Куди зїздити на околицях Уфи

Авторadmin

Куди зїздити на околицях Уфи

Зміст:

Куди поїхати на вихідні в Україні. 8 маршрутів

Два пункти зі списку “Сім чудес України” плюс ще два зі списку “Сім природних чудес”.

Дві області, два міста, дві величні фортеці, два каньйони, скельний монастир, затоплені поселення, заворожуючі ландшафти – і все це можна побачити та відчути за два вихідних дні.

У самому Кам’янці, звичайно, головною принадою є неприступна фортеця, яка чудово збереглась до наших днів.

Проте відвідайте також затишний Смотрицький каньйон і рушайте до Бакоти.

Товтри – це місцева назва скелястої дугоподібної гряди, висота якої над оточуючою рівниною 60-65 м. Це залишки узбережних рифів древнього Сарматського моря, витягнених паралельно колишній береговій лінії. Ці рифи утворювались протягом середнього i верхнього міоцену (понад 10 млн років тому).

На території парку перебуває під охороною 129 об’єктів природно-заповідного фонду. Серед яких є парки і садиби різного ступеня збереження і культурно-історичної цінності.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ДОРОГОЮ, НА ЧОМУ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ЧИГИРИН ТА ХОЛОДНИЙ ЯР:

ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ ТА ЗАМКОВА ГОРА

Неймовірне місце сили, – урочище площею майже 7 тис. гектарів, – з надзвичайно красивими ландшафтами та багатою історією.

За кількістю унікальних археологічних, історичних, наукових об’єктів Холодний Яр на першому місці в Україні.

На його території 46 видів дерев, 48 видів кущів та 150 видів трав’янистих рослин, чимало з яких занесені до Червоної книги України.

Археологи тут знаходили пам’ятки всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. Скіфські городища, кургани та печери.

Двічі це місце ставало осередком визвольної боротьби українців – у часи гайдамаків та УНР.

Прямуючи у Холодний Яр, варто заїхати і до гетьманської столиці Богдана Хмельницького – міста Чигирин.

Тут збереглась Замкова гора з пам’ятником Богдану та реконструйованим бастіоном Дорошенка на вершині.

А біля її підніжжя – відтворений комплекс будівель резиденції гетьмана і музей з майже двома тисячами експонатів.

З гори відкривається гарна панорама на місто з околицями та на річку Тясмин. Також в Чигирині є археологічний музей.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ДОРОГОЮ, НА ЧОМУ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ОДЕСА: МОРЕ, КАТАКОМБИ І ВИНО

“Перлину” зайвий раз представляти не потрібно. Одеса – одне з найколоритніших міст України: замки, собори, палаци, фортеці, люди; море, лимани, степ; виноробство, рибальство. Та! Є навіть своя Венеція.

Можна скласти сотні маршрутів на будь-який смак. І от один з них.

Розпочати варто з серця Одеси. Стандартна екскурсія включає погулянку центром міста: Дерибасівською, міським садом, Приморським бульваром до Тещиного мосту, а потім Потьомкінськими сходами до Морського вокзалу. Варто також пошукати місцевого колориту на Привозі чи Молдаванці.

Головна принада Одеси – море. Радимо екскурсію з морського вокзалу на Воронцовський маяк (з травня), чи ж спуститись канатною дорогою з Французького бульвару на пляж “Отрада”, а ще можна піти на екскурсію морським портом.

Першого дня, окрім прогулянок до моря та екскурсій містом, варто вирушити до одеських катакомб.

Це чи не найдовші у світі (3000 км) та найзаплутаніші підземні лабіринти. Єдиний офіційний вхід у катакомби знаходиться в селі Нерубайське (15 км. від центру Одеси). А саме в Музеї партизанської слави.

Самостійно в катакомби ліпше не спускатись.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ДОРОГОЮ, НА ЧОМУ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ВІННИЦЯ: СТАВКА WERWOLF

ТА ПЛАВУЧИЙ ФОНТАН

Ви вже бували у найкомфортнішому для проживання місті України?

Щоб сповна відчути його гостинність пропонуємо відвідати найбільший у Європі плавучий фонтан, парки, музеї, палаци та храми.

А за 8 кілометрів до Вінниці варто заїхати у село Стрижавка, де під час Другої Світової, у 1941-42 роках, збудували ставку Адольфа Гітлера “Werwolf”(Вовкулака).

Фюрер бував тут тричі. В сумі, 156 днів. І, як стверджують його біографи, на жодній зі свої ставок він не перебував довше.

У історичному центрі міста під назвою “Мури” варто побачити бароковий Спасо-Преображенський собор (1758), залишки колишніх фортифікацій та костел Святої Діви Марії (1746).

Найцікавішою для туристів атракцією нінішньої Вінниці все ж є плавучий фонтан на набережній.

Точний графік його роботи можна дізнатись на офіційному сайті. У вихідні дні ліпше прийти трохи завчасно і спробувати зайняти місце навпроти центру.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ В ОКОЛИЦЯХ, НА ЧОМУ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ЧЕРНІВЦІ: УНІВЕРСИТЕТ, ТРОЛЕЙБУСИ

За вихідні у мальовничій столиці Буковини, при бажанні, можна побачити понад 600 пам’яток.

Центр міста ­– це чудові архітектурні ансамблі, сотні пам’яток, бруківка, літні тераси кав’ярень, загадкові дворики, вінтажні тролейбуси “Skoda”, написи на стінах, вуличні музиканти, крамнички сувенірів, назви вулиць (Бетховена, Міцкевича, Шіллера, Заньковецької тощо), простори та історії роблять атмосферу міста неповторною.

До слова, це все сприймається не як декорації, а дуже природньо. В Чернівецькому університеті, пам’ятці ЮНЕСКО, навчаються студенти, у тролейбусах їздять пенсіонери, на балконах вишуканих фасадів поливають квіти мешканці квартир, у церквах проходять служби.

Саме цією природністю на такому багатому фоні Чернівці і завойовують.

Першого дня, ліпше погуляти без екскурсії. Просто споглядати і сприймати все таким, яким воно видається. Заглядати у дворики, фіксувати елементи архітектури, простору.

А вже другого дня гуляти з екскурсоводами. Вони звернуть вашу увагу на нові архітектурні чи художні деталі, оживлять простір, додадуть до нього історій і нових барв, відкриють деякі таємниці.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ, НА ЧОМУ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ФАСТІВ: ПИВОВАРНЯ ТА ФОНТАН З МАЙДАНУ

Невеличкий краєзнавчий маршрут Київщиною – і гарно, і недалеко.

Найяскравіші пам’ятки Фастова: найстаріша будівля міста – дерев’яна Покровська церква (1740 року) та неоготичний костел Воздвиження Святого Хреста (1911 року). Скульптором був італієць Еліо Саля, який, відомий оздобленням ряду архітектурних візитівок Києва, зокрема і Будинку з химерами.

Також у Фастові є велика пивоварня виробничою потужністю 120 мільйонів літрів на рік. Там проводять екскурсії. Регулярні по четвергах, а у вихідні – лише для організованих груп за попередньою домовленістю. У фірмовий же магазин можна зайти без домовленостей.

Дорогою із Фастова варто заїхати у Буки, там є каньйон та цікавий ландшафтний парк з безліччю скульптур, альтанок, мостів, з водоспадами, фонтанами та годинниковою вежею. А ще маєток, модерновий храм та приватний зоопарк.

Однією із фішок парку є фонтан “Дружби народів” біля входу. Це саме той водограй, який прикрашав Майдан Незалежності у столиці до його реконструкції і мав 1500 струменів, що на той час символізували 1500 років Києву.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ДОРОГОЮ, НА ЧОМУ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ТРАХТЕМИРІВ ТА КАНІВ: ТАРАСОВА ГОРА,

МУЗЕЙ КОСМОСУ В ЦЕРКВІ

Про магічний Трахтемирівський півострів існує стільки історій, чуток, легенд, та вірувань, що тепер важко розібратись де правда, а де видумка, де факт, а де міф.

Нині тут панує природа. Є ландшафтний парк, але пейзажі почнуть вражати щойно ви звернете з траси: зелені поля, ліси, глибокі балки.

Зараз тут залишились лиш поодинокі старі хатки аборигенів, а у літній час тут проживають дачники, бджолярі, рибалки, екопоселенці та всілякі творчі особистості.

Півострів, як місце сили, облюбували також езотерики й послідовники різноманітних духовних, чи містичних практик.

З Трахтемиріва варто їхати до Канева, до Шевченківських місць.

Біля могили Кобзаря є оглядовий майданчик, сучасний музей, хата-музей ХІХ ст. Тарасова світлиця, а навколо розбитий чудовий затишний парк.

Але не менш цікавим об’єктом також є Канівська ГЕС. Тут можна пройтись самою греблею, відвідати машинне відділення, зблизька побачити деякі механізми станції, послухати гул турбін.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ДОРОГОЮ, НА ЧОМУ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

ЖИТОМИР ТА БЕРДИЧІВ: КАЗКОВА ХАТКА,

СТАВКА ВЕРМАХТУ ТА КОСТЬОЛИ

Ліси, річки, гранітні кар’єри, монастирі, численні храми, палаци та багате історичне минуле роблять Житомирщину вельми привабливою для туристів.

Краєм можна скласти чимало маршрутів, ми ж пропонуємо лише один.

Дорогою до Житомира варто заїхати у Старий Солотвин, де на острові серед річки Кодянка причаївся казковий мисливський будиночок.

Острів створений штучним шляхом у 1970-тому році, а хатку звели у 85-тому. Ще пізніше поклали місток. Будиночок призначався для рибалок і мисливців, проте нині зачинений і пустий. Та це не відбирає його мальовничості.

Майже біля Житомира, у селі Гуйва зберігся цікавий об’єкт – одна з 16-ти в Європі і одна з трьох в Україні ставок вищих чинів Вермахту. А саме командний пункт рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера “Гегевальд”.

Саме тут, на одній з великих нарад вищих чинів СС, він зачитав сумнозвісний план “Ост”, який передбачав колонізацію східних територій. І навіть почав його втілювати навколо резиденції.

Один із наземних бункерів ставки знаходиться на території військової частини, а до іншого (праворуч від траси, якщо їхати з Бердичева) доступ вільний.

У самому Житомирі чимало парків, храмів, музеїв, цікавої архітектури і пам’яток. Тут є ботанічний сад, галерея, дамба на річці, красива водонапірна вежа, пожежна каланча, ретро-трамвай та багато іншого. Тож можна просто гуляти містом, час від часу зупиняючись біля пам’яток та напитуючи у місцевих дорогу до нових.

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ДОРОГОЮ, НА ЧОМУ КРАЩЕ ЇХАТИ ТА НА ЩО ПОТРІБНІ ГРОШІ

Приємних вам подорожей!

“Українська правда. Життя”

Також вас можуть зацікавити ці маршрути:

Вирватися з міста. Національні болота Черкащини

Вирватися з міста. Пора вже їхати в Карпати

Вирватися з міста. Від “Сатани” пустелею на море

ТОП-9 міст, куди можна дешево з’їздити на вихідні

Думаєте, що вікенд в інших містах і країнах — це недозволена розкіш? Тоді ми готові з радістю розвінчати цей міф! TRIPMYDREAM підібрав цікаві та доступні міста для проведення чудових вихідних.

Друзі, нагадуємо, що вже є суперзручний додаток для iOS, який вже доступний у App Store

Завантажуйте, спробуйте та залишайте свої відгуки!

Грузія

У Грузію складно не закохатися. Краса гір, привітність і гостинність місцевих жителів і старовинні, вікові традиції у всьому і завжди. Звичайно, вихідних буде мало, щоб як слід познайомитися з країною, але навіть два дні в її серці, в чудовому Тбілісі — стануть відмінним запорукою доброї і тривалої дружби з Грузією! До того ж знайти дешеві авіаквитки досить просто.

Добратися:

Переліт з Києва до Тбілісі і назад (на двох) обійдеться вам від €80. Але якщо стежити за регулярними акціями від вітчизняного перевізника, то можна знайти навіть більш вигідні пропозиції.

Покататися:

Трансфер з аеропорту до Тбілісі вам обійдеться:

  • на поїзді — €18 (за двох);
  • на автобусі — €16(один квиток – $9);
  • на таксі — від

Квиток на метро в Тбілісі коштує €0,10. Але для проїзду вам необхідно придбати смарт-карту за €70 (яка діє також для проїзду в автобусі), і тоді вартість наступних проїздів на день знижується: €0,10, €0,05 і так далі.

Проїзд у маршрутках і автобусах обійдеться від €0,10 до €0,30 (один квиток). Ціна на таксі по місту починається від €1,5 до €4

Оселитися:

Проживання в готелі (3-4 зірки) у двомісному номері (2 ночі) у центрі міста обійдеться в середньому від €100. Проживання в окремих апартаментах/квартирах буде дешевше — від €70-80.

Їжа:

Середній чек в ресторанах Тбілісі — в межах €15-20 (для двох). Випити кави на вулиці зможете за €0,8-1, а перекусити місцевої випічкою — за €1. Пляшка хорошого грузинського вина коштуватиме від €6, а покуштувати знамениті хінкалі можна за €1-3.

Дозвілля:

Квитки у місцеві музеї коштують у межах €2-6, автобусні екскурсії по місту та в передмістя — від €18 (але завжди можна підшукати і безкоштовні тури).

Ну і яка ж Грузія без смачної їжі? Насолодитися їй сповна можна на екскурсії «Дегустація грузинських вин, сирів і чурчхели». Ви дізнаєтеся все про виробництві цих продуктів, про відмінності одного сорту вина, вирощеного в різних районах Грузії, про нелегку працю виноградарів, про сорти сиру і процесі приготування чурхчелы.

Афіни

Афіни – чарівна столиця старенької Греції, яка подарувала нам великих мислителів всіх часів і народів і унікальну культуру, до якої обов’язково варто хоч ненадовго доторкнутися. Старе місто, порт Пірей, пагорб Акрополя з Парфеноном, старовинні храми та церкви, численні музеї. Гуляти тут можна цілодобово і все одно не встигнути все розглянути. Але колись же треба починати!

Забронювати готель в Афінах зі знижкою до -65% можна на сайті.

Львів: куди піти і що подивитися

Легендарне місто Лева дихає історією та мистецтвом. Тут поєднується Схід і Захід. В якому ще місті ви зможете побачити українську, польську, австрійську, вірменську, єврейську та німецьку культури? Так-так, це все є тут. Львів став українською Меккою для туристів. З кожного куточка України сюди з’їжджаються люди. Вулички, вимощені бруківкою, архітектурні шедеври, театри, музеї, галереї, підземелля, парки, незвичайні кафе, вуличні музиканти – це те, що завойовує не розум, а серце. По праву Львів є одним з найгарніших міст нашої країни, і ми ним пишаємося.

Що подивитися у Львові: цікаві місця

У місті є безліч місць, куди піти, але ж як побачити найкращі? У цьому ми вам допоможемо.

Площа Ринок: серце Львова

Серце Львова знаходиться на площі Ринок. Воно не перестає битися з 14 століття. Тут вирувало і надалі продовжує вирувати суспільне життя городян. Центральний майдан зведений на зразок європейських. Саме на цьому місці виконувалися судові вироки та розташовувалося головне міське управління – ратуша. Також цікавим фактом є те, що нумерації на будинках не було, і кожен з них мав свою назву.

Одні з найгарніших архітектурних пам’яток міста Лева розміщені на цій легендарній площі. Це місце завжди повне людей, адже тут безліч кав’ярень, крамниць, сувенірних лавок. На площі Ринок можна і поселитися, обрати хостел чи готель можна за посиланням.

Джерело фото: Vgorode.ua.

Оперний театр: вир мистецтва

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької виступає головним символом міста. І неспроста. Він справжній витвір мистецтва неоренесансу. Зводили театр на рубежі 19 та 20 століть, навіть річка Полтва не стала на заваді будівництву. Головним архітектором виступав відомий на той період Зигмунт Горголевський. Інтер’єр та екстер’єр вражають своєю пишністю та величчю. Будь-які слова зайві, це треба бачити на власні очі.

Сюди на концерти збирається вся богема Львова. Репертуар оперного театру дуже багатий.

Джерело фото: l-travel.com.ua.

Вулиця Вірменська: неземна краса

Вірменська є однією з найстаріших і таємничих вулиць у Львові. Головною окрасою вулиці є Вірменський собор. На подвір’ї церкви знаходяться надгробні плити. Вірники молилися на них за душі померлих, вважалося, що коли напис із надгробка стирався, то душа померлого переходила в рай. Також тут знімали кілька сцен із фільму Хелькевича «Три мушкетери».

Прогулюючись угору по вулиці, можна побачити будинок «Пори року». У центрі – скульптура Хроноса, вирізьблена відомим скульптором Гартманом Вітвером. Горельєфне оздоблення відтворює чотири сцени із сільського життя.

Джерело фото: wikipedia.org , автор – Robin Schuil.

Собор Святого Юра: сакральне диво

Собор зведений у 1744–1762 роках і вважається головною святинею греко-католиків. Він виконаний у стилі рококо. Над будівництвом храму працювали найкращі архітектори. Прекрасні скульптури, що прикрашають собор, виконав славетний український скульптор Іван Пінзель.

У крипті святині спочивають архієреї греко-католицької церкви: Андрей Шептицький, Сильвестер Сембратович, Йосип Сліпий. Унікальною подією стало виявлення останків князя Ярослава Осмомисла, які були заховані у крипті після розкопок у Галичі.

Собор Святого Юри входить до числа пам’яток Світової спадщини ЮНЕСКО.

Джерело фото: WeLoveUA.

Каплиця Боїмів: усипальниця

Каплиця Боїмів різко відрізняється від будинків, що знаходяться на площі Катедральній. Каплиця завдяки своєму чорному кольору та багатому оздобленню впадає у вічі, навіть просто проходячи повз, мимовільно зупиняєшся, щоб роздивитися цю таємничу красу.

Будівля виконувала функцію усипальниці для знатного угорського роду Боїмів. Усі захоронення були переміщені на кладовище. Наразі каплиця є відділом Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

Джерело фото: elektraua.info.

Палац Потоцьких: графський куточок

Розкішний палац графа Потоцького розташований на вулиці Коперника. Граф Альфред ІІ Потоцький відзначався любов’ю до французького мистецтва та архітектури. Це захоплення відобразилося на будівництві палацу в стилі французького неоренесансу кінця 19 століття.

На першому поверсі інтер’єр палацу виконаний на зразок залів Версалю, побудованого королем Людовіком XVI, який відзначився надзвичайно тонким та вишуканим смаком. А на другому поверсі розмістилася Львівська галерея мистецтв. Тут повинен побувати кожен.

Джерело фото: ukrexcurs.com.

Будинок вчених: улюблене місце молодят

Будинок вчених зведений у стилі необароко наприкінці 19 століття. Над його будівництвом працювали віденські архітектори Фердинанд Фельнер та Герман Гельмер, які є авторами Одеського оперного театру. У Будинку вчених у минулому було казино, пункт відправки українців німцями на каторжні роботи, а також він служив майданчиком для кінозйомок. Сьогодні тут відбуваються знаменні події у місті, конференції, екскурсії. А найбільше це місце полюбили львівські молодята, які проводять у Будинку вчених фотосесії.

Джерело фото: lviv.vgorode.ua, автор – Igor Salnikov.

Кав’ярня «Бахчисарай»: кримсько-татарська культура

Хочете скуштувати нову кухню? Це можливо, навіть не потрібно виїжджати за межі міста. У центрі Львова не так давно відкрився цікавий кримсько-татарський заклад. Тут ви не вип’єте спиртних напоїв, але зможете скуштувати каву, чай та східні солодощі. А віднедавна у меню включено ще й справжній кримський шашлик та багато іншого.

Джерело фото: deRestoran.com.

Ресторан «Mons Pius»: пиво і м’ясо

Назва ресторану обрана неспроста. У будівлі, де зараз кнайпа, протягом трьохсот років знаходився банк-ломбард із назвою «Mons Pius», що у перекладі означає – «гора благодаті». Кожен із трьох залів ресторану унікальний. Заклад пропонує відвідувачам смачне м’ясо, фірмове живе пиво та різноманітні вина.

Джерело фото: monspius.lviv.ua.

Куди піти у Львові з дівчиною

Львів настільки велике місто, що важко вибрати, куди ж піти з дівчиною на побачення, а особливо на перше.

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса: сучасне мистецтво

На побачення здавна ходять у театр, давайте ж підтримувати цю традицію. У Львові ви маєте можливість відвідати один із передових театрів України – театр імені Леся Курбаса, хоча він існує не так давно – з 1988 року. Театр відзначається високоінтелектуальним та оригінальним репертуаром.

Джерело фото: en.kurbas.lviv.ua.

Парк «Високий замок»: дух міста

Романтичною ідеєю для закоханих буде прогулянка парком «Високий замок». Недалеко від центру розмістився затишний парк, де полюбляють відпочивати як туристи, так і місцеві мешканці. Головною причиною притоку людей до парку є надзвичайна панорама міста Лева, яка відкривається із вершини «Високого замку». Жодна дівчина не встоїть перед нічним краєвидом Львова.

Джерело фото: hotelslvov.com.ua.

Італійський дворик: пам’ятка епохи Відродження

Ще одним чудовим варіантом для проведення побачення будуть відвідини Італійського дворика. Палац із внутрішнім подвір’ям по праву може називатися архітектурним дивом. Цю витончену красу створили італійські майстри наприкінці 16 століття на замовлення Костянтина Корнякта. Потрапивши до Італійського дворика, ви неодмінно захочете там залишитися на довший час. Для такого випадку є нагода замовити романтичну вечерю у ресторані, який знаходиться в Італійському дворику.

Джерело фото: lviv4u.com.ua.

Національний музей ім. Андрея Шептицького: доторкнутися до високого

А чому б вам із коханою людиною не піти на виставку до музею? Це тільки позитивно позначиться на ваших стосунках, збагатитеся в культурно-пізнавальному плані й заодно разом проведе час. На нашу думку, цікавий варіант.

Пропонуємо піти на побачення до Національного музею ім. Андрея Шептицького, який існує із 1905 року. Тут представлена постійно діюча експозиція давнього українського сакрального мистецтва, унікальні роботи періоду бароко, українське мистецтво 20 століття. У музеї також відбуваються тимчасові виставки.

Джерело фото: prostir.museum.

Підземелля костелу отців єзуїтів: місце загадок

А тепер до вашої уваги неординарний варіант – побачення у підземеллі. Цікаво, страшно та незвичайно, правда? Предмети, представлені у підземеллі костелу єзуїтів, датуються 16 та 17 століттями, але не це основне. Унікальна знахідка цього місця – саркофаг архієпископа Миколи Вижицького. Не розв’язаною загадкою є те, що в саркофазі ніхто ніколи не був похований, але водночас у домовині вибита ізсередини одна з бічних стінок.

Джерело фото: catholicnews.org.ua.

Ковзанка в ТРЦ King Cross Leopolis: дитяча мрія

Вмієте кататися на ковзанах чи не вмієте, все одно йдіть на льодову арену. Це принесе вам і вашій половинці море драйву, радості та натхнення. Така зустріч закоханим запам’ятається на довгі роки. Тому завітайте на ковзанку в торговому центрі King Cross Leopolis.

Джерело фото: lvov.bodo.ua.

Кав’ярня «Меделін»: смак справжньої кави

Хорошим тоном буде провести побачення за чашечкою запашної кави, не поспішаючи вести розмови за столиком удвох. У кав’ярні «Меделін» те і те можливо. А ще це не звичайна кав’ярня: у підвалі є один зал, де ввечері проводяться музичні концерти та випивається келих пива.

Джерело фото: guide-cafe.in.ua.

«Дзиґа»: культове місце

Родзинкою Львова є мистецька галерея «Дзиґа», яка поєднує в собі різнопланові речі. Це не просто виставковий центр – це концертна зала, кафе і галерея водночас. Тут проводяться літературні читання, презентації та багато іншого, не менш цікавого.

Джерело фото: openarchive.com.ua.

Strudel house: смачненького на ніч

Як же на побаченні без солодощів? А ніяк, тому смачну та свіжу віденську випічку можна скуштувати в кав’ярні Strudel house. У гарній атмосфері і розмова клеїться.

Джерело фото: virtual.ua.

Куди піти у Львові з дитиною

Приходить час відпочинку і одразу постає питання, куди ж піти з дитиною у Львові. Для легкого пошуку відповіді пропонуємо кілька варіантів.

Ляльковий театр: світ казки

У Львівському академічному театрі ляльок оживають казки, які читають малечі на ніч. На емблемі театру зображено Івасика-Телесика із однойменної казки. У репертуарі театру представлені українські та зарубіжні твори: «Алі-Баба та розбійники», «Лисичка, котик і півник», «Бешкетник Дорофій» та багато інших.

Джерело фото: places.biz.ua.

Львівська майстерня шоколаду: цукерки на будь-який смак

Всім відомо, що діти обожнюють солодощі, та й, зрештою, дорослі також. Ласувати потрібно тільки найкращими цукерками. У Львівській майстерні шоколаду ви це зможете зробити, саме тут продаються одні з найсмачніших смаколиків у місті.

У подорожах важливе місце розміщення на ніч, комфортний готель чи хостел дивіться за посиланням.

Джерело фото: chocolate.lviv.ua.

Шевченківський гай: музей просто неба

Зрідка дітлахів цікавить історія, вони вважають її нудною. Щоб змінити таке ставлення, досить повести ваших дітей у Шевченківський гай, де показано, як жили наші предки наприкінці 18 і аж до початку 20 століття. У музеї просто неба представлені пам’ятки архітектури, побуту, народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп населення Західної України.

Шевченківський гай існує із 1971 року. Головною гордістю скансену є 7 дерев’яних храмів. Ніде більше у світі нема такої кількості сакральної архітектури в музеях подібного типу.

Джерело фото: lvivforyou.com.

Аквапарк «Пляж»: справжній релакс

Ще одне місце, куди можна сходити із малечею,– аквапарк «Пляж». Він є найбільшим критим аквапарком на території Західної України. Тут можна спуститися із 9 гірок, поплавати у 50-метровому басейні, розслабитися у джакузі, є спеціальна зона для дітей, і це ще не повний список.

Джерело фото: VIRTUAL.ua.

Львівський цирк: мистецтво в дії

Цирк – це різножанрове дійство. Тут є можливість посміятися із клоунів, затамувати подих під час небезпечних трюків акробатів, із захопленням спостерігати за уміннями хижих звірів. У цирку ви забудете про буденність і будете поводитися, як діти. Тож беріть свою малечу і йдіть на вулицю Городецьку в цирк.

Джерело фото: VIRTUAL.ua.

Стрийський парк: відпочинок для всієї сім’ї

Серед гамору та шуму львівських вулиць хочеться відшукати тихе і затишне містечко. Стрийський парк якраз відповідає таким критеріям. Тут ви зможете неспішно прогулятися, поїздити на велосипеді. Для дітвори у вихідні працює дитяча залізниця «Вітерець», майданчики для ігор. Словом, у Стрийському парку є все, що забезпечить відпочинок для всієї сім’ї.

Джерело фото: discoverukraine.com.ua.

Аптека-музей «Під чорним орлом»: пізнання ремесла

Найстаршою діючою аптекою міста Лева є аптека «Під чорним орлом». Вона існує із 1735 року і з того часу безперервно виробляє ліки. Крім цього, тут знаходиться музей, в якому представлене: аптечне приладдя, посуд, мензурки, старовинні ваги, бутлі, колби, млинки для подрібнення твердих препаратів, куби для дистиляції води. Тобто ті речі, які були необхідні для виготовлення ліків у минулих століттях.

Дітям в аптеці-музеї має сподобатися, хтозна, може хтось із них надихнеться цією справою і стане фармацевтом.

Джерело фото: VIRTUAL.ua.

Майстерня пряників «Юрашки»: аромат свята

І наостанок пропонуємо відвідати ще один заклад – Майстерню пряників «Юрашки». Це львівська майстерня, де виготовляються справжні медові та імбирні пряники. Коли зайдете до закладу, то одразу відчуєте приємний аромат випічки, і вам стане по-домашньому затишно.

У кафе кожен охочий може створити свій власний пряний шедевр на майстер-класах.

Джерело фото: yurashky.com.

Не забувайте про себе, дозвольте собі спонтанні відпочинки, подорожі, життя ж одне, використовуйте його на повну!

Про автора

admin administrator