Коричневі плями на вишневому листі

Авторadmin

Коричневі плями на вишневому листі

Як врятувати виноград, на листі якого з’явилися плями: корисні поради

Плями на винограді можуть бути різного кольору, форми і походження. У будь-якому випадку вони сигналізують про якусь недугу рослини. Давайте розберемося, чому у винограду змінюється забарвлення листя і що з цим робити, інформує Ukr.Media.

Хвороби винограду можуть бути викликані бактеріями, грибками або вірусами. І залежно від патогенного організму листя на кущах вкривається плямами певного кольору. Також іноді причиною зміни забарвлення листя можуть стати шкідники.

Жовті плями на листі винограду

Жовті плями на винограді найчастіше з’являються, коли рослину атакує така поширена хвороба, як мілдью (несправжня борошниста роса). Жовтуваті плями локалізуються на верхній стороні листової пластинки, а на звороті можна помітити білястий борошнистий наліт. Мілдью вражає рослину цілком і швидко переходить на сусідні примірники, оскільки хвороба здатна переноситися вітром. Незабаром листя винограду відмирає і обпадає, а ягоди темнішають і зморщуються.

Мілдью часто вражає виноград європейських сортів.

Обприскати лозу препаратами Арцерид, Протон Екстра, ХОМ, Оксихом, Курзат, Ширма. Для профілактики перед розпусканням бруньок і квітненням, а потім кожні 2 тижні обробляйте лозу винограду 1 %-вою бордоською рідиною.

Бурі і коричневі плями на листі винограду

Бурі плями на винограді — це, зазвичай, ознака антракнозу — грибкової хвороби. При цьому облямівка плями має більш темне забарвлення, ніж її серцевина. Незабаром весь листок темнішає і потім обпадає. Стебло теж вкривається бурими плямами, а через деякий час у цих місцях розвивається гниль. Антракноз прогресує за високої вологості повітря. Якщо хвороба переходить на плодоніжки, то ягоди швидко обпадають.

Обприскати кущі 3 %-вою бордоською рідиною або препаратами Абіга-Пік, Агролікар, Медея, Скор, Фундазол (згідно з інструкцією). Через 14 днів повторіть обробку. Сильно заражені кущі викорчуйте і спаліть. Для профілактики перед квітненням слід обприскати виноград 1 %-вою бордоською рідиною. Повторюйте обробки кожні 2-3 тижні.

Білі плями на листі винограду

Світлі (білі, сіруваті і попелясті) плями на винограді — симптом оїдіуму (борошнистої роси). Листя поступово всихає та обсипається. Плоди теж вкриваються світло-сірим нальотом.

Ця грибкова хвороба частіше виникає за умови загущеності посадок. Тому з профілактичною метою важливо своєчасно проводити грамотну обрізку лози.

За появи на пагонах 3 листочків обробіть кущі розчином колоїдної сірки (90 г на 10 л води). Після квітнення повторіть обробку. Протягом вегетації тричі розпорошуйте на виноград сірку (2 г на 1 кв. м). Для лікування оїдіуму використовуйте препарати Альбіт, Споробактерин (за умови слабкого розвитку хвороби), ХОМ, Курзат, Медея, Ордан, Топаз, Фундазол.

Чорні плями на листі винограду

Некротичні, майже чорні плями на винограді — ознака альтернаріозу. Листя поступово темнішає і з часом вкривається грибковим нальотом. Альтернаріоз вражає не лише листові пластини, але і усю лозу. На ягодах з’являється світлий металевий блиск. Розвитку хвороби сприяє спекотна і волога погода.

Чорні плями можуть бути симптомом екскоріозу (чорної плямистості). У міжвузлях пагонів, на листі і черешках з’являються численні плями темного кольору. За масового ураження пагони рослини легко ламаються, виноградні грона обпадають. Екскоріоз найчастіше виникає під час сирої і дощової погоди на загущених, погано провітрюваних посадках.

Щоб позбутися альтернаріозу, треба обприскати лозу 3 %-вою бордоською рідиною або біопрепаратом Триходермін (згідно з інструкцією). У якості профілактики восени видаляйте усі рослинні залишки.

Щоб позбутися екскоріозу, під кущами винограду прибирайте опале листя, зрізайте і спалюйте уражені частини рослини. З метою профілактики до розпускання бруньок обробіть лозу 1 %-вим розчином бордоської рідини. Через тиждень обприскування повторіть. Регулярно оглядайте рослину. За умови виявлення ознак хвороби обробіть виноград 1 %-вим розчином бордоської рідини.

Червоні плями на листі винограду

Червоні плями на винограді найчастіше з’являються через недотримання правил вирощування. У такому разі рослину атакує краснуха.

Вона може бути як інфекційною, так і неінфекційною. Хвороба часто проявляється за наявності нестачі калію, тривалої посухи і невисоких температур повітря.

Також червоно-бурі плями на листі винограду забарвлених сортів можуть з’явитися за наявності пошкоджень рослини павутинним або повстяним кліщем.

У білих сортів винограду у такому разі на листі утворюються жовті плями.

А якщо на верхній стороні листової пластинки з’являються горби, а на нижній — рожеве або буре опушення, то рослину атакував виноградний зудень (фітоптус).

Щоб заповнити нестачу калію, внесіть у ґрунт калійні добрива, проведіть триразову обробку кущів 1 %-вим азотнокислим калієм. Обприскування рослин здійснюйте рано вранці або пізно ввечері.

Щоб позбутися шкідників, під час вегетації слід обприскати лозу акарицидними засобами (Антикліщ, Аполло, Актара, Фуфанон-Нова, колоїдна сірка). Також акарицидним ефектом володіє препарат Тіовіт Джет. Восени видаляйте усі рослинні залишки.

Іржаві плями на листі винограду

Жовтувато-коричневі та іржаві плями на винограді можуть сигналізувати про те, що рослина хворіє на іржу. При цьому на плямах можна помітити помаранчеві грибкові спори (у вигляді подушечок).

Обробіть рослини фунгіцидами Агролікар, Прогноз, Профі. Через 20 днів обприскування повторіть.

Щоб не допустити розвитку хвороб на винограді, протягом усього сезону доглядайте за рослиною правильно і не забувайте про профілактичні обприскування ефективними препаратами.

Хвороби кімнатних квітів і способи боротьби з ними

Найчастіше домашні рослини страждають від захворювань грибкового характеру і діяльності комах-шкідників. В першу чергу уражаються листя і коренева система. За характерними ознаками уражень можна визначити причину хвороб кімнатних рослин і своєчасно її усунути.

Висока температура і підвищена вологість – прекрасне середовище для розвитку бактерій. З цієї причини обприскувати і поливати квіти слід в міру, так як надлишок вологи збільшує ймовірність поширення хвороботворних мікроорганізмів.

альтернаріоз

Альтернаріоз відноситься до захворювань грибкового характеру, при якому листя, бульби і стебла рослини покриваються коричневими плямами. Збудники – гриби роду Alternaria. Спочатку хвороба зачіпає нижні листки, а потім поразка піднімається вище концентричними колами. З плином часу плями чорніють і розростаються. Альтернаріоз особливо прогресує при різких перепадах температури.

Найкраще середовище для розвитку мікроорганізмів – теплою і сирої мікроклімат, коли вологість в приміщенні становить 90%, а температура + 30 ° C.

Профілактика такого захворювання – це гарне провітрювання. Вентиляція сприяє боротьбі з цвіллю. Також не можна допускати високої щільності пагонів, щоб виключити джерело виникнення бактерій: зайві гілки з листям варто своєчасно видаляти.

антракноз

Хвороба викликають дейтероміцети пологів Gloeosporium, Colletotrichum, Kabatiella. Плями на уражених листках можуть мати різний відтінок: іноді вони сіро-жовті, в інших випадках бурі або фіолетові. Розростаючись, плями набувають коричневий відтінок. На них відбувається утворення спор, які проявляються у вигляді волосків. У цих місцях поверхню листа шорстка.

Грибок стійкий до морозів і поширюється з поливом. Розвивається при високій вологості і підвищених температурах.

На початкових стадіях захворювання видаляються уражені листя, скорочується полив рослини з метою зменшення вологості. Рослини обприскують бордоською сумішшю, мідним купоросом, фунгіцидною препаратом Строби.

Аскохитоз

Фитопатология супроводжується появою на листках дрібних коричневих плям діаметром 1-2 мм. Розростаючись, вони темніють, по краю плями утворюється жовта облямівка. Коли хвороба вражає стебло, то в місці зараження відбувається його перелом. Перші ознаки хвороби проявляються у вигляді засихання кінчиків листків. На кордоні зі здоровою частиною виникає затемнена, коричнева смуга.

Грибок – збудник дуже стійкий, добре витримує морози і посуху. Переноситься з краплями води при обприскуванні. Заходи боротьби такі ж, як і при антракнозі.

Несправжня борошниста роса

Захворювання провокується діяльністю грибів – оомицетов. На початковій стадії хвороби на верхній частині листової пластини з`являються жовті плями неправильної конфігурації. Через час вони стають коричневими, а потім буріють. На нижній половині листа з`являється сірий наліт, який потім чорніє. Хворі листя збираються в гофри, жовтіють і обпадають. На пізніх стадіях хвороба вражає судинну систему рослини. На зрізі це проявляється у вигляді потемнілих судин.

Ідеальними умовами для розвитку фітопатології є:

  • висока кислотність грунтового субстрату;
  • висока вологість;
  • обмежений доступ свіжого повітря, погане провітрювання приміщення.

У приміщенні підтримується невисока вологість. Кущі вимагають постійного проріджування для поліпшення доступу повітря. З метою дезінфекції грунт періодично потрібно міняти.

Коли захворювання перекинулося на рослину, то заражені листя і бічні гілки видаляються. Обприскування проводиться бордоською рідиною, препаратами Браво або Квадріс. Якщо грунт вже заражений, то обприскування виключено.

Борошниста роса

Хвороба викликають ектопаразітіческім ерізіфовие гриби. Перші ознаки ураження – білі плями на листі з сірим відтінком у вигляді борошнистого нальоту. Потім ці плями темніють і перетворюються в чорні. Згодом чорнота поширюється на весь лист, причому охоплює його з двох сторін. Квітки разом з листям засихають і опадають. Особливо сприяє розвитку хвороби вологість до 60% і тепле повітря від 15 до 26 ° C.

Щоб уникнути борошнистої роси, домашні рослини не слід удобрювати азотними добривами, особливо коли йде процес бутонізації. Оскільки суперечки легко долають значні відстань, занесені бактерії можуть бути з дерев, розташованих за вікном. На розвиток хвороби впливає недолік повітря, проте протяги також протипоказані. Обробляти уражені бутони можна сірої, молочною сироваткою або молоком.

Іржа на листках

При цьому захворюванні на листках з`являються іржаві плями. Якщо їх розтерти в руці, то утворюється порошок. Таке захворювання також відноситься до грибкових. З`являється воно в результаті рясного поливу, відсутності достатнього освітлення і нестачі свіжого повітря.

Іноді хвороба потрапляє в землю разом з насінням. Розпізнати його завчасно неможливо, тому перед посадкою грунт і посівний матеріал обробляються марганцівкою. Спори грибка можуть бути занесені вітром, якщо горщик з квіткою коштує на вікні. Тому навесні все рослини варто обробляти бордоською сумішшю з метою профілактики. Якщо іржа вразила незначну частину листя, їх слід видалити.

Поява рожевих плям може бути викликане неправильним дозуванням добрив. Якщо субстрат ґрунту давно не змінювався, слід повністю замінити грунт.

сіра гниль

Грибкове захворювання, що викликається діяльністю конідій і склероцій на відмерлих ділянках рослин. Спочатку відбувається ураження стебла, який покривається сірувато-оливковою нальотом. Пізніше хвороба перекидається на листя і квіти.

Пляма нагадує суху гниль або пухку вату. Воно постійно збільшується в розмірах. Якщо окольцован стебло, то верхня частина його відпадає, тому що всередині відбувається розкладання тканин, судини відмирають і рух соків припиняється.

Причинами захворювання може бути інфекція, занесена з відкритого вікна, висока вологість або брак свіжого повітря. Групові посадки варто постійно проріджувати, так як вони можуть бути джерелом утворення бактерій.

шкідники

Кімнатні рослини рідше схильні до навали паразитів, але іноді це трапляється. Такими шкідниками можуть бути:

  • Попелиця. Комаха, яке ссе сік з тканин рослини.
  • Цикламеновий кліщ. Він присмоктується до поверхні листя, велике скупчення кліщів виглядає як пил.
  • Нематода. Боротися з цими шкідниками важко, але і вражають вони кімнатні квіти рідко.
  • Борошнистий червець. Це маленький жук, покритий пухом.
  • Щитівка. Захищена щитом з воску, тому препарати на комаха не діють.
  • Виноградний слоник. Жук, який живиться листям.
  • Гусениці. Рідко вражають кімнатні рослини.

Зміст кімнатних рослин вимагає постійного догляду і підтримки потрібних кліматичних умов. Стежити потрібно за основними факторами: вологістю і температурою повітря в приміщенні. Не можна допускати різкого перепаду або підвищення цих показників. Необхідно частіше міняти грунт і перевіряти його кислотність. Так можна уникнути поразки кімнатних рослин грибковими захворюваннями і шкідниками.

Про автора

admin administrator