Крюк для огірка плічка як користуватися

Авторadmin

Крюк для огірка плічка як користуватися

Зміст:

Як правильно накладати огірки на очі: результат здивує будь-якого

Главред розповість, скільки треба лежати з огірками на обличчі, щоб побачити приголомшливий результат.

Як правильно накладати огірки на очі / колаж: Главред, фото: instagram scrapyana / vysotskaya_mari

Огірки на очах – давно відома практика, яка стала головним образом догляду за собою. Ми розповімо, скільки треба лежати з огірками на обличчі і як правильно це робити.

Для чого кладуть огірки під очі – суть засобу

Огірок на велику кількість відсотків складається з води, вітаміну С і вітаміну К. Усі ці компоненти здатні глибинно зволожити шкіру. Крім усього іншого, огіркові кільця також можуть охолоджувати і освітлювати темні кола навколо очей, а також боротися з набряками.

Крім іншого, в деяких випадках м’якоть огірка здатна освітлити і шкіру навколо очей.

Як засолити оселедець швидко: унікальний спосіб за дві години

Як правильно накладати огірки на очі – поради по догляду

Кільця огірка найкраще борються з набряками під очима, саме з цієї причини найкраще користуватися цим способом після пробудження, в ранкові години.

Скибочки огірка, а краще – кружечки, необхідно покласти на закриті повіки й стежити, щоб вони щільно прилягали до шкіри.

Скільки потрібно лежати з огірками на очах – в очікуванні результату

Термін тримання огірка на очах досить різний. Все залежить, зокрема, від товщини скибочки і вологості огірка, який ви приготували. Хтось стверджує, що лежить з таким компресом близько 20 хвилин, а комусь достатньо 5 хвилин. Головне – щоб огірок не засихав на очах.

Дивіться відео про те, як стежити за шкірою обличчя:

Також вам може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Як запилювати огірки в домашніх умовах правильно – поради та рекомендації щодо вирощування та підбору сортів (90 фото + відео)

Запилення дуже важливий процес у життєвому циклі всіх рослинних культур. Відповідно, як формуються зав’язі огірків, цікавить кожного городника. Адже високі врожаї цього овочу повністю залежать від пилку. Іноді зростаючий у парникових умовах огірковик рясно і барвисто цвіте, даючи лише пустоцвіти. У такій ситуації садівнику слід проводити запліднення штучним шляхом, але як запилювати огірки в теплиці правильно, мало хто знає.

Основні особливості огірків

Всі сорти цієї культури поділяються на дві категорії: самозапильні та огірки, яким потрібне запилення комахами. У першого виду переважає жіноча кількість квітконосів, які своїм пилком здатні запилювати пестики на своїх квітках без сторонньої участі. Друга категорія не здатна автономно зав’язувати плоди, тому що на рослинах основна кількість чоловічих непродуктивних квіток. Такі сорти огірків для утворення зав’язі запилюються за допомогою комах та бджіл або штучним шляхом. Запилення відбувається шляхом переміщення з чоловічої квітки на жіночий квітконос.

Відмінність жіночих та чоловічих квітів огірка

Звичайно найкращий варіант посадки огірків самозапильні, гібридні види, але і тут існують деякі тонкощі. Активне формування зав’язей може відбуватися лише у комфортних умовах утримання. При найменшому стресі рослини припиняють формування зав’язей і скидають існуючі.

Самозапильні огірки в теплиці

У кожного сорту огірка є поділ на чоловічі та жіночі особини. Самозапильні переважно гібридні види мають у квітках органи обох статей: товкач і тичинку. За рахунок самозапліднення такі сорти здатні добре підніматися і зав’язей на кущах набагато більше.

Самозапильні огірки в теплиці

Вирощуючи овочі в тепличних умовах на природне запилення покладатися, не варто і тому для теплиці самозапильні огірки найкращий вибір. Склалася думка, що парникові огірки значно поступаються за смаковими якостями ґрунтовим сортам, але це зовсім не так.

Все залежить від правильно підібраного сорту. Кожен вид має своє конкретне призначення і відрізняється за зовнішніми та смаковими характеристиками, в які входять:

  • Дуже ранні скоростиглі огірочки, які мають велику довжину, тонку не щільну шкірку і соковиту ніжну м’якоть.
  • Середньостиглі сорти виділяються особливим насиченим огірковим смаком. Оскільки смакові дані та жорсткість фактури точно збалансовані.
  • Пізні види – жорсткі, в них присутня деяка сухість і часто легка гіркуватість.

Огірки в теплиці Вирощені в парникових умовах огірки відрізняються раннім плодоношенням, високою врожайністю, відмінними смаковими якостями, оскільки це пов’язане з відсутністю холоду, сирої погоди та хорошими парниковими показниками температури та вологості. Але не завжди огірки, що ростуть у теплиці, можуть обходитися без бджіл і необхідно знати, як запилювати культуру штучним шляхом.

Штучне запилення

Штучне запилення огірків процедура не надто складна, але трудомістка і потребує не лише знань, а й уміння. Лише виконуючи точні рекомендації можна досягти хорошого результату.

  • Запилення проводиться рано вранці до настання активності сонячних променів. У похмуру погоду можна приступати до цієї процедури будь-коли.
  • У період запилення вологість повітря у парнику має бути близько сімдесяти відсотків. При надто сухому повітрі пилок не проросте у товкачах. А у дуже сирій атмосфері лежать грудками.
  • Штучне запилення слід проводити через день після повного розпускання квітки. За кілька діб вже можна буде побачити результат. На запліднених квітках з’являться зав’язі, що швидко розвиваються.
  • Під час цієї процедури слід не забувати робити позначки на вже запилених квітках. У цьому випадку відривається одна пелюстка з вже заплідненої квіточки.

Як, здавалося б, без бджіл запилювати огірки неможливо, але ручне запилення проводить цей процес не гірше за корисні комахи і відбувається він таким чином:

  • Віночок чоловічого суцвіття зривається і підноситься до жіночого квітконоса. Струшуваний пилок повинен потрапити прямо на маточка. Цю процедуру слід проводити дуже акуратно і, озброївшись лупою переглянути чоловічу квітку. Якщо пилок весь облетів, слід продовжити це заняття з іншими суцвіттями.
  • Перенесення пилку можна проводити м’яким пензликом для малювання. Легкими рухами весь пилок збирається в маленьку ємність, а потім тим же пензликом переноситься на жіночі суцвіття. У такий спосіб набагато простіше і швидше проводиться запилення без зайвої втрати матеріалу.

Перенесення пилку пензликом Коли існує зацікавленість у отриманні високого врожаю, запилення огірків у теплиці слід проводити регулярно. Після кількох процедур це заняття не здасться таким складним.

Самозапильні сорти

Садівники стверджують, що сорти огіркових культур, що самозапиляються, мають специфічний смак. Неправильний догляд за ними може суттєво знизити врожай. Також огірки сильно залежні від температурних умов, що змінюються. Тим не менш, гібридні сорти мають переваги. Самому їх запилювати не треба, тому віддають перевагу цьому виду овочів.

До таких рослин відносяться сорт: «Зозуля», «Емеля», «Герман», «Мільйонер», «Дачник», «Динаміт» та інші гібриди. Першими прийнято висаджувати у теплиці ранні види. Однак, більшу частину повинні становити огірки, які потребують запилення комахами. Останніми ж садять середньостиглі сорти. Такий спосіб дозволить зберегти та збільшити врожай.

Як запилити огірки в домашніх умовах

Вирощуючи огірки в зимовий період на вікні, утепленому балконі або лоджії, можна без особливих грошових витрат забезпечити себе вітамінами та отримати щире задоволення від самого процесу.

Чи можна виростити огірки вдома?

Багато захоплені дачники не можуть утриматися від того, щоб вирощувати взимку в домашніх умовах не лише зелену цибулю та петрушку, а й свіжі огірочки. Насправді це зовсім нескладно, для цього потрібно лише вибрати потрібний сорт або гібрид огірків. Садити огірки для вирощування на вікні можна, починаючи з середини січня, при цьому обов’язково використання підсвічування протягом 10-12 годин на добу. Для посіву насіння огірків потрібно замочити на кілька годин для кращого проростання. Приготуйте горщики для посіву діаметром не менше 15 см. Оскільки огірки дуже погано переносять пересадку, їх потрібно відразу висаджувати на постійне місце. Сіянці огірків вимогливі до світла, при недостатньому освітленні вони витягуються, бліднуть, стають слабкими і довго не набирають кольору. Хорошого врожаю від них чекати не варто, тому заздалегідь подбайте про додаткове освітлення: розмістіть над розсадою світильник із лампою денного світла та забезпечте тривалість світлового дня протягом 10-12 годин. Ваші вихованці віддячать вам бурхливим зростанням, активним цвітінням та плодоношенням. Для того щоб підтримувати батог, що витягуються, продумайте і зробіть шпалери. Після появи третього справжнього листка рослину потрібно прищипнути, це прискорить появу жіночих квітів та початок плодоношення. Не слід забувати і про підживлення – для цього двічі вживається універсальне мінеральне добрива, з перервою на місяць.

Як запилювати огірки, що ростуть вдома

Більше інших сортів для вирощування на вікні, балконі чи лоджії підходять партенокарпічні гібриди огірків, тобто. не потребують запилення. До них відносяться “Зозуля”, “Квітневий”, “Манул”. Від звичайних сортів ці гібриди відрізняються великою кількістю жіночих квіток, у тому числі після процвітання починає розвиватися огірочок. Ще вони досить стійкі до перепадів у температурі довкілля. Однак і бджолозапильні сорти можна виростити вдома, хоча це вимагатиме більше часу та уваги до своїх вихованців. Для вирощування в домашніх умовах використовують партенокарпічні самозапильні гібриди, стійкі до несприятливих умов. Жіночі зав’язі видно неозброєним оком: квітка розпускається на маленькому зеленому ущільненні, що формою нагадує огірок. Ваше завдання полягає в тому, щоб перенести пилок з чоловічої квітки на жіночу і запилити її. Зірвіть пустоцвіт, обірвіть пелюстки, щоб тичинка була відкрита. Потім торкніться нею до маточка в жіночому зав’язі. Для впевненості повторіть дію кілька разів, але обережно, не обломіть зав’язь. Якщо запилення пройшло вдало, зав’язь почне збільшуватись у розмірах, якщо запилення не відбулося – вона опаде. Найкраще проводити запилення в ранковий час.

Як запилювати помідори в теплиці, знають не всі садівники, які вирішили вирощувати цей корисний та поживний овоч цілий рік. Урожайність залежить від якості та кількості запилення. Якщо просто висадити розсаду в добре підготовлений ґрунт і забезпечити належні умови за температурою та вологістю, не варто потім дивуватися повною відсутністю врожаю. Томати можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і в теплиці. Обидва способи хороші по-своєму і мають низку особливостей. Зокрема, при вирощуванні просто неба проблеми запилення не існує: природа все робить сама. Вітер, метелики, бджоли та інші комахи розносять пилок без жодного втручання садівника, і рослини запилюються.

Запилення томату проводиться природним та штучним методом.

У теплиці комахи мешкають рідко, і це робить запилення справді проблемним. У літню теплу погоду теплиця не закривається майже цілодобово. Комахи можуть вільно влітати та вилітати з неї. І перед садівником постає таке завдання, як залучення комах усередину теплиці.

Поява сходів

При появі сходів знімаємо плівку або скло і переставляємо посадкову ємність у прохолодне і найсвітліше місце з температурою 18 гр. С. Для посадки огірків необхідне світле та просторе місце. Для цього підходять підвіконня вікон, засклені лоджії, веранди та ін. Для збільшення світла ставлять дзеркало або прикріплюють дзеркальну плівку з боку, протилежної вікну. А щоб зберегти кореневу систему від переохолодження, під посадкову ємність необхідно покласти дерев’яну дошку або лист пінопласту. Навіщо ми це все робимо? Щоб виростити хорошу плодоносну рослину.

Запилення квіткою

Просте ручне запилення огірків проводиться ранковим часом. Принцип запилення полягає в обриванні чоловічих квіток та прикладання їх до жіночих.

1. З цією метою бутони, що ще не розпустилися, за добу до розкриття ізолюють, накриваючи марлею або паперовим ковпачком. Це роблять, щоб комахи, що випадково потрапили в приміщення, не змогли перешкодити майбутньому процесу. Для збору пилку чоловічих суцвіть знадобиться у 2 рази більше, ніж жіночих квіток.

Чоловіча квітка розкривається на добу і згодом в’яне, тоді як жіноча може бути запилена протягом 2 днів.

2. Через день із суцвіть знімають захисне покриття і зривають чоловічі пустоцвіти, з яких обривають розташовані біля віночка пелюстки. Саме віночком з пилком на пиляку і тичинках злегка торкаються пестика жіночого суцвіття.

Коли запилюються не все насіння і пилку не вистачає, неповністю запилену зачаток жіночої квітки в’яне і опадає.

3. При достатній кількості чоловічих пустоцвітів віночки на деякий час залишають прямо в жіночій квітці. Щоб не заплутатися, які суцвіття вже були запилені, їх рекомендують помічати, наприклад за допомогою простої нитки.

Вирощування в умовах теплиці

Розглянемо можливість вирощування саме бджолозапильних сортів огірків у теплиці. Не всі знають, що цей процес цілком можливий, хоч і може бути пов’язаний із низкою проблем. Проте нашому городнику складності не страшні!

Враховуючи всі фази процесу від посадки насіння до збирання врожаю, слід зазначити, що найважливішим етапом стане процес запилення.

Процес запилення у теплиці

Досвідчені городники знають, що добитися запилення в теплиці можна двома способами (якщо, звичайно, висаджені не самозапильні сорти):

  1. За допомогою комах.
  2. За допомогою штучного запилення.

Якщо погода тепла та сонячна, двері теплиці відчиняють, залучаючи бджіл, – це перший спосіб. І якщо він дуже сумнівний, то другий краще. Комах привабити в теплицю складно. Вони неохоче летять навіть у навстіж відчинені двері. Більше того, навіть якщо кілька бджіл потраплять усередину, ніхто не зможе гарантувати, що вони чудово впораються зі своїм завданням. Тому найчастіше вдаються до другого способу. Огірки дадуть багатий урожай, якщо зробити правильно.

Трохи теорії

Отже, як уже було сказано раніше, квіти поділяються на чоловічі та жіночі. Для того щоб провести штучне запилення, потрібно взяти пензель для малювання і витратити достатню кількість часу.

Важливо! Для штучного запилення в теплиці потрібна наявність як жіночих, так і достатньої кількості чоловічих квіток. Заздалегідь навчитеся відрізняти два суцвіття одна від одної

Зробити це дуже просто. Нижче на фото показано дві квітки, і в очі відразу впадає, у чому різниця між ними

Заздалегідь навчитеся відрізняти два суцвіття одна від одної. Зробити це дуже просто. Нижче на фото показано дві квітки, і в очі відразу впадає, у чому різниця між ними.

  • Квіти чоловічого типу, як правило, розташовуються в листових пазухах у нижній частині рослини та ростуть групами;
  • квітки жіночі ростуть окремо, під кожним з них можна побачити невелику зав’язь, схожу на маленький огірок.

Для наочності пропонуємо переглянути коротке відео. Воно допоможе вам остаточно зрозуміти як відрізнити один вид від іншого.

Важливо! Огірок – однодомна рослина. І чоловічі, і жіночі квіти утворюються на одній рослині

Детальний опис роботи

Суть процесу запилення в теплиці зводиться до перенесення пилку з чоловічої квітки на жіночу для одержання зав’язі. Робиться це за допомогою простого пензля для малювання. Можна використовувати м’яку зубну щітку або ватну паличку – кому як зручніше, однак робота пензлем проста і надійна.

Також можна зірвати чоловічу квітку, видалити акуратно віночок (пелюстки), залишивши тичинку відкритою. Потім простими рухами пилок з тичинок переносять на приймочки пестиків жіночих квіток. Видаляти жіночі квіти не можна в жодному разі, оскільки саме з них виходять бджолозапильні огірки.

Можливі проблеми

Не завжди може піти гладко. Пам’ятайте, що бджолозапильні огірки незалежно від сорту потребують як наявності чоловічих квітів, так і жіночих. Іноді трапляється так, що чоловічі виросли, а жіночі не встигли оформитися. Виникає справжня проблема, яка називається пустоцвітом.

Боротися із цією проблемою можна і треба! Квітки огірка відкриваються всього на добу, і запилення необхідно зробити в найкоротші терміни. Причиною виникнення пустоцвітів можуть бути:

  • погана якість покупного насіння;
  • неправильне вирощування (огірки люблять вологу, сонце та тепло);
  • відсутність підживлення;
  • відмова від прищипування;
  • неправильний відбір сортового насіння самостійно.

Якщо ви купуєте насіння в магазині, віддайте перевагу перевіреним виробникам. Якщо ви самостійно відбираєте насіння, пам’ятайте:

  • із гібридів нового якісного врожаю отримати не вдасться;
  • необхідно вміти відрізняти чоловічі плоди огірків від жіночих.

Жіночий огірок будь-якого сорту має чотири камери з насінням, а чоловічий – три. Щоб урожай був якісним, насіння має полежати як мінімум 2-3 роки перед посадкою.

Якщо створити розсаді правильні кліматичні умови, вчасно здійснити прищипування та підживлення, пустоцвіт вам не загрожує.

Прищипування

Незалежно від того, вирощуєте ви бджолозапильні огірки у відкритому грунті або в теплиці, необхідно давати поштовх до зростання бічних пагонів. Це поширюється як у ранні сорти, і на пізні. Відмінність процедури незначна:

  • для ранніх сортів прищипують основну втечу через 8-10 листків;
  • для пізніх сортів необхідно зробити після 6-8 листа.

Додатково ви видалите густі порослі і дозволите рослині віддати всі сили в потомство, а це також великий плюс.

Важливі секрети

Запилювати огірки на підвіконні потрібно з однієї причини – результатом процесу буде зав’язь, яка перетвориться на соковиті хрумкі плоди. Для цього необхідно, щоб пилок із чоловічих квітів потрапив на жіночі.

Недосвідчені городники за відсутності досвіду розрізнити статеві ознаки суцвіть не зможуть, адже для них усі квіти на одне обличчя. Насправді все просто – чоловічі квіточки зазвичай розташовуються біля основного стебла та збираються у невеликі групи. Жіночі найчастіше ростуть одинарно, біля кожного суцвіття є невелике довге потовщення, яке формою нагадує крихітний огірок. Саме цим процесом можна досягти того, щоб маленький плід почав розвиватися і перетворився на великий смачний зеленець.

Займатися захоплюючим процесом можна як взимку, так і навесні – залежить все від того, коли було насіння овочів відправлене в ґрунт. Чим раніше запилювати огірки на підвіконні у приватному будинку чи квартирі, тим швидше рослини порадують урожаєм.

Займатися запиленням краще не в день розпускання суцвіть, а через 20-24 години, при цьому намагатися підвищити вологість на підвіконні. Зробити це можна як за допомогою побутового пульверизатора, так і просто поставити біля контейнерів з рослинами широку миску з водою – випаровування наповнять повітря такою необхідною вологою.

Займатися цим процесом більшість господарів вважають за краще взимку, щоб досягти раннього врожаю, але рекомендується процес повторювати протягом декількох місяців, це дозволить майже весь сезон насолоджуватися смаком власноруч вирощеної хрусткої продукції.

Вдень запиленням краще не займатися, ідеальний час – раніше ранок або вечірні години. Якщо на вулиці похмура погода, можна і вдень розпочати цікаве заняття. Запилюючи рослини при яскравих сонячних променях, слід подбати про тінь – використовувати можна газету або легку завісу (тюль).

За допомогою пензлика

Найпростіший варіант домогтися поява зав’язі – запилювати огірки в домашніх умовах пензликом. Для рослин, що ростуть на підвіконні, інструмент вибирати невеликий, але обов’язково з натуральною м’якою щетиною. Коштує такий пензель недешево, але послужить він надійно протягом багатьох років.

Діяти в такому порядку:

Озброїтися пензлем і обережно зібрати пилок із квіток чоловічої статі. Переконатися, що на щетинках залишився крихітний сухий пил (зазвичай він жовтого яскравого відтінку). При цьому кисть має бути абсолютно сухою, інакше пилок так і залишиться на щетинках. Акуратно нанести пилок на жіночі огіркові суцвіття. Можна під час процесу пилок брати з чоловічих квітів однієї рослини, та запилювати жіночі квіти інших огіркових кущиків – це дозволить виростити рівні красиві зеленці. Опрацьовані квіти накрити «шапочками», виготовленими з паперу. Наступного дня уважно оглянути всі жіночі суцвіття, видалити мляві. Захисні «шапочки» знімати тільки після того, як помітно, що зав’язь збільшується

Догляд при цьому не змінюється, але можна збільшити кількість вологи під час поливу.

Чоловічі квіточки краще не видаляти, адже пилок із них можна збирати кілька днів. Тільки після того, як вони почали в’янути, видалити їх з рослини, щоб огіркові кущі не витратили даремно сил і спрямовували їх тільки на збільшення та дозрівання плодів.

Нерідко пензлик винахідливі господарі грядок на підвіконнях для запилення використовують ватяні палички. Робити це не рекомендується – ефективність значно знижується, чимало пилку просто застряє у ваті.

Простий метод

Щоб отримати хрумкі огірки в домашніх умовах, особливих умінь і знань не знадобиться, адже все, що потрібно, дасть сама рослина. Для запилення знадобляться лише квіти, причому повинні вони бути як чоловічі, так і жіночі.

Покроковий процес:

  1. Вирвати чоловіче суцвіття, обов’язково велике і здорове, без цяток або сухих ділянок на пелюстках (нерідко вони свідчать про наявність захворювання).
  2. Видалити всі пелюстки, залишивши тільки маточка.
  3. Акуратно пальцем провести по маточці і переконатися, що на ньому є багато пилку (вона відмінно помітна на шкірі подушечки пальця).
  4. Пестиком торкнутися тичинок жіночої квітки, можна навіть потерти їх.
  5. Якщо огіркові кущі щедрі на чоловічі квіти, маточки можна залишати в жіночих суцвіттях, це гарантує, що запилення відбудеться, і зав’язь почне рости.
  6. Щоб процес не проводити повторно, опрацьовані квіти можна позначити, скориставшись ниткою.

Наочно ознайомитися з процесом можна під час перегляду цікавого відео про те, як запилювати огірки. Пізнавальний ролик дасть відповіді на питання, які нерідко виникають під час роботи.

Трохи корисних порад та хитрощів

У цьому процесі важливим вважається температурний режим, що підвищує шанси на розвиток зав’язі, що збільшує кількість нових кольорів. Температура на підвіконні не повинна перевищувати 24-27 градусів.

Підвищений режим загрожує тим, що пилок втратить властивості запліднення, і навіть якщо це вдасться зробити, огірки вперто відмовляться рости. Низька температура (близько 10-14 градусів) також не сприятиме збільшенню врожаю – плоди будуть дрібними та кривими.

Після збирання першого врожаю можна стимулювати нове цвітіння. Для цього достатньо знизити температуру на 7-10 градусів і скористатися підживленням. Як добрива рекомендується брати органіку – розведений настій коров’яка або домашніх курей.

У міських умовах роздобути органічні компоненти непросто, тому можна скористатися покупними препаратами, основними складовими яких є:

Особливо корисною буде сечовина, адже вона сприяє збільшенню кількості зав’язей. Можна приготувати розчин із кількох жмень компосту, 10-20 гр. сечовини та відра води – після такого «частування» рослини порадують господарів пишною зеленню та рясним цвітінням.

Виростити чудовий урожай зеленців в умовах міської квартири на підвіконні зовсім нескладно. Не варто засмучуватися, якщо не вдалося придбати самозапильні сорти огірків, адже можна самостійно впоратися із цим захоплюючим процесом.

Знайомства з правилами допоможуть гідно впоратися із завданням, і хрумких плодів вистачить вдосталь поласувати та заповнити полиці ароматною консервацією.

Суть одержання зав’язі з огіркового куща

Той, хто вирощував огірки, знає, що часто колір обсипається, не зав’язавши плода. Але нічого страшного у цьому немає. Просто рослина влаштована таким чином, що на її стеблах є і жіночі, чоловічі суцвіття. Чоловічі квіти – це так звані пустоцвіти, вони самі не дають урожаю, але виконують важливе завдання – запилюють жіночі суцвіття, після чого в’януть і обсипаються. Запилена ж квітка зав’язує плід і дає врожай.

Цвітіння огірка: чоловіча (праворуч) та жіноча (ліворуч) квітка

Кожному тепличнику, який займається вирощуванням огірків, доведеться навчитися розрізняти ці два види суцвіть. У чоловічої квітки немає маточки, зате є тичинка, і при легкому струшуванні з неї сиплеться пилок. А ось у жіночого можна виявити довгастий відросток, який згодом перетвориться на огірковий плід.

Як запилювати огірки

Запилення – це дуже важливий етап у процесі вирощування огірків. Залежно та умовами вирощування цю процедуру можна робити двома способами. У кімнатних умовах – огірки запилюються штучним шляхом, а на відкритому ґрунті або у теплицях – бджолами.

Інструкція

  • Перш ніж починати штучне запилення, знайдіть на батогах рослини жіночі та чоловічі квітки. Зробити це дуже просто: в основі жіночої квітки є маленька подоба огірочка, у чоловічому ж вона відсутня. Обірвіть віночок з чоловічої квітки та легким дотиком тильного боку долоні перевірте, чи висипається пилок.
  • Після цього можете приступати до запилення, по черзі торкаючись тичинками пестиків. Після закінчення процедури відірвіть по одному пелюстку з жіночих квіток, щоб помітити, що вони вже запилені. Тепер вам залишається лише чекати та спостерігати за рослинами. При успішному запиленні зав’язь на заплідненій квітці поступово почне збільшуватися. Якщо ж квітка не запліднена – зав’язь пожовкне і опаде.
  • Є ще один спосіб ручного запилення. Візьміть м’який пензлик і нанесіть пилок на жіночу квітку, спочатку торкаючись тичинок, а вже потім рильця. Після завершення запилення покрийте квіти паперовими ковпачками або шматочками вати. Можете також повісити на батіг яскраву стрічку або етикетку із зазначеним на ній сортом та датою запилення. Це потрібно для того, щоб при збиранні врожаю не зірвати плід. Після цього видаліть всі квіти, що розпустилися і відцвілі, в цьому вузлі і на два вузли нижче і вище запиленого. Через кілька днів перевірте, чи збільшилася зав’язь і якщо так, то зніміть із кольорів ізолятори.
  • Для запилення огірків, що вирощуються в теплиці, помістіть до неї бджолину сім’ю. Так як вигін тепличних огірків починається з кінця зими, зробити це потрібно рано навесні, поки бджоли не здійснили очисний обліт. Для початку помістіть бджіл у порожню теплицю, що обігрівається, для обльоту, а до початку цвітіння перенесіть їх до рослин.
  • Поставте вулик на підставку висотою 40 см біля бічної стінки теплиці напроти прохідної доріжки. Місце обов’язково має бути добре освітлене вранці. Скло, розташоване за вуликом, затемніть за допомогою фанери. У теплу побіліть їх крейдою. Як тільки зацвітуть медоносні рослини, надайте бджолам можливість вилітати з теплиці. Зробіть у даху невелике віконце, а шибки навколо нього побіліть крейдою. Це допоможе бджолам краще орієнтуватися.
  • Коли настане тепла погода, на одній із зовнішніх стінок теплиці проробіть невеликий круглий отвір. Винесіть вулик і поставте його до цієї стіни впритул так, щоб отвір збігався з льотком. Так бджоли зможуть влітати у теплицю. Частина з них запилюватимуть огірки, а решта вилітатиме на волю і збиратиме пилок з медоносів.
  • KakProsto.ru

Як запилювати огірки в домашніх умовах на підвіконні

Якщо серед ваших рослин ростуть огірки не самозапильні, то вдайтеся до штучного запилення. Зробити це можна двома способами:

Я ж проводжу такі процедури і для сортів, які самі запиляються. Як правило, так виходить дієвіше і виходить більше врожаю. А це головна ціль.

Залучення комах будинку не вигідний варіант. По-перше, працюватиме він тільки в той сезон, коли комахи є на вулиці (не цілий рік). По-друге, тоді доведеться терпіти таке сусідство у квартирі. Але якщо ви любите нестандартні рішення, то ось інструкція:

  1. У 1 л теплої води розведіть 1 ст. л. меду, додайте туди 0,1 г борної кислоти. Добре перемішайте.
  2. Поставте рідину поруч із огірками на підвіконня.
  3. Відкрийте вікна, щоб комахи могли залетіти. І все, потім просто чекайте.

Ручний процес відрізняється і вимагає трохи більше зусиль, ніж минулий (якщо це, звичайно, зусиллями назвати можна). Робила так:

  1. Зривала з кущів чоловічі суцвіття, при цьому брала лише великі та не хворі.
  2. Видаляла всі пелюстки так, щоб залишився тільки маточка.
  3. Для того, щоб зрозуміти, що на маточці присутній пилок, провела пальцем по ньому. На шкірі одразу утворюється жовтий колір. Якщо таке є, то добре, маточка підходить для запилення.
  4. Акуратно маточкою доторкнулася до тичинки жіночого суцвіття. Для ефективнішого результату потерла.

Якщо чоловічих суцвіть багато, то можете маточки прямо і залишати в квітці. Так буде гарантія того, що запилення відбудеться і зав’язь проросте.

Примітка автора Наталія Папанова Автор блогу

Щоб повторно не проводити процедуру для однієї квітки, позначте вже запилений за допомогою нитки. Хоча придумайте і свій варіант, хоч фломастер малюйте).

А ще простіше – провести запилення за допомогою пензлика. Такий метод радитиму завжди.

Чи пробували запилювати огірки в домашніх умовах?

Спосіб запилення знайдете в наступному відео:

Пензликом

А тепер перейдемо до того, як запилювати огірки на підвіконні у квартирі пензликом. Ось тут тільки є одне застереження – будь-яка кисть не підійде. Беріть натуральну щетину, щоб пилок наносився ніжно і не ушкоджував зав’язь. Я свою підбирала у художній крамниці. Звучить дивно, але це вихід – вибір там великий. Тільки один мінус — стоять такі пензлі далеко не мало. Але один раз розщедритися можна, а потім вона прослужить довгу службу.

Якщо рослини погано цвітуть, то подумайте про добрива. Дізнайтеся, чим підгодовувати огірки на підвіконні.

Від якості запилення залежить кількість урожаю

Наявність великої кількості пустоцвітів

Насамперед це не відповідна агротехніка, тобто щось зроблено неправильно. Причин може бути кілька:

Для того щоб виправити ситуацію, можна прищипнути верхівку рослини. Тим самим спровокувати його на розвиток бічних пагонів. І подальшим формуванням ними жіночих квіток.

Одержанню залікового врожаю з культури передує великий обсяг роботи з рослинами. Самостійне запилення в домашніх умовах не є винятком. Але робота того варта, огірки обов’язково віддячать терплячому дачнику своєю врожайністю.

Як зробити шпалери для огірків своїми руками: види, як сплести сітку, покрокова інструкція

Шпалера для огірків своїми руками може бути виготовлена з підручних матеріалів, дозволяє спростити процес вирощування витких кущів. Лише при створенні сприятливих для агрокультур умов зростання можна досягти активно розвиваються і плодоносних рослин. Найчастіше для виготовлення використовують дерево, металевий профіль, шини та сітку. Щоб зробити опори своїми руками, необхідно розглянути більш детально найпоширеніші варіанти шпалер, дотримуватися певного алгоритму.

Навіщо потрібна шпалера для огірків

Огірки відносять до категорії популярних серед городників овочевих культур, обробляють практично повсюдно. Це агрорастение здатне виростати до 2 м у висоту, утримуючись вусиками за будь-які опори, що знаходяться поряд культури, надаючи на них гнітюче вплив. Щоб успішно культивувати плетисті сорти огірків і в теплиці, і на відкритій місцевості, необхідно подбати про їх підв’язці.

Цікаве: Ляльки своїми руками з колготок: 100 фото + відео майстер-клас створення ляльок

Використання шпалер для вирощування огірків і дозволяє раціонально облаштувати ділянку, підвищити показники продуктивності овочевої культури

Завдяки вертикальному способу обробітку батоги рослини отримують постійний приплив свіжого повітря, він краще циркулює між ними. Культура менше піддається навалі паразитують особин, патогенних мікроорганізмів, процес запилення відбувається набагато ефективніше, кількість пустоцветов зводиться на немає. Тому вирощування огірків на шпалері в теплиці і у відкритому грунті показує найкращі результати, зробити такі опори під силу кожному.

Про автора

admin administrator