати колодязь своїми руками.

У нинішні часи для побудови колодязя своїми руками застосовуються такі матеріали, як:

  • камінь
  • дерево
  • цегла
  • бетонні кільця

що дозволяє прискорити процес будівництва колодязя і наблизити терміни початку його експлуатації.

Перш, ніж починати будувати криницю у себе на ділянці, його необхідно підготувати, прибрати, захистити майбутні місце будівництва в цілях безпеки, вибрати відповідні місце і т.д.

Типи підземних вод, щоб побудувати колодязь своїми руками

Верховодка – це безнапірні, найближчі до поверхні землі води, які непридатні для використання і пиття, так як не очищені. Вони накопичуються за рахунок опадів, а взимку вони практично пропадають і з’являються знову з першим таненням снігу, а потім зникають, завдяки випаровуванню або перетікання в інші шари. Саме через те, що вони погано очищені, необхідно ізолювати шахту, щоб в неї не проникнув даний тип вод. Для того щоб захистити шахту треба поставити спеціальний замок і починати будівництво колодязя своїми руками взимку або пізно восени, щоб великого накопичення цих вод не було або їх не було зовсім.

Грунтові води – це перший, так званий водоносний горизонт, що знаходиться на поверхні землі, вони також як і верховодних є безнапірними, саме через його відсутність вони зберігають свій рівень на тій глибині, на якій утворилися. Також як і у першого типу, основними причинами появи даного шару є атмосферні опади. На поверхні їх можна зустріти у вигляді джерел, в яких чиста і прохолодна вода, яка також приємна і на смак.

Артезіанські – води, розташовані між двома водотривкими платами і є напірними, на відміну від перших двох. Саме їх слід використовувати для водопостачання приміщення, також вони на відміну від першого типу вод завжди існують, в той час як верховодних води то з’являються, то зникають.

Де все-таки копати колодязь?

Перше питання, що постає перед людиною, присутніх будувати самостійно криницю своїми руками, є «питання, де будувати його?» Адже місце, на якому буде будуватися колодязь треба вибрати не просто так, а саме те, де точно буде вода.

Для цього вам насамперед треба знайти таке місце, для того, щоб визначити, де саме залягають грунтові води, існує кілька способів, вони відрізняються один від одного точністю і достовірністю.
Найвірогіднішим способом є буріння свердловин, але, на жаль це досить дорогий спосіб, що потребує залучення техніки та професіоналів. Тому розглянемо більш економічні і прості способи.

Для початку вам необхідно проконсультуватися з сусідами, у яких вже стоять колодязі, дізнайтеся у них глибину, якість води, кількість води і т.д.

Другим способом є звернення до гідрологи, це фахівці які знають і мають у своєму розпорядженні інформацією про поклади пластів на даній території.

Також ви можете скористатися народним методом, який заснований на застосуванні металевих рамок і кутів їх відхилення, але фахівці вважають цей спосіб не достовірним і не точним. Також не існує і статистичних даних за цим методом, тому найкраще звернутися до фахівців.

Існує також ще один народний метод визначення покладів води. Після спекотного літнього дня, треба ввечері вийти на ділянку і подивитися, над яким місцем на території утворюється туман. Так як він утворюється саме там, де багато води. Чим густіше туман, тим, отже, більше і ближче розташована вода на ділянці. Також на рівнинній місцевості вода розташовується частіше дуже глибоко і її зазвичай мало, а ось на горбистому і піднесеному рельєфі напевно вода залягає неглибоко і вона буде тут у великій кількості, значить можна копати криницю своїми руками.

Крім того, необхідно пам’ятати про санітарні норми і правила, при виборі місця для будівництва. Так будувати криницю поблизу від вигрібної ями не можна, до таких місць також належать лазні, обори і т.д. Відстані від місць можливого забруднення має становити не менше 25 метров.м

Основні елементи шахтного колодязя

Оголовок – ця частина колодязя, що височіє над землею, продумувати його зовнішній вигляд треба дуже вдумливо, від цього буде залежати і його функціональність. Він повинен бути лаконічно вписаний в дизайн всієї ділянки, виглядати красиво і приємно. Будується оголовок з цегли, бетону або каменю. Над колодязем бажано, щоб був дах, яка захистить воду від попадання сміття, пилу і замерзання в зимову пору року. Також бажано, щоб вода подавалася за допомогою ворота, а не тільки за допомогою насоса, це і зручно і красиво. Можна поставити люк.

Ствол – частина колодязя, що перешкоджає обвалення і попаданню грунту в воду, знаходиться він нижче оголовка і є найдовшою частиною споруди. Також ствол не дає змішуватися ґрунтовим водам з верховодка. Його так само, як і оголовок будують з дерева, бетонних плит або цегли. Але якщо будувати криницю своїми руками, то найбільш зручним і практичним варіантом для вас стануть бетонні кільця, їх також можна зробити своїми руками або, же купити вже готові в компанії Goodzone.

Водоприймальна частина, є самою нижньою частиною колодязя і служить «відстійником» для чистої води. Саме в ньому накопичується і збирається вода, придатна до використання.

Існує три типи водоприймальної частини:

  1. Неповна – це кріплення, яка не досягає водотривкому пласта.
  2. Повна – це кріплення, яка кріпиться на сам водотривкий пласт.
  3. Повна з зумпфом. Даний вид конструкції має таку будову, що дозволяє воді накопичуватися в резервуарі, що збільшує запас води.

Використання бетонних кілець щоб побудувати колодязь своїми руками

Бетонні кільця, що використовуються при будівництві колодязів, є одними з найбільш важливих частин конструкції. Залежно від типу колодязя, застосовують і різні бетонні кільця. Всі вони мають різні параметри довжини, ваги, діаметра і висоти. Застосування таких кілець набагато спростить вам роботу, і прискорить її. Також ви можете і самі зробити такі кільця, але використання вже готових заводських кілець прискорить будівельні роботи в рази, так як вам треба буде тільки встановити їх.

Будівництво колодязя своїми руками починається з необхідності викопати яму, яка повинна вийти близько метра в глибину, в неї вам і слід опустити бетонне кільце. Потім треба прибрати грунт і опустити кільце ще глибше, після того як перше кільце буде встановлено, починайте встановлювати наступні. Зручніше за все використовувати кільця з замками, якщо ж їх немає, то з’єднувати їх треба спеціальними скобами, зробленими зі сталі.

У будівельних роботах має брати участь мінімум 2 людини, щоб один знаходився всередині колодязя, а інший витягав відро з грунтом. Звичайно, краще щоб в роботі брали участь ще пара чоловік, щоб вони змінювали один одного, і робочі відпочивали, так робота буде йти швидше. Щоб полегшити роботу з виїмкою грунту, можна застосувати грязьовий насос.

Як тільки ви відчуєте зниження температури, або помітите джерельця на стінах стовбура, то ви досягли водоносного горизонту, і нарощування кілець тут треба закінчити.

Треба відзначити, що такий спосіб є найбезпечнішим, так як при способі, коли спочатку риється шахта, а слідом опускаються кільця, підвищується ризик обвалення грунту на робітника, який знаходиться всередині шахти.

Установка донного фільтра

Щоб надходить вода очищалася, на дно шахти потрібно встановити фільтр. Для його установки необхідно попередньо виконати кілька операцій:

  • По-перше, слід відкачати всю воду,
  • прибрати бруд на дні і вирівняти його.
  • Слідом насипати пісок, краще, якщо він буде крупнозернистий і річковий, товщина даного шару повинна скласти близько 30см.
  • Поверх шару піску, треба насипати шар дрібного щебеню, приблизно рівний по товщині попереднього,а потім ще шар крупного.

Після того, як фільтр буде встановлено, необхідно відкачати воду ще кілька разів, і пару днів використовувати її тільки в господарських цілях, а не для пиття. Через декілька днів, якщо в окрузі і прилеглих будинках ніхто не користується колодязною водою, то треба провести в лабораторії аналіз, чи придатна вона для пиття. Якщо ж в окрузі колодязну воду використовують вже протягом декількох років, то необхідності в проведенні аналізу немає.

Як спорудити глиняний замок щоб зробити колодязь своїми руками?

Для того щоб правильно побудувати колодязь своїми руками і захистити його від попадання всередину поверхневих вод, то вам необхідно засипати існуючий зазор між стінками шахти і тунелю гравієм. А останні залишилися метри послужать для спорудження глиняного замка.

Для того щоб зробити такий замок самостійно необхідно обкопати шахту по колу і заповнити, простір, що утворився глиною. А зверху необхідно зміцнити бетонну вимощення, для відводу атмосферних опадів від стовбура колодязя.

Правила техніки безпеки

При спорудженні колодязя своїми власними руками, не забувайте, що це дуже небезпечний процес. Тому, щоб не відбулося ніяких нещасних випадків і непередбачених ситуацій, треба знати і дотримуватися правил техніки безпеки при будівництві колодязя. Або звернеться до наших фахівців за телефонами сайту.

  1. Використовуйте спеціальну захисну каску, коли копаєте шахту.
  2. Всі використовувані в роботі мотузки і канати, треба добре перевірити на міцність і якість.
  3. При прив’язуванні відра до канату або мотузки, перевіряйте вузли на міцність, щоб уникнути його падіння.
  4. Якщо ви перебуваєте на глибині понад шість метрів, то обов’язково використання страхувального троса.
  5. Якщо при роботі на глибині, ви відчуваєте запаморочення, нудоту або інші симптоми нездужання, то необхідно залишити місце роботи.
  6. В радіусі 3-4 метрів від будівництва шахти колодязя, повинна бути чиста, незагромажденная ні чим майданчик.
  7. При спуску відра або будь-якого іншого предмета в низ шахти, попереджати знаходиться на глибині робітника.

Будівництво надземної частини конструкції жб колодязя

При будівництві оголовка колодязя своїми руками практичніше за все скористатися бетонним кільцем, що скоротить час на роботу, заощадить сили і гроші. Але залишати оголовок у вигляді такого кільця краще не варто, так як це просто не красиво і не декоративно виглядає. Саме тому його слід прикрасити. Для цього оголовок можна обкласти дерев’яними брусами, декоративним камінням, або іншими сучасними матеріалами. Треба обов’язково зробити дах над криницею, яка захищає його від попадання всередину вологи, пилу та сміття.

Також, треба приділити велику увагу, такого декоративного елементу, як раскосін. Цей елемент відіграє важливу функціональну роль. Він служить для можливості змінювати положення даху колодязя в процесі її експлуатації. Для того щоб поліпшити фінансове становище даху, необхідно просто розкрутити кріпильні саморізи і за допомогою рівня поправити і поставити на місце дах. Саме завдяки йому можна поправити і поміняти розташування даху, за допомогою незначно переміщення або зміні кута.

Крім даху, необхідно зробити кришку з замком на колодязь. Яка захистить воду в холодну пору року від замерзання, попадання туди сміття і безпеки домашніх тварин або дітей. Таку кришку найчастіше роблять із колоди, якою за допомогою рубанки надають потрібну форму.

Для того щоб зробити таку кришку власними руками, вам необхідно для початку вимірювати її параметри. Кришку можна виготовити з цільного дерев’яного щита, металу або навіть пластику. Найдешевшим і зручним варіантом буде кришка з дерева, а ось найнадійнішим – бетонна кришка. Якщо ви вирішили робити кришку самостійно з дерева, то вам треба зробити обрешітку, згідно з даними розмірами з брусків дерева. Внизу заготовки треба прибити ще один брусок, це робиться для того, щоб посилити конструкцію кришки.

Найкраще зробити подвійну кришку, так вона буде тепліше, що дозволить їй краще захищати воду в зимову пору року, а між двома її шарами прокладають тирсу або сіно.

З’єднувати кришку і сам колодязь може гумовий ремінь, але для більшої зручності зазвичай використовують шарніри з заліза. А на саму кришку прилаштовується ручки, вони також можуть бути або дерев’яними, або залізними, тут все залежить від бажання і смаку власника колодязя. Так зроблений колодязь своїми руками буде гарніше.

Декоративний колодязь як елемент ландшафтного дизайну

Навіть, якщо у вас немає потреби в джерела водопостачання, ви можете побудувати колодязь своїми руками просто для краси, як елемент дизайну. Для цього вам необхідно спорудити тільки підноситься над землею частину колодязя. Також роблять кришку, воріт встановлюють відро на ланцюгах. Його можна зробити з колод, або будь-якого іншого вподобаного вам матеріалу.

Крім, того, що такий колодязь прикрасить вашу ділянку і буде радувати око, він ще може нести і функціональну мету використання. Так, наприклад, його можна звести на місці каналізаційних люків, або використовувати, як клумбу для квітів, які будуть рости в зрубах.

Отже, з даної статті ви дізналися, як правильно спорудити колодязь своїми руками. На що потрібно звернути увагу, які матеріали краще і практичніше використовувати, дізналися правила техніки безпеки і т.д. Звичайно, це не єдиний спосіб побудувати джерело води на ділянці.

Як самобутньо оформити колодязь на дачі: декоративне етно і контемп|

Невід’ємним елементом російського двору з давніх-давен був колодязь. Традиції виявилися настільки сильні, що, незважаючи на досягнення сучасної техніки, люди продовжують їх встановлювати на присадибних і дачних ділянках, у дворах своїх будинків. Це і справжні, дійсно функціонують джерела свіжої води, і декоративні, виступаючі як елементи ландшафтного дизайну. Сьогодні оформлення колодязів — завдання не стільки техніки, скільки дизайнера.

  • Відео майстер-клас по збірці колодязного будиночка з різьбленими фігурами
  • дерев’яні конструкції
  • Прикраси і функціональні елементи
  • декоративні будови
  • Квіти в оформленні колодязя
  • Середньовічний і морської стилі
  • Декоруємо колодязь своїми руками

Відео майстер-клас по збірці колодязного будиночка з різьбленими фігурами

дерев’яні конструкції

Дуже гармонійно в будь-який пейзаж вписуються колодязі з натурального дерева. Їх відмінно доповнюють надбудовані будиночки з різьбленими фігурами тварин і птахів . Висаджені поруч квіти, встановлені лавочка, бочка, фрагмент плетеного забору, стилізована млин і навіть віз створять особливу атмосферу, підкреслять індивідуальність ділянки.

Найчастіше надбудови виконуються у вигляді круглого, чотиригранного або ж шестигранного зрубу. Стінки викладають круглим каменем, цеглою, обшивають строганнимі дошками. Зверху встановлюється двосхилий дах. Верхня частина будиночка може бути виконана і у вигляді шатра. В якості покриття використовується дерево, бітумна черепиця, полікарбонат і навіть солома. Якщо є бажання максимально наблизити конструкцію до дизайну дачного будиночка, то дах найкраще зробити з того ж покрівельного матеріалу, який застосовувався в покритті будинку.

Прикраси і функціональні елементи

Над водою бажано закріпити щільну кришку, яка захистить її від попадання сміття, не дасть їй прогрітися під променями жаркого літнього сонця.

Логічно завершує композицію коловорот з ланцюгом і відром (він може виконувати як робочу, так і декоративну функцію).

Неймовірно красиво на дачній ділянці виглядають будови, всі частини яких покриті мереживний різьбленням, плетеними сітчастими елементами. Висаджені поблизу в’юнкі рослини, такі як троянда, клематис, плющ, виноград, не тільки прикрасять і доповнять об’єкт ландшафтного дизайну, а й створять оригінальний ефект декору, перетворять його в затінену зону для відпочинку.

Якщо в перевазі інші стилі, то можна використовувати бетон, цегляну кладку або ж ковані конструкції. У будь-якому випадку оформлення колодязя на дачі стане цікавим проведенням часу, що дозволяє проявити свій творчий хист, продемонструвати почуття стилю.

декоративні будови

Особливою оригінальністю відрізняються сучасні декоративні колодязі, які виконують лише естетичну функцію. У їх виготовленні найчастіше використовують дерево. У всі часи природні матеріали користувалися попитом завдяки своїй екологічності, красі і надійності. І сьогоднішній день тому не виключення. В якості стовпів використовуються колоди з гладкою або різьблений поверхнею. Навколо декоративного будови вкладається вимощення з тротуарної плитки або бетону. Останнім часом великою популярністю користується м’яка вимощення, так як вона не шкодить самій конструкції і не допускає проникнення поверхневих вод.

Для ділянки в стилі кантрі будь-яка деталь може стати оригінальним доповненням до колодязя. Вигідно виглядають дерев’яні колеса, плетений тин, який сидить в гнізді лелека, лавочка з покриттям ручної роботи. Декоративне оформлення колодязя може передбачати і вирощування газонної трави, висадження кущів, створення квітників і навіть невеликого ставка з дерев’яним містком. Важливо представляти цілісну картину ділянки і тоді можна отримати дивовижні і просто неймовірні результати.

Квіти в оформленні колодязя

Найкрасивіше, але в той же час і трудомістка оформлення декоративного колодязя — це оточення його густорастущей квітами. Як квітника використовують дах колодязя, його підніжжя, прилеглу територію. Однак яскраві і барвисті квіти можна також розташувати і в підвісних кашпо, розмістити в горщиках біля основи, поставити на стінках колодязя. До висадки можна підготувати ті рослини, які постійно будуть радувати своїм цвітінням або ж стануть замінювати один одного — після того, як відцвітуть одні, відразу ж розкриються інші.

У створенні цілісної композиції можна використовувати також і звичайний грунт, пісок, щебінь, гальку, природний камінь. З усього цього матеріалу легко створюється незвичайна багаторівнева майданчик або ж справжня альпійська гірка.

Середньовічний і морської стилі

Якщо колодязь спроектований в стилі середньовіччя, він може бути декорований натуральним каменем, бруківкою або гранітом. Дахом для такої конструкції послужить металевий купол. Відсутність витіюватій обробки додасть криниці мінімалістський сучасний вигляд, який гармонійно доповнять стовпи у вигляді кованих опор, а також полікарбонат на даху. В особливому оформленні такий колодязь не потребує, головне, щоб він легко вписувався в дачний екстер’єр.

Декоративний колодязь можна також оформити в простому морському стилі. Стовпи, а також підставу досить обмотати товстим канатом. Звичне відро відмінно замінить дерев’яна пивна бочка, а ручку ворота — штурвал. Образ гармонійно доповнять розвішані якоря, черепашки, морські камінці.

Велика кількість зеленої свіжої рослинності, оригінальні вкраплення з каменю, що дзюрчить струмок і світиться в пізній час доріжка здатні надати заспокійливо вплив, створити сприятливу атмосферу для повноцінного відпочинку.

Декоруємо колодязь своїми руками

Красиво і самобутньо виглядає на дачній ділянці той декоративний колодязь, який створений своїми руками.

Для будівництва потрібно ємність під воду, колоди для опори і ворота, матеріали для даху. Спочатку слід зробити короб-обрамлення. Найкраще його викласти на розчині з цементу і піску. Форма може бути абсолютно будь-яка. Зручно використовувати і готове бетонне кільце, яке згодом легко облицьовується плиткою, штучним або природним каменем, мозаїкою.

Стовпи закріплюються або по внутрішньому краю короба, або встановлюються окремо. Щоб укопана опора з часом не глянула, в ями слід засипати гальку або щебінь, залити розчин.

Після установки короба і стовпів монтується дах, яка покривається черепицею, металевим листом або іншим покрівельним матеріалом. Усередині розміщується резервуар для води.

Декоративний колодязь можна прикрашати будь-якими природними матеріалами. Ідеї ​​можна черпати з мережі Інтернет, зі сторінок спеціалізованої літератури. Всі ці джерела пропонують незвичне і оригінальне оформлення колодязів з фото готових робіт, які вражають креативністю можливих варіантів. Вибрати є з чого, однак не варто забувати і про можливість прояву власних талантів.

Рубрики

  • Береза
  • Бобові, зелень і капуста
  • Бордюрні троянди
  • Бур’ян
  • В’яз
  • Верба
  • Виноград
  • Вишня
  • Водоймище на дачі
  • Галюциногенні гриби
  • Гербіциди
  • Горобина
  • Грунтопокривні, ремонтатні і троянди Флорибунда
  • Груша зимня
  • Груша осіння
  • Груша рання
  • Дачні поради
  • Дачні шкідники
  • Декоративні злаки
  • Декоративнолисті
  • Дуб
  • Жимолость
  • Жовтолисті
  • Зеленолисті
  • Їстівні гриби
  • Катальпа
  • Каштан
  • Клен
  • Красивоквітучі
  • Липа
  • Ліани, вічнозелені рослини
  • Лікарські рослини
  • Модрина
  • Однорічні квіти
  • Отруйні гриби
  • Персик
  • Поліантові, патіо і плетисті троянди
  • Полуниця ремонтатна
  • Рецепти страв з грибів
  • Ряболисті
  • Садова полуниця
  • Слива домашня
  • Слива китайська
  • Сосна
  • Терен
  • Туя
  • Умовно-їстівні гриби
  • Хвороби рослин
  • Цибулинні і бульбоцибульні рослини
  • Цікаві статті від наших авторів
  • Чайно-гібридні троянди
  • Червона, чорна і жовта малина
  • Червонолисті
  • Черешня
  • Чорниця
  • Що посадити на городі
  • Яблуння осіння
  • Яблуння рання
  • Яблуня декоративна
  • Яблуня зимова
  • Ялина
  • Яловець

Про автора

admin administrator