Як виростити лілію з бульбочки

Авторadmin

Як виростити лілію з бульбочки

Поради досвідчених квітникарів про розмноження лілій: насінням, бульбочки, лусочками, живцями

Для отримання нових екземплярів цієї прекрасної квітки існує кілька способів.

Розмноження лілій не складний процес з яким впорається навіть недосвідчений квітникар, якщо буде дотримуватися технологію.

Як лілія розмножується? Існують різноманітні способи розмноження цієї прекрасної квітки.

Вибір способу залежить від того, які екземпляри є у вас або ваших знайомих. Існує кілька способів як насіннєвих, так і вегетативних.

Догляд і розмноження


цибулинами

Спосіб використовується при пересадці лілій.

Після закінчення 4-5 років після посадки квітки виникає необхідність її пересадці.

Точніше цей процес можна назвати розсаджуванням, так як за час зростання під землею утворюються гнізда, що складаються з 4-6 цибулин.

Викопане гніздо слід обов`язково ділити, інакше лілія припинить цвітіння.

Рослина викопують із землі в кінці вересня. Утворилися цибулини поділяють, обробляють розчином марганцівки, просушують в тіні.

Коріння у цибулин потрібно підрізати на 8-10 см.

ВАЖЛИВО: Чи не кладіть цибулини для просушування на сонці, вони отримувати опіки і пересохнуть.

Після просушування кожну цибулину садять в окрему лунку. Вже на другий рік після ділення кожен екземпляр зацвіте. Якщо утворилися цибулини дрібні, то цвітіння почнеться через рік.

дітками

На підставі стебла лілії утворюються дрібні цибулинки-дітки.

Якщо цибулина посаджена глибоко, кількість діток буде досить велике.

При необхідності розмноження будь-якого сорту, що росте на вашій ділянці можна збільшити кількість таких цибулинок штучно.

Для цього з лілії видаляють квіти, не даючи їм розпуститися. Також можна навесні відокремити стебло з утворилися дітками і прикопати його в тіні.

ПОРАДА: Щоб рослина прижилася, його рясно поливають. При такому прийомі вже до осені на стеблі утворюється велика цибулина.

бульбочками

Такий матеріал утворюється між стеблом і листям лілії. Збирати їх слід відразу після закінчення цвітіння.

Розмноження лілій бульбочками простий спосіб, яким можна отримати велику кількість саджанців.

На кожній квітці може утворитися від 100 до 150 повітряних бульбочек, кожна з який здатна дати життя новій рослині.

ВАЖЛИВО: Бульбочки висаджуються в горщики і містять в домашніх умовах. Навесні паростки з бульбочек висаджуються в грунт на відстані 6-7 см один від одного.

лусочками

Цибулини лілій мають одну особливість – вони покриті лусочками, на яких можна виростити дрібні цибулинки – дітки.

Отримати лусочки з цибулини можна при пересадці рослини. Борозенки для посадок у своєму розпорядженні на 20-25 см.

З викопаної з землі цибулини обережно відокремлюють лусочки, промивають їх у розчині марганцівки і обробляють фунгіцидом.

Потім лусочки укладають в непрозорий пакет, пересипаючи торфом або тирсою. Пакет поміщають в тепле приміщення на 8-7 тижнів. Потім на 4 тижні температуру знижують до 17-18 градусів.

За цей час на кожній лусочці утворюється 3-4 нові цибулинки. Таким чином, одна материнська цибулина може дати від 20 до 100 нових рослин.

Утворилися цибулинки висаджують в грунт навесні, до цього часу вони вже готові до вирощування в відкритому грунті.

ВАЖЛИВО: Цвітіння таких екземплярів почнеться на 3-4 рік.

живцями

Особливо цінні та рідкісні сорти лілій можна розмножити за допомогою живцювання. Для їх отримання придатні стебла і листя.

Стеблові живці. Заготовлюються перед початком утворення бутонів. Стебло зрізають з рослини і розрізають на відрізки по 8-9 см.

Зрізи роблять під кутом і похило поміщають заготовки в землю до рівня верхніх листочків.

Посадки регулярно поливають. Через 1-1,5 місяця, в залежності від температури повітря, в пазухах листків з`являються цибулинки. Їх можна відокремлювати і висаджувати в грунт.

ПОРАДА: Для збільшення числа цибулин на стеблі на ньому роблять неглибокі надрізи на підземній частині.

Для розмноження також придатний листової держак з невеликим шматочком стебла. Перед цвітінням його зрізають з рослини і поміщають в ємність, наповнену грунтом.

Зверху держак накривають прозорим ковпаком. Укорінення відбувається протягом 4-5 тижнів. Як тільки на ньому з`являться перші паростки, заготовку можна перемістити у відкритий грунт.

ВАЖЛИВО: Цвітіння лілій, отриманих з живців, відбувається на третій рік.

насіннєвий спосіб

Окремо варто сказати про отримання лілії з насіння. Розмноження лілій насінням підходить для отримання на своїй ділянці нових сортів.

До того ж, це найпродуктивніший метод, він дозволяє отримати одночасно багато примірників рослин.

Ще одним плюсом його є стійкість вирощених квітів до захворювань, оскільки через насіння не передаються віруси.

Насіннєвий спосіб є єдиним для розведення лілій гібридних сортів, оскільки утворилися цибулинки їх не зберігають властивостей материнської цибулини.

ПОРАДА: При виборі насіння перед покупкою переконаєтеся в їх свіжості, так як вже на другий рік після збору схожість може знизитися на 50%. На третій рік здатні прорости лише 5-10%.

Якщо ви хочете отримати насіння з примірників, що ростуть на ваших ділянках, варто дізнатися про здатність до запилення зростаючого у вас сорти. Існують самопильні і штучно запилюється види.

Варто також дотримуватися технологію збору насіння. Не можна зривати коробочки, поки насіння не дозріли. У той же час, якщо запізнитися зі збором, коробочки можуть розкритися і насіння висиплются на землю.

Для збору вибирають здоровий стебло. Зрізати його необхідно до настання морозів. Стебло з насіннєвими коробочками кладуть на папір і залишають до повного висихання.

Якщо вже наступили морози, а коробочки не дозріли, стебло відокремлюють від цибулини і поміщають в вазу з цукровою водою (чайна ложка на 1 літр). В таких умовах насіння дозріють.

ВАЖЛИВО: При відділенні потрібно постаратися зберегти деяку кількість корінців на стеблі, щоб забезпечити його подальше харчування.

Перед посівом насіння готують особливим способом, щоб поліпшити їх схожість. Після відділення від коробочки їх змішують з піском і поміщають в холодильник.

Посів насіння проводиться трьома способами.

У відкритий грунт

Такий метод підходить для морозостійких сортів.

Вибрати слід таку ділянку, де раніше не вирощувалися цибулинні культури.

Ділянка не повинен навесні заливатися талими водами, а місце повинне бути максимально сонячним.

Грунт перекопують, звільняють від рослинних залишків. Важкі грунту потрібно доповнити торфом і піском для повітропроникності.

Гряди роблять високі, шириною один метр. На грядках роблять поперечні борозенки на відстані 15-20 см одна від одної. У борозенки на 2-3 см в глибину поміщаються насіння і присипаються шаром піску. Зверху посіви мульчують шаром перегною і листя.

ВАЖЛИВО: Дорощування сіянців відбувається на цьому місці два роки, після чого рослини можна висадити на клумби.

У ящики для розсади

Рідкісні сорти лілій слід сіяти в ящики з грунтовою сумішшю і вирощувати в тепличних умовах.

Субстрат готують з суміші торфу, дернової землі і дрібного гравію. Насіння розсипають довільно по поверхні і присипають шаром піску.

Температура пророщування – 18-25 градусів. Якщо температура вище, схожість різко скорочується. Сходи з`являються через 15-25 днів.

Як тільки з`явилися перші паростки, потрібно стежити, щоб вони не загинули від сонця і нестачі вологи. Сходи лілій в цей момент найбільш уразливі. Температуру в цей час потрібно знизити до 15-16 градусів.

У фазі справжнього листочка сіянці пікірують, намагаючись не пошкодити ніжні корінці. Після пікіровки догляд за паростками полягає в поливі і захисту від шкідників.

ПОРАДА: Для профілактики грибкових захворювань паростки обприскують бордоською рідиною, а від попелиці захищають хлорофосом.

У банках з поживним субстратом

Такий спосіб використовується для погано проростають сортів.

Для цього торф і пісок змішують в рівних кількостях, зволожують і наповнюють сумішшю скляну банку.

У субстрат поміщають насіння, банку накривають поліетиленовою плівкою і обв`язують для фіксації гумкою або ниткою.

Банки поміщають в тепле, світле місце. Температура підтримується в районі 18-20 градусів.

Через 60-90 днів в банку виростають цибулинки. Як тільки вони стануть видні крізь стінки банок, суміш разом з цибулинами пересипають в поліетиленові пакети і поміщають в холодильник.

В такому стані цибулинки зберігають 2 місяці. Після закінчення цього терміну цибулинки вибирають з грунту і висаджують в розсадні ящики.

У відкритий грунт вирощені з насіння цибулинки садять у вересні. Сорти з низькою морозостійкістю дорощують в ящиках до весни.

Цвітіння лілій вирощених таким способом починається на другий рік.

Незалежно від способу, який ви виберете для розмноження лілій, зробити це не дуже складно. Кожен квітникар, навіть не досвідчений, впорається з процесом і зможе отримати нові екземпляри прекрасної квітки для своєї ділянки.

Детальну інформацію та поради щодо вибору місця, правила пересадки Лілій можна дізнатися у нас на сайті: пересадка Лілії.

Корисне відео

Детальніше дізнатися про способи розмноження лілій можна подивившись відео:

Розмноження лілій: три основних способи + поради

Багатьом початківцям садівникам подобаються лілії і вони мріють у себе на ділянці розбити квітник, де серед інших рослин будуть і ці. Щоб з року в рік вирощувати красиві квіти улюблених сортів, потрібно знати, як вони розмножуються. Розглянемо 3 способу вирощування лілій в статті.

Про способи

Такими способами можна розмножувати ці квіти:

  • У цибулин розділити їх гнізда;
  • Взяти цибулини-дитинчата;
  • Виростити з лусочок;
  • Взяти бульбочки, що ростуть на стеблах;
  • Відрізати живці: листя або стебла.

Тепер можна розглянути нюанси різних способів розмноження. Всі засоби хороші і з посівного матеріалу виростають прекрасні лілії.

Розведення за допомогою лусочок

Це відмінний спосіб, що дозволяє з 2-3 кущів лілії взяти стільки лусочок, щоб в майбутньому засадити всю клумбу. Взяти лусочки з цибулини – це просто, але і тут є свої нюанси.

Луска можна брати на посів як навесні, так і восени. Господар сам вирішує, коли він буде розводити лілії.

«Важливо! З 1 цибулині не можна знімати більше 50% лусочок, інакше, вона не зможе рости в землі, замерзну, згниє. »

Зняті навесні лусочки відразу ж садять в досить прогріту землю. Ті, які відокремили восени, по-особливому обробляють і в прохолодному місці зберігають аж до травня. У травні лусочку від лусочки потрібно садити поруч з кроком в 5 або 6 см, між рядами залишають від 20 до 25 см.

У грунт їх поглиблюють на 2/3 від їх розміру. Тепер на поверхню укладають мульчу. Вона повинна бути з натуральних матеріалів: зів`ялого листя, тирси, сіна або соломи, кори.

Посаджені лусочки потрібно регулярно поливати, коли підростуть, прополювати бур`яни між ними і між рядами. Важливо гарненько рихлити ґрунт і вносити в неї органічні і мінеральні добрива.

Новачкам найлегше подивитися відеоінструкцію і вони зрозуміють, як лілії розмножуються лусочками. Там показано, як посівний матеріал збирається, а потім використовується для розведення квітів.

У відео показано, як лілії розмножуються лусочками:

Розведення за допомогою бульбочек

Просто розводити лілії бульбочками. Тут теж потрібно дотримуватись рекомендацій досвідчених садівників і при вирощуванні квітів не виникне ніяких проблем.

нюанси

Азіатські гібриди на стеблах мають бульбочки. Їх можна зірвати і використовувати, як посівний матеріал.

Їх буває більше або менше і за розміром вони різні. Чому так? Це залежить від сорту лілій, скільки років квітам, в якій кліматичній зоні вони ростуть, як доглядали за рослинами?

Якщо догляд за квіткою відмінний, то ще тоді, коли бульби ростуть на стеблі, вони пускають коріння. Підростити їх у воді не складе труднощів і можна садити.

інструктування

Щоб нічого не наплутати, новачок повинен дотримуватися покрокової зрозумілою інструкції. Досвідчені садівники знають ці нюанси і дотримуються рекомендацій фахівців.

Якщо садівник хоче розвести лілії за допомогою бульбочек, він повинен діяти так:

  1. Лілія відцвіте і буде кидати бульбочки. Їх потрібно зібрати в пакет з поліетилену.
  2. Упакований посівний матеріал укладають на нижню полицю холодильника. Туди, де тримають овочі. Скоро у них проростуть корінці і вони будуть готові до посіву.
  3. Потрібно виділити грядку і висадити туди бульбочки, щоб отримати розсаду.
  4. Найкраще, коли грунт легкий і нагодований мікроелементами.
  5. Проводять борозни і туди на 2 або 3 см вглиб встромляють бульбочки. Відступають одна від одної на 5 або 6 см.

Догляд за бульбочками аналогічний догляду за цибулинами квітів. До загального квітник ці лілії можна садити наступної весни.

У відео розповідається, як успішно розмножувати лілії бульбочками:

Розведення за допомогою живців

Серед садівників вітається розмноження лілій живцями. Перші 2 способи найпростіші, а тут потрібно мати знання з ботаніки, розуміти, які характеристики має лілія.

нюанси

Для живцювання підходять як листя, так і частини стебел. Стеблами рослина найкраще розмножувати, коли на материнській лілії зав`язалися бутони, а листя використовувати, коли рослина піт-ось зацвіте.

Стебла потрібно розрізати ан 5 або максимум 7 живців. У кожного повинні бути листя. Нижні можна видалити, а верхні потрібно залишити.

інструктаж

До пересаджування нарізають живців і діють так:

  1. У квітковому купують відповідний стимулятор росту. Розводять його в воді і від 6 до 12 год. Тримають там стебла або листя.
  2. Грунт під живці потрібен родючий і рихлий, щоб через нього швидко проходила вода. Найкраще, коли в складі грунту є торф.
  3. Живці потрібно садити під нахилом і на 50% закопувати в землю.
  4. Тепер рослина рясно поливають і накривають поліетиленом або склом відповідного розміру.
  5. Приміщення, в якому пророщувати живці, потрібно щодня провітрювати. Господар переглядає плівки або скло, що не запітніли чи? Запітнілі протирає від вологи і містить в чистоті.
  6. На стеблах, там, де ростуть листя, можуть вирости бульбочки. Їх відривають, розміщують в окремі ємності. Там вони підростуть і їх теж можна висаджувати навесні у відкритий грунт.

Живці, зроблені зі стебел, можна садити і відразу в землю. Це роблять в парнику. З куща лілій, коли викопують їх навесні, відривають від цибулини стебло. Його потрібно розрізати на живці і розсадити на виділеній ділянці парника.

“Порада! На стеблі, який знаходиться в грунті, виросте цибулина. Її викопують і садять при відмінній погоді на вулиці. Місце висадки рясно поливають, заздалегідь прополюють від бур`янів, а пізніше і удобрюють. »

Тепер навіть початківцю садівникові зрозуміло, як вирощувати лілії з: лусочок, бульбочек, живців, взятих зі стебел і листя, з цибулин. Способи вирощування і догляд за ліліями простий, а квіти радують господарів своєю красою не один рік.

Лілія

Лілія (Lilium) або Лілея – рід багаторічних цибулинних рослин родини лілійних. Домашня квітка може досягати заввишки 1,5 м. Можна вирощувати і відносно невеликі, компактні кущики, які не займуть багато місця на підвіконні. Висота стебла залежить від сорту. Догляд у домашніх умовах не вимагатиме багато сил та часу. Однак, дотримуючись певних правил, можна досягти рясного цвітіння, яке відбуватиметься у відповідний для вас час.

Горщик підбирають відповідно до характеристик рослини. Якщо вона буде високою, то і ємність має бути великою, стійкою. Рекомендується вибирати горщик із висотою стінки до 40 см, якщо лілія витягується у висоту до 150 см.

Домашня лілія у горщику сьогодні не є рідкістю. Виведено безліч сортів, які прикрашають своїми яскравими, великими кольорами будь-які приміщення. Кімнатні рослини здатні створювати затишну атмосферу. Ефектна лілія також стане справжньою родзинкою інтер’єру. Крім того, багато сортів під час цвітіння випромінюють приємний, ніжний аромат, який поширюється по всьому приміщенню.

Найчастіше в домашніх умовах зростають азіатські, східні гібриди. Вони повністю пристосовані для життя у горщику. Такі рослини випускають мінімальну кількість пагонів, тому вимагають пересадки протягом багато часу. Великі бутони можна зрізати, створюючи ефектні букети для різних урочистостей. Період цвітіння залежить від часу посадки.

Для посадки однієї цибулини лілії в горщику знадобиться місця щонайменше 15 см². Тому в ємності з діаметром 45 см поміститься 3 цибулини. Зазвичай в один горщик не висаджують лише одну лілію. Це недоцільно, тому що лілія в цьому випадку починає нарощувати велику кількість пагонів. Поки весь простір горщика не буде зайнятий, лілія не цвістиме. У одинично посадженої цибулини це можуть піти роки.

  1. Види лілій
  2. Гіпеаструм та амариліс
  3. Особливості догляду
  4. Розмноження лілій
  5. Посадка цибулин
  6. Вирощування з насіння
  7. Пересадка
  8. Можливі хвороби лілії
  9. Поради новачкові

Види лілій

Лілія домашня в горщику може випускати бутон різного розміру, форми та забарвлення. Загалом цей вид налічує близько 300 сортів. Багато хто з них витримує досить серйозне зниження температури, інші ж воліють рости в теплому приміщенні.

Деякі види свійських квітів дуже схожі на садові рослини. Особливо це характерно для таких сортів, як амариліс та гіпеаструм. Їхнє цвітіння зачаровує своєю красою. Такі лілії стають окрасою не лише підвіконь, а й лоджій, балконів, зимових садів, галерей.

Цвітіння триває досить довго, що не може не тішити господарів рослини. Бутони можуть бути дуже великими. Вони можуть бути пофарбовані в червоний, помаранчевий, білий, золотистий відтінки. Цікаві також фіолетові забарвлення лілій. Вибір таких рослин величезний. Бутони можуть мати форму грамофону, мати бахрому. Відтінки можуть змінювати один одного на тому самому рослині. Пелюстки можуть мати білу окантовку, плавно змінювати відтінок з червоного до жовтого і т.д.

Лілія має значні декоративні якості. Вибираючи сорт для культивації, потрібно вивчити його переваги до умов зростання. Для холодної лоджії підійдуть одні сорти, а вікна в теплій кімнаті – інші.

Lilium Pink Pixie

Одним із найпопулярніших сортів домашніх лілій у горщику є аполло. Це біла лілія, діаметр квіток якої досягає 12 см. Вони ростуть пишними кистями, нагадуючи сліпучо-білі дзвіночки. Вони символізують чистоту. Цей сорт квітів має також цілющі якості. Настоянки з білої лілії застосовуються як знеболювальний, ранозагоювальний засіб, а також при лікуванні гематом.

Гіпеаструм та амариліс

Лілія у горщику може бути різних видів. Зовні сорти гіпеаструм та амариліс дуже схожі. Проте особливості їхнього зростання відрізняються. У цих сортів багато відмінностей. Зовні, можливо, відразу не вийде відрізнити одну рослину від іншої. Але за деякими ознаками можна визначити сортову приналежність.

Амариліс перебуває у стані спокою взимку. Цвітіння відбувається восени та влітку.

Гіпеаструм поводиться інакше. Цвітіння у цієї рослини настає навесні та взимку. А ось періодом спокою для цього виду лілії є літо.

Відрізняти одну рослину від іншої важливо. Кожне з них потребує особливого догляду. Амариліс потребує добрив мінерального типу. Підживлення потрібно вносити в ґрунт у цьому випадку двічі на тиждень. Гіпеаструм потребує не тільки мінеральних добрив. Рослину потрібно підгодовувати також органікою.

Виконуючи ці прості правила, можна виростити чудову рослину, яка буде здоровою, не схильною до хвороб і шкідників.

У період цвітіння обидва ці види не можна пересаджувати. У цей період вони потребують якісного поливу. Коли цвітіння припиниться, полив скорочують. Обидва види потребують достатньої кількості тепла та світла. Однак прямі сонячні промені можуть нашкодити їм. Також потрібно оберігати амариліс та гіпеастріум від протягів. Перегрів для них також неприпустимий.

Особливості догляду

Багато уваги до себе не вимагатиме домашня лілія в горщику. Як доглядати за рослиною? Варто зважити на кілька простих рекомендацій. Поливати рослину потрібно потроху, але досить часто. При цьому потрібно щоразу перевіряти землю пальцем, щоб уникнути надмірного зволоження ґрунту.

Рослина любить, коли її обприскують із пульверизатора. Це сприяє підвищенню рівня вологості, а також очищенню листя рослини від пилу. Періодично ґрунт треба буде розпушувати. До неї підсипають перегній. Можна додавати невелику кількість торфу.

У період цвітіння потрібно підпирати стебло, щоб воно не зламалося. Розглядаючи, як доглядати лілію в горщику, варто також відзначити, що вона любить прохолоду і вільний простір. У цьому випадку рослина буде здоровою та красивою.
Ґрунт треба удобрювати. Вперше це потрібно зробити відразу після посадки цибулини у ґрунт. Далі в період цвітіння потрібно вносити до субстрату добрива. Востаннє потрібно виконати підживлення, коли цвітіння закінчиться. У горщик можна підсипати деревну золу. Вона зміцнює рослину, зміцнюючи її імунітет. Захисні сили рослини в цьому випадку збільшуватимуться.

Якщо лілія росте в горщику, вона не цвістиме в перший рік після посадки. Потрібно почекати, доки рослина буде готова порадувати своїх господарів яскравим, ефектним цвітінням.

Коли лілії в горщику відцвіли, потрібно зрізати висохлі стебла. Їх витягають із горщика, а потім кладуть у пісок. Попередньо його потрібно зволожити. Потім ємність потрібно винести у підвал. Замість піску можна використовувати вологий мох. Якщо підвалу немає, можна залишити пагони на нижню полицю холодильника.

Розмноження лілій

Щоб посадити лілію в горщик, застосовують цибулини чи насіння рослини. Перший варіант є єдиним можливим для білих різновидів квітів. З насіння здатні рости далеко не всі різновиди лілій.

Посадка цибулин

Посадку цибулини в горщик потрібно виконати у перші весняні дні. У цьому випадку лілії будинку будуть цвісти протягом цілого літа. Для висадки в ґрунт придатні лише здорові цибулини. Там не повинно бути ніяких дефектів, гнилі.

В один горщик можна посадити кілька цибулин одного чи різних сортів. У другому випадку композиція вийде оригінальна. Правила догляду в цьому випадку будуть такими самими, як і для одного сорту квітів.

Лілії добре ростуть у легких ґрунтах. У ґрунт можна додати чистий річковий пісок. На дно потрібно насипати шар дренажу. На нього висипають підготовлений поживний субстрат. У ємність, розправляючи коріння, встановлюють кілька цибулин. Їх присипають ґрунтом лише наполовину. Горщик також не повинен бути заповнений повністю. Його наповнюють ґрунтом до середини ємності. У міру зростання пагонів землю потрібно підсипати.

Далі горщик потрібно винести у прохолодне темне місце. Коли паростки почнуть з’являтися із землі, потрібно винести ємність на підвіконня. Тут має бути досить світло та тепло. Ця рослина любить свіже повітря, тому буде доцільно вирощувати її на лоджії чи балконі. Проте протягів допускати не можна.

Вирощування з насіння

Лілія в домашніх умовах може бути вирощена із насіння. Їх можна зібрати з рослини чи купити посівний матеріал у магазині. Цей спосіб вважається найбезпечнішим, тому що подібні лілії набагато менше схильні до хвороб.

На рослині з’являється після цвітіння насіннєва коробочка. У ній знаходиться близько 200 насінин. Довжина кожного зернятка становить близько 5 мм, а товщина – 1 см. Можна висіяти їх у ґрунт того ж року, коли вони були зібрані. Проте досвідчені квіткарі радять не поспішати із цим. Краще, щоб насіння деякий час полежало в холодильнику на нижній полиці. Так ймовірність сходів буде вищою, а рослина міцнішою.

Домашню лілію у горщик висівають наприкінці березня. Насіння швидко прокльовується. Тому, висадивши зернятка раніше, потрібно забезпечити рослинам додаткове освітлення.

Найкраще застосовувати для посадки покупний універсальний субстрат та невеликі скриньки для розсади. Насіння потрібно насипати на підготовлений ґрунт. Кожне зернятко повинне знаходитися на відстані один від одного не менше 1 см. Зверху їх потрібно покрити шаром піску.

Насіння поливають, ємність накривають плівкою із поліетилену або склом. Контейнер потрібно винести у темне, але тепле місце. Тут насіння проростатиме близько 3 тижнів. Необхідно підтримувати температуру близько 22 ºС. Полив у цей час має бути помірним.

Як тільки з’являться перші сходи, контейнер потрібно дістати та винести на світло. Наразі лілії потребують освітлення протягом 12 годин. Розсаду залишають на підвіконні, але при цьому потрібно стежити, щоб на юні пагони не потрапляли прямі сонячні промені. У цей час лілії дуже ніжні, схильні до несприятливих факторів. Сонце може залишити на листі опіки.

Коли у розсади з’явиться два листочки, їх пікірують і пересаджують у великий горщик. Зацвіте така рослина не раніше ніж через 2 роки.

Пересадка

Лілію в горщику можна за необхідності пересадити. Ця процедура потрібна рослині не так часто. Однак раз на 3-4 роки це потрібно робити. Після опадання всіх бутонів потрібно залишити їх до повного висихання. Стебла рослини мають пожовтіти. Обрізати їх до повного висихання не можна. Полив скорочують до одного разу на тиждень.

Коли грунт зрошують, цю процедуру поєднують із підживленням. Для цього застосовують органічні та мінеральні добрива. Обприскувати листя у цей час не можна. Усі накопичені листям сили мають перейти до цибулини. Тут закладатимуться квіткові бруньки. Вони розпустяться у наступному періоді вегетації.

Коли надземна частина висохне повністю, поливи слід припинити взагалі. Через 2 тижні може можна буде викопати цибулини із ґрунту. У тій самій землі залишати лілію не можна. Грунт у горщику вже виснажений, що не дозволить цибулинці правильно розвиватися. Лише у новому поживному субстраті вона зможе пустити коріння.

Потім потрібно дістати земляну грудку з горщика. Його обережно розбирають, дістаючи цибулину. Якщо є окремі пагони, їх потрібно відразу пересадити в окрему ємність. Великі цибулини потрібно промити теплою водою. Пагони обрізають на висоті 5 см від цибулини. Посадковий матеріал потрібно скласти в ємність та залити розчином марганцівки на 30 хв.

Потім цибулини виймають, просушують на повітрі протягом 2 годин. У цей час потрібно підготувати тирсу або мох. Їх трохи зволожують, перекладають у поліетиленовий пакет. Упереміш із цим наповнювачем складають цибулини лілії. Пакет потрібно залишити у підвалі або на нижній полиці холодильника. У такому вигляді їх зберігають до наступної посадки.

Можливі хвороби лілії

Лілія в горщику, як і будь-яка інша рослина, схильна до деяких хвороб і атак шкідників. Найбільш небезпечні грибкові недуги. При правильному догляді рослина має гарний захист від подібних неприємностей. Однак за порушення режиму поливу, освітлення та інших вимог захисні сили рослини знижуються.

Потрібно підвищувати повітропроникність землі. Періодично її розпушують. Якщо ж рослина все ж таки захворіла, потрібно придбати відповідний тип фунгіциду. Потрібно застосовувати склад за інструкцією виробника.

Якщо земля була досить добре очищена, у ній можуть залишитися різні шкідники, наприклад, трипси, інші комахи. Проти них застосовуються ефективні інсектициди.

Поради новачкові

Щоб лілія виросла здоровою, потрібно в перший рік обірвати всі бутони, що зав’язалися. Це дозволить рослині заощадити сили для подальшого розвитку. В іншому випадку лілія може загинути. Якщо рослина стала виглядати ослабленою, пониклою, бутони обрізають у будь-якому віці.

Лілія азіатська Маджестік

Якщо влітку лілію виноситимуть у повітря, потрібно ставити її під навісом. На неї не повинні потрапляти опади. Виконуючи прості правила, можна досягти значних результатів. Рослина порадує рясним, ефектним цвітінням. Здорова лілія буде стійкою до хвороб та шкідників. Ніжні, яскраві або сліпучо-білі бутони розпустяться на пагонах, випромінюючи приємний аромат. Вони прикрасять інтер’єр, створивши у будинку затишок та комфорт.

Про автора

admin administrator