Куди подавати заяву про зняття з реєстраційного обліку

Авторadmin

Куди подавати заяву про зняття з реєстраційного обліку

Зміст:

Реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання

1) Реєстрація/декларація місця проживання (раніше – прописка) чи зняття з такої – це спосіб повідомити державу про місце проживання чи перебування: закріплення за особою офіційної адреси чи її відсутності.

2) Повинні бути зареєстровані всі громадяни України, крім осіб, які оформили виїзд на постійне місце проживання за кордон. Також, реєстрація обов’язкова для іноземців, які оформили документи на проживання в Україні.

3) На реєстрацію/декларацію місця проживання відведено 30 днів з дня прибуття на нове місце проживання або оформлення документів на проживання вперше.

● За відсутність реєстрації/декларації понад 30 днів передбачена адміністративна відповідальність.

Для іноземців та осіб без громадянства – це штраф від 1700 до 5100 грн.

● Наша компанія не супроводжує зняття та постанову на військовий облік для військовозобов’язаних чоловіків.

Згідно з чинним законодавством – це може зробити тільки заявник особисто!

Вартість оформлення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання

Реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання (прописка)

  • Консультація
  • Підготовка пакета документів
  • Подача документів до ЦНАП
  • Отримання витягу з реєстру територіальної громади (за потреби)
  • 2000 грн
  • Оформлення довіреності на співробітників нашої компанії
  • 900 грн

Детально про реєстрацію місця проживання

Кому необхідно реєструвати місце проживання в Україні?

Зареєструвати або задекларувати своє місце проживання в Україні повинні всі громадяни України, а також іноземці, які оформили в Україні:

  • посвідку на тимчасове проживання
  • посвідку на постійне проживання
  • тимчасове посвідчення громадянина України
  • посвідчення біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист

Що робити, якщо немає місця, куди можна зареєструватися?

Ми можемо знайти для вас адресу для реєстрації в Києві та Київській області залежно від ваших потреб та цілей.

В чому різниця між реєстрацією та декларацією місця проживання?

Декларування місця проживання відбувається онлайн шляхом подачі заяви на порталі Дія. Реєстрація місця проживання передбачає необхідність особисто відвідати Центр надання адміністративних послуг для подачі заяви. Звертатись потрібно до ЦНАПу, що обслуговує населений пункт, де знаходиться житло, куди бажаєте зареєструватися.

Результатом як декларації, так і реєстрації – є внесення відомостей про місце проживання до відповідного реєстру територіальної громади. Тобто різниця полягає лише в тому, яким чином ви будете повідомляти державу про своє місце проживання – онлайн чи офлайн. Аналогічний принцип стосується і зняття зі задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

Декларація місця проживання можлива лише якщо:

– житло приватної форми власності;

– відомості про житло внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (тобто є витяг чи інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

У всіх інших випадках, необхідно звертатись до ЦНАПу і подавати документи для реєстрації.

Також, якщо декларація відбувається не у вашому власному житлі, всім співвласникам житла, де ви декларуєте проживання, необхідно буде зареєструватись на Порталі Дія, щоб надати свою згоду на декларацію вашого проживання.

Скільки часу займає реєстрація/декларація місця проживання та зняття з такої?

Реєстрація/декларація місця проживання або зняття з такої відбувається у день звернення або на наступний робочий день.

Який результат реєстрації/декларації місця проживання?

Результатом реєстрації/декларації місця проживання чи зняття з такої – є внесення органом реєстрації відповідних відомостей до реєстру територіальної громади. Інформація про відмову чи задоволення заяви приходить листом на електронну пошту, або повідомленням на номер телефону, залишений в заяві.

Наразі штампи у паспорта у формі книжечки не проставляються, так само як і не видаються форми 13 та 16. Натомість можливо оформити витяг з реєстру територіальної громади онлайн через портал Дія або інформаційний витяг у ЦНАП.

Порядок оформлення реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання (прописки)

  • консультація
  • підготовка пакета документів: перекладів, заяв, довіреностей
  • при реєстрації необхідна присутність власника або нотаріальна заява-згода на реєстрацію

Перелік документів, необхідних для реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання (прописки)

За умови реєстрації. Якщо житло не належить заявникові, додатково необхідна згода співвласників житла у вигляді нотаріально засвідченої заяви-згоди або надана особисто при подачі заяви

Зразки документів

Відповіді на популярні питання

Існує декілька варіантів як зняти з реєстрації особу без її присутності.

1. Якщо особа згодна на зняття – в такому разі, ми можемо підготувати текст довіреності, який необхідно підписати тому, хто знімається з реєстрації, та передати її нам разом з паспортним документом. Ми, зі свого боку, зробимо всі необхідні дії для зняття з реєстрації. Зауважте, що якщо зняття стосується чоловіка у віці з 17 до 60 років, який є громадянином України, то йому потрібно особисто відвідати військкомат для зняття з обліку перед тим, як передати нам документи.

2. Якщо особа проти зняття або не може передати документи, необхідні для зняття, і фактично не проживає у житлі, то власнику потрібно звернутись до суду. Після набуття законної сили рішенням суду про зняття з реєстрації особи, власник зможе звернутись з копією цього рішення до ЦНАПу з відповідною заявою.

3. Якщо зняття стосується іноземця, який перебуває в Україні, то знімаємо особу як у пункті 1. Якщо ж іноземець за кордоном та його документи вже недійсні, то можливо піти двома шляхами: або зняти у судовому порядку, як зазначено у варіанті 2, або шляхом зняття за допомогою звернення до ДМС. Ми підготуємо клопотання з проханням зняти з реєстрації, яке необхідно підписати іноземцю і надіслати нам в оригіналі чи електронному вигляді, а ми подамо документи в ДМС для подальшого зняття з реєстрації.

Якщо є рішення про залишення на ПМП в Посольстві/Консульстві України та необхідно знятись з реєстрації для завершення процедури, чи можливо це зробити без візиту до України?

Якщо зняття з реєстрації стосується чоловіка у віці від 17 до 60 років, то, поки держава не запровадила процедуру зі зняття з обліку у військкоматі онлайн, без візиту в Україну обійтись неможливо. Після зняття з військового обліку, ми зможемо зняти вас з реєстрації у м. Київ чи Київській області та передати вам документ, який потрібно надати Консулу для завершення процедури залишення на ПМП.

Якщо зняття з реєстрації по залишенню на ПМП стосується жінки, то процедура наступна:

1. Ви надсилаєте нам скани чи фото документів на перевірку;

2. Якщо до документів немає зауважень, ми надсилаємо вам шаблон довіреності, яку необхідно підписати у Консула України чи нотаріуса. Якщо довіреність засвідчена у нотаріуса, залежно від країни підписання, може знадобитись апостиль та переклад на українську мову;

3. Ви передаєте нам довіреність, паспорт та рішення про залишення на ПМП, а ми знімаємо вас з реєстрації та отримуємо документ про зняття у зв’язку зі залишенням на ПМП;

4. Передаємо вам готові документи будь-яким зручним для вас способом.

Питання та коментарі

Добрый день, я проживаю в США последние 16 лет. Хотел бы узнать можно ли выписатся с жилья в Украине в данный момент? Я уехал ещё в 16 лет и был снят с учёта. При себе только паспорт гражданина США. Какие документы мне необходимы? Официального выезда на ПМП некогда небыло.

Доброго дня. Вас можуть виписати власники житла у судовому порядку. Якщо житло знаходиться в Києві або області, можемо вам допомогти в цьому.

Добрый день. Человек зарегистрировался без разрешения хозяев квартиры. Когда-то у этого человека была здесь прописка, но 12 лет назад снят с этого адреса. И сейчас опять его зарегистрировали без ведома хозяев квартиры. Этот человек не имеет никаких прав на квартиру. Как можно снять теперь человека с реестров?

Здравствуйте. Без согласия собственников квартиры оформить регистрацию невозможно. Либо 12 лет назад регистрация не была аннулирована и человек остался прописан до сегодня, либо у человека есть документы, что часть жилья принадлежит ему/ей. Собственникам нужно обратиться в орган регистрации с документами на право собственности и узнать как и когда была оформлена регистрация. Если она была оформлена с нарушениями или поддельными документами, обращайтесь в правоохранительные органы с соответствующими заявлениями.

Доброго дня, чи потрібно знімати з реєстрації іноземця у якого закінчилася тимчасова посвідка? Посвідку вже здали в ДМС.

Доброго дня. Якщо ви вже здали посвідку, то зняти іноземця з реєстрації не вийде. Зверніться з клопотанням до ДМС, щоб вони самостійно скасували реєстрацію іноземця у зв’язку зі здачею посвідки.

Здравствуйте, подскажите каким образом перерегистрировать место жительства 2 детей (10 и 12 лет), которые на данный час зарегистрированы на жилплощади матери, по месту нахождения кв-ры отца (выступает ее владельцем), который в этой кв-ре в свою очередь не зарегистрирован (имеет другой адрес регистрации )

Здравствуйте. Зарегистрировать детей можно только по адресу прописки одного из родителей. Если сейчас дети прописаны с мамой, то перепрописать их можно только к отцу. В таком случае заявителем может выступить отец, а маме нужно будет предоставить свое согласие на смену регистрации детей (либо нотариальное, либо лично при подаче документов). Если вы хотите зарегистрировать детей по третьему адресу, то сделать это можно только если один из родителей будет туда прописываться вместе с детьми. В таком случае согласие второго родителя также обязательно. Обратите внимание, что из-за военного положения, услугу смену места жительства предоставляют не во всех городах Украины.

Как вы снимаете с регистрации мужчин до 40 лет? Они военнообязанные и перед этим нужно сняться с учета в военкомате.

Здравствуйте. Военнообязанные мужчины могут сняться с учета в военкомате только самостоятельно. Мы, в свою очередь, предоставляем услуги по снятию с регистрации места проживания и получения соответствующего документа.

Здравствуйте, я проживаю в Японии более 20-ти лет. До украинских событий была прописана в Крыму. В прошлом году я получила японское гражданство. В укр. посольстве меня предупредили, что я не могу отказаться от укр. гражданства (обязательное условие для Японии), если не снимусь с регистрации в Крыму (Херсоне). Из-за короны я не могу приехать в Украину и сняться с регистрации. Подскажите пожалуйста, как это сделать, не выезжая из Японии?

Здравствуйте. После того как Посольство выдаст вам решение об оставлении на ПМЖ, вы сможете оформить доверенность на наших сотрудников и передать нам ее вместе с паспортом и решением Посольства. Мы, в свою очередь, перепропишем вас на несколько дней в Киев, после чего снимем с регистрации по решению об оставлении на ПМЖ. Готовые документы сможем отправить вам назад любым удобным для вас способом.

Как получить доверенность на снятие с регистрации места жительства,если дочь и внучка выехали из Украины в 2012 году.На момент выезда была несовершенолетней.Проживают в Норвегии.

Добрый день! Доверенность можно оформить у посла/консула Украины в Норвегии на украинском языке. Или у нотариуса с дальнейшим проставлением апостиля в МИДе Норвегии. Для снятия с прописки Вам будет необходимо: паспорт каждого из граждан и оригинал доверенности.

Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання

Ця консультація не перевірена досвідченим користувачем. Правова консультація не є офіційним роз’ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку.

Зміст

  • 1 Нормативна база
  • 2 Зняття з реєстрації в добровільному порядку
    • 2.1 Куди звернутися
    • 2.2 Вартість адміністративної послуги
    • 2.3 Підстави та перелік необхідних документів для надання послуги
    • 2.4 Строки розгляду питання
    • 2.5 Порядок оскарження
    • 2.6 Особливі випадки
    • 2.7 Скасування рішення про зняття особи із зареєстрованого місця проживання (перебування)
    • 3.1 Підстави звернення до суду
    • 3.2 До якого суду звернутися
    • 3.3 Вартість позову
    • 3.4 Перелік та зразки необхідних документів
    • 3.5 Строки розгляду питання
    • 3.6 Порядок оскарження
    • 3.7 Вартість оскарження

    Нормативна база

    • Конституція України
    • Цивільний процесуальний кодекс України
    • Цивільний кодекс України
    • Житловий Кодекс Української РСР
    • Закон України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні”
    • Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”
    • Постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”
    • Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1364 “Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі”

    Порядком встановлення заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1450 передбачено, що запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб здійснюється військовим командуванням на підставі указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та полягає у забороні, зокрема зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, крім зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця перебування чи місця проживання осіб у разі одночасного декларування (реєстрації) місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій воєнний стан не введено.

    Військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування приймає рішення про запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб, яке негайно доводиться до відома населення через засоби масової інформації.

    У рішенні зазначаються обставини, що склалися в Україні або в окремих її місцевостях, і несприятливі фактори воєнного характеру, що створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, шляхи протидії таким факторам. У рішенні також зазначаються:

    • обґрунтування необхідності запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб;
    • строки запровадження заборони або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб;
    • перелік осіб, яким забороняється або обмежується вибір місця перебування чи місця проживання;
    • населені пункти, в яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб;
    • інші заходи, що полягають у забезпеченні виконання указу Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

    Зняття з реєстрації в добровільному порядку

    Куди звернутися

    Орган реєстрації – виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, який на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідної ради, забезпечує формування та ведення реєстру територіальної громади, облік задекларованого місця проживання/зміну місця проживання особи (пункт 7 частини першої статті 2 Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні” (далі – Закон).

    Заява може подаватися в електронній формі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія) особою віком від 14 років особисто та засвідчується її електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. Задеклароване/зареєстроване місце проживання дитини віком до 14 років може бути знято за заявою одного з батьків, поданою в електронній формі з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

    Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.

    Вартість адміністративної послуги

    За послугу щодо зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання особа сплачує адміністративний збір у розмірі 1,5 відсотка прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2024 році адміністративний збір складає 45,42 грн).

    Адміністративний збір не справляється у разі зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житло або права користування житлом, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть або відомостей про державну реєстрацію смерті з Державного реєстру актів цивільного стану.

    У разі зняття із зареєстрованого місця проживання (перебування) за заявою власника житла більше однієї особи до органу реєстрації подаються заява та документ або відомості, що підтверджують сплату адміністративного збору, окремо щодо кожної особи.

    За реєстрацію місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір справляється лише за одну адміністративну послугу (стаття 6 Закону).

    Підстави та перелік необхідних документів для надання послуги

    Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється на підставі:

    1. заяви про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), поданої особою або її законним представником (представником) за формою згідно з додатком 5;
    2. рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житло або права користування житлом, про виселення, про зняття із зареєстрованого місця проживання (перебування) особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою (у такому випадку адміністративний збір не сплачується);
    3. свідоцтва про смерть або відомостей про державну реєстрацію смерті з Державного реєстру актів цивільного стану. У таких випадках датою зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи є дата видачі свідоцтва про смерть або дата здійснення актового запису про смерть особи;
    4. повідомлення територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби України із зазначенням відповідних реквізитів паспортного документа померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
    5. заяви власника житла про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) за формою згідно з додатком 6 (пункт 50 Порядку).

    ⇒ Зняття з реєстрації місця проживання (перебування) здійснюється за заявою про зняття особи із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником, до якої додається:

    • згода співвласника житла, яка надається особисто або через представника (у випадку подання заяви про зняття з реєстрації місця проживання особи подається іншим співвласником житла);
    • паспортний документ особи;
    • судове рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житло або права користування житлом, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
    • військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
    • свідоцтво про народження (якщо дитина не досягла 14 років);
    • рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, прийняте відповідним територіальним органом Державної міграцій служби України, або рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном, прийняте відповідною закордонною дипломатичною установою України, у разі зняття із зареєстрованого місця проживання особи у зв’язку з оформленням їй документів для виїзду за кордон на постійне проживання/залишення на постійне проживання за кордоном;
    • квитанцію про сплату адміністративного збору (стаття 18 Закону);
    • для іноземеців, осіб без громадянства: заява про зняття особи із зареєстрованого місця проживання (перебування) у зв’язку з припиненням підстав перебування на території України; паспортний документ особи або довідка про звернення за захистом в Україні, у тому числі строк дії яких закінчився.

    У випадку подання відповідної заяви через Портал Дія зазначені вище документи до заяви не додаються.

    ⇒ Зняття з реєстрації місця проживання (перебування) здійснюється за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано в житлі, що належить власнику на підставі права власності, до якої додається:

    • документ, що посвідчує особу (у разі особистого звернення);
    • документ, що підтверджує право власності на житло, в якому задекларовано/зареєстровано місце проживання (перебування) особи (осіб), що знімається (пункт 61 Порядку);

    Представником додатково надається:

    • документ, що посвідчує особу представника;
    • документ, що підтверджує повноваження представника (довіреність), крім випадків, коли представниками малолітньої дитини є батьки (усиновлювачі).

    Строки розгляду питання

    Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання в електронній формі здійснюється в день подання документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх надходження після закінчення робочого часу органу реєстрації (пункт 67 Порядку).

    За запитом суб’єкта звернення орган реєстрації або центр надання адміністративних послуг видає витяг із реєстру територіальної громади, який може містити інформацію про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) на підставі відомостей, що містяться у відомчій інформаційній системі Державної міграційної служби України, які надійшли від органів реєстрації на дату формування такого витягу.

    Особі може бути відмовлено у знятті з реєстрації за місцем проживання (перебування) у разі коли:

    1. особа подала не в повному обсязі передбачені цим Законом документи (відомості) або документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, є недійсним;
    2. відомості реєстру територіальної громади не відповідають відомостям у поданих особою документах або відомостях;
    3. за зняттям із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) звернулася дитина віком до 14 років або особа, не уповноважена на подання документів (частина тринадцята статті 18 Закону).

    Увага! Заява про зняття з реєстрації місця проживання (перебування) із зазначенням підстави відмови повертається особі в день її подання.

    Порядок оскарження

    Рішення, дії чи бездіяльність органу реєстрації (в тому числі через центр надання адміністративних послуг) можуть оскаржуватися в судовому порядку.

    Особливі випадки

    Заяву про зняття з реєстрації місця проживання (перебування) подають:

    ▷ спеціалізована соціальна установа, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де проживають такі бездомні щодо таких осіб;

    ▷ один із батьків або інший законний представник дитини віком до 14 років або особи, визнаної судом обмежено дієздатною або недієздатною, за згодою іншого з батьків чи законних представників (пункт 51 Порядку);

    ▷ за згодою батьків дитини віком від 14 до 18 років або інших законних представників чи одного з них, крім випадку зняття із зареєстрованого місця проживання такої дитини у гуртожитку закладу освіти у період чи після закінчення навчання (пункт 52 Порядку);

    ▷ орган опіки та піклування за попереднім прізвищем, власним ім’ям, по батькові (за наявності) дитини, у разі усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, якщо при цьому змінюється прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) дитини (пункт 55 Порядку);

    ▷ за погодженням з органами опіки та піклування – щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування (пункт 54 Порядку).

    Скасування рішення про зняття особи із зареєстрованого місця проживання (перебування)

    Відомості про зареєстроване місце проживання (перебування) особи скасовуються органом реєстрації у разі проведення реєстраційних дій з порушенням вимог, встановлених законом або визнання паспортного документа особи недійсним з підстав оформлення цього документа з порушенням вимог законодавства, анулювання актового запису цивільного стану (стаття 17 Закону).

    Орган реєстрації, який скасував відомості про зареєстроване місце проживання (перебування) особи, у день прийняття такого рішення повідомляє про це особу поштою, засобами телефонного або електронного зв’язку, у тому числі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

    Зняття з реєстрації в судовому порядку

    Підстави звернення до суду

    Відповідно до пункту 50 Правил зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

    Втрата права користування житлом:

    1. відсутність наймача або членів його сім’ї в жилому приміщення без поважних причин понад 6 місяців (стаття 71 Житлового кодексу Української РСР);
    2. відсутність членів сім’ї власника жилого приміщення без поважних причин понад 1 рік (стаття 405 Цивільного кодексу України).

    Перелік осіб, які є членами сім’ї власника житла визначено в статті 64 Житлового кодексу УРСР, зокрема, до членів сім’ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім’ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

    До якого суду звернутися

    Позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщення подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходження жилого приміщення.

    Вартість позову

    За подання позову немайнового характеру особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу відповідно до Закону України “Про судовий збір” (1211грн. 20 коп. – станом на 01 січня 2024 року).

    • Реквізити для сплати судового збору, формування квитанції або онлайн оплати можна знайти на сайті “Судова влада України”;
    • порядок та підстави повернення судового збору, відстрочення та розстрочення, зменшення розміру судового збору та звільнення від сплати судового збору.

    Перелік та зразки необхідних документів

    • Зразок позовної заяви(зняття з реєстрації місця проживання члена сім”ї).
    • Зразок позовної заяви про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням(зняття з реєстрації місця проживання наймача житла чи іншої посторонної особи).

    Строки розгляду питання

    Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті. Водночас суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження – не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку (частина перша статті 210 Цивільного процесуального кодексу України).

    Порядок оскарження

    Особа у випадку прийняття судом рішення про відмову у задоволенні її позовних вимог щодо визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання має право протягом 30 днів з дня проголошення рішення подати апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції.

    Вартість оскарження

    За розгляд апеляційної скарги сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (1816 грн. 80 коп– станом на 01 січня 2024 року, підпункт 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”).

    Судова практика

    Вирішення питання про зняття особи з реєстраційного обліку залежить, зокрема, від вирішення питання про право користування такої особи жилим приміщенням відповідно до норм житлового та цивільного законодавства (статті 71, 72, 116, 156 Житлового кодексу УРСР; статті 405 Цивільного кодексу України).

    Див. також

Про автора

admin administrator